» »

uvoz avtomobila

uvoz avtomobila

1 2 3
4
»

Ciklamen ::

Živjo, evo sem tudi jaz včeraj pripeljal avto iz Nemčije in je šlo vse skupaj brez problemov, tako na mejah kot tudi pri avtohiši ki sem ga nabavil. Je pa res, da je treba bit pozoren, če kdo bo šel gor, naj se prej zmeni (v kolikor je prepričan da bo avto vzel) za papirje da pripravijo.

Sem šel v četrtek gor in bi že lahko isti dan šel nazaj, pa se je zalomilo, da oni papirjev niso imeli pri sebi, ampak v kraju 18 kilometrov vstran. Tako sem moral najet sobo v hotelu in prespat gori (ajde, ni nek strošek pa nekega problema dobit sobe ni bilo, ker je pač tak čas, tudi cenovno ugodno, okrog 26€ na noč z zajtrkom).

Skratka, me zanima morda ena stvar - jaz sem plačal preko banke iz mojega računa, avto je pa uradno "pisan" na mamo. Se zna zgodit, da davčna kaj poseže vmes, v smislu od kod je mama avto prejela?
- End of the Post ->

Luka99 ::

Meni je komplicirala samo avtohisa, da moram poslati iz tistega racuna, na katerega bo potem izstavljen račun...

Luka99 ::

evo po točno 14 dneh, ne delovnih, na mailu odmera dmv-ja... koncno!

karafeka ::

Je komu uspelo zamenjat staro za novo v Nemčiji? :)
Se odpelješ gor z starim in pripelješ z novim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

-valvoline- ::

karafeka je izjavil:

Je komu uspelo zamenjat staro za novo v Nemčiji? :)
Se odpelješ gor z starim in pripelješ z novim.

haha. Znanec pravkar prodal audija allroad bencinaja prek mobile.de za jurja+ vec kot bi za njega dobil v slo. So se zmenil da pridejo v zacetku septembra z vleko nalozit, brez da bi ga gledal, so hotl da mu nakazejo are al pa kar da mu placajo avto kolega se ni strinjal da bi dal st.bancnega racuna, pa so se zmenil da mu placajo ob prevzemu, kao on je obljubil da ga ne bo drugmu prodal, haha v slo ga itaq noben ne bi povohal. avto baje gre potem iz DE za libijo.
:D

Zgodovina sprememb…

avtek ::

Luka99 je izjavil:

evo po točno 14 dneh, ne delovnih, na mailu odmera dmv-ja... koncno!


Groza, ta javna uprava. Ne razumem tega, država je požtrešna, potrebuje in želi denar, pa kar čakajo in čakajo in čakajo.
Pri meni je danes deseti delovni dan, oz. štirinajsti koledarski. Kaj pa sedaj, ko si dobil odmero? Se čaka še nekakšno potrdilo o plačilu ali kako?

x4en0n ::

karafeka je izjavil:

Je komu uspelo zamenjat staro za novo v Nemčiji? :)
Se odpelješ gor z starim in pripelješ z novim.


To tudi mene zanima.. Je to izvedljivo?

Luka99 ::

da, po pošti dobim vse nazaj in se to potrdilo... potem pa registracija...

avtek ::

Koliko časa si še čakal na pošto/potrdilo?

Pri meni danes mineva 16 koledarski, oz 12 delovni dan pa še ne duha ne sluha. Na eDavki še vedno piše "v obdelavi" :)

Luka99 ::

2 dni, potem ko sem placal z nemskega racuna....

avtek ::

3 tedni okrog in še čakam :'(;(:D

-valvoline- ::

A se kaj spremenilo z homologacijami pri uvozu? Se prizna homologacija iz drzave clanice eu ali ne, tj se za vsak avto mora ponovno opravit hoologacija v slo?

Ciklamen ::

Vsak avto, ki ga uvoziš, potrebuje homologacijo. To pa pomeni, da ti ga samo poslikajo in je to to (vsaj tako je pri meni blo).

Jaz tudi še čakam @avtek, tečno za pop.
- End of the Post ->

avtek ::

Mi o volku, volk pa...

Sem dobil odločbo preko maila in plačal. Po 22 koledarskih dneh.

Sedaj pa še počakam pošto, in predvidoma v ponedeljek registriram.

Dtrader ::

avtek je izjavil:

Mi o volku, volk pa...

Sem dobil odločbo preko maila in plačal. Po 22 koledarskih dneh.

Sedaj pa še počakam pošto, in predvidoma v ponedeljek registriram.


FURS Brežice, vedno 10 dni max. Oddano v edavkih.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

avtek ::

Hja, nimamo kej...Jaz imam tako srečo da je na isti enoti bilo 22 dni (koledarskih). Ampak samo da je... :)

Luka99 ::

sej homologacija se vedno prepise iz nemske... tako da ja samo slovensko dobis...

j1k ::

Pozdravljeni,

ali mi lahko kdo pošlje pooblastila katere vam je poslal uvoznik (za homologacijo, odmero DMVJA). Rad bi pooblastil sorodnika, da vse to naredi v mojem imenu pa nikjer ne najdem muštra.

Hvala in lep pozdrav

delfinus ::

jan zs poslji s svojim e-mailom.
lp, d.

JimmyO ::

Imam ogledan potencialen avto malo izven Hamburga - torej čisti sever nemčije, ima kdo kakšno idejo koliko bi me stal prevoz ? Trenutno imam ponudbo dobrih 700 EUR, kar se mi zdi bistveno preveč. Ima kdo kakšno priporočilo kakega transport podjetja ki ima normalne cene ? (Gre se za manjši avto - dolžine 4,2m)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JimmyO ()

Kodrnusa ::

Jaz sem ga iz Kolna pripeljal za 360€ (4,55m). Je pa res, da mi je znanec uslugo naredil

JimmyO ::

Ok, sem dobil ugodnejšo ponudbo, prevozi se vrtijo od cca. 300-400 € + ddv do drugega konca nemcije, kar je vec je bistveno predrago.

Btw, kdo ve ce prevozi normalno funkcionirajo kljub razglaseni epidemiji ? Ter registracija vozila in dmv... to vse funkcionira nemoteno?

Valvoline ::

Je kje na spletu nov DMV zakon? Kaj pa napovedane subvencije za vgradnjo lpg, in oprostitev cestne takse za vozila na lpg/cng, je kaj?

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Tukaj imaš izračun novega vs. starega.

http://dmv.si/
|HP EliteBook|R5 6650U|

Buggy ::

Valvoline je izjavil:

Je kje na spletu nov DMV zakon? Kaj pa napovedane subvencije za vgradnjo lpg, in oprostitev cestne takse za vozila na lpg/cng, je kaj?


LPG subvencije lahko pozabis, vsaj jaz sem obupal.

Novi DMV se je pa konkretno znizal...v mojem primeru je cca jurja manj.

Novi DMV po 2021 znaša 378 EUR
Obstoječi DMV znaša 1380 EUR

...ceprav jaz sem ga placal 1600€, tako da ta izracun ni glih pravi al so pa mene nategnili :))

Valvoline ::

Lopovi, kaj ces. :V
V obravnavi je ze dlje casa zakon o subvencioniranju predelave na LPG/CNG, tudi oprostitev ceste takse za plinska vozila. Pa postavitev CNG omrezja.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Valvoline je izjavil:

Lopovi, kaj ces. :V
V obravnavi je ze dlje casa zakon o subvencioniranju predelave na LPG/CNG, tudi oprostitev ceste takse za plinska vozila. Pa postavitev CNG omrezja.


jep to vem in to se govori ze od takrat, ko sem prvi avto uplinil pred 10-timi leti.

Interesa pa ni iz dveh razlogov. Trosarine na plinu so nikakve in drzava ima zelo malo od tega. Nenazadnje je to zal se vedno zelo nisna alternativa v motornih vozilih. Mnozicno se predelav ne pricakuje (tudi tovarniskih), ker je trenutna usmeritev v EU na postopnem izkoreninjenju fosilnih agregatov. Lobijev ni oz so isti, ki ponujajo ostale energente, poleg tega je investicija v infrastrukturo za tako majhen delez uporabnikov predraga...pa imas zacaran krog.

Interes uporabnikov in ekologije je tukaj zal postranska stvar.

Steinkauz ::

Kolker gledam je novi DMV full nižji, če kupuješ dražji avtomobil.
Isti DMV al je 1000eur al pa 20000.

Dejan38 ::

Pozdravljeni
Rad bi uvozil avto iz srbije
Stvar je taka
Avto je vozen in bi mi ga pripeljal v slovenijo. On vzame tablice in gre v srbijo odjavit avto. Pošlje mi nazaj prometno in kupoprodajno pogodbo. Za carino imam od špediterja T1 obrazec.Imam vse papirje za avto tudi overjene pri notarju. Sedaj me pa zanima naslednje. Kakšen je postopek v sloveniji? Ga moram fizično peljati na carino? Avto je star 30let vendar ni registriran kot starodobnik ga lahko naknadno registriram pod starodobnik glede DMVja? Kakšni so stroški vsega v Slo? Cena avta je 6000€
Prosim za informacije
Hvala lp

A. Smith ::

Dejan38 je izjavil:

Kakšen je postopek v sloveniji? Ga moram fizično peljati na carino?

Ne, ne pelješ ga na carino. Z vsemi papirji (prometna, COC če obstaja) ga pelješ na tehničnega. Tam ti izdajo listine, s katerimi pristopiš na FURS za odmero DMV. Ko plačaš DMV in vse ostale dajatve, lahko s papirji (potrdili o plačilu in ostalimi) registriraš avto.

Na FURS ne vstopaš osebno, ampak jim vse samo pošlješ.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

kingsix ::

Da ne odpiram nove teme... Torej imam naslednjo situacijo.. Ki je dokaj enostavna ampak.. Hkrati tudi ne.

Skratka kupil bi vozilo registrirano v Nemčiji, ampak je vozilo tukaj.
Vozilo je koliko vem treba v Nemčiji odjavit, da se lahko le-to tukaj registrira - no tako mi je danes rekla gospa po telefonu.. Naivno sem prvo mislil, da je vse to nekako povezano.. Torej ko se tukaj prijavi/registrira se tam avtomatsko nekako odjavi oz. Se kako lahko odjavi tukaj. Le dam obstoječe tablice, nemško prometno in je to to. Think again.
No, nobenemu se ne da hodit gor.. Polek tega pa niti ni časa..

Any ideas kako to speljat, z minimum vloženega časa?

val46 ::

Kaj če bi se zapeljal na najbližje tehnične preglede in ti bodo oni vse lepo povedali? Niti za to ni časa?

Drugače je pa mela teta na telefonu kar prav. Najprej je potrebno vozilo odjavit iz prometa, da ga nekje drugje lahko nato na novo prijaviš. V sloveniji potrebuješ papirje, da je vozilo odjavljeno, potrebuješ nemško kupoprodajno pogodbo, na podlagi katere dobiš potem odmero davka na motorna vozila, katerega je potrebno plačati. Aja, pa še pred tem, moraš na slovenskih tehničnih pregledih opravit homologacijo vozila, potem pa plačaš DMV. Ampak, kot ti je že teta povedala, brez odjave vozila v nemčiji in kupoprodajne pogodbe, da je vozilo odjavljeno in si ti nov lastnik, ne moreš vozila homologirat pro nas.

A. Smith ::

kingsix je izjavil:

Da ne odpiram nove teme... Torej imam naslednjo situacijo.. Ki je dokaj enostavna ampak.. Hkrati tudi ne.

Skratka kupil bi vozilo registrirano v Nemčiji, ampak je vozilo tukaj.
Vozilo je koliko vem treba v Nemčiji odjavit, da se lahko le-to tukaj registrira - no tako mi je danes rekla gospa po telefonu.. Naivno sem prvo mislil, da je vse to nekako povezano.. Torej ko se tukaj prijavi/registrira se tam avtomatsko nekako odjavi oz. Se kako lahko odjavi tukaj. Le dam obstoječe tablice, nemško prometno in je to to. Think again.
No, nobenemu se ne da hodit gor.. Polek tega pa niti ni časa..

Any ideas kako to speljat, z minimum vloženega časa?


Kontaktiraš ADAC (nemški AMZS) in jim poveš, kaj rabiš. Potem jim po pošti pošlješ prometno in tablice, oni pa tebi nazaj potrdilo o odjavi iz prometa.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

kingsix ::

Hvala za odg... Ja mi je teta povedala... Ampak kot sem predvideval oz no bolj upal obstaja enostavnejši način:
Lastnik lahko v Nemčiji avto odjavi online, če je le ta bil prvič reg po letu 2015. Tablice pa vse lahko obdrži "za spomin".
Potem, ko sem teti tole razložil in pokazal je rekla OK, naj jim samo tukaj dam nemške tablice in je to to. Vozilo lahko registriram.

Tako da super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

d19900 ::

Pozdravljeni,

da ne odpiram nove teme bom vprašanje zastavim kar tukaj. Pri nakupu rabljenega vozila v Nemčiji in ureditvi izvoznih tablic za 30 dni pomeni, da se lahko teh 30 dni brezskrbno voziš tudi v Sloveniji, dokler se ne urediji ostali papirji, ali to pomeni samo uvoz avtomobila do Slovenije?
Hvala za odgovor.

avtek ::

Lahko se voziš, malce bi se samo zakompliciralo verjetno edino v primeru nesreče ... Sicer zavarovanje je vključeno - ampak kakšno pa ne vem (nisem nikoli bral), tako da priporočam, da urediš čimprej :)

trek@s ::

Ja, to tudi mene zanima, kako je z vožnjo z izvoznimi tabliacmi tukaj po Sloveniji - lahko kdo to potrdi, da je vse po predpisih, če se voziš?

damcipamci ::

vse je po predpisih, samo zavarovanje imas samo osnovno.
Pa saj FURS sedaj hitro uredi, jaz sem ga uvozil v zacetku februarja iz AT in je bil DMV odmerjen v 2 dneh, oz. izracun je bil ze naslednji dan, ker so me iz FURS-a klicali da na racunu avtohise manjka en stavek in je takrat rekla da izracun ze ima, samo zaradi tega manjkajocega stavka verjento ne bo potrjen s strani nadzorne osebe. Tako da sem klical avtohiso in imel nov racun v roku 1 ure na mailu, samo je bilo to ze po uradnih urah FURS-a.

d19900 ::

Hvala za odgovor. Mi lahko še iz prve roke poveste ceno teh izvoznih tablic? Na spletu preko raznih vodičev berem o 125-175€, prodajalev iz avtohiše mi je napisal 450€.

borisk ::

@damcipamci

Iz AT si pripeljal avto z preizkusnimi tablicamo ali na prikolici? baje so AT precej dražje kot DE preizkusne(izvozne).

avtek ::

d19900 je izjavil:

Hvala za odgovor. Mi lahko še iz prve roke poveste ceno teh izvoznih tablic? Na spletu preko raznih vodičev berem o 125-175€, prodajalev iz avtohiše mi je napisal 450€.


Mah to je čist odvisno od prodajalca kakor je meni znano. Ko sem šel v Koln sem se zdilal, da mi je dal to v ceni (kao zglihal malo avto) pa je trajalo en dan, ko sem šel v Dresden je rekel 150€ pa so bile narejene v roku 3-4ur, tako da to je moja izkušnja.

Res pa je, da preko telefona/maila se bo redkokdo glihal (niti ni pri njih to neka navada), če pa pride en Janez 1000km stran, jim je pa tud jasno da se ni za brezveze pripeljal gor in se ne bo zarad (karikiram) 200€ ne-zglihane cene obrnil pa šel domov ... Tako da je to tko-tko. Je pa vredno poizkusit, vsekakor.

+ "pazi" (ne vem koliko imaš časa), NLB spusti v tujino preko samo do zneske 15k (sorazmerno hitro), višje mora odobriti ne vem kdo ... Tako da jaz sem vedno dal recimo 14k + 11k (dva ločena nakazila) in je bilo dokaj hitro. Tako mi je svetovala referentka.

MrGTO ::

Zacasne tablice niso samo tablice, ampak predvsem AO zavarovanje. Premija za AO pa se izracuna glede na to kaj je predmet zavarovanja in kdo je zavarovalec. Tako da to je cisto odvisno od primera do primera.
Dejansko si lahko ti zavarovanje uredis tudi sam pri zavarovalnici, ni nujno to opraviti pri prodajalcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrGTO ()

Nikonja ::

Res je ampak če ti nemščina ni glih na mal boljšem nivou veeeliko lažje je uredit vse v avtohiši.

MrGTO ::

Res je, jaz tudi nimam pojma nemscine, tako da se ne bi menil pri nemskih zavarovalnicah.
Je za vprasat slovenske zavarovalnice, ce se da pri njih zavarovati na daljavo. Posljes prometno pa stevilko zacasnih tablic, placas in dobis na mail polico. Jaz tako urejam za svoja vozila, agenta niti ne vidim.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz novega avtomobila iz Nemčije

Oddelek: Na cesti
247062 (2160) pe3c
»

Uvoz avtomobila iz Nemčije (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6432770 (1797) korenje3
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524239 (4310) benjaminp
»

Nakup rabljenega avtomobila iz Nemčije.

Oddelek: Na cesti
2918477 (15664) pr2501
»

nakup avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
2111429 (10509) mesoreznica

Več podobnih tem