» »

Uvoz avtomobila iz Nemčije

Uvoz avtomobila iz Nemčije

«
1
2

Y0sh1 ::

Pozdravjeni,

Odločam se za nakup avtomobila, a bi ga zaradi izredno slabe slovenske ponudbe uvozil iz tujine oz. Nemčije.Ker je bil letos uveden nov zakon na emisije, me zanima kako oz. kje dobiti podatke za izračun davka na emisije, ker so menda kar precejšne razlike glede na to ali ima avto filter trdnih delcev..itd. Menda je tudi razlika glede na to kateri tip vozila je (nepreverjene informacije).

Hvala za odgovore
  • spremenil: Y0sh1 ()

djordjevic ::

Kolikor vem, je edina merodajna reč izpust CO2, za vsak primer pa se pozanimaj na bližnjem davčnem uradu.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Y0sh1 ::

Ne ni tako enostavno, razlika je že če je dieselski motor ali bencinski, in tudi če imaš filter za trde delce je davek manjši (preverjeno). Potrebujem pa točne podatke, ker se davek baje plača v nemčiji in ga prek uvoznika ne bi rad preplačal.

Podatki za avto ki ga kupujem:

CO2-emissions: 158 g/km (combined)
Engine size: 1995 cc?
Emission class: Euro 4
Particulate filter: yes

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Y0sh1 ()

djordjevic ::

Y0sh1 je izjavil:

Ne ni tako enostavno, razlika je že če je dieselski motor ali bencinski

To je menda jasno.
No grave is deep enough to keep us in chains.

mitfif ::

Mislim da je nekako takole:

- plača se dmv - Tabela

- Doplača se glede na vrednost plačanega vozila:
euro 3 - 3%
euro 4 - 1%
euro 5 - 0%

- ekološka taksa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitfif ()

Y0sh1 ::

Na katero ceno plačam DMV + ekološko takso.

Naprimer:

Price Net:13,857 EUR
VAT (19.00%):2,633 EUR
Gross:16,490 EUR

Ali plačam DMV na net ceno ali na gross?

LuGi ::

Če kupis avto kot fizicna oseba velja Gross cena

Y0sh1 ::

Se pravi naj bi za zgornji primer plačal:

16490 Gross
1813,9 DMV 11%
--------
18303,9
183,039 Euro 4 1%
----------
18486,939 končna cena

temameseca ::

Nova vozila, kupljena v EU, se po usklajenih določbah z direktivami ES obdavčijo z DDV v državi kjer se registrira novo motorno vozilo.

V 15 dneh od motornega vozila moraš prijaviti pridobitev novega motornega vozila na obrazcu DDV-NPS-P1(link). Davčni organ bo na podlagi napovedi odmeril DDV, DMV in okoljsko dajatev.

Približek?

- Okoljska dajatev za leto 2010 je 0,0063 EUR na kg vozila.

- Stopnje DMV so predpisane progresivno po količinskem izpustu CO2 + upoštevanje stopnje izpusta EURO (glej link 4. TOČKA)

- Pridobitev motornega vozila iz druge države članice Evropske unije za namene tega zakona pomeni pridobitev blaga znotraj Skupnosti, kot je opredeljena v Zakonu o davku na dodano vrednost (Uradni list RS, št. 117/06, 33/09 in 85/09). - to pomeni, da če si že plačal DDV v Nemčiji, lahko z dokazilom zahtevaš vrnitev le-tega, moraš ga pa ponovno plačati v Sloveniji po slovenski DDV lestvici.

St235 ::

Mislim, da je govora o rabljenem vozilu. V tem primeru se DDV oziroma ekvivalent plača v državi nakupa.

Brias ::

tok da mate nekje realno predstavo o kilometrih narejenih letno v avtu iz nemcije ....


http://imageshack.us/photo/my-images/7/...

Audi A6 Avant 3.0 TDI DPF Quattro,S-LINE,!!MOTOR NEU!
Picture
Show all pictures (15)
14,900 EUR (Gross) 12,521 EUR (Net) 19.00% VAT
Estate Car, Used vehicle FR 06/2007 406,000 km Diesel 171 kW (232 PS) Automatic transmission

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

Invictus ::

406 tisoč km ...

ni zame ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeQuack ::

Invictus je izjavil:

406 tisoč km ...

ni zame ...


Saj ko ga bodo šalabajzerji uvozil v Slovenijo bo imel samo še kakšnih 100k.
Quack !

Umazanec ::

Pozdravljeni. Imamo eno vprašanje glede nakupa Golfa 6, letnik 2010/2011(2.0-Highline) Odločil sem se da bi šel ponj v nemčijo in me zanima če mogoče kdo ve kaj več, kje bi se nahajali dobro ohranjeni in cenovno bolj ugodne ponudbe kot v sloveniji, ter za kakšno cene bi lahko dobil na cesto postavljenega v Slovenijo.In če mogoče kdo pozna koga ki je že opravil nakup in bi šel zraven v nemčijo in bi mu potem plačal? Hvala za odgovor in Lp!

mn ::

Umazanec je izjavil:

Pozdravljeni. Imamo eno vprašanje glede nakupa Golfa 6, letnik 2010/2011(2.0-Highline) Odločil sem se da bi šel ponj v nemčijo in me zanima če mogoče kdo ve kaj več, kje bi se nahajali dobro ohranjeni in cenovno bolj ugodne ponudbe kot v sloveniji, ter za kakšno cene bi lahko dobil na cesto postavljenega v Slovenijo.In če mogoče kdo pozna koga ki je že opravil nakup in bi šel zraven v nemčijo in bi mu potem plačal? Hvala za odgovor in Lp!


Razne mobil.de in scout24 si pregledal?

bogo12 ::

Umazanec je izjavil:

Pozdravljeni. Imamo eno vprašanje glede nakupa Golfa 6, letnik 2010/2011(2.0-Highline) Odločil sem se da bi šel ponj v nemčijo in me zanima če mogoče kdo ve kaj več, kje bi se nahajali dobro ohranjeni in cenovno bolj ugodne ponudbe kot v sloveniji, ter za kakšno cene bi lahko dobil na cesto postavljenega v Slovenijo.In če mogoče kdo pozna koga ki je že opravil nakup in bi šel zraven v nemčijo in bi mu potem plačal? Hvala za odgovor in Lp!


Zdravo. daj me kontaktiraj. jaz isto kupujem sedaj avto v Nemčiji..

Zajec123 ::

Pozdravljeni.
Nekaj me zanima. Po mobile.de si ogledujem avtomobile. Tam piše da je bruto cena 15.000€. Zraven piše MwSt. nicht ausweisbar.
Avto bi kupil od FIZIČNE osebe. Mi lahko kdo prosim pove celotni postopek kako izpeljati prodajo?Vse skupaj se mi zdi preveč zakomplicirano. Če kupim od FIZIČNE osebe moram plačati davek? Ali je le npr. 15000€ + 75 tablice in prepis?
Hvala
LP

LeQuack ::

Seveda moraš plačati davek, poleg tega pa še DMV (davek na motorna vozila) v Sloveniji ko ga prvič registriraš.
Quack !

A. Smith ::

MwSt. nicht ausweisbar = DDV ni odvedljiv

Če je avto kupila fizična oseba in ga zdaj prodaja naprej, je DDV že plačan in ga ne rabiš plačevati še enkrat.

Moraš pa v Sloveniji plačati dmv, ki je odvisen od co2 izpustov vozila.

LeQuack je izjavil:

Seveda moraš plačati davek, poleg tega pa še DMV (davek na motorna vozila) v Sloveniji ko ga prvič registriraš.

Ponovno: glede na to, da kupuje od fizične osebe, ki je davek že plačala, davka ni treba plačevati še enkrat!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Zajec123 ::

Davek je 19%.Torej od 15000€ je to 2850€.Potem mi ni treba dati 2850€?Veš mogoče,koliko pride DMV oz. za emisijski davek?

nejcek74 ::

Se enkrat preberi kar ti je napisal A. Smith:
"DDV že plačan in ga ne rabiš plačevati še enkrat" kar NI!!!! isto kot DDV-ja ti ni potrebno placat

Itak je vse znotraj EU in tu se v vecini primerov pri prodaji za fizicne osebe z DDV-jem ne dogaja cisto nic drugega kot ce bi kupoval v Sloveniji. Fizicna oseba ne more odbiti DVV-ja niti pri izvozu iz EU. Prodajalci imajo to napisano zaradi preprodajalcev na vzhod.

Zajec123 ::

Pa veš mogoče koliko DMV za 125g/km ?

GTX970 ::

Za tvoje dobro ti predlagam, da opustiš tvojo idejo, ker čisto osnovnih stvari ne znaš/nočeš ugotoviti.


Za dmv je dal A. Smith link, kjer je v 4 poglavju napisano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

NLight ::

Pri nakupu avtov je treba biti zelo previden... En znanec je iz Nemčije uvozil avto - kupil je rabljen avto v neki avto hiši, čez par dni mu je na dom prišla policija in zaplenila avto, ker je bil v Španiji prijavljen kot ukraden... Kako se je zadeva razpletla ne vem...

Zajec123 ::

Sej je napisal,da ddv ni treba plačati,treba pa plačati DMV,ki je odvisen od CO2.
Vendar kaj pomeni tistih 19%?

nejcek74 ::

Da so zajeti v ceni in jih niti ne dobis nazaj niti ti ni potrebno placevati slovenskega DDV. V nemciji bos prodajalcu placal 15.000 evrov. Placal bos zacasne tablice ali pa avtovleko in odpeljal avto v slovenijo. Tu bos moral urediti papirje in placati DMV. Predvidevam da je na kakem avto forumu zadeva opisana v nulo.

Zajec123 ::

Sem že veliko strani pregleda,vendar so par let stare strani,zato sem hotel bolj novejše podatke. Mogoče veš koliko prbl. pride DMV?

alkor ::

LP, a

Zajec123 ::

Če je avto karamboliran,potem je nižji davek oz DMV ali kaj podobnega?

suki ::

Pozdravljeni!

Sem fizična oseba in sem avto kupil v članici EU in bi ga rad registriral pri nas. Imam račun od firme na katerem piše da je prost davka.
Sedaj pa me zanima ali sem poleg DMVja dolžan plačati tudi DDV glede na to , da sem fizična oseba ???
Hvala!

gazibo ::

Ce kdo rabi ima tuki simpl kalkulatorcek DMVja - http://www.dmvportal.net/
Takole pa poteka uvoz - http://forum.bmwslo.com/showthread.php?...

Jst sem predkratkmi uvazal BMW F30 iz nemcije in moram priznat da zadeva sploh ni tok zakomplicirana kokr se slisi, se najbolj se zavlece potem cakanje na izracun DMVja pri davcni v Sloveniji, kjer se lahko potegne vse do enega mesca (vsaj v LJ). Meni je gospa za salterjem na tehnicnem svetovala naj skocim na davcno v Hrastnik, kjer so mi zrihtal izracun v 1 tednu +/-

NLight ::

NLight je izjavil:

Pri nakupu avtov je treba biti zelo previden... En znanec je iz Nemčije uvozil avto - kupil je rabljen avto v neki avto hiši, čez par dni mu je na dom prišla policija in zaplenila avto, ker je bil v Španiji prijavljen kot ukraden... Kako se je zadeva razpletla ne vem...


Pred kratkim sem izvedel razplet... Stekel je postopek na nemškem sodišču, kjer je sodišče določilo da mora prodajalec vrniti vsoto ki je bila plačana za avto... Prodajalec je vrnil denar... Znanec je zahteval tudi odškodnino v vrednosti avta, ker prodajalec ni želel izplačati je stekel nov postopek na sodišču... Sodnica je prodajalcu dala dve možnosti 1. Sprejmi kar ponuja stranka 2. Sodišče bo določilo višino odškodnine... Ker bi sodišče prodajalca udarilo po žepu z nekaj deset tisoč evri je prodajalec sprejel ponudbo in zdaj odplačuje odškodnino na obroke...

Njegovo prodajalno je obiskala inšpekcija, davčna, zaplenili so nekaj avtomobilov, zaplenili so vse dokumente in bodo naredili revizijo prodaj za vsa leta poslovanja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

korenje3 ::

A kdo ve, če je potrebno plačati DMV za novo vozilo, kupljeno v tujini?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

RedDrake ::

Afaik se vozilo obdavči v sloveniji z vsemi slovenskimi dajatvami.
Torej se vzame ceno brez davka v tujini, doda slovenski DMV in nato čez vse skupaj še slovenski DDV.
Če ga brez davka dobiš ceneje v tujini se splača, drugače večinoma ne ...

korenje3 ::

ker tam v zakonu piše, da če je avto pred prvo registracijo kupljen v tujini, potem dmv ne velja...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

RedDrake ::

Kot rečeno, afaik.
Ampak hitri search je našel tale članek:
KLIK
Po tem sodeč DMV ni izvzet v primeru novega vozila. Btw, DMV se plača tudi za v sloveniji kupljeno novo vozilo, samo to je pač vračunano v končno ceno, kot DDV.

AndrejO ::

korenje3 je izjavil:

ker tam v zakonu piše, da če je avto pred prvo registracijo kupljen v tujini, potem dmv ne velja...

To si ti malo pomešal uvoz in izvoz. DMV ne rabijo plačati tisti, ki vozilo izvozijo še preden je prvič registrirano v Sloveniji, ne pa obratno. Še enkrat pozorno preberi celoten stavek, pa ti bo postalo jasno.

(Kar je logično, če npr. pogledaš Revoz, ki vozilo proizvede, nato pa se ga naloži na vlak in odpelje nekam ven.)

korenje3 ::

Kaj pa recimo če je vozilo kupila oseba, ki je invalid? recimo moji starši?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

AndrejO ::

Preberi si preostanek 5. člena, kjer so navedene vse oprostitve, pa ti bo odgovorjeno pod katerimi pogoji.

bastadu ::

Nameravam uvoziti avto iz Nemčije, zanima me na podlagi katerih podatkov o izpustih CO2 davčna odmeri DMV? Je to na podlagi tovarniških podatkov ali pri nas pri ugotavljanju skladnosti delajo kakšne meritve izpustov CO2 in potem to upoštevajo? Ker ogledan avto ima v oglasu zapisane CO2 izpuste ~149g/km, kar je še ravno pod mejo naslednje stopnje obdavčitve, torej če bodo pa dejansko 150g/km ali več pa bom fasal še dodatnih 3% DMVja poleg, čemur bi se seveda rad izognil. Hvala za info!

smacker ::

Preberejo iz homologacije. Če se prodajalec ni zmotil pri vnosu (oz. je avtomatika izbrala prave podatke na podlagi modela), potem drži 149g/km.

bastadu ::

Hvala za informacijo!
Še nekaj me zanima: kje se v nemčiji najceneje dobijo export tablice? Sem slišal da dealerji zaračunajo tudi tam 300€ za 14 dnevne, nekje po forumih pa so pisali tudi o ca. 150€ za 30-dnevne ... Hvala za nasvet!

smacker ::

Najman je baje 9 dni za 125eur. Vir: https://www.recar.si/zmorem-sam/uvoz-av...

HotBurek ::

Uradi so ponavadi blizu, kjer dilerji prodajajo avte. Direktno tam je verjetno najceneje. Sta pa dve različne pisarne. Na eni štancajo tablice, na drugi pa urediš zavarovanje (ko že imaš tablice).

Lahko, da te bo sam diler, po nakupu, zapeljal s tvojim novim avtom do uradov in ti uredil papirje in tablice, brez stroškov.

Tablice "ausfuhrkennzeichen deutschland" so dve; Kurzzeitkennzeichen (5 dni), Ausfuhrkennzeichen (15 dni).

Cene so nekje 70€ + 70€.

https://www.nondos.com/faq.html
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Invictus ::

Kolikor je meni znano, daš 500-600 EUR, pa ti diler uredi vse v zvezi z uvozom avta.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

smacker ::

Ja, 500EUR marže za dilerja + vsi stroški ;) https://www.autobroker.si/

Invictus ::

Seveda.

Kar izračunaj si, koliko te stane prevoz avta iz nemčije, plus vso zajebavanje na davčni in AMZS.

Si hitro tam na cirka 500 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Veron ::

@Invictus, 500eur je marža za njegov čas (in urejanje papirjev) + prevoz + dmv.

Torej primer, če uvažaš sam imaš celotni strošek 1000eur (dmv, homologacija, transport).
Če uvaža diler, imaš za ISTI avto stroška 1500eur (vse prej navedeno + 500eur za dilerja).

Invictus ::

Kakor se zmeniš.

Meni so ponujali za 500 EUR plus DMV. Prevoz je bil že v ceni ;). Stvar dogovora...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Invictus je izjavil:

Seveda.

Kar izračunaj si, koliko te stane prevoz avta iz nemčije, plus vso zajebavanje na davčni in AMZS.

Si hitro tam na cirka 500 EUR.


Je res. Ampak meni sej je vseeno splačalo it osebno gor, 2 osebi 1100 km in hotel. Vse od ogleda do pozdravnega 'bip bip' urejeno v 6. urah z angleščino in mahanjem po zraku.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

uvoz avtomobila (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19325700 (664) MrGTO
»

Uvoz novega avtomobila iz Nemčije

Oddelek: Na cesti
247074 (2172) pe3c
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524246 (4317) benjaminp
»

Uvoz vozila iz tujine

Oddelek: Na cesti
257292 (4781) gegoran
»

Ponovni uvoz avtomobila

Oddelek: Na cesti
235144 (4377) Red_Mamba

Več podobnih tem