» »

Uvoz avtomobila iz Irske

Uvoz avtomobila iz Irske

1 2
3
»

Meizu ::

Tole bo pa kar krepko več kot 9k€ če se ne motim?

Edit: Zanimivo, vidim, da se da nekatere modele dobit tudi za 16k funtov nove. Sam no - Caterham 1.4 105km za 16k funtov? Meh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

s1m0n ::

@SleepLess, tole nima ničesar :) No TC no ABS...

DimmniBurek ::

SleepLess, uuuh, to je pa strupenjača prava...
Jablečnik! Hehe, če mam eno Hondo, še ne pomeni da čm še eno, plus pa NSX je bla delana za EU trg ;)
There Is No Stronger Drug Than Reality

mr1two ::

Ma je stroj ;)

DimmniBurek ::

A seveda je stroj! :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

WarpedGone ::

Sam no - Caterham 1.4 105km za 16k funtov? Meh...
,
Pri 500 kilih suhe teže je to ekvivalent kakim 350 KM pri kakem BMW, plus da ma tale Caterham še vedno BISTVENO boljšo okretnost.
Katera druga zadeva ima pri 260 konjih do stotke samo 3.3 sekunde? Pa da ma 4 kolesa? Kak Ariel Atom pol pa konec.

Ni vse v konjih.
Zbogom in hvala za vse ribe

Meizu ::

Lotus Elise Exige je podoben zmogljivostim caterhama. Fifth Gear testiral. Dobro, mogoče je imel Caterham malce boljši čas.

Caterham je ubistvu pri 260km svinjsko nestabilen. Kar pleše naokrog, če v ovinkih ne paziš, ker ima zadnji pogon, pa še sam 500kg ima in nobenega spojlerja, da bi vse skupaj držal pri tleh.

Ni vse v konjih.


Res je. Vse je namreč v navoru.

DimmniBurek ::

No, ni use u navoru, ne ;) Je pa dosti..
Kateri avto pa rabiš za se vozt 260km/h? Če maš Caterhama, ga boš na pistah ganjal, več kukr 230km/h pomoje težku dobiš na ravninah... Sicr pa en huge spojler še zmerej lohku zmontiraš ;)
There Is No Stronger Drug Than Reality

Meizu ::

Ja, nesporazumček, oprosti, mislil sem caterham pri 260 konjskih močeh ;)

DimmniBurek ::

Aja tu... Hja no, tku pač je ku je ful moči in mal teže pa zadej pogon. :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

aiko ::

vorantz je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Pomoje gre za cist en klasicen avto, ki se ga da kupit kjerkoli, ampak je tam slucajno ene 2 jurja ceneje, ker ima volan na desni strani. Nic eksoticnega.
Mocno pa dvomim, glede na vse napisano do sedaj, da bo ta avto sploh kdaj vozil po nasih cestah.


Človek se je eno leto jajcal s tem tako, da nekako dvomim da bo zadeva sedela v garaži :)



1 leto? pol zadeva sigurno ne bo nikoli vidla slo lol

DimmniBurek ::

aiko, hvala za spodbudo.
Če sam ne uspeš, ni treba misliti, da tudi drugi ne morejo.
There Is No Stronger Drug Than Reality

vorantz ::

Sej ni rečeno, da se je ukvarjal z enim točno določenim avtom :P
Nasplošno za tak tak avto imo

DimmniBurek ::

1 leto od ideje do izvedbe. S tem da sem vmes delal še kaj drugega kot samo to mozgal. Ehh, eni se počutijo boljše, če gre drugim (še) slabše. :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

r0ker ::

mentalni reveži :)
kdaj greš na pot??

gulfstream ::

Ni vse v konjih.



Res je. Vse je namreč v navoru.


Samo krivulja moči je važna, nič drugega. Kdor trdi drugače, naj odpre malo knjige :P

Moč = moment x kotna hitrost. Ali je velik navor in nizki obrati, ali pa majhen navor in visoki obrati je popolnoma vseeno, ker imamo MENJALNIKE.

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

Na pot grem, ČE bo vse ustrezalo s papirji in tem vsem, nekje v sredini julija. Nevem še točno, ker je več dejavnikov. Morm še letalo bookirat, pa se pozanimat še malo glede poti.
Gulfstream... Popolnoma vseeno niti to ni, menjalnik sicr imaš, ampak je drugače vozt avto, ki vleče kot traktor od 1500rpm naprej ali pa avto, ki vleče komaj pri 6000rpm in naprej.
Vedno smo pri bajti meli dizla-prvi je bil Fiat Tipo 1.9TD, letnik 1993-takrat če si imel dizla je blo to že redkost, zdej če maš bencinarja je čudno. Potem smo mel JTD 1.9(115KM) v Fiat Stilo in zdej CD120(2.0, 120KM) v Mazdi6. Pred kratkim sem si pa nabavu Civica 1.6 116KM, ki se vrti do 7800rpm, pa valda malo navora. Čisto drugače se vozi, na začetku ti je kar malo čudno, ker nisi navajen... Nevem pa kaj bo, ko bo veliko konjev in veliko navora pod havbo :D Ceu žur I guess! :D

Kot je kolega enkrat reku:
Raje jočem ko tankam, pa se smejim ko se vozim, kot pa jokam ko vozim in se smejim na pumpi :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

amigo_no1 ::

Ali je velik navor in nizki obrati, ali pa majhen navor in visoki obrati je popolnoma vseeno, ker imamo MENJALNIKE.

Ne ravno.Drugega je za vsakdanjo vožnjo neprimerno bolj udobno peljati, ga ni treba vrteti v "nebo" da potegne (recimo vožnja v klanec, v avtu 4 osebe).

honda civic 2.0 vtec type-r
http://www.avto-magazin.si/avtomobilski...
201 KM pri 7.800/min
193 Nm pri 5.600/min

vs
honda accord 2.2 i dtec
http://www.avto-magazin.si/avtomobilski...
180 KM pri 4.000/min
380 Nm pri 2.000/min

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

gulfstream ::

Turbo motorji imajo dosti bolj položne krivulje moči, in imajo veliko moč že pri nizkih obratih. Od tukaj mit, da dizelski navor pomeni dobro pospeševanje.

Zato pa jasno turbodizel vleče boljše kot marsikateri atmosferski bencinar. Saj turbo bencinar tudi vleče brutalno že od 2000 obratov dalje...

Drugega je za vsakdanjo vožnjo neprimerno bolj udobno peljati, ga ni treba vrteti v "nebo" da potegne (recimo vožnja v klanec, v avtu 4 osebe).


Ker je prvi bolj švoh od drugega. Poglej ploščino pod krivuljo moči. Max moč ne pomeni NIČ.

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

No sej, zdej se primerja hruške in jabolke. Pomoje dokaj brezpredmetna debata...
Odvisno tudi kaj rabiš in kaj hočeš.
Recimo turbinarji za drift imajo drugačno krivuljo kot turbinarji za lovit rekorde na pisti.
There Is No Stronger Drug Than Reality

aiko ::

DimmniBurek je izjavil:

aiko, hvala za spodbudo.
Če sam ne uspeš, ni treba misliti, da tudi drugi ne morejo.


Ne razumet narobe..sam ko se slišal da se ta uvoz vleče 1 leto... dobiš občutek da do njega ne bo prišlo.
Če najdeš stvar ki se jo splača uvozit, ma za bit čez 2 mesca že doma. Sej spet ne rabiš toliko...začasne tablice in zavarovanje, karto za trajekt, kupoprodajno, potrdilo o odjavi in potrdilo o plačilu vsega kar pač tam hočejo in to je to
Smo pripeljali že vozilo iz belgije pa smo vse uredili v 2-dneh. Tko da z Irsko spet ne more bit tako bolj zakomlicirano.

gulfstream ::

No sej, zdej se primerja hruške in jabolke. Pomoje dokaj brezpredmetna debata...
Odvisno tudi kaj rabiš in kaj hočeš.
Recimo turbinarji za drift imajo drugačno krivuljo kot turbinarji za lovit rekorde na pisti.

Samo to hočem povedati, da se da z menjalnikom uporabiti za pogon v avtu tudi 200kW letalsko turbino, ki ima nenormalne obrate in navor blizu nič, pa boš s tem avtom še vedno lahko vlekel prikolico na morje ;)

DimmniBurek ::

aiko, kdo pa je reku, da za točno ta avto rihtam že 1 leto? Za avto se dogovarjam 2 tedna, ker je blo vmes en kup nepredvidenih problemov. Irska pa na žalost JE drugačna od ostalih držav, ker prometne ne dajo naprej in registracija traja za vekomaj, razen do izvoza(ampak ti ne dajo prometne) ali uničenja avtomobila(kjer spet ne dobiš prometne-saj ne da jo rabiš). Plus to, da nisem imel pojma od nobene stvari, niti od avta, niti od uvoza, davkov, dajatev, homologacije, prevoza, trajektov, cest, bla bla. Butasto se mi zdi da na podlagi svojih napačnih predvidevanj širiš slabo energijo ;)

Gulfstream, to je res, ja. Ampak recimo že prestavljanje samo ti vzame nekaj časa. Da ne govorim da se več stvari obrablja.
Idealen bi bil verjetno kak elektro motor brez menjalnika ali z nekim brezstopenjskim menjalnikom.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Venomus ::

DimmniBurek je izjavil:

Če maš Caterhama, ga boš na pistah ganjal, več kukr 230km/h pomoje težku dobiš na ravninah...


Caterhama še nisem videl, da bi šel naravnost :))

gulfstream ::


Gulfstream, to je res, ja. Ampak recimo že prestavljanje samo ti vzame nekaj časa. Da ne govorim da se več stvari obrablja.
Idealen bi bil verjetno kak elektro motor brez menjalnika ali z nekim brezstopenjskim menjalnikom.


Jasno, pogovarjamo se teoretično, v praksi ne moreš vsega vreči v avto. Samo razjasniti sem hotel par stvari ;)

DimmniBurek ::

Venomus je izjavil:

DimmniBurek je izjavil:

Če maš Caterhama, ga boš na pistah ganjal, več kukr 230km/h pomoje težku dobiš na ravninah...


Caterhama še nisem videl, da bi šel naravnost :))

Sej niti ni narjen za it naravnost :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

WarpedGone ::

Caterhama še nisem videl, da bi šel naravnost

Ta zadeva je že na AC po predpisih čisto mučenje kristjanov.
Kakšna gorska cesta on the other hand ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Dr_M ::

DimmniBurek je izjavil:

1 leto od ideje do izvedbe. S tem da sem vmes delal še kaj drugega kot samo to mozgal. Ehh, eni se počutijo boljše, če gre drugim (še) slabše. :)



Eni se pa s tem tolazite.

Pa ne mislit, da ti ne privoscim al pa kej, ampak ce se spravis nekaj delat, naredi ali pozabi. Preprosto.
Da se pa tukaj neki hvalis in vzbujas pozornost naredis pa nic okoli tega? Zeeeh.
Sori.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DimmniBurek ::

Dr_M, tema je bila ustvarjena za poizvedovanje okoli uvoza, je tako? Razvila se je v nekaj drugega, ker sem ugotovil, da ni še nihče tega delal(ali se pač ni javil) in da dejansko sam še največ vem. Na srečo ali na žalost, kakor za koga.
Narediti pa ne morem tako hitro, ker je treba čakati urade da sporočijo informacije, naredijo nove papirje(že 2. ker so očitno sami bumbarji povsod).
Zanimivo, da ti veš več kaj jaz delam in naredim od mene. Bravo. Daj mi ti uvozi, ko znaš narediti takoj, očitno.
There Is No Stronger Drug Than Reality

connel ::

Mah, ne oziraj se na druge pa spelji kakor si si zamislil ;)

DimmniBurek ::

Eh, prideš na forum po informacije, pa dobiš par takih vseznalcev, ki vedno samo klincajo. Če hočeš spremljaj potek, če te pač zanima, če ne pa se ne vtikaj. Eni pač radi širjo slabo voljo :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

Dr_M ::

Kaj nej ti druzga recem, kot attention whore.
Za take zadeve imas druge namenske forume. Glede na to, da na racunalniskem forumu sprasujes za take zadeve, je takoj jasno zakaj si kle. Sem malo visje napisal.
Pa veliko srece pri uvozu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Meizu ::

Dr_M kaj ko bi ti počasi odnehal, ter z očitnim preziranjem do truda nekoga drugega počasi odpeketal iz te teme?

DimmniBurek ::

Tema je objavljena na avtomobilizem.com in ima vsega skupaj 13 objav, menda polovico mojih. Toliko o tem.
Sori ker rad prihajam na Slo-tech v Ložo, da malo podebatiramo, samo očitno zaradi takih kot si ti ne bom več. Če ti kaj ni všeč, se pač odstrani, ne vem kaj se ukvarjaš s takimi "attention whorei" kot sem jaz.
There Is No Stronger Drug Than Reality

RockyS ::

Dr_M je izjavil:

Kaj nej ti druzga recem, kot attention whore.
Za take zadeve imas druge namenske forume. Glede na to, da na racunalniskem forumu sprasujes za take zadeve, je takoj jasno zakaj si kle. Sem malo visje napisal.
Pa veliko srece pri uvozu.


Potem so tukaj še teme o prehrani, študentskem delu, politiki, prostituciji in še marsičem... Lahko rečeš da je za geeke vse to pomembno, ampak prav tako je pomembno prevozno sredstvo. In če ga dobiš iz tujine ceneje, zakaj pa ne? Sploh pa če ti nekdo (dimniburek) tukaj gor napiše s čim vse se je "zabaval" preden je prišel do vseh potrebnih papirjev...

edit
dodaj še novo odprto temo o psih :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

WarpedGone ::

DimniBurek, keep us posted...
Če bom lahk kej pametnega napisal, bom.
Zbogom in hvala za vse ribe

DimmniBurek ::

Blast! Prodal ga je dons... Po eni strani škoda, po drugi pa kul, ker se mi ne bo treba jebat z Irci...
Bomo najdli kej bližje. Neki sem že našel v Avstriji(samo 450km daleč), enga na severu Nemčije. Bomo vidli kaj bo iz tega :|
There Is No Stronger Drug Than Reality

bluefish ::

Potem najbrž ni več skrivnost model vozila?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

borutz ::

no sedaj pa povej kateri avto je bil? link?

DimmniBurek ::

Je še skrivnost, ker bom probal enakega dobit ;)
OK, povem vam, da je japonski :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

Okapi ::

Je še skrivnost, ker bom probal enakega dobit
In so bojiš, da ti ga bo kdo od slotechovcev speljal.:))

O.

fosil ::

Če nočeš da ti še kakšnega speljejo raje izboljšaj svoj odzivni čas, namesto da skrivaš model pred nami ;)
Tako je!

Okapi ::

Bomo vidli kaj bo iz tega
Zgleda da nič.8-)

O.

Dr_M ::

Torej, skoraj eno leto je okoli, me zanima, ce je kaksen napredek.
Zanima me zato, ker sem bil zelo grdo ozmerjan s strani OP. :)

Meizu ::

Lahko sam potrdim, da je bila zadeva že zdavnaj nabavljena. Več pa naj pove sam, če želi.

Dr_M ::

Ahaha, a sta ga ze sprobala? :))

DimmniBurek ::

Kupljeno, ampak ne iz Irske.
Pripeljal sem iz UK, lastnik pustil tablice. Če ne, pa še zdej nevem kaj bi bilo najbolj elegantno za se legalno pripeljat od tam gor. Mal butasto, da ni neke rešitve.
There Is No Stronger Drug Than Reality

St235 ::

Kaj si pol nabavil,da je morala bit takšna skrivnost?

martincek1 ::

Obljubil si, da boš postal slike :D
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524311 (4382) benjaminp
»

Zavarovanje na dogovorjeno vrednost ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5910450 (9106) AndrejO
»

Rabim pomoč za uvoz avta iz Anglije

Oddelek: Na cesti
328033 (6435) Map
»

Varna vožnja Vransko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10629272 (26537) krneki0001
»

Kako dvigniti večjo vsoto denarja na Irskem?

Oddelek: Loža
475157 (4186) St235

Več podobnih tem