» »

Avto po servisu ne vžge

Avto po servisu ne vžge

Furb ::

Avto sem peljal na redni servis, kjer so opravili standardne stvari. Menjava olja, filtrov itd. Sedaj pa k tezavi. Med posodabljanjem software-a se jim je zrušila povezava in sedaj avto ne vžge. Ukvarjajo se ze drugi dan. Nadomestni avto sem si izboril. Zdaj pa k najslabsem primeru, kaj ce ne uspejo nikoli urediti oziroma traja zelo dolgo? Kaksne imam se pravice, kaj si se lahko izborim glede na to, da se je pokvaril na servisu? Kako je s prodajo takega avta? Naj omenim da je avto se v garanciji in na popravilu na pooblascenem servisu.

HappyPills ::

V najslabšem primeru ti bodo morali verjetno menjat računalnik to je seveda njihov strošek. Se mi pa ne zdi težava, ki je nebi mogl uredit tako da jaz bi počakal še malo.

Buggy ::

Zakaj bi se cesarkoli bal. Kot prvo imas garancijo iz naslova storitve kot drugo pa iz naslova avtomobila. Ne razumem zakaj bojazen?
Verjetno so sesuli ECU in bodo po vsej verjetnosti ga morali menjat, ce jim ga ne uspe flashat nazaj.

anketar ::

ker avto?

3p ::

Če ga bojo pacali 45 dni, lahko zahtevaš nov avto.

Furbo ::

Kako je s prodajo takega avta?? Bi ti resno vzel nepopravljiv avto nazaj v zamenjavo za 2l čistila za steklo al neki?

Popravili ti ga bodo, ti pa medtem lepo nabijaj km na nadomestnega in se ne sekiraj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

anketar ::

čak mal sami sfukajo avto in ti niso takoj ponudl nadomestnega ampak si jim moru hebat mater da so ti dal?
the absolute state of customer service

Pinzl ::

Kot je napisal Buggy bodo v najslabšem primeru menjali ECU, seveda na njihov strošek, verjetno pa bo zrihtano v dnevu ali dveh...

Ampak, please for the love of god, povej katera avtohiša je to, da se jih ognemo v VELIKEM loku!

Furb ::

Avto sem peljal v Lj na najblizji pooblasceni servis. Cakal nanj 4ure nakar me klicejo da ne vzge. Nadomestne so imeli vse zunaj, nato so mi od avant car uredili avto. Glede na to, da je garancijsko popravilo stroske tega avta nosiji oni. Ali se motim?
Lahko karkoli storim ali mi preostane le cakanje? Imam se kaksno pravico?

Informativno, koliko pa je strosek tega ECU?

3dpt ::

Furb je izjavil:

Avto sem peljal v Lj na najblizji pooblasceni servis. Cakal nanj 4ure nakar me klicejo da ne vzge. Nadomestne so imeli vse zunaj, nato so mi od avant car uredili avto. Glede na to, da je garancijsko popravilo stroske tega avta nosiji oni. Ali se motim?
Lahko karkoli storim ali mi preostane le cakanje? Imam se kaksno pravico?

Informativno, koliko pa je strosek tega ECU?


Za Teslo S 9200€. Ampak, ce imas avto pri nas na servisu predvidevam da nimas Tesle.
Pol je za tvoj avto ECU samo 3479€.

Scorpy84 ::

Ce popravijo, pri prodaji ne bo uplivalo, saj gre za programsko opremo. Tudi dvomim, da bojo ecu zamenjali, najbrz ga bojo odmontirali in poslali strokovnjakom, kot je avtoelektronika v crnucah, ker sami ponavadi nimajo taksnega kadra, ker se jim ne splaca pa imajo pogodbe z drugimi specializiranimi podjetji.

TheBlueOne ::

3p je izjavil:

Če ga bojo pacali 45 dni, lahko zahtevaš nov avto.


Si preprican, ker se ne gre za garancijski zahtevek. Servis je nekaj drugega, tako da morda prej odskodninska tozba kot kaj drugega? Pa se to tezko, ce imas nadomestni avto.

3dpt je izjavil:



Za Teslo S 9200€. Ampak, ce imas avto pri nas na servisu predvidevam da nimas Tesle.
Pol je za tvoj avto ECU samo 3479€.


Kaj niso za klasicne avte ECUji vecinoma krepko pod 1000€?

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

OP nima klasičnega avta.
Pa tudi dvomim da je krepko pod jurja...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

val46 ::

MadMax je izjavil:

OP nima klasičnega avta.
Pa tudi dvomim da je krepko pod jurja...


Od kje tebi, da OP nima klasičnega avta? Jst v vsej temi ne vidim za kak model avtomobila gre. Kristalne krogle da bi to vedel, pa žal nimam.

Scorpy84 ::

val46 je izjavil:

MadMax je izjavil:

OP nima klasičnega avta.
Pa tudi dvomim da je krepko pod jurja...


Od kje tebi, da OP nima klasičnega avta? Jst v vsej temi ne vidim za kak model avtomobila gre. Kristalne krogle da bi to vedel, pa žal nimam.


Mogoče ga osebno pozna. Sicer pa pojem klasičen avto, je pa malo beden izraz (žalitev sr. sloja?), medtem ko v današnjem času znamo imenovati "sorto" avtomobila.

TheBlueOne ::

W.Buffet tudi sam vozi klasicen avto. Ni nic zalitev, je samo jasno za kaj se gre. Ne bodite no tako obcutljivi.

MadMax ::

Scorpy84 je izjavil:

val46 je izjavil:

MadMax je izjavil:

OP nima klasičnega avta.
Pa tudi dvomim da je krepko pod jurja...


Od kje tebi, da OP nima klasičnega avta? Jst v vsej temi ne vidim za kak model avtomobila gre. Kristalne krogle da bi to vedel, pa žal nimam.


Mogoče ga osebno pozna. Sicer pa pojem klasičen avto, je pa malo beden izraz (žalitev sr. sloja?), medtem ko v današnjem času znamo imenovati "sorto" avtomobila.

Nič od tega.
Ampak ker ne vemo kaj zaen voz OP ima (skriva kot kača noge), sem napisal tako kot sem.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

HappyPills ::

In so zrihtal? :)

Furb ::

Gre se za mercedes. Na slovenskem servisu vzroka niso odkrili. Problem so posredovali na posebni oddelek v nemcijo. Kaj vec mi ne znajo povedati.

Sheteentz ::

Ne se sekirat, če je stvar na servisu in je prišlo do nepredvidljive napake, bodo že sami porihtali. A si se bal, da ti bodo vrnili nazaj avto, ki ne vžge?

Kaj več ti ne znajo povedati zato, ker ne vedo, kaj bi bilo lahko narobe. Če bi vedeli, bi ti povedali ali pa bi sami popravili. Brezveze je razmišljati o nekih teorijah zarote.

TheBlueOne ::

Furb je izjavil:

Gre se za mercedes. Na slovenskem servisu vzroka niso odkrili. Problem so posredovali na posebni oddelek v nemcijo. Kaj vec mi ne znajo povedati.


Si dobil kaksen fin nadoemstni avto?

Machete ::

TheBlueOne je izjavil:

Furb je izjavil:

Gre se za mercedes. Na slovenskem servisu vzroka niso odkrili. Problem so posredovali na posebni oddelek v nemcijo. Kaj vec mi ne znajo povedati.


Si dobil kaksen fin nadoemstni avto?


Ja, bemfo. Sam pol ne bo hotel vrnit.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22122788 (292) KTr1sk
»

Lastniki Tesel ostali pred zaklenjenimi vrati (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13920335 (13624) jype
»

Najmanj problematični avtomatski menjalniki? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17937779 (33767) WizzardOfOZ
»

V prihodnje nižanje hrupa avtomobilov v EU?

Oddelek: Na cesti
466660 (5350) Barbarian
»

Uvoz avtomobila iz Irske (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14817498 (11488) martincek1

Več podobnih tem