» »

Nesmiselnost transporta hrane cez pol sveta

Nesmiselnost transporta hrane cez pol sveta

Temo vidijo: vsi
1 2 3
4
»

gruntfürmich ::

fikus_ je izjavil:

"ali naj si tako kot vsi zemljani sami poiščejo kupce?"

Sam potem ne jamrat, da imajo iste cene kot v trgovini. To da ti nekdo nekaj prinese k riti tudi nekaj stane.

In potem naletimo na čudno zadevo, da se malemu kmetu ne splača prodajat npr. na tržnici, ker mora tam nekdo biti prisoten, doma pa delo čaka, velik kmet pa prodaja preko prodajne verige, ker mu zaradi obsega proizvodnje nekaj ostane.
Poleg tega je še izziv, ker v sezoni so ti pridelki na voljo v večjih količinah in zaradi tega cene nizke. Kupci pa zahtevate "sveže" pridelke celo leto in po nizkih cenah. Tako da nikoli vse ne gre skupaj. In ravno zaradi zahtev in kupovanja "svežih" pridelkov pridemo do transporta hrane čez pol sveta.

jst ne jamram glede višje cene. vem pa da sem v manjšini.

in še glede 'sezonske' hrane... še ena velika cvetka slovenskega kmeta. vsi enako pridelujejo, in potem v neki točki v letu bi vsi radi paradižnik prodajali... ko ti že gleda skozi ušesa... ok, pa naj bo.
pa je eden gostinec rekel ko sem pri njemu jedel, da mu vsi kmetje ponujajo skozi leto skos eno in isto zelenjavo (značilno za letni čas). je rekel parim da jim v naprej plača, da posadijo nekaj kar on POTREBUJE. kaj misliš kakšen je bil odziv?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

c3p0 ::

hammock je izjavil:


Jaz mojo alpsko kravico pri poznanem kmetu kupim. Ve se kdaj se bo klalo, takrat spraznim skrinjo in jo napolnim z mesom. Cena je primerljiva s trgovino, ali malo visja. Meso je prve klase.

Ce ti kupujes govedino v sparu v akciji, pa je jasno da bos dobil vzhodnoevropsko sranje.


Zame ni važno, ker meso jem samo "za praznike". Vsak pa nima te možnosti kot ti, oz. velika večina je nima. Če se bi začeli vozit "v alpe" po meso, pa bi cena vrtoglavo narasla, ali pa bi robe hitro zmanjkalo.

fikus_ ::

"za eko so dovoljena stara arhaična škropiva, ki so skos toksična, se izpirajo v tla, količina neomejena..."

Količinska uporaba škropiv na površino/kulturo je omejena v eko pridelavi! Glede toksičnosti in podobnih stvari pa mislim, da nisi usposobljen, da bi komentiral.


"je rekel parim da jim v naprej plača, da posadijo nekaj kar on POTREBUJE."

Za enega gostinca se ne splača pridelovat točno določeno zelenjavo. Je pa lahko ideja, kaj še ni na trgu.

Je tudi res, da se v SLO tradicionalno prideluje omejeno vrst zelenjave.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup kmetije za samooskrbo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14824343 (18581) otago
»

Navpične kmetije (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15318372 (7643) next3steps
»

Domača zelenjava

Oddelek: Loža
407346 (5625) energetik
»

Davek na kmetijske nepremičnine in kmečke subvencije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33764536 (57850) Invictus
»

vsakdanje podražitve (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10919672 (17199) dexterboy

Več podobnih tem