» »

Domača zelenjava

Domača zelenjava

EdoK ::

Včeraj sem v Tušu kupoval sestavine za kosilo. Kot že ničkolikokrat so me zbodle nekatere cene domače zelenjave. Najbolj boleča je primerjava paradižnika Lušt, ki je imel ceno 1,99 eur, holandski paradižnik pa cca 90 c. Ptujski lük, pakiran v 2-kg vreči je imel ceno več kot 3 eur/ kg.
Zanima me, kako vi gledate na to. Se vam zdi da cena odtehta kakovost, upravičuje podporo lokalnim pridelovalcem? Ste veseli da lahko kupite domače po vsaj dvojni ceni?

fantasycamp ::

EdoK je izjavil:

Včeraj sem v Tušu kupoval sestavine za kosilo. Kot že ničkolikokrat so me zbodle nekatere cene domače zelenjave. Najbolj boleča je primerjava paradižnika Lušt, ki je imel ceno 1,99 eur, holandski paradižnik pa cca 90 c. Ptujski lük, pakiran v 2-kg vreči je imel ceno več kot 3 eur/ kg.
Zanima me, kako vi gledate na to. Se vam zdi da cena odtehta kakovost, upravičuje podporo lokalnim pridelovalcem? Ste veseli da lahko kupite domače po vsaj dvojni ceni?


Krivo je to da ljudje zelenjavo jedo predvsem kot okras in malo ukusa tu pa tam, ne pa kot prehrano.

Zato pa dobimo paradižnik 2 in 3 kakovosti, vse je zelo slabo ker pač ni povpraševanja...

civic_ ::

Cena zelenjave raste, ker raste se kupuje manj. Trgovci raje prodajajo čokolade, saj imajo rok trajanja nekaj let, zelenjavo je treba primerno skladiščit, pravočasno prodat... Zelenjava je tudi najdražji vir kalorij.

Kaj hitro opaziš, da tudi zelje dobiš po ceni več kot 1€/kg!!! Po prehranski vrednosti in tudi v normalnem svetu nizki ceni bi moralo biti zelje zelenjava, ki se jo največ poje.

Priporočila so vsaj 600g/dan, čimbolj barvno pestro zelenjavo.

PaX_MaN ::

EdoK je izjavil:

Se vam zdi da cena odtehta kakovost, upravičuje podporo lokalnim pridelovalcem?

S čim si pa zmeril razliko v kakovosti?
Oziroma, če nisi meril sam, kdo je in kje se lahko to prebere/vpogleda?

fantasycamp ::

civic_ je izjavil:

Cena zelenjave raste, ker raste se kupuje manj. Trgovci raje prodajajo čokolade, saj imajo rok trajanja nekaj let, zelenjavo je treba primerno skladiščit, pravočasno prodat... Zelenjava je tudi najdražji vir kalorij.

Kaj hitro opaziš, da tudi zelje dobiš po ceni več kot 1€/kg!!! Po prehranski vrednosti in tudi v normalnem svetu nizki ceni bi moralo biti zelje zelenjava, ki se jo največ poje.

Priporočila so vsaj 600g/dan, čimbolj barvno pestro zelenjavo.



Za meso rabiš tone zelenjave,hektolitre vode in na koncu je ceneje kot zelenjava...

to je zato ker se zelenjava uporablja bolj kot okras ne pa kot glavna jed, sej se ribe tudi morajo takoj porabit...

Lahko tud zmrznjeno zelenjavo kupiš enako kot ribe. Samo to ni problem,stvar je v povpraševanju...

...:TOMI:... ::

Nekatere karakteristike so nemerljive.

Jaz ti lahko empirično povem, da je domača zelenjava zelo dobra in mnogo boljša kot tista kupljena. Pa nisem nič meril, okus in svežina je nekaj nemerljivega.

Tudi konpoljino olje ima ceno 40€/l, samo zato, ker ni množične proizvodnje in je nekaj eksotičnega. Kvalitetno olivno olje ima ceno 15€/l, ravno tako bučno.

Menim, da je nekakovostna zelenjava iz trgovine zelo draga. Je pa kvalitetna zelenjava, domačega lokalnega izvora premalo cenjena in tudi premalo razširjena. Samooskrba je na psu. Če želiš preverjeno hrano je nujno, da jo prideluješ sam. Zelo veliko privarčuješ, imaš sprostitev in rekracijo in še zelo dobromin svežo zelenjavo imaš pri roki.
Tomi

blackbfm ::

Najbolj boleča je primerjava paradižnika Lušt, ki je imel ceno 1,99 eur, holandski paradižnik pa cca 90 c. Ptujski lük, pakiran v 2-kg vreči je imel ceno več kot 3 eur/ kg.

Najbolj bolece je to da je potem okus isti, karkoli kupis :)

Kvalitetno olivno olje ima ceno 15€/l, ravno tako bučno.


Mal lepso flaso dajo pa mal nakladancije na etiketo evo cena +10e :)

EdoK ::

Jaz bi z veseljem kupoval slovensko hrano. To kar se nam ponuja v samopostrežnah, včasih še za pogledat ni. Solata je bila že večkrat očiščena gnilih zunanjih listov, okoli čebule letajo mušice, pomeni da je ta v enem delu že gnila ... povrh vsega pa je vsaka baba, ki je šla mimo, prešlatala vsak sadež posebej.
Potem pa pride Lušt. Po začetnem navdušenju nad okusom (pričakoval sem plastik-fantastik), bližino in verjetno bolj ekološko pridelavo kot npr. v industrijsko obremenjeni severni Italiji, vsekajo ceno da boli. Kje je tu logika? Proizvodnja je verjetno primerljiva s tujo, transportni stroški so mnogo manjši, rastlinjake ogrevajo s termalno vodo.
Mi je jasno da želijo rastlinjake na hitro odplačati, dobički so dobrodošli, ampak taka razlika v ceni mene odvrne. Pa ne zaradi tega, da si na teden ne bi mogel privoščiti kilogram paradižnika, ampak zaradi principa. Me pa zanima, če ta paradižnik prodajajo v tujini in za kakšno ceno. Verjetno gre za isto zgodbo kot s slovenskim pivom ali gorenjevimi aparati v Avstriji ali kje drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EdoK ()

zrataj4201 ::

Ker nisem nikjer zasledil primerne teme, me zanima gojenje zelenjave pozimi v lončkih. V Supermarketih in Lidlu prodajajo peteršilj, bazilika... za doma, a ta v 14 dneh, če ne prej crkne.
Ima kdo praktične izkušnje morda korenček, zelena peteršilj, koleraba?
Hvala.

erkgheoruugh ::

Če si bil v šoli prisoten pri biologiji se boš najbrž spomnil, da je svetloba ena od najpomembnejših če ne celo najpomembnejša stvari za rast. In te pozimi primanjkuje veliiiko. Nekdo, ki nima izkušenj si niti ne predstavlja, kako malo svetlobe pride v prostore pozimi skozi okna.
Razen seveda, če si boš omislil kako umetno svetlobo.
Problem je še velika suša, ki jo ponavadi nademo v prostorih s centralno kurjavo.
Rastline gredo ponavadi pozimi v mirovanje.
Kar seveda ne pomeni, da se ne da, vendar če še nisi tega počel niti čez leto, bo to zelo težko.

Priporočam raje kake kalčke, ki se jih da na zelo lahek način pridobivati.

zrataj4201 ::

Sem to počel tudi poleti, vendar rad poskusil, zato bi potreboval še kakšne vaše izkušnje.Pri biologiji sem bil kakšnih 35 let nazaj, tako da koliko sonca posije pozimi skozi okno ne vem.

Lp

Zgodovina sprememb…

erkgheoruugh ::

Drugi velik problem je previsoka temperatura. Večina rastlin po kaljenju potrebuje dosti nižjo temperaturo, kar pa je nemogoče zagotovit, če nimaš zimskega vrta ali kaj podobnega. Potem dobiš neuporabne pretegnjence, ki se borijo za svetlobo ob previsoki temperaturi v dnevnih prostorih.

Enkrat sem že predlagal kalčke, ki so odličen dodatek različnim jedem.
Drugače pa se lahko lotiš puljene zelenjave (kakšen radič ali kaj podobnega, poguglaj).
IMHO je dosti boljši princip kot so ga imeli naši predniki. Jeseni pobereš pridelke in jih ustrezno "prepariraš". Se pravi ozimnica po domače.
Zamrzneš lahko veliko različne zelenjave (buče, korenje, brokoli, ...), prav tako začimbe (peteršilj, bazilika, lovor)
Narediš marmelade s priljubljenega sadja.
Vložiš zelenjavo, gobe, kar hočeš. Marmelade kar hočeš.
Je pa res, da je treba čez celo leto načrtovati in hkrati tudi spravljati, pripravljati.

Če si pa res želiš pridelovanja pa si omisli DIY (osvetljeno toplo gredo) varianto. Rabiš neonke ustreznega spektra (podobne kot za rastlinske akvarije), časovnik, dušilke, ohišje na katero boš vse pritrdil. Potem pa imaš lahko domačo mini gojilnico. Ampak to je tako, za par paradajzec, čilijev ali začimb.

A ja pa še komentar na to da rastline iz Lidla crknejo. Te rastline so pridelane na intenziven način. Potem jih pa ti prineseš v stanovanje in jim ne daš nič od tega. Se pravi previsoka temperatura, prenizka vlaga in zelo malo svetlobe. Posledice so jasne. Poleti meni take rastline čisto normalno preživijo in rastejo. Pozimi pa ...

Zgodovina sprememb…

Martinca ::

Ljudje bi morali jesti več zelenjave - preprost zakon ekonomije, ko se povpraševanje dvigne, se lahko cene znižajo. Seveda se SLO kmetom ne splača dajat po nižjih cenah, manjši kmetje pa tudi niso sposobni, saj pri zakonu o ponudbi velja, da večja kot je količina proizvoda manjša je lahko cena. Tu je treba upoštevati mejno donos na zvišanje ali znižanje posamezne prodane enote.

jalovec09 ::

Če zelenjava v trgovini gnije pomeni, da je še kar naravna, vsaj pri nas doma na kmetiji je tako, da po nekaj dneh zgnije, če ni v hladilniku.

lava ::

"Hišni rastlinjaki" so precej drag špas, so pa naprodaj že kar nekaj let. Link: http://www.aerogarden.com/aerogardens.h...

PALOMINO ::

Osebno, če se le da, kupim zelenjavo - predvsem solato, korenje, česen, čebula itd. na lokalni tržnici v Domžalah od kmeta, ki ga poznam.
Okus je neprimerno drugačen kot solata iz Tuša, Mečkatorja ali katere druge trgovine. In najboljše - tudi cenejše!
Včasih sem kupoval večino vse v trgovinah, sedaj pa rad zavijem na tržnico. Je pa problem ker je čedalje več "fakerjev" in prodaja uvoženo zelenjavo kot domačo.

STASI ::

zrataj4201 je izjavil:

Ker nisem nikjer zasledil primerne teme, me zanima gojenje zelenjave pozimi v lončkih. V Supermarketih in Lidlu prodajajo peteršilj, bazilika... za doma, a ta v 14 dneh, če ne prej crkne.
Ima kdo praktične izkušnje morda korenček, zelena peteršilj, koleraba?
Hvala.

Meni se zdi tole super ideja. Saj bi si nabavil vendar imam premalo steklenih površin.

En od opcij za oskrbo z relativno domačo in kvalitetno zelenjavo in sadjem je MojaTržnica
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

zrataj4201 ::

Evo.
Dobil sem rabljen Aerogarden.Ima kdo kakšno znanje hidroponike? Raje bi kupil sam gnojila, ker so originalna malo zasoljena.Sem klical prodajalce pri nas, pa sem dobil odgovore:
poglej ponudbo in si preberi n izberi.
Opisi pa so praviloma za takšne, ki že zadeve obvladajo.Ošitno tudi tukaj prodajalci ne vedo sami, kaj natačno prodajajo, ali pa se jim j**be za majhne kupce.
Hvala.

Looooooka ::

EdoK je izjavil:

Včeraj sem v Tušu kupoval sestavine za kosilo. Kot že ničkolikokrat so me zbodle nekatere cene domače zelenjave. Najbolj boleča je primerjava paradižnika Lušt, ki je imel ceno 1,99 eur, holandski paradižnik pa cca 90 c. Ptujski lük, pakiran v 2-kg vreči je imel ceno več kot 3 eur/ kg.
Zanima me, kako vi gledate na to. Se vam zdi da cena odtehta kakovost, upravičuje podporo lokalnim pridelovalcem? Ste veseli da lahko kupite domače po vsaj dvojni ceni?

Ne.
Glede na zemljo, ki jo imamo močno dvomim tudi v slovenske "bio" izdelke. Ceste mamo povsod in tudi iz zemlje, ki si jo 2 leti nazaj šprical meni ne boš prodal "bio" izdelka. Da onesnaženosti ozračja sploh ne omenjam.
Sploh pa, ko enkrat sam posadiš zelenjavo/paradižnik še težje podpiraš take cene. S čedalje večjim veseljem kupujem tuje in upam, da propade vsak kreten, ki poskuša nategniti lastne državljane.

RejZoR ::

Eno je "bio" zelenjava, ki jo oglašujejo branjevke in niti slučajno ni bio, drugo pa je zelenjava pridelana na pravih bio kmetijah s certifikatom, kjer imajo res zelo strog nadzor iz strani inšpekcije in kjer ni zajebavanja. Verjemi, kdor se gre pravo bio kmetijo se niti ne bo upal igrat s pesticidi in umetnimi gnojili in s tem razkiral izgubo certifikata.

Največji problem folka pri nas je, da se je tolk razvadil z absurdno nizkimi cenami masovno pridelane robe iz tujine, da se jim zdijo cene ala 1,99 EUR za kilo lokalnega paradižnika dobesedno absurdne. Oz poglejmo še drugače. Ko greste v lokal na kavo vam ni problem dat še več za tisto šalčko kave, ki je bila oprana že 50x. Za kvaliteten lokalno vzgojen paradižnik vam je pa težko dat isti znesek (in to za 1 kg). Ne bom nobenmu pametoval, ker se nakoncu vsak sam odloči, ampak mal pomislite kaj sem ravnokar dal za primerjavo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

first_line ::

Jaz v trgovini vzamem najcenejše, ker tudi najdražja v trgovini se ne more primerjati s tisto ki je zrastla doma na njivi.
Ne razumem zakaj je Slovenska kakovost dražja kot zel iz Španije? Saj je že transporta in skladiščenja dosti manj, naš kmet pa tudi ni dobil veliko več kot španski.

dzinks63 ::

Kupi enkrat sveži slovenski lušt paradižnik obran ko dozori na rastlini , nikoli več ne boš kupil uvoženega, razlika je kot noč in dan, 1,5 do 2€ za kg je smešno poceni za takšno kvaliteto, tisti najcenejši gumijasti paradižnik brez okusa ni vreden niti polovico prodajne cene po kateri se prodaja. Tudi pri česnu je ogromna razlika, tisti uvožen najcenejši je samo za v kanto, slovenski Česnek je pa špica kvaliteta in dostojno upraviči svojo ceno. Seveda ni vse slovensko najboljše, toda paradižnik in česen nimata konkurence.

energetik ::

zrataj4201 je izjavil:

Evo.
Dobil sem rabljen Aerogarden.Ima kdo kakšno znanje hidroponike? Raje bi kupil sam gnojila, ker so originalna malo zasoljena.Sem klical prodajalce pri nas, pa sem dobil odgovore:
poglej ponudbo in si preberi n izberi.
Opisi pa so praviloma za takšne, ki že zadeve obvladajo.Ošitno tudi tukaj prodajalci ne vedo sami, kaj natačno prodajajo, ali pa se jim j**be za majhne kupce.
Hvala.
Ja, sem nekja časa sam gojil zelenjavo v hidroponiki. Pojdi v Semenarno (LJ Rudnik), imajo gnojila od Cvetala, tako zgledajo:
http://www.cvetal.si/index.asp?id_podme...

Vzameš Univerzal, Plod in Cvet in Start ter jih ustrezno doziraš, glede na rastlino in stopnjo rasti.
Jaz sem dodajal še Mg sulfat, pa železovo gnojilo ().
Seveda rabiš tudi tabele za določene rastline, merilnik koncentracije (prevodnosti) in pH meter. In seveda nekaj računarskega znanja, da vse skupaj preračunaš. To vse dobiš pri nas, dokaj poceni.
Če se ti ne da sam mešati formule, moraš pač nabaviti na netu iz tujine, kjer samo po navodilih s flaše zmešaš.

Najbolj pomembno pa je, da imaš dobro osvetljavo, brez tega ni nič. Tudi če se človeku zdi dovolj osvetljeno, je to običajno še ene 100x premalo.
Jaz imam 4x18W fluorescentke (2x6500K, 2xgrow) na 0,3m2 površine, pa je komaj zadosti za simulacijo zelo temačnega dneva. Tako da izbira so T5 fluorescentke ena zraven druge, MH sijalka ali pa modro-rdeče LED (drago).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

cypena ::

dzinks63 je izjavil:

Kupi enkrat sveži slovenski lušt paradižnik obran ko dozori na rastlini , nikoli več ne boš kupil uvoženega, razlika je kot noč in dan, 1,5 do 2€ za kg je smešno poceni za takšno kvaliteto, tisti najcenejši gumijasti paradižnik brez okusa ni vreden niti polovico prodajne cene po kateri se prodaja.


Pod tole se tudi jaz podpišem!
Kdor trdi, da sta oba enakega okusa, jih še ni probal in govori v tri dni ali pa ima sam svoj okus uničen ;)
Ne kupim tistega uvoženega, če je naš Lušt zraven pa če je prvi po 10 centov na kilogram, drugi pa po 2 eur :)
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

RejZoR ::

No ja, Lidlov Roma paradižnik je tud hudega okusa, prov po paradižniku in ne neko vodeno sranje. Me prav zanima kako jih gojijo, da dosegajo tak dober okus in jih še vedno tržijo po dost nizki ceni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

cypena ::

Se opravičujem za nejasno izražanje... Jaz sem imel v mislih paradižnik iz Mercatorja, s katerim imam prej opisane izkušnje. Tisti uvoženi je pomoje iz Belgije.
Za paradižnik iz ostalih trgovin ne vem, nisem probaval in je možno, da imajo kje drugje tudi dobrega neslovenskega.
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

echo ::

Jaz sem delal v podjetju, ki sedaj menda zalaga Mercator in se ne čudim visokim slovenskim cenam paradižnika. Proizvodnja je bila nekaj časa tako neučinkovita, da se jim sploh ni splačalo iskati kupca, ampak so raje prikolice zrelega paradajza metali "v smeti" (da jim ni gnil v halah).
(Seveda so morali imeti vse hale zasajene, da od države dobijo subvencije za obdelavo površin)

Nekaj masla imajo na svojih glavah tudi kupci, ki zahtevajo "narisane" paradižnike. Čez celo leto.
Tega ni. Ne pri nas.
Obstaja pobiranje nezrelih paradižnikov in prisilno zorenje.
Ali pa umetno ogrevanje in osvetljevanje.
Tadrugo lahko v določenih pogojih celo proizvede dober paradižnik.
Ima pa svojo ceno.
Tudi Luštova vrtina še ne bo kmalu odplačana.
Pozimi se bolj splača delati veliko slabega, nedozorelega paradižnika, ker se bo v vsakem primeru vse prodalo.

En nasvet - prazne paradižnike, ki še niso čisto zreli, položite v skledo z zrelim jabolkom. Etilen (če se ne motim) iz jabolka bo pospešil zorenje in v nekaj dneh bodo paradižniki veliko bolj okusni.

Škoda je, ker obstaja večja potreba po lepih paradižnikih kot po okusnih.
Zato je fino imeti paradižnik doma.
Je pa dokaj nezahtevna rastlina, ki ima rada sonce in vodo.
Brez večjih težav preživi tudi v loncu na balkonu, samo zalivati jo je treba, še posebej v največji poletni vročini (samo ne po listih).

Magic1 ::

Paradajzi so dobri, če so videl kaj sončne svetlobe. Pozimi je to malo težko.
Izogibajte se sladkega sadja in paradajza iz severnih krajev. Sploh iz Belgije in Nizozemske.
Magic

zrataj4201 ::

KAKI jabolka izločajo precej etilena.
Banana tudi nezrela med kakiji 2 dveh dneh skorajda zgnije.

...:TOMI:... ::

Paradajz je trajnica, tako da ni samo za poleti. Nisem ga še poskusil jeseni prestaviti na toplo, ga bom letos.
Tomi

first_line ::

Kje pa prodajajo ta Lušt paradajz (Merkator/Špar...)?

Moram preverit, če ga nisem že jedel. Upam da ga še nisem probal.

Alamar ::

Paradižnik LUŠT je mogoče kupiti v prodajalnah trgovskih verig TUŠ, Mercator, E.Leclerk ter Jager. Seveda se lahko oglasite tudi v našem rastlinjaku v Renkovcih, ki je odprt med delovniki od 7. do 15. ure, v soboto od 8.00 do 12.00 ure, v nedeljo in med prazniki pa imamo zaprto.

RejZoR ::

Mislim da sem Lušt-a videl tud v Lidlu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alamar ::

Meni ni nič posebnega. V sezoni imajo trgovine tudi paradižnik mnogih drugih slovenskih pridelovalcev. Največji so Terme Čatež, če se ne motim.
Terme Čatež, Čatež

V Čatežu so pionirji gojenja paradižnika na hidroponiki v Sloveniji. Vsa proizvodnja je nadzorovana preko računalnika. Računalniki skrbijo za avtomatsko odpiranje streh glede na temperaturo in vlažnost v rastlinjakih. Rastline rastejo v nadzorovanem okolju, zato je zelo zmanjšana potreba za kemično zaščito rastlin. Oprašujejo jih čmrlji, druge žuželke pa skrbijo, da se škodljivci ne razširijo. V Čatežu sami vzgajajo sadike paradižnika. Semena posejejo v začetku decembra, potem se v s termalno vodo ogrevanih rastlinjakih sadike razvijajo do konca aprila, ko dozorijo prvi paradižniki. Ogrevanje s termalno vodo pospeši razvoj rastlin, je pa tudi ekološko sprejemljivo, saj se za ogrevanje ne uporablja energija iz fosilnih virov. Paradižnik se obira ročno. Paradižnik iz Čateža je okusnejši od paradižnika iz uvoza, saj se obira, ko dozori, in je v dnevu ali dveh že na prodajnih policah, medtem ko je pot uvoženega paradižnika bistveno daljša.

dzinks63 ::

Malo sem brskal in vidim, da ima lušt dve vrsti paradižnika v prodaji, podolgovati pelat in klasični okrogli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

figula ::

Tako ste padli v paradižnike, da vam morem pripopati tale naslov: http://www.tomatojunkie.info/

Ob njenem izboru nizkih in visečih sort ni več nobenega izgovora, da ne bi poskusili svojih balkonov, teras in verand "okrasiti" s paradižniki. Lahko imate domačo pridelavo tudi če nimate vrta. Jaz komaj čakam da začnem ....

black ice ::

Kakorkoli, Lušt se lahko trenutno skrije pred domačim paradižnikom. Pred parimi leti je bil boljšega okusa. But still beats vse kar je preostalo na trgu.

fantasycamp ::

primorski paradižnik volovsko srce, edino res sočno rastlinsko meso...

dottor ::

Sami že par let pridelamo sami potrebno zelenjavo pa nekaj sadja. Imamo nekje 2,5 hektara veliko njivo, od tega je cca. 1 hektar obdelovanega, ostalo je bolj piknik plac. Čez leto prihraniš kar neki denarja, ti pa vzame en kup časa. Sadike so par deset centov na vrečkico, za vodo imamo naravni vodnjak, samo še zalivat je treba vsak drugi dan. Imamo pa njivo precej stran od ceste, tako da je lep mir tam.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bendDspoon ::

Ali kdo od vas goji zelenjavo s pomočjo hidroponike ali pa akvaponike, procesa sta mi izredno zanimiva, predvsem slednji. Pri hidroponiki je potrebno dodajanje kemikali, akvaponika pa je v celoti naraven proces razen tega, da uravnavaš pH vode.

energetik ::

bendDspoon je izjavil:

Ali kdo od vas goji zelenjavo s pomočjo hidroponike ali pa akvaponike, procesa sta mi izredno zanimiva, predvsem slednji. Pri hidroponiki je potrebno dodajanje kemikali, akvaponika pa je v celoti naraven proces razen tega, da uravnavaš pH vode.
Ja, s hidroponiko. Glej moj post zgoraj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup kmetije za samooskrbo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14824431 (18669) otago
»

Kvaliteta zelenjave v trgovini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
526885 (5516) m0LN4r
»

Rdeče banane. Kje kupiti v MB?

Oddelek: Loža
187879 (3644) Matija82
»

Slovenski paradižnik v Lidlu cenejši kot v Mercatorju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6315865 (11856) Utk

Več podobnih tem