» »

Nakup rabljenega avtomobila iz Nemčije.

Nakup rabljenega avtomobila iz Nemčije.

marcoite20 ::

Pozdravljeni,

Ima kdo izkušnje z uvažanjem avta iz nemčije kajti v kratkem nameravam kupiti nek avto in si cene na mobile.de naprimer dosti bolj ugodne kot pri nas , kaksni so dodatni stroški uvoza ?

Gledal sem naprimer Golf,Audi A3 in pa Seat Leon letniki tam okrog 2007-2009 , to bi bil tudi moj prvi avto tako da kaksni nasveti izkušnje glede teh modelov ali pa česa podobenga so dobrodošli. Neke nuje po dizlu ni ker se tako dosti ne vozim so pa ture po avtocesti in manj vožnje po mestu tako da škodilo tudi nebi , ti 1,9 TDI ji bi naj bili kar zanesljivi ali ?

Lp

Invictus ::

Začni s tem, pa potm povej če je ugodno...

http://www.dmvportal.net/Dmv#/Calculato...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

smacker ::

Sem prilepi link in dobiš ceno: https://www.autobroker.si/prodaja-vozil...
Zaračunajo cca. 500eur marže, tak da če sam uvažaš pride kakih 300eur ceneje skozi (ene 200 zapraviš za pot če greš sam po avto)

Heavy ::

Koliko km boš delal letno? Pod 20.000km se ne splača dizla.

Glej še zavarovanje - v kakor nimaš še nič bonusa, te bodo še bolj olupili. Priporočam za prvi avto kaj z 1.4 motorjem in 90 konji. Če si pa upaš privoščit, pa go for it...

1.9TDI - motor je dober, v kolikor imaš srečo. Lahko narediš 400.000km brez težav, lahko se ti začne mehanik ponujat svojo hčerko za ženo :) In če gre kaj so stroški popravila visoki. 600€+ set injektorjev, 600€+ dvomasni vztrajnik + sklopka...



Bi predlagal kakšen slovenski Clio 2 za jurja €. Imaš par let, potem pa kupiš kaj boljšega.
#TeamFelix

Isotropic ::

za vztrajnik + skl je 600e še malo

bambam20 ::

Heavy je izjavil:

600€+ dvomasni vztrajnik + sklopka...


A to si se poročil z mehanikovo hčerko ali kako oz. si dal gor najbolj poceni opcijo? Pod 1000€ pri nepooblaščencu ne bo šlo skozi.

BlaY0 ::

Nekoč je nekdo na BMW forumu spisal podroben recept kako uvoziti avto iz Nemčije. Baje je dobro vzeti začasne tablice za vsaj en mesec, zaradi trajanja postopka homologacije pri nas. Ne vem če je sicer še tako vem pa, da v obratni smeri vse urediš v 15ih minutah.

jero_no1 ::

Je še zmeraj tako, da ti 3 dnevne tablice nič ne pomagajo, razen če po uvozu doma samo parkiraš avto in čakaš na naše uradnike. Postopki trajajo nekje 15 do 30 dni.

Heavy ::

bambam20 je izjavil:

Heavy je izjavil:

600€+ dvomasni vztrajnik + sklopka...


A to si se poročil z mehanikovo hčerko ali kako oz. si dal gor najbolj poceni opcijo? Pod 1000€ pri nepooblaščencu ne bo šlo skozi.



Saj sem napisal + poleg. Najcenejša opcija je okoli 600€ za 1.9TDI - nepooblaščenc, deli naročeni iz Nemčije.
#TeamFelix

wini ::

Jaz sem nabavil začetek tega meseca avto v nemčiji. Kaj pa te zanima konkretno?

bambam20 ::

BlaY0 je izjavil:

Nekoč je nekdo na BMW forumu spisal podroben recept kako uvoziti avto iz Nemčije.



nekoč pred uvedbo DMV-ja.

Heavy je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Heavy je izjavil:

600€+ dvomasni vztrajnik + sklopka...


A to si se poročil z mehanikovo hčerko ali kako oz. si dal gor najbolj poceni opcijo? Pod 1000€ pri nepooblaščencu ne bo šlo skozi.



Saj sem napisal + poleg. Najcenejša opcija je okoli 600€ za 1.9TDI - nepooblaščenc, deli naročeni iz Nemčije.



Pa ne boš no uvažal tistega, kar imaš pri nas ogromno. Uvaža se kakšne redke mdoele, ki jih je na našem trgu zelo malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

wini ::

Skratka nobena umetnost ni. Največ dela je s tem da komuniciras s prodajalcem.
Ko imaš vse podatke in če je avto novejši da lahko preveriš zgodovino (bmw npr) se zapelješ stestiras plačaš če je še ok.
Na uradu s potnim listom in kupoprodajno pogodbo narediš odjavo trenutnega lastnika (on plača 20€)
Naredis tablice za izvoz za 2 tedna ali mesec daš na avto in se lahko voziš po celi EU za čas trajanja registracije.
V slo maš 14 dni da greš na furs in ti odmerijo Dmv.
Pred tem greš na homologicije. Plačaš cca 100€
Ko maš odmerjen in plačan dmv greš lahko registrirat na tehnične i zavarovat itd

Machete ::

Se da s temi nemškimi avtohišami še kaj zglihat? Ali je to balkanska praksa? :)
Je wini zgoraj še kaj pozabil? Ali je to to?
Tablice ti verjetno lahko avtohiša zrihta ane? Homologacijo delaš na tehničnem? Furs ima za to kak poseben online obrazec?
Hvala
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: wini ()

Isotropic ::

vsekakor ga pelji na tester

Machete ::

Ne rabim. Zaupam ugledni hiši (plus zadeva je praktično nova).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Isotropic ::

nemcem slepo zaupaš, slovenske AH so pa vsi nateguni...
kaj boš pa kupo sicer

sicer se pa baje da zglihat par 100e

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Če bi zglihal za ene 3% bi že zmagal. Ok bom proval pač. Se slišimo čez pol ure, ker sem prosil za rezervacijo proti delnem sepa plačilu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Isotropic ::

rezervira ti ga tut brez tega plačila.

sicer je pa znanec dobu polno opremljen avto (navi, velik lcd, za xenon pa nisem zih) za kakšna 2-3 jurje manj, kot bi ga pri nas.
za tako ceno, kot ga je on dobu, so pa (od avtohiš) sam na pol prazni.

astra 2013 karavan diesel, cene se pa ne spomnim več, kakšnih 10k

Zgodovina sprememb…

wini ::

Machete je izjavil:

Se da s temi nemškimi avtohišami še kaj zglihat? Ali je to balkanska praksa? :)
Je wini zgoraj še kaj pozabil? Ali je to to?
Tablice ti verjetno lahko avtohiša zrihta ane? Homologacijo delaš na tehničnem? Furs ima za to kak poseben online obrazec?
Hvala


pardon po pomoti sem kliknu predlagaj izbris ...
Tudi z avtohišami se da zglihat. Sam avtohiše kaj dosti ne odstopajo. Če je cena 19.450 npr ... boš mogoče na 19.250 zbarantal.
Privat prodajalci se da precej več.
Tablico moreš ti osebno rihtat, ker gre na tvoje ime. Zato pa rabiš potni list za to uredit. Zulasung ureja tole ... ti pa vse papirje avtohiša zrihta, tako da v 15min opraviš vse. Ko ti izdajo tablice, namontiraš in srečno vožnjo domov.
Torej da ponovim ko prideš v slovenijo.
Prvo pelješ avto na tehnične preglede, npr avtokrka, lpp, špan itd.
Poveš da si kupil avto v nemčiji in da bi rad uredil homologacijo.
Potrebuješ papirje:
COC, kjer piše koliko je izpustov co2
prometna dovoljenja (nemška), dobiš eno malo in eno veliko
kupoprodajno pogodbo
plaćaš cca 100€ in ti uredijo papirje za FURS
S temi papirji greš na furs in poveš da bi rad plačal DMV.
Meni so kar na mail poslali podatke za plačilo dmv, sem preko spletne banke plačal in drugi dan dobil papirje in potrdilo o plačilu.
Tukaj sem šel do mojega zavarovalnega agenta pa uredil zavarovanje.
S temi papirji od fursa in z zavarovanjem greš nazaj na tehnične preglede.
Če je bil opravljen v nemčiji tehnični pregled v roku 30dni nazaj, ne rabiš tega še enkrat delat. Pri meni je bilo tako, pa tega očitno niso vedeli kako gre 100%.
TUV v nemčiji ne piše točno meritev izpušnih plinov in kako svetijo luči, ampak samo da ustreza vse skupaj normativom. Mal sem moral prepričevat in mu prevajat kaj pomeni kaj na papirju.
Pri meni je bil tehnični v Nemčiji narejen izredno zaradi prodaje, tako da je imel prodajalec potrdilo da je avto 100% izpraven.
Npr avto je imel prvo registracijo maja meseca, na tehnicnem sem pa bil februarja. Tehnični v bil delan pa 17.1.
Prvo so mi želeli naredit prometno da velja do maja naslednje leto. Po nadaljnjih pogovorih smo prišli na to da velja tehnični 2 leti in je bil pravkar narejen na januar torej do januar 2019.
V slo velja zakon da tehnični pregled velja 30dni, torej če grem v mursko soboto in tam 29dni nazaj naredim pregled in ga danes registriram v kopru bo od danes naprej veljala prometna.
Tako da na koncu smo uredili za 2 leti od tistega dne.
Osebno sem imel edine "komplikacije" na avtokrka, drugače pa vse brez problemov.

Machete ::

Hvala za info. Jasno in uporabno napisano :]
Ja od cene so me že takoj opozorili, da ne odstopajo, ker so bogi in imajo mizerno maržo :)
Rezervirat mi ga pa nekako nočejo za 2 tedna, da se organiziram, čeprav jim ponujam 10-15% are. Pravijo za 3 dni, samo rabim več časa, ker sem se odločil na vrat na nos.
Se sicer še pomenijo med sabo in me kontaktirajo nazaj..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

BlaY0 ::

bambam20 je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Nekoč je nekdo na BMW forumu spisal podroben recept kako uvoziti avto iz Nemčije.

nekoč pred uvedbo DMV-ja.


Ne.

Invictus ::

Rabljenih avtov je kot dreka.

Če ti nočejo spustiti in rezervirati avta, jih pač steraš v k***c in greš drugam.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

Isotropic je izjavil:

nemcem slepo zaupaš, slovenske AH so pa vsi nateguni...

Nateguni so vsi. Ampak bolje da te nategne samo "Nemec" kot pa da te tako "Nemec" kot "Slovenec".

Machete ::

Invictus je izjavil:

Rabljenih avtov je kot dreka.
Če ti nočejo spustiti in rezervirati avta, jih pač steraš v k***c in greš drugam.


Se strinjam, ampak žal je najden v piko točno to kar sem si zamislil. Če bi se zmišljeval po katalogu za novega, bi točno to vse notri dal. Čisto vse klapa v nulo, zato mi ni vseeno, ker je precej redek v tej kombinaciji opreme.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

xmetallic ::

A je obvezno registrirat avto v Sloveniji? Se ne da v DE registrirat za eno leto in obdržat nemške tablice potem pa vsako leto it gor podaljšat registracijo?

Curly ::

Ali ima z https://www.autobroker.si/ kdo kaj izkušenj? kako to deluje jim pokažeš avto na mobile.de ali poveš rad bi tole... čez en teden prideš k njim odkartaš denar in se odpelješ? :D Seveda jim daš nekaj provizije, ampak za 300€ se jaz nebi sam ubadal z uvozom. Me pa zanima, če ima kdo zares izkušnje pri njih.

FTad ::

xmetallic je izjavil:

A je obvezno registrirat avto v Sloveniji? Se ne da v DE registrirat za eno leto in obdržat nemške tablice potem pa vsako leto it gor podaljšat registracijo?


Ce imas stalni naslov v Slo, potem moras imeti reg. avto tudi v Slo. Sicer placas kazen (vsaj tako je v AT), ce te dobijo.

Sicer pa, a te registracija, zavarovanje in cestna taksa pridejo ceneje v DE kot v SLO?

BlaY0 ::

xmetallic je izjavil:

A je obvezno registrirat avto v Sloveniji? Se ne da v DE registrirat za eno leto in obdržat nemške tablice potem pa vsako leto it gor podaljšat registracijo?

Da se, če imaš v DE prebivališče. Samo moraš potem tudi v DE zavarovat za eno leto. Vedeti moraš tudi, da je v DE osnovno zavarovanje 2x dražje od slovenskega, kasko pa 2x cenejši.

FTad je izjavil:


Sicer pa, a te registracija, zavarovanje in cestna taksa pridejo ceneje v DE kot v SLO?

Cene znajo biti v globalu tam tam (to je s kaskom, brez je dražje).

Problem je tudi v tem, da slovenski sistem bonusov/malusov niti približno ni podoben nemškemu, tako da moraš od SLO zavarovalnice najprej pridobiti potrdilo o tem koliko let si že brez škode. Pa še tu je vprašanje ali ti bo nemška zavarovalnica ta pildek priznala. Pa še to, v DE se avto zavaruje od 1.1 do 31.12. oz od dneva sklenitve do 31.12. in se potem podaljšuje.

Še ena stvar je... registracijo se v Nemčiji plačuje prek direktne bremenitve direkno na finančno ministrstvo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

Aja še to ;) avto moraš v tem primeru, ko ga registriraš v SLO, odjavit iz prometa v DE. Se pravi moraš tja da to urediš, šele potem te bodo nehali avtomatsko bremeniti za registracijo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

pr2501 ::

Pozdravljeni.

V sredo se odpravljam po avto v Nemčijo. Kupujem od privat prodajalca. Zanima me če moram kupoprodajno pogodbo overiti pri notarju?
Ali pa je dovolj spisati naslednje (samo prvo stran)?
http://borut.net/wp-content/uploads/kfz...

Jutri in po jutrašnjim je praznik pa nimam koga vprašat?
konec

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pr2501 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz avtomobila iz Nemčije (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6432782 (1809) korenje3
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524251 (4322) benjaminp
»

Nakup vozila v Nemciji preko posrednika

Oddelek: Na cesti
315212 (1750) benjaminp
»

Rabim pomoč za uvoz avta iz Anglije

Oddelek: Na cesti
327994 (6396) Map
»

Cene rabljenih avtomobilov pri nas in v tujini (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12426873 (23249) krneki0001

Več podobnih tem