» »

Fitness tracker zapetnica (in app) - kateri je najmanjše zlo?

Fitness tracker zapetnica (in app) - kateri je najmanjše zlo?

Pujsa ::

V mislih imam te fitness tracker bracelets - aktivne zapestnice, ki ti merijo utrip, gps, čas med npr. tekom.
Osebno se mi zdijo nepotreben privesek, brez katerega mnogi danes sploh ne znajo več biti aktivni, ampak pustimo to. Uglavnem, žena si želi nekaj takega. Izključno za čas teka. In me je pooblastila, da pregledam (ker vidi, da mi je to pomembno), kater se mi zdi najmanjše zlo z vidika cuzanja osebnih podatkov.

Kriteriji:
- do cca. 70EUR
- čim manjši (tanjši/ožji)
- povezava z iOS aplikacijo za spremljanje aktivnosti
- merjenje: GPS, utrip, čas (se mi zdi, da je to to)

Nekako takole to zgleda, če kdo ne pozna:


Kolikor sem zaenkrat prečesal Amazon, je veliko znamk, vse pa uporabljajo le ene par istih aplikacij.

Zapestnice EpochAir in KITPIPI uporabljata JYouPro app; Lintelek, Letsfit, LETSCOM, ANCwear, VIEWOW uporabljajo VeryFit Pro app (tale je daleč najbolj uporabljana); MorePro X-Core Fitness Tracker uporablja MorePro app; BingoFit 905HR uporablja CcBand app; Burn-Rate uporablja Yoho Sports app; Fitbit Alta HR uporablja Fitbit app.

Ampak čisto vsem tem appom je skupno, da dostopajo do praktično vsega v telefonu. Imenika, klicev, smsov, slik, fotoaparata, mikrofona,.... Posledično verjetno zato, ker imajo vse te zapestnice skoraj identičen nabor funkcij (fotografiranje na daljavo, obvestila o klicih, smsih, družabnih omrežjih...). Uglavnm app dobi dostop do praktično celega telefona.

Ob tem se mi postavi še eno vprašanje: So torej te generične zapestnice povezljive z večini različnimi appi preko modregazoba, ali vsaki paše le en app?

Opcije, ki se mi porajajo:

- Prepričati ženo, da tega res ne rabi (Ne bo šlo).
- Najti zapestnico (in app), ki ima zelo omejen nabor funkcij, omejenih le na fitness
- Najti app, ki mu gre zaupati
- Jailbreakat ženin Iphone 6s (iOS 12.3.1) in fitness appu onemogočiti internetni upload

Bral sem Privacy Policy parih teh appov. Vsi lajnajo isto in obljubljajo marsikaj in težko reči, kaj iz tega zaključiti...

Prosim za pomoč o koga, ki se je s tovrstnim problemom že ukvarjal :)
  • spremenila: Pujsa ()

anketar ::

https://www.decathlon.co.uk/pink-smartp... + https://www.decathlon.si/p/8389271_rdec... ali https://www.decathlon.si/p/8334795_meri...

problem solved

gps/time ma na mobilcu, utrip na pasu

razn, če hoče fašion stejtment pol je važn sam izgled

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

drvo ::

Sprašuje o fitnes zapestnici ti pa mu punujaš žepek za telefon?

anketar ::

Ampak čisto vsem tem appom je skupno, da dostopajo do praktično vsega v telefonu. Imenika, klicev, smsov, slik, fotoaparata, mikrofona,....

jp, ni se mu treba s tem zajebavat

Kriteriji:
- do cca. 70EUR
- čim manjši (tanjši/ožji)
- povezava z iOS aplikacijo za spremljanje aktivnosti
- merjenje: GPS, utrip, čas (se mi zdi, da je to to)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

Pujsa ::

Ja, tale žepek za mobitel že ima. Hvala anketar za idejo. Ubistvu glede na to, da vedno pri teku nosi samo mobitel ( v tem žepku), pol se res rabi samo zunanja enota za na telo, ki meri utrip. vse ostalo itak že mobitel zmore (gps).

Če le najdem nekaj takega za na roko :)

zee ::

Fitbit ali pa kakšen Xiaomi Mi Band.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

anketar ::

gps-a majhne zapestnce nimajo ala mi band itd, nad 100€ se pa že najde (amazifit, samsung gear, itd.) sam pol se gleda tud kej rabljenga polar itd. http://www.tekaskiforum.net/forum/viewf...

Pujsa ::

Aja, za gps sem morda štorasto napisal. Ne rabi imeti prav zapestnica gps, mislil sem, kaj mora komplet aplikacije in zapestnice beležiti, ker bi bil mobitel itak vedno prisoten.
Uglavnem, od zunanje enote torej zadošča ena ta "Heart rate monitor" zapestnica oz. trak za okol pasu, problem je zdaj le še izbira bolj zaupanja vredne aplikacije.

Ob tem, pa čeprav morda ne sodi čisto v to temo, bi prosil za razlago razlike dovoljenj za aplikacije med Androidom in iOS.
Če gledam določeno aplikacijo v Android trgovini, recimo za primer Fitbit, mi v Play Google trgovini napiše cel seznam zahtevanih dovoljen, medtem ko v Apple app store nikjer ničesar.
https://play.google.com/store/apps/deta...
https://apps.apple.com/us/app/fitbit/id...

Zakaj je tako?
Kaj na iOSu ta aplikacija ne dostopa do vsega, kar je v Play Google trgovini našteto, ampak le do tistega, kar se v iphonu izrecno omogoči v nastavitvah? Razumem tako prav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pujsa ()

anketar ::

otago ::

Pujsa je izjavil:


Kaj na iOSu ta aplikacija ne dostopa do vsega, kar je v Play Google trgovini našteto, ampak le do tistega, kar se v iphonu izrecno omogoči v nastavitvah? Razumem tako prav?


Zakaj domnevas, da je Android bad guy, Apple pa ne more bit?

Pujsa ::

Niti slučajne tega ne domnevam. Sistema sta oba problematična, sprašujem za aplikacijo na enem in na drugem sistemu. Pri androidu mi v storu našteje, do česa vse hoče dostop, pri iosu tega ne najdem. In tu sprašujem, zakaj dovoljenja niso nikjer navedena. Ker jih privzeto ni? Ker so bolj prilagodljiva? Ali ker jih pri applu še bolj boli za to kot pri androidu, kjer v storu to vsaj navedejo?
Torej, če v Play storu izbirram med PDF readerji, se bom za določenega lahko odločil glede na to, kaj zahteva v zameno. iOS mi tega ne nudi, kar me živcira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pujsa ()

Ales ::

Dodaten problem pri apikacijah je, kam vse se povezujejo. Trackerji, torej. Npr. za FitBit 2.88 na Androidu je stanje sledeče:

v kodi se najdejo povezave na:

- Facebook Analytics
- Facebook Login
- Facebook Places
- Facebook Share
- Google CrashLytics
- Google Firebase Analytics
- HockeyApp
- MixPanel


zahtevane pravice za dostop na napravi pa so:

ACCESS_COARSE_LOCATION (android.permission)
ACCESS_FINE_LOCATION (android.permission)
ACCESS_NETWORK_STATE (android.permission)
ANSWER_PHONE_CALLS (android.permission)
BLUETOOTH (android.permission)
BLUETOOTH_ADMIN (android.permission)
CALL_PHONE (android.permission)
CAMERA (android.permission)
FOREGROUND_SERVICE (android.permission)
GET_ACCOUNTS (android.permission)
INTERNET (android.permission)
READ_CALL_LOG (android.permission)
READ_CONTACTS (android.permission)
READ_EXTERNAL_STORAGE (android.permission)
READ_PHONE_STATE (android.permission)
RECEIVE_BOOT_COMPLETED (android.permission)
REQUEST_COMPANION_RUN_IN_BACKGROUND (android.permission)
REQUEST_COMPANION_USE_DATA_IN_BACKGROUND (android.permission)
REQUEST_INSTALL_PACKAGES (android.permission)
SEND_SMS (android.permission)
USE_FINGERPRINT (android.permission)
VIBRATE (android.permission)
WAKE_LOCK (android.permission)
WRITE_EXTERNAL_STORAGE (android.permission)
RECEIVE (com.google.android.c2dm.permission)
BIND_GET_INSTALL_REFERRER_SERVICE (com.google.android.finsky.permission)
READ_GSERVICES (com.google.android.providers.gsf.permission)

Nekaj od tega je seveda logično, da aplikacija zahteva, ker dejansko potrebuje za delovanje, a vse ravno ni.

Lonsarg ::

Ne vem kako ima iOS ampak novejše verzije android za kritične pravice vprašajo naknadno z popup in lahko klikneš ne. Med temi je zihr branje sms, kontakti, kamera, gps. Od aplikacije je potem odvisno kaj zaradi tega ne bo delalo, jaz redno kliknem ne, za nekaj kar se mi ne zdi smiselno da rabi aplikacija.

;-) ::

Mi band isce kaj dolgovezite

IL_DIAVOLO ::

Glava me začne bolet, ko vidim kako je folk naiven in nerazgledan.

Vazelin ::

Haha zakaj ena zapestnica rabi pravice za kamero?:|
Ali send sms?
Vzpostavitev klica?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Pujsa ::

Te pravice rabijo aplikacije, s katerimi povežeš zapestnico. Očitno zato, ker nekatere zapestnice nudijo opcijo, da preko zapestnice slikaš, da dobiš na zapestnico obvestilo o smsu ipd. TOrej, tudi če kupiš dumb zapestnico, ki vsega tega ne nudi, si še vedno prisiljen uporabljati generično aplikacijo, ki vsa ta dovoljenja še vedno zahteva.

Torej moram poiskati aplikacijo, ki vsega tega ne zahteva. Ampak ker take aplikacije verjetno ni, in torej preostane uporaba aplikacije VeryFit Pro ali Fitbit ali JYouPro ali MapMyRide, bom ponovil vprašanje, ker še nisem dobil pomoči:
Zakaj v iPhone app trgovini ni naštetih zahtevanih dovoljenj? Pri androidu mi v storu pred downloadom našteje, do česa vse hoče aplikacija dostop, pri iosu tega ne najdem. Je tako zato ker pri iosu privzeto ni nič omogočeno in so dovoljenja naknadno bolj prilagodljiva v nastavitvah? Ali ker jih pri applu še bolj boli za to kot pri androidu, kjer v storu to vsaj navedejo in se na podlagi tega lahko odločiš, kaj boš namestil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pujsa ()

A110 ::

jaz imam garminov vivosport . ko sem ga kupil septembra/oktobra je stal 78 + 10e postnina

Ales ::

@Swynya, pri Androidu lahko pravice izklapljaš ali vklapljaš eno po eno, tudi kasneje, po namestitvi ali ko si jih enkrat že odobril ali zavrnil. Vsaj pri večini telefonov, morda imajo kaki to poneumljeno.

Te pravice, ki sem jih naštel zgoraj, izvirajo iz audita aplikacije. Tako podrobno vnaprej ni našteto v Google Play, lahko pa vsaj delno potem vidiš na telefonu. Trackerjev pa ne boš videl nikjer.

Na iOS v njihovi uradni trgovini ni vnaprej navedeno, kaj zahtevajo. Za obstoječe aplikacije pojdi pod "Settings" in nato "Privacy" ter na seznamu poglej, katere vse aplikacije imajo dostop do česa.

Pujsa ::

Ales je izjavil:

@Swynya, pri Androidu lahko pravice izklapljaš ali vklapljaš eno po eno, tudi kasneje, po namestitvi ali ko si jih enkrat že odobril ali zavrnil. Vsaj pri večini telefonov, morda imajo kaki to poneumljeno.

Te pravice, ki sem jih naštel zgoraj, izvirajo iz audita aplikacije. Tako podrobno vnaprej ni našteto v Google Play, lahko pa vsaj delno potem vidiš na telefonu. Trackerjev pa ne boš videl nikjer.

Na iOS v njihovi uradni trgovini ni vnaprej navedeno, kaj zahtevajo. Za obstoječe aplikacije pojdi pod "Settings" in nato "Privacy" ter na seznamu poglej, katere vse aplikacije imajo dostop do česa.

Hvala za odgovor. To v Settings/Privacy gledam ja, ampak je teh kategorij v primerjavi z Androidom smešno in sumljivo malo, torej le nekaj glavnih kategorij dovoljenj . Če vse te kategorije onemogočim, je to to, sem pokril vse in je aplikacija že skoraj "v peskovniku"? Ali mi ta meni omogoča nadzor le nad glavnimi dovoljenji?

Gagarin ::

O ne, še nisi varen. Jo moraš še zaviti v alu folijo, nepredušno zapreti v svinčeno škatlo in vreči v marianski jarek...

Zgodovina sprememb…

Pujsa ::

Javljam se po enem letu od odprtja teme, izključno, ker moram omeniti razočaranje nad "tehnološkim" forumom in nasveti, ki jih premorete.
Premogli ste veleumne nasvete o zavijanju naprave o alu foliji, nihče od tehnoloških poznavalcev pa očitno ni slišal za odprtokodno in prosto android aplikacijo GADGERBRIDGE.
Na voljo je v F-droid trgovini: https://f-droid.org/app/nodomain.freeyo...

https://gadgetbridge.org/

Podpira pa sledeče zapestnice:
Supported Devices (WARNING: Some of them WIP and some of them without maintainer)

Amazfit Bip Wiki
Amazfit Bip Lite (WARNING: NEEDS MI FIT WITH ACCOUNT ONCE) Wiki
Amazfit Bip S (WARNING: NEEDS MI FIT WITH ACCOUNT ONCE)
Amazfit Cor Wiki
Amazfit Cor 2 Wiki
Amazfit GTR (WARNING: NEEDS MI FIT WITH ACCOUNT ONCE) Wiki
Amazfit GTS (WARNING: NEEDS MI FIT WITH ACCOUNT ONCE) Wiki
BFH-16
Casio GB-6900B
Fossil Hybrid HR (WARNING: NEEDS FOSSIL APP WITH ACCOUNT ONCE AND COMPLICATED PROCEDURE) Wiki
Fossil Q Hybrid
HPlus Devices (e.g. ZeBand) Wiki
iTag
ID115
JYou Y5
Lenovo Watch 9
Lenovo Watch X (Plus) Wiki
Liveview
Makibes HR3
Mi Band, Mi Band 1A, Mi Band 1S Wiki
Mi Band 2 Wiki
Mi Band 3 Wiki
Mi Band 4 (NOT RECOMMENDED, NEEDS MI FIT WITH ACCOUNT AND ROOT ONCE) Wiki
Mi Scale 2 (Currently only displays a toast after stepping on the scale)
NO.1 F1
Pebble, Pebble Steel, Pebble Time, Pebble Time Steel, Pebble Time Round Wiki
Pebble 2 Wiki
Teclast H10, H30
XWatch (Affordable Chinese Casio-like smartwatches)
Vibratissimo (Experimental)
ZeTime Wiki



...če bo informacija komu koristila ;)

xx23 ::

Jaz mam Suunto uro, jo mam samo med tekom, drugače je nikoli ne nosim. Prenesem potem 2x na mesec prek kabla na računalnik na Suuntov spletni vmesnik, da mam na kupu vse podatke.

Nobenega appa na telefonu nikjer ne rabim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xx23 ()

Ales ::

Pujsa je izjavil:

Javljam se po enem letu od odprtja teme, izključno, ker moram omeniti razočaranje nad "tehnološkim" forumom in nasveti, ki jih premorete.

Meni se bolj zdi, da si se vrnil delit znanje z drugimi, kar je super. :)

Forum so ljudje, kot si ti.

Premogli ste veleumne nasvete o zavijanju naprave o alu foliji, nihče od tehnoloških poznavalcev pa očitno ni slišal za odprtokodno in prosto android aplikacijo GADGERBRIDGE.
Na voljo je v F-droid trgovini: https://f-droid.org/app/nodomain.freeyo...

https://gadgetbridge.org/

Podpira pa...

...če bo informacija komu koristila ;)

Sigurno bo. GADGETBRIDGE.

Forumi so na srečo obiskani s strani takih, kot si ti in na žalost tudi s trumo zaplankanih trolov. Moderiranje tukaj sicer ni tako slabo, ampak očitno je premalo moderatorjev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Grephe76 ::

Včasih verjamem, da bo svet boljši brez tehnologije. So tako bistvene, da sem prepričan, da jih bomo uporabili tudi za sapo.

Kvinta ::

Forumi so na srečo obiskani s strani takih, kot si ti in na žalost tudi s trumo zaplankanih trolov


Pa večinoma s takimi kot si ti in podobni katerim se vam ljubi z nami troli ukvarjat:))
A.C.A.B


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero Pametno uro kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14441939 (2709) GupeM
»

Mi Band 4 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11819452 (5761) OK.d
»

Mi Band 3 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
33755342 (21616) Kawl6
»

Mi Band 2 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35973869 (32088) DarwiN
»

Android vs iOS aplikacije - dovoljenja

Oddelek: Mobilne tehnologije
61114 (995) MrStein

Več podobnih tem