» »

Wifi router na sim kartico

Wifi router na sim kartico

bauci ::

Imam brezžični internet 20/5 (na sim kartico) in Huawei router, ki sem ga dobil ob vezavi pri Simobilu pred 3 leti.
Wifi signal po hiši ni najboljši. Rad bi kupil nekaj kar bi mi ojačalo wifi signal po hiši in (o wifi omrežji nimam pojma), da bi mi med napravami, ki so vključene v wifi omrežje promet potekal čim hitreje oz. da bi med napravi v wifi omrežju lahko nemoteno gledal filme iz NAS v čim večji resoluciji.
Ali kupim nov router na sim kartico, ki bo imel močnejši signal? Katerega priporočate?
Ali naj kupim ojačevalce signala?
Ali naj kupim wifi mesh sistem?

starfotr ::

Prvo, kar moraš naredit, treba je potegnit UTP kable po hiši.

Nato kupiš nek sistem dostopnih točk, dobre so npr. https://www.ui.com/

In en router, npr. njihov iz edge serije.

To te bo stalno kar nekaj 100 eur vse skupaj, vendar ti bo delalo ko šus. In pripravljen boš za višje hitrosti v prihodnosti.

NAS, TV, stacionarne računalnike in ostale naprave, ki lahko daj vse na UTP kabel.

bauci ::

Vem, da bi utp kabel rešil zadevo ampak se ženski del familije s tem ne strinja tako, da je edina varianta wifi.

starfotr ::

Menjaj zeno.
Ali pa požri, da se zatika. Oziroma glej v nižji ločljivosti.

Ne gre to tako, kot misliš.

t0mekk ::

Aliex, lte modem.

DeeCoy ::

t0mekk je izjavil:

Aliex, lte modem.

Ti si na kakih tabletah??

Ontopic: Ne bo šlo brez kablov,žal..

bauci ::

Ok. Kaj pa druga varianta.
Ali lahko NAS direktno s kablom priklopim na Smarttv (bom pa NAS prestavil)? Ali gre to z utp kablom? Za ogled filmov pa Kodi?

DeeCoy ::

Ja, opcija je, da postaviš omrežje pri televiziji. Ampak še vedno rabiš žico do modema.. Torej potegnit vsaj en kabel od modema do TVja. Ali pa daš vse pri tvju na svoj subnet in imaš dva routerja, ta pri tvju se brezžično povezuje na glavnega. Tudi če internet pade, bo ta subnet še vedno delal..

bauci ::

Hvala za nasvet. Kakšen predlog za router za subnet?

starfotr ::

bauci ::

Kar je napisal DeeCoy.
Oprosti sem šele sedaj videl, da si dal povezavo na drugo temo :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauci ()

masevc ::

Ti lahk iz svojih lastnih izkusenj povem.
Stream preko wifi (dovolj hitrosti in jakosti signala) se je zatikal.
Stream preko kabla dela bp.
Nimas kaj razmisljat.

bauci ::

Hvala za vse odgovore. Zanima me še, če bom priključil NAS direktno na tv preko mrežnega kabla, kaj moram še narediti, da bo vsebina NASa vidna na tv?

rogerg ::

Da si malo sposodim temo....

Na vikendu (HR) uporabljam sim router in njihovo HR-T sim kartico 4G Lte. Moc signala je Ok, le hitrost je sedaj (ko je vec gostov) malo nizka in se na trenutke zatika ob gledanju Tv.
Kako, ce sploh kako, bi lahko dvignil trenutno hitrosto ( 7.8 Down in 17.4 Up)? Kabel ne pride v postev, ker je to v avtokampu. A bi kaksni brezzicni ojacevalniki resili zadevo? Ne potrebujem dometa/okolice.....le za nemoten ogled TV-ja malenkost visjo hitrost....?!

Vsak nasvet dobrodosel


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1767547309 (703) d4vid
»

A1 ima nov hibridni modem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
38583532 (29296) simnov
»

Corrupted files - omrežje ne dela prav?

Oddelek: Omrežja in internet
372477 (1171) Zvitor
»

Innbox Powerline PLC (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5014986 (13701) ...:TOMI:...
»

daljši doseg wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
366302 (4615) maremare

Več podobnih tem