» »

Tema o Družbi z Omejeno Odgovornostjo. (d.o.o.)

Tema o Družbi z Omejeno Odgovornostjo. (d.o.o.)

1 2
3
4 5

Mato989 ::

Spura je izjavil:

Sej meni se nic ne dopade, ampak placevat 40% davka pa nimas niti pokojninske osnove je pa res kurac.


Problem je to kaj imaš od penzije če umreš pri 65tih... če imaš ETFje je jasno da jhi deduje tvoj otrok in bo imel boljši lajf... pri penziji pa to ne velja razen za sleparske borčevske ki so WTF
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jabe ::

Mato989 je izjavil:

Problem je to kaj imaš od penzije če umreš pri 65tih... če imaš ETFje je jasno da jhi deduje tvoj otrok in bo imel boljši lajf... pri penziji pa to ne velja razen za sleparske borčevske ki so WTF


Odvisno od tega, koliko je otrok star :|

Torej, preko prsta, šift da je bolje biti na s.p. se zgodi nekje v 4. razredu... Dohodnina/"izplacilo" iz doo je tam tam (cca 40%), odvisno je predvsem od visine place, ki si jo v doo izplacujem in s tem posledično prispevki. Pa ni mi treba takoj vsega davka placati, ker ce ne rabim denarja ga lahko v doo pustim.

Po drugi strani pa - a lahko doo investira viske kako drugace kot v firmo nazaj. Hipoteticno - jaz zdaj s svojim denarjem etf kupim. Ga lahko tudi pri doo (in je doo lasrnik, seveda) in ali so kaka drugacna pravila potem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Mato989 ::

jabe je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Problem je to kaj imaš od penzije če umreš pri 65tih... če imaš ETFje je jasno da jhi deduje tvoj otrok in bo imel boljši lajf... pri penziji pa to ne velja razen za sleparske borčevske ki so WTF


Odvisno od tega, koliko je otrok star :|

Torej, preko prsta, šift da je bolje biti na s.p. se zgodi nekje v 4. razredu... Dohodnina/"izplacilo" iz doo je tam tam (cca 40%), odvisno je predvsem od visine place, ki si jo v doo izplacujem in s tem posledično prispevki. Pa ni mi treba takoj vsega davka placati, ker ce ne rabim denarja ga lahko v doo pustim.

Po drugi strani pa - a lahko doo investira viske kako drugace kot v firmo nazaj. Hipoteticno - jaz zdaj s svojim denarjem etf kupim. Ga lahko tudi pri doo (in je doo lasrnik, seveda) in ali so kaka drugacna pravila potem?



Nima veze koliko je otrok star, lahko je tudi otrok od otroka, torej vnuk potencialno... Bistveno je da z denarjem vplačanim v penzijo dobiš samo OBLJUBO da boš nekoč (niti ne vnaprej znani pogoji ker so spremenljivi) dobil neko pokojnino. Medtem pa imaš z ETFjem praktično popoln nadzor nad vsem...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

Medtem pa imaš z ETFjem praktično popoln nadzor nad vsem...

Imaš iluzijo praktično popolnega nadzora.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Medtem pa imaš z ETFjem praktično popoln nadzor nad vsem...

Imaš iluzijo praktično popolnega nadzora.


Seveda popolnega nadzora ni, bistvena razlika je v tem da denar ki gre v ZPIZ ni dosegljiv za tvojo uporabo pred nekim rokom določenim s strani vlade oz zakonodajalca in hkrati ni dedovan če umreš prej... oboje načeloma je obratno pri ETFju
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jabe ::

Mato989 je izjavil:




Nima veze koliko je otrok star, lahko je tudi otrok od otroka, torej vnuk potencialno... Bistveno je da z denarjem vplačanim v penzijo dobiš samo OBLJUBO da boš nekoč (niti ne vnaprej znani pogoji ker so spremenljivi) dobil neko pokojnino. Medtem pa imaš z ETFjem praktično popoln nadzor nad vsem...


Ti veš, da otrok dobi penzijo po pokojnem starsu do 18ga leta ali do 26ga, ce studira?

Mato989 ::

jabe je izjavil:

Mato989 je izjavil:




Nima veze koliko je otrok star, lahko je tudi otrok od otroka, torej vnuk potencialno... Bistveno je da z denarjem vplačanim v penzijo dobiš samo OBLJUBO da boš nekoč (niti ne vnaprej znani pogoji ker so spremenljivi) dobil neko pokojnino. Medtem pa imaš z ETFjem praktično popoln nadzor nad vsem...


Ti veš, da otrok dobi penzijo po pokojnem starsu do 18ga leta ali do 26ga, ce studira?


Da da, ČE ČE ČE, kaj pa če je 18 in ne študira... ETFje dobi v vsakem primeru.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jabe ::

Moj stavek je bil: odvisno, koliko je otrok star.
Tvoj odgovor: nima veze, koliko je otrok star.

Zapel si pa na polno in spet narobe... Point je, da ni nujno, da gre v nic, kot si ti namigoval in z nicemer moj stavek ne namiguje, kaj je boljše. Smiri doživljaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Pat_MaGroin ::

V vsakem primeru je vse boljše kot ZPIZ.

Ce propade s&p, je pa tako ali tako vseeno.

velikBrokoli ::

SP500 bo propadel, slovenski ZPIZ bo pa večen 8-)

Mato989 ::

jabe je izjavil:

Moj stavek je bil: odvisno, koliko je otrok star.
Tvoj odgovor: nima veze, koliko je otrok star.

Zapel si pa na polno in spet narobe... Point je, da ni nujno, da gre v nic, kot si ti namigoval in z nicemer moj stavek ne namiguje, kaj je boljše. Smiri doživljaj...


Bistvo je to da ETF ali karkoli podobnega ne zanimajo neki pogoji in robne ideje in primeri ampak je skoz enako... in bistvo je v tem da se denar vplačan načeloma ne izgubi (NAČELOMA) vsaj ne v smislu da je tam pa nisi do njega upravičen ker vladni pogoji.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vice ::

Mato989 je izjavil:

jabe je izjavil:

Mato989 je izjavil:




Nima veze koliko je otrok star, lahko je tudi otrok od otroka, torej vnuk potencialno... Bistveno je da z denarjem vplačanim v penzijo dobiš samo OBLJUBO da boš nekoč (niti ne vnaprej znani pogoji ker so spremenljivi) dobil neko pokojnino. Medtem pa imaš z ETFjem praktično popoln nadzor nad vsem...


Ti veš, da otrok dobi penzijo po pokojnem starsu do 18ga leta ali do 26ga, ce studira?


Da da, ČE ČE ČE, kaj pa če je 18 in ne študira... ETFje dobi v vsakem primeru.


npr. lahko dobi žena, če je brezposelna, ima nižjo pokojnino... čejev je kar nekaj...

Mato989 ::

Vice je izjavil:

Mato989 je izjavil:

jabe je izjavil:

Mato989 je izjavil:




Nima veze koliko je otrok star, lahko je tudi otrok od otroka, torej vnuk potencialno... Bistveno je da z denarjem vplačanim v penzijo dobiš samo OBLJUBO da boš nekoč (niti ne vnaprej znani pogoji ker so spremenljivi) dobil neko pokojnino. Medtem pa imaš z ETFjem praktično popoln nadzor nad vsem...


Ti veš, da otrok dobi penzijo po pokojnem starsu do 18ga leta ali do 26ga, ce studira?


Da da, ČE ČE ČE, kaj pa če je 18 in ne študira... ETFje dobi v vsakem primeru.


npr. lahko dobi žena, če je brezposelna, ima nižjo pokojnino... čejev je kar nekaj...


Noben pa ni taki ki pokrije vse kot ETF...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

velikBrokoli ::

Pomoje se vsi strinjamo, da je penzija scam, razen za podpovprečneže. Jebat ga, to se itak povsod v Sloveniji podpira...

Miha 333 ::

jabe je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Problem je to kaj imaš od penzije če umreš pri 65tih... če imaš ETFje je jasno da jhi deduje tvoj otrok in bo imel boljši lajf... pri penziji pa to ne velja razen za sleparske borčevske ki so WTF


Odvisno od tega, koliko je otrok star :|

Torej, preko prsta, šift da je bolje biti na s.p. se zgodi nekje v 4. razredu... Dohodnina/"izplacilo" iz doo je tam tam (cca 40%), odvisno je predvsem od visine place, ki si jo v doo izplacujem in s tem posledično prispevki. Pa ni mi treba takoj vsega davka placati, ker ce ne rabim denarja ga lahko v doo pustim.

Po drugi strani pa - a lahko doo investira viske kako drugace kot v firmo nazaj. Hipoteticno - jaz zdaj s svojim denarjem etf kupim. Ga lahko tudi pri doo (in je doo lasrnik, seveda) in ali so kaka drugacna pravila potem?


Pred izplačilom dobička iz d.o.o. lahko nekatere stroške nosi direktno firma (telefon, računalnik, avto z obračunavanjem bonitete), izplačaš lahko max regres neobdavčeno, itd. Potem je efektivna obdavčitev lahko nižja.

ETF lahko kupiš kot d.o.o., vendar se obdavči po ZDDPO, torej ves, tudi nerealiziran dobiček gre vsako leto v davčno osnovo firme, ki je trenutno obdavčena 22%. Zmanjšujejo pa ti jo stroški firme (stroški dela, amortizacija OS, ...) in morebitne davčne olajšave. Moraš si preračunati za tvojo situacijo, kaj se ti splača.

Mato989 ::

ETF lahko kupiš kot d.o.o., vendar se obdavči po ZDDPO, torej ves, tudi nerealiziran dobiček gre vsako leto v davčno osnovo firme


Hočeš povedat da če kupiš torej leta 2025 ETF za 50 EUR in je konec leta 75 EUR gre 25 EUR v davčno osnovo, in potem če je konec leta 2026 sše vedno 75 EUR je ponovno teh 25 EUR obdavčenih? Ali se gleda samo jan 1 vs dec 31 gain?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Miha 333 ::

Mato989 je izjavil:

ETF lahko kupiš kot d.o.o., vendar se obdavči po ZDDPO, torej ves, tudi nerealiziran dobiček gre vsako leto v davčno osnovo firme


Hočeš povedat da če kupiš torej leta 2025 ETF za 50 EUR in je konec leta 75 EUR gre 25 EUR v davčno osnovo, in potem če je konec leta 2026 sše vedno 75 EUR je ponovno teh 25 EUR obdavčenih? Ali se gleda samo jan 1 vs dec 31 gain?

Tekočega leta seveda. Ampak to lahko vseeno precej zmanjša dolgoročno rast v primerjavi s fizično osebo, kjer po 15 letih ni nobenega davka.

Mato989 ::

Miha 333 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

ETF lahko kupiš kot d.o.o., vendar se obdavči po ZDDPO, torej ves, tudi nerealiziran dobiček gre vsako leto v davčno osnovo firme


Hočeš povedat da če kupiš torej leta 2025 ETF za 50 EUR in je konec leta 75 EUR gre 25 EUR v davčno osnovo, in potem če je konec leta 2026 sše vedno 75 EUR je ponovno teh 25 EUR obdavčenih? Ali se gleda samo jan 1 vs dec 31 gain?

Tekočega leta seveda. Ampak to lahko vseeno precej zmanjša dolgoročno rast v primerjavi s fizično osebo, kjer po 15 letih ni nobenega davka.



To drži ja... samo to lahko mutiš in pač potem preostala leta ko več ne vlagaš črpaš mna spje itd denar...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

velikBrokoli ::

Kupuješ 31. decembra pa je problem rešen :)

Vice ::

Matranje za drobiž... brez veze

konzola ::

Vice je izjavil:

Matranje za drobiž... brez veze


THIS x100. To je najvecja zalost pri vseh teh zadevah. Kakorkoli pogledas si na suho nategnjen.

jabe ::

Miha 333 je izjavil:



ETF lahko kupiš kot d.o.o., vendar se obdavči po ZDDPO, torej ves, tudi nerealiziran dobiček gre vsako leto v davčno osnovo firme, ki je trenutno obdavčena 22%. Zmanjšujejo pa ti jo stroški firme (stroški dela, amortizacija OS, ...) in morebitne davčne olajšave. Moraš si preračunati za tvojo situacijo, kaj se ti splača.


Hja... To je kar faktor za mene. Ker jaz v etfje ipd dajem v accumulated fore, veckrat letno vplačam in pustim... Ja, mato, do penzije. Enako kripto, tudi skladi... To bi ze splacalo se poracunati potem, ce ni bolje takoj ven vzeti, placati 22% davek in privat vplačevati, kjer ob letu ne placam nic, ce ne prodam in mislim ven vzeti cez ohoho let...

Stroske imam pa jaz, kot s.p. z uveljavljanjem stroškov enako lahko, kot d.o.o.. saj je isto - telefoni, avti, amortizacija ipd... Ni nobene razlike v davkih, samo zakalkulirat se ne smes, ker odgovarjas s svojim premozenjem.

matic492 ::

Kot že prej rečeno, ni isto. Recimo bonitete za avto SP ne more imet. Ne moreš si sam določit prispekov (višine plače), ampak so odvisni od lanskega leta in jih lahko zmanjšaš samo za 20%.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

jabe ::

Prispevki, da... To sem ze omenila in razumela. Pri doo si lahko izplacam "nizjo" placo, ki je manj obremenjena s prispevki.

Kaj je pri avtu razlike? Za EV konkretno... Lahko dam 40% v olajsavo, bonitete mi ni treba placevati, resda pa moram placati DDV, ker nisem davcni zavezanec (ampak to tudi pri doo ne bi bila). Ali kaj narobe vem? To sem zadnjic brala in tako razumela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

matic492 ::

DDV mora tudi DOO plačat (odbiješ si lahko DDV samo pri drugih vozilih, naprimer če kupiš bagerja ali kaj takega, avto za taksi namen recimo), glede olajšave pa ne vem, ker nisem bral za SP, samo vem da bonitet ni in moraš avto pač kupit.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

jabe ::

DDV je "olajsava" pri EV, neke sort subvencija. Druga pravila kot za ICE.

Pat_MaGroin ::

Ce vzameš neko teslo y, imas potem se 40% olajsave, kar nanese nekih 17k za zbitje davcne osnove.

Ce zbijas nad 74k, je to 9k cenejši avto + ddv. tesla Y za 33k je pa cist okej deal.

Problem je, ce noces avta lol.

jabe ::

Seveda... Najvecji mimosun meni je, da kupis bilokaj, kar ne rabis, zato da davka ne placas. Se vseeno je davek cenejsi :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

tony1 ::

Ja, to je spet en mali delček v kolesju, ki poganja družbo potrošništva... Treba bo naštudirati, kdaj se ga lahko odproda in še tam pogruntati kakšno finto, da še pri prodaji kaj daš (nevidno) v žep...

matic492 ::

Ja, če je avto zamortiziran in ima računovodsko vrednsot 0EUR, ga lahko prodaš za 100EUR in ostalo skeširaš, seveda, če si upaš :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

tony1 ::

Računovodsko (tj. cena na kuprodajni pogodbi) ga prodaš na spodnjem intervalu tržne cene (včasih se je na kupoprodajne pogodbe pisalo hece kot so: vozilo je slabše ohranjeno), realna cena je pa nekaj višja in razliko daš v žep...

gort ::

En Klepetalo je izpljunilo to primerjavo

+-----------------+------------------------------------------+--------------------------------------------------+------------------------------------------+-------------------------------------------+
|     Faktor      |                  Kredit                  |                 Finančni Leasing                 |            Operativni Leasing            |             Gotovinski Nakup              |
+-----------------+------------------------------------------+--------------------------------------------------+------------------------------------------+-------------------------------------------+
| Obresti         | Davčno priznane                          | Davčno priznane                                  | Ni obresti                               | Ni obresti                                |
| Glavnica/Obroki | Glavnica ni priznan strošek              | Glavnica ni priznan strošek, obresti so priznane | Celotni obroki so priznani               | Ni obrokov                                |
| Amortizacija    | Davčno priznana                          | Davčno priznana                                  | Ni amortizacije                          | Davčno priznana                           |
| Denarni Tok     | Redni obroki, obremenitev denarnega toka | Redni obroki, obremenitev denarnega toka         | Redni obroki, obremenitev denarnega toka | Visoka začetna obremenitev denarnega toka |
| Bilanca Stanja  | Sredstvo in obveznost                    | Sredstvo in obveznost                            | Ni v bilanci stanja                      | Sredstvo                                  |
+-----------------+------------------------------------------+--------------------------------------------------+------------------------------------------+-------------------------------------------+

TrumpDonald ::

Jaz ne bi telovadil pri avtih (v fermah, ki jim ni osnovna dejanost transport) in potnih stroških, to je najbolj na udaru inšpektorjev.

gort ::

Ja itak da ne, ampak verjetno se raje (zelo) dobro pelješ kot da ti ga zajejo nekje in se ti še v ksiht privoščljivo smejijo, ker se menda počutiš varnejšega. Glede na to, da je služben in mora biti malo zlajhan po 5 letih, ga tudi čuvaš ne kaj preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

Spura ::

gort je izjavil:

En Klepetalo je izpljunilo to primerjavo

Torej operativni lizing je kar privlacen, ker samo pises to v stroske in to je to, ce jst prav razumem. Ostalo pa tudi ni slabo.

gort ::

Po odplačilu operativnega leasinga avto vrneš - je samo izposoja, dobro za precej kratek rok, ne za 5 let.

Pri gotovini/kreditu/finančnem leasingu pa je v lasti ali preide v last na koncu, poleg davčno priznanih obresti in amortizacije.

Če prodaš (za TV=NV/2) v celoti amortiziran avto po 5 letih (KV=0), je kot dohodek od prodaje obdavčen.

Najbrž, no, verjetno me bo kdo skyrcal, nič narobe s tem, ampak naj napiše ustrezneje.

Pat_MaGroin ::

operativni je drag kot svinja.

12k pologa in 60 x 1300 eur za avto, vreden 79k bruto. In avto vrnes.

Skorajda isto stane financni lizing.

matic492 ::

gort je izjavil:


Če prodaš (za TV=NV/2) v celoti amortiziran avto po 5 letih (KV=0), je kot dohodek od prodaje obdavčen.


Ja, ampak prodaš uradno za 500EUR ostalo pa gotovina na roke. To je standardna praksa, če pa pride inšpektor pa vprašanje kaj mu boš rekel lol.

Operativni lizing bi bil zanimiv kvečjemu kak brez pologa, da potem menjaš avte na 2 leti ali kaj takega, če ti je pač to pomembno v življenju :)


Jaz mam bolj probleme, da mi je moj avto všeč in nočem novejših modelov, ker ima že ta preveč elektronike not lol.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

jernejl ::

matic492 je izjavil:

gort je izjavil:


Če prodaš (za TV=NV/2) v celoti amortiziran avto po 5 letih (KV=0), je kot dohodek od prodaje obdavčen.

Ja, ampak prodaš uradno za 500EUR ostalo pa gotovina na roke. To je standardna praksa, če pa pride inšpektor pa vprašanje kaj mu boš rekel lol.
Kot da so inšpektorji neumni. Tovrstno prakso lahko uporabiš pri celotnem poslovanju. Če si gradbinec, sezidaš hišo in izdaš račun za 2000 evrov, ostalo gotovina na roke.
Keč je v tem, da je pri nekih splošnih storitvah inšpektorjem težje ugotoviti, ali gre za tržno ceno ali ne, medtem ko se za avte precej dobro ve, koliko je kakšen tip avta določenega letnika vreden (eurotax).
Veliko sreče pri tem, da boš 5 let starega BMW 7 prodal za 500 evrov.

Mato989 je izjavil:

Noben pa ni taki ki pokrije vse kot ETF...
Tud noben ETF ne pokriva vsega, kar pokrije pokojninsko (in invalidsko) zavarovanje. Recimo lahko se poškoduješ in postaneš invalid ali umreš nekje pri začetku plačevanja/varčevanja. V ETF-u boš imel akumuliranega dovolj denarja, da greš za en teden na dopust v Poreč, iz pokojninskega zavarovanja pa lahko dobiš (ali v primeru smrti tvoji otroci) pokojnino, kot če bi 40 let vplačeval prispevke. Samo tebi koncept zavarovanja ni jasen, zato je nekako razumljivo, da mešaš jabolka in hruške.
Poleg varčevanja v ETF-u moraš najmanj skleniti še življenjsko in nezgodno zavarovanje, pa še to ne krije vseh vzrokov oziroma bolezni, kot jih krije ZZZS.

jabe ::

Lepo hruske pa jabolka...

Ce gres v pokoj na zacetku pokojninske dobe, bo od etfov nic, od penzije malo vec kot nic, od nicesar se pa ne bo dalo ziveti, sploh ce si invalid, se lahko sam cez most vrzes.

Zivljenjsko zavarovanje je zastonj v primerjavi s penzijo. Tezka sem 1/2 mio EUR za 50EUR na mesec. Resda sem startala s 3/4mio, ampak ko to pade na niclo, bo etfov ipd za 3/4 mio.

ZZZS - bumbarji tvojega kova so dosegli, da je za vse enako brez izjem in brez vsega. Tako se volitve dobiva - enako za bogate kot revne. Obljube in nemogoci zakoni niso se nikogar pozdravili. Tako da... Smo na istem ali placamo min ali max v ZZZS blagajno in za to, kar ppavamo, dobimo vsi vedno manj. Sploh ne vem, kaj si sel mešati ZZZS v penzijo... No, oziroma vem, ni treba... Rezultat je seveda razpad javnega zdravstva, kot ga gledamo sedaj. Tak, da medtem, ko neuspesno hlastas po tujem premozenju, kot to pocnes v sosednji temi, se raje ne naprezaj preveč, da ne bos zbolel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Miha 333 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Ce vzameš neko teslo y, imas potem se 40% olajsave, kar nanese nekih 17k za zbitje davcne osnove.

Ce zbijas nad 74k, je to 9k cenejši avto + ddv. tesla Y za 33k je pa cist okej deal.


Poleg vsega naštetega gre pri EV v strošek firme tudi vse vzdrževanje ter gorivo - elektrika (tudi za privat vožnje), oboje tudi z odbitim DDV. Boniteta za privat vožnje je minimalna. Ne pozabimo še na subvencijo EKO sklada. V olajšavo in strošek lahko gre tudi nakup oz. inštalacija polnilne postaje. Ko vse sešteješ, je EV na firmo trenutno čisti win.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Pat_MaGroin ::

Miha 333 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Ce vzameš neko teslo y, imas potem se 40% olajsave, kar nanese nekih 17k za zbitje davcne osnove.

Ce zbijas nad 74k, je to 9k cenejši avto + ddv. tesla Y za 33k je pa cist okej deal.


Poleg vsega naštetega gre pri EV v strošek firme tudi vse vzdrževanje ter gorivo - elektrika (tudi za privat vožnje), oboje tudi z odbitim DDV. Boniteta za privat vožnje je minimalna. Ne pozabimo še na subvencijo EKO sklada. V olajšavo in strošek lahko gre tudi nakup oz. inštalacija polnilne postaje. Ko vse sešteješ, je EV na firmo trenutno čisti win.


Bonitete na EV ni.

Subvencija pa samo, če si taksi/rentacar.

Miha 333 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Ce vzameš neko teslo y, imas potem se 40% olajsave, kar nanese nekih 17k za zbitje davcne osnove.

Ce zbijas nad 74k, je to 9k cenejši avto + ddv. tesla Y za 33k je pa cist okej deal.


Poleg vsega naštetega gre pri EV v strošek firme tudi vse vzdrževanje ter gorivo - elektrika (tudi za privat vožnje), oboje tudi z odbitim DDV. Boniteta za privat vožnje je minimalna. Ne pozabimo še na subvencijo EKO sklada. V olajšavo in strošek lahko gre tudi nakup oz. inštalacija polnilne postaje. Ko vse sešteješ, je EV na firmo trenutno čisti win.


Bonitete na EV ni.

Subvencija pa samo, če si taksi/rentacar.

OK, ne bi se prerekal ampak v rzapisni dokumentaciji ni pogoja za taksi/rentacar.

jabe ::

Subvencija je za vse.

Pat_MaGroin ::

Za pravne osebe?

https://www.ekosklad.si/gospodarstvo/pr...

O javnem pozivu

Predmet javnega poziva so nepovratne finančne spodbude pravnim osebam za naložbe v ukrep nakup novih okolju prijaznejših vozil za cestni promet, ki bodo prvič po proizvodnji registrirana v Republiki Sloveniji in spadajo v eno izmed spodaj navedenih kategorij cestnih vozil, in sicer za M1, N1, L7e, L6e, L5e, L4e, L3e, L2e in L1e-B na električni pogon brez emisij CO2 na izpustu, ki vključuje nakup baterije oziroma najem baterije za dobo najmanj dve leti od dneva nakupa.

Namen in upravičenci:

Namen javnega poziva je spodbuditi nakup okolju prijaznejših vozil, namenjenih za cestni promet in s tem zmanjšati emisije CO2, onesnaženje z delci PM10 ter druge emisije iz prometa za pravne osebe:


pravne osebe javnega prava, ki imajo stvarno premoženje v svoji lasti, razen neposrednih uporabnikov državnega proračuna;
nevladne organizacije s statusom nevladne organizacije v javnem interesu, skladno z zakonom, ki ureja nevladne organizacije;
pravne osebe zasebnega prava, ki imajo pravico do odbitka DDV, skladno s c) točko 66. člena Zakona o davku na dodano vrednost (Uradni list RS, št. 117/06 in nasl.; v nadaljnjem besedilu: ZDDV-1), in sicerza nakup vozil, ki se uporabljajo za opravljanje dejavnosti prevoza potnikov in blaga, dajanje v najem in zakup (razen vozil, ki se uporabljajo za namen nadaljnje prodaje), za nakup vozil, ki se uporabljajo v avtošolah za izvajanje programa usposabljanja iz vožnje v skladu z veljavnimi predpisi, za nakup kombiniranih vozil za opravljanje dejavnosti javnega linijskega in posebnega linijskega prevoza ter za nakup osebnih specialnih vozil, prilagojenih izključno za prevoz pokojnikov;
pravne osebe zasebnega prava, ki v času vložitve vloge niso zavezanci za DDV in skladno z ZDDV-1 nimajo pravice do odbitka DDV.


Vozila kategorije L1e-A niso predmet naložbe.


Vozila, ki so predmet naložbe, morajo biti opremljena z akumulatorji za pogon, ki ne temeljijo na svinčevi tehnologiji.

Ali lahko prejmem subvencijo, če si
odbijam DDV po 66. b) členu ZDDV-1?

Subvencijo lahko pridobijo tudi pravne osebe
zasebnega prava:
o za nakup vozil, ki se uporabljajo za
opravljanje dejavnosti prevoza
potnikov in blaga, dajanje v najem in
zakup (razen vozil, ki se uporabljajo
za namen nadaljnje prodaje),
o za nakup vozil, ki se uporabljajo v
avtošolah za izvajanje programa
usposabljanja iz vožnje v skladu z
veljavnimi predpisi,
o za nakup kombiniranih vozil za
opravljanje dejavnosti javnega
linijskega in posebnega linijskega
prevoza ter
o za nakup osebnih specialnih vozil,
prilagojenih izključno za prevoz
pokojnikov,
ki imajo pravico do odbitka DDV, skladno s c)
točko 66. člena Zakona o davku na dodano
vrednost (Uradni list RS, št. 117/06 in nasl.; v
nadaljnjem besedilu: ZDDV-1).

Vsaka pravna oseba zasebnega prava mora
2/2
torej vedeti po katerem členu ZDDV-1 ima
pravico do odbitka DDV za določeno vozilo. V
kolikor je to c) odstavek 66. člena ZDDV-1 in
vozilo uporablja za zgoraj navedene
dejavnosti, lahko kandidira za nepovratno
finančno spodbudo Eko sklada, in to označi na
sami vlogi.
Pravne osebe zasebnega prava, ki so
davčni zavezanci in ki si lahko odbijejo
DDV v skladu zgolj s prvo točko 66.b člena
ZDDV-1, pa niso upravičene osebe do
subvencije.

Zgodovina sprememb…

jabe ::

Hmm... Vidim, ja... So 12.7. dali ven nov razpis za fizicne osebe in preselili vse skupaj na Borzen.

Razpiz za pravne osebe bo predvidoma v avgustu. Treba pocakat...

Vanquish ::

se tu postavljam vprasanje - ima kdo Revolut za d.o.o.? Kako je kaj z uvozom izpiskov v aplikacije kot so minimax?

anyone?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

ViperR ::

Berem na reddit-u, da vseeno plačaš danek na dobiček četudi si ga izplačaš šele čez 15 let (zapreš firmo). Ima kdo kaj več informacij glede tega? To bi pomenilo da se sploh ne splača prenašati dobička, investirati v delnice, kupovati nepremičnine na d.o.o..

https://www.reddit.com/r/SlovenijaFIRE/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ViperR ()

velikBrokoli ::

Davek na dobiček plačaš 1x na leto za prihodke preteklega leta. Ne vem kaj te tukaj zdaj matra.

ViperR ::

Če si želiš ta dobiček izplačas plačaš še davek nadividende. V kolikor investiraš npr. v ETF in po 15letih zapreš podjetje si oproščen davka na kapitalski dobiček. Ampak naj bi vseeno moral plačati drugi davek(ddpo), ki je sicer nekoliko manjši, vendar ne bistveno. Torej je skoraj vseeno ali takoj izplačaš dividende ali čakaš 15let.. posledično imaš res visok davek pri d.o.o.. 22%+25% ki ga nikakor ne moreš znižati(razen če imaš neke stroške pa si znižaš za par procentov kar ni ravno veliko)
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S.P. Normirani - Nova Obdavčitev 2023. Odprtje Podjetja V Tujini (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35739059 (18021) nekikr
»

Kako do bogastva? (obdavčitev v slo) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11424477 (21428) NikolormousB
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823171783 (136603) jype
»

Ustanovitev podjetja v Romuniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8115467 (13071) PrihajaNodi

Več podobnih tem