» »

Greta - najstniška aktivistka in dno dna svetovne politike

Greta - najstniška aktivistka in dno dna svetovne politike

Temo vidijo: vsi
««
13 / 15
»»

Miki N ::

Vazelin je izjavil:


Tale Iz linka potrebuje resno psihiatrično obravnavo


Povsem pričakovano. Apokaliptični aktivizem ne privlači splošne populacije enakomerno po celi krivulji. Saj kako mislite, da je en Jim Jones dobil toliko ljudi na svoj "cocktail party"? V končni fazi ni delal nič drugega, kot ostali "preroki": prodajal problem in rešitev v vezanem paketu. Nedeljivo. To je tudi razlog zakaj aktivizem vedno ponuja samo problem in rešitev, nikoli pa recimo nadzora škode, če rešitev NE BO delovala. To bi diskrediteralo "preroke" (jih ne rabiš več).

Sam osebno sem v bistvu precej bolj pesimističen od večine "gretarijancev" - nisem pa alarmist. Pravim "pesimističen", ker dajem precej manj možnosti, da bo katerakoli od rešitev sploh delovala - sploh če govorimo o POBEGLEM fenomenu (povratni zanki). Zato je edino odgovorno pripravljati se na posledice, ne glede kako hude bodo: urbanistični načrti, kmetijska politika.... ja tudi "varnostni scenariji" za primer, da bi si kdo želel "redistribuirati" preostale naravne vire malo po svoje. Ker dragi moji - ne bomo vsi umrli - ravno v tem je problem, treba se bo boriti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

3p ::

Curly je izjavil:

 Magično razodetje naravnih pojavov

Magično razodetje naravnih pojavov



Seveda je pri trenutnih razmerah po vsej verjetnosti prisoten tudi vpliv človeka, ekstremne pojave do določene mere povzročamo tudi mi... ampak! aktivisti pozabljajo, da so to naravni pojavi, ki so se v preteklosti že pojavljali, kot prikazano v zgornjem grafu, in zaradi njih ne bo konec sveta.


Neverjetno, kaka naivnost se ves čas pripisije "aktivistom"*.

Mislim, da je povprečnemu ne-denierju, celo frocu Greti, povsem jasno, da podnebje ni stalnica. Ne samo, da smo imeli toplo obdobje okoli 1200 in malo ledeno dobo, tudi pola sta bila (v zgodovini) že (praktično) brez ledu. Pa sveta seveda ni bilo konec.

Kar je celo Greti jasno, ne pa vsem tule, je to, da smo z ispusti ustvarili premik temperature navzgor. Ko bo narava ustvarila naslednjo malo ledeno dobo, nam bo to koristilo, v naslednjem toplem obdobju pa bo naredilo toplejše predele (in kot kaže velik del Slovenije) res res tople in neprimerne za življenje, kot ga poznamo danes. Seveda se da tudi to urediti, ampak slovenci, ki že zdaj pičkarijo, ker sprejmemo 100 migrantov letno, naj pomislijo, kaj bo, če se bo pol Afrike, bližnjega vzhoda in Indije hotelo prestaviti proti severu. In ko bomo Slovenci in pol naših sosedov začeli desant na Norveško, ker tam raste boljši paradajz, tudi ne bo lepo. Ne bo problem samo višja temperatura zraka.

Vsekakor pa se da v Prekmurju preživeti, četudi bo klima bolj "alžirska". Tudi Koper, Piran in Izolo lahko prestavimo malo višje. Vprašanje je le, ali smo take res take "riti", da bomo zaradi svoje ležernosti zanamcem to naložili.

Če prav razumem, "aktivisti" pravimo, da ne, denierji pa pravite "dajmo za časa mojega življenja še naprej, tako kot sem vajen"**.

(*) aktivist == non-climate-change-denier, v denier-speaku tudi naivec
(**) "ker so spremembe že vedno bile", "ker jih ne povzročamo ljudje", "ker se bomo že prilagodili", itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

zuzelka ::

3p je izjavil:


Če prav razumem, "aktivisti" pravimo, da ne, denierji pa pravite "dajmo za časa mojega življenja še naprej, tako kot sem vajen"**.


Ne poznam nobenega človeka ki bi trdil da se vreme nikoli ne spremeni, kot nas hočejo prikazati ti borci proti podnebnim spremembam.

Z zanikalci nas označujejo samo mentalni bolniki ki hočejo da pričnemo plačevati co2 davke in jesti dojenčke da preprečimo uresničitev prerokbe o koncu sveta. Da bi finančno podpiral ta religiozni kult mi ni v interesu.

3p ::

zuzelka je izjavil:

3p je izjavil:


Če prav razumem, "aktivisti" pravimo, da ne, denierji pa pravite "dajmo za časa mojega življenja še naprej, tako kot sem vajen"**.


Ne poznam nobenega človeka ki bi trdil da se vreme nikoli ne spremeni, kot nas hočejo prikazati ti borci proti podnebnim spremembam.

Z zanikalci nas označujejo samo mentalni bolniki ki hočejo da pričnemo plačevati co2 davke in jesti dojenčke da preprečimo uresničitev prerokbe o koncu sveta. Da bi finančno podpiral ta religiozni kult mi ni v interesu.


Torej pritrjuješ: za časa tvojega življenja dajmo po starem.

imagodei ::

Curly je izjavil:

aktivisti pozabljajo, da so to naravni pojavi, ki so se v preteklosti že pojavljali, kot prikazano v zgornjem grafu, in zaradi njih ne bo konec sveta.

Sveta ne, saj tega nihče ne pravi. Zemlja lahko preživi tudi brez nas, čeprav do tega po vsej verjetnosti ne bo prišlo.

Niso pa izključene obsežne migracije in spori, ki lahko zanetijo tudi vojno ali dve. Preživeli se lahko v ruševinah vojne vrnejo za nekaj desetletij v preteklost (lahko pa tudi za več, nikoli ne veš). Namesto da boš leta 2050 užival v tehnološkem napredku, ki bi ti med drugim kvalitetno življenje podaljšal za nekaj desetletij, te bodo preživeli svojci hodili obiskovat na grob, kadar se ne bodo ravno pehali za preživetje. No, morda bodo pa po tebi prejemali borčevsko penzijo, pa jim bo lažje v življenju, kot mnogim drugim okoli njih.

Mislim, ja - mogoče brezvezni doomsday scenarij. Ampak v resnici se ne zavedate, kako malo je treba, da ustaljeni družbeni red vrže iz tečajev.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

zmaugy ::

Leif je izjavil:

Resnica je taka, da isti ljudje, ki nam prodajajo energijo, nam jo hkrati tudi omejujejo in to že dolgo. Global warming je samo še en v vrsti teh poizkusov.



Tale dokumentarec je dobro sourcan, lahko tudi preskočite del o evgeniki in začnete gledat na 36:00


OMG tole je pa en hud tinfoilhat stuff.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

zuzelka ::

3p je izjavil:

zuzelka je izjavil:

3p je izjavil:


Če prav razumem, "aktivisti" pravimo, da ne, denierji pa pravite "dajmo za časa mojega življenja še naprej, tako kot sem vajen"**.


Ne poznam nobenega človeka ki bi trdil da se vreme nikoli ne spremeni, kot nas hočejo prikazati ti borci proti podnebnim spremembam.

Z zanikalci nas označujejo samo mentalni bolniki ki hočejo da pričnemo plačevati co2 davke in jesti dojenčke da preprečimo uresničitev prerokbe o koncu sveta. Da bi finančno podpiral ta religiozni kult mi ni v interesu.


Torej pritrjuješ: za časa tvojega življenja dajmo po starem.


Začni ti delati po "novem", potem pa jokaj kako se onesnažuje. Ti dovolim še en teden uporabljati sistem nas onesnaževalcev, da si z Amazona kupiš eno knjigo kako so so preživeli jamski ljudje pred izumom ognja, potem pa se poberi v hosto.
Ti dovolim da na spomlad prideš molarizirat nazaj na forum nam grešnikom kako si eko ker si zimo preživel z 0 CO2.

c3p0 ::

imagodei je izjavil:


Sveta ne, saj tega nihče ne pravi. Zemlja lahko preživi tudi brez nas, čeprav do tega po vsej verjetnosti ne bo prišlo.


Za Zemljo smo vsi skupaj, z rastlinjem in živalmi vred, en tanek sloj plesni.

imagodei ::

zuzelka je izjavil:

Začni ti delati po "novem", potem pa jokaj kako se onesnažuje. Ti dovolim še en teden uporabljati sistem nas onesnaževalcev, da si z Amazona kupiš eno knjigo kako so so preživeli jamski ljudje pred izumom ognja, potem pa se poberi v hosto.
Ti dovolim da na spomlad prideš molarizirat nazaj na forum nam grešnikom kako si eko ker si zimo preživel z 0 CO2.

Ne seri in ne išči izgovorov. Začni z majhnimi koraki, ki jih je sposoben vsak - PVC vrečko iz trgovine uporabi 2x, 3x, 5x... Spomnim se, da smo tako delali včasih, recimo še okoli 1990-ega. Ko me je mama poslala v trgovino, mi je vedno dala vrečko s sabo.

2x tedensko se odpovej mesa pri kosilu.

Razmisli, a ti televizija dela celo popoldne, ne glede na to, ali jo gledaš ali ne? A ti računalnik gori non-stop, ker je tako pač prikladno?

Vzdrži se menjave telefona vsaki 2 leti, ko ima Mobitel/Simobil/Tušmobil neko novo akcijo. Uporabljaj ga 5 let.

Itd.
- Hoc est qui sumus -

          ::

3p je izjavil:

Torej pritrjuješ: za časa tvojega življenja dajmo po starem.


Za časa svojega življenja lahko vsak prispeva po svojih zmožnostih. Živim o okolju, kjer je lesa na pretek in posledično so drva najpogostejše gorivo za ogrevanje čez zimo. V tem času zunaj ne moreš sušiti perila, saj potem zaradi vonja po smogu ni več uporabno. Sam bi lahko še naprej kuril drva, vendar sem v energetsko obnovo hiše vložil precej več, kot se mi bo kadarkoli povrnilo (streha, fasada, okna, prezračevanje z rekuperacijo, toplotna črpalka). V službo hodim 90% časa peš ali s kolesom. Otroci imajo cca. 15 minut do šole. Iz soseske smo eni redkih, ki jih v šolo ne vozimo. Z ženo tudi dajeva prednost prehrambenim izdelkom, ki niso pakirani v tono plastike. To zadnje je sicer težko dosegljivo, vendar je mogoče na naši lokalni tržnici kupovati predvsem mleko, jogurt in skuto v stekleni embalaži, ki se uporabi večkrat.

Medtem se soseda, ki svoja otroka vsak dan v šolo prevaža z dizelskim Polotom in celo zimo kuri drva, strašno navdušuje nad Greto. Tisti, ki razmišljamo malo bolj kritično in pogledamo še to, kaj se skriva za fasado, pa smo hitro označeni za heretike. Je že tako, da je bolj pomembno to kar govoriš, kakor to kar delaš.

imagodei ::

c3p0 je izjavil:

imagodei je izjavil:


Sveta ne, saj tega nihče ne pravi. Zemlja lahko preživi tudi brez nas, čeprav do tega po vsej verjetnosti ne bo prišlo.


Za Zemljo smo vsi skupaj, z rastlinjem in živalmi vred, en tanek sloj plesni.

Right...? In?

Pomembno je gledišče. Mi bi rajši živeli na podoben način, kot do sedaj. Znatni deli t.i. "zahodnih demokracij", smo preživeli zadnjih 80 let brez večjih krvavih spopadov (pomembna izjema so nekatere bivše Yugo republike). Rajši bi še naprej tako. Uživamo v tehnološkem napredku, udobju, založenih trgovinah, hobijih, ki si jih še pred nekaj desetletji nisi mogel niti v sanjah privoščiti; od robotike, pametnih hiš, IoT in drugih elektro podvigov, amaterska astronomija je šla daleč naprej (v določenih primerih lahko zastonj pomagaš znanstvenikom >:D ), potovanja še nikoli niso bila toliko dosegljiva (kar sicer prispeva k CO2 izpustom), informacije so vsak trenutek na dlani ... Vse to bi želeli obdržati v znatni meri oziroma se veselimo možnosti, ki šele prihajajo in si jih danes ne moremo niti zamisliti ...

Ampak, če bo šlo tako naprej, se bomo zelo verjetno morali ukvarjati s precej drugačnimi težavami, ki bodo bistveno manj zabavne, kot zgoraj omenjene. Če ne mi, pa naši otroci. Naši vnuki pa zagotovo. In ne vem, zakaj je to potrebno?
- Hoc est qui sumus -

          ::

imagodei je izjavil:

Ampak, če bo šlo tako naprej, se bomo zelo verjetno morali ukvarjati s precej drugačnimi težavami, ki bodo bistveno manj zabavne, kot zgoraj omenjene. Če ne mi, pa naši otroci. Naši vnuki pa zagotovo. In ne vem, zakaj je to potrebno?


To je potrebno zaradi tega, da se tistemu 1% prebivalstva, katerega del so tudi starši Grete, ne bo potrebno odpovedati udobju, tako kot se mu bomo morali ostali zaradi vse večjega razslojevanja. Razlika med eko-aktivisti in ostalimi je samo v temu, da bodo prvi zaradi verovanja v imaginarne zadeve bedo sprejeli z odprtimi rokami.

imagodei ::

          je izjavil:

Medtem se soseda, ki svoja otroka vsak dan v šolo prevaža z dizelskim Polotom in celo zimo kuri drva, strašno navdušuje nad Greto. Tisti, ki razmišljamo malo bolj kritično in pogledamo še to, kaj se skriva za fasado, pa smo hitro označeni za heretike. Je že tako, da je bolj pomembno to kar govoriš, kakor to kar delaš.

Meni Greta ni posebej simpatična, ampak cel svet govori o okoljski problematiki, kar je dobro.

Tukaj spet pride do izraza razlika med nameravanim sporočilom in tistim, ki pride do sprejemnikov sporočila. Zelo pomaga, če ima človek neko pozitivno karizmo, če je dober retorik in če zna s svojo pojavo in nastopom sporočilo, ki si ga je zamislil, spraviti do drugih na način, da se čim manj popači. Greta v osnovi pove zelo direktno, je pa njen način žal tak, da množico ljudi odbije in se ukvarjajo z embalažo, namesto s sporočilom. Najbrž je to tudi nek psihološki obrambni mehanizem, ker če (se pretvarjaš da) sporočila ne dobiš, potem se lahko ukvarjaš z množico drugih obstranskih stvari.
- Hoc est qui sumus -

Cruz ::

imagodei je izjavil:

Ampak, če bo šlo tako naprej, se bomo zelo verjetno morali ukvarjati s precej drugačnimi težavami, ki bodo bistveno manj zabavne, kot zgoraj omenjene. Če ne mi, pa naši otroci. Naši vnuki pa zagotovo. In ne vem, zakaj je to potrebno?
Tudi, če ne bi bile klimatske težave prisotne bi morali spremeniti proizvodnjo/konzumiranje. Ne moremo živeti v takšnem ološu in hedonističnem stilu. Ni dobro za človeštvo, za človeka. Zakaj neki je ravno danes največ mentalnih in fizičnih težav... Le zakaj... Tehnologija ni sama po sebi slaba reč. :)

Tako da, če se nekdo ne strinja z raziskavami ali "ostrahovanji" s strani znanstvenikov, aktivistov in drugih, se jih da prepričati na tak način. Mislim, da ni človeka na svetu, ki se ne bi strinjal, da ustvarimo preveč nepotrebnih smeti. Namesto prepričevanja in prepiranja z "zanikovalci" se dajte raje posvetiti drugačnemu pristopu, ki prinese enak končni rezultat. Samo pravilen pristop moraš izbrati. Meni se Gretin pristop ne zdi pogumen, kot ga mnogi opisujejo. Vsak se zna dreti. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

zmaugy ::

zuzelka je izjavil:

3p je izjavil:


Če prav razumem, "aktivisti" pravimo, da ne, denierji pa pravite "dajmo za časa mojega življenja še naprej, tako kot sem vajen"**.


Ne poznam nobenega človeka ki bi trdil da se vreme nikoli ne spremeni, kot nas hočejo prikazati ti borci proti podnebnim spremembam.

Z zanikalci nas označujejo samo mentalni bolniki ki hočejo da pričnemo plačevati co2 davke in jesti dojenčke da preprečimo uresničitev prerokbe o koncu sveta. Da bi finančno podpiral ta religiozni kult mi ni v interesu.


Uf, tega bisera sploh nisem videl. A je možno nabit toliko neumnosti v enem samem postu? Mislim da je iz priloženega razvidno zakaj z vami ni vredno izgubljati časa.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

zuzelka ::

imagodei je izjavil:

zuzelka je izjavil:

Začni ti delati po "novem", potem pa jokaj kako se onesnažuje. Ti dovolim še en teden uporabljati sistem nas onesnaževalcev, da si z Amazona kupiš eno knjigo kako so so preživeli jamski ljudje pred izumom ognja, potem pa se poberi v hosto.
Ti dovolim da na spomlad prideš molarizirat nazaj na forum nam grešnikom kako si eko ker si zimo preživel z 0 CO2.

Ne seri in ne išči izgovorov. Začni z majhnimi koraki, ki jih je sposoben vsak - PVC vrečko iz trgovine uporabi 2x, 3x, 5x... Spomnim se, da smo tako delali včasih, recimo še okoli 1990-ega. Ko me je mama poslala v trgovino, mi je vedno dala vrečko s sabo.

2x tedensko se odpovej mesa pri kosilu.

Razmisli, a ti televizija dela celo popoldne, ne glede na to, ali jo gledaš ali ne? A ti računalnik gori non-stop, ker je tako pač prikladno?

Vzdrži se menjave telefona vsaki 2 leti, ko ima Mobitel/Simobil/Tušmobil neko novo akcijo. Uporabljaj ga 5 let.

Itd.


TV? LOL. A ti misliš da sem si kdaj v življenju lastil to škatlo po kateri trobijo da sem zloben, ker: vsi realni in namišljeni problemi na svetu? Morda bi jo moral ti kdaj izklopiti.

Najbolj tragično je pa da hrepeniš po 1990, zlata doba juge, ko si večkrat uporabil vrečko in so firme svinjarijo iz proizvodnje točile direktno v reke :))
Pojdi jim težit v Indijo, kjer še zmeraj ne poznajo čistilne, otoki plastike sredi morja pa pridejo iz njihovih rek.

Ne išči izgovorov je rekel. Me spomniš na enega "begunca" ki me je napadel da sem jaz kriv za vojno v Siriji ker nafta in te fore. Po temu se je vsedel v svojega BMWja in se veselo odpeljal naprej.

zmaugy ::

Kam gre pa naša plastika? In kdo je naredil konstantno nestabilnost na Bližnjem vzhodu?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

zuzelka ::

zmaugy je izjavil:

Mislim da je iz priloženega razvidno zakaj z vami ni vredno izgubljati časa.


K.
Zmagovalni argument.

zmaugy je izjavil:

Kam gre pa naša plastika? In kdo je naredil konstantno nestabilnost na Bližnjem vzhodu?


Če ne bi gledal pridigarjev na TVju sploh ne bi vedel da sem jaz osebno kriv za vse zlobno na planetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zuzelka ()

Okapi ::

zmaugy je izjavil:

Kam gre pa naša plastika?

Naša plastika gre nekaj v reciklažo, nekaj v sežig, nekaj jo zakopljemo v zemljo. Zelo malo (bi rekel da zanemarljivo malo) jo gre po rekah v morje. Pred 40, 50 leti jo je šlo bistveno več. Po vsaki visoki vodi so bila drevesa in grmovje ob rekah ovešeni s plastiko. Danes tega praktično ni več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

3p ::

zuzelka je izjavil:

Začni ti delati po "novem", potem pa jokaj kako se onesnažuje. Ti dovolim še en teden uporabljati sistem nas onesnaževalcev, da si z Amazona kupiš eno knjigo kako so so preživeli jamski ljudje pred izumom ognja, potem pa se poberi v hosto.
Ti dovolim da na spomlad prideš molarizirat nazaj na forum nam grešnikom kako si eko ker si zimo preživel z 0 CO2.


Hehe. Ja, spet argument tistih, ki "greti" odrekajo pravico do govora/mnenja, ker so jo enkrat videli s plastično vrečko, pa ker je šla na poti nazaj iz Amerike na letalo.

Skratka. Edini, ki bi imeli pravico predlagati spremembe, bi bili pra-ljudje (pred izumom ognja). Ker teh ni, pa spremembe niso možne, ker ni "jezusa", ki bi bil vreden lobirati za spremembe.

          je izjavil:

Medtem se soseda, ki svoja otroka vsak dan v šolo prevaža z dizelskim Polotom in celo zimo kuri drva, strašno navdušuje nad Greto. Tisti, ki razmišljamo malo bolj kritično in pogledamo še to, kaj se skriva za fasado, pa smo hitro označeni za heretike. Je že tako, da je bolj pomembno to kar govoriš, kakor to kar delaš.


Zkratka, tudi med "zelenimi" so bebci, zato je bebavo vse kar govorijo? Ne. Seveda so dejanja bolj pomembna. A če bo soseda dovolj glasna, kmalu ne bo smela otroka v vrtec voziti s TDIjem. Torej: tudi besede niso nepomembne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

imagodei ::

Cruz je izjavil:

Tako da, če se nekdo ne strinja z raziskavami ali "ostrahovanji" s strani znanstvenikov, aktivistov in drugih, se jih da prepričati na tak način. Mislim, da ni človeka na svetu, ki se ne bi strinjal, da ustvarimo preveč nepotrebnih smeti. Namesto prepričevanja in prepiranja z "zanikovalci" se dajte raje posvetiti drugačnemu pristopu, ki prinese enak končni rezultat. Samo pravilen pristop moraš izbrati. Meni se Gretin pristop ne zdi pogumen, kot ga mnogi opisujejo. Vsak se zna dreti. :)

Ja, saj pravim - intended vs perceived. Večino ljudi histerični nastopi odbijejo, zato mislim, da niso pretirano koristni. Na otroke in mladino sicer gledamo nekoliko drugače, če je otrok še nekoliko poseben, pa sploh... Na Slovenija ima talent je tudi zmagala Lina Kuduzović; na Youtube imajo med vsemi posnetki iz "Talent šovov" največje število ogledov ravno kakšni glasbeno talentirani malčki - ker nas navduši, da mulec pri 7., 10., 15. letih že tako raztura. Precej manj nas navdušujejo talentirani odrasli ustvarjalci.

Navdušujejo nas bistre mladenke in mladeniči, ki zmagujejo na matematičnih, fizikalnih in podobnih olimpijadah, precej manj pa briljantni znanstveniki, če niso hkrati še pop-zvezde tipa Carl Sagan, Neil deGrasse Tyson idr.

Podobno nas fascinira, da se mladenka Greta tako izpostavlja pri rosnih 15., 16. letih, drugi pa se ne. Kar pove, nam da misliti, pa če nam je način, na katerega je povedala všeč ali ne. Večinoma se folk zaveda, da je treba nekaj narest, Greta je samo še dodatna spodbuda. Žal pa njen nastop pri nezanemarljivi množici povzroča odpor - ne glede na to, da je mlada in "talentirana". Tako kot Hipatija tule na forumu, s svojim pristopom Greta pač do določene mere "z ritjo podre, kar z rokami zgradi".

No, Hipatija, ki ni srednješolka kot Greta, nima niti tega otroškega/mladostniškega momenta, da bi nas fascinirala s svojo nadebudnostjo in zgodnjim "talentom", tako da je za svoj cause še 100x slabša kot Greta, ampak dejansko je to side point.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

zuzelka je izjavil:

TV? LOL. A ti misliš da sem si kdaj v življenju lastil to škatlo po kateri trobijo da sem zloben, ker: vsi realni in namišljeni problemi na svetu? Morda bi jo moral ti kdaj izklopiti.

Najbolj tragično je pa da hrepeniš po 1990, zlata doba juge, ko si večkrat uporabil vrečko in so firme svinjarijo iz proizvodnje točile direktno v reke :))
Pojdi jim težit v Indijo, kjer še zmeraj ne poznajo čistilne, otoki plastike sredi morja pa pridejo iz njihovih rek.

Ne išči izgovorov je rekel. Me spomniš na enega "begunca" ki me je napadel da sem jaz kriv za vojno v Siriji ker nafta in te fore. Po temu se je vsedel v svojega BMWja in se veselo odpeljal naprej.

Toliko straw-manov in bebarij, kolikor jih tebi uspe vključiti v en post, uspe na tem forumu samo še parim bebčkom. Čestitke.
- Hoc est qui sumus -

hamez66 ::

zmaugy je izjavil:

Kam gre pa naša plastika? In kdo je naredil konstantno nestabilnost na Bližnjem vzhodu?


Sadam Husein, ane. Vse ostalo so teorija zarote, zanikovalci tega dejstva so pa največje budale.

          ::

imagodei je izjavil:

Podobno nas fascinira, da se mladenka Greta tako izpostavlja pri rosnih 15., 16. letih, drugi pa se ne.


Počakaj malo! Kako da se ne izpostavljajo? Le pravih sponzorjev nimajo, da bi jih spravili v medije in na jahtah prevažali.

Leif ::

tone31 je izjavil:


Dokumentarec je ničvreden. Ni res, da "nam energijo omejujejo", obratno je


Če imaš monopol nad energijo, je čisto vseeno koliko jo prodaš, če lahko nadziraš ceno preko carbon kreditov. Vem da vam je težko dojeti, da se skupaj z Greto vred prizadevate za interese naftnih družb. Ampak saj počasi bo, če ne prej, ko ne boste več zbrali za položnico za ogrevanje.

imagodei ::

          je izjavil:

imagodei je izjavil:

Podobno nas fascinira, da se mladenka Greta tako izpostavlja pri rosnih 15., 16. letih, drugi pa se ne.


Počakaj malo! Kako da se ne izpostavljajo? Le pravih sponzorjev nimajo, da bi jih spravili v medije in na jahtah prevažali.

Ja OK, se. Ampak drži, da se nam ta faktor mladosti na vseh področjih zdi še posebej fascinanten.
- Hoc est qui sumus -

          ::

Cruz je izjavil:

Mislim, da ni človeka na svetu, ki se ne bi strinjal, da ustvarimo preveč nepotrebnih smeti.


In kako se lahko proti temu borimo? Koliko izbire pa imamo? Precej ljudi že itak živi na pragu revščine in kako boš od njih zahteval, da naj kupujejo dražje izdelke, ki manj obremenjujejo okolje in naj kupijo električne oz. čistejše avtomobile? Trenutna "eko" propaganda pa vodi samo v večanje dajatev in davkov na obstoječe tehnologije, da se bo povečala potrošnja novih in hkrati tudi dražjih izdelkov.

imagodei je izjavil:

          je izjavil:

imagodei je izjavil:

Podobno nas fascinira, da se mladenka Greta tako izpostavlja pri rosnih 15., 16. letih, drugi pa se ne.


Počakaj malo! Kako da se ne izpostavljajo? Le pravih sponzorjev nimajo, da bi jih spravili v medije in na jahtah prevažali.

Ja OK, se. Ampak drži, da se nam ta faktor mladosti na vseh področjih zdi še posebej fascinanten.


Meni osebno ne. Je le ena izmed mnogih, ki ima dovolj vplivne sponzorje, ki so v njej videli potencial za dosego svojih ciljev. Je pa prav, da se mladina zaveda pomena ekologije, to je pa jasno.

Zgodovina sprememb…

zuzelka ::

imagodei je izjavil:


Toliko straw-manov in bebarij, kolikor jih tebi uspe vključiti v en post, uspe na tem forumu samo še parim bebčkom. Čestitke.


Potem pa ti ne bo težko z argumenti spodbit moje, več kot očitno napačno menenj?

feryz ::

zmaugy je izjavil:

feryz je izjavil:

Kako to misliš, kje bi nas bolelo? A ti očka položnice plačuje? In avta tanka?
V kolikor ne, potem enkrat poglej, kaj si kupil in kaj plačuješ.
In cilj tega šova je, da bodo položnice in računi še daljši, s še več postavkami. Ne pa, da bi se tega manj prodalo.


Jap, cela zarota je. Ampak ne s strani lobija naftarjev in prodajalcev premoga, ne ne, sploh ne.
Znanstveniki, te pizde, so se zarotile proti Jožetu Hribovcu in njegovemu golf dizlu.
Znanstveniki ne predpisujejo davkov, zato mi ni jasno, kaj sploh želiš povedati.

Cruz ::

          je izjavil:

Cruz je izjavil:

Mislim, da ni človeka na svetu, ki se ne bi strinjal, da ustvarimo preveč nepotrebnih smeti.


In kako se lahko proti temu borimo? Koliko izbire pa imamo? Precej ljudi že itak živi na pragu revščine in kako boš od njih zahteval, da naj kupujejo dražje izdelke, ki manj obremenjujejo okolje in naj kupijo električne oz. čistejše avtomobile? Trenutna "eko" propaganda pa vodi samo v večanje dajatev in davkov na obstoječe tehnologije, da se bo povečala potrošnja novih in hkrati tudi dražjih izdelkov.
To je res. Naj bodo vsi izdelki (bolj) eko po "normalni" ceni. Naj bo "eko" novo "normalno". No, sam ne poznam rešitve in vse (vsaj navidez) rešitve so ekonomsko problematične, zato se jih izogibamo. Čas je, da se država vmeša v posle in jim postavi nekaj pravil. Ne sme jim popustiti in potem omogočiti državljanom neke subvencije, da si bodo lahko privoščili. To ni rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

3p ::

zuzelka je izjavil:

imagodei je izjavil:


Toliko straw-manov in bebarij, kolikor jih tebi uspe vključiti v en post, uspe na tem forumu samo še parim bebčkom. Čestitke.


Potem pa ti ne bo težko z argumenti spodbit moje, več kot očitno napačno menenj?


Ne. Tudi ni smiselno izgubljati časa za to.

Ker?

Recimo.

Dokaz, da smo ljudje krivi za globalno segrevanje, je to, da je veliki zeleni ligenj, ki je ustvaril vesolje, postal turkizne barve. Misliš, da je argument neumen? Ja, torej ti ga ne bo težko ovreči. Daj.

imagodei ::

zuzelka je izjavil:

imagodei je izjavil:


Toliko straw-manov in bebarij, kolikor jih tebi uspe vključiti v en post, uspe na tem forumu samo še parim bebčkom. Čestitke.


Potem pa ti ne bo težko z argumenti spodbit moje, več kot očitno napačno menenj?

Govorim o slamnatih možeh, ki si jih zapisal v svojem sporočilu in ti bi zdaj rad, da ovržem... Kaj točno? Da bi jaz moral ugasnit televizijo? :\ Kar nekaj.
- Hoc est qui sumus -

zmaugy ::

Okapi je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Kam gre pa naša plastika?

Naša plastika gre nekaj v reciklažo, nekaj v sežig, nekaj jo zakopljemo v zemljo. Zelo malo (bi rekel da zanemarljivo malo) jo gre po rekah v morje. Pred 40, 50 leti jo je šlo bistveno več. Po vsaki visoki vodi so bila drevesa in grmovje ob rekah ovešeni s plastiko. Danes tega praktično ni več.





Drugače povedano, precej velika možnost je, da so plastični otoki v Tihem oceanu tudi iz naše plastike.

hamez66 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Kam gre pa naša plastika? In kdo je naredil konstantno nestabilnost na Bližnjem vzhodu?


Sadam Husein, ane. Vse ostalo so teorija zarote, zanikovalci tega dejstva so pa največje budale.


No vidiš, gotovo se zavedaš, da so težave na BV rezultat našihh potreb po nafti.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zmaugy ::

feryz je izjavil:

zmaugy je izjavil:

feryz je izjavil:

Kako to misliš, kje bi nas bolelo? A ti očka položnice plačuje? In avta tanka?
V kolikor ne, potem enkrat poglej, kaj si kupil in kaj plačuješ.
In cilj tega šova je, da bodo položnice in računi še daljši, s še več postavkami. Ne pa, da bi se tega manj prodalo.


Jap, cela zarota je. Ampak ne s strani lobija naftarjev in prodajalcev premoga, ne ne, sploh ne.
Znanstveniki, te pizde, so se zarotile proti Jožetu Hribovcu in njegovemu golf dizlu.
Znanstveniki ne predpisujejo davkov, zato mi ni jasno, kaj sploh želiš povedati.


Brez znanstvene podlage bi si težko kdo izmišljeval carbon tax.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Samael ::

zuzelka je izjavil:

Najbolj tragično je pa da hrepeniš po 1990, zlata doba juge, ko si večkrat uporabil vrečko in so firme svinjarijo iz proizvodnje točile direktno v reke :))


A dejansko si to razbral iz njegovega pisanja? Mislim, dejansko?
Ker če si, je s teboj nekaj hudo narobe in je kar malce smotano, ko človek ob prebiranju takšnih oslarij dobi vtis, da tu debatira s popolnim idiotom brez vsakršne intelektualne kapacitete.
Razumem pa ob tem, zakaj jemlješ nove fake identitete namesto da bi se oglašal s primarnim računom. Ja, razumem, da ti je nerodno ...

Zakaj ne poveš, da imaš težave z razumevanjem in vprašaš? Glej, ti bom pomagal. Predlagal je večkratno uporabo vrečk in navedel primer, da se je to v preteklosti že počelo, torej da se brez večjih nevšečnostih to da. To je povedal in nič manj, ne več. Kako so pa tvoji možgani sproducirali takšen preprosti stavek pa ... boh pomagi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

feryz ::

zmaugy je izjavil:

Brez znanstvene podlage bi si težko kdo izmišljeval carbon tax.
In dohodnine tudi ne. Trošarine.
Ter davka na dež tudi ne. Ta je sploh znanstveno podprt.

zmaugy ::

feryz je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Brez znanstvene podlage bi si težko kdo izmišljeval carbon tax.
In dohodnine tudi ne. Trošarine.
Ter davka na dež tudi ne. Ta je sploh znanstveno podprt.


Japke in sandali pomešani... Tipični hot air in megla.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

feryz ::

Tebi ja, meni ne.
Meni je tudi carbon tax megla, težka. Jaz sem čudak, ki smatra CO2 kot nujno potreben za življenje. Vi se pač s tem ne strinjate.
Ne glede na to, da je res nujno potreben za življenje. Znanstveno dokazano.

zmaugy ::

Absolutno da je CO2 nujno potreben za življenje. Pa voda tudi, ampak ne vzameš gasilskega šlauha prklopljenga na hidrant za zalit en teglc rož.
Vse v normalnih mejah.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Vazelin ::

In kako veš kaj je v mejah normale?:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Samael ::

zmaugy je izjavil:

Absolutno da je CO2 nujno potreben za življenje. Pa voda tudi, ampak ne vzameš gasilskega šlauha prklopljenga na hidrant za zalit en teglc rož.
Vse v normalnih mejah.

V tej debati je najbolj brezvezno to, da on to ve, pa bo vseeno zapisal oslarijo, ker pač ...
In potem se imajo za racionalne and whatnot ...:))

zmaugy ::

Vazelin je izjavil:

In kako veš kaj je v mejah normale?:)


Mati narava. Ni normalno da se koncentracija CO2 v 150 letih poveča za več kot 1/3.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Samael ::

Vazelin je izjavil:

In kako veš kaj je v mejah normale?:)

Jaz bi raje uporabil besedo v razumnih mejah.
Hkrati pa razumem, da se boste našli tu nekateri, ki nas boste poskušali prepričati, da se rože v tegelcu mora zalivati z gasilskim šelavfom priklopljenim na hidrant, ker pač to mora biti tako. In da so vsi, ki ne mislijo tako komunisti! :))

zmaugy ::

Samael je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Absolutno da je CO2 nujno potreben za življenje. Pa voda tudi, ampak ne vzameš gasilskega šlauha prklopljenga na hidrant za zalit en teglc rož.
Vse v normalnih mejah.

V tej debati je najbolj brezvezno to, da on to ve, pa bo vseeno zapisal oslarijo, ker pač ...
In potem se imajo za racionalne and whatnot ...:))


Itak. In potem pride drugi in zahteva celo disertacijo o tem, kaj naj bi naredili in kakšni so pričakovani stroški in vse ostalo.
In ko bi to dobil, bi pa rekel, da njemu osebno se zdi, da so bila vedno nihanja in da ni prepričljivih dokazov za to, da GW povzroča človek, ker vulkani in sončne bradavice:))
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Vazelin ::

Samo saj veste a ne da ta potrošnja, ki ji je priča Gretina generacija še nikoli ni bila tako divja, ko vsak živelj že ima mobilni telefon, gore oblek in podobno. Gretina generacija je generacija potrošnikov nove dobe, ki živijo v najbolj udobnem svetu do sedaj. A mislite da si bodo oni odpovedali sladkim razvadam? Za začetek mobitelom, baterijam, gori oblek (samo ko vidim tiste 16 letnice kako vlačijo velike vreče iz Primarka se nasmehnem, v petek pa gredo namesto šolo na kongresca..).

Saj ne, da Gretini vrstniki naredijo samomor, če jim vzameš samo mobitel:)) Zato se Trump in Putin lahko sladko in privoščljivo nasmihata, ker vesta, da so totalni bleferji
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Cange ::

Nisem bral cele teme.
Greta rabi podporo od šolstva, zdravstva, vremenarjev in znanstvenikov ki se ukvarjajo s tem problemom. Vplivat bi mogla na ~vrstnike na dolgi rok čez šolstvo. To da jo postavljajo v akvarij z največjimi ribami je utopija, to so nepomembne ribe na dolgi rok, pomembne so samo toliko da poskrbijo da bodo njihovi nasledniki tudi zelo stari in z mindsetom izbrati pravega eco naslednika. Koza cela volk sit.

Pika na i ::

Vazelin je izjavil:

Samo saj veste a ne da ta potrošnja, ki ji je priča Gretina generacija še nikoli ni bila tako divja, ko vsak živelj že ima mobilni telefon, gore oblek in podobno. Gretina generacija je generacija potrošnikov nove dobe, ki živijo v najbolj udobnem svetu do sedaj. A mislite da si bodo oni odpovedali sladkim razvadam? Za začetek mobitelom, baterijam, gori oblek (samo ko vidim tiste 16 letnice kako vlačijo velike vreče iz Primarka se nasmehnem, v petek pa gredo namesto šolo na kongresca..).

Saj ne, da Gretini vrstniki naredijo samomor, če jim vzameš samo mobitel:)) Zato se Trump in Putin lahko sladko in privoščljivo nasmihata, ker vesta, da so totalni bleferji

O ti buhtelj!
Tvoja generacija pa ni potrošniška? Nisi živel udobno? (čudno, ker jugonostalgikov je na milijarde v Sloveniji in življenje takrat je bilo menda super krasno in v primerjavi z danes, neprimerljvo boljše)

Nehaj.
Nehaj.
Če imaš telefon, če si oblečen, če špricaš pouk, če če če delaš drugače kot ti - po tvoji in (dveh svetovnih norcev) prekrasni logiki, ne smeš reči nič.

Smejem se lahko samo tebi in tebi podobnim.
Pa kar žalostno je, da se stari prdci posmehujejo "svojim" otrokom, ki jih opozarjajo, da se jim nekaj ne zdi prav.

Vazelin ::

O ti buhtelj!
Tvoja generacija pa ni potrošniška?
Ne, niti pod razno ne kot sedanja

Nisi živel udobno? (čudno, ker jugonostalgikov je na milijarde v Sloveniji in življenje takrat je bilo menda super krasno in v primerjavi z danes, neprimerljvo boljše)
Jaz nisem izkoriščal udobja a hkrati še isti dan protestiral proti temu udobju


Nehaj.
Nehaj.
Ok

Če imaš telefon, če si oblečen, če špricaš pouk, če če če delaš drugače kot ti - po tvoji in (dveh svetovnih norcev) prekrasni logiki, ne smeš reči nič.
Mladi bi lahko namesto špricanja šole organizirali kakšno čistilno akcijo, sortirali odpadke in podobno. Če bi vsak mesec pol sobote udarili eno udarniško akcijo bi bil svet lepši.

Smejem se lahko samo tebi in tebi podobnim.
Pa kar žalostno je, da se stari prdci posmehujejo "svojim" otrokom, ki jih opozarjajo, da se jim nekaj ne zdi prav.
Eno je opozarjanje, drugo je da tudi delaš v tej smeri. Opozarjanje je cheap
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Samael ::

10 strani ste nabijali, kako je vse to mit, pa bili povsem iz sebe, ker nekdo opozarja na to ... zdaj pa obračate ploščo kao "opozarjanje je cheap".
Seriously?
Bolj cheap kot zabiti glavo v rit in se delati, da je vse ok, pa da je problem v tistih, ki na to opozorijo?
Jaz sam nisem idealen, tudi sam bi lahko storil še kaj, še več ... pa nekoliko manj zapravljal, ampak zato ne bom tisti cepec, ki si bom zavoljo svoje lastne situacije ustvaril namišljen črno/bel ideološki svet, v katerem so problem Grete.
Opozarjaje je cheap, praviš ... ampak niti približno ne tako cheap, kot egoistično nabijati nekaj v tri krasne in se po tleh metati zato, ker nekdo opozarja. Ker nas nekdo sili govoriti o tem. Premišlejvati o tem. In v končni fazi tudi kaj pri sebi, svojem delovanju, spremeniti.
Torej ja, talk is cheap. Pa samo govorite in govorite v tri krasne. Problem je pa Greta, aneda? V vašem fantazijskem svetu mogoče.

Aar2rk ::

Okapi je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Kam gre pa naša plastika?

Naša plastika gre nekaj v reciklažo, nekaj v sežig, nekaj jo zakopljemo v zemljo. Zelo malo (bi rekel da zanemarljivo malo) jo gre po rekah v morje. Pred 40, 50 leti jo je šlo bistveno več. Po vsaki visoki vodi so bila drevesa in grmovje ob rekah ovešeni s plastiko. Danes tega praktično ni več.



Čeprav verjamem (želim verjeti), da je boljše, kot je bilo, žal ni res da tega praktično ni več, tudi letos se lahko naredi podobne slike na naših rekah. Sicer jih nimam pri roki, ampak lahko poiščem.
««
13 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leto 2019 drugo najtoplejše leto (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16027343 (23433) BigWhale
»

Za nami je najbolj vroč oktober doslej (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23838110 (31038) Leif
»

Koncentracija ogljikovega dioksida dosega nove rekorde (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10529913 (24579) Gruterzer
»

Nova anketa: globalno segrevanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ankete
26148830 (40962) gzibret

Več podobnih tem