» »

uvoz avtomobila

uvoz avtomobila

«
1
2 3 4

Rokx2411 ::

Pozdravljeni, zanimam se za nakup avtomobila in sicer iz tujine preko uvoznika.. zanima pa me naslednje.. dosti ljudi mi je reklo na kaj naj bom pozoren.. med drugim tudi to da “baje” ce avto kupis v nemciji od trgovca in ne od fizicne osebe, v vsekem primeru moras dobiti letne in zimske pnevmatike in original platisca .. je pa odvisno od uvoznika ali ti bo prodam samo ene pnevmatike ali vse .. zanima me mnenja oz ce ima kdo izkusnje kako je s tem? ce je res da pac dobis komplet novih zimskih in letnik pnevmatik ce avto kupis pri nemskih prodajalcih ?

hvala za vse odgovore

val46 ::

Ja, če kupuješ nov avto, za rabljenega pa to ne drži. Vsaj kolk je meni znano. Naj pa pove kdo, ki ve iz prve roke, da ne bo kdo me preveč za besedo držal. Me pa zanima, če imaš avto že ogledan in če si ga šel pogledat tudi v živo, ali samo prek interneta? Da ti potem ne bi bilo žal, če dobiš eno kripo od avta in boš pol razlagal, da ja, na slikah je zgledal kot nov :)

JimmyO ::

Da si še sam izposodim tole temo ker je ravno govora o uvozu.

Ima kdo s kakšnim ponudnikom za uvoz izkušnje iz prve roke ? lahko kdo koga priporoča ?

Načeloma so najbolj znani iz Autobrokerja, vendar prvi vtisi nisi najboljši. Poslal sem jim 3 spletna povpraševanja in samo na enega dobil odgovor (čez teden dni), ceno pa so mi poslali za cca. 700€ večjo od tistega njihovega kalkulatorja.

Machete ::

Vprašaj tu, če koga dobiš. Vem za kar nekaj avtov od njega. Lp
https://goo.gl/maps/QdF2yCsnViduh58F9
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Linko ::

JimmyO ::

Linko je izjavil:

Preberi tole

https://www.bmwslo.com/topic/137885-nar...


Hvala za informacijo, po prebranih nekaj straneh izgleda verodostojen. Kako je pa pri teh uvoznikih s plačilom, je potrebno riskirat celotno kupnino avta ali je za tem kakšna pogodba ki se jo predhodno podpiše ? Smo kupci sploh zaščiteni pri teh uvoznikih ?

Reaper ::

Po mojem daš neko kavcijo + pogodba, s tem sta zaščitena ti in on. Brat je kupil preko podobne firme avto iz tujine in je šlo vse BP, še neke posebne pogoje so imeli za zaščito kupcev. Profesionalno uglavnem.

TOP ::

Rokx2411 je izjavil:

Pozdravljeni, zanimam se za nakup avtomobila in sicer iz tujine preko uvoznika.. zanima pa me naslednje.. dosti ljudi mi je reklo na kaj naj bom pozoren.. med drugim tudi to da “baje” ce avto kupis v nemciji od trgovca in ne od fizicne osebe, v vsekem primeru moras dobiti letne in zimske pnevmatike in original platisca .. je pa odvisno od uvoznika ali ti bo prodam samo ene pnevmatike ali vse .. zanima me mnenja oz ce ima kdo izkusnje kako je s tem? ce je res da pac dobis komplet novih zimskih in letnik pnevmatik ce avto kupis pri nemskih prodajalcih ?

hvala za vse odgovore

Če kupiš nov avto in če ti da dodatne gume je volja prodajalca ali kaka akcija,kot jo ma recimo Ford v Ljubljani,ko so na šipe napisali + zimske gume,drugač ne jih ne dobiš,tole ni zakonsko določeno.In če kupiš pa rabljen avto pa definitivno ne.

JimmyO ::

Je kdo imel kakšne izkušnje z podjetjem www.pripeljiavto.si, kot vidim je za njimi podjetje B-MAT D.O.O., ki pa ima kar nekaj izbire na avto.net portalu.

Kakšne izkušnje priporočila preden jih kontaktiram ?

kingsix ::

Če hočeš proti skozi kar se da poceni je pač to najbolje opravit sam.

Kolega je ravno nabavil Tourana iz Nemčije.. Cena na mobile.de je bila 24.000€, le to je tam na mestu zbil na 19.500€. Tega ti tile uvozniki ne bodo povedali.. =).

delfinus ::

Jaz ravnokar uvazam avto po lastnem izboru od "Doavta.si" in imam zaenkrat zelo pozitivne izkusnje. Uvazam od resne nemske avtohise. Doavta d.o.o. tudi poslujejo zgolj samo z resnimi avtohisami. Tudi ne z vsemi. S posamezniki sploh ne. Ker uvazam po lastnem izboru oni nastopajo le kot posrednik in je tako ceneje pri uvozu. Tudi davek placam nemski, ki je sel ravno 01.07. za 3% dol. Kupnino poravnam direktno nemski avtohisi in ne Doavta. Do avta izstavi racun samo za svoje posredniske storitve.

Izkusnje: hitra in ucinkovita komunikacija, klicejo nazaj, ce jih ne dobis v prvo. Preverili so mi celotno zgodovino avtomobila, pridobil komplet nemsko dokumentacijo preko njih s slikami detajlov. V SI bodo uredili se homologacijo, DMV. Tehnicnega ne bom potreboval, ker je avto samo 2 leti star, sicer uredijo tudi to.
Nemska avtohisa pa bo pred transportom uredili se celotni redni vzdrzevalni servis na pooblascenem servisu. V kompletu so tudi zimske pnevmatike z original platisci, ampak to le zato, ker jih je tako prodal prejsnji lastnik. Nemska avtohisa mi je dala tudi 12 mesecno garancijo, ki jo lahko uporabim na pooblascenem servisu v SI. velja mi tudi se tovarniska ganracija.
Je cca €500 drazje kot pa, ce bi sel sam gor. Ampak sem se odlocil, da bom naredil preko posrednika.

lp, d.

JimmyO ::

Sem že računal vendar za 500 EUR razlike, ki bi bila pri lastnem uvozu se mi ni izplača - razen da bi uspel res tako znižat ceno kar pa močno dvomim.

Gledam po internetu in začuda je zelo malo "feedbacka" za to podjetje.

@delfinus sem jih gledal vendar ker so omejeni samo na avtohiše odpade en kup potencialnih avtomobilov, ki bi bili super za uvoz (potrjeni servisi, majhni kilometri, super cena,...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JimmyO ()

delfinus ::

Ja za kupovanje od posameznikov, je skoraj najboljse it osebno, da vidis situacijo na licu mesta. Resne avtohise ponavadi stojijo za tem kar ponujajo in tudi nudijo garancijo in je manj moznosti, da se nasankas na daljavo. Sam sem imel sreco, ker sem ujel ravno avto s tocno to opremo, in interierjem, ki sem ga zelel. Tocno moja barva, komplet zimskih pnevmatik na litih platiscih, servis pred transportom v SI. Nizki km. Ravno se je znizala tudi davcna stopnja v DE, pa se z avtohiso v nemciji se je dalo nekoliko spogajat za koncno ceno, tako da nisem vec okleval, ceprav sem mel planirano, da avto kupim sele septembra.

lp, d.

-valvoline- ::

Pri avtohisah so cene najmanj 2000-3000 visje kot ce sam kupis avto od lastnika (za novejse 2015+).Plus barantanje lahko komot se tisocaka dol, za drazje avte je to lahko 5k razlike ce si ga sam prpeljes. Kak pa je po novem z povracilo ddvja v nemciji, ter placevanje dmvja pr nas? A dobis v DE ddv nazaj ali ne, glede na to da je slovenistan v eu?

Zgodovina sprememb…

delfinus ::

V mojem primeru nabave avta med posamezniki in to avtohiso, kjer sem nabavil svoj avtomobil sploh ni bilo neke velike razlike. Nekateri posamezniki so imeli relativno visoke cene in ze v opisu specificirali, da se ne pogajajo o ceni. Spet drugi prodajajo avtomobile s prevec km na stevcu, kar mi ne ustreza. V mojem primeru (Lexus), je situacija, da ni veliko avtomobilov, ki bi bili tako novi in z relativno malo km na stevcu. Tako, da situacija s cenami in razlikami varira od primera. Za primer pa je bilo med to avtohiso in drugimi tudi za kar 3000-6000EUR razlike. Tako, da sem to vroco zemljico pohopsal, ker se je pojavila.

Pri rabljenem avtu se DDV placa v nemciji in to po 16% stopnji. Pri nas uredis homologacijo, placas samo, ki zavisi od CO2 emisije, tipa goriva, EURO razreda in prostornine motorja.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

JimmyO ::

-valvoline- je izjavil:

Pri avtohisah so cene najmanj 2000-3000 visje kot ce sam kupis avto od lastnika (za novejse 2015+).Plus barantanje lahko komot se tisocaka dol, za drazje avte je to lahko 5k razlike ce si ga sam prpeljes. Kak pa je po novem z povracilo ddvja v nemciji, ter placevanje dmvja pr nas? A dobis v DE ddv nazaj ali ne, glede na to da je slovenistan v eu?


Točno to, gledam avte letnika 2016+ ki jih avtohiše prodajajo po vsaj 2-3k € dražje od posameznikov + nekateri celo z višjimi kilometri ter manj opreme.

Torej ni nekega "znanega" verodostojnega uvoznika ki bi uvažal od fizičnih oseb ?

Mimogrede, se spiše kakšno konkretno pogodbo pred nakupom/uvozom avta ? na kaj naj bomo pozorni, predvidevam da je potrebno plačilo 100% avansa pri izbiri in končnemu uvozu avtomobila

delfinus ::

Glede uvoza od posameznikov bos moral pogodbe pisati sam. nekaj dobrih nasvetov je tule: https://www.recar.si/zmorem-sam/uvoz-av...

Pri uvozu preko SI posrednika pa ti bodo posredovali kar nekaj pooblastil, ki jih moras podpisati, saj te bodo zastopali pri nakupu, uredili transport in prevzem avtomobila v DE, uredili homologacijo, poskbeli za DMV v SI. Tudi pogodbo nemske avtohise ti bodo posredovali in bo pisana direkt na tvoje ime. Sam v tem primeru nisem imel nobenega dela. Placilo sem izvedel 100% avans na DE avtohisi, 100% avans za storitve, ki jih opravlja in jih bo opravil posrednik. Lahko pa gres tudi po poti, da avto uvozijo oni, ampak potem je drazje, ker si takoj na SI DDVju. Lahko pa se nato z njimi dogovarjas za leasing ipd.

lp, d.

Buggy ::

Tudi zame ravnokar poteka uvoz avtomobila iz DE. Kot je bilo ze omenjeno davek se je z zacetkom meseca iz 19 spustil na 16%. Avto sem sicer sam nasel, sem pa iskal slabo leto. Avto sem vzel pri priznani avtohisi, oglas star 2 dni, vse po mojih zeljah in akcija je stekla.
Dodatna preverba posrednika avtomobila pri avtohisi (takoj omenjena praska na zadnjem odbijacu ter menjana sprednja desna luc, ter barvan prednji blatnik - popravljeno na pooblascenem servisu - avto je bil podrajsan pri manevriranju ob skarpo) ter preverba tudi na servisu. Z temi hisami ni kaj dosti barantanja a je na podlagi teh informacij zbil eno malenkost.
Gre za dobre dve leti star avto z vso zgodovino iz pooblascenca. Ko je bilo tudi to vse ok, sem poslal podatke posredniku, s prodajalcem navezal kontakt glede pogodbe in dobil nazaj v podpis pogodbo name dirkt z DE avtohiso ter pogodbo za posredovanje. nakazal denar in drugi teden bo avto ze v Sloveniji, potem pa se cca 3 tedne cakanja na vso birokracijo in to je to. Simpl stvar.
Provizija, ki jo vzamejo je v mojem primeru nabavne cene 23K popolnoma sprejemljiva in kot je bilo recene da upostevam samo stroske za gor/dol ne vem ce prihranim 500e, kaj sele ce upostevam se cas in zivce.

Kako se bo zgodba odvila pa porocam kasneje.

-valvoline- ::

*Posrednik* se vnaprej zmeni z avtohiso za popust, tebi o tem ne bo noben nic povedal. Nemski prodajalec se z njim zmeni ce ti vzames avto njemu jurcka ali dva v zepu. Ce *posrednik* kao ne bo odobril nakupa ga itak ne bos vzel. Tako to gre. Osebno nikoli ne bi kupil rabljen avto pr avtohisi, vseeno pr nas ali v tujini, z ali brez posrednika. Prevec muckenzi se dela, tisto tapravo in ugodno se vse proda v par minutah.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Hm, kak pa je z razliko v ddvju? Ce kupis pri avtohisi, trenutni ddv je tam 15%, pr nas je 22%. A razliko 7% potem doplacas v slo+ dmv, ali placas samo dmv?

Zgodovina sprememb…

delfinus ::

valvoline, to velja samo za nakup novih vozil, vozil mlajsih od 6m in manj kot 6000km, da se mora DDV placati v SI.
Tule si lahko naklikas odgovor na vprasanje. https://europa.eu/youreurope/citizens/v...

Lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

JimmyO ::

delfinus je izjavil:

Glede uvoza od posameznikov bos moral pogodbe pisati sam. nekaj dobrih nasvetov je tule: https://www.recar.si/zmorem-sam/uvoz-av...

Pri uvozu preko SI posrednika pa ti bodo posredovali kar nekaj pooblastil, ki jih moras podpisati, saj te bodo zastopali pri nakupu, uredili transport in prevzem avtomobila v DE, uredili homologacijo, poskbeli za DMV v SI. Tudi pogodbo nemske avtohise ti bodo posredovali in bo pisana direkt na tvoje ime. Sam v tem primeru nisem imel nobenega dela. Placilo sem izvedel 100% avans na DE avtohisi, 100% avans za storitve, ki jih opravlja in jih bo opravil posrednik. Lahko pa gres tudi po poti, da avto uvozijo oni, ampak potem je drazje, ker si takoj na SI DDVju. Lahko pa se nato z njimi dogovarjas za leasing ipd.

lp, d.


Potem je nekaj tveganja tudi prisotnega predvidevam. Saj po nakazilu denarja avtohiši ali pa posredniku še vedno nimaš zagotovila da ti bodo res pripeljali avto ali pač ?

delfinus ::

Zagotovilo je podpisana pogodba med mano in avtohiso v Nemciji. Gre pa za veliko avtohiso, ki prodaja nove Mercedese in pa tu pa tam second hand avtomobile, ki jih kupci Mercedesov pac prodajp preko te avtohise. Zagotovilo so tudi pooblastila med mano in posrednikom, ki garantira dostavo Moj avto je tudi zavarovano za primer kraje ali nesrece pri transportu.

Kvinta ::

Če greš gor sam vse rešiš v enem dnevu sem že v eni drugi temi napisal ,na avtomobilizmu nekje al pa na bmw forum so navodila in sploh ni neki bav ,bav to prihranki pa so krepko preko 1000€ v mojem primeru malo manj kot 3000€ ,vsi ti uvozniki pa itak nonstop nabijajo kao češ prihrano boš 500€ pa še to boš dal polovico za pot itd :)) če bi blo to res tak pol tega noben ne bi delal.
Je pa treba met cajt ja.
A.C.A.B

JimmyO ::

Če bi znal dobro nemško bi mogoče razmislil o lastnem uvozu, zdaj pa angleščina mislim da nebo dovolj. Prav-tako bi moral vzet sabo še kolega, prenočišče, hrana, bencin... Za cca. 500-1k€ prihranka negrem tega sam delat.

delfinus ::

Js placam cca 1.3k za uvoz za celotno posredovanje, narejeno homologacijo pri nas, servisom. Pot gor pa bi me prisla cca EUR800, to vkljucuje hotel, hrana, transport, kolegovi stroski, zacasne tablice, vinjete, tuneli. Pa se cca 800km gor, pa 800km nazaj. Vsekakor, ce imas cas je dobra pustolovscina in dozivetje. Ce ga pa nimas pa je uvoz preko posrednika lahko cist fajn pot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

RedDrake ::

-valvoline- je izjavil:

Hm, kak pa je z razliko v ddvju? Ce kupis pri avtohisi, trenutni ddv je tam 15%, pr nas je 22%. A razliko 7% potem doplacas v slo+ dmv, ali placas samo dmv?

Odvisno je od tega ali boš imel lizing ali ne. Tako sem izvedel, ko sem cca tri leta nazaj poizvedoval za uvoz avtomobila, ki pri nas itak ni bil dobavljiv ne nov, ne rabljen.
V primeru lizinga je plačnik vozila v tujini pravna oseba, kar pomeni, da ta pravna oseba v tujini kupi avto z neto ceno, potem pa pri nas poravna DDV, na to se potem obesi še DMV. Realno potem plačaš še več kot samo tistih 7% razlike.
Če si plačnik sam, potem je pogodba itak med tabo in avtohišo v tujini, tudi plačilo izvedeš ti na njihov TRR. Posrednik samo pokasira za transport in urejanje birokracije. Uradno si kupil pa sam.

Machete ::

Jaz sem šel sam, ker sem kupil od privat osebe in sem hotel videt. Pot, sovoznik in hotel.. tja okoli 400 eur, pa 1 dan dopusta. Vse zrihtano BP. Prednost tega, da če greš sam, je da celo pot nazaj lahko spoznaš avto in ga preizkusiš nad 230 kmh.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Buggy ::

Moj avto je v okolici Bonna, to je skoraj 1000km v eno smer...ne hvala :D
Drugace pa kot receno. Transport je zavarovan, pogodba z avtohiso na moje ime edino, kjer je recimo temu rizik je, ko avto pri posredniku caka papirje, ker takrat pac ni zavarovan.
Pa tudi to lahko resis, odpeljes domov s preizkusnja tablico in zapres v garazo. Imajo pa avte v mojem primeru lepo shranjene pod trdo streho v varovanem objektu.
mene bolj skrbi kako bo na FURS-u z odmero DMV, zdej ko so dopusti. Upam da ne bo predolgo za cakat, ce pa poklices te pa verjetno se pozneje obravnavajo :))

RedDrake ::

Buggy, Do Avta mogoče?
Če da, potem sprehajam psa mimo tiste strehe vsak dan :)

Buggy ::

nope

otago ::

Sem uvozil lasten avto. Vloga na FURS v ponedeljek pred zaprtjem, v sredo klic in email, sva se z referentom strinjala za Eurotax cenitev, isti dan nakazano. V petek prejet dopis preko emaila, v ponedeljek odločba preko pošte. Morebiti je smiselno uporabiti manj oblegano izpostavo. Ce dela podjetje, potem itak nimas vpliva.

Homologacija, upravna enota za overitev, furs za dmv, tehnicni, odjava (tablice+Zulassungsbescheinigung Teil 1 poslane preko poste gor), prejem odjave (7 dni kasneje), registracija in zavarovanje na AMZS, v dobrih 3 tednih. Se mi ni mudilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Kvinta ::

Sem pozabo napisat pot gor je mene stala z vlakom malo manj ko 250€ pa to čisto na sever v Kiel 3x prestopiš ostalo spiš ,hrano so mi skuhali doma nazaj za bencin pa sem dal 50e ker je bil kesl poln ....sicer bi lahko doma ležal komot se mi ne bi nič poznalo samo šlo se je za izziv pa en lep izlet .
A.C.A.B

Klemen86 ::

Ravno nameravam (fizična oseba) kupit rabljen avto v Nemčiji, s prodajalcem (pravna oseba) sem se že dogovoril za končno ceno. Na pogodbi pa je napisano naslednje Nettobetrag: X EUR, MwSt 0 EUR in Gesamtbetrag, ki je ena znesku X (Nettobetrag). Spodaj je še naslednji pripis Umsatzsteuerausweis möglich, § 25a UStG.
Kolikor razumem zadevo ne bo v tem primeru noben davčni organ (slovenski ali nemški) zahteval še kakšnega dodatnega plačila DDV na ceno, ki je na pogodbi. Ali zadevo razumem pravilno?

delfinus ::

Davek v SI se placa samo za nova vozila in ce so prevozeni manj kot 6000km in mlajsi od 6 mesecev. DDV placas tudi v primeru, ce bi uvazal na preko pravne osebe v SI, da avto kupijo oni (ponudijo npr. leasing) ali na pravno osebo. Kot fizicna v SI ne bos placal DDV na rabljeno vozilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Buggy ::

hmm...Ce kupujes kot SI fizicna oseba od pravne v DE bos placal njihov 16% davek in pac nic dodatnega (razlike do 22) DDV pri nas v SI. Ce prav razumem ima Klemen86 v pogodbi Neto ceno in ne Bruto, torej ce kupujes kot fizicna od pravne bos nek davek nekje moral placat ali jaz kaj narobe razumem?

Jaz imam na pogodbi nekako takole:

Kaufpreis: Bruto cena iz pogodbe znesek X
Im Kaufpreis ist die gesetzliche MwSt: enthalten in H.v. € - znesek X - cca 14% cene (ne vem zakaj ni tole tocno 16%)
Der Kaufpreis unterliegt der Differenzbesteuerung nach §25a Umsatzsteuergesetz: nein

Klemen86 ::

To je z racunovodja.com, glede na moje razumevanje spodaj zapisanega v mojem primeru ne bom doplačal DDV:

3.3. Posebna ureditev za obdavčljive preprodajalce, po kateri se obdavčuje razlika v ceni

V primeru pridobitve rabljenega prevoznega sredstva, pri kateri je uporabljena posebna ureditev za obdavčljive preprodajalce, se DDV, ki mora biti obračunan pri prodaji, ne sme izkazati na dokumentu o prodaji (npr. računu ali pogodbi). Na tem dokumentu pa mora biti navedena klavzula o uporabi posebne ureditve.

Kot primer navajamo nekaj ključnih besed na računih, izdanih v državah članicah, ki nakazujejo na uporabo posebne ureditve:

Nemčija: Für vorsteuerabzugsberechtigte keine Umsatzsteuerausweis nach § 25a UStG. Möglich., Keine Mwst. Ausweisbar § 25a;


Obrazca DDV-PPS se v teh primerih davčnemu organu ne predloži.

Posebna ureditev za obdavčljive preprodajalce se ne more uporabiti v primeru pridobitve novega prevoznega sredstva.

delfinus ::

Js imam tudi pri MWST 0€ v pogodbi in ob tem navedeno naslednjo klavzulo: "Gemas MWST richtlinie 2006 / 112 / EG Art. 311 ff und 25a USTG ohne gesonderten Umsatzsteuerausweis"

lp, d.

JimmyO ::

Še eno vprašanje za tiste ki so uvažali sami. Kaj je potrebno pri nakupu vozila preko nemške avtohiše, neka pogodba predvidevam da mora biti ? Šlo bi se za predplačilo vozila ter uvoz preko slovenskega uvoznika (kar pomeni da avta nebi videl in bi šlo vse preko telefona/maila). Kakšen nasvet na kaj biti pazljiv oziroma kaj vse potrebujem ? Gre se za uvoz od avtohiše "APE Auto Park Essen", ki zgleda zelo legitimna in ima zelo dobre ocene.

delfinus ::

Takole je bilo pri meni.
Ce bos uvazal preko SI posrednika od DE avtohise bo DE avtohisa pripravila pogodbo, ki jo bo posredovala SI posredniku, ta pa nato tebi v podpis. Nato pa bo pogodba sla po obratni poti nazaj v DE. Ko je pogodba podpisana se ponavadi oglas umakne z mobile.de. Bos pa od posrednika dobil se kup drugih pooblastil za podpis, da te zastopa, da bo opravil transport, pooblastilo za urejanje homologacije in DMV, izjava za obdelavo osebnih podatkov.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

delfinus ::

Pa se ta nasvet, naj ima vozilo opravljen redni vzdrzevalni servis. V mojem primeru smo se dogovorilo, da bo avtohisa, ki je vozilo prodajala opravila se ta servis preden ga nalozija in transportirajo v SI. Vzdrzevalni servis bo opravljen pri pooblasceni hisi za mojo znamko vozila. Poleg tega je dobro, imeti vsaj kaksno 12 mesecno garancijo. Slednje mi v pogodbi zagotavlja DE avtohisa in je mozno morebitne okvare odpraviti pri pooblascenem zastopniku v SI.

Buggy ::

Pri meni je preko posrednika tudi postopek tekel popolnoma isto kot pri delfinusu. Jaz sicer nisem imel v dogovoru vzdrzevalnega servisa, je pa avto preverjen od posrednika sel cez vse predpisane servise te znamke, zadnji pa 10Kkm nazaj (avto ima 95Kkm).
ker je avto iz tovarniske garancije ...star 2 in pol leta bi bila ta opcija garancije od avtohise dobrodosla a je ni posebej navedene v pogodbi. Verjetno pa sem vseeno vezan na kaksen EU obligacijski zakonik v primeru kaksne dramaticne situacije, ki bi jo lahko uveljavljal iz tega naslova.
Avto je v SI in vloga ze na FURS-u tako da zdaj je na vrsti mucno zakanje na DMV odlocbo. Bom pa avto takoj ko bo registriran peljal na svoj servis da kot prvo preverijo kaj je z avtom v resnici in preventivno zamenjal vse tekocine (motorno olje, zavorno, hladilno tekocino, haldex olje, menjalnik olje,..) in bom potem mirneje spal ;)

RedDrake ::

Kaj pa je zaena reč, če ni skrivnost? :)

Buggy ::

zaenkrat je ja ;)
...tako avto kot posrednik. Ko se postopek konca, pa lahko povem kaj vec. Ni pa nic kaj dramticnega. Je 4x4 pa konjenice je vec kot jo je bilo zdej ;)

avtek ::

Imam eno vprašanje glede lastnega uvoza.
Če izbereš tablice z veljavnostjo 30dni (+ zavarovanjem) v DE (mislim da je cena cca 150€), se lahko dokler ne urediš SI papirjev (če ne preteče 30 dni) voziš po SI?

Se pravi kupiš avto, "testne" 30 dnevne DE, in v SI čakaš na papirje (DMV itd) in voziš?

Buggy ::

Kot je meni znano imas krito zgolj osnovno zavarovanje. V primeru da ti ga v tem casu ukradejo, sesuje toca ali nabases zival se lahko zahvalis sam sebi v primeru prometne nesrece pa si krit, vendar znajo biti tudi tukaj kaksni pogoji. Naceloma pa ja, edino vcasih naj bi bilo da si navedel pri zacasni registraciji tudi relacijo, kjer se bos vozil, verjetno temu ni vec tako?

avtek ::

To sem predvideval, da je samo osnovno, da.

Je pa dejansko legitimno se voziti, kar me veseli. Hvala.

fikus_ ::

"Če izbereš tablice z veljavnostjo 30dni (+ zavarovanjem) v DE . . . "

Ga lahko v DE vozi DE državljan, ti ne če nisi DE državljan. Predvidevam, da nisi DE državljan, torej ga uradno ne moreš vozit in ne peljat s temi tablicami izven DE.

Ga je pa s temi tablicami dobro leto nazaj iz DE pripeljal kolega. Ga pač niso ustavili oz. ni imel prometne.

avtek ::

Hmmm, se pravi če nisi DE državljan ne moreš v nobenem primeru po cesti pripeljati avta v SI? Vsaj brez kršenja predpisov ne?

fikus_ ::

Obstajajo neke izvozne tablice, cena približno 300-400€.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz novega avtomobila iz Nemčije

Oddelek: Na cesti
246635 (1733) pe3c
»

Uvoz avtomobila iz Nemčije (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6432605 (1632) korenje3
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524156 (4227) benjaminp
»

Nakup rabljenega avtomobila iz Nemčije.

Oddelek: Na cesti
2918399 (15586) pr2501
»

nakup avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
2111416 (10496) mesoreznica

Več podobnih tem