» »

Abanka-Katastrofa

Abanka-Katastrofa

«
1
2 3

Sanches000 ::

Banka že skoraj teden dni nadgrajujeje svoj abanet(mobilno bančništvo)...nevem kakšni informatiki delajo pri njih...kot BANKA bi morali to urediti v eni noči
Kaj menite pa ostali?

kjut ::

Kaj pa rapataš...dela abanet cist OK ze od dneva ko so napisal da bo konec. Imas problem, mogoce delete browser cache???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

Sanches000 ::

Ne dela!!!...klical na banko in pravijo da še kar potek nadgradnja...na katero stran pa ti hodiš???

buneech ::

Od ponedeljka dela brez težav.

kjut ::

Abanet kot si omenil je za spletne brskalnike. Imas ocitno nerazjasnjene pojme. Abamobi je pa za fone.

Sej zdej je skorej cist vseen al gres prek brskalnika ali appa. Pri obeh je enak postopek prijave.

https://epoti.abanka.si/

Sanches000 ::

Ne dela...ko klikneš na registracijo ni povratnega maila za prvo prijavo...klical na banko in pravijo da še kar urejajo
Uporabljam abanet ne abamobi

Zgodovina sprememb…

luky ::

Sem normalno v ponedeljek registriral na Abanet in Abamoni in vse delalo bp. Abamobi je pozneje imel nekaj porodnih krčev, ampap so ga spedinali in deluje OK.
luky!

kjut ::

A mozno da so kasnej po ponedeljku, ko sem se registriral na abanet in logiral brez problema, kaj zafrknil in imate kar imate zdaj.

Sorry jaz te razumem takole abanet(abamobi) v prvem postu. No ok samo da si razjasnil. Sledi njihovim informacijam pa bo ko bo... :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

Smartydug ::

Meni ta avtorizacija sploh ni všeč. Prej je bilo veliko bolj varno, ko se je za potrditev povezave uporabljal npr. digitalni certifikat Sigenca.
Zdaj mi nekdo pridobi telefon in geslo pa je v banki....Mislm nasploh cela evropska direktiva o varnosti tole ne pelje... pač moje mnenje no.

louser ::

Sanches000 je izjavil:

Ne dela...ko klikneš na registracijo ni povratnega maila za prvo prijavo...klical na banko in pravijo da še kar urejajo
Uporabljam abanet ne abamobi

Vnosno polje ne zna ignorirati presledkov za mazilom, mimogrede.

AnubisVX ::

Povrati email za prvo prijavo ti pošlje samo če imaš email naslov potrjen. Ravno danes sem bil v poslovalnici da so mi ga ročno potrdili.

kjut ::

Smartydug je izjavil:

Meni ta avtorizacija sploh ni všeč. Prej je bilo veliko bolj varno, ko se je za potrditev povezave uporabljal npr. digitalni certifikat Sigenca.
Zdaj mi nekdo pridobi telefon in geslo pa je v banki....Mislm nasploh cela evropska direktiva o varnosti tole ne pelje... pač moje mnenje no.


Ma nevem kolk sm se jst do zdej zajbaval po domac povedan z custom romi pa se prijavljam na ebanko prek browserjev ni nobenih problemov bilo nkol. Zdej pa tole prek fona avtorizacija sms pa je enako..nekak nism zaskrbljen..ce bo kej narobe pac poklics na banko pa ti blokirajo oz. povrnejo ce znas upraviceno prjavt.

Drgac mi je pa ql ker doloceni browserji k sem jih uporabljal niso imel certifikat import opcije in je blo treba alternative uporabljat. Tko je pa vse lepo na kp iz "safety" browserja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

destroyer2k ::

Za nfc se je tudi govorilo, kako na bodo denar pokradli in ne vem kaj pa je veliko bolše kot prej (hitrejše plačilo).

Drugače meni deluje normalno, v ponedeljek edino je dlje časa trajalo za registracijo.

mancini ::

Jaz se pa moram vsak dan na novo registrirat v abamobi
Ko pogledaš v Google play, vidim pa ima kar nekaj ljudi enak problem

AndrejO ::

Smartydug je izjavil:

Meni ta avtorizacija sploh ni všeč. Prej je bilo veliko bolj varno, ko se je za potrditev povezave uporabljal npr. digitalni certifikat Sigenca.
Zdaj mi nekdo pridobi telefon in geslo pa je v banki....Mislm nasploh cela evropska direktiva o varnosti tole ne pelje... pač moje mnenje no.

Evropska direktiva ne preprečuje uporabe bolj varnih rešitev. Abankin drek je zato zgolj in samo njihovo lastno maslo, da so namesto izboljšanja varnosti, to objektivno zmanjšali.

Menda pri DH še vedno vedo kako se stvari streže. Za vsak primer bom še malo počakal in, če ne bodo začeli tudi tam kazati znakov demence, bom prenesel svoje stvari k njim.

chort ::

Menda pri DH še vedno vedo kako se stvari streže.


DH ima certifikat + geslo + (po novem) kodo po telefonu. Malo sem pizdil, ker doma nimam GSM signala, ampak obstajajo obvozi (ki pa varnost povozijo) ;)

AndrejO ::

Ja, samo malo bom še počakal. Za vsak primer.

Sicer pa bo SMS OTP verjetno kmalu spoznan za neustreznega in bodo lahko šli drekači še enkrat "nadgrajevati" drek, ki so si ga sami naredili. Razlogi, da je SMS OTP neustrezen, so identični razlogom, da je tudi digitalno potrdilo neustrezno.

Med čisto banalnimi, ne-hekerskimi načini so vsi cukrčki, ki SMS pošljejo tudi na računalnik ali pa na elektronsko pošto. In potem smo znova tam, kjer so digitalna potrdila. Menda je osebni računalnik nemogoče dovolj dobro zavarovati.

TS ponuja opcijo pošiljanja kopije sporočil preko e-mail.
Google je pred kratkim za svojo "Messages" aplikacijo ponudil branje preko spletne aplikacije.
Apple tudi ponuja svojo "Messages" aplikacijo na OS X na katero se lahko posreduje SMS sporočila.

Zmaga, mar ne? Iz celotnega abankinega 2FA ostane 0.5K(urca). Ker berejo neumnosti, namesto uporabljajo glavo.

Pa še MITM so po novem omogočili. Dovolj dobro sfejkaš izgled spletne banke in še ena zmaga. Uporabnik klofa vse podatke v tvojo MITM aplikacijo, ti pa v ozadju pridno posreduješ podatke na drugo stran in vlečeš ven, kar pač potrebuješ. Če bi klovni pustili digitalna potrdila za identifikacijo, bi to pomenilo, da bi bil MITM praktično neizvedljiv. Sedaj je postal praktično dejstvo.

Nimam dovolj besed za prezir, ki ga trenutno čutim do osebe odgovorne za varnost spletnega bančništva pri ABanki. Glasoval bom seveda s svojo denarnico. Slej kot prej, bodo enako glasovali tudi drugi, s to razliko, da bodo vmes še nasankali zaradi slabe varnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

shadeX ::

Jaz od ponedeljka nimam problemov na telefonu (abamobi).

Timmah ::

shadeX je izjavil:

Jaz od ponedeljka nimam problemov na telefonu (abamobi).

Tut jest ne
donde esta francesca

NejcSSD ::

Meni je po prvi registraciji na Abamobi še nekaj dni spraševalo za prijavo in potem vsakič znova za nastavitev PINa, da sem lahko končno prišel do vnosne maske za PIN. Sedaj so to izgleda odpravili - včeraj, 26.9.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

abyssus ::

Jaz sem sicer šele včeraj opravil ponovno registracijo, vendar težav pri tem ni bilo.

SeMiNeSanja ::

AndrejO je izjavil:

Ja, samo malo bom še počakal. Za vsak primer.

Sicer pa bo SMS OTP verjetno kmalu spoznan za neustreznega in bodo lahko šli drekači še enkrat "nadgrajevati" drek, ki so si ga sami naredili. Razlogi, da je SMS OTP neustrezen, so identični razlogom, da je tudi digitalno potrdilo neustrezno.
.
.(Stuff deleted)
.
Nimam dovolj besed za prezir, ki ga trenutno čutim do osebe odgovorne za varnost spletnega bančništva pri ABanki. Glasoval bom seveda s svojo denarnico. Slej kot prej, bodo enako glasovali tudi drugi, s to razliko, da bodo vmes še nasankali zaradi slabe varnosti.

Jaz sem na to opozarjal že takrat, ko so ljudje začeli omenjati SMS token pri KBM (mislim, da so oni bili prvi, ki so uvajali to 'varnostno nadgradnjo'?).
Kar nisem mogel verjeti, da to resno mislijo...Žal se je izkazalo za še kako resno in ni ostalo le pri NKBM...

Po moje so se to ekonomisti ali pravniki vmešavali v stroko, ali pa je stroka glede varnosti že tako na psu (upiram se tej misli z vsemi štirimi).

Škoda se mi zdi, ker so vse banke IMELE vzpostavljeno avtentikacijo z certifikati, vsi (ki smo hoteli) pa smo tudi imeli certifikate. Ne vem, zakaj je treba to zdaj porušiti, namesto da bi vse skupaj le nadgradili, če se že smatra za ne dovolj varno.

Sem kar presneto fovš Brazilcem, ki že leta uporabljajo Datablink za avtentikacijo in potrjevanje transakcij (tako bančnih, kot tudi plačil z kreditnimi karticami!) preko push notifikacij, medtem ko se pri nas odkriva toplo vodo z SMS "žetončki" (verjetno so več inteligence pokurili za poimenovanje, kakor za sam izbor tehnologije?)

Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

kjut ::

SeMiNeSanja je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Ja, samo malo bom še počakal. Za vsak primer.

Sicer pa bo SMS OTP verjetno kmalu spoznan za neustreznega in bodo lahko šli drekači še enkrat "nadgrajevati" drek, ki so si ga sami naredili. Razlogi, da je SMS OTP neustrezen, so identični razlogom, da je tudi digitalno potrdilo neustrezno.
.
.(Stuff deleted)
.
Nimam dovolj besed za prezir, ki ga trenutno čutim do osebe odgovorne za varnost spletnega bančništva pri ABanki. Glasoval bom seveda s svojo denarnico. Slej kot prej, bodo enako glasovali tudi drugi, s to razliko, da bodo vmes še nasankali zaradi slabe varnosti.

Jaz sem na to opozarjal že takrat, ko so ljudje začeli omenjati SMS token pri KBM (mislim, da so oni bili prvi, ki so uvajali to 'varnostno nadgradnjo'?).
Kar nisem mogel verjeti, da to resno mislijo...Žal se je izkazalo za še kako resno in ni ostalo le pri NKBM...

Po moje so se to ekonomisti ali pravniki vmešavali v stroko, ali pa je stroka glede varnosti že tako na psu (upiram se tej misli z vsemi štirimi).

Škoda se mi zdi, ker so vse banke IMELE vzpostavljeno avtentikacijo z certifikati, vsi (ki smo hoteli) pa smo tudi imeli certifikate. Ne vem, zakaj je treba to zdaj porušiti, namesto da bi vse skupaj le nadgradili, če se že smatra za ne dovolj varno.

Sem kar presneto fovš Brazilcem, ki že leta uporabljajo Datablink za avtentikacijo in potrjevanje transakcij (tako bančnih, kot tudi plačil z kreditnimi karticami!) preko push notifikacij, medtem ko se pri nas odkriva toplo vodo z SMS "žetončki" (verjetno so več inteligence pokurili za poimenovanje, kakor za sam izbor tehnologije?)




Brazilija je Brazilija, TUKAJ JE PA SLO. Kaj ti ni jasno? Odpri banko pa delaj svoj red oz. jim posl predlog. Najlazi je pa pizdet ane?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

SeMiNeSanja ::

kjut je izjavil:


Brazilija je Brazilija, TUKAJ JE PA SLO. Kaj ti ni jasno? Odpri banko pa delaj svoj red oz. jim posl predlog. Najlazi je pa pizdet ane?!

Opala!

Kaj se je to oglasil eden od soavtorjev naprednih SMS žetonov?
Ker drugače ne razumem, zakaj bi se kdorkoli zdrave pameti postavil v bran žetončkarjem!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

kjut ::

SeMiNeSanja je izjavil:

kjut je izjavil:


Brazilija je Brazilija, TUKAJ JE PA SLO. Kaj ti ni jasno? Odpri banko pa delaj svoj red oz. jim posl predlog. Najlazi je pa pizdet ane?!

Opala!

Kaj se je to oglasil eden od soavtorjev naprednih SMS žetonov?
Ker drugače ne razumem, zakaj bi se kdorkoli zdrave pameti postavil v bran žetončkarjem!


Postavljam se na svojo stran. Banke so vec ali manj tele drzavne, tako da jih tudi mi sofinanciramo. Vsaka nova huda povezana tehnološka rešitev pa košta ohoho in glede na dosedanja opažanja glede dejanskih zlorab v Slo ne podpiram tega at all. Itak pa so za navadne uporabnike minimum nakupi do xx eur zavarovani. Maksi pa itak dalje javljeni pod drobnogled. Cist tko. Waste of money. Nej financirajo tisti ko imajo velk trr or deserve to get frauded. imho Potem pa jamramo kolk je birokracije. faksejk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

destroyer2k ::

Meni je veliko bolje ta način. Se mi je telefon pokvaril in brez da bi šel na banko lahko uporabljam abamobil na nadomestnem telefonu.

SeMiNeSanja ::

No sej.... pri takih stališčih 'ekspertov' ni čudno, da potem tako žetončkanje na koncu ven pride.

In od kje ti ideja, da je implementacija SMS žetončkanja cenejša od enega app-a za push notifikacije? Pri nas je cena v prvi vrsti odvisna od tega, KOGA so najeli za izvedbo, ne pa kaj je ta dejansko 'izvajal'.

Poleg tega so banke vse manj državne, kar 'sofinanciramo', pa so predvsem faili in umešavanja takih in drugačnih 'botrov' v bančne posle.
Tako bi se moral prej vprašati, koga je treba obesiti za j**ca, ker je zlobiral fail od žetončkarjenja, za katerega na drugi strani luže že lep čas velja, da ni varen način dvostopenjskega avtenticiranja.

Tvoj nastop je popolnoma nelogičen. Obnašaš se kot mama, ki brani šetletnega mulčka, ki je sosedu z žogo razbil šipo. Ni važno, kaj bo ušpičil, saj je 'naš'?

Izgovarjanje na 'dosedanje zlorabe' pa je tiščanje glave v pesek. Kot tisti, ki goni po cesti in se izgovarja, da ni še nikoli nikogar povozi, torej ni problem, če še malo pritisne na plin. Pa tisti pijančki za volanom tudi ljubijo ta izgovor...."še nikoli se ni nič zgodilo, daj natoči še enega...."

Ko bpš naslednjič od doma odhajal, se spomni tega načela in pusti odklenjeno. Saj se še nikoli ni nič zgodilo... pa zavarovano tudi imaš...zakaj bi potem zaklepal?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

klinker ::

@SeMiNeSanja - Amen!
Ko sem bil na banki, prav za to, ker mi abanka ni delala in mi je gospa opisala kako zdaj stvar poteka me je kr kap. Ona meni da bo sedaj lazje...jst pa njej samo to, da se bo zadeva slabo koncala.

Killermode ::

Abanka je zjebala več stvari kot pa samo spletno bančništvo.

V petek sem šel na banko da ukinem to sranje od Kreditne Vize, ki je sploh nisem v življenju uporabljal.
No na moje presenečenje, brez kartice ne morejo prekinit. Na koncu po cca 15min kreganja se je sicer to dalo.

No nato mi pa še povejo, da sploh nisem v svoji poslovalnici, da imam izbrano poslovalnico drugje in pri njih ne morem ničesar urejati.
S tem, da sem imel in odprt račun v tej poslovalnici, uzel kredit v tej poslovalnici, dobil kreditno viso v tej poslovalnici, sedaj kar naenkrat pa to ni več moja poslovalnica in moram drugam.

starfotr ::

Banke so v svojem svetu. Praktično je vsaka mala poslovalnica banka zase. Skupen naziv je bolj kot ne po nesreči, vseeno bi bilo, če se vsaka poslovalnica imenuje po svoje. Ker za vsak drek moraš it na banko, kjer si odprl račun. In to je skoraj pri vseh bankah enako.

Žal so s temle žetonom zgrešili. Jaz ne vem, kje je bil problem, vendar s Sigenco sem komot dostopal povsod. Zame dovolj varno.

Killermode ::

starfotr je izjavil:

Banke so v svojem svetu. Praktično je vsaka mala poslovalnica banka zase. Skupen naziv je bolj kot ne po nesreči, vseeno bi bilo, če se vsaka poslovalnica imenuje po svoje. Ker za vsak drek moraš it na banko, kjer si odprl račun. In to je skoraj pri vseh bankah enako.

Žal so s temle žetonom zgrešili. Jaz ne vem, kje je bil problem, vendar s Sigenco sem komot dostopal povsod. Zame dovolj varno.


Saj to. Sam sem šel v bančno poslovalnico kjer sem odprl račun, vendar so mi sedaj mojo poslovalnico zamenjali za drugo. Seveda sprememba nazaj ne gre. :O

Smrekar1 ::

Sanches000 je izjavil:

Banka že skoraj teden dni nadgrajujeje svoj abanet(mobilno bančništvo)...nevem kakšni informatiki delajo pri njih...kot BANKA bi morali to urediti v eni noči
Kaj menite pa ostali?


Meni je začelo delati v ponedeljek 23.9., sredi dneva. Še kak dan ali dva je spletna različica zahtevala vsakič novo registracijo, zdaj so kot kaže odpravili tudi to.

mancini ::

Sem danes plačeval položnico in moraš vnesti še pin na koncu, da se zaključi transakcija.
Vedno slabše in slabše

Bye ::

Jaz sem jih že zdavnaj odkantal. Iz nekega drugega razloga, vendar je sporočilo jasno: Abanka je podn.

Pika na i ::

Bye je izjavil:

Abanka je podn.

Ne ni.

Bye ::

Za tiste, ki so imeli slabe izkušnje, gotovo je podn.

Vuli ::

a čaki, ma zdej se ne rabi več digitalnega potrdila za vstop?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

WaterBoy ::

Ne
Sms dobiš kolikor sem probal par dni nazaj

NejcSSD ::

mancini je izjavil:

Sem danes plačeval položnico in moraš vnesti še pin na koncu, da se zaključi transakcija.
Vedno slabše in slabše


Sem plačeval položnico ampak sem jo slikal s telefonom in ni bilo pina, vzelo mi je 5 sekund. Abamobi > AbaNet
:))
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

kjut ::

Bye je izjavil:

Jaz sem jih že zdavnaj odkantal. Iz nekega drugega razloga, vendar je sporočilo jasno: Abanka je podn.


Bye je izjavil:

Za tiste, ki so imeli slabe izkušnje, gotovo je podn.


Pol pa takoj napis da je zate podn in zakaj in ne pis v mojemm imenu. hajvan.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Killermode ::

Abanka je PODN!

WaterBoy ::

NejcSSD je izjavil:

mancini je izjavil:

Sem danes plačeval položnico in moraš vnesti še pin na koncu, da se zaključi transakcija.
Vedno slabše in slabše


Sem plačeval položnico ampak sem jo slikal s telefonom in ni bilo pina, vzelo mi je 5 sekund. Abamobi > AbaNet
:))

To je pa vsekakor res :)

mancini ::

NejcSSD je izjavil:

mancini je izjavil:

Sem danes plačeval položnico in moraš vnesti še pin na koncu, da se zaključi transakcija.
Vedno slabše in slabše


Sem plačeval položnico ampak sem jo slikal s telefonom in ni bilo pina, vzelo mi je 5 sekund. Abamobi > AbaNet
:))



Saj jaz pišem ravno za abamobi, in po novem ko slikaš kodo, moraš še potrdit s pinom

tak da ne pisat v pretekliku, kako je bilo prej, piši o zdaj

preberi si kaj vse je prinesla nova posodobitev

luky ::

Za katero kodo to govoriš, da je potrebno potrditi s pin-om,,,, misliš od položnic?
luky!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

SeMiNeSanja ::

luky je izjavil:

Za katero kodo to govoriš, da je potrebno potrditi s pin-om,,,, misliš od položnic?

Na ti lepo poskeniraš položnico, potem stisneš 'plačaj!', na kar ti zahteva vnos PIN-a.

Kot zgleden, varnostno zaveden mož si seveda za PIN po SMS (beri:žetonček) prijavil telefonsko številko ženinega mobitela. Tako imaš sedaj 3-faktorsko avtentikacijo, ne samo 2-faktorsko! (moraš imeti še ženino odobritev... ;(( )
No, če nimaš žene, bi skorajda lahko rekel, da je to 4-faktorska avtentikacija...ampak to bi bilo že dlakocepljenje....

Vsekakor pa mi ni čisto košer, da bi moral iz aplikacije skakat ven, da bom prebral sms in prebral tisti pin, se nato vrnil nazaj v aplikacijo in vtipkaval pin - će ga po možnosti nisi ta čas že pozabil (leta delajo svoje - skleroza press).

Če si na območju, kjer ni mobilnega signala (imaš pa internet dostop), pa sploh ne moreš niti dostopati do banke, kaj šele da bi kaj plačal. Cool?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

destroyer2k ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Vsekakor pa mi ni čisto košer, da bi moral iz aplikacije skakat ven, da bom prebral sms in prebral tisti pin, se nato vrnil nazaj v aplikacijo in vtipkaval pin - će ga po možnosti nisi ta čas že pozabil (leta delajo svoje - skleroza press).

Če si na območju, kjer ni mobilnega signala (imaš pa internet dostop), pa sploh ne moreš niti dostopati do banke, kaj šele da bi kaj plačal. Cool?


Zato pa imaš notification bar da lahko pogledaš kodo brez da bi šel ven iz aplikacije. Ta funkcija je že od začetka androida, tako da ima čisto vsak telefon.
Slika če ne veš kaj je to:

luky ::

Vem, da na iPhonu vse to naredi ID Face brez vpisa vsakega pina ipd....
luky!

SeMiNeSanja ::

destroyer2k je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Vsekakor pa mi ni čisto košer, da bi moral iz aplikacije skakat ven, da bom prebral sms in prebral tisti pin, se nato vrnil nazaj v aplikacijo in vtipkaval pin - će ga po možnosti nisi ta čas že pozabil (leta delajo svoje - skleroza press).

Če si na območju, kjer ni mobilnega signala (imaš pa internet dostop), pa sploh ne moreš niti dostopati do banke, kaj šele da bi kaj plačal. Cool?


Zato pa imaš notification bar da lahko pogledaš kodo brez da bi šel ven iz aplikacije. Ta funkcija je že od začetka androida, tako da ima čisto vsak telefon.
Slika če ne veš kaj je to:

Kaj pa če pin ne paše v tisti 'povzetek'? (še nisem koristil blagodati teh bančnih SMS-ov, pa se nebi čudil, če bi bil pin nekje na koncu sporočila, tako da ga na notifikaciji sploh nebi videl.

Po drugi strani pa imaš ljudi, ki imajo vključen prikaz notifikacij na zaklenjenem ekranu. Cool če rabiš ukrat pin, ker ne rabiš niti telefona ukrast....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

destroyer2k ::

Paše pin na povzetek, iz prve roke povem.

Da ti zlorabi abamobil rabi email, geslo ter sms (če hoče iz drugega telefona zlorabljat). Ne vem kaj te je strah vsega tega, poglej kakšen bav bav je blo nfc plačevanje, da nam bodo kradli denar s skenerjem itd. Pa še do sedaj nisem šlišal takšne zlorabe v sloveniji.

tony1 ::

Kar seveda ne pomeni, da se po svetu ne dogajajo vsak dan.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139036 (2287) TrumpDonald
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106754 (25604) Vetrpiha
»

Mobilna aplikacija za banko?

Oddelek: Loža
151985 (1408) Barko
»

Placevanje poloznic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8921115 (16704) drekodovce
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615543 (13397) ...:TOMI:...

Več podobnih tem