» »

Greta - najstniška aktivistka in dno dna svetovne politike

Greta - najstniška aktivistka in dno dna svetovne politike

Temo vidijo: vsi
««
8 / 15
»»

Samael ::

Wazzaa je izjavil:


(I'm just a puppet)

Vemo. Zato se pa tako trudimo s teboj in armado tvojih multi računov tu. Ker verjamemo, da sicer nisi slab človek, zgolj nekoliko izgubljen in ne veš kaj je prav in kaj narobe v življenju.

Vazelin ::

Eno je naučen nastop. Drugo so prosta vprašanja.
Prvo zna vsak politik. Drugo samo izbrani :p
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Zheegec ::

Greta - najstniška aktivistka in dno dna svetovne politike


Triggered snowflake
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zmaugy ::

Wazzaa je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Ko sem bil sam star 16 let... recimo zgolj da ne bi mogel tako suvereno.


Poglej kako je suverena, ko ji novinar postavi vprašanje, ki ni v skripti.



Em, I think... I'm sorry, what was the first question?

I think what we want to send is....... the message we want to send is to say that we had enough and........anyone else want to answer their questions?

I can’t speak on behalf of every one.

I think you should give some questions to the others as well.

(I'm just a puppet)


Aha, torej sta to s kongresnikom GOP prej skupaj vadila...:))
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Wazzaa ::

Kaj to? Nevem zakaj ji niso dali mikro sprejemnik na novinarski konferenci.

maco-maco ::

Kaj?

louser ::

Ker se strinjajo z besedami, ampak jim te besede niso všeč. Je treba čarovnico skuriti!!!

Cruz ::

maco-maco je izjavil:

Zakaj tako besnite nad Greto Thunberg?
Ah, kakšna izguba časa, čeprav je v osnovi dobro mišljeno. Sem prebral, čeprav sem takoj videl, da gre za Mazzinija. So vsaj njegove kratke zgodbe berljive. :) Kot sem napisal že v enem prejšnjem postu: ljudje ste obsedeni s "hejterji" in negativizmom. Ne morete brez njega. Iščete nekoga, da ga boste sovražili. In to velja tako za tiste, ki bi iz nekega razloga sovražili Greto(kar dejansko ne razumem) in tiste, ki sovražite "sovražnike" Grete in nonstop jočete in gobezdate nad njimi(kar dejansko še bolj ne razumem).

Pa preden me bo kdo označil za "hejterja", kar me absolutno nekdo bo, nisem. Vseeno mi je za njo. Če bi, namesto da se osredotočate na "hejterje" poslušali njo in njeno sporočilo, bi vam prav tako bilo vseeno za njo samo in je ne bi avtomatsko za vsak drek branili, da bi se potem počutili pomembno. Javna osebnost je, jesus. Ker pa je situacija takšna kot je pa zapravljate čas z obrambo nje namesto z izboljšanjem planeta. In tako potem nastane sovraštvo in brezpredmetno prepiranje med t.i. levim in desnim bregom, ker ste čustvene razvaline.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

zmaugy ::

Cruz je izjavil:

maco-maco je izjavil:

Zakaj tako besnite nad Greto Thunberg?
Ah, kakšna izguba časa, čeprav je v osnovi dobro mišljeno. Sem prebral, čeprav sem takoj videl, da gre za Mazzinija. So vsaj njegove kratke zgodbe berljive. :) Kot sem napisal že v enem prejšnjem postu: ljudje ste obsedeni s "hejterji" in negativizmom. Ne morete brez njega. Iščete nekoga, da ga boste sovražili. In to velja tako za tiste, ki bi iz nekega razloga sovražili Greto(kar dejansko ne razumem) in tiste, ki sovražite "sovražnike" Grete in nonstop jočete in gobezdate nad njimi(kar dejansko še bolj ne razumem).

Pa preden me bo kdo označil za "hejterja", kar me absolutno nekdo bo, nisem. Vseeno mi je za njo. Če bi, namesto da se osredotočate na "hejterje" poslušali njo in njeno sporočilo, bi vam prav tako bilo vseeno za njo samo in je ne bi avtomatsko za vsak drek branili, da bi se potem počutili pomembno. Javna osebnost je, jesus. Ker pa je situacija takšna kot je pa zapravljate čas z obrambo nje namesto z izboljšanjem planeta. In tako potem nastane sovraštvo in brezpredmetno prepiranje med t.i. levim in desnim bregom, ker ste čustvene razvaline.


Da te spomnim, kako se je tema začela:

https://slo-tech.com/forum/t752153/zace...

Obtoževati tiste, ki se s takšnim kotaljenjem neumnosti, ki se je razvilo od tega v druščini stalne ekipe ST desankićev, ne strinjamo in smo o tem kakšno rekli, je malce za lase privlečeno.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Utk ::

louser je izjavil:

Ker se strinjajo z besedami, ampak jim te besede niso všeč. Je treba čarovnico skuriti!!!

Ne, ker se strinjamo z besedami, všeč nam so, naredili bomo pa na tem glih tolk kot vi, ki jo častite, in politiki, ki se z njo strinjajo in tisti, ki se ne. Nič. No, jaz bom vsaj hibrida ali pa ev kupil, vse kar imam pa znucam do samouničenja. V nasprotju z večino vas.
Trapasto je poslušat nekoga, ki govori očitne stvari, s katerimi se vsi lahko strinjamo, vseeno pa ne bo nihče nič naredu, ker imajo tudi levaki enako radi denar. To je cirkus, predstava, nič več.

Raptor F16 ::

Utk je izjavil:

louser je izjavil:

Ker se strinjajo z besedami, ampak jim te besede niso všeč. Je treba čarovnico skuriti!!!

Ne, ker se strinjamo z besedami, všeč nam so, naredili bomo pa na tem glih tolk kot vi, ki jo častite, in politiki, ki se z njo strinjajo in tisti, ki se ne. Nič. No, jaz bom vsaj hibrida ali pa ev kupil, vse kar imam pa znucam do samouničenja. V nasprotju z večino vas.
Trapasto je poslušat nekoga, ki govori očitne stvari, s katerimi se vsi lahko strinjamo, vseeno pa ne bo nihče nič naredu, ker imajo tudi levaki enako radi denar. To je cirkus, predstava, nič več.


Imaš moje misli in molitve. Deklica ni povedala nič novega, ona je tu samo sredstvo za izsiljevanje na čustveno noto, brez da bi se drugi komu zamerili. Itak ne bo na koncu nč zarad njem

Otrok se mi prav smili. Nagovorili so ga naj gre tulit v mikrofon, mu rekli da bo vse ok v resnici pa so ga uporabili dobesedno za kanonfutr.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zheegec ::

Mogoče ne bi bila "kanonfutur" če anti-climate-change stran ne bi bila polna idiotov?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kow ::

Greta je se otrok. Osebno mi ni vsec, da se grejo mladoletni politiko, ampak ce bo delovalo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Jarno ::

V EU se kar precej naredi za dolgoročni premik k okoljsku bolj sprejemljivem načinu funkcioniranja.
Manjkajo morda za države obvezujoče direktive o tem in onem, npr. embalaži, javnem prevozu...

Potrebna bi bila morda tista, da bi moški čez teden prebival na kraju zaposlitve, ženska pa doma pazila otroke...joke. :))
Kakorkoli, trije avtomobili na gospodinjstvo so vsekakor zanimiva statistika.

Sporočilo Grete je dobrodošlo, a imamo globalno opravka s trdosrčnimi, indoktriniranimi in tekmovalnimi sistemi, ki bi potrebovali bolj konkretne prijeme.
Čakamo še malega Svena iz Norveške, ki bi kritiziral še nesorazmerno rast človeškega prebivalstva na določenih predelih planeta, pogosto na škodo favne in flore.

Potem pa vidiš, da bi ga že na začetku sabotirali prav tisti, ki sedaj povzdigujejo Greto. Zato nekateri tudi ne marajo Grete, ker določene ugotovitve sporočajo že precej časa in jih politično korektno cenzurirajo.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

Utk ::

Zheegec je izjavil:

Mogoče ne bi bila "kanonfutur" če anti-climate-change stran ne bi bila polna idiotov?

Zakaj se ukvarjate z idioti namesto, da bi kaj spremenili? Ker nočete nič spremenit, lažje je lajat na idiote. Tudi Greti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Zheegec ::

Kdo jo izkorišča? Kolikor vem je to vse njena lastna iniciativa. Če bi bila ta 16-letnica noseča bi velik del desnice norel da ne sme delati splava in da naj vzgaja otroka, hkrati pa ti isti ljudje mislijo da se ista oseba ne sme iti aktivizma v prid znanstvenih dejstev.

Zakaj vas mikro-agresija (da na dveh od 500 TV kanalov 16-letnica eno uro govori stvari s katerimi se ne strinjate) spremeni v takšne male triggered snowflakes?

P.s.: z idioti se ukvarjamo ker imajo določeni idioti veliko politično moč. Pa ker so zelo glasni.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Poldi112 ::

Utk je izjavil:


Trapasto je poslušat nekoga, ki govori očitne stvari, s katerimi se vsi lahko strinjamo, vseeno pa ne bo nihče nič naredu, ker imajo tudi levaki enako radi denar.


Kolega, nekateri pač hodimo na demonstracije, medtem ko si drugi lažete, da so vsi taki, kot ste sami.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Cruz ::

Zheegec je izjavil:

P.s.: z idioti se ukvarjamo ker imajo določeni idioti veliko politično moč. Pa ker so zelo glasni.
Dajmo jim pokazat, da se motijo. Če ne bodo uvideli/priznali, jih objamemo in prišepnemo, da so butci ter se spravimo v akcijo. Čakati na zadnjega človeka je nesmiselno. Naj nas gledajo in se smejejo, če želijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Utk ::

Poldi112 je izjavil:

Utk je izjavil:


Trapasto je poslušat nekoga, ki govori očitne stvari, s katerimi se vsi lahko strinjamo, vseeno pa ne bo nihče nič naredu, ker imajo tudi levaki enako radi denar.


Kolega, nekateri pač hodimo na demonstracije, medtem ko si drugi lažete, da so vsi taki, kot ste sami.

Proti komu pa protestirate, proti tistim, ki menjajo telefone vsako leto? Tistim, ki hodijo brez veze na drug konec sveta vsak tretji mesec?

KAVINSKY ::

Zheegec je izjavil:

Kdo jo izkorišča? Kolikor vem je to vse njena lastna iniciativa.


Useful idiot @ Wikipedia

Je bilo predebatirano strani nazaj. Od istih obrazov, ki se pojavljajo okoli nje, do nezmožnosti zagovarjanja lastnih stališč izven skripte do bullshit PR stuntov. Sem mislil, da bo nazaj tudi plula z jadernico, ampak bo v resnici letela (skupaj z posadko, druga posadka pa bo letela po jadernico, da jo nazaj pripelje). Nekega dne jo je nekdo zasledil in si zamislil, da je to dober poster child za svoje anarho-eko-fašistične ideologije.

Poldi112 ::

Utk je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Utk je izjavil:


Trapasto je poslušat nekoga, ki govori očitne stvari, s katerimi se vsi lahko strinjamo, vseeno pa ne bo nihče nič naredu, ker imajo tudi levaki enako radi denar.


Kolega, nekateri pač hodimo na demonstracije, medtem ko si drugi lažete, da so vsi taki, kot ste sami.

Proti komu pa protestirate, proti tistim, ki menjajo telefone vsako leto? Tistim, ki hodijo brez veze na drug konec sveta vsak tretji mesec?


Gre se bolj zato, da se oblastnikom pokaže, da hočemo, da začnejo resno migati v tej smeri. Specifike so nepomembne, ker je to že vprašanje za stroko. Sem pa precej ziher, da te ne rabi skrbeti, če vsako leto menjaš telefon.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

GrX ::

Super članek Mihe Mazzinija > https://siol.net/siol-plus/kolumne/zaka...

zmaugy ::

KAVINSKY je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Kdo jo izkorišča? Kolikor vem je to vse njena lastna iniciativa.


Useful idiot @ Wikipedia

Je bilo predebatirano strani nazaj. Od istih obrazov, ki se pojavljajo okoli nje, do nezmožnosti zagovarjanja lastnih stališč izven skripte do bullshit PR stuntov. Sem mislil, da bo nazaj tudi plula z jadernico, ampak bo v resnici letela (skupaj z posadko, druga posadka pa bo letela po jadernico, da jo nazaj pripelje). Nekega dne jo je nekdo zasledil in si zamislil, da je to dober poster child za svoje anarho-eko-fašistične ideologije.


Kot je nekdo rekel, kdor dejansko zanika GW, o katerem se strinja ogromna večina znanstvenikov in kjer stvar iz splošno opaznih trendov ni več intelektualno dosegljiva zgolj ljudem s super izobrazbo in ni plačan s strani naftnega lobija, je očitno butelj.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Utk ::

Poldi112 je izjavil:

Utk je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Utk je izjavil:


Trapasto je poslušat nekoga, ki govori očitne stvari, s katerimi se vsi lahko strinjamo, vseeno pa ne bo nihče nič naredu, ker imajo tudi levaki enako radi denar.


Kolega, nekateri pač hodimo na demonstracije, medtem ko si drugi lažete, da so vsi taki, kot ste sami.

Proti komu pa protestirate, proti tistim, ki menjajo telefone vsako leto? Tistim, ki hodijo brez veze na drug konec sveta vsak tretji mesec?


Gre se bolj zato, da se oblastnikom pokaže, da hočemo, da začnejo resno migati v tej smeri. Specifike so nepomembne, ker je to že vprašanje za stroko. Sem pa precej ziher, da te ne rabi skrbeti, če vsako leto menjaš telefon.

Jasno, lažje je protesirat proti nekim imaginarnim politikom in "eliti", kot pa rečt kolegu za šankom "čuj, nehaj tolk svinjat". Kaj šele to dopovedat sebi. Se dobro počutiš, ker si protestiral, naredil si pa tolk kot politiki in Greta. Nič. Ker telefoni niso problem, avti niso problem, sadje iz Južne Amerike ni problem, problem so politiki...oni bojo spremenili kaj, že stokrat dokazano. Not.

Zheegec ::

Jasno, lažje je protesirat proti nekim imaginarnim politikom in "eliti", kot pa rečt kolegu za šankom "čuj, nehaj tolk svinjat". Kaj šele to dopovedat sebi.



Since 1988, a mere 100 companies have been responsible for 71 percent of the entire world's industrial greenhouse gas emissions.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Utk ::

Ja, ker firmam je v interesu ustvarjat co2, ker od tega živijo. Ali živijo od sranja, ki ga delajo in vi kupujete? Firme niso krive, ljudje so. Ampak proti komu potem protestirat? Samemu sebi?

Zheegec ::

V interesu jim je ustvarjati dobičke in socializirati svoje stroške (onesnaževanje, javna infrastruktura itd). Ne obstaja samo en način za proizvajanje stvari. In pa individualiziran pristop za globalno težavo preprosto ne deluje, treba je rešiti stvar na supply side. In seveda ustaviti socializacijo stroškov podjetij.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Utk ::

Ti boš prisilil vse firme na svetu, da delajo nek produkt po tvojih pravilih, in se šel prosti trg še povrhu. Ja, bolj enostavno je zahtevat nemogoče kot pa začet pri sebi in ne kupovat sranja od takih firm. Ker to sranje vseeno hočemo imet.

Vazelin ::

Všeč mi je, ko je gonilo protestov generacija, ki ne pozna drugega kot buljenje v mobilni telefon.:D Mi starejši smo se vsaj šunjali po naravi, fuzbal in podobno, hengali zunaj. Tile mladiči pa samo smetijo naravo z overuse s telefoni, posledično gre ogromno elektrike ... zelo eko ni kaj.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zheegec ::

Kdo bi se šel prosti trg? Prosti trg ne obstaja in ne bo obstajal. No, mogoče obstaja v delih Sahare in Libije, ampak to je zanemarljivo majhen del planeta. Ne toliko delat produkt po "mojih pravilih" (to se itak že gremo, probaj dati svinec v svoj produkt naprimer), bolj nehati socializirati svoje stroške in plačevati za svoj CO2 (in vse ostalo, na primer NOx, SOx itd).

Še enkrat, tudi če miljone posameznikov "začne pri sebi" to ne bo rešilo nobene globalne težave. Sploh ker velikokrat ni izbire in so pri vseh produktih na voljo bili socializirani stroški in ne plačan CO2.

Všeč mi je, ko je gonilo protestov generacija, ki ne pozna drugega kot buljenje v mobilni telefon.:D Mi starejši smo se vsaj šunjali po naravi, fuzbal in podobno, hengali zunaj. Tile mladiči pa samo smetijo naravo z overuse s telefoni, posledično gre ogromno elektrike ... zelo eko ni kaj.

Ah, ja. Kje so dobri stari časi svinca v bencinu ter barvi in azbesta v hišah!?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Samael ::

Vazelin je izjavil:

Mi starejši smo se vsaj šunjali po naravi, fuzbal in podobno, hengali zunaj. Tile mladiči pa samo smetijo naravo z overuse s telefoni, posledično gre ogromno elektrike ... zelo eko ni kaj.

Ja, ker nisi imel telefona. Kaj pa zdaj počneš, ko si kao odrasel in imaš telefon?
Isto visiš na telefonu in nabijaš v tri krasne ... mi prebiramo pa te oslarije, namesto da bi za seboj še enkrat prebral in ob tem malce premislil, predno pritisneš na "pošlji".

jernejl ::

Zheegec je izjavil:

Kdo bi se šel prosti trg? Prosti trg ne obstaja in ne bo obstajal.
Res je. Ljudje so danes prisiljeni z letalom potovati na počitnice v Hurgado, namesto z vlakom v Koper. Prisiljeni so kupovati avtomobile, ki jih ne rabijo. Pa električne rolke in bicikle namesto navadnih. Prisiljeni so stati v dolgi vrsti, ko Jabolko začne s prodajo nove iNaprave. Prisiljeni so kupovati najnovejše televizorje, pametne ure, kupovati replike zračnega orožja za zbirko, cigarete, vejpe in podobno. Brez vseh teh dobrin, ki onesnažujejo planet, bi nedvomno nemudoma umrli.

Še enkrat, tudi če miljone posameznikov "začne pri sebi" to ne bo rešilo nobene globalne težave.
Če jih bo samo par milijonov s celega planeta, bržkone res ne bo dovolj. Če bi jih bilo še kaj več, bi se pa zagotovo poznalo. Ampak lažje je protestirati proti drugim, ker "sami razen protesta itak nič ne moremo prispevati".
Če bi več ljudi kupovalo v trgovini brez plastične embalaže, bi takih trgovin nastalo več in bile bi še bolj dostopne. Ampak važno je, da ljudje s spremembo svojih potrošniških navad ne moremo ničesar spremeniti. Za vse so odgovorni drugi, samo mi ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Utk ::

Še enkrat, tudi če miljone posameznikov "začne pri sebi" to ne bo rešilo nobene globalne težave. Sploh ker velikokrat ni izbire in so pri vseh produktih na voljo bili socializirani stroški in ne plačan CO2.

Protestiranje (proti komu?) bo kaj rešilo? Kdo misliš, da se sploh čuti izzvanega na teh protestih, da zdaj pa mora nekaj naredit? Bohinec? Šarec? In kaj bosta naredila? Kaj bi lahko naredila? Če bi protestirali vsaj proti točno določenemu politiku ali podjetju, bi morda kaj še naredili, tako na splošno pa nič. Ste samo lutke, ki nekaj kričijo, da se bolje počutijo, kot Greta, spremenili pa ne boste nič. Ker v bistvu nočete. Če bi hoteli, bi začeli pri sebi.

scipascapa ::

To meni vse deluje zaigrano.

jernej!: bravi, zadek si BISTVO vsega...

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

>Ste samo lutke, ki nekaj kričijo, da se bolje počutijo, kot Greta, spremenili pa ne boste nič. Ker v bistvu nočete. Če bi hoteli, bi začeli pri sebi.

Kolega, nehajte projicirati. Pri sebi smo naredili, kar smo lahko. In ja, osebno sem se prav dobro počutil na demonstacijah. To, da se vi derete, kako smo neumni in zaslepljeni, nas v nimečer ne ovira, da bi povedali, da zahtevamo spremembe in bomo to počeli tudi v naprej.

Zaradi Grete pa zdaj v kar nekaj državah šolarji ob petkih hodijo na demonstracije. Mar ni to dosežek? To, da vi nemočno cepetate z nogami v svoji nemoči je pa zgolj še ena potrditev.

>Kdo misliš, da se sploh čuti izzvanega na teh protestih, da zdaj pa mora nekaj naredit?

Kolega, vsaka vlada trepeta pred množicami.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Utk ::

Še zmeraj se verjetno vozite z avti, menjate telefone prepogosto in kupujete preveč zapakirano šaro.
Kolk vlad je že padlo zarad zelenih protestov in kolk naslednjih vlad je kaj potem res spremenilo?

Leif ::

Na CNN so končno odkrili, da Kitajska veselo zida nove termoelektrarne.
https://edition.cnn.com/2019/09/28/asia...

Nova železnica za dostavo premoga je tudi skoraj končana
https://twitter.com/PDChina/status/1153...

Gretina naslednja destinacija - Kitajska?

Avenger ::

Ja seveda ima punčka prav, ampak kar ona počne z lahkoto potihne, potem ko je dvignilo nekaj prahu. Dejstvo je, da za onesnaževanjem okolja obstajajo orjaški gospodarski interesi. Gospodarstvo daje ljudstvu kar hoče, udobje. Če v trgovini nihče več pri blagajni ne bi vzel vrečke, jih ne bi prepovedali, ampak bi jih nehali prodajat. A bi bili pripravljeni v živilsko trgovino it po fasungo s svojo embalažo? Mislim, VSO, embalažo - bi prinesli s sabo kozarce ali posode, v katere bi vam nato dali kisle kumarice, gorčico, kislo smetano, skuto, majonezo, sir, čips, šampone, makarone, čokoladice, sladoled, itd.? Rinfuzl je odprt že kar nekaj časa, pa nisem zasledil masovnih vrst pred njim, bojkotiranja vseh ostalih trgovin... ker se je potrebno malce potrudit na svojem koncu in odpovedat udobju. Zakaj kupujete ceneno kitajsko tehniko? Zakaj vrtalnik za 20EUR, ki se bo pokvaril v dveh letih in se ga ne splača popravljati in se potem enostavno vrže stran in se kupi novega? Zakaj pohištvo, ki je narejeno iz kartona in se polomi v nekaj letih? Ker imamo občutek, da si lahko privoščimo več! Če bi kupovali kvalitetne in dražje stvari, bi bil vsak nakup premišljen, produkt bi imel dolgo življensko dobo, ki se s popravilom ob okvari še podaljša.

Mimogrede, v zadnjih 15 letih smo pri nas zamenjali 3 palične mešalnike, kar je pri nas pripomoček, ki je kar pogosto v uporabi, sicer predvsem za juhe, vendar nekajkrat na teden tudi za miksanje sadja - jabolka, banane.. smuti pač. Vedno sem kupil višji cenovni rang, okoli 80EUR, zdaj mi je prekipelo in sem kupil tega zadnjega za malo manj kot 200EUR, namenjen je profi uporabi. Če preživi 15 let, se je že splačal. In mislim, da bo z lahkoto preživel 40 let.

Najlažje je odgovornost prevalit na tiste tam zgoraj, ploskat Greti, kakšno fajn stvar počne in cinično zmajevat z glavo ob izjavah in reakcijah politikov. Potem pa hop v Lidla po 10 dag pršuta ovitega v 10dag embalaže, nekaj plastičnih cunj in obenem še vbodno žagco za 15EUR, k je videt čist v redu za ta dnar. Greta tam zgoraj ne bo spremenila nič, imam pa majhno iskrico upanja, da lahko vsaj malo prispeva k ozaveščanju med nami. Ne pozabite, da tovarne proizvajajo samo to, kar lahko prodajo. Lahko začnemo na tem koncu: kupujmo kvalitetne, trajne izdelke, popravljajmo stare stvari, namesto da jih zavržemo in kupimo nove, pozimi imejmo v domovih največ 20°, poleti klimo, ki temperaturo od zunanje zniža na ne manj od 25°.

Embaliranje izdelkov po mojem menju ni tako problematično, če imamo zaprt krog reciklaže, država bi lahko prispevala svoje tako, da bi npr. uzakonila, sprejemljive materiale za posamezno vrsto embalaže - trenutno se za vakuumirano embalažo uporabljajo vsaj tri različne (nekompatibilne) plastične mase - PVC, PET in PS, verjetno tudi HDPE.

Seveda je del težave sistemski, ker je šel razvoj slepo naprej, brez najmanjšega ozira na to, kaj bo z okoljem, vendar smo zdaj dobro osveščeni in zelo lahko postanemo bolj osveščeni, informacij je dovolj. Delno smo še vedno slepi - električni avti samo prestavljajo emisije na centralizirane lokacije elektrarn, ni jasno koliko energije je potrebno, da se naredi IN razgradi en električni avto na tak način, da je impact na okolje manjši od klasičnega avta, ni jasno koliko energije je potrebno da se naredi in razgradi sončne celice in ali se potem te materiale lahko 100% izkoristi naprej ali je kaj nujnega odpadka. Vsi bi pa avte na elektriko pa solarne panele, zato ker je to eko in se dobro sliši. Noben pa ne bi raziskoval in prišel zadevi do dna, ker je preveč dela. Well, there's your problem. Greta ga ne bo rešila, politika zgoraj pa tudi ne, razen če bi bilo reševanje okolja bolj donosen posel kot sesuvanje okolja.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

KAVINSKY ::

Poldi112 je izjavil:

Zaradi Grete pa zdaj v kar nekaj državah šolarji ob petkih hodijo na demonstracije. Mar ni to dosežek? To, da vi nemočno cepetate z nogami v svoji nemoči je pa zgolj še ena potrditev.


Daj, nehi, spomni se kakšni ste bili :)) Vsak izgovor je dober, da lahko špricaš pouk, mi smo še na krvodajalske hodili :))

nevone ::

Ne pozabite, da tovarne proizvajajo samo to, kar lahko prodajo.


Ja, razen tistih, ki potem propadejo, tistih nihče ne vidi in jih ne zanimajo. Jasno, da tovarna sploh obstaja, mora proizvajati nekaj, kar ljudje potrebujejo. In ne, ni res da mobitelov ne potebujemo, marsikdo je zaradi tega bistveno bolje informiran ima dostop do bistveno več znanja in podatkov s katerimi lahko kaj koristnega (seveda lahko tudi nekoristnega) stori.

Gonja proti proizvodnji česarkoli že, je kontraproduktivna. Če se dejavnosti ne dogajajo tudi z nekaj balasta, kmalu začnejo postopoma odmirati. Popolnoma optimalna proizvodnja (še) ni mogoča.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

pirat ::

Poldi112 je izjavil:

Utk je izjavil:


Trapasto je poslušat nekoga, ki govori očitne stvari, s katerimi se vsi lahko strinjamo, vseeno pa ne bo nihče nič naredu, ker imajo tudi levaki enako radi denar.


Kolega, nekateri pač hodimo na demonstracije, medtem ko si drugi lažete, da so vsi taki, kot ste sami.

Vsekakor upam, da:
- se na demonstracije odpravite peš, s kolesom ali kvečjemu vlakom
- med demonstracijami pijete vodo, ki ste jo prinesli s seboj v steklenicah za večkratno uporabo
- na noben način ne greste potem v McDonalds
- ste oblečeni v oblačila, ki so bila barvana brez kemikalij

maco-maco ::


Samo ko je zmanjkalo novih trgov, novih uporab, inovacij itd., so začeli podaljševaz cikel oz. večat prodajo z naprimer slabo kvaliteto (po garanciji se pokvari). Niso samo potrošniki krivi (pa večkrat tudi so). Saj zato, ker je problem večplasten pa je tako hud.

Pa za včerajšnji komentar, da branijo Greto. Mazzinijev članek je govoril o tem, da jo dejansko ni treba branit, saj so haterji tako bedni. Pa tudi na ta forum so Greto podobni privlekli.



Branko Grims
? @BrankoGrims1
Sploh ne gre za podnebni štrajk, ampak globalistično politično manipulacijo in grobo zlorabo otrok in invalidov (Greta ima obliko avtizma) za politične namene levičarjev. Odvračanje pozornosti od ilegalnih migracij in islamizacije, kar bo v resnici uničilo evropsko civilizacijo.


Bogdan Biščak
? @Fitzroy1985
Sep 27
Replying to @BrankoGrims1

Stvar je veliko hujša. V rresnici je to priprava na novo komunistično revolucijo pod vodstvom kitajske tajne policije. Ne bit naivni!


In te debilizme potem tukaj nekateri ponavljajo. Jasno da potem normalen dialog ni možen.
Kaj?

Avenger ::

pirat je izjavil:


- ste oblečeni v oblačila, ki so bila barvana brez kemikalij


Še bolj pomembno, so narejena iz 100% naravnih vlaken in materialov, vključno z gumbi, zadrgami in s tistim listkom ki je prišit za ovratnikom. Kaj mislite, da se zgodi z odpadnim puloverjem, ki ima 80% bombaža in 20% elastana?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

tikitoki ::

KAVINSKY je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Kdo jo izkorišča? Kolikor vem je to vse njena lastna iniciativa.


Useful idiot @ Wikipedia

Je bilo predebatirano strani nazaj. Od istih obrazov, ki se pojavljajo okoli nje, do nezmožnosti zagovarjanja lastnih stališč izven skripte do bullshit PR stuntov. Sem mislil, da bo nazaj tudi plula z jadernico, ampak bo v resnici letela (skupaj z posadko, druga posadka pa bo letela po jadernico, da jo nazaj pripelje). Nekega dne jo je nekdo zasledil in si zamislil, da je to dober poster child za svoje anarho-eko-fašistične ideologije.


Nazaj bo leteta! O groza. Pri vec kot 4.000.000.000 potnikih letno je to cist brezpredmetno.

Pa ti bedasti izrazi. Eko fasisti.

*plaze so polne plastike, morje je polno plastike, reke so polne plastike,...
*nenehno slisimo opozorila o onesnazenosti zraka in stevilu smrti, ki jih to povzroci.
*afere povezane z domenvno reciklazo se vrstijo po tekocem traku.
*porocila o posledicah prevelike kolicine CO2 v atmosferi so tudi stanica.

To so dejstva, ko nekdo zahteva, da se bi stvari izboljale, pa se najdejo idioti, ki se derejo kako se ne bodo orekli nicemur in zacnejo uporabljati tovrstne izraze.
BTW - tudi, ce je CO2 neskodljiv, je cela vrsta drugih unicujocih posledic nase trenutne aktivnosti, ki bi normalni osebi dala misliti. Nekateri pa ste sposobni sam misliti samo kaj vse se lahko vtaknete v svojo rit.

Utk ::

V enem postu ti uspe kritizirat tiste, ki se ne bi ničemur odrekli, in zagovarjat njo, in sebe, da ena malenkost nič ne pomeni. Bravurozno.

tikitoki ::

Utk je izjavil:

Ti boš prisilil vse firme na svetu, da delajo nek produkt po tvojih pravilih, in se šel prosti trg še povrhu. Ja, bolj enostavno je zahtevat nemogoče kot pa začet pri sebi in ne kupovat sranja od takih firm. Ker to sranje vseeno hočemo imet.


Se en, ki ni slisal za zakonodajo in razne standarde, ki jim moras zadostovati, da si sploh lahko prisoten na trziscu. Ti si napacno predstavljas prosti trg.

Veliko bolj nerealno je od potrosnika zahtevati, da se sam osvesti o vseh aspektih in potem glasuje z denarnico, ker zelo ocitno to bolj slabo deluje.

BTW. Nihce ne pravi, da mora vsak pospraviti tudi pred svojim pragom. Je pa velikorkat tezko, ce zivis v sistemu, ki te sili v potrosnjo.

Utk ::

Levaki se zmeraj zgovarjate na sistem. Sistem te sili v potrošništvo. Kakšen bullshit. Standardi so, ampak držijo samo tisti, ki jih kupci zahtevajo.

tikitoki ::

Utk je izjavil:

V enem postu ti uspe kritizirat tiste, ki se ne bi ničemur odrekli, in zagovarjat njo, in sebe, da ena malenkost nič ne pomeni. Bravurozno.


Vidim, da ti manjka intelekta. Punca je naredila nekaj za promocijo potrebe po sistemskih spremebah. Mislim, da to odtehta njen let.

Pa se tega nisi dojel, da vi trdite, da njeno dejanje tko ni pomembno.

kjut ::

tikitoki je izjavil:

Utk je izjavil:

V enem postu ti uspe kritizirat tiste, ki se ne bi ničemur odrekli, in zagovarjat njo, in sebe, da ena malenkost nič ne pomeni. Bravurozno.


Vidim, da ti manjka intelekta. Punca je naredila nekaj za promocijo potrebe po sistemskih spremebah. Mislim, da to odtehta njen let.

Pa se tega nisi dojel, da vi trdite, da njeno dejanje tko ni pomembno.


Cene njena pa njihova/nasa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

tikitoki ::

Utk je izjavil:

Levaki se zmeraj zgovarjate na sistem. Sistem te sili v potrošništvo. Kakšen bullshit. Standardi so, ampak držijo samo tisti, ki jih kupci zahtevajo.


Vidim, da nimas pojma o delovanju sistema:). Ker ocitno sploh ne dojemas pred cem vsem te sistem sciti.

Mogoce pa spadas med tiste, ki bi ukinili EFSA in se zanasali na svoje obcutke in informacije in dezinformacije, ki bi pricurljale do vas:). Kako se je to obneslo, vemo iz zgodovine. Ti ocitno ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()
««
8 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leto 2019 drugo najtoplejše leto (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16028206 (24296) BigWhale
»

Za nami je najbolj vroč oktober doslej (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23839568 (32496) Leif
»

Koncentracija ogljikovega dioksida dosega nove rekorde (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10531332 (25998) Gruterzer
»

Nova anketa: globalno segrevanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ankete
26149788 (41920) gzibret

Več podobnih tem