» »

uvoz avtomobila

uvoz avtomobila

1
...
3 4
5
»

gs78 ::

Zdravo,

Jaz sem 5.8.24 po telefonskem pogovoru z avtohišo, dobil odgovor, da mi zaradi neke nove zakonodaje ne morejo prodati rabljdnega vozila, ker bi kupoval kot fizična oseba. Menda nekaj v zvezi z zaščito potrošnika oz. ker morajo sedaj zagotavljati garancijo tudi za rabljena vozila. Ima kdo podobno izkušnjo?

VelkBla ::

gs78 je izjavil:

Zdravo,

Jaz sem 5.8.24 po telefonskem pogovoru z avtohišo, dobil odgovor, da mi zaradi neke nove zakonodaje ne morejo prodati rabljdnega vozila, ker bi kupoval kot fizična oseba. Menda nekaj v zvezi z zaščito potrošnika oz. ker morajo sedaj zagotavljati garancijo tudi za rabljena vozila. Ima kdo podobno izkušnjo?


Mogoče zaradi tega razloga: https://www.reddit.com/r/AskAGerman/com... ?

Tesla123 ::

Pozdravljeni,
prosil bi za pomoč pri sledeči situaciji; pred kratkim sem kupil avto (teslo M3, izdelano za ameriški trg, ampak predelano na Tesla servisu da ustreza EU standardom) v Litvi in sem jo pripeljal v Slovenijo. Avto je vozen in normalno registriran v Litvi. Ko sem poizkusil dobiti homologacijo v Sloveniji, so mi rekli da moram na posamično odobritev, ker v livtvanskem prometnem dovoljenju nimajo zapisane homologacijske številke, tako da mi ne morejo izdati homologacije samo na podlagi tega. Na posamični odobritvi so mi rekli da potrebujem dokument kje je ta številka zapisana, ali pa mora avto narediti pregled pri TUV oz. Dekri, da ta dokument pridobim tam.
Dokumenta s to številko na noben način ne uspem dobiti (ne od prejšnjega lastnika, ne od proizvajalca).
Kakšen je najenostavnejši način da to uredim? Kar imam od papirjev je litvansko prometno dovoljenje in potrdilo o tehničnem pregledu (velja do 8.2025).
Ia kdo izkušnje s temi pregledi pri TUV in Dekri?
Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tesla123 ()

Mahes ::

Pozdravljeni,
Ali morda kdo ve za kakšno nemško zavarovalnico, ki nudi polno zavarovanje za izvozne tablice? Iz avtohiše so me obvestili, da izvozne tablice, ki mi jih lahko uredijo, vključujejo le osnovno zavarovanje, dodatnega pa žal ne morejo zagotoviti.
Če pa kdo pozna preverjen kontakt za ugoden prevoz iz severne Nemčije, bi bil hvaležen za informacije (lahko na zasebno sporočilo).
Hvala.

Gogo ::

Je kdo uvažal preko firme v Novi Gorici https://www.trgoabc.si/rabljena-vozila/... ?
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz novega avtomobila iz Nemčije

Oddelek: Na cesti
2910120 (2053) pe3c
»

Uvoz avtomobila iz Nemčije (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6433508 (2535) korenje3
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524931 (5002) benjaminp
»

Nakup rabljenega avtomobila iz Nemčije.

Oddelek: Na cesti
2919032 (16219) pr2501
»

nakup avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
2111518 (10598) mesoreznica

Več podobnih tem