» »

Prepoved uporabe telefona med voznjo - nejasnosti

Prepoved uporabe telefona med voznjo - nejasnosti

Tero ::

Pozdravljeni.
Pred kratkim je bilo objavljeno v medijih da policija v teh dnevih bolj pozorno preverja uporabo telefona med voznjo. Sam se vsekakor strinjam da je to lahko nevarno.
Sam vsakodnevno službeno prevozim 200-500km na dan po Sloveniji. Za navigacijo uporabljam moj telefon (Google maps) ki je preko stojala prilepljen na vetrobransko steklo.
Ali je to prekršek???
Če sem prav prebral zakonodajo oziroma cpp piše da in je prepovedana uporaba cesakorkoli kar lahko zmanjša slušno in vidno zaznavanje kar je lahko zelo subjektivno. Kako to policaji tolmačijo? Na več spletnih straneh sem prebral da je uporaba navigacije dovoljena ampak kdo to pravi dejansko?
Če prav razumem je dovoljena uporaba prostoročne naprave za telefoniranje. A če spet prav razumem ni dovoljeno tipkati po telefonu tudi za samo 'dvig'. Kar je malo smešno ker lahko dvignem v avtu na touch screenu. Kar je prakticno isto.
Če je recimo navigacija dovoljena... Android telefoni omogočajo da imas dve aplikaciji na ekranu. Jaz imam na pol google maps drugi pol YouTube ki ga uporabljam za glasbo.(kot veste YouTube ne moreš dat v ozadje)
Ali bi to lahko bil prekršek če je recimo samo eno okence za navigacijo dovoljeno?
Vsekakor ne želim kršiti cpp in dobiti kaksno kazen a ker imam na dan približno 30 različnih naslovov v Sloveniji do katerih ne znam prit brez navigacije (in nočem bit brez glasbe) je uporaba telefona za to nujna.
Bi mogoče ta vprašanja postavil komu drugemu kot na slo-techu? Kakšna uradna oseba bi ki znala na ta vprašanja odgovorit?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

feryz ::

Dihaj malo, bo boljše.
Kupi avto, ki vsaj malo vozi sam in se izgovarjaj na to.
Tebe moti mali telefon, ne motijo pa te plahte v Teslinih avtih, ki jih MORAŠ gledati.
In niso nalimane na šipo, ampak nekje pri kolenih. Daleč od pešcev v vidnem polju.

Eni se pa res bojite puklavčevih sužnjev, svaka vam čast. Ko te ustavijo, pritisni ON tipko in si vsega frej. Pa klic prekini, ne glede na prostoročnost.

Btw, ko mene policaji ustavijo, poženem snemanje videa. Preden spustim šipo.

Skylord ::

Tero je izjavil:

(kot veste YouTube ne moreš dat v ozadje)

BTW
Ne ne vemo. Mi vemo, da se to da.
Pa to sploh ni point.
Jaz res ne razumem vseh teh, ki v današnjih časih med vožnjo držijo telefon v rokah. Pravilno. Vse treba kaznovat in 250€ je premalo. Danes ima že vsak 10 let star avto prostoročno teleefoniranje tako, da ni izgovorov. Ja če mene vprašaš je pa prčkanje oziroma nastavljanje navigacije na telefonu še bolj nevarno, ja isto pa na avtomobilskem zaslonu.

sunshine403 ::

Skylord je izjavil:

Tero je izjavil:

(kot veste YouTube ne moreš dat v ozadje)

BTW
Ne ne vemo. Mi vemo, da se to da.
Pa to sploh ni point.
Jaz res ne razumem vseh teh, ki v današnjih časih med vožnjo držijo telefon v rokah. Pravilno. Vse treba kaznovat in 250€ je premalo. Danes ima že vsak 10 let star avto prostoročno teleefoniranje tako, da ni izgovorov. Ja če mene vprašaš je pa prčkanje oziroma nastavljanje navigacije na telefonu še bolj nevarno, ja isto pa na avtomobilskem zaslonu.

Kaj pa pisanje messagov in mailov? Vsaj v mojem se ne da preko avtomobilskega ekrana. In ja jih redno... kaj pa naj drugega delam, ko je na avtocesti toliko prometa da ti ne preostane drugega kot da vklopis tempomat in se dolgocasis. Aja sorry vem to je kaznivo, ampak jebiga... dve tako nezahtevni stvari kot sta voznja in pisanje maila, plus dihanje pa vsaj za sedaj lahko brez problema naenkrat opravljam.

Aston_11 ::

Imamo precej vrst projektilov na cesti imo.

;-) ::

Skylord je izjavil:

Tero je izjavil:

(kot veste YouTube ne moreš dat v ozadje)

BTW
Ne ne vemo. Mi vemo, da se to da.
Pa to sploh ni point.
Jaz res ne razumem vseh teh, ki v današnjih časih med vožnjo držijo telefon v rokah. Pravilno. Vse treba kaznovat in 250€ je premalo. Danes ima že vsak 10 let star avto prostoročno teleefoniranje tako, da ni izgovorov. Ja če mene vprašaš je pa prčkanje oziroma nastavljanje navigacije na telefonu še bolj nevarno, ja isto pa na avtomobilskem zaslonu.

Kako se pa da youtube na normalnem telefonu brez nekega piratstva v ozadje?

A110 ::

premium?

dope1337 ::

Za OP: V veliki meri si odvisen od policaja, ki te ima v postopku. Do neke mere lahko on sam doloci mejo tolerance, katero lahko seveda izpodbijas preko pritozbe na placilni nalog.

Cist iz tvojega primera: V kolikor bi te ustavil zaradi tega, ker te je med voznjo videl menjavati glasbo na yt oz. spreminjanjem cilja na navigaciji (mobitel), bi ti napisal kazen; v kolikor bi samo uporabljal oboje (sledil navigaciji + poslusal glasbo) bi jo po vsej gotovosti odnesel brez praske (lahko naletis na teleta, ce si sam v avtu, si v dilemi).

P.S. Oglasis se lahko na telefon tudi brez dotika (asistent ala Siri, Google Assistant ipd. preko zvocnih ukazov)

P.S.S. @sunshine Sam ti si pa res pravi soncek ej :)) da se takle ven meces s takimi ubermensch budaljascinami ... No, mogoce pri 16 letnicah to pali.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

DegenGambler ::

;-) je izjavil:

Skylord je izjavil:

Tero je izjavil:

(kot veste YouTube ne moreš dat v ozadje)

BTW
Ne ne vemo. Mi vemo, da se to da.
Pa to sploh ni point.
Jaz res ne razumem vseh teh, ki v današnjih časih med vožnjo držijo telefon v rokah. Pravilno. Vse treba kaznovat in 250€ je premalo. Danes ima že vsak 10 let star avto prostoročno teleefoniranje tako, da ni izgovorov. Ja če mene vprašaš je pa prčkanje oziroma nastavljanje navigacije na telefonu še bolj nevarno, ja isto pa na avtomobilskem zaslonu.

Kako se pa da youtube na normalnem telefonu brez nekega piratstva v ozadje?


https://vancedapp.com/

Youtube Vanced. Ni nobeno piratstvo tole. Le youtube aplikacija izboljšana za končnega uporabnika.

showsover ::

Kako pa preveriš, da app ni evildoer? Mislim, če je možno, še bolj kot tiste v storu? :)

Skylord ::

;-) je izjavil:


Kako se pa da youtube na normalnem telefonu brez nekega piratstva v ozadje?

So ti razložili že drugi. Sem prav presenečen, da TI to sprašuješ, glede na to, da si najbolj pameten na forumu.

St235 ::

DegenGambler je izjavil:

;-) je izjavil:

Skylord je izjavil:

Tero je izjavil:

(kot veste YouTube ne moreš dat v ozadje)

BTW
Ne ne vemo. Mi vemo, da se to da.
Pa to sploh ni point.
Jaz res ne razumem vseh teh, ki v današnjih časih med vožnjo držijo telefon v rokah. Pravilno. Vse treba kaznovat in 250€ je premalo. Danes ima že vsak 10 let star avto prostoročno teleefoniranje tako, da ni izgovorov. Ja če mene vprašaš je pa prčkanje oziroma nastavljanje navigacije na telefonu še bolj nevarno, ja isto pa na avtomobilskem zaslonu.

Kako se pa da youtube na normalnem telefonu brez nekega piratstva v ozadje?


https://vancedapp.com/

Youtube Vanced. Ni nobeno piratstvo tole. Le youtube aplikacija izboljšana za končnega uporabnika.


say what? Zakaj misliš, da appa ni v storu?

Pimoz ::

Zato ker krši Googlove pogoje uporabe in predvsem, ker jim hodi v zelje.
Nelegalna pa ni.

chucki ::

feryz je izjavil:

Dihaj malo, bo boljše.
Kupi avto, ki vsaj malo vozi sam in se izgovarjaj na to.
Tebe moti mali telefon, ne motijo pa te plahte v Teslinih avtih, ki jih MORAŠ gledati.
In niso nalimane na šipo, ampak nekje pri kolenih. Daleč od pešcev v vidnem polju.

Eni se pa res bojite puklavčevih sužnjev, svaka vam čast. Ko te ustavijo, pritisni ON tipko in si vsega frej. Pa klic prekini, ne glede na prostoročnost.

Btw, ko mene policaji ustavijo, poženem snemanje videa. Preden spustim šipo.


ti rabis par vzgojnih, ker te mati ni bila sposobna vzgojiti.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

feryz ::

A tebe je mati vzgojila? Potem si ostal daleč zadaj. Mene je življenje.

Btw, resno vprašanje, a ko šariš po zaslonih od avta si v prekršku ali ne?
Itak pol funkcij ne pustijo uporabljati med vožnjo, ampak nekatere pa.

St235 ::

Pimoz je izjavil:

Zato ker krši Googlove pogoje uporabe in predvsem, ker jim hodi v zelje.
Nelegalna pa ni.


Kar tolaži se. Legalna je glih tolk kot vsaka druga podobna zloraba avtorskih pravic brez ustrezne kompenzacije.

Ales ::

St235 je izjavil:

Pimoz je izjavil:

Zato ker krši Googlove pogoje uporabe in predvsem, ker jim hodi v zelje.
Nelegalna pa ni.


Kar tolaži se. Legalna je glih tolk kot vsaka druga podobna zloraba avtorskih pravic brez ustrezne kompenzacije.

Hm. Te vanced verzije nisem uporabljal in se ne poglabljal vanjo, sem pa npr. NewPipe.

NewPipe kot vir podatkov uporablja spletno stran YouTube, nič drugega. Prikaže pa vsebino na uporabniku prijaznejši način.

Striktno tehnično gledano ne počne nič, kar ne bi počel brskalnik katerega koli obiskovalca spletne strani..

Menim, da s tem na noben način ne krši avtorskih pravic ne YouTuba in ne avtorjev vsebin, ki so sicer prosto dostopne na YouTubu.

Se motim?

Pimoz ::

St235 je izjavil:

Pimoz je izjavil:

Zato ker krši Googlove pogoje uporabe in predvsem, ker jim hodi v zelje.
Nelegalna pa ni.


Kar tolaži se. Legalna je glih tolk kot vsaka druga podobna zloraba avtorskih pravic brez ustrezne kompenzacije.

Zloraba avtorskih pravic? S cim jih pa zlorabljam?
Nihce me ne more prisilit v to, da imam napravo, ki bo na ekrano izrisovala oglase. In nihce me ne more prisilit v to, da imam napravo, ki bo prenehala predvajat video, ko zaklenem telefon. Pa se lahko nadaljujem.
Kako se meni stvari na ekranu prikazejo ali ne je moja stvar. Lahko pa se odlocijo, da z mano ne poslujejo in mi ukinejo racun. Lahko tudi blokiraji IP. Predvidevam, da bi znali blokirati celo po nekem fingerprintu. To pa kar...

Kaj bi v zagovor tvoji trditvi rekel na to, da lahko razvijem svoj brskalnik, ki izrisuje celotne spletne strani zrcalno po horizontali. Sem nelegalno uporabljal YouTube na nacin, kot si ga Google ni zamislil? Ali kako gre ta stvar?

Tero ::

Zgleda da sem res preveč pričakoval :( Samo en uporaben odgovor.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

starfotr ::

Telefon na stojalu in tam ga imej brez šlatanja. Seveda se lahko javiš na klic. Ali pa potrdiš ali zavrneš kako spremembo navigacije.

Ni pa to mišljeno, da boš iskal po YT nekaj ali vpisoval naslov v navi ali pa pisal sporočilo ...

Skylord ::

Tero je izjavil:

Zgleda da sem res preveč pričakoval :( Samo en uporaben odgovor.

Na neumno vprašanje, dobiš neumne odgovore. Kapiš.

solatko ::

Kaj, ko bi se vsi skupaj malo bolj posvečali vožnji in dogajanju v prometu, da nebi bilo vsako jutro toliko cest zaprtih zaradi prometnih nesreč, katerih več kot polovica je posledica drugih aktivnosti za volanom, namesto vožnje.
Delo krepa človeka

Tero ::

solatko je izjavil:

Kaj, ko bi se vsi skupaj malo bolj posvečali vožnji in dogajanju v prometu, da nebi bilo vsako jutro toliko cest zaprtih zaradi prometnih nesreč, katerih več kot polovica je posledica drugih aktivnosti za volanom, namesto vožnje.


Se strinjam. A jaz nekaj drugega tukaj vprasujem. Mimogrede me se zanima ce lahko uporabljas prostorocno telefoniranje za videoklic?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

bluefish ::

Kateri del ti ni jasen?

Voznik in učitelj vožnje med vožnjo ne sme uporabljati opreme ali naprav na način, ki bi zmanjševale njegovo slušno ali vidno zaznavanje ali zmožnost obvladovanja vozila (maska, slušalke, telefon itd.).

https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/35-c...

Očitno so tovrstna opozorila res vse bolj potrebna:

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DAB+ avtoradio kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7710004 (4965) stratosD
»

Android Auto na Galaxy Note 8 (Android 9)?

Oddelek: Mobilne tehnologije
296193 (4533) OK.d
»

Blokada reklam na YT

Oddelek: Mobilne tehnologije
444758 (3250) Ales
»

Google Play Music

Oddelek: Pomoč in nasveti
171628 (951) GupeM
»

Bodo ZDA v osebna vozila namestile motilnike signala? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
9320083 (17989) Bistri007

Več podobnih tem