» »

uvoz avtomobila

uvoz avtomobila

1 2
3
4

avtek ::

Ciklamen je izjavil:

No, bom pa sam tudi najbrž v zelo kratkem času šel v lastni režiji gor. Malo je nerodno sedaj s to korono, se kaj na meji komplicira?


Nobenega problema trenutno. :)

Ciklamen ::

Znanec v Nemčiji mi je namignil, da zna biti v nekaterih (večjih) mestih težava z pridobitvijo probnih tablic (pravi da tudi do 8 tednov)? Ima kdo kakšno informacijo?
- End of the Post ->

Ciklamen ::

Pa še to, če ima kdo kaj več izkušenj s temi poročili (avtoDNA, carVertikal, autolog itd.)

Dogovarjam se s prodajalcem, posredoval mi je VIN številko avta in sem želel sam malo pogledat, če so kakšni zapisi o dotičnem modelu. Vpišem v autoDNA, kjer piše da je 0 zapisov tako "vehicle history" kot 0 slik avtomobila (poročila nisem še plačal).

Ve kdo kaj je s tem? A avto ni bil servisiran pri uradnih serviserjih za to znamko? (VW)

Ima pa DEKRA poročilo in zgodovino avtomobila, katere mi (še) ni poslal.
- End of the Post ->

JimmyO ::

Ne plačuj potem avtoDNA, raje počakaj na DEKRA report bo bistveno več informacij.

Sem opazil da če je cena reporta pri avtoDNA višja (15-20€) potem je na voljo več infomacij-med drugim po vsej verjetnosti tudi slike in se splača vzet/kupit tako poročilo. Če je poročilo cca. 5-10€ € potem nekih pametnih podatkov neboš dobil in je za moje pojme stran vržen denar. Sem zapravil cca. 80 € za tovrstna poročila v zadnjih nekaj mesecih in oba poročila za avta ki sta bila po cca. 20 € sta vsebovala slike (prek katerih je bilo razvidno da sta bila v obeh primerih karambolirana in naknadno popravljena).

Ciklamen ::

Hja, nisem bil impresioniran nad odzivom, gremo dalje.

Je kdo jemal izvozne tablice gori? Se čaka dolgo na njih? Bom še za vsak slučaj povprašal gori pri njih, vendar me zanimajo izkušnje iz prve roke.
- End of the Post ->

Luka99 ::

pozdravljeni, ima kdo povezavo do navodil za izpolnitev dmv obrazca na portalu e davki?

LitralSM ::

Kje se ti zatakne?
Gre le za par osebnih podatkov in nekaj podatkov o avtomobilu.

pe3c ::

Ciklamen je izjavil:

Je kdo jemal izvozne tablice gori? Se čaka dolgo na njih? Bom še za vsak slučaj povprašal gori pri njih, vendar me zanimajo izkušnje iz prve roke.


Verjetno te zanima DE; jaz sem jih jemal v AT leta 2016.

Ciklamen ::

Zanima me DE ja. Jaz sem bil prepričan, da to ne bi bila neka težava, pa me je malo presenetilo.
- End of the Post ->

pe3c ::

Potem vprasaj prodajalca. Meni je vse urejal prodajalec oz. me je tudi peljal tja in se pogovarjal z referentko, nato sem samo placal in se odpeljal.

Ciklamen ::

Sem napisal, da se bom pozanimal pri njih (čakam na odgovore), me je pa samo zanimalo, če je kdo sedaj med korono gor hodil in urejal zadeve, če je kak problem :)
- End of the Post ->

Klemen86 ::

Tablice ti uredi prodajalec (če je avtohiša), ti mu samo daš podatke o osebnem dokumentu. Tablice dobiš v uri, dveh, ne rabiš sploh z njim po nobenih upravnih enotah hodit.

Luka99 ::

http://prntscr.com/tvalww zanimajo me točke obarvane z rdečo

avtek ::

Kakor imam informacije je cena rumenih tablic (5dni) 150€, cena rdečih (30dni) pa 350€.

Kakor sem klical gor, je rekel da tablice niso končane v enem dnevu, zaradi korone. Da je potrebno čakat 1-2-3 dni.

Ciklamen ::

Tudi jaz sem dobil povratne informacije od večih, eden pravi da pozna nekoga ki lahko hitreje uredi, drugi pravi da je za čakat 2-7 dni, tretji do 8 tednov. Zdaj pa si misli kaj si misliš :P
- End of the Post ->

avtek ::

Ja meni je rekel da naslednji dan, ampak ni 100%. Upam da vec ko 3 dni ne bo trajalo, sicer bom moral z vlakom v SI...

Javim prihodnji teden glede situacije, cene, cakanja itd

Luka99 ::

Zdravo, izpolnjujem dmv obrazec in me zanima kaj naj vpisem pod "tip in izvedenka" in "oblika"?

delfinus ::

Hoj,
tip in izvedenko je za vsako vrsto avtomobila posebna. Pri meni je kar zelo dolga, je na voljo v homologaciji ali pa rojstnem listu vozila, tudi v prometni prejšnjega lastnika. Oblika pa npr. AA-limuzina, AB-vozilo z dvižnimi vrati zadaj, AC-karavan, AD-kupe.

lp, d.

Luka99 ::

pise mi typ:XXX, variant:XXXXX, version:XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX, kaj od tega napisati pol kot tip in izvedenko, je kaj narobe ce kar vse prepisem? loceno z pomišljajem.

delfinus ::

Vse napisi tja. Tut js imam izjemno dolgo kaco kot tip. Js imam vse to potem v prometni, loceno je z / .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Luka99 ::

sem oddal vlogo, pa da vidimo koliko casa bo trajalo.

Klemen86 ::

Preko e-davkov so meni rešili v treh dneh.

Luka99 ::

na kero enoto si pa poslal ze? jaz sem nesel na davcno v lj...

avtek ::

Jaz sem predal in poslal v Brežice (online). Javim kolioko časa bodo potrebovali.

Stroškov s celotnim uvozom sem imel do izracuna DMV cca 600-700eur. Kar se mi ne zdi veliko. Bom podrobneje napisal v prihodnje... Ce koga zanima.

delfinus ::

@avtek seveda napisi.

Luka99 ::

jaz pa 400€ prevoz in homologacija, avtomobil je imel dekra report, tako da sem samo soferja gor poslal da ga nalozi, avto pa sedaj sameva, aja pa vmes sem naredil se generalko...

avtek ::

No, evo da se še jaz javim. Sicer mi je na telefonu malo bolj zoprno pisati, ampak sem se potrudil, da obudim temo :)

Torej nagledan avto je bil v Kölnu. S prijateljem sem šel v Hannover, ker je imel on pot gor in sem se pripeljal zastonj (sicer sem gledal vlake iz LJ po 100eu - cca 15h). Prav tako sem pri njemu spal dva dni (za kar sem imel sicer nekaj ostalih stroskov, a o tem kasneje).

Torej pregledal sem dva avtomobila na spletu, AutoDNA in se ena druga stran. Zvedel nisem nic pametnega, ker gre za dokaj nove avtomobile. To je bilo cca 25eu.

Naslednji dan sem sel z njegovim avtom v Köln pogledat 'svojega'. Glede na to da je bil avto OK, tudi papirje o servis sem dobil direktno od proizvajalca, sem se za avto odlocil.
Placal sem cca 75eu za pot v Köln in nazaj. Placal sem tudi avto tam (nakazilo je trajalo cca 3h - NLB). V tem casu je vzel osebno in podatke za tablice. Vzel sem 5 dnevne, ki so bile 150eur (placal na roke:D), tako da ima sigurno svojo maržo. Mesečne so bile 350eur, kar se mi je zdelo malo nesmiselno, glede na to da avta ne potrebujem - lahko kombiniram z ostalimi.
Ta dan sem imel stroškov cca 225eu + plačilo cene avtomobila.

Potem je prišel naslednji delovni dan. Ob 4 je rekel naj ga pokličem, če so tablice že narejene (zaradi korone je cel postopek daljši). Rekel je da 80% možnosti da bodo tablice narejene, ker nekoga 'pozna' :D Ob 4 sem ga poklical, je rekel da so oz. bodo. Ker imam 3h vlaka do Kölna, sem ga prosil ce me lahko počaka do cca 19.30. Je rekel da bo, tako da sem takoj rezerviral vlak (65eur) in potem s taksijem iz zelezniske do prodajalca (cca 20eur), tako da sem avto okolo pol 8 prevzel.
Prevoz cca 85eu.

Sledila je nocna pot domov, hrana in pijača po poti cca 30eu, gorivo cca 80eu, tunelnina 20eu, avstrijska (10d) in slovenska (1y) vinjeta 120eu.
Cena cca 250eu.

Okoli 5-6 zjutraj sem prišel domov, ob 7 vlozil papirje za homologacijo, cez par ur tudi prevzel (100eu), ter podal zahtevek za DMV, ki bi moral biti cca 100eur (0,5%).
Tako, da to je moja izkušnja. Če koga zanima kaj več, lahko vpraša.

Sem pa želel avto videti (ne bi zaupal samo na šleper, če mi ga kdo nebi pogledal)...

Torej skupni stroški so bili
Cena avtomobila + autodna 25eu + prvi dan 225eu + drugi dan 85eu + prevoz domov z vinjetami je 250eu + homologacija 100eu + dmv (moral bi biti) 100eu = 785eu. Vsepovsod sem jemal 'zgornje meje', tko da cca 750eu je vse skupaj stroška.

Lp

JimmyO ::

Super poročilo. V tvojem primeru ker si ga kupil od avtohiše in tudi avto po prebranem deluje nov, bi se osebno upal predhodno naredit nakazilo in angažirat prevoznika da bi ga uvozil (cca. 300-400 €). Ker si ga kupil preko avtohiše si pravno zaščiten + če nisi mehanik oz. neveš kaj preverit zelo težko odkriješ kaj drugega kot osnovne napake.

Cenovno si seveda uvozil zelo ugodno, le časovno in logistično je potratno.

shmandi ::

A kdo kaj ve kako je z Nizozemsko?
Dajo tam tudi začasne tablice za izvoz?

Steinkauz ::

No, če greš kej bližje se da v dveh dneh uštimat.
Jst sm v nurmberg šel v nedeljo, v pondelk zvečer sm se že pripeljal z avtom v slovenijo.
Zdej s korono bi verjetno trajalo do torka.


Jst sm ob 8ih zjutri pršu do avtohiše (hotel 10 min hoje stran) in si takoj ogledal avto.
Pol sm ga mal povprašal o avtu, je reku da ni lastnik (avtohiša pač) in da kej več kot izpiske servisov pa to ne more dat.
Sem šel na testno vožnjo in ob 10ih recimo bil konc.
Sm se odločil, da bom kupu, nakazal kot nujno.
Upravna enota dela samo do 12ih, tako da sm mel full srečo, ker je bil prodajalec pripravljen dat dokumente, še preden je keš dubu.
Sm šel do nekih moldavcev (tudi "avtohiša")zraven, ki se ukvarjajo tudi s tem, da ti njim daš osebni dokument in keš in ti oni zrihtajo prepis in tablice.
Plačal 150eur za 30 dnevne.
Prodajalec je dubu keš ob 13ih, torej bi zamudil tisti dan, če mi nebi šel na roko.
Tablice sm dubu ob 16ih.

Okol 11ih zvečer sm bil doma.

Stalo me je 40eur prevozi.org, hotel 59eur, benz do doma 60eur, avstrijska vinjeta 10eur, futr/pijača zgori ene 30eur = okol 250eur.
Pol pa v SLO homologacija 90eur in DMV 128eur (1%).

Avto dobrega jurja cnej kot pri nas, ampak sm šel zato, ker pri nas ni bilo na prodaj 2-4 leta starih. So bli 5+ ali pa čisto nov.
Mazda 3 2.0 bencinar, 3 leta star, 46000km, 12800eur. Račun za novega je bil 19800.

Kvinta ::

Bravo končno spet edn .... enako sem tud sam naredo pred cajtom samo ,da je pri meni bla večja razlika v ceni no ja odvisno kaki avto kupiš zrihtano v enem dnevu 8-)
A.C.A.B

barakus ::

A menite se v nemščini?

Luka99 ::

jaz sem se vse v angleščini....

Steinkauz ::

Večina dealerjev zna vsaj tolk angleško, da ti normalno proda avto.
Jst sm se v angleščini.
Upravna enota je bolj tricky, tko da mi je blo kul, da so drugi poštimal to.

avtek ::

Tudi jaz, vse v angleščini. Sem pa kot omenjeno potreboval 3 dni. V nedeljo gor, v torek zvecer domov (ponoci v sredo doma).

Je pa tako kot je napisal Steinkauz - kakor imas sreco.

-valvoline- ::

Steinkauz je izjavil:

No, če greš kej bližje se da v dveh dneh uštimat.
Jst sm v nurmberg šel v nedeljo, v pondelk zvečer sm se že pripeljal z avtom v slovenijo.
Zdej s korono bi verjetno trajalo do torka.


Jst sm ob 8ih zjutri pršu do avtohiše (hotel 10 min hoje stran) in si takoj ogledal avto.
Pol sm ga mal povprašal o avtu, je reku da ni lastnik (avtohiša pač) in da kej več kot izpiske servisov pa to ne more dat.
Sem šel na testno vožnjo in ob 10ih recimo bil konc.
Sm se odločil, da bom kupu, nakazal kot nujno.
Upravna enota dela samo do 12ih, tako da sm mel full srečo, ker je bil prodajalec pripravljen dat dokumente, še preden je keš dubu.
Sm šel do nekih moldavcev (tudi "avtohiša")zraven, ki se ukvarjajo tudi s tem, da ti njim daš osebni dokument in keš in ti oni zrihtajo prepis in tablice.
Plačal 150eur za 30 dnevne.
Prodajalec je dubu keš ob 13ih, torej bi zamudil tisti dan, če mi nebi šel na roko.
Tablice sm dubu ob 16ih.

Okol 11ih zvečer sm bil doma.

Stalo me je 40eur prevozi.org, hotel 59eur, benz do doma 60eur, avstrijska vinjeta 10eur, futr/pijača zgori ene 30eur = okol 250eur.
Pol pa v SLO homologacija 90eur in DMV 128eur (1%).

Avto dobrega jurja cnej kot pri nas, ampak sm šel zato, ker pri nas ni bilo na prodaj 2-4 leta starih. So bli 5+ ali pa čisto nov.
Mazda 3 2.0 bencinar, 3 leta star, 46000km, 12800eur. Račun za novega je bil 19800.

Taksna podobna mazda sem skor preprican da se pr nas dobi za cca 10k. Pac pripravljen kes in cakas na pravo priloznost. Kdo bo kupu rabljenega 2.0 bencinarja to je zelo tezko prodat da ne recem nemogoce, razen ce je cena fajn znizana.

Zgodovina sprememb…

Luka99 ::

Valvoline, bencinarji so kar iskani drugace ... cena v slo je cca 13k€

JimmyO ::

barakus je izjavil:

A menite se v nemščini?


Meni 80% prodajalcev ne odgovori če napišem mail v angl. jeziku. Dve avtohiši do sedaj sta mi lepo odgovorili in je komunikacija potekala bp, ostali so mail enostavno ignorirali.

avtek ::

Danes mineva sedmi dan (peti delovni), o FURS odločbi ne duha-ne sluha.

Ste dobili na mail, po pošti, v e-davki (še vedno piše 'v obdelavi')?

Steinkauz ::

Sej veš, da majo do 30 dni cajta?
Jst sm dobra dva tedna čakal.

Ciklamen ::

@avtek to je loterija, lahko hitro, lahko pa čakaš en mesec. Nekega točnega izračuna kdaj dobiš ni :D

Samo kot firbec, pri katerem prodajalcu si kupil avto?
- End of the Post ->

avtek ::

Vem, da imajo, vem. Samo nekdo je zgoraj napisal 3 dni - potem bi pa vsi imeli v treh dneh>:D


@Ciklamen
Auto center Köln je bil dealer, avto pa v lasti nemške pošte 3 leta.

Ciklamen ::

@avtek ja vem, mi smo čakali skoraj cel mesec. Mogoče bi blo pametno malo poklicat pa zagnjavit :D

Aja, si šel malo dlje, jaz grem če bo vse po sreči v Stuttgart pa upam da dalje ne bo treba :D
- End of the Post ->

Kvinta ::

Naj pokaže ta papirje da je dobo v 3 dneh jih nebo kr ni :))

Jaz sem čakal 14 dni pri drugem avtu 10 dni.

Je pa to totalna tumarija ker ti plačaš na polno ceno avta se pravi ,če ma avto za 10 jurjev več opreme plačaš na polno lol
A.C.A.B

hojnikb ::

kaj, na polno ceno? DMV se plača na prodano ceno rabljenga...
#brezpodpisa

Kvinta ::

Meni so gori dodatno vgradili webasto pa sem plačal na ceno katera je pisala na računu torej plus webasto ,če bi dal še felne pa gume bi plačal na vse skupaj.
A.C.A.B

Machete ::

Še nekaj, če s fizičnim prodajalcem namutita na pogodbo prenizko ceno, moraš s papirji, ki dokazujejo upravičenost cene to dokazati, drugače upoštevajo ceno po eurotaxu za odmero dmvja. Meni so tako naredili, ker sva spalamudila nižjo ceno od plačane na pogodbo, potem sem plačal fursovo tarifo :) Ker pa gre zgolj za 1% vrednosti, se nisem preveč sekiral.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

avtek ::

hojnikb je izjavil:

kaj, na polno ceno? DMV se plača na prodano ceno rabljenga...


Tudi jaz imam takšne informacije, s prve roke pa še ne vem.

delfinus ::

S prve roke se z moje strani. DMV se placa na prodano ceno rabljenega avtomobila ja. Zavarovanje je tisto, kjer bos placal na polno ceno novega avtomobila + vsa dodatna oprema, ki je v njem oz. na njem . lp, d.

Kodrnusa ::

Jaz sem cakal 3 dni. V ponedeljek sem poslal preko edavkov na upravno enoto Postojna (zraven se dopis da nujno rabimo avto za šoloobvezne otroke, ter za v sluzbo vozit). V sredo sem klical ce je ze, in je rekla naj kr placam in mi dala sklic. V petek je bila posta doma. Se pravi 5 dni no... Sem pa vse urejal iz morja iz racunalnika. Dmv se placa glede na ceno avta in izpuste. Jaz sem placal 1% dmvja ker je euro 6 motor. Ce bos mutil s ceno avta po pogodbi ti lahko ocenijo avto po eurotaxu in po tem placas dmv po tej ceni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz novega avtomobila iz Nemčije

Oddelek: Na cesti
247238 (2336) pe3c
»

Uvoz avtomobila iz Nemčije (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6432832 (1859) korenje3
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524311 (4382) benjaminp
»

Nakup rabljenega avtomobila iz Nemčije.

Oddelek: Na cesti
2918513 (15700) pr2501
»

nakup avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
2111437 (10517) mesoreznica

Več podobnih tem