» »

Kitajske fore

Kitajske fore

1
2
»

Poldi112 ::

Kako to misliš - izgubili? Irak je demokracija, diktatorja so obesili, NY pa rešili pred "mushroom cloud".

Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

vostok_1 ::

kuall je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Ti pa si res trd.

vostok_1 je izjavil:


Sicer pa ne vem če si zasledil, ampak nekateri ex-higher up-i pravijo, da je ameriška
vojska v razsulu.


Slaba kombinacija, da človeka najprej užališ in potem pričakuješ, da ga boš v čem še lahko prepričal. Nekoga, ki si ga užalil ne boš prepričal, pa če ga boš prepričeval o nečem o čemer je že prepričan. Nimaš občutka za ljudi.


Življenje me je izučilo, da levičarjev nima smisla prepričevati v nasprotno.

Poldi112 je izjavil:

Brez težav me prepriča - vse kar potrebje, so argumenti. Do sedaj jih nisem zasledil.


Sem te že v drugih temah obkladal z podatki pa ni bilo efekta.

Jasno, da US vojska ima še vedno primat. Ampak not for long.
Rusija in kitajska sta v sodelovanju in si želita večje pogače sveta. To ne bodo naredili tako, da bodo ogrožali mainlanda ZDA, ker nima smisla. Bodo pa pritiskali na ostale partnerje.

V ZDA se odvija kulturno-etnični razdor in to se bo poznalo tudi v vojski.
Ko se polovica prebivalstva sramuje svoje zastave, lahko odmisliš ta unity ki so ga imeli dolgo časa po 2. sv.

There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Poldi112 ::

> Življenje me je izučilo, da levičarjev nima smisla prepričevati v nasprotno.

Klasika. Intelektualci smo krivi, da nimaš argumentov.

>Sem te že v drugih temah obkladal z podatki pa ni bilo efekta.

Še en izgovor. Impresivno.

>Rusija in kitajska sta v sodelovanju in si želita večje pogače sveta.

Kako bo to izgledalo ter zakaj bi se mi morali zaradi tega sekirati? Bomo izgubili svobodo? Prisiljeni govoriti rusko/kitajsko? Še kar se nisi uspel izjasniti, česa te je strah. Očitno ti propaganda, ki jo konzumiraš, tega ni razložila...

>Ko se polovica prebivalstva sramuje svoje zastave, lahko odmisliš ta unity ki so ga imeli dolgo časa po 2. sv.

Kakšen unity? Sem te že parkrat vprašal, na podlagi katerih knjig zgodovinskih knjig si si ustvaril svoje mnenje. Odgovora sicer ne pričakujem, si ga pa želim.

Sicer pa, kdo se ne bi sramoval zastave, pod katero se pobije miljone nedolžnih za potrebe fašizma.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

49106 ::

jype je izjavil:

Zato so pa izgubili.

49106 je izjavil:

Jype se je ustavil pri srednji šoli, in po tvojem kriteriju je zaradi tega podpovrečno inteligenten.
Ja, tako je.


Ne to, da si podpovrečno inteligenten, ker nisi, ampak to, da je Poldi zabluzil.


49106 je izjavil:



Ker znaš citirat in zgolj nočeš biti brisan zaradi neumnosti, ki jih napišeš, bom od zdaj naprej za vsak kvazicitat predlagal izbris.


Obljuba dela dolg.

predlagalo izbris: Messiah (ravnokar)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Poldi112 ::

> Ne to, da si podpovrečno inteligenten, ker nisi, ampak to, da je Poldi zabluzil.

Verjetno preveč zahtevam, če vprašam za razlago, kako točno sem zabluzil?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

49106 ::

Jaro moj, s kom se ti sploh tipkaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Poldi112 ::

Očitno s troli.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

vostok_1 ::

Poldi112 je izjavil:


Kako bo to izgledalo ter zakaj bi se mi morali zaradi tega sekirati? Bomo izgubili svobodo? Prisiljeni govoriti rusko/kitajsko? Še kar se nisi uspel izjasniti, česa te je strah. Očitno ti propaganda, ki jo konzumiraš, tega ni razložila...

Kakšen unity? Sem te že parkrat vprašal, na podlagi katerih knjig zgodovinskih knjig si si ustvaril svoje mnenje. Odgovora sicer ne pričakujem, si ga pa želim.

Sicer pa, kdo se ne bi sramoval zastave, pod katero se pobije miljone nedolžnih za potrebe fašizma.



Ti to resno?
Vpraši Vichy Francijo kako se je počutila.
Vpraši ukrajinske Krimejce kako se počutijo.
Mislim, osnove ti manjkajo.


Unity...najbrž si spregledal 50'-a v ZDA in "The American Dream".


Če pa je zate ameriška zastava zastava fašistov...pol...
šure, whatever Che.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Poldi112 ::

Smrtno resno. Veš, kaj je ona mala razlika med UK in Francozi? Morje. Ni ga veliko, a je zjebal tako Napoleona kot Hitlerja. Veš, kje so kitajci? Naj ti namignem - precej daleč stran. Tako kot USA. Ko so bili jenkiji zgolj ena usrana provinca v mogočnem UK imperiju, so se lahko osvobodili, ker so imeli voljo in je bil agresor daleč. Enako Vietnam. Enako Afganistan. Tako da ponovno - si sposoben racionalno utemeljiti, zakaj imaš polulane hlače, ko vidiš medvedka Pu-ja.

Osnove kolega, osnove.

Zdaj če ne želiš debatirati, ni problema, ne rabiš. A da, se obnaš kot neka fina dama, ki omedleva, pa nima silnega smisla.

American dream je klasična natega kapitalistov, medtem ko je fašizem dejstvo. Zdaj če ga ne vidiš in ga ne želiš videti, je pa to zgolj še ena + točka za US propagando.

Hip hip hura za demokracijo?

>šure, whatever Che.

Kolega, nizko ste se spustili.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

vostok_1 ::

Jezus kristus. Kolk si ti star?

Napoleona je zjebalo morje?
Da, z jadrnicami je to res nerodno. Z moderno mornarico to ni tak problem.
Ampak naj te sesujem v slogu:




Sicer pa kaj ima vse to veze...nihče ne govori, da bo Kitajska fizično vdrla na ozemlje ZDA. Ni potrebe. Govern by proxy.


Če je American Dream fašizem je povsem irelevantno. In spet jasen znak, da si povsem falil moj point.

Poldi, listen, saj kul, da imamo ekstremne levičarje gor, malo za kratkočasenje, ampak v resnici nisi na nivoju. Žal. You need to slay more boars to play with the big boys.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Poldi112 ::

Še kar se niste izjasnili, zakaj imate posrane hlače? Česa točno vas je strah? Bomo morali govoriti kitajsko? Ne bomo imeli dostopa do nafte? Ne bomo smeli trgovati z državami svobodnega sveta? Kaj je tako strašnega v tem, da kitajci postajajo močnejši od USA? Kaj konkretno nam lahko naredijo?

>Z moderno mornarico to ni tak problem.

Angleži imajo potemtakem srečo, da je imel Hitler zgolj jadrnice, sicer bi danes govorili nemško.

Those Who Do Not Learn History Are Doomed To Repeat It.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Ampak naj te sesujem v slogu:
Pozdravljam iniciativo, ki bo omogočila gospodarski razvoj celotnega sveta.

49106 ::

Poldi112 je izjavil:



Those Who Do Not Learn History Are Doomed To Repeat It.


Nesmisel. Če ne izumijo časovnega stroja, nej te to ne skrbi.

Poldi112 je izjavil:

Česa točno vas je strah?


Da bomo na drugi strani tega:
Law of the jungle @ Wikipedia

Poldi112 je izjavil:

Ne bomo smeli trgovati z državami svobodnega sveta?


Takšnih držav sploh ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

jype ::

Čemu te je pa strah tega? Saj v EU skupaj držimo, potem ko fašiste zmečemo v grapo.

49106 ::

jype je izjavil:

Čemu te je pa strah tega? Saj v EU skupaj držimo, potem ko fašiste zmečemo v grapo.


Ne vem, če je EU sploh lahko protiutež Kitajski. Za zdaj imamo srečo, da imamo z Američani dokaj dobre odnose. No, vsaj tako dobre, da nas pustijo pri miru.

jype ::

Žal mi je za Japonsko, ampak če se greš izolirano, homogeno kulturo, potem te to neizogibno doleti.

Poldi112 ::

>Nesmisel. Če ne izumijo časovnega stroja, nej te to ne skrbi.

Mene ne skrbi, jaz zgolj opozarjam na očitna zgodovinska in geopolitična dejstva, ki pa tebe in vostoka, ki o zgodovini izgleda vesta zgolj to, kar sta slišala v šoli, očitno ne ganejo. In potem trosita bedarije o tem, kako nas kitajci ogrožajo.

> Za zdaj imamo srečo, da imamo z Američani dokaj dobre odnose. No, vsaj tako dobre, da nas pustijo pri miru.

Ok, recimo hipotetično, da se skregamo z USA, ki se povsem izolira na svoji strani morja. Kot da jih ni. Kaj nam lahko naredijo Kitajci? Pa predpostavi še, da imajo 10 letalonosik s pripadajočimi ladjami ki jih ščitijo ter z ekvivalentno tehniko ter izurjenostno mornarjev/pilotov kot USA.

> Takšnih držav sploh ne bo.

Bodo kar izginile? Ali bodo kitajci čudežno osvojili komplet zemljo, medtem ko bodo ostale velesile zgolj gledale in pisale svoje osmrtnice?

Kolega, v geopolitiki so države hudo občutljive na balance of power. Zgodovina je polna primerov, ko ena država hitro zraste in se ostale potem združijo proti njej. Lahko vladaš svoji regiji, znanstvena fantastika je pa pričakovati, da boš vladal svetu. USA imperij je anomalija, ker so se vse ostale resne sile zrušile med seboj. Pa še oni so v tej edinstveni zgodovinski priložnosti uspeli vladati zgolj pol stoletja.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

Turčija bo v EU kot bi mignil, če bo Kitajska postala agresivna.

Pa Irak, Iran in Savdska Arabija tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

Kdo bi si mislil, da jype zagovarja zapiranje muslimanov v koncentracijska taborišča.
Just when you think you seen everything....
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZDA želijo še zaostriti sankcije zoper Huawei (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
11120728 (16549) 111111111111
»

Nadzvočni vlak ali pravi "hyperloop"

Oddelek: Znanost in tehnologija
343278 (2074) jype
»

Tudi ARM se odpoveduje sodelovanju s Huaweijem (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Procesorji
19846572 (39320) jype
»

Snowdnu zmanjkuje držav, EU ostro proti ZDA zaradi vohunjenja v Bruslju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5719777 (16548) Blisk
»

Iran - naslednja tarča zahodnih imperialistov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15539230 (36473) Mipe

Več podobnih tem