» »

Zrak v hladilnem sistemu

Zrak v hladilnem sistemu

y0ngh4u ::

Pozdravljeni,

ko prizgem avto slisim brbotanje v ventilatorjih, vem da gre za zrak, ker sem imel fuč termostat in je isto delalo.. termostat je menjan, pumpa tud pred pol leta in tocno tolko je blo mira, pol leta, zdaj pa spet slisim zrak v ventilatorjih, tekocina v zbirni posodi pa varira, enkrat malo nad mejo enkrat malo pod. Nikjer ne pusca tekocine, olje je lepe barve, avto se ne pregreva, samo zivce zgubljam ker sem bil ze pri 4 mehanikih in noben ne ugotovi kje je problem...

Se to, pri velkem servisu, ko je prezraceval sistem mi je rekel, da ne more do konca prezracit s tisto napravo, da nekje ne 'dihta'..

Se komu slucajno kaj sanja? Aja avto je Peugeot 308 2.0 dizel

hvala, lp
  • spremenilo: y0ngh4u ()

zk_eu ::

Če prav razumem, prej ni bilo zraka v sistemu in je bilo pol leta ok, sedaj se ti pa spet pojavlja?
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

y0ngh4u ::

Zrak je bil ko je bil termostat zanic in je tekocina uhajala, menjano novembra, do zdaj je bil mir, temperatura motorja je zmeraj tam k more bit, in tekocina nikjer ne uhaja..

zk_eu ::

Mehurčkov pa ni nič, ko je motor ogret?

Kaj drugega mi tukaj ne pride na pamet, kot pa kakšno tesnilo glave, če praviš, da imaš novo vodno pumpo in termostat ter se tako avto ne pregreva. Se pa dobijo testi za slednje. Vsekakor pa prvo poskusi še enkrat prezračiti sistem.

Se to, pri velkem servisu, ko je prezraceval sistem mi je rekel, da ne more do konca prezracit s tisto napravo, da nekje ne 'dihta'..


Če pravi, da ne dihta, potem ne dihta samo v bloku motorja, ker sicer bi tekočina vsepovsod drugje vsaj malo ven rila, saj je sistem pod pritiskom, ko je avto ogret.

So pa na teh uradnih servisih grozni šalabajzerji. Zato res prvo sam prezrači sistem ali pa ti ga naj kak soliden mehanik.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

y0ngh4u ::

Mehurcki so samo ko odvijem tisti vijak na termostatu, ko vem da je zrak not, pa se to ne vsakic..
Upam da ni tesnilo, kaksen je to strosek?
Predvidevam da ni poceni.. Peljem v cetrtek se k petem mehaniku, da vidim ce ta kaj zna al moram odpret youtube pa sam narest.
Oz. ce pozna kdo kaksnega majstra v Lj ali okolica grosuplja itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: y0ngh4u ()

fikus_ ::

Odvij čep na glavi motorja za dolivanje olja. Če je rahlo bel madež, potem je voda zraven olja in verjetno tesnilo glave poškodovano.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

y0ngh4u ::

Ni, sama crnina :) zato pa tud mehanikom ni jasno kaj se dogaja. Sem pa na cepu od zbirne posode opazil nekaj malo belega madeza ampak res zanemarljivo..

zk_eu ::

Saj ni nujno, da prehaja hladilna v motor, lahko samo obratno. In majhen madež na pokrovčku raztezne je lahko tak indikator.

Jaz bi še enkrat prezračil sistem ali pa kupil test za poškodbo tesnila glave. Sicer pa, če ti avto deluje ok in se ne pregreva, pač pusti. Se bo že s časom pokazalo. Večini mehanikov se s tem ne da ukvarjati in boš samo zapravljal denar zanje.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

fikus_ ::

Če je tesnilo poškodovano med batom in hladilno tekočino, potem zrak uhaja v hladilno tekočino. Pri hladnem motorju odvij pokrovček hladilne tekočine in zaštartaj. Če se bodo pojavili mehurčki, je "hudo", če ne, z roko pokrij odprtino in čez kakšne pol minute spusti. če pihne zrak ven, kaže da tesnilo malo pušča.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

y0ngh4u ::

Ja, zmeraj ko odprem pokrovcek gre zrak ven, ki je pod pritiskom in nivo tekocine se malo dvigne.. bom videl, hvala za pomoc..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skuter (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
517908 (3285) markasaso12
»

Clio, hladilna tekočina je mrzla

Oddelek: Na cesti
383391 (1986) TheBlueOne
»

Fuč alternator, akumulator, oboje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
578159 (6574) rivito
»

Poraba antifriza

Oddelek: Na cesti
425823 (5116) Bye
»

Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10145253 (41437) Telbanc

Več podobnih tem