» »

Kolesarska steza je za kolesa!

Kolesarska steza je za kolesa!

1 2
3
»

Shegevara ::

Jype, samo zato ker imajo odlično kolesarsko infrastrukturo, pri nas pa ne še ne pomeni da lahko tu kršiš predpise. Poznam recimo amsterdam in vem, da kolesarji niso kaj prida bolj nedolžni kot v Ljubljani, kar se prometnih predpisov tiče. Res je, da je neka objestna oseba na kolesu 100x manj nevarna kot za volanom ampak en red je pa vseeno treba spoštovat in to velja za vse udeležence v prometu.

jype ::

Shegevara je izjavil:

Jype, samo zato ker imajo odlično kolesarsko infrastrukturo, pri nas pa ne še ne pomeni da lahko tu kršiš predpise.
Seveda ne. Predpise lahko kršim zato, ker policistom dol visi zame, ker jih tako slabo plačujete.

Shegevara je izjavil:

ampak en red je pa vseeno treba spoštovat
Spoštovanje kolesarja se da zaslužit z ustreznimi ukrepi, kar na lepe oči ga pa ne moreš dobit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Shegevara ::

Sorry ampak to so zame slabi razlogi zakaj ne voziš po predpisih.

jype ::

Ja, saj tebi ni treba kršit predpisov, če ne želiš, moram te pa opozoriti, da če četrti člen upoštevaš v celoti, s tem nosiš glavo naprodaj.

Stalinovic ::

Meni ni všeč ta kultura kolesarjev, ko hočejo druge izločiti. Postati morajo bolj manj ksenofobi in sprejeti tudi druga vozila na kolesarske proge.

jype ::

Stalinovic je izjavil:

Meni ni všeč ta kultura kolesarjev, ko hočejo druge izločiti.
Čemu lažeš?

perci ::

A če prestopis med orto kolesarje, prenehas biti morilec?

jype ::

perci je izjavil:

A če prestopis med orto kolesarje, prenehas biti morilec?
Ne. Morilec prenehaš biti, ko nehaš po cestah mahati z morilskim orožjem.

perci ::

No, sej. To sem mislil. Torej, upanje ostaja.

jype ::

Za to ti ni treba bit kakršenkoli kolesar, kaj šele orto. Komot si pešec, skirojaš... Ma, tudi če greš s kajakom si že zadostil temu pogoju.

perci ::

Skirojaš? Ampak izključno nemotoriziran, verjetno? Kaj pa električno kolo?

jype ::

perci je izjavil:

Skirojaš? Ampak izključno nemotoriziran, verjetno? Kaj pa električno kolo?
Zakaj nemotoriziran? Obstajajo motorji, ki so 90% učinkoviti, pa nimajo nobenih škodljivih izpustov.

Poleg tega ubija gibalna količina.

perci ::

Zakaj nemotoriziran?

Ker so motorizirani nevarna stvar in ob štorasti uporabi povzročajo hude telesne poškodbe.

Poleg tega ubija gibalna količina.

Jst sem pa mislil, da ubijajo nesreče.

Motorizirani so hitri (25km/h) in težki (baterije). Poleg tega 90 kilska utež (pri 25 km/h), ki jo prenaša s sabo, tudi doda nekaj h gibalni količini.

Z nekaj jutjubanja lahko tudi odstraniš hitrostno omejitev.

jype ::

perci je izjavil:

Ker so motorizirani nevarna stvar in ob štorasti uporabi povzročajo hude telesne poškodbe.
Hm? Nič ne vem, da bi kakšno sodišče skiro na električni pogon smatralo za nevarno stvar.

perci je izjavil:

Jst sem pa mislil, da ubijajo nesreče.
Ne, ubija gibalna količina. Nesreče se ne dogajajo, vse je posledica odločitve ljudi, da uporabijo nevarno stvar.

perci je izjavil:

Motorizirani so hitri (25km/h) in težki (baterije). Poleg tega 90 kilska utež (pri 25 km/h), ki jo prenaša s sabo, tudi doda nekaj h gibalni količini.
Skratka, vsaj 15x manj kot nevarna stvar.

perci je izjavil:

Z nekaj jutjubanja lahko tudi odstraniš hitrostno omejitev.
Super ideja: Vsi novi avtomobili bi morali imeti blokado pri 15km/h, tako bi se izognili večini žrtev.

perci ::

Hm? Nič ne< vem, da bi kakšno sodišče skiro na električni pogon smatralo za nevarno stvar.

Še dobro, da poznaš mene, da ti lahko te stvari povem.

Ne, ubija gibalna količina. Nesreče se ne dogajajo, vse je posledica odločitve ljudi, da uporabijo nevarno stvar.

Če ubija gibalna količina kot taka, potem jaz dvakrat tedensko ubijem na tisoče ljudi. Pa noben tega sploh ne opazi.

Skratka, vsaj 15x manj kot nevarna stvar.

Tudi prižgana motorka v nakupovalnem centru je nevarna stvar, pa je lahko čisto pri miru.

Super ideja: Vsi novi avtomobili bi morali imeti blokado pri 15km/h, tako bi se izognili večini žrtev.

Trg z rabljenimi vozili bi potem res zacvetel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

jype ::

perci je izjavil:

Če ubija gibalna količina kot taka, potem jaz dvakrat tedensko ubijem na tisoče ljudi. Pa noben tega sploh ne opazi.
Jah, zgleda imaš srečo in pobijaš zgolj revne in depriviligirane.

perci je izjavil:

Tudi prižgana motorka v nakupovalnem centru je nevarna stvar, pa je lahko čisto pri miru.
Hm, v Hoferju imajo baje ugasnjene, prižganih nisem še videl.

perci je izjavil:

Trg z rabljenimi vozili bi potem res zacvetel.
Saj ne bi smeli z njimi na cesto, dokler se blokade ne vgradi.

perci je izjavil:

Še dobro, da poznaš mene, da ti lahko te stvari povem.
Linkat moraš, na besedo ne verjamem.

zavajon ::

Stalinovic je izjavil:

Meni ni všeč ta kultura kolesarjev, ko hočejo druge izločiti. Postati morajo bolj manj ksenofobi in sprejeti tudi druga vozila na kolesarske proge.

Nismo vsi taki. Mene ne motijo druga vozila ali osebe na kolesarski cesti. No, priznam, nekateri me res nekoliko motijo. Npr. pešci, ki buljijo v telefon, namesto da bi gledali naprej, pa avti, ki so parkirani na kolesarski in ne pustijo niti toliko prostora, da bi šel za silo mimo. S prvimi se običajno "zmenim" tako, ta tik pred njimi močno zabremzam, da bremze zaškripajo, ob tem običajno refleksno dvignejo pogled od telefona, jaz pa "sori ..." Pri drugih pa mi ročka bremze slučajno podrsa ob vzvratno ogledalo ali vrata...

jype ::

zavajon je izjavil:

Nismo vsi taki
Skoraj noben ni tak, razen morda tistih parih, ki so iz avtomobilske folklore vajeni tega, da se ti mora vsak nemudoma umakniti, ker je cesta "tvoja".

zavajon je izjavil:

No, priznam, nekateri me res nekoliko motijo. Npr. pešci, ki buljijo v telefon, namesto da bi gledali naprej, pa avti, ki so parkirani na kolesarski in ne pustijo niti toliko prostora, da bi šel za silo mimo. S prvimi se običajno "zmenim" tako, ta tik pred njimi močno zabremzam, da bremze zaškripajo, ob tem običajno refleksno dvignejo pogled od telefona, jaz pa "sori ..." Pri drugih pa mi ročka bremze slučajno podrsa ob vzvratno ogledalo ali vrata...
No, vidiš, jaz takih reči ne počnem, ker vem, da imajo pešci vedno in povsod prednost, pri avtomobilistih pa nikoli ne moreš vedeti razloga, zaradi katerega so narobe parkirali, zato nima smisla poškodovati vozila.

Cange ::

Na podeželju je stvar bolj enostavna, sem ter tja kaka krava pride, če se že zaletiš vanjo je dobra možnost da pritaneš na mehko:

perci ::

Hm, v Hoferju imajo baje ugasnjene, prižganih nisem še videl.

Če ti uletiš notri s prižgano, potem je nevarna stvar. Po drugi strani avto, parkiran na parkirišču, ni nevarna stvar. Če se ti s kolesom zaletiš vanj, boš 100% sam odgovoren za škodo, ki si jo povzročil.

Linkat moraš, na besedo ne verjamem.

http://www.pisrs.si/Pis.web/sodnaPraksa...

zavajon ::

jype je izjavil:

No, vidiš, jaz takih reči ne počnem, ker vem, da imajo pešci vedno in povsod prednost, pri avtomobilistih pa nikoli ne moreš vedeti razloga, zaradi katerega so narobe parkirali, zato nima smisla poškodovati vozila.

Lepo, da si bolj toleranten od mene. Jaz na prednost ne dam prav dosti, to se mi zdi pomemben podatek le kot morebitna dopolnitev odločitve na podlagi zdrave pameti. Pešci (pa seveda tudi drugi), ki buljijo v telefon, pa naj si bo to na kolesarski, pločniku ali prehodu za pešce pa mi grejo na živce zato, ker so enaki avtomobilistom, ki pričakujejo, da se bodo vsi nemudoma umaknili s ceste, ker imajo oni prednost. Vsak mora upoštevati, da revež nima časa gledati niti predse, ker mora nujno napisati na fejzbuk nekaj, kar bo rešilo svet. Pa avti, ki parkirajo na kolesarski me tudi ne motijo, če so vsaj toliko uvidevni, da pustijo dobra pol metra prostora, da gre lahko bicikl mimo. tudi sam kdaj pa kdaj parkiram na kolesarski, če ni druge (oz. če bi sicer moral na cesti, kjer je kazen 200€, na kolesarski je samo 80€), a vedno preučim možnosti, da s tem čim manj oviram druge ljudi, živali in sredstva.

jeropero ::



tole je supersposobni kolesar^

SeMiNeSanja ::

Jype bo edino to dosegel, da si bo (še) kdo mislil, da so kolesarji totalno debilni norci.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

s1m0n ::

Pa recimo, da teh na specialkah je 50/50 :)

GizmoX ::

Zdi se mi, da je treba tole v vsako kolesarsko temo napisat:
Hvaležni bodite za vsakega kretena in norca, ki gre iz avtomobila na kolo ;)
Jaz bi raje videl, da me zbije kolesar (ki buli v telefon), kot pa avtomobil (ki buli v telefon).

Kar se pa originalnega posta tiče:
Dokler je praksa, da se na pločnikih rišejo črte (ali še manj, postavljajo znaki), potem se ne moreš čuditi, da je na prostoru za kolesarje še vse ostalo. Ne moreš se niti čuditi, da na kolesarje gledajo kot na invazivno vrsto. In tudi kot kolesar (IMHO) ne moreš biti jezen na zagledance v telefon, ko na pločniku zaidejo čez črto. Če bi svojo jezo usmerili na infrastrukturo, bi imeli končno vsak svoj mir in svoje mesto v prometu.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

SeMiNeSanja ::

GizmoX je izjavil:

Zdi se mi, da je treba tole v vsako kolesarsko temo napisat:
Hvaležni bodite za vsakega kretena in norca, ki gre iz avtomobila na kolo ;)
Jaz bi raje videl, da me zbije kolesar (ki buli v telefon), kot pa avtomobil (ki buli v telefon).

Že res, vendar ni vsakomur dano, da bi lahko z avta presedlal na kolo.

Kljub temu (in tudi ravno zato), to NIKOMUR (še najmanj pa nekemu Jype-u) daje pravico, da se obnaša vzvišeno, arogantno, laže in pljuva na vse strani po vsemu, kar je na motorni pogon.

Ni samo 'način prevoza' indikator, kakšen človek si. S kolesi se vozijo tudi največji človeški izmečki. Nisi niti za 1 miligram "boljši" človek, če se voziš s kolesom. Če si pa militantni anarhist tipa Jype, pa prej poskrbiš za to, da bo kdo pomislil, da ti kolesarjenje skisa možgane, če z njim pretiravaš!

Vsak mora za sebe vedeti zakaj se vozi s kakšnim prevoznim sredstvom. Noben Jype tu nima kaj pametovati, s čem bi se smel ali ne smel voziti.
Isto velja za hrano - tudi tam ga ni, ki bi mi smel pametovati, kaj smem dati na krožnik - razen morda zdravnik.

Militantni anarhistični kolesarji pozabljajo, da niso čisto nič boljši od militantnih anarhističnih veganov!

Nobeno diktiranje drugim, kako morajo živeti ne doseže željenih ciljev, prej odpor.

SPODBUJANJE kolesarjenja NI pljuvanje po voznikih motornih vozil. Ampak to je žal že previsoka matematika za sociopate tipa Jype.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

jype ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Kljub temu (in tudi ravno zato), to NIKOMUR (še najmanj pa nekemu Jype-u) daje pravico, da se obnaša vzvišeno, arogantno, laže in pljuva na vse strani po vsemu, kar je na motorni pogon.
S to pravico se rodimo.

SeMiNeSanja je izjavil:

S kolesi se vozijo tudi največji človeški izmečki.
Če se voziš s kolesom, si že po definiciji rešitelj človeške civilizacije, če se z osebnim avtomobilom, pa osebno odgovoren za holokavst.

SeMiNeSanja je izjavil:

Vsak mora za sebe vedeti zakaj se vozi s kakšnim prevoznim sredstvom. Noben Jype tu nima kaj pametovati, s čem bi se smel ali ne smel voziti.
Otroci, ki jim uničujete prihodnost, vas imajo pravico v samoobrambi umoriti, preden jim v svojem napuhu planet spravite do stanja, ki se ga ne bo več dalo popraviti.

SeMiNeSanja je izjavil:

Nobeno diktiranje drugim, kako morajo živeti ne doseže željenih ciljev, prej odpor.
Enako lahko jaz rečem za prometne predpise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

SeMiNeSanja ::

Ni kaj... pogosta srečanja objestnih kolesarjev z rampami in drugimi objekti so več kot očitno pustila trajne posledice.

Še za tisto rampo na posnetku so mu avtomobilisti krivi, saj brez njih nebi postavili rampe.

Kakšnega drugega bi pri zgornjih izjavah že odpeljali na prisilni pregled na psihiatrijo.

Tukaj pa admini kar dopuščajo tako brezvezno trolanje. Ko pa to kdo drug počne pa brišejo, zaklepajo teme,..... Ne vem.... Kakšni kriteriji so to?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

r3dkv1c4 ::

Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

jype ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Še za tisto rampo na posnetku so mu avtomobilisti krivi, saj brez njih nebi postavili rampe.
Damn right.

r3dkv1c4 je izjavil:

jype a to si bil ti??
Ne. Jaz ne preklinjam, ker sem lepo vzgojen.

SeMiNeSanja je izjavil:

Tukaj pa admini kar dopuščajo tako brezvezno trolanje. Ko pa to kdo drug počne pa brišejo, zaklepajo teme,..... Ne vem.... Kakšni kriteriji so to?
Taki, ki spodbujajo trajnostno mobilnost.

SeMiNeSanja je izjavil:

Kakšnega drugega bi pri zgornjih izjavah že odpeljali na prisilni pregled na psihiatrijo.
Ja, recimo kakega, ki vztrajno trdi, da je lastniško programje lahko izkaže informacijsko varnost, navkljub jasnim dokazom o nasprotnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

SeMiNeSanja ::

jype je izjavil:

Ja, recimo kakega, ki vztrajno trdi, da je lastniško programje lahko izkaže informacijsko varnost, navkljub jasnim dokazom o nasprotnem.

Spet obračaš besede in si prirejaš tuje izjave? Sram te bodi!

Sam res žalostno, če moraš posegat po takih prijemih, da bi kvazi prepričeval ljudi v neko silno superiornost odprtokodnega programja, da pri tem izvajaš še celo bullying nad tistimi, ki odprtokodnemu programju priznavajo pomembno vlogo (se pa ne pustijo nategniti z povsem nekritičnim blejanjem o neki popolni superiornosti odprtokodnega programja).
Sorry, eni smo pač kritični in ne nasedemo vsaki laži in izmišlotini.

Obnašaš se podobno kot tisti, ki se je posral pred lastni prag, da bi s tem odvrnil nepovabljene obiske.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

jype ::

SeMiNeSanja je izjavil:

bullying
Jaz nisem tisti, ki ostale ogroža s prevažanjem v več ton težki jekleni kletki, ki z neobvladljivo hitrostjo drvi po urbanih območjih, kjer živijo ljudje.

SeMiNeSanja je izjavil:

Obnašaš se podobno kot tisti, ki se je posral pred lastni prag, da bi s tem odvrnil nepovabljene obiske.
Sliši se kot ustrezna taktika. Kaj naj bi bilo s tem narobe?

twom ::

m0LN4r je izjavil:

Kam pa spadajo tisti elektricni invalidski vozicki? Kje se lahko in morajo voziti?
Oni se vozijo tam kjer se sploh lahko, pa se s tem kdaj tudi zelo ogrožajo, pa včasih verjetno nimajo prav velike izbire.

s1m0n ::

Mislim, da je na cesti v avtomobilih dovolj "invalidov", da se ni potrebno ozirati na te na vozičkih, ki lahko lepo vozijo ob robu ceste, če druge izbire nimajo na voljo.

MacLeod ::

Tudi taki kolesarji obstajajo, nekateri mislijo da je cesta samo njihova.
https://www.facebook.com/Puls24.mk/vide...

jype ::

Kriv je očitno voznik motornega vozila. Če se bi ob odhodu pravilno odločil in uporabil javni prevoz, do nesreče ne bi prišlo.

VeganCyclist ::

Jst sm pred časom recimo naivno mislil, da se bom lahko dnevno s kolesom vozil na šiht na relaciji Kranj - Škofja Loka po Sorškem polju. Kao bodmo eko in zdravi. Juhej! Ceste gre derekt po polju zravn železnice. Dolžina je prava (cca 8km), asfalt je super,...umaknjena od prometa. Do sem vse super. Problem pa je, ker je ta, za avtomobilski promet sicer zaprta cesta,...polna prometa. Ko greš ob 14h domov kolone avtomobilov iz fabrk na Trati mirno zavijajo v znak prepovedan promet. Kva folku ni jasno jest ne vem. Na tej cesti maš rolkarje, mamice z vozički, kolesarje, pešce,...in vse skače stran na polje ko nepismeni bedaki misljo da so pometnješi od ostalih. Pa ne gre se samo za to, da je to moteče, ampak za to, da je to neki najbol nevarnega ever. Na kolesarski stezi, kjer od zadaj ne prčakuješ prometa, ti model prpiči in te na 10 cm prehiti z avtomobilom. Slišiš ga ne, vidiš tut ne. Zadeva je tok nevarna, da se sam po tej cesti sploh ne upam več vozit. Je pa to tipična slovenska proletarska fora, Renault na lizing, pršparal bom pa s tem, ko se bom z avtom po kolesarski stezi vozu, k je 500m krajša. Sicer se pa za ta problem ve že desetletja,...ampak se nobenmu ne zdi vredno tam sred polja postavit kake rampe.

solatko ::

GreenTea - Vsi imate pri sebi telefone, a je tako težko take voznike poslikat in poklicat 113? Avtomobili na cesti, ki je rezervirana za pešce in voznike eno ali več slednih vozil na nožni pogon ali pomžnim motorjem, nimajo kaj počet. Voziš se lahko po sredini in naj se lepo vozi za teboj, s tvojo hitrostjo, ker ste ovce in se jim umikate, pač izkoristijo pot po kateri so hitreje doma, ker so na cesti za njih, večji zastoji, kot na kolesarski stezi.
Delo krepa človeka

VeganCyclist ::

Splošna kultura voznikov je na psu, za to kolesarjenje ni tok varno kot bi moralo bit. Prejšni teden sm z avto peljal 55 km/h po cesti s 50 omejitvijo. Za mano se na pol metra nalima en mulc z mercedezom, mi blenda in me čaz kake 10min prehiti. Potem pa na silo za brezveze celo pot pred mano probava bremze vse do Kranja. Dejansko maš folk, k je tok zafrustriran in prizadet, da bi šel uničit svoj avto, tvoj avto, ti grozil z živlenjem in cajtom in še kej, samo za to, da bi se lahko pred tabo pelal. To je točno to, kar je Rugelj govoru. Zafrustrirani pezdeki iz familij, kjer je kraljeval alkohol niso za na cesto.

solatko ::

GreenTea - Ni to toliko odvisno od kulture, temveč tempo življenja, saj se nobenemu ne ljubi čakat v kolonah, če je možnost brezplačnega švercanja po drugi poti. Potrčeva ulica je že skoraj 10 let enosmerna, vendar zelo veliko voznikov, ki imajo posle v UKC ali tam delajo, vozi v napačno smer, ker jim pravilna vožnja na Zaloško, vzame preveč časa (zastoji na Zaloško ob konicah, so res grozni).
Ne boš verjel, ampak to počno tudi zafrustriranci s Clio-ti, ki so rasli v čisto normalnih družinah, brez alkohola in drog. Pravila so, samo nadzor je slab. V taki situaciji bi moral komandir poslati samo enega policista, dvakrat na teden (različne dneve) tja in bi cela policijska postaja izpolnila zahtevano kvoto plačilnih nalogov, promet pa bi se v enem tednu prestavil tja, kjer mu je mesto, samo komandirji so preneumni, za kaj takega.
Delo krepa človeka

starfotr ::

https://www.policija.si/apps/predlogi_o...

Če ste prezabiti, to ni problem organov pregona.

solatko ::

starfotr - Hvala za link, so že dobili označeno.
Ne gre za zabitost, temveč zato, da policije ravno ne obiskujem na netu in sploh nisem vedel, da ta aplikacija obstoja, telefonsko so bili opozorjeni pa že nekajkrat, vendar kontrolo na tej ulici izvajajo takrat, ko skoraj ni prometa, kakšne pol ure, vsakih nekaj tednov. Kazen je samo 200/100€ brez točk in to policistom ne prinese dovolj bonitet, je bolje na Roški.
Delo krepa človeka

zmaugy ::

starfotr je izjavil:

https://www.policija.si/apps/predlogi_o...

Če ste prezabiti, to ni problem organov pregona.

Tole je kot tisti gumbi, ki jih živčkoti pritiskajo, nimajo pa nobenega učinka. Jebe se njim, odgovor bo, suma sumarum, da je tam nadzor že zdaj ustrezen.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Semafor velja tudi za kolesarje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
10818365 (6661) Invictus
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11738265 (33136) St235
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50957057 (50247) jype

Več podobnih tem