Prijavi se z GoogleID

» »

Zaprtje s.p. in pozneje ponovno odpiranje

Zaprtje s.p. in pozneje ponovno odpiranje

njyngs ::

Trenutno sem v obdobju, ko imam odprtega popoldanca, ampak ne časa/energije za popoldansko delo. Ker zadnja 2-3 mesece samo brez veze plačujem pavšale razmišljam o zaprtju.
Catch pa je, da bi v prihodnosti popoldanca spet odprl (ko bo na razpolago več časa).

Zanima me, če ima kdo izkušnje kako je potem s ponovnim odprtjem:
- poteka odprtje z nule ali pa se lahko "resuma" s.p. s prejšnjim dolgim/kratkim imenom?
- pri ponovnem odprtju dobi s.p. novo davčno/matično številko ali se lahko "reaktivira" stara?
- obstaja kakšna časovna omejitev, ki omejuje kako dolgo ne smeš ponovno odprti popoldanca?
- v eDavkih bo pri odprtjo novega viden "stari" reaktiviran ali bo še en popoldanc zraven?
- TRR mislim pustiti odprt - verjetno ga lahko pozneje pouporabim v primeru ponovnega odprtja?

Invictus ::

- Odprtje poteka od nule, ni resuma
- S.p. ima enako davčno številko kot ti, matična je nova
- Ne
- Nov s.p. bo tam
- A TRR boš pa plačeval?

Lahko te pokličejo z FURSa o razlogih, zakaj si vmes zaprl s.p. Pripravi en normalen odgovor.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

njyngs ::

Hvala.

Za TRR še nisem 100%. Ena opcija je, da prenesem denar na drug TRR in tega zaprem - predvidevam da se nihče ne bo vtikal v to? Kako misliš dober razlog? Ni "ne bom plačeval pavšalov brez potrebe, če ne delam" normalen odgovor?

bastadu ::

Pač poveš, da zaradi nerentabilnosti zapiraš sp, end of story ...

Invictus ::

Tako nekako.

Za odpiranje pač naveden razlog nov projekt...

Denar med s.p. in osebnim računom lahko vedno prenašaš, ker si kot s.p. odgovoren z vsem svojim premoženjem.

Ko boš zaprl s.p., ne pozabi izpolniti DDD-DDD.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Invictus ()

Vice ::

Do nedavnega sem vsako leto odpru in zapru popoldanski s.p. vmes sem si pustil 1 mesec. Kliče te noben še najmanj pa FURS... Kar moraš narediti je, da pri zaprtju davčno vse poravnaš, vse ostalo je tako kot ponavadi.