» »

Abanka-Katastrofa

Abanka-Katastrofa

1
2
3

SeMiNeSanja ::

destroyer2k je izjavil:

Paše pin na povzetek, iz prve roke povem.

Da ti zlorabi abamobil rabi email, geslo ter sms (če hoče iz drugega telefona zlorabljat). Ne vem kaj te je strah vsega tega, poglej kakšen bav bav je blo nfc plačevanje, da nam bodo kradli denar s skenerjem itd. Pa še do sedaj nisem šlišal takšne zlorabe v sloveniji.

Pa saj tudi nobeno lekarno pri nas niso spravili na kolena s pomočjo malware-a.
....dokler jo niso.

Pa tudi nobena letalska družba pri nas ni nikoli šla v stečaj.
.....dokler Adria ni šla.

Itd. itd.

Da TI nisi slišal za konkreten primer določenega tipa zlorabe - pri nas - še zdaleč ne pomeni, da se (še) ni zgodila in še toliko manj, da se enega dne ne bo zgodila. Ravno tako ne pomeni, da se ne more ravno tebi zgoditi...enega dne.

Pa še potem, ko se nekomu 'zgodi', si nikoli ne moreš biti prav ziher, da ne bo nekdo od tebe zahteval, da podpiši NDA, če želiš, da se ti vso nastalo škodo povrne... No, potem se pa ne boš več čudil, kako to, da nikoli nisi slišal....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

destroyer2k ::

tony1 je izjavil:

Kar seveda ne pomeni, da se po svetu ne dogajajo vsak dan.


Verjetno ti ni problem podati kakšen link, da se to dogaja vsak dan po svetu? V realnem svetu skimmer je večji problem, kot nfc.

SeMiNeSanja ::

destroyer2k je izjavil:

tony1 je izjavil:

Kar seveda ne pomeni, da se po svetu ne dogajajo vsak dan.


Verjetno ti ni problem podati kakšen link, da se to dogaja vsak dan po svetu? V realnem svetu skimmer je večji problem, kot nfc.

Začni malo slediti varnostno specializirane bloge, pa ti ne bo več hodilo na pamet spraševat za linki.

Ko enkrat vidiš, kaj vse se dogaja, boš hitro ugotovil, da je danes že presneto težko pogruntat še kakšno novo barabarijo, ker je že toliko vsega bilo zlorabljeno. Pa kljub temu imaš vsak dan spet nove pogruntavščine, ki ti pustijo samo z glavo zmajevati.

Vsekakor pa pod črto gledano, je mobitel ena od najslabše varovanih naprav, s katerimi se obdajamo. Marsikdo še antivirusa nima na mobitelu!
In točno na to najmanj varno napravo gremo riniti najbolj občutljivo aplikacijo, ki upravlja z našim premoženjem. Vse zaradi ljubega komotizma.

Naredi anketo med strokovnjaki za informacijsko varnost, koliko jih uporablja bančno aplikacijo na mobitelu. Če bi vedel, da so eni celo taki paranoiki, da doma nimajo niti brezžičnega omrežja....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

tony1 ::

"Marsikdo še antivirusa nima na mobitelu!"

Is there really a such creature? 8-O

Še dobro, da na mobitelu še dostopa do vseh mail predalov nimam 8-).

WaterBoy ::

Danes spet nekaj serje mobilna aplikacija. Spet sem se moral vpisati z mailom in osebnim geslom....

NejcSSD ::

Meni je samo PIN vprašalo.
Ampak sem potem dobil napako, da trenutno ne deluje.


Pošljimo na info afna abanka.si


UPDATE: Probal sem še enkrat in dela samo s PIN.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

Master_X ::

A še komu Abanet trenutno ne dovoli prijave in javlja napačen mail/geslo oz. poteklo geslo?

Sem spremenil geslo preko njihovega sistema (kar je očitno delovalo - poslalo SMS kodo), ampak tudi z novim geslom napiše isto.

shadeX ::

Za Abanet ne vem, mi pa Abamobi dela brez problema.

Master_X ::

Ok ugotovil, da to javlja zaradi captcha... prvič vidim na tej prijavni strani. Javi napačen mail/geslo oz. poteklo geslo (pri prvem, pravilnem vnosu), zraven se pa pojavi "Nisem robot". In potem moraš še enkrat vpisat mail in geslo ter potrdit captcha potem pa gre. Dobro so to implementirali, ni kaj.

shadeX ::

Priporočam Abamobi, zadeva je dost boljša in hitrejša za uporabo kot sama spletna stran.

Killermode ::

Jaz pa priporočam zapreti račun na abanki.
meni ga ni uspelo, ker so mi v trenutku ko sem zahteval spremembo povedali da nisem komitent v njihovi poslovalnici, ter da nič ne moram urejati pri njih. So rekli da v njihovi poslovalnici nisem nikoli bil komitent.
Čeprav sem v tej poslovalnici odprl račun cca. 25 let nazaj, spremenil račun v normalnega cca. 10let nazaj, dobil kredit, prevzel kreditno kartico, se komaj spogajal, da so mi ukinil kreditno kartico... etc.

Skyman ::

Ponavadi ga moras tam zapreti kjer si ga odprl... jaz sem brez problema pri njih ukinil racun je pa res da sem imel samo viso electron(debet) razlika ki je bila na "TRR" so mi izplacali in podpisal sem papir da zapiram racun.Prašali me niso nic zakaj,razlog kot so ga sami navedli je bil da zapiram zaradi ker odpiram na drugi banki racun xD.Pa se ugotovili so

shadeX ::

Jaz pa priporočam zapreti račun na abanki.


Na kateri banki pa priporočaš imet račun? Lahko podaš kakšno pametno alternativo.

Killermode ::

shadeX je izjavil:

Jaz pa priporočam zapreti račun na abanki.


Na kateri banki pa priporočaš imet račun? Lahko podaš kakšno pametno alternativo.

Odvisno kaj pričakuješ od banke, ter koliko si pripravljen plačati za to.
Nobena banka ni "odlična" vse imajo svoje minuse.

shadeX ::

Odvisno kaj pričakuješ od banke


To da imam gor spravljen denar, ter da lahko plačujem/pogledam stanje/izpiske preko telefona. To je to.

NejcSSD ::

Meni ja Abanka top imam vse za manj kot 5 eur na mesec. Visa posebej, Maestro, Abamobi, SMS alarm, AbaNet, varčevalni račun ...
Abamobi mi je dost všečna aplikacija, Abanet praktično ne rabim.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

destroyer2k ::

NejcSSD je izjavil:

Meni ja Abanka top imam vse za manj kot 5 eur na mesec. Visa posebej, Maestro, Abamobi, SMS alarm, AbaNet, varčevalni račun ...
Abamobi mi je dost všečna aplikacija, Abanet praktično ne rabim.


Vprašanje kaj se bo spremenilo, ko bo NKBM prevzela abanko. Upam da ne bo prišla slabša aplikacija in cenik za vodenja računa itd.

slott ::

Eno vprasanje za lastnike abanka racunov z dostopom do Ebanke. Ima se kdo po novem med pregledom racunov zraven trenutnega stanja se razpolozljivo stanje, ki je za prbl. 4 stotake visji? Kaj naj bi to zdaj pomenlo? Nikjer obrazlozeno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slott ()

Rias Gremory ::

@slott
Tudi pri meni, najbolje bo da pokličeš na Abanko oz. pošlješ mail. Jaz jih še nisem kontaktiral.

Je pa res, da so že nekaj časa nazaj v enem mailu omenjalu spremembe limitov. Bom probal najti.

joze67 ::

Približno 4 stotake imaš t.i. limita. Toliko (več) lahko zapraviš, preden začno zavračati plačila.

Rias Gremory ::

Večina ve kaj to pomeni.

Vsaj mene zanima, zakaj? A mi oni častijo teh 400€ da jih spušim?
Ker jaz tega nisem odobril in @slott tudi ne. Po drugi strani pa imajo verjetno v pogojih uporabe tudi člen, ki jim to dovoljuje.

Meni ni jasno, kako lahko meni nič tebi nič kar naenkrat dvignejo limit.

Zdaj sem šel pregledat maile in nisem zasledil besede o limitih. Dopuščam možnost, da so o tem obveščali preko klasične pošte, vendar močno dvomim. Saj veste, to ni eko.

WaterBoy ::

Sem opazil isto nekaj dni nazaj in tudi ne vem točno kaj bi bilo. Zgleda da je res 400 limita

Vuli ::

avtomatski limit je bil dodeljen, to ima NKBM avtomatsko, zdej smo pa še mi dobil.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Rias Gremory ::

@Vuli
Mnja, verjetno bo res to. Hvala.

Kvinta ::

Večini to paše ker na puf živijo pa 400€ je minimalac ponavadi ma folk tam do 3k :))
A.C.A.B

WaterBoy ::

Bo kdo menjal banko, sedaj ko spada a-banka pod NKBM?

slott ::

Hvala za info, sem slutil da je nekaj takega.

@waterboy raziskujem zadnjih nekaj dni ce bi ampak najbrz bom kar ostal ker nikjer ne opazim da bi za isto kot do zdaj kje imel strosek vodenja za manj kot 4e. ~2e vodenje racuna + debetna visa + ebanka. Lepo je bilo dokler je trajalo :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slott ()

starfotr ::

Meni niso dali limita. Morda zato, ker sem ob odprtju računa izrecno zahteval 0 eur limita.

Vuli ::

Drugače pa piše, če kliknete na vaš račun... veljaven limit: 400,00 EUR
jah, ta limit, če ga res nujno ne rabiš je brezveze, pa še olupijo te kar fajn v kolikor ga koristiš.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

kixs ::

Pri Delavski sem ob odprtju zahteval 0€ limita in tako mine nekaj let... pride en mesec, ko vidim, da bi mi kaksnih 100€ limita prav prislo. Grem na poslovalnico, da to uredimo... najblizja je bila takrat v NM. In tam usluzbenka, vi ste odprli racun v LJ in da oni ne morejo tega naredit. Da moram it na svojo enoto, itd... Meni malo iz poti in prosim, ce lahko oni preko LJ enote to uredijo. Klice, se neki menijo in pravi, da rabi take in take dokumente... naslednji dan to prinesem, oni posljejo. Mine dan ali dva in me klice ta iz NM. Pravi da LJ ne odobri limita. Ampak, ce bi prenesel racun v enoto v NM, pa bi mi to lahko uredili. Ampak, prenos traja en mesec :lol: No, sem ji takoj rekel, da takrat ne bom vec potreboval limita in nisem nic spreminjal. Ce bi takrat ze bila N26, bi jih skenslal, sem bil ravno prave volje :lol:

Zanimivo mi je kako so bili neprilagodljivi. Kako je danes, pa ne vem... Danes imam SLO banko samo se za placo. Vse ostalo urejam preko N26.

starfotr ::

Bančne poslovalnice so kot ločene firme v malem. Skupno jim je samo skupno ime. Vsaka poslovalnica je svoja banka.

Drugače je pa to res čudno in ne vem zakaj bančniki komplicirajo.

j4nm4n ::

slott je izjavil:


@waterboy raziskujem zadnjih nekaj dni ce bi ampak najbrz bom kar ostal ker nikjer ne opazim da bi za isto kot do zdaj kje imel strosek vodenja za manj kot 4e. ~2e vodenje racuna + debetna visa + ebanka. Lepo je bilo dokler je trajalo :/


Jaz sem šel iz abanke na sberbank, kjer je za 1 eur vodenje računa + 0,5 eur na mesec za spletno in mobilno banko skupaj. 4 plačila UPN je vključeno in 4 dvigi na bankomatu kjerkoli v EU valuti. Sklenit pa je bolje v poslovalnici, ne preko spleta. V vsakem primeru je treba v poslovalnico. Ceneje je samo še Sparkasse pozitivni, kjer je vodenje 0 eur če imaš stanje vsaj 1000 eur vedno gor, pač plačuješ vse provizije itd. Mogoče prideš ceneje skozi.

WaterBoy ::

Jaz imam trenutno kar ugodno pri abanki. Vodenje 2,5, uporaba abaneta in mobilne banke 0,9 in sms obvestila pri plačilu 1,6€ + provizija za položnice in 0,26 trajnik. Imam pa še varčevalni račun in viso elektron.

Nikjer ni kaj ceneje razen sparkasse Udobni Pozitivni, vendar ne vem če te zadeve ki jih imam pri abanki omogočajo.

jakanov ::

N26 / Revolut, pa ni stroška vodenja računa. Plačo pa lahko tja povsem normalno dobivaš. :)

jabe ::

WaterBoy je izjavil:



Nikjer ni kaj ceneje razen sparkasse Udobni Pozitivni, vendar ne vem če te zadeve ki jih imam pri abanki omogočajo.


Vse omogoča. Pa še brezplačne dvige evrov na nesparkasse bankomatih. Direktna bremenitve in spletni nalog sta pa 0,24EUR na transakcijo, ostalo zastonj. Če je teh transakcij veliko, se morebiti že kje drugje kaj bolj splača, če je pa to eno nakazilo na n26 recimo, pol pa ceneje težko pri nas čez prideš.

Ob pogoju seveda, da jur non-stop počiva gor. Jaz imam to kot varčevalni racun, ker se vseeno bolje počutim imeti denar pri nas kot v tujini, stane ne pa tako nič ne. Kot da bi ležal npr na n26

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

knesz ::

jabe je izjavil:

WaterBoy je izjavil:



Nikjer ni kaj ceneje razen sparkasse Udobni Pozitivni, vendar ne vem če te zadeve ki jih imam pri abanki omogočajo.


Vse omogoča. Pa še brezplačne dvige evrov na nesparkasse bankomatih. Direktna bremenitve in spletni nalog sta pa 0,24EUR na transakcijo, ostalo zastonj. Če je teh transakcij veliko, se morebiti že kje drugje kaj bolj splača, če je pa to eno nakazilo na n26 recimo, pol pa ceneje težko pri nas čez prideš.

Ob pogoju seveda, da jur non-stop počiva gor. Jaz imam to kot varčevalni racun, ker se vseeno bolje počutim imeti denar pri nas kot v tujini, stane ne pa tako nič ne. Kot da bi ležal npr na n26

Saj Sparkasse ni naša, je avstrijska (skupina), N26 pa nemška. Glede varnosti ni razlike.

delavec44 ::

Sparkasse je kar lepo naše ločeno podjetje (banka). Jamči banka Slovenije.

w0mbat ::

meni so tudi nkbm-jevci dali 500€ limita. Niti prašal nisem ne nič. Sploh ga ne rabim. Čeprav je lepo met extra 500€ za vsak slučaj

j4nm4n ::

Tem ki smo na Abanki bodo spremenili paket, kjer je vodenje 2,99 eur, vsaj tako so mi rekli po telefonu. Pomoje se najbolj splača Sparkasse + varnostni paket popolni za 80 centov (kamor je vključeno tudi turistično v tujini), če hočeš imeti za vsako transakcijo sms + če ne dviguješ veliko in če imaš plačevanje položnic kako drugače urejeno (mbills, n26, revolut).
Jaz sem vzel Sberbank ker uporabljam mbills in je enostavneje povezati.

misticnimrk ::

Jaz imam trenutno 2.5€ vodenje, 0.9€ abamobil/abanet, 2.0€ SMS obveščanje.
Trajnik provizija 0.26€, SEPA od 0.35€ do 0.39€ (odvisno od banke?!), interni nalogi 0€.

Povprečni mesečni strošek: 2.5 + 0.9 + 2.0 + 2*(0.26) + 5*(0.39) = 7.87€.

Kakšen je strošek dviga, SEPA prvizije pri N26? Imajo "slikaj & plačaj", če ne obstaja "free walk around" za to?

IMHO je kvaliteta storitev na abanki z NKBM močno padla. Ko sem na dveh kanalih odklonil sodelovanje v anketi, so našli tretjo pot do tega - klic.
Sem povedal gospej, da nočem sodelovat v anketi pa me je prepričevala v nedogled in sem na žalost privolil.
In na koncu me je gospa še prepričevala, da odgovori na ANKETNA vprašanja niso "pravilni".
Sem najprej gospej lepo povedal kaj je anketa, in da ankete ne bova nadaljevala. Ne vidim smisla siljenja strank v sodelovanje v anketi in obenem solit pamet, da to pa ni res.

Invictus ::

delavec44 je izjavil:

Sparkasse je kar lepo naše ločeno podjetje (banka). Jamči banka Slovenije.

Sparkasse je sicer lokalna, ampak se jo vodi iz Celovca...

Drugače pa se mora vsaka banka podrediti slovenski zakonodaji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

destroyer2k ::

NKBM ima paket komplet tudi dobro ceno 5€ na mesec za vodenje računa, spletno banko ali mobilno, sms obveščanje in vse UPN naloge v notranjem prometu brezplačno. Če pa nimaš veliko računov pa dvomim da se bi splačal.

jabe ::

Pod našo mislim, da jamči Banka Slovenije. BKS npr ne spada sem. N26 tudi jasno ne...

Horas ::

misticnimrk je izjavil:

Jaz imam trenutno 2.5€ vodenje, 0.9€ abamobil/abanet, 2.0€ SMS obveščanje.
Trajnik provizija 0.26€, SEPA od 0.35€ do 0.39€ (odvisno od banke?!), interni nalogi 0€.

Povprečni mesečni strošek: 2.5 + 0.9 + 2.0 + 2*(0.26) + 5*(0.39) = 7.87€.

Kakšen je strošek dviga, SEPA prvizije pri N26? Imajo "slikaj & plačaj", če ne obstaja "free walk around" za to?

IMHO je kvaliteta storitev na abanki z NKBM močno padla. Ko sem na dveh kanalih odklonil sodelovanje v anketi, so našli tretjo pot do tega - klic.
Sem povedal gospej, da nočem sodelovat v anketi pa me je prepričevala v nedogled in sem na žalost privolil.
In na koncu me je gospa še prepričevala, da odgovori na ANKETNA vprašanja niso "pravilni".
Sem najprej gospej lepo povedal kaj je anketa, in da ankete ne bova nadaljevala. Ne vidim smisla siljenja strank v sodelovanje v anketi in obenem solit pamet, da to pa ni res.


pa sploh rabiš sms obveščanje če maš abamobi?! a ni škoda 2eur na mesec za to? če lahko sam preveriš v sekundi!pa tudi abanet je potem brezveze, če lahko s fonom samo slikaš položnico.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Vuli ::

obveščanje? a to da dobiš sms za vsako transakcijo? to je pa res skoda dnara.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

WaterBoy ::

Če nimaš tega, pa ti kaj 'ukradejo+ z kartice ti banka ni dolžna vrnati.

To so besede kolegice ki dela na banki, če je pa res tako pa ne vem, ker še nisem imel z tem izskušnje.

Vuli ::

hmm. no ja, če lih ne greš kartice vpisovat na kake phising strani, pol bo bolj težka.
jah, majo svoje fore... (enkrat, leta nazaj)za kartico z odloženim plačilom sem moral naredit rentno varčevanje, drugače bi me je nebi dali.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

buneech ::

Vuli je izjavil:

hmm. no ja, če lih ne greš kartice vpisovat na kake phising strani, pol bo bolj težka.
jah, majo svoje fore... (enkrat, leta nazaj)za kartico z odloženim plačilom sem moral naredit rentno varčevanje, drugače bi me je nebi dali.

Ni nujno, da je samo phishing sajt. Kolega je na mimovrste kupoval, nekako so očitno dobili podatke kartice, pobrali 500€ z nakupi apple gift card. Ni imel SMSa, so ga pa iz Bankarta klicali, da je sumljiva transakcija, in da so blokirali kartico. Če imaš SMS, opaziš sam takoj. Če bi Abamobi imel push obvestila za transakcije, bi bilo pa brezpredmetno, razen za kakšno tujino, če nimaš interneta. Tam pa SMSi kar prav pridejo.

mancini ::

slott je izjavil:

Eno vprasanje za lastnike abanka racunov z dostopom do Ebanke. Ima se kdo po novem med pregledom racunov zraven trenutnega stanja se razpolozljivo stanje, ki je za prbl. 4 stotake visji? Kaj naj bi to zdaj pomenlo? Nikjer obrazlozeno...


Tako kot je že bilo napisano. Nova KBM ima 400e limita in sedaj so to uturili tudi nam. Decembra pa dobimo njihovo spletno in mobi banko.
Malo še počakam da vidim kako je, potem pa se odločim ali ostanem

Vuli ::

buneech je izjavil:

Vuli je izjavil:

hmm. no ja, če lih ne greš kartice vpisovat na kake phising strani, pol bo bolj težka.
jah, majo svoje fore... (enkrat, leta nazaj)za kartico z odloženim plačilom sem moral naredit rentno varčevanje, drugače bi me je nebi dali.

Ni nujno, da je samo phishing sajt. Kolega je na mimovrste kupoval, nekako so očitno dobili podatke kartice, pobrali 500€ z nakupi apple gift card. Ni imel SMSa, so ga pa iz Bankarta klicali, da je sumljiva transakcija, in da so blokirali kartico. Če imaš SMS, opaziš sam takoj. Če bi Abamobi imel push obvestila za transakcije, bi bilo pa brezpredmetno, razen za kakšno tujino, če nimaš interneta. Tam pa SMSi kar prav pridejo.

yup. se mi zdi, da so sumljive transakcije blokirane avtomatsko. tolk verifikacij gre odzadi, ko ti opraviš nakup, da bo moral bit un k je ukradi podatke kartice izredno spreten, da bi to speljal.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139016 (2267) TrumpDonald
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106741 (25591) Vetrpiha
»

Mobilna aplikacija za banko?

Oddelek: Loža
151985 (1408) Barko
»

Placevanje poloznic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8921112 (16701) drekodovce
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615542 (13396) ...:TOMI:...

Več podobnih tem