» »

Veliki tehnološki preskoki - kdaj spet?

Veliki tehnološki preskoki - kdaj spet?

vostok_1 ::

Mr.B je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

You've utterly and completely missed the point.
Fundamentalno si pogrešil bistvo sporočila.

Da dej uradni link, na katerega komentiraš...
Trenutno je stvar jasna, ali pa je novinar nesposobne. Ok priznam da lahko da je moja slovenscina malo off..,,, ampak iz tvojega linak...
To je prvo veliko dejanje nove komisije, ki je zeleni dogovor poleg digitalizacije in gospodarstva v službi ljudi opredelila za enega od treh temeljnih stebrov svojega petletnega mandata

Torej glede na tvoj vir, je zadeva jasna, čez 30 let bo prepoznao razmišljati zeleno.... ker spred so kitajsci, zadaj so američani, če nočemo biti odvisni od američanov, je to edina pot.


Spet si popolnoma pogrešil bistvo mojega posta.
Obstaja možnost, da sem preveč kriptično napisal...ampak po ponovnem pregledu mi to ne zgleda. Pomojem je dokaj očitno. Ne vem, vsaj zdi se mi. Naj še kdo potrdi.

imagodei je izjavil:

V kateri realnosti je eliti smiselno zdesetkat populacijo Zemlje? Zakaj "neplodnost"? Zakaj samo 1-3 milijarde ljudi na Zemlji? Je elita bolj kot plebs sposobna gledat 50 let v prihodnost in bo na ta način reševala probleme z onesnaženjem?

Po mojem skromnem mnenju je eliti zgolj do žvenketa denarja, izjeme lahko v vsakem razredu (multimilijonarji, milijarderji, multimilijarderji) prešteješ na prste ene roke. In, kako so preračunali, da jim manj plebsa prinese več denarja v žepe, da se jim bo zdelo smiselno zdesetkati populacijo?


Kako prekleto sem pogrešil to sporočilo ne vem, ampak lahko ti komot odgovorim.

Zdesetkat je povsem smiselno enkrat ko bo tehnološki nivo dovolj velik. Elita kot kolektiv je sposobna gledati tudi več kot 50 let v prihodnost, med drugim zato ker oni krojijo prihodnost.
Če ti misliš, da so se rači kar same od sebe pojavljale se motiš. Vsi so imeli backerje, ki "podpihujejo" te reči.

Nekaterim je res sicer samo do denarja, ne pa vsem. Nekateri so vizionarji in potrebujejo moč za uresničitev svojih idej.
Moraš pa upoštevat še, da se lahko tudi obnašajo po zgodovinskem izročilu.
Tak sloj sigurno ima svojo družbeno ekosfero, kateri ti nisi privy.
Epstein for instance je fural neke evgenične programe. Pa on je mala riba in the grand scheme of things.

Skratka, v naslednjih stoletjih bo nujno potrebno zdesetkanje populacije low impact plebsev. Tehnologija končno prihaja na nivo, kjer ne bo več potrebno futrat manualnih kopačev blata ali excelove vnaševalce, ki poslednično smetijo oceane z odpadno embalažo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

You've utterly and completely missed the point.
Fundamentalno si pogrešil bistvo sporočila.

Da dej uradni link, na katerega komentiraš...
Trenutno je stvar jasna, ali pa je novinar nesposobne. Ok priznam da lahko da je moja slovenscina malo off..,,, ampak iz tvojega linak...
To je prvo veliko dejanje nove komisije, ki je zeleni dogovor poleg digitalizacije in gospodarstva v službi ljudi opredelila za enega od treh temeljnih stebrov svojega petletnega mandata

Torej glede na tvoj vir, je zadeva jasna, čez 30 let bo prepoznao razmišljati zeleno.... ker spred so kitajsci, zadaj so američani, če nočemo biti odvisni od američanov, je to edina pot.


Spet si popolnoma pogrešil bistvo mojega posta.
Obstaja možnost, da sem preveč kriptično napisal...ampak po ponovnem pregledu mi to ne zgleda. Pomojem je dokaj očitno. Ne vem, vsaj zdi se mi. Naj še kdo potrdi.

imagodei je izjavil:

V kateri realnosti je eliti smiselno zdesetkat populacijo Zemlje? Zakaj "neplodnost"? Zakaj samo 1-3 milijarde ljudi na Zemlji? Je elita bolj kot plebs sposobna gledat 50 let v prihodnost in bo na ta način reševala probleme z onesnaženjem?

Po mojem skromnem mnenju je eliti zgolj do žvenketa denarja, izjeme lahko v vsakem razredu (multimilijonarji, milijarderji, multimilijarderji) prešteješ na prste ene roke. In, kako so preračunali, da jim manj plebsa prinese več denarja v žepe, da se jim bo zdelo smiselno zdesetkati populacijo?


Kako prekleto sem pogrešil to sporočilo ne vem, ampak lahko ti komot odgovorim.

Zdesetkat je povsem smiselno enkrat ko bo tehnološki nivo dovolj velik. Elita kot kolektiv je sposobna gledati tudi več kot 50 let v prihodnost, med drugim zato ker oni krojijo prihodnost.
Če ti misliš, da so se rači kar same od sebe pojavljale se motiš. Vsi so imeli backerje, ki "podpihujejo" te reči.

Nekaterim je res sicer samo do denarja, ne pa vsem. Nekateri so vizionarji in potrebujejo moč za uresničitev svojih idej.
Moraš pa upoštevat še, da se lahko tudi obnašajo po zgodovinskem izročilu.
Tak sloj sigurno ima svojo družbeno ekosfero, kateri ti nisi privy.
Epstein for instance je fural neke evgenične programe. Pa on je mala riba in the grand scheme of things.

Skratka, v naslednjih stoletjih bo nujno potrebno zdesetkanje populacije low impact plebsev. Tehnologija končno prihaja na nivo, kjer ne bo več potrebno futrat manualnih kopačev blata ali excelove vnaševalce, ki poslednično smetijo oceane z odpadno embalažo.

Tvoj link in na tvoj link podan komentar, nima ničesar skupnega. Verjetno si zagotovo mislil, kaj interesantnega, pa se ni izslo v relanem svetu.
Poizkusi se enkrat komentirati podani lčlanek ter nato podati tvoj komentar, ki bo smiselno imel povazavo na tvojo povezano.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

vostok_1 ::

Hint: članek je skoraj irrelevanten izven prevoda Green New Deal.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

Hint: članek je skoraj irrelevanten izven prevoda Green New Deal.

Vredi, komentiraj na to kar si linkal...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

vostok_1 ::

No, da ne bomo predolgo se guncali. Spotaknil sem se na Green New Deal in kako elita izvaža skupne ideje vsepovsot. Zajčji brlog Green New Deal-a gre globoko.

Kar se tiče same vsebine članka, itak, da je en sam bullšit oz. pesek v oči. Gre za povsem, v očeh javnosti legitimen, depopulacijski program.
Kaj dosti drugega ni za povedat.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

No, da ne bomo predolgo se guncali. Spotaknil sem se na Green New Deal in kako elita izvaža skupne ideje vsepovsot. Zajčji brlog Green New Deal-a gre globoko.

Kar se tiče same vsebine članka, itak, da je en sam bullšit oz. pesek v oči. Gre za povsem, v očeh javnosti legitimen, depopulacijski program.
Kaj dosti drugega ni za povedat.

se vedno ne razume ne vem kateri clanek komentiras....Zagotovo ne tega, ki si ga linkal.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

T-h-o-r ::

hipertija je izjavil:

Razmišljam malo o tem, kako je npr. elektrika, parni stroj itd. spremenil svet in naredil velike tehnološke preskoke, kar je vplivalo na celotno družbo na najrazličnejše možne načine... potem začetek računalništva, najprej grobe osnove, danes smo od njih odvisni tako v službi kot doma. In ko že misliš, da je to to, pride do revolucije: pametni telefoni in ostale naprave - spet en velik preskok za družbo.

Kaj mislite, v katero smer gremo, na katerem področju bodo novi mejniki? In da vas še malo dodatno izzovem, kaj bi to direktno pomenilo za družbo.

Glede na to, kaj se je zgodilo ob zadnjem vrhuncu ob koncu antične dobe ... kakšno tisočletje
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

vostok_1 ::

Mr.B je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

No, da ne bomo predolgo se guncali. Spotaknil sem se na Green New Deal in kako elita izvaža skupne ideje vsepovsot. Zajčji brlog Green New Deal-a gre globoko.

Kar se tiče same vsebine članka, itak, da je en sam bullšit oz. pesek v oči. Gre za povsem, v očeh javnosti legitimen, depopulacijski program.
Kaj dosti drugega ni za povedat.

se vedno ne razume ne vem kateri clanek komentiras....Zagotovo ne tega, ki si ga linkal.


Kako ti lahko še pomagam?
Kaj te muči?




PS. Že ki smo v članku:
To je prvo veliko dejanje nove komisije, ki je zeleni dogovor poleg digitalizacije in gospodarstva v službi ljudi opredelila za enega od treh temeljnih stebrov svojega petletnega mandata.

Digitalizacija gospodarstva eh? I'm šure, i'm šure you do.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

No, da ne bomo predolgo se guncali. Spotaknil sem se na Green New Deal in kako elita izvaža skupne ideje vsepovsot. Zajčji brlog Green New Deal-a gre globoko.

Kar se tiče same vsebine članka, itak, da je en sam bullšit oz. pesek v oči. Gre za povsem, v očeh javnosti legitimen, depopulacijski program.
Kaj dosti drugega ni za povedat.

se vedno ne razume ne vem kateri clanek komentiras....Zagotovo ne tega, ki si ga linkal.


Kako ti lahko še pomagam?
Kaj te muči?

Ok, kot sem ugotovil, ne razumes kaj komentiras... Kot sem rekel, 2050 bo nafte premalo da bo vzdrzeval gospodarstvo. Ti bi raje takrat zacel razmisljati o alternativah nafti.. Zato so tvoji komentarji, na nivoju uakaj bi inestirali v vesolski program...ce pa mamo probleme doma.


PS. Že ki smo v članku:
To je prvo veliko dejanje nove komisije, ki je zeleni dogovor poleg digitalizacije in gospodarstva v službi ljudi opredelila za enega od treh temeljnih stebrov svojega petletnega mandata.

Digitalizacija gospodarstva eh? I'm šure, i'm šure you do.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

vostok_1 ::

A ti res misliš, da je energije premalo?
Energije ni nikoli bilo premalo. Zgolj potrebe je bilo preveč.

In kot drugo...2050 ne bo zmanjkalo nafte. Fosilnih goriv je for at least več 100 let ob trenutni porebi.
Kar pa ni nujno potrebno je human ballast.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

A ti res misliš, da je energije premalo?
Energije ni nikoli bilo premalo. Zgolj potrebe je bilo preveč.

In kot drugo...2050 ne bo zmanjkalo nafte. Fosilnih goriv je for at least več 100 let ob trenutni porebi.
Kar pa ni nujno potrebno je human ballast.

Vredo. Ti ze ves.......
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

vostok_1 ::

Jasno, da vem.

Nafte je še ogromno, če omejimo porabo plebsev si lahko elita z omejenimi zalogami nafte greje arktične bazene all-year-round.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nsa_ag3nt ::

New green deal je torej nov plan depolulacije Eu ? Iz 500 milijonov na 20 ?

Kako bodo to izvedli v Indiji, Kitajski ter na afriškem kontinentu ? Ker tam se nahaja čez palec ocenjeno 50% plebejcev.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

vostok_1 ::

nsa_ag3nt je izjavil:

New green deal je torej nov plan depolulacije Eu ? Iz 500 milijonov na 20 ?

Kako bodo to izvedli v Indiji, Kitajski ter na afriĹĄkem kontinentu ? Ker tam se nahaja Äez palec ocenjeno 50% plebejcev.


Zlahka. V Indiji se sponzorira NGOje in druge, ki propagandirajo manj otrok po ruralnih predelih. To je bilo tako uspešno, da sedaj imajo nekaj malega nad reproduction rate. V kratkem času je dramatično padlo število otrok.
Glede afrike...ja, zato pa so poslali Billa dol...a res misliš, da človek, ki se je celo mladost preživljal z ruthless cut-throat biznisem je sedaj kar tak filantrop? Yeah right.
Kot drugo Afrika bo tud doživela upad, ampak zaenkrat je še trg za izkoristit.

Manj razvite dežele je skoraj lažje zmanipulirat. Ampak do njih post-modernizem mora še priti. Ta bo tako kot pri nas, pokončal še vse pobegle iz prvega vala.

Strategija, ki so jo ubrali je pravzaprav briljantna. Zakaj terorizirat ljudi ko pa jih lahko sladko zapelješ v lastno smrt.
Congratulations, you've succeeded.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Okapi ::

Koliko bratov in sester imaš? Koliko svojih otrok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

vostok_1 ::

Ne razumeš. I'm not really trying to save the world...at least not this one.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mr.B ::

Ne skrbi vostok, take kot ti zelo hitro spokajo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kuall ::

vostok_1 je izjavil:

Ne razumeš. I'm not really trying to save the world...at least not this one.

madonca, kakšna izjava.

PrihajaNodi ::

kuall je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Ne razumeš. I'm not really trying to save the world...at least not this one.

madonca, kakšna izjava.


Na mestu.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

vostok_1 ::

Mr.B je izjavil:

Ne skrbi vostok, take kot ti zelo hitro spokajo...


Well, you know what they say. If you can't beat them ...


That said. Naredil sem vam še preveč uslug. Pustil bom vas in vaše potomce, da uživate v tej krasni novi prihodnosti, ki vas čaka. I hope you like dem flying cars...flying above you.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

c3p0 ::

imagodei je izjavil:

V kateri realnosti je eliti smiselno zdesetkat populacijo Zemlje? Zakaj "neplodnost"? Zakaj samo 1-3 milijarde ljudi na Zemlji? Je elita bolj kot plebs sposobna gledat 50 let v prihodnost in bo na ta način reševala probleme z onesnaženjem?

Po mojem skromnem mnenju je eliti zgolj do žvenketa denarja, izjeme lahko v vsakem razredu (multimilijonarji, milijarderji, multimilijarderji) prešteješ na prste ene roke. In, kako so preračunali, da jim manj plebsa prinese več denarja v žepe, da se jim bo zdelo smiselno zdesetkati populacijo?


Vsaj del elite cilja še mičken nižje, tam na 500M. So si v ta namen postavili spomenik, neke vrste nov Rosetta kamen.

https://www.zmescience.com/other/featur...

Cruz ::

c3p0 je izjavil:

imagodei je izjavil:

V kateri realnosti je eliti smiselno zdesetkat populacijo Zemlje? Zakaj "neplodnost"? Zakaj samo 1-3 milijarde ljudi na Zemlji? Je elita bolj kot plebs sposobna gledat 50 let v prihodnost in bo na ta način reševala probleme z onesnaženjem?

Po mojem skromnem mnenju je eliti zgolj do žvenketa denarja, izjeme lahko v vsakem razredu (multimilijonarji, milijarderji, multimilijarderji) prešteješ na prste ene roke. In, kako so preračunali, da jim manj plebsa prinese več denarja v žepe, da se jim bo zdelo smiselno zdesetkati populacijo?


Vsaj del elite cilja še mičken nižje, tam na 500M. So si v ta namen postavili spomenik, neke vrste nov Rosetta kamen.

https://www.zmescience.com/other/featur...

Ta spomenik so postavili prestrašeni mamini sinčki, ki si postavljajo bunkerje('murica!), ne pa "elita"(še posebej ne taka, kot jo ima v mislih vostok).
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

NSA Agent ::

Nekateri zaradi dreves ne vidite gozda ...

https://slo-tech.com/novice/t756921#crta
https://slo-tech.com/novice/t757107#crta
https://slo-tech.com/novice/t756375#crta

Naslednji preskok je,
1. Da bomo ljudje prisiljeni biti odvisni od države. (obvezno e-bančništvo in sociala - ukinitev papirnatega denarja)
2. Zato bomo postali sužnji države, in ji slepo zaupali. (javna uprava in ljudje na sociali > 60% populacije)
3. Saj če ne boš zaupal državi, ti bo država izklopila internet. (trivialno, vsak ima mobitel z prepoznavo obraza, in država dostop do teh podatkov)
4. In ti boš umrli od lakote. (ni interneta ni e-denerja)

Kdo pravi da so preskoki samo pozitivni? (Pozitivno negativno za koga? Za izbrance ali vse?)

Srednji vek je en takšen primer.
Pred tem so imeli v Rimljani kanalizacijo, vodovod, centralno ogrevanje ...
Par let kasneje pa so ljudje umirali zaradi bolezni, ki se prenašajo s fekalijami in podganami.

Me spominja na srednji vek ... zaupaj v boga ali pa te zažgemo na križu ... cerkev je vsaj bila bolj direktna in transparentna.

vostok_1 ::



Iz tega videa. "The Holy Grail of crowd management - face recognition"

"crowd management" :))
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Iz tega videa. "The Holy Grail of crowd management - face recognition"

"crowd management"
Eh, ti si negativc.

Lej kaj loh nardiš s tem techom, ti bi se ga pa znebil:

https://twitter.com/miaaselaa/status/12...

bbbbbb2015 ::

vostok_1 je izjavil:

PS#2 Od kje mislite, da izvirajo fosilna goriva?

1. Ob nastanku zemlje je bilo veliko CO2ja v atmosferi.
2. Biosfera je je začela goltat CO2 na veliko
3. Ta biomasa pa je eventuelno strohnela in bila zakopana

Point being...CO2ja v fosilnih gorivih ne more biti več kot ga je že bilo v atmosferi.


Point being. Predlagam ti, da si nadaneš plavutke, kopalke, če nočeš vzbujati zgražanja, ter se vrneš v toplo prazgodovinsko župo, s 3% kisika v vodi. Hranil se boš z nekimi aminokislinami, škrge ima da na široko odpreš. 3% kisika ni dosti.

Drži se v bližini vulkanov, ker je tam voda toplejša, samo jebiga - ne preblizu, ker se boš skuhal. In če bo nenadoma postalo toplo in temno - ni padla noč. Megalodon te je požrl:

https://www.thewildlifemuseum.org/exhib...

Prazgodovina ni bila prijazna do sesalcev. Daleč od tega. Večina ogljika v zraku je izšla iz vulkanov, CO2 je futral prazgodovinske rastline.

Tja hočeš? Pa menda ne.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

NSA Agent je izjavil:

Srednji vek je en takšen primer.
Pred tem so imeli v Rimljani kanalizacijo, vodovod, centralno ogrevanje ...
Par let kasneje pa so ljudje umirali zaradi bolezni, ki se prenašajo s fekalijami in podganami.


Preseneča me, da spuščaš ven tisto najpomembnejšo poanto, ki je bodisi ne vidiš, bodisi ne razumeš.

Rim je bil super... ...za Rimljane, oziroma za rimske državljane. Ostali so gagali ko patke in niso bili "deležni" civilizacije.
Rim je futral svojo ekspanzijo z nenehnimi vojnami, kjer so ropali bogatstva drugih narodov.
Propadli pa so Rimljani zato, ker niso plačevali faktur. Najeli so Vandale, ko so jim Vandali izstavili fakturo, je... niso plačali. Vse dotedanje vojske so bile vojske Rima, kjer so imeli sistem, da si bil vojak 20 let, nato si se upokojil in so ti dali zemljo v Romuniji.

Ko ni bilo več kaj za zropat, nihče tudi ni hotel biti vojak. Tak da narodi Evrope niso kaj dosti "spustili skozi". Eventuelno so se sami civilizacijsko razvili.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

@OP
Ker te toliko zanima kakšna bo prihodnost, look:

https://news.theceomagazine.com/busines...


Jype, prav imaš, potrebna je revolucija, četudi bo propadla isti dan...it's still fun to see some people ___(word not suitable for 2019 world, anymore)___
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

Še en velik preskok:

https://www.newsweek.com/mother-and-fat...



Vrjemte, nič se ne dogaja naključno/grass-roots...to je vse del načrta.
In vi generacija Z in nasledniki, will face most of it.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

Ja hvala bogu, da se nehajo norca delat iz otrok.

PrihajaNodi ::

Lol no. Sem mislil da gre za stars 1 in 2 takrat ko sta dva locena.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

vostok_1 ::

https://www.zerohedge.com/political/you...

Saj bi rekel kaj sočnega, ampak BW ne mara, da vas zmerjam za retarde, čeprav ste več kot očitno retarded plebsi.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: borisk ()

vostok_1 ::

PS. Hey...i just realized something very obvious about Greta...but not really.

Take a guess what...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: borisk ()

c3p0 ::

Kaaaj, ne piše sama postov in je v resnici le izkoriščan otrok? Reality. Shattered.

Cruz je izjavil:

Ta spomenik so postavili prestrašeni mamini sinčki, ki si postavljajo bunkerje('murica!), ne pa "elita"(še posebej ne taka, kot jo ima v mislih vostok).


Saj sem napisal del elite, ali morda wannabe elita. "Prava elita" verjetno cilja še precej niže. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

T-h-o-r ::

Zdaj se bližamo novi temni dobi. Smo nekako tam, kjer je bil Rim konec 3. stoletja.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Mr.B ::

T-h-o-r je izjavil:

Zdaj se bližamo novi temni dobi. Smo nekako tam, kjer je bil Rim konec 3. stoletja.

No predobro ti je, pa te je strah da boš kdaj moral komu dati, tako prostovolno..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

T-h-o-r ::

Mene ni strah, saj nisem neolib, niti lib niti socialdemokrat :D Moderni svet pač še vedno temelji na Tesli, od cepitve atomskega jedra in izuma mikročipa naprej pa ni bilo novega preboja - več kot pol stoletja. Trenutn le obstoječe optimiziramo. Nekako tako, kot so Rimljani skozi optimizacijo grške teorije postali top inženirji.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

vostok_1 ::

Zanimivo razmišljanje Thor.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

T-h-o-r ::

T-h-o-r je izjavil:

Mene ni strah, saj nisem neolib, niti lib niti socialdemokrat :D Moderni svet pač še vedno temelji na Tesli, od cepitve atomskega jedra in izuma mikročipa naprej pa ni bilo novega preboja - več kot pol stoletja. Trenutn le obstoječe optimiziramo. Nekako tako, kot so Rimljani skozi optimizacijo grške teorije postali top inženirji.

Aja, da še dodam: avtomatizacijo dela in na koncu parni stroj so pogruntali eni zanikrni "barbari", ki se niso umivali in niso poznali ne kanalizacije ne vodovodov in le tu in tam kakšno tlakovano cesto.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

jb_j ::

Verjetno, kakšnega velikega tehnološkega preskoka ne bo kaj kmalu.

Velik tehnološki preskok se je zgodil že v zadnjem stoletju. Oz. v zadnjih par desetletij. Eden največjih, če ne največji v zgodovini človeštva.

Vprašanje je najbrž le, kako bomo v prihodnosti, znali uporabljati to tehnologijo.
Nove tehnologije je veliko, le še izkoriščati je ne znamo povsem.

Razvoj tehnologije je pač v sedanjem času tako hiter, da še vedno ne izkoriščamo vsega potenciala, ki nam jo nudi obstoječa tehnologija.

Super bi bilo, da se mogoče razvije kakšen poceni in neškodljiv način pridobivanja energije. In tut shranjevanje le te, enako poceni in neškodljivo

Edino to si predstavljam, kot zelo pomemben preskok v tehnologiji, če se bo to zgodilo v času našega življenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Mr.B ::

jb_j je izjavil:

Verjetno, kakšnega velikega tehnološkega preskoka ne bo kaj kmalu.

Velik tehnološki preskok se je zgodil že v zadnjem stoletju. Oz. v zadnjih par desetletij. Eden največjih, če ne največji v zgodovini človeštva.

Vprašanje je najbrž le, kako bomo v prihodnosti, znali uporabljati to tehnologijo.
Nove tehnologije je veliko, le še izkoriščati je ne znamo povsem.

Razvoj tehnologije je pač v sedanjem času tako hiter, da še vedno ne izkoriščamo vsega potenciala, ki nam jo nudi obstoječa tehnologija.

Super bi bilo, da se mogoče razvije kakšen poceni in neškodljiv način pridobivanja energije. In tut shranjevanje le te, enako poceni in neškodljivo

Edino to si predstavljam, kot zelo pomemben preskok v tehnologiji, če se bo to zgodilo v času našega življenja.


Verjetno ne razumete kaj je tehnoloüki preskok glede na trenutno razvojno raven..
Verjetno ne spremlajte drugega kot žajfnic, drugače bi vedeli da se privatna podjetja ukvarjajo s prevozom v vesolje. Hm A mislite da preskok od iznajdbe parnega stroja do množične uporabe le te, izveden v nekaj letih... ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jb_j ::

Mr.B je izjavil:

jb_j je izjavil:

Verjetno, kakšnega velikega tehnološkega preskoka ne bo kaj kmalu.

Velik tehnološki preskok se je zgodil že v zadnjem stoletju. Oz. v zadnjih par desetletij. Eden največjih, če ne največji v zgodovini človeštva.

Vprašanje je najbrž le, kako bomo v prihodnosti, znali uporabljati to tehnologijo.
Nove tehnologije je veliko, le še izkoriščati je ne znamo povsem.

Razvoj tehnologije je pač v sedanjem času tako hiter, da še vedno ne izkoriščamo vsega potenciala, ki nam jo nudi obstoječa tehnologija.

Super bi bilo, da se mogoče razvije kakšen poceni in neškodljiv način pridobivanja energije. In tut shranjevanje le te, enako poceni in neškodljivo

Edino to si predstavljam, kot zelo pomemben preskok v tehnologiji, če se bo to zgodilo v času našega življenja.


Verjetno ne razumete kaj je tehnoloüki preskok glede na trenutno razvojno raven..
Verjetno ne spremlajte drugega kot žajfnic, drugače bi vedeli da se privatna podjetja ukvarjajo s prevozom v vesolje. Hm A mislite da preskok od iznajdbe parnega stroja do množične uporabe le te, izveden v nekaj letih... ?


V 70ih letih prejšnjega stoletja je pristalo več človeških posadk na luni.

Vem, da se sedaj privatna podjetja ukvarjajo s tem, ampak dejstvo je, da teh dosežkov zaenkrat še niso ponovili.

Te povsem razumem, nekateri spremljajo le žajfnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Mr.B ::

jb_j je izjavil:

Mr.B je izjavil:

jb_j je izjavil:

Verjetno, kakšnega velikega tehnološkega preskoka ne bo kaj kmalu.

Velik tehnološki preskok se je zgodil že v zadnjem stoletju. Oz. v zadnjih par desetletij. Eden največjih, če ne največji v zgodovini človeštva.

Vprašanje je najbrž le, kako bomo v prihodnosti, znali uporabljati to tehnologijo.
Nove tehnologije je veliko, le še izkoriščati je ne znamo povsem.

Razvoj tehnologije je pač v sedanjem času tako hiter, da še vedno ne izkoriščamo vsega potenciala, ki nam jo nudi obstoječa tehnologija.

Super bi bilo, da se mogoče razvije kakšen poceni in neškodljiv način pridobivanja energije. In tut shranjevanje le te, enako poceni in neškodljivo

Edino to si predstavljam, kot zelo pomemben preskok v tehnologiji, če se bo to zgodilo v času našega življenja.


Verjetno ne razumete kaj je tehnoloüki preskok glede na trenutno razvojno raven..
Verjetno ne spremlajte drugega kot žajfnic, drugače bi vedeli da se privatna podjetja ukvarjajo s prevozom v vesolje. Hm A mislite da preskok od iznajdbe parnega stroja do množične uporabe le te, izveden v nekaj letih... ?


V 70ih letih prejšnjega stoletja je pristalo več človeških posadk na luni.

Vem, da se sedaj privatna podjetja ukvarjajo s tem, ampak dejstvo je, da teh dosežkov zaenkrat še niso ponovili.

Te povsem razumem, nekateri spremljajo le žajfnice.

In danes ne rabis drzavnega proracuna da pripeljes v vesolje tovor..... in to za drobiz v tem kot je to ttakrat stalo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

Veliki tehnološki preskoki - kdaj spet?


To je nekaj takega kot napovedovanje finančnih kriz. Torej nemogoče. Morda bodo naslednji veliki tehnološki preskoki posledica odkritji, o katerih se nam danes še ne sanja.

Nekaj drugega pa je predvideti evolucijo nečesa, kar danes že obstaja ali se vsaj kažejo medli obrisi. Recimo AI in samovozeči avtomobili bi lahko povsem spremenili javni promet in bistveno zmanjšali število lastniških vozil.

Civilizacija tudi čedalje bolj spoznava, da hiter tehnološki razvoj in s tem povezan dvig kakovosti življenja ima tudi drugo stran enačbe, ki se je ne bo dalo več ignorirat, tako kot do sedaj.

Okapi ::

Samo na žalost, kot je videti, bo za AI (zaresen) potreben nek za zdaj še neznan tehnološki preskok. Ne bo dovolj samo zmogljivejši procesor.

Je tudi zanimivo, kako si mnogi sploh ne predstavljajo, kaj bi tak AI v resnici pomenil. Ker samovozeči avti bi bili samo manjši del tega, kar bi sledilo.

AI, sposoben povsem samostojne vožnje na ravni človeških sposobnosti, bi ne nadomestil samo okoli 2% delovnih mest, kolikor je sedaj poklicnih voznikov, ampak verjetno vsaj 25% vseh delovnih mest (v industriji, storitvenih dejavnosti ...).

Pravi AI, se pravi splošna inteligenca na ravni človeka, bi pa nadomestila verjetno 90% vseh delovnih mest. Ostale bi stvari, kjer bi ljudje ne hoteli imeti opravka z roboti. Recimo seks. Vsaj dokler ne bomo znali narediti dovolj človeku podobnih robotov.

V resnici lahko samo ugibamo, kaj bi to pomenilo za človeško družbo.

T-h-o-r ::

Ja, bogi delavci, še svoje zmožnosti za delo več ne bodo sposobni prodajati. Oh, le zakaj imamo tehnologijo in željo po tem, da bi tehnologija zmanjšala človeško delo in dala ljudem več prostega časa ...
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Okapi ::

Imel boš prosti čas, živel boš pa od miloščine lastnikov AI. Boš potem povedal, če je to tisto, kar si si želel.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

T-h-o-r ::

Saj bomo vendar zrušili kapitalizem v tem času jao.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Magic1 ::

A se že o zrušitvi kapitalizma pogovarjamo? Ali imamo že boljše alternative, ali bomo kar eno od prežvečenih sistemov ponovno uvedli(in upali na drugačen razplet)?

Drugače pa ne govorit, da ni bilo nobenega odkritja v zadnjih desetletjih. Internet je eden od največjih v človeški zgodovini.
Magic

T-h-o-r ::

Imamo algoritme, da ni treba na roko preračunavati produkcije. Že v 60-ih je bilo dovolj computer powerja, sam birokracija je to opcijo odločno zavrnila. Zrušitev pa bo nujna, če ne bodo zasebni lastniki AIja in robotov naredili 99 % ljudi odvečnih, prosto po Malthusu.

google: Paul Cockshott
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Mišja utopija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11820809 (1468) aviator
»

Boston Dynamics končno seli robote iz laboratorijev

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3810379 (8159) stalker
»

Smisel življenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18524568 (21145) Unknown_001
»

Prihodnost globalnega gospodarstva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31540641 (35120) kow

Več podobnih tem