» »

Uvoz avtomobila iz Nemčije

Uvoz avtomobila iz Nemčije

1
2
»

retrz ::

Machete če ni skrivnost, katermu car dilerju si šel nabavit?

Machete ::

Privat oseba, ki naj bi imela firmo, ampak se mi zdi da je bila 'avtohiša' bolj nabiralnik varianta za neke vrste davčno malvarzacijo. Tip je zrihtal vse papirje in tablice itd.. ker pozna vse te tete na okencih. MAlo sem preplačal 50 tu 50 tam, ampak pr takem nakupu ni to ravno kritično, če samo čakaš potem v cenenem Burger Kingu. Ampak kdo ne bi zaupal na besedo gospodu imenovanem Al Zeini.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

[SkA] ::

Invictus je izjavil:

Kakor se zmeniš.

Meni so ponujali za 500 EUR plus DMV. Prevoz je bil že v ceni ;). Stvar dogovora...

Kolikor sem jaz, kako leto nazaj, spremljal par primerjalnih zgodb, ti za nizke cene (kot je npr. 500€ za omenjeno) običajno uvozijo tisti, ki lahko potem še pri prodajalcu izpogajajo nek popust, da imajo kaj od tega.

bastadu ::

Kako je z zakonsko obvezno garancijo (kot npr. v SLO 1 mesec na rabljena vozila) pri nakupu rabljenega vozila v Nemčiji?

Veron ::

pri izvozu je ni.

bastadu ::

Fora je, da manj kot 1 dan po uvozu k nam ugotovim, da je ključavnica na vratih defektna, zdaj se pa zgleda lahko je*em sam :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Machete ::

Tako to gre. Tudi sam sem moral par stavri porihtat, ker jih preprosto nisem na licu mesta videl. Toliko cenejša cena kot pri nas je zadevo vseeno precej odtehtala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Domobrancek ::

Je še kdo probal kupiti avto iz uvoza od Finion d.o.o. podjetja? Kakor se ma hitro pogledal na netu, naj bi bili ok. Tudi en sodelavec mi je omenil, da je tam na tak način dobil avto in da je bilo vse ok..?

bastadu ::

Veron je izjavil:

pri izvozu je ni.

Tule pravijo drugače: https://europa.eu/youreurope/citizens/v...

korenje3 ::

Če si malo izposodim temo...

Nameravam kupit avto v nemčiji od fizične osebe. Pa me zanima, če rabim izvozne tablice? Ali se lahko peljem z obstoječimi in mu jih potem pošljem po pošti? Ali jih pri odpisu avta poberejo?
Pred parimi leti je brat kupil en avto pa mislim da ni imel posebnih izvoznih tablic.

In pa če ima kdo info koliko danes kasirajo avtoprevozniki (cca 1100km ena stran, zraven Berlina).
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

otago ::

Avto bo neregistriran. Saj ga bo fizična oseba odjavila v trenutku, ko predaš denar. Tvegaš za čas vožnje dol in kasneje za tehničnega v slo. Neregistriran, nezavarovan.

Avtomobil je mogoče "odjaviti" na daljavo, da pošlješ tablice nazaj na upravno enoto (burger amt) s primernim dopisom. Izvozne tablice spet niso nek bau bau stroškov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

m0LN4r ::

Obstaja Überführungskennzeichen https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/a...

Se najbolj ziher.

Aja ti rabis: Ausfuhrkennzeichen
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Steinkauz ::

korenje3 je izjavil:

Če si malo izposodim temo...

Nameravam kupit avto v nemčiji od fizične osebe. Pa me zanima, če rabim izvozne tablice? Ali se lahko peljem z obstoječimi in mu jih potem pošljem po pošti? Ali jih pri odpisu avta poberejo?
Pred parimi leti je brat kupil en avto pa mislim da ni imel posebnih izvoznih tablic.

In pa če ima kdo info koliko danes kasirajo avtoprevozniki (cca 1100km ena stran, zraven Berlina).


Tudi če bi lahko nekako obdržal tablice, bi vozil 1000km popolnoma nezavarovan avtomobil, saj se je ob prepisu zavarovanje na njegovo ime končalo.
Nardiš nesrečo, vse kriješ osebno. 30 dni obvezno zavarovanje je 150eur, potencialna nesreča pa boš plačeval do konca življenja.

Razn, če bi avto odpeljal do slo, potem pa nekako uredil prepis. Good luck prepričat prodajalca v to sicer :)

Šleper pa pomoje kake 500eur pride.
Sicer osebno bi vsekakor rad videl avto v živo preden ga plačam.

j4nm4n ::

Zdravo.

Razmišljam o menjavi drugega avta ki je že tako zgornjen, da ne vemo če bo vsako leto prezivel tehnični Oz je vsakič treba nekaj popraviti.
Razmišljam da bi se sam lotil uvoza iz Nemčije Oz Avstrije,

Avto bi dal tudi na oglasnik in ga probal prodat, da vidim če se da še kaj zaslužiti (recimo, da točno take konfiguracije ni na avtonet), ker menim, da bi povpraševanje bilo.
Mogoče bi se za hobi potem še lotil
tudi uvažanja kot privat oseba. Verjetno če si avta ne lastis in ga prodaš se to šteje kot dejavnost? Kupim z gotovino, pripeljem dol, homologiram, plačam DMV.
Kot oseba bi prodal letno recimo 5 ali več avtov na tak način. Pritoki denarja bi bili recimo tam 15-20k ob prodaji? Al bi bilo bolje odpreti s.p.? Ali pa da vsak družinski član kupi v tujini avto da ne bi bil jaz lastnik vseh avtov ?

Kaj pa da vsak avto vozim 2 meseca in prodajam kot vsak privat prodajalec na avto.net.

korenje3 ::

Kupovanje avta na daljavo je tveganje s katerim lahko veliko pušiš. Če misliš na tak način služit denar se ti bo izplačalo samo uvoz avtomobilov višjega cenovnega razreda (>50000EUR), saj bo sicer neprofitabilno.
Druga stvar je davčna, ki če ugotovi, da se ukvarjaš s preprodajo avtomobilov z namenom zaslužka, te lahko strpa v zapor. Mislim da je za fizično osebo dovoljena prodaja do 3 avte na leto.

Je pa danes tako, da tisti z malo pameti že sam po defaultu ve, da bo kupil avto v nemčiji. Ker pri nas so vse cene navite in na tak način dela na stotine ljudi. Nekaj vozil kupijo, nekaj pokradejo, še malo kilometre previjejo, našminkajo, in preprodajo po bistveno višji ceni, kot je avto realno vreden.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

uvoz avtomobila (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19325857 (821) MrGTO
»

Uvoz novega avtomobila iz Nemčije

Oddelek: Na cesti
247220 (2318) pe3c
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524305 (4376) benjaminp
»

Uvoz vozila iz tujine

Oddelek: Na cesti
257308 (4797) gegoran
»

Ponovni uvoz avtomobila

Oddelek: Na cesti
235169 (4402) Red_Mamba

Več podobnih tem