» »

Kateri pomivalni stroj?

Kateri pomivalni stroj?

1
2
3 4

bastadu ::

bastadu je izjavil:

Vidim da ima Bosch spet promocijo dodatne 3 leta garancije (skupno 5 let, 10 let na prerjavenje posode), zato je v ožjem izboru. Gledam recimo tegale Serie 4, po hitrem price-check-u bi stal okoli 550EUR: https://www.bosch-home.com/si/seznam-pr...
Ima vse kar bi naj pomivalec moral imeti? Ga ima kdo in kako je zadovoljen?
Tale Serie 6 pa je dobrih 100EUR dražji, samo nisem prepričan če je vredno: https://www.bosch-home.com/si/seznam-pr...

Trenutno imam v končnem izboru tale dva aparata Bosch Serie 6:
- SMV68MD02E
- SMV68MX04E

V grobem se razlikujeta v tem, da ima SMV68MX04E Zeolith tehnologijo sušenja, SMV68MD02E pa toplotni izmenjevalec, slednji je tudi 2db tišji. Cena je praktično ista. Katerega bi vi vzeli in zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

bastadu ::

Danes v BB kupil Bosch SMV68MX04E za 630€ z 5 let garancije, zmontiral in že opral prvi stroj posode. Čeprav na hitrem programu, šele sedaj vidim, kako zelo slabo je pral moj prejšnji stroj, saj je že na hitrem programu posoda brezhibno oprana, sedaj samo upam, da bo trajalo čim dlje ...

mat xxl ::

Dobro si nabavil, meni je serviser Boschev izrecno odsvetoval najcenejše pri tipkah imajo črno ne kovinsko okoli, ker je tam pol kadi noter RF pol pa pred vsem zgoraj plastika v barvi RF in tam na stikih rado pušča po par letih. Že srednji rang pa je OK.

starfotr ::

Hitrih in eko programov se ne uporablja. Ne pri pralnem, ne pri pomivalnem stroju.

Če je prejšnji slabo pral, to lahko pomeni tudi, da si imel umazan stroj, nisi redno čistil in vzdrževal stroja, zato so bili rezultati slabi.

Kaj to pomeni, kaj je poleg čiščenja filtrov in čiščenja pomivalca s posebnim čistilom zanj treba narediti? Na vsake toliko je treba spucat tisto plastično satje, ki je ob robu stroja, kjer se pretaka voda noter. Je pa to kar poseg in imeti moraš orodje ter ustrezna čistila (kislino za kamen in klor za dezinfekcijo, ker so noter lahko kolonije kakih bakterij alg ali gliv, ki ti zamašijo prehod).

Scorpy84 ::

starfotr je izjavil:

Hitrih in eko programov se ne uporablja. Ne pri pralnem, ne pri pomivalnem stroju.

Če je prejšnji slabo pral, to lahko pomeni tudi, da si imel umazan stroj, nisi redno čistil in vzdrževal stroja, zato so bili rezultati slabi.

Kaj to pomeni, kaj je poleg čiščenja filtrov in čiščenja pomivalca s posebnim čistilom zanj treba narediti? Na vsake toliko je treba spucat tisto plastično satje, ki je ob robu stroja, kjer se pretaka voda noter. Je pa to kar poseg in imeti moraš orodje ter ustrezna čistila (kislino za kamen in klor za dezinfekcijo, ker so noter lahko kolonije kakih bakterij alg ali gliv, ki ti zamašijo prehod).


Jaz pogosto uporabljam hitri in eko... in zelo dobro opere, samo zasusene hrane ne das not. Ce imam pa kaj zazgano na posodi, takrat pa dam bolj konkretne programe.

z3ro ::

Tudi jaz perem na hitrem programu 90% časa..res pa da sperem posodo že preden jo dam v pomivalca.

starfotr ::

In potem delaš namesto pomivalca, samo da lahko uporabiš hitrer ali eko program.

pedalo ::

To tudi sam nisem nikoli razumel zakaj bi spiral posodo pred pranjem. Kaj je potem sploh smisel pomivalnega stroja? Sam odstranim vecje ostanke in dam v stroj in dela ze 5 let brez problema. Je pa v akciji vsaj 1x dnevnoin vedno isti program 70°.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pedalo ()

darkolord ::

Pri nas smo od vedno spirali pred pranjem.

Verjetno zato, ker včasih kakšnih res dobro zasušenih zadev ni sčistilo in je bilo potem treba oprati (ali na roke) še enkrat, in se je to potem zakoreninilo kot navada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

pedalo ::

Zanimivo. Mi je vedno opral tudi najbolj zasuseno in zazgano posodo. Pa nimam super duper stroja, sem kupil dokaj osnovno varianto Siemensa.

NejcSSD ::

Jaz dam vedno na program 70C in ne razna EKO sranja na 45 kjer špara na vodi. Važno je da tableto dobro spere. Podobno smo pred časom šaltali iz EKO programov na pralnem stroju na navaden program 1400/60 da porabi dvakrat več vode kot EKO sranja in lepo spere oblačila na koncu.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Scorpy84 ::

starfotr je izjavil:

In potem delaš namesto pomivalca, samo da lahko uporabiš hitrer ali eko program.


Ce lahko speres, kar ti vzame 3-4 minute vec kot sicer, je pa res da z eko vidika glede porabe vode ni racionalno, ampak vsaj filtre imas ciste in ne rabis ga toliko cistiti. Predvidevam, da je tudi nedostopna notranjost bolj cista in ne riskiras, da se ti kaka soba zamasi.

starfotr ::

Ah, potem je pa vseeno, ce peres na roke, bos imel ne samo ciste filtre, pac pa tudi vec prostora v kuhinji, ker ne rabis pomivalca.

Visja temperatura pobije tudi kake bakterije ali plesni, glive. Da ne omenjam, da z visjo temperaturo gre mascoba lazje stran.

Jaz zasusene in zazgane zadeve namocim v vodo in nato dam v stroj. Nikoli ni treba dodatno pucat po pranju.

Uporabljam AUTO program. Obcasno 70 stopinjskega, ce perem kaj bolj umazanega ali dam cistilo za stroj v stoj, da se stroj opere.

Z ne eko programi se porabi vec vode, kar pomeni, da ti bolje spere posodo in je na posodi tudi manj sledi cistila. Ni ravno fajm jesti cistilo.

Tako, da jaz bojkotiram vse varcne in eko programe, ker so to narejeni zaradi vse butastih A++++ znakov in EU zakonov.

To je pač za neuko in neumno rajo, da namesto 2 kWh in 20 l vode, porabi 1 kWh, in 10 l vode, pred tem pa se porabi 30 l za spiranje preden da prat in seveda še 2 kWh za toplo vodo, ker spira posodo.

Scorpy84 ::

Nisem rekel da perem, ampak sperem tisto kar gre skoraj samo dol. In ce bi na roke pral, bi vzelo vec casa. Tako da ja ni sans na roke in rabim pomivalec in ravno polno umazanije pac ne dam not.

Mal pa ze bluzis, plesni na krozniku nimam, si ne predstavljam, da bi kdo imel, sicer se ga na keramiki bp speres ce ze imas. Bakterije da pomrejo, ne rabis visoko temp., sicer bi si moral roke z vroco vodo umivati, da dobis opekline, pa si ne. Ce nisi vedel, bakterije ki jih vecinoma najdes v rokah, v vodi po nekaj sekundah pocijo. Pa tudi ne vem o kakih sledih cistil govoris, mi nic ne pusti ne glede na program.

starfotr ::

https://www.rtvslo.si/zdravje/strokovnj...

Če spiraš z večjo količino vode, je manjša verjetnost, da kaj gor ostane od čistil.

Isto je pri oblačilih.

Tako da, bolje več vode in višje temperature pa si ziher.

Ampak delajte kakor hočete, me ne zanima kaj počnege doma.

Scorpy84 ::

Potem nanbrz kroznike dajes v sterilizane vrecke? Ali pa si enostavno preprican da se v omaricah ne naberejo bakterije?

"Sterelizacijo" posode v pomivalnem stroju vidim smisleno ce mislis hrano shranjevati dalj casa, ostalo je nesmisleno. Pa samo pescica pomivalcev je tega zmozna, in se to delno.

zobnik ::

Mi smo kupil novga po 10 letih, 650 evrov.

starfotr ::

Nekaj je zdrava kmečka pamet, nekaj je pa pretirano varčevanje, kar eko in hitri programi definitivno so. To je samo da zadostijo EU normam, kjer so zapovedali, da rabimo varčne aparate in naj stane kar hoče. Medtem pa eksponentno narašča poraba elektrike vsako leto, te nalepke pa poznamo že 20 let.

Kako to, morali bi porabiti manj, ne več. Torej so ukrepi neučinkoviti in je skraji čas, da jih ukinemo.

darkolord ::

Torej so ukrepi neučinkoviti in je skraji čas, da jih ukinemo.
Česa bolj neumnega pa še ne.

Število smrti zaradi pljučnega raka narašča, torej je skrajni čas, da ukinemo vso diagnostiko in zdravljenje za pljučnega raka. Al kva?

starfotr ::

Prav nobene prednosti ni pri varnčnih aparatih.

Jaz ne želim, da mi stroj po pranju pusti na pol mokro posodo ali pa ima cikel dolg 4 ure. Zato, da bom prihranil 16 centov.

Iz aparatov delajo neuporabne in nefunkcionalne zadeve. Pohabili so stroje, ukinili žarnice, sesalci z zmanjšano močjo so zanič, želeli so še toasterje uničit oz. jih nadomestit z energijsko varčnimi. Skratka neumnosti. Ukrepi ne prinašajo zmanjšanja porabe, poleg tega se zaradi tega kopičijo elektronski odpadki, ker delajo cenen šrot.

starfotr ::

darkolord ::

starfotr je izjavil:

Iz aparatov delajo neuporabne in nefunkcionalne zadeve. Pohabili so stroje, ukinili žarnice, sesalci z zmanjšano močjo so zanič, želeli so še toasterje uničit oz. jih nadomestit z energijsko varčnimi. Skratka neumnosti. Ukrepi ne prinašajo zmanjšanja porabe, poleg tega se zaradi tega kopičijo elektronski odpadki, ker delajo cenen šrot.
Pojma nimaš. LED-ice so po vseh karakteristikah precej boljše od navadnih žarnic.

Sesalci so boljši - moj ima 460 W in je precej tišji in sesa bolje (= posesa večji delež smeti na testu) od vseh tistih 1 kW reaktivnih motorje.

Prej so sesalce "izboljšali" enostavno tako, da so jim dali močnejši (= požrešnejši in glasnejši) motor. Sedaj so morali malo premisliti, in nekateri so dejansko naredili bolj učinkovite sesalce.

J.McLane ::

Sesalci so boljši če gledaš ustrezni cenovni rang, če pa misliš da boš dobil sesalec 50€, ki bo s 500W motorjem dobro sesal si se pač uštel. Enako je pri baterijskih sesalcih, če želiš da bo vsaj za silo boš moral dati 200+€, ni druge variante.

Isto LED luči, za dobro ceno bo dobra kvaliteta, za ceno klasične žarnice pa jasno, da je to nemogoče.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

bastadu ::

Ne drži ravno. Jaz sem 10+ let nazaj kupil Philipsov sesalec za ca. 150€ (2000W). Sedaj ko je crknil sem kupil zopet Philipsa v cenovnem rangu 200€+ (650W), ampak po sesalni moči se z prejšnjim ne more primerjat, je pa nov dosti tišji ...

starfotr ::

Ja, seveda je LED boljši. Samo v eni stvari, to je v porabi med delovanjem.

Pri vseh ostalih stvareh je žal slabši, kot 100 let stara tehnologija.

Torej, da naštejem najbolj osnovne zadeve, ki so slabše pri LED.

CRI, elektronski odpadki, ki jih je več in so bolj nevarni, utripanje, točkovna svetloba, modra/zelena svetloba, bolj kompleksno svetlobno telo, cena, proizvodnja na Kitajskem, namesto v EU, kot so bile klasične žarnice, EMC/EMI problemi, nezanesljivost...

Kdor primerja in hvali nov sesalec, samo pomeni, da nikoli ni imel v roki kvalitetnega starega sesalca z močnim motorjem.

J.McLane ::

Ja če sesalec dojemaš samo kot eno cev, ki sesa zrak, na drugi strani ti pa z 2.000 W prav toliko ven piha in dela prepih, da je ves prah v zraku.

Sesalna učinkovitost in sesalna moč sta pa dva čisto različna pojma.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

hr_natakar ::

zmaugy je izjavil:

To so bili še pravi Boschi.


Ali je Bosch se vedno uredu...katere znamke so trenutno najboljse, bosch ali katera druga...prebral sem da je bosch serie 6 dober in da more imet aquastop...kovino namest plastike
da ne kupit pod 600 eur.....se kaj

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Jaz bi priporočal Gorenje. Serija DW30 je razvita na Švedskem (ASKO), proizvaja se v Sloveniji. Servis je kul, morebitne serijske napake se odpravljajo sproti.

Bosch sem spremljal več let, pa je bil dolgo časa na vrhu izbire, a me predvsem kvaliteta izdelave (serija 6) ni prepričala. V salonu sta bila na primer zraven drugega dva serie 6, pa je bila med njima na oko vidna razlika (v prid cenejšega!) v izdelavi.

Edina stvar, ki jo ima Bosch več, je Zeolith sušenje (pride prav, če imaš veliko plastične posode), v vsem ostalem je Gorenje vsaj tako dober.

buttcrack ::

Star počasi duši spušča in je napočil čas za menjavo. Rabi se pa 45 vgradna varianta. Kakšen predlog za dober P/P? Hvala!

waters ::

Naš je včeraj spustil dušo. Kaj pa sedaj mora imeti pomivalca
, da je OK? Nerjavno notranjost, kaj še drugega? Lp

bobiii16 ::

Če kupuješ pomivalni stroj glej modele ki so tišji "SILENT", verjemi da mi boš hvaležen za to informacijo. Največja mora je ko se v kuhinji ne moreš pogovarjati ko pomivalc dela.

m0LN4r ::

bobiii16 je izjavil:

Če kupuješ pomivalni stroj glej modele ki so tišji "SILENT", verjemi da mi boš hvaležen za to informacijo. Največja mora je ko se v kuhinji ne moreš pogovarjati ko pomivalc dela.
Pa ga vklopis, ko nisi doma preko telefona (z aplikacijo).
To je lahko dvorezen mec, glasnost lahko nizajo z vec zvocne izolacije, ponavadi imajo potem posledicno manjso notranjost, torej kozarci krozniki, kak vecji lonec pa lahko pozabis. Ce imajo debela zvocno izolirana sprednja vrata so ponavadi OK.
Druga varianta pa je, da enostavno znizajo pritisk na sobah, pol pa so hitri programi zelo slabi za trdovratnejso umazanijo pa moras skoraj vedno dati na daljsi program, ki pere 2x dlje.

Jaz edino kaj slisim od pomivalca je spricanje vode po posodi, nevem pa kako pere, ce nebi sprical po posodi. Je pa res, da kemija in cas naredita svoje. Pac fuknes 3 tablete, najdaljsi program pa bo isto, kot na industrijskem pomivalcu v 15ih minutah.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hi tech ::

Tu je vse odvisno od sreče ne od tehničnih podatkov. Imeli smo pomivalni stroj Candy 15 let. Delal je vredu, potem pa so se začele okvare z nivoji vode. Ampak poanta pomivalnih strojev je da čim bolje operejo umazano posodo. sZ njim smo bili zadovoljni, potem smo kupili Bosch silence plus. cca 600EUR. Edina prednost v primerjavi s starim je bilo bistveno tišje pomivanje. Življenska doba 6 let. Nato smo priključili 15 let star Candy ki ni imel do takrat več kot 10 ur delovanja. Je glase, poraba vode me ne zanima , prav tako niti poraba elektrike. Pomiva fantastično. Pri starših imajo Gorenje, katastrofa od katastrofe. Ne umiva pa še izredno glasen. Pa še novi modeli umivajo posodo bistveno dlje časa.

V naslenjem letu bomo menjali kuhinjo , pa pojma nimam kaj naj naredim obstoječi Candy je samostoječ in se ne bo stilsko vključil v novo kuhinjo. :-(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hi tech ()

afne_guncam ::

Scorpy84 ::

afne_guncam je izjavil:

https://www.mimovrste.com/pomivalni-str...

Mnenja?


Nov ali rabljen? Novega ne vem ce kje dobis?

cresh ::

Zanimam se za Electrolux EEM48320L. Ima kdo izkušnje? Ali s katerim drugim Electrolux pomivalcem?
Imam 10let starega Boscha in se nočejo več vrata zapirat.

hbgqzR ::

Pod nujno bi morali nabaviti nek vgradni pomivalni stroj, najboljše Gorenje (ne, ker bi bil hudo zanesljiv, ampak, ker servis), imajo kje kakšne dobre pogoje/akcije, tam nekje 300-400EUR? Poklikali smo predvsem s popusti 10-25% in A++ varčnost: nabralo se je nekaj kandidatov (presenetljivo, najbolj ugodno v Merkurju):

GI62010X
GI62040X
GV631D60
GV63060
GV63161
GV561D10

Beko ima -53% popust ali kaj?
DIN25410 (na 285EUR)

Je to trpežno, ima garancijo in ne vem več... Menda se bo enkrat dnevno pomivalo ali kaj, pa da nekje 5-10 let vzdrži ali kaj vem, glej, pač, no.

Imate kakšne predloge za pomivalce vi za ta rang (ja, smo se bolj omejili glede cene, nismo?)...

Pa da ne boste zdaj odleteli in vso zalogo pokupili!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

darkolord ::

Od Gorenja definitivno nekaj na platformi DW30.

Na tvojem gornjem seznamu sta to: GV631D60, GV63060. Zna bit še GV63161, samo nisem 100%.

DW30 je dobra zadeva, zasnovana pri nas + v njihovi švedski podružnici (Asko), delajo jih pri nas.

Ostali na seznamu so - kolikor vem - kitajski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

c3p0 ::

Ti stroji imajo inox kad? In da ležaje lahko menjaš, brez da jemlješ ven boben? (niso zaliti v plastiko)

darkolord ::

Tole so pomivalni stroji :)

c3p0 ::

ups :D

hbgqzR ::

Na enem nam pa ob strani res piše DW30.1, kaj bi naj ta oznaka pomenila - je prestižno/trpežno/napredno/robustno; če prav razumem pač nekaj dobrega? Se da to kje še malo prebrat o tem?

Invictus ::

Čas je da greš v štacuno in se pogovoriš...

V Big Bangu je ena ultra luštna prodajalka, ki celo ve o čem govori...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

darkolord ::

Na enem mestu žal ni nič napisano skupaj. DW30 je ime za lastno Gorenjevo platformo pomivalnih strojev srednjega razreda (nižji srednji / srednji [DW30.1], višji srednji [DW30.2]). Ko je Gorenje kupilo ASKO (švedski proizvajalec, ki dela aparate višjega razreda, ranga Miele), so tam razvili to platformo, pri nas pa jih proizvajajo.

Fokus je bil na razmerju price/quality. Po mojem subjektivnem mnenju je kvaliteta izdelave boljša od Boscheve (serija 6). Jaz sem nekaj let izbiral stroj in je bil Bosch največ časa v igri, ampak ko sem primerjal enega zraven drugega, je bila izbira zame no-brainer.

Delajo super, nisem slišal nič slabega o njih (tudi od serviserjev), morebitne buge redno odpravljajo. Tudi serviserji ob morebitnem obisku ponavadi zamenjajo še kaj preventivno (z izboljšanimi kosi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

hbgqzR ::

Sem bil sicer danes v Merkurju, pa me nihče ni prišel niti pogledat vseh 10-15 minut, kolikor sem imel potrpljenja, še idiotske hlače so mi dol lezle, kot da bi pol metra okoli pasu zgubil čez noč! Pa tudi nisem bil čisto prepričan, če bi pasalo v tisto kuhinjo, samo tam je itak samo pult preko. Če je vgradni, pa še prava fronta gor, če pa je samostoječi, pa pokrov proč, samo izgleda 'neintegrirano'. Pa meni se zdi, da so imeli večinoma Candy in Bosch, Gorenja nisem našel nič!!

Pa rabim popoln račun z dopolnili in to, ker pač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

D3m ::

Verjetno si bil creepy as fuck s hlačami na pol spuščenimi. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

hbgqzR ::

Jah, če pa prodajalke še niso videle moške mozoljaste kosmate riti za košatim brkačem, pa je skrajni čas, da se naučijo kaj o življenju, vsaka pa kar ne bo Bieberja vjagala, če je slučajno še v svojih 20 ali katerih. Samo trgovke so tudi videti vajene vsega hudega že, če pa še daš tam par EUR na omarico, pa bo že potrpela, naj misli na bolj prijetne stvari :-)

c3p0 ::

Drugič imej goat mug v roki in rdeče-črno karirasto srajco, brke ošiljene na špic.
Za hipsterje že vejo, da so polni denarja, boš lahko izbiral prodajalca.

showsover ::

Čeprav je tema tri mesece neaktivna, kateri NAMIZNI ali PULTNI (ja, zagotovo namizni ali pultni polovične velikosti, ne prenosni na koleščkih) samostoječi pomivalec predlagate? Za ilustracijo: 1 in 2.

hbgqzR ::

Katere tablete (all in one) priporočate (po vaših izkušnjah) za pomivalce, ravno zdaj moramo nabavit, pa še nekaj gre skupaj z aktivnimi akcijami (cena na pomivalno tableto nekje 0,15€)... Od 'all in one' pomivalnih tablet, mi uporabljamo bolj Finish in Somat, ker so 'mainstream znamke', mogoče razmerje cena/kakovost ni top in smo pripravljeni poskusiti kaj novega in vsaj tako zanesljivega. Ni pa potrebno neko deep dry/burn/paint itd. posebnih koncentratov, čisto normalna raba pač, mogoče celo manj zahtevno...

Še to, če se uporablja te 'all in one', je potrebno še sol sipati not? Saj ni drago, pa mi dejansko vsujemo, škodi verjetno ne, vprašanje pa je, če je vseeno potrebno...

Katere pomivalne tablete predlagate vi, s čim ste res zadovoljni, da bi želeli priporočiti (in kje nabaviti, jasno)?
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pomivalni stroj?

Oddelek: Loža
151288 (246) N0t0ri0us
»

Nakup pomivalnega stroja (izbira) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
509019 (4958) Kodrnusa
»

pomivalni stroj beko: popravilo ali novega??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449363 (7746) mulc007
»

Kater pomivalni stroj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8322906 (11807) starfotr
»

Vgradnji pomivalni stroj

Oddelek: Kaj kupiti
242962 (2402) Mare2

Več podobnih tem