» »

Zaprtje s.p. in pozneje ponovno odpiranje

Zaprtje s.p. in pozneje ponovno odpiranje

njyngs ::

Trenutno sem v obdobju, ko imam odprtega popoldanca, ampak ne časa/energije za popoldansko delo. Ker zadnja 2-3 mesece samo brez veze plačujem pavšale razmišljam o zaprtju.
Catch pa je, da bi v prihodnosti popoldanca spet odprl (ko bo na razpolago več časa).

Zanima me, če ima kdo izkušnje kako je potem s ponovnim odprtjem:
- poteka odprtje z nule ali pa se lahko "resuma" s.p. s prejšnjim dolgim/kratkim imenom?
- pri ponovnem odprtju dobi s.p. novo davčno/matično številko ali se lahko "reaktivira" stara?
- obstaja kakšna časovna omejitev, ki omejuje kako dolgo ne smeš ponovno odprti popoldanca?
- v eDavkih bo pri odprtjo novega viden "stari" reaktiviran ali bo še en popoldanc zraven?
- TRR mislim pustiti odprt - verjetno ga lahko pozneje pouporabim v primeru ponovnega odprtja?

Invictus ::

- Odprtje poteka od nule, ni resuma
- S.p. ima enako davčno številko kot ti, matična je nova
- Ne
- Nov s.p. bo tam
- A TRR boš pa plačeval?

Lahko te pokličejo z FURSa o razlogih, zakaj si vmes zaprl s.p. Pripravi en normalen odgovor.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

njyngs ::

Hvala.

Za TRR še nisem 100%. Ena opcija je, da prenesem denar na drug TRR in tega zaprem - predvidevam da se nihče ne bo vtikal v to? Kako misliš dober razlog? Ni "ne bom plačeval pavšalov brez potrebe, če ne delam" normalen odgovor?

bastadu ::

Pač poveš, da zaradi nerentabilnosti zapiraš sp, end of story ...

Invictus ::

Tako nekako.

Za odpiranje pač naveden razlog nov projekt...

Denar med s.p. in osebnim računom lahko vedno prenašaš, ker si kot s.p. odgovoren z vsem svojim premoženjem.

Ko boš zaprl s.p., ne pozabi izpolniti DDD-DDD.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Vice ::

Do nedavnega sem vsako leto odpru in zapru popoldanski s.p. vmes sem si pustil 1 mesec. Kliče te noben še najmanj pa FURS... Kar moraš narediti je, da pri zaprtju davčno vse poravnaš, vse ostalo je tako kot ponavadi.

David4747 ::

Torej ni noben problem, že zaprem za natanko 1 mesec sp? Privoščil bi si malo daljši dopust letos, in lepo bi bilo prihraniti ~500€ prispevkov za en mesec...

tony1 ::

Absolutno ni nobenega problema. Le vse obveznosti (denarne in papirne) poravnaj.

user4683 ::

Edino bodi pozoren da boš ob odprtju še vedno izpolnjeval pogoje za normiranca (48. člen ZDoh-2). Glede na zapisano višino prispevkov ugibam da ne bo problem, ampak vseeno heads up :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Amadeuss ::

Oj, si še jaz malo sposodim to temo. Če zaprem popoldanski s.p. samo oddam vlogo preko SPOT? Moram kaj posebej potem se odjavljati od kakih zavarovanj za katere kot popoldanski s.p. plačujem pavšalni prispevek (ZZZS in ZPIZ, nekaj več kot 80 EUR vse skupaj)?

Invictus ::

Ne, nič.

Saj nisi prijavljen prko s.p., ampak svoje redne službe...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

N26 in popoldanski S.P. - plačilo prispevkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5618995 (1136) jeremenen
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13226298 (5069) tony1
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18146492 (10276) fikus_
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16440911 (15786) Recordman

Več podobnih tem