» »

Uvoz avtomobila iz Irske

Uvoz avtomobila iz Irske

«
1
2 3

DimmniBurek ::

Mi lahko kdo prosim svetuje kako uvoziti avto iz Irske?
Prvotna ideja je bila, usedi se in vozi, sedaj poizvedujem še za kamoinski in ladijski prevoz.
Če se peljem po cesti..kaj mi priporočate-važno je da je cenovno ugodno, čas imam. Naj grem na trajekt iz Irske do Francije(če se to sploh da?), na vlak pod rokavskim ko pridem čez UK? Je kdo podobno že počel? Preizkusne tablice za UK??

Pa prosim, brez nepotrebnega nabijanja. Klical sem v sto krajev, vsi nekaj vežejo in na koncu ni nč kej dosti iz tega. Tudi noben mi ne more točno povedat vsega kar me zanima.
There Is No Stronger Drug Than Reality

djordjevic ::

Perhaps a stupid question, toda čemu bi uvažal avto z volanom na desni? Ljubiteljsko, kak star mini mogoče?
No grave is deep enough to keep us in chains.

LuGi ::

a nebi bil pravi forum za to >> http://www.avtomobilizem.com/forum/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

vorantz ::

Piši na top gear, da naredijo kak special od irske do slovenije :D

misek ::

Ravno sedaj je znanec na dopustu iz UK. Vožnja s trajektom čez rokavski preliv(trajekt je namreč cenejši) je trajala 17 ur. Torej sama vožnja verjetno ni problematična. Ti pač moraš dodati še nekaj km in časa do Irske.

ali3n ::

Od Dunkirka do Dovra je dobri 2 uri; če se je vozil 17 ur je šel precej bolj na sever.

Cene tunela varirajo z dnevom, sezono, uro prehoda (ponoči je ceneje itd..); vse cene so objavljene na netu; trajekt je praviloma cenejši. Kako je s trajekti na Irsko pa ne vem; mogoče gre kakšen iz Francije?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

DimmniBurek ::

Uvažam avto z volanom na desni ker pač hočem tak avto-niso bili delani za EU trg, zato so samo z desnim volanom.
Enaka tema je na avtomobilizmu, ampak več glav-več zelja :)
Najbolj me zanimajo začasne tablice za čez UK in EU. Vem da v Nemčiji se jih dobi, za UK pa nisem prepričan najbolj. Tudi nevem kaj bi vprašal :/
There Is No Stronger Drug Than Reality

amigo_no1 ::

Ga misliš pri nas registrirati ?
Homologacija ti verjetno ne uide.

SaXsIm ::

Za kateri avto pa gre? :)
SaXsIm

DimmniBurek ::

Vse drugo mi govorite in sprašujete za kateri avto gre :)
Nič še ne povem, ko bo pri meni doma pa bom postal slike. Obljubim ;) Homologacija itak, DMV, bla bla..

OK, dobil sem nekaj informacij za ladje...pride way predrago. Nalaganje, pričvrstitev avta v samem kontejnerju, razkladanje, prevoz. Samo prevoz bi bil okrog 1500€, kar je way preveč.

Očitno se bom vsedel in vozi Miško :) Če ima kdo kaj, se vseeno priporočam.
There Is No Stronger Drug Than Reality

DonMatejo ::

Normalno. tukaj vzemi tedenske preizkusne tablice, pa po pameti vozi, pa bo vse ok.

Tilen ::

Ja tukaj bo vzel preizkusne tablice za avto katerega bo kupil v UK? Kako pa to gre? Pomoje imajo enako tehniko kot pri nas. Skleneš zavarovanje za PR table 1-3 dni oz. koliko je pač najmanj in to je to. Cca 50 EUR pri nas.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

STASI ::

Pokliči na AMZS pa tam vpraši.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

DimmniBurek ::

Klicarim na AMZS pa mi poklopi. Verjetno ma koga v pisarni. Poslal še mail na Automobile association v UK (UK amzs).
Lastnik mi lahko pusti Irske tablice, samo pravi da ne ve kako je potem z zavarovanjem in tem sranjem. Je možno da se vozim na njegove table? Samo v primeru kreša bo obravnavan on, ane?
There Is No Stronger Drug Than Reality

JayKay ::

začasno registriraj avto na Irskem (http://www.revenue.ie/en/tax/vrt/leafle... in vzami najkrajše možno zavarovanje za tujino še. Za uk boš težko dobil temporary plates, ker bi pol mogo delat vehicle test in spet zavarovat in registrirat, kar je brezveze, saj gre samo za transzit. Več najdeš tu http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/in...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

DimmniBurek ::

Aha. Lastnik pravi da mi pusti tablice, samo zavarovanja očitno ne more oz. nima namena pustit-logično. Sem mu posredoval link to teh ZZ tablic, če bo lahko poklical in povprašal za te začasne tablice. Hvala ti!
There Is No Stronger Drug Than Reality

b ::

Za tele piše, da ne veljajo izven Irske. Bom jaz vprašal enega Irca, če kaj ve o tem, pa poročam.
Dobil informacijo, kam je najbolje vprašat, ti pošljem na PM kontakt na ambasadi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b ()

nejcek74 ::

znanec ni mogel homologirati (na Irskem kupljenega) kombija v Sloveniji, ker je imel drsna vrata zadaj na levi strani. Češ, da se vrata sopotnikom odpirajo na cesto.

DimmniBurek ::

Na zavarovalnici pravijo, da se ne da zavarovati avti, ki nima slovenskih tablic.
Lastnik pravi, da ZZ tablice ne pridejo v poštev. :/
There Is No Stronger Drug Than Reality

errhec ::

Ti ga on pripelje, ti pa mu plačaš letalsko vozovnico za nazaj na Irsko ?


LP
dd

JayKay ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

metalc ::

Če ne zameriš, dve nori ideji.

Obstaja kakšen direkten trajekt med Irsko in Nemčijo (Hamburg)???? Če ja, vzameš nemške začasne tablice (praviš, da veš, kako se jih dobi), se pelješ do ustrezne postaje v Hamburg, Berlin, Düsseldorf ali kamorkoli že, potem na avtovlak do Beljaka ali Trsta (domnevam, da železničarjem dol visi glede veljavnosti tablic), tam te pa čaka šleper in ti ga zategne v Slovenijo, kjer opraviš registracijo. Za info o nemških avtovlakih glej http://www.dbautozug.de

Kolikor vem, iz Revoza skoraj vso proizvodnjo razvozijo s kamioni in to po skoraj celi Evropi (no, za Irsko nisem prepričan). Torej greš v Novo mesto špijonirat za oznake na šleperjih (zelo verjetno bi morali biti kakšni naši), nato se pozanimaš, kam vse vozijo in če se v Slovenijo vračajo prazni...

DimmniBurek ::

Metalc, hvala za idejo.. Trajekt direkt do Nemčije dvomim da vozi :/ Bom počekiral malo...
Če pridem do nemčije ne rabim ne vlaka ne kamiona, samo gas in sem v 2dneh doma. Sploh z začasnimi tablicami.

Te ZZ tablice izgledajo kar OK. Sem se registriral na forum, postal temo in sedaj čakam na odgovor. Tudi lastniku sem poslal, je rekel da se bo probal pozanimat.
There Is No Stronger Drug Than Reality

fosil ::

Jaz bi šel vprašat kakšnega izmed naših preprodajalcev avtomobilov. Dosti jih uvaža iz Nemčije. Procedura je sigurno enaka.
Najboljš da greš kar osebno, te težje odpikajo kakor po telefonu.

A boš to kakšnega Bentleya vzel?
Sem ravno zadnič srečal enega čudaka z njim. Je bil pred mano na blagajni in je plačal znesek 60€ s kovanci, nato pa se zunaj vsedel v enega Bentleya z volanom na desni :))
Tako je!

DimmniBurek ::

Hahahah, ne ne, ni za toliko keša :)
En športak je za 9000€ ;)
There Is No Stronger Drug Than Reality

Alamar ::

Kolikor vem, iz Revoza skoraj vso proizvodnjo razvozijo s kamioni in to po skoraj celi Evropi
Če se ne motim, gre velika večina na vagone. Včasih vidim, kako stojijo neskončne kompozicije.

Drugače ima kolega eno staro toyoto karavan registrirano v UK z volanom na desni. Enkrat mu jo je en Nigerijc pripeljal iz Londona in se občasno vozi že ene sedem let po Sloveniji. Kajpak brez podaljšanja registracije. Zaenkrat brez problemov.:))

vorantz ::

Alamar je izjavil:

Enkrat mu jo je en Nigerijc pripeljal iz Londona in se občasno vozi že ene sedem let po Sloveniji.


Kaj takega pa ne slišiš vsak dan :))

Isotropic ::

kaj pa je ena fora z nekim starejsim tipom, ki ima avto registriran v zda, vozi se pa tle (ze par let)? na obmocju bohinj-bled, franc registracija (minnesota), ce kdo pozna, ena taka stara us limuzina.
kako to, da ga ni moral preregistrirati v slo? kaksen vojak ali diplomat ni, en upokojenec i think.

ej burek, ker avto kupujes? kaksnega japanca? AE86 ali kaj podobnega?

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

Ja, sem ze razmišljal imeti registrirano v UK, samo ni to to...
Ni AE86. Ne bom še povedal kaj je. :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

STASI ::

"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

amigo_no1 ::

Sem že videl relativno novega p911 v enih naših toplicah, tablica NY :D.

DimmniBurek ::

OK, po 100 tisoč preklicanih telefonih in 200 tisoč poslanih mejlih sem prišel do nekaj zaključkov-upam da komu pomaga. Če kdo kdaj karkoli uvaža iz države članice EU, naj me kontaktira, rade volje pomagam.

Na Irskem mora lastnik odjaviti avtomobil. Prometno oz. kakor oni pravijo Registration certificate oz. registration book oz. tax book moraš v vsakem primeru vzeti s seboj. Brez tega se v Sloveniji ne da dobiti prometne, niti homologacije, ker je to edini papir od avta, ki nekaj velja.
Z lastnikom moraš narediti kupoprodajno pogodbo ali račun pri kakem car dealerju. Kolikor vem, se DMV obračuna na ceno na računu. Če ful odstopa-recimo da kupiš avto vreden 10k€ za 1k€ pogledajo v Eurotax. Če avta v Eurotaxu ni(kot v mojem primeru), se BAJE(ni preverjeno) preveri na teh "avto.net" straneh v državi kjer si avto kupil. Nevem pa kako je, če kupiš avto v okvari oz. razbitega. Jutri se pozanimam in napišem tukaj. DMV se določi na izpuste CO2 emisij.

Ko imaš odjavljen avto na Irskem, greš po temporary plates- ZZ #####. ZZ plate dobi človek, ki ima stalno prebivališče IZVEN Irske na avto ki NI registriran.
S temi ZZ tablami se odpelješ čez UK in vse ostale EU države. Tablice veljajo 30dni. Če jih je treba potem vrniti tudi še ne vem.

Kaj je sedaj problem v mojem primeru? Menjava lastništva na Irski poteka tako da urad(upravna enota) izda novo prometno oz. tax book z imenom novega lastnika in jo pošlje direkt na naslov novemu lastniku. Novi lastnik fizično nima stare prometne. Tukaj se nekoliko zalomi, ker lastnik ne ve, ali bo možno dobiti staro prometno zame, da jo dam v žep in se odpeljem z njo v Slovenijo. Sedaj čakam odogovor lastnika.
There Is No Stronger Drug Than Reality

aiko ::

DimmniBurek je izjavil:

Hahahah, ne ne, ni za toliko keša :)
En športak je za 9000€ ;)



Upam da ni tisti športak, ki je sicer hud, a se ni prodajal v eu in usa, ker ne naredi atesta zaradi pomanjkanja varnostne opreme, ki jo zahtevajo dandanes? Privat firma, ki dela avtomobile?

DimmniBurek ::

Haha, kake nore ideje mate :D Ne, kaj to mislš? Zdej me pa prou firbec martra.
Avto ma vso opremo, airbage, ABS, traction control...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Tilen ::

A zdaj ze lahko vidimo ta muscle car?:)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Venomus ::

To bo kakšen Skyline R-33, Silvia S15?

Če pa ni to, je pa Volvo P1800. Drugega se pa tako ne splača sem vozit :D

DimmniBurek ::

Zanimivi predlogi, že zarad tega se je splačalo temo odpret :)) No, taprvi k ugane ga zapelem en krog :P Ampak vseeno ne bom povedal, tudi če kdo ugane ;) Sicr pa...lahko da je že kdo uganu >:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

aiko ::

Vidiš da smo firbčni 100 na uro :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aiko ()

mihec87 ::

jaguar?

s1m0n ::

Eh Ford, posebaj kak Cosworth :)

Bo pa že povedal kaj ko bo v SLO

#000000 ::

TVR

vorantz ::

Upam, da ni kak MG/rover :))

edit: mogoče mitsubishi gto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

DimmniBurek ::

Mene še najbolj zanima kaj je aiko mislu s tistim čudnim strojem :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

vorantz ::

Da ne boš po vsem tem trudu failal atest :)

DimmniBurek ::

Atest ne obstaja več ;) Homologacija je verjetno to kar misliš
There Is No Stronger Drug Than Reality

Meizu ::

Mogoče pa uvaža kako makino z Judd motorjem >:D

dzinks63 ::

Za registracijo v našem rednem prometu bi znalo biti ne malo težav. Pred nakupom se dobro pozanimaj in preveri vse potrebno. Če je zadeva dovolj stara kot veteran, potem z homologacijo ne bo težav, drugače pa zna biti problem že volan na desni in kdove kaj vse še drugega.

DimmniBurek ::

dzinks63. Vem, se zanimam za zadevo že skor 1 leto. Vem da je možno ;) Vem pa tudi, da bom pustil živcev za par let na tem avtu, ampak se splača
There Is No Stronger Drug Than Reality

msjr ::

Daimler Sovereign S2 Coupe?

vorantz ::

Bo treba začet pobirat stave počasi :)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524246 (4317) benjaminp
»

Zavarovanje na dogovorjeno vrednost ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5910400 (9056) AndrejO
»

Rabim pomoč za uvoz avta iz Anglije

Oddelek: Na cesti
327994 (6396) Map
»

Varna vožnja Vransko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10629169 (26434) krneki0001
»

Kako dvigniti večjo vsoto denarja na Irskem?

Oddelek: Loža
475148 (4177) St235

Več podobnih tem