» »

Rabljene pnevmatike

Rabljene pnevmatike

sundance ::

Po nakupu avta in menjavi pnevmatik so mi ostale 4 rabljene pnevmatike za katere nisem prepričan kaj z njimi. Mehanik pravi naj prodam vse ampak ja...

2 pnevmatiki sta zimski, s katerimi se je vozilo celo leto, več let (nekje 3-4 se mi zdi) - nekako se mi zdi popolnoma neenakomerna obraba na zunanji strani nič profila, ok mogoče 1-2mm na notranji mogoče 5mm. Se mi zdi, da so bolj kot ne za v smeti. Predvsem me zanima kaj povzroči tako neenakomerno obrabo?

Drugi dve sta celoletni pnevmatiki, nekako 5-6mm profila, kar je ok, stari 1 leto, sta pa, kako naj razložim, natrgani? na nekaterih koncih po vrhu gume kot bi se natrgala, koščke se da odtrgati stran, težko razložim. Kaj s tema dvema pnevmatika? Ne bi rad prodal in da se komu kaj potem zgodi. Koliko % nove vrednosti so sploh vreden take 1 leto stare gume? Je bolje če jih vržem enostavno v smeti pa mirna bosna. In kaj povzroči tako obrabo gume?

ps: vse 4 gume so drugače priznanih znamk.

Hvala in lp

Furbo ::

V smeti vse seveda, ali pa jih podari tvojemu pametnemu mehaniku, pa naj jih on proda.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zobnik ::

Slikaj jih, sploh dot, profil pa na bolho daj oglas, avto.net, bodo šle za med.

KAVINSKY ::

sundance je izjavil:

Predvsem me zanima kaj povzroči tako neenakomerno obrabo?


Slaba optika podvozja. Načeloma bi moral imeti enakomerno ali vsaj večjo obrabo a notrannji strani za zadnji par gum.

hojnikb ::

das na bolho in kaksne avto skupine na fb, mogoce se najde kaksen junak in mas kosilo za dva.
#brezpodpisa

buttcrack ::

Pa mogoče par ljudi na vesti.

Fukn stran.

zk_eu ::

Zakaj bi imel on ljudi na vesti? Vsak odgovarja za svoja dejanja. Če se nekdo želi voziti s takšnimi gumami, pa se pač naj vozi.

Daj jih na avto.net ali na FB za nek simbolični znesek in je to to. Če se bo našel kupec, se bo, če ne pa na odpad.

Sicer se mi še ni zgodilo, da bi mel takšne pnevmatike kot ti, vendar tudi jaz vedno prodam svoje pnevmatike in se je do sedaj še vedno našel kupec, ker jih navadno prodam zaradi starosti.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

forplan ::

Jaz bi takšne pnevmatike prodal čim dlje od doma.

To pa zato ker te lahko doleti karma in se lahko "genijalec" ki je kupil poceni gume zaleti ravno vate :D
da se strinjam

WizzardOfOZ ::

Jaz gume, če še imajo profil, dam zraven smetnjakov na komunalnem otoku in ponavadi, če grem čez 15 do 20 minut kasneje mimo, ji že ni več.

Enkrat smo se pogovarjal zraven z enimi in se je en ata pripeljal mimo, pa stopil pogledat gume in se na široko zasmejal, ko je ugotovil, da so prave dimenzije za njegov avto. Glede na to, kako se je avto peljal skozi ovinek, bi rekel, da je dobil za par kategorij boljšo gumo, kot jo pa je imel na avtu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poškodba pnevmatike. Se da popraviti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
577339 (5378) val46
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297996 (70409) gruntfürmich
»

Obraba letnih pnevmatik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6216743 (15125) GrimReaper
»

letne gume - kombinacija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15149401 (39200) theBill
»

Kater zimske gume? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9212614 (10458) Gray_Warden

Več podobnih tem