» »

Ebay.de - prodajalec izginil

Ebay.de - prodajalec izginil

pravnik ::

Na ebay.de sem kupil nek s/n. Tega sem sicer dobil, vendar ne dela. Sem javil, poslal mi je novi s/n, pa tudi ta ne dela. Sedaj je prodajalec izginil. Na ebay-u sem zasledil, da naj čakam 10 dni. Tako čakanje je verjetno zaman, ali je kaka druga možnost refunda? Hvala!

darkolord ::

Odpri dispute.

kixs ::

Verjetno je bil tudi novi uporabnik z nekaj ocenami.

Tezko bos kaj dosegel, ker gre za "digitalni" nakup.

Porocaj kako bo slo.

miha98 ::

Ke pa kupuješ neki šrot... že prvi ni delo pa si šel kupil enega? Jaki maher.... jaz ko kupim kaj pa če ne dela... kar odjebem prodajalca pa gotovo...

kixs ::

Miha... preberi se enkrat!

MadMax ::

"Nek" s/n je najbrž key za ms office, prodajalec je imel že par prodanih kosov tisti dan. Najbrž je bilo treba kar lovit oglas da si sploh lahko kupil.
Dobil si pa key za volume pack, ki bi ga moral telefonsko aktivirat, instalacijo snet z neznanega linka, pa ti ne diši več.

Pa nič bat, čim boš lahko, odpri dispute. Tudi če so ga odpikali, denar vseeno pride nazaj.
Le komunikacijo ne spremeni v nekulturen kreg.
Pravniki se v te zadeve menda zastopite ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

shark99 ::

Kako sploh na Ebyu zahtevaš dispute? Ravno danes sem dobil razbit izdelek in dam tam refund, mi napiše da pošljem nazaj izdelek. Poštnina do Kitajske je dražja kot izdelek.A se lahko uveljavlja tudi če ne pošljem nazaj?

Ales ::

Ti bi obdržal izdelek in še mel denar nazaj? Ja kul ne!

Saj si vedel od kod kupuješ še preden si kupil, tako da se nimaš kaj dosti za pritoževat. Tudi preko disputa ne boš nič drugače čez prišel.

hojnikb ::

naredi dispute preko paypal potem.
#brezpodpisa

DePalmo ::

shark99 je izjavil:

Kako sploh na Ebyu zahtevaš dispute? Ravno danes sem dobil razbit izdelek in dam tam refund, mi napiše da pošljem nazaj izdelek. Poštnina do Kitajske je dražja kot izdelek.A se lahko uveljavlja tudi če ne pošljem nazaj?

Ponavadi je zadoščala slika razbitega izdelka. A sedaj vseeno zahtevajo da pošlješ nazaj? Verjetno nov način "natega" ker je res poštnina dražja in se večina ne odloči za to.

Kot rečeno, vztrajaj pri disputu preko eBaya. Če nebo uspešno, preko PayPala.

celje ::

Kako pa odpres dispute, ce prodajalca ni vec na ebay-u?

Map ::

Jaz sem dobil paket keramicnih sob za varjenje, vse skupaj cca 25 evrov, pa je bila ena zdrobljena, sem poslikal in poslal prodajalcu, ki mi je ponudil dobre 3 evre povracila, ki sem ga cez par dni prejel. Ker je bila zdrobljena ravno tista soba, ki je ne pogresam prevec, sem se strinjal, sicer pa ne vem, kako bi vse skupaj izgledalo, posiljanje nazaj mi sigurno ne disi, recimo.

darkolord ::

celje je izjavil:

Kako pa odpres dispute, ce prodajalca ni vec na ebay-u?
Isto, na seznamu naročil ...

Kvinta ::

Najprej moraš odpret primer na ebay šele potem lahko greš gnjavit na paypal.

Malo si ti tudi neke vrste nategun izdelek dobil 2x pa čeprav ne dela nisi poslal nazaj lol pa še dnar bi mel :))

Tak ko oni ko so na ebay preko amazona prodajali pol pa ,ko je folk na ebayu dobil so gnjavili amazon da paketa niso prišel in dobli kupnino nazaj...
A.C.A.B

shark99 ::

Ales je izjavil:

Ti bi obdržal izdelek in še mel denar nazaj? Ja kul ne!

Saj si vedel od kod kupuješ še preden si kupil, tako da se nimaš kaj dosti za pritoževat. Tudi preko disputa ne boš nič drugače čez prišel.


ti pa si brihta res. Izdelek za 14€ je razbit in ga lahko vrzem nazaj. Če pa hočem dobiti denar nazaj, bi ga moral poslati na Kitajsko (20 poštnine sigurno) in bi prejel nazaj 14€ :D Normalno, da ga ne bom nazaj poslal, izdelek je pa tudi za smeti, tako da ja. Denar nazaj, če je produkt neuporaben.

Ales ::

A je bila pošiljka na videz poškodovana ob prejemu?

shark99 ::

ne

Utk ::

shark99 je izjavil:

Ales je izjavil:

Ti bi obdržal izdelek in še mel denar nazaj? Ja kul ne!

Saj si vedel od kod kupuješ še preden si kupil, tako da se nimaš kaj dosti za pritoževat. Tudi preko disputa ne boš nič drugače čez prišel.


ti pa si brihta res. Izdelek za 14€ je razbit in ga lahko vrzem nazaj. Če pa hočem dobiti denar nazaj, bi ga moral poslati na Kitajsko (20 poštnine sigurno) in bi prejel nazaj 14€ :D Normalno, da ga ne bom nazaj poslal, izdelek je pa tudi za smeti, tako da ja. Denar nazaj, če je produkt neuporaben.

Tisto ne pomeni, da boš mogel zares nazaj pošiljat, pa tudi če bi, bi poštnino nazaj plačal prodajalec. Oz. ti bi itak reku, da vrži tisto v kanto.

Machete ::

Napiši jim, da ni problema, da je poštnina 17 + izdelek+poštnina refund, potem hitro postanejo bolj razmuljivi.
So pa tudi nadbrihtni in vedo da dejansko ne boš pošiljal in čakal 2 meseca in opletal s trackingom v Kini in bodo vztrajalai, da pošlji.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bajsibajsi ::

MadMax je izjavil:

Dobil si pa key za volume pack, ki bi ga moral telefonsko aktivirat


Recimo, da je Office res Plus verzija (OPL). Kaj je narobe s tefonsko aktivacijo?

MadMax ::

Nič.
A če kupuješ na sivem trgu in nisi prepričan v legalnost...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

DePalmo ::

Če rabiš samo poceni ključ za aktivacijo, potem je najcenejši vredu. Če pa rabiš legalno kopijo in da boš to tudi moral dokazat, potem pa ni vredu.

bajsibajsi ::

Cemu ni v redu? A ne veleva EU zakonodaja drugace? Pa ok, ce ze naj ne bi bile legalne ebay rešitve za 4 evre, kaj pa razne spletne ponudbe (npr. na G2A lahko kupis Office za 25 eur in dobiš tudi racun)?

MadMax ::

Lej, lahko imaš ti svoj "EU" prav za šankom in še kje, a morda ga boš moral v določenih primerih dokazovat kakšnemu državnemu organu.
Je treba imet hudičevo naštudirano vse skupaj. Če se ti ljubi.... Ne moreš pa to željo/voljo/svoj prav posploševat. Trenutni prihranek 100eur hitro izpuhti že če ti nekdo vzame par ur tvojega časa. Če ti pa še ne uspe dokazat...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

DePalmo ::

bajsibajsi je izjavil:

Cemu ni v redu? A ne veleva EU zakonodaja drugace? Pa ok, ce ze naj ne bi bile legalne ebay rešitve za 4 evre, kaj pa razne spletne ponudbe (npr. na G2A lahko kupis Office za 25 eur in dobiš tudi racun)?

Če imaš podjetje in ko pride inšpektor, ne boš tako brihten in ti bo lepo spisal kazen. Tisti račun ni nič vreden, ker boš itak imel napačno licenco.

Naprimer, Office Professional se da dobiti samo z Volume Licencing, kar pomeni da je namenjeno za večja podjetja in ne fizičnim osebam. Niti ne manjšim podjetjem, za tiste so druge licence. Tako da karkoli plačaš za Pro verzijo, je isto kot če bi denar vrgel stran. Ampak MS to zaenkrat tolerira oz. že kar dolgo. Legalno pa ni, tisto kar ti misliš da je legalno je samo za nemški trg, ne za celo Evropo. Gor so imeli sodbe in kolikor vem, ne veljajo tukaj dol. Lahko si pa prvi primer pri nas in se bomo nato sklicevali nate.

Isto velja za raznorazne Windows licence. Preprodajalci kupijo MSDN licence kjer jih dobijo ogromno in jih nato prodajajo za drobiž. Legalne pa niso, ker niso temu namenjene.

Torej za domačo uporabo so ključi (pogojno) vredu, za karkoli več ne.

Ales ::

A obstaja kak dejanski primer, ko je inšpektor kaj takega naredil nekomu, ki je imel legitimno fakturo za nakup licence?

Dvomim namreč, da se bo šel inšpektor na licu mesta interpretacijo pogodbe med MS in stranko, za to so sodišča. Če stranka izkaže, da je licenco kupila, kaj bo inšpektor naredil?

Nemško sodišče je bilo glede prenosljivosti licenc precej jasno, pri nas pa bi zatrden odgovor (ali vsaj približen...) dobili le, če bi kdo šel dejansko čez inšpekcijski ali morebitni sodni postopek s čim takim.

Je kdo..?

DePalmo ::

Ne vem in nisem raziskoval. Sem pa že bral da so določeni posamezniki in podjetja imeli probleme, sam pa pač ne bom reskiral.

Sem pa samo hotel povdariti kako je s temi licencami, ker se na veliko piše da so OK. Da nebo še kdo verjel.

Machete ::

1. ebay pravilo. Ne kupuje se od prodajalca, ki se je ravno pojavil na ebayu, predvsem ne shady zadeve kot so licence, ključi za igre, kripto, zlato, starine itd..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

pravnik ::

kixs je izjavil:

Verjetno je bil tudi novi uporabnik z nekaj ocenami.

Tezko bos kaj dosegel, ker gre za "digitalni" nakup.

Porocaj kako bo slo.


Da sporočim konec. Danes prejel celotni refund. Trajalo je 5 dni, da je šlo v odgovor (pojadnilo) prodajalcu, ker tega ni bilo več, pa se je zadeva nemudoma zaključila z vrnitvijo. Ko bi še naša bolha tako delovala... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94501560774 (5531) hotig
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435936797 (6149) lolipop2
»

PayPal placilo,sumljiv prodajalec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12219268 (14788) St235
»

Ebay - vračilo izdelka

Oddelek: Loža
272470 (1661) Kleemen

Ebay bidding poanta

Oddelek: Omrežja in internet
334137 (3666) Tilen

Več podobnih tem