» »

Milenijske norčije - hišni ljubljenčki po pisarnah in ostalo

Milenijske norčije - hišni ljubljenčki po pisarnah in ostalo

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

Vazelin ::

Baje je dandanes zelo moderno, da ima človek hišnega ljubljenčka v pisarni. Seveda, če se strinjajo sodelavci, kar se, ker nihče noče biti omadeževan, da ne mara živali.;)

Sploh mlajšim milenijcem (tisti, ki so danes stari tja okoli 25. let in naprej), so zelo zrastla krila, saj jezdijo na valu konjukture, kjer ni pomembno samo, da človek dela in dobiva plačo, ampak da se tudi dogajajo norčije znotraj pisarn: npr. hišni ljubljenčki, raznorazni gadgeti v stilu viseče mreže in podobno, vsi bi bili radi šefi (CEO, CTOji ipd), nihče ne bi delal, saj je vsem cilj postati boss - čist drugi mindset kot 10 let nazaj. Nočem strašiti, sliši se lepo ampak imam občutek, da zna biti marsikdo precej kmalu razočaran, ko bo potekala spet vojna za preživetje.

Nočem biti hater ampak meni se nekateri "perki" milenijcev zdijo precej "zanimivi". No, morda sem samo star in ne sledim več trendom.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

OrkAA ::

Nočem strašiti, sliši se lepo ampak imam občutek, da zna biti marsikdo precej kmalu razočaran, ko bo potekala spet vojna za preživetje.


Tako hudo sem zavil z očmi, da mi je skoraj odpadla glava. Mislim, da se bodo ljudje že navadili, če pride do tako drastičnih sprememb. Dvomim, da te v resnici res skrbi, da bi bil kdo razočaran :)

Iz tega posta sem razbral, da:
1) Definitivno si hater
2) Imaš hud problem z zavistjo, ker imajo nekateri udobnejše službe kot ti.

Če ne drugega razmisli koliko imaš rad živali in se spomni, da se pes verjetno veliko bolje počuti, če ima v službi cel dan družbo, kot pa da čaka lastnika doma in se dolgočasi.

tikitoki ::

Psi in macke res nimajo kaj delati v pisarni, ker ne marajo vsi, da jim skacejo okoli nog.

Mavrik ::

Pa kje ti te neumnosti najdeš, si sploh videl kako takšno firmo od blizu? :)
The truth is rarely pure and never simple.

TheBlueOne ::

Vazelin je izjavil:

Baje je dandanes zelo moderno, da ima človek hišnega ljubljenčka v pisarni. Seveda, če se strinjajo sodelavci, kar se, ker nihče noče biti omadeževan, da ne mara živali.;)

Sploh mlajšim milenijcem (tisti, ki so danes stari tja okoli 25. let in naprej), so zelo zrastla krila, saj jezdijo na valu konjukture, kjer ni pomembno samo, da človek dela in dobiva plačo, ampak da se tudi dogajajo norčije znotraj pisarn: npr. hišni ljubljenčki, raznorazni gadgeti v stilu viseče mreže in podobno, vsi bi bili radi šefi (CEO, CTOji ipd), nihče ne bi delal, saj je vsem cilj postati boss - čist drugi mindset kot 10 let nazaj. Nočem strašiti, sliši se lepo ampak imam občutek, da zna biti marsikdo precej kmalu razočaran, ko bo potekala spet vojna za preživetje.

Nočem biti hater ampak meni se nekateri "perki" milenijcev zdijo precej "zanimivi". No, morda sem samo star in ne sledim več trendom.


Milenijci in generacija pred njimi so si glede karakterja zelo podobni. Velika vecina obeh generacij ves cas samo tarna cez drugo generacijo skozi neke neumne stereotipe, opezi neke trende, ki so konsistentni ze s spreminjanjem tehnologij itn. Sej tako je verjetno bilo vedno. Generacija pred TVjem je verjetno podobno srala naslednji, da sedijo pred TVjem, tako kot danasnja kvazi uporablja internet, telefone. Pac ce jamras namesto da delas, bos pac med 95% relativno neuspesnih, ki pa zaradi cloveskega ega razloge iscejo drugje.

Kar se tice psov v pisarni poznam enega milenijca in tri stare tipe, ki jih vlacijo s sabo. To ni neka relevantna opazka, je pa pac vedno vec tega.

Kar se tice CEO, CTO itn, pa seveda bo naslednja generacija slej kot prej prevzela vajeti, to je neizogibno. Posebej milenijci, ki za razliko generacije prej znajo uporabljati informacijske tehnologije, da se dosti hitro seznanijo z vsem kar je zanimivo. Morda je za omenit, da ce nisi vsaj sef oddelka skoraj tezko ustvaris druzino. Kdo pa ne bi rezkal lesa, ce od tega lahko dostojno zivi, ampak zal danes, da imas hiso, morda normalen avto, skratka kar se smatra za srednji razred brez naziva pac vec ne gre.

In glede na to, da je generacija pred milenijci dosti prelena, da bi se izobrazevala, vecinoma jokca kakor ti, ce znajo kaksen jezik vec kot srbohrvasko so ze ne vem kaj, poskusajo prodajati znanja, ki so ze trikrat zastarala ni cudno, da se zaposluje na polozaje vedno vec mladih. Seveda ne vsi, ampak razmerje kaze v to smer. Pa kaj ti mislis, da postanes nek sef, ker si dovolj tecen? Kar navajas v smislu "šefi (CEO, CTOji ipd)" so tezki polozaji, so odgovorni in ce citiram bivsega CEO, ki je relativno mlad prevzel veliko podjetje, ko so ga vprasali, kaj bo, ce stevilke ne bodo sle navzgor. Dejal je: "Ne vem, kaj bo, vem pa kaj ne bo. Mene.".

Zgodovina sprememb…

jype ::

Vazelin je izjavil:

Nočem biti hater ampak meni se nekateri "perki" milenijcev zdijo precej "zanimivi". No, morda sem samo star in ne sledim več trendom.
Bebo si in moraš cepetat, ko ima nekdo drug bolj napredne vrednote, kot jih imaš ti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PromeuZ ()

kuall ::

Meni je ena težakinja jamrala, kako vidi, da po pisarnah zabušavajo, gledajo facebook. Zavist je huda stvar.
Če pes ne smrdi in ne zasmradi z izločki je čist fajn popestritev. Samo meni se ne da ukvarjat z živalmi, polno dela z njimi. Žival je najbolje imeti tako, da nekdo drug zanjo skrbi, ti se pa samo občasno z njo igraš. Tak da meni bi čist pašala kakšna nesmradeča žival v pisarni, pa še povezuje ljudi in sprosti celotno okolje.

Phantomeye ::

Vazelin je izjavil:

Baje je dandanes zelo moderno, da ima človek hišnega ljubljenčka v pisarni. Seveda, če se strinjajo sodelavci, kar se, ker nihče noče biti omadeževan, da ne mara živali.;)

Sploh mlajšim milenijcem (tisti, ki so danes stari tja okoli 25. let in naprej), so zelo zrastla krila, saj jezdijo na valu konjukture, kjer ni pomembno samo, da človek dela in dobiva plačo, ampak da se tudi dogajajo norčije znotraj pisarn: npr. hišni ljubljenčki, raznorazni gadgeti v stilu viseče mreže in podobno, vsi bi bili radi šefi (CEO, CTOji ipd), nihče ne bi delal, saj je vsem cilj postati boss - čist drugi mindset kot 10 let nazaj. Nočem strašiti, sliši se lepo ampak imam občutek, da zna biti marsikdo precej kmalu razočaran, ko bo potekala spet vojna za preživetje.

Nočem biti hater ampak meni se nekateri "perki" milenijcev zdijo precej "zanimivi". No, morda sem samo star in ne sledim več trendom.


LOL, JA IN?

Očitno je prava služba tista služba, kjer je zaposleni nesrečen, depresiven in izgoret.

Če zaposleni opravi svoje delo, oziroma, če mu aktivnosti in podobne zadeve pomagajo, da svoje delo opravi hitro kvalitetno, why the f*ck not?

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

Milenijci dejansko delajo ogromno(v smislu kvalitete, pa tudi kvantitete) ravno zaradi omenjenih norčij. Pa še zadovoljni so.

Tip osebe v tvojem postu pa lahko najdeš v vsaki generaciji. :)

P.S. The more things change, the more they stay the same: A collection of complaints about the youth throughout history
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

dexterboy ::

Sej nimamo tako visokih temperatur, da bi se vam skisali možgani. Ali pač?
Pes pa mačka nimata kaj za delati v pisarni in basta.
Naj vzamejo odmor in gredo na sprehod z vrečo bolh če želijo.
Milenijci polni idej? ROFL, ROFL in še enkrat ROFL.
Mogoče v smeri povečanja obsega pasu zmaščobo, več kot to pa ne.
V nasprotnem napišite tukaj ima podjetja, kjer to laufa!
Do takrat ne verjamem... ne vejo, kaj pomeni ugasniti računalnik, pa pritiska stikalo na LCD ekranu... polni idej?
ROFL!

Phantomeye je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Baje je dandanes ... in ne sledim več trendom.

LOL, JA IN?
Očitno je prava služba tista služba, kjer je zaposleni nesrečen, depresiven in izgoret.
Če zaposleni opravi svoje delo, oziroma, če mu aktivnosti in podobne zadeve pomagajo, da svoje delo opravi hitro kvalitetno, why the f*ck not?

Ker je on edini na tem planetu in ima prazne možgane, da bi se prilagodil okolici, se pa mora okolica prilagoditi njemu?
Aja, on tega ni sposoben in bo klical mamico, da se mu godi krivica?
Đizs, fakn unbelivbl... takoj potegnete mobing pa nesrečo pa depresije... Đizs
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Baja ::

a to je pri nas moderno al je to kakšna čezlužna finta?

pri nas sem živali v poslovnih placih videl samo pri kakih obrtnikih/druzinskih firmah, ki majo poslovni plac al v bajti al pa zraven.

jype ::

dexterboy je izjavil:

Pes pa mačka nimata kaj za delati v pisarni in basta.
Jaz sem direktor, jaz odločam.

Phantomeye ::

dexterboy je izjavil:

Sej nimamo tako visokih temperatur, da bi se vam skisali možgani. Ali pač?
Pes pa mačka nimata kaj za delati v pisarni in basta.
Naj vzamejo odmor in gredo na sprehod z vrečo bolh če želijo.
Milenijci polni idej? ROFL, ROFL in še enkrat ROFL.
Mogoče v smeri povečanja obsega pasu zmaščobo, več kot to pa ne.
V nasprotnem napišite tukaj ima podjetja, kjer to laufa!
Do takrat ne verjamem... ne vejo, kaj pomeni ugasniti računalnik, pa pritiska stikalo na LCD ekranu... polni idej?
ROFL!

Phantomeye je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Baje je dandanes ... in ne sledim več trendom.

LOL, JA IN?
Očitno je prava služba tista služba, kjer je zaposleni nesrečen, depresiven in izgoret.
Če zaposleni opravi svoje delo, oziroma, če mu aktivnosti in podobne zadeve pomagajo, da svoje delo opravi hitro kvalitetno, why the f*ck not?

Ker je on edini na tem planetu in ima prazne možgane, da bi se prilagodil okolici, se pa mora okolica prilagoditi njemu?
Aja, on tega ni sposoben in bo klical mamico, da se mu godi krivica?
Đizs, fakn unbelivbl... takoj potegnete mobing pa nesrečo pa depresije... Đizs




Sej to je problem, okolica se spreminja in ravno vi starešine ste tiste, ki se nočte prilagodit. "The future is now old man".

Aja, še to - milenijci so osebe rojene med 1980 in 2000. Torej po tvoji genialni logiki približno 1 milijarda in 500 milijonov ljudi (rojenih v tem obdobju) ne ve kako ugasniti računalnik. Kul.

To pomeni, da poznaš toliko ljudi ali si ekstrapoliral ta podatek iz 5 ljudi, ki so stari med 19 in 39 let?


Nikoli ne bom razumel, kako so nekateri ljudje tako ozkogledi, da po njihovem lahko kategoriziraš ljudi v eno skupino na podlagi leta rojstva. Genialno :D

Zgodovina sprememb…

jype ::

dexterboy je izjavil:

V nasprotnem napišite tukaj ima podjetja, kjer to laufa!
Amazon.

Evolve ::

tut v našo firmo vlačijo vse živo...

meni je to bolano. Šer malo pa bojo imeli tudi sralni kotiček in bo drek po celi firmi

masevc ::

Ksz
Cez luzo je to nekaj obicajnega. Sem bil pred kratkim v Seattlu, psov kolikor hoces po pisarnah v centru mesta.
Ob enih pa vsi na setnjo in se potem zunaj med seboj oblajajo.

Men je to vse skp cudno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: masevc ()

jype ::

Evolve je izjavil:

Šer malo pa bojo imeli tudi sralni kotiček in bo drek po celi firmi
A trenutno ste brez WCja? Čudno.

Ganon ::

Še dobro, da ne delam v pisarni, zmešalo bi se mi prvi teden.

jype ::

Poznam tudi ljudi, ki delajo v pisarnah brez tuša. Bizaren svet.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FTad ()

dexterboy ::

@Phantomeye; z užitkom ti prepustim moje delovno mesto, jest pa lepo na UTD. Zmaga. Pa nimam nič proti mladimi, konec koncev imam dva otroka. Ampak jaz bi raje kot živali imel ozvočenje po vseh pisarnah pa predvajal radio Ognjišče ali pa radi Študent. Ker me to taaako pomirja in moja delovna energija kar poskoči za faktor tri. Sej lahko, a ne?
Dodatek; je bil pred kratkim prispevek iz ene šole v USA, kjer mladina med telovadbo noče delati sklec. Razlog? Ko se z obrazom približuje tlom, se jim "krči življenjski prostor"... ja, genijalno, ni kaj, polni idej?
:))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

jype je izjavil:

Poznam tudi ljudi, ki delajo v pisarnah brez tuša. Bizaren svet.

Kaj šele tisti, ki morajo vstati in narediti 50 in več korakov, da bi lahko opravili veliko potrebo? Strašno!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

LeQuack ::

Ali pa to da mroajo biti ljudje še vedno 8 ur v pisarni, ne glede na to koliko so produktivni.
Quack !

jype ::

dexterboy je izjavil:

z užitkom ti prepustim moje delovno mesto, jest pa lepo na UTD.
Vidimo, da ne maraš svojega dela.

Nisem sicer milenijec, sem pa celotno kariero užival v svojem delu.

LeQuack je izjavil:

Ali pa to da mroajo biti ljudje še vedno 8 ur v pisarni, ne glede na to koliko so produktivni.
Ta je absurdna šega, ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Phantomeye ::

dexterboy je izjavil:

@Phantomeye; z užitkom ti prepustim moje delovno mesto, jest pa lepo na UTD. Zmaga. Pa nimam nič proti mladimi, konec koncev imam dva otroka. Ampak jaz bi raje kot živali imel ozvočenje po vseh pisarnah pa predvajal radio Ognjišče ali pa radi Študent. Ker me to taaako pomirja in moja delovna energija kar poskoči za faktor tri. Sej lahko, a ne?
Dodatek; je bil pred kratkim prispevek iz ene šole v USA, kjer mladina med telovadbo noče delati sklec. Razlog? Ko se z obrazom približuje tlom, se jim "krči življenjski prostor"... ja, genijalno, ni kaj, polni idej?
:))


Jah, ravno rekel si, da mladi nimajo idej in, da ne znajo ugasnit računalnika.

Ampak, sej tvoje razmišljanje je itak normalno. Pač lastno doživljanje sveta razumeš kot standard, glede na katerega ocenjuješ vsa odstopanja kot deviacije od normale. In pol serješ ven fore, kako so ljudje iz neke generacije "vsi enaki". Ker rušijo tvoj status quo in potem padeš v mentaliteto "mi in oni".

Vsi želimo delati in živeti v okolju, ki nam je prijetno.

Zgodovina sprememb…

Yohan del Sud ::

Sem ravno danes gledal oglas za delo, kjer je vkjlučen tedenski tretma maserke specializirane za hrbet. Kot premilenijec s temu primerno hrbtenico, yes please. Ampak cucki, pa prosim, ne spadajo v pisarno. Fikus in zlata ribica. Tu sem pa staromoden.
www.strancar.com

napsy ::

V nasi pisarni so dovoljeni psi in od zacetnega navdusenja je kar hitro postalo jasno, kater pes je primeren za taksne prostore (niso vsi). Ampak po tem je kar lustno. Vsi so zelo udomaceni in mirni, nic kaj se ni potrebno ubadat z njimi, prinasajo pa dost sprosceno vzdusje.

Ne vidim to kot "perk" ampak kot dost pozitivna sprememba pri delovnem okolju.

Ta post je pa sicer dost tipicen millenial-hating rant. Zelo preprosto je vse spremembe navalit kot nek millenial fad, kljub vrsto pozitivnih ucinkov. Komentarji glede CTO, CEO sploh ne bom komentiral ...
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

ziga1990 ::

Glede psov v pisarni nimam nič proti samo kaj pa če ima eden od zaposlenih strah pred psi?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

Sodelavka je imela par tednov enga mini cucka v pisarni, dokler ni poscal par kotov in je vodja prodaje popenil.

Sedaj imamo končno mir.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gozdar1 ::

Psi, mački,.. ne spadajo v pisarno večinoma še v stanovanje ne. Za začetek niso vsi povsod navdušeni nad psi,.. nekateri pa se jih celo bojijo in zna biti če ne drgega precej neuvidevno do ostalih. Sploh je kaj takšnega super, ko imaš na obisku direktorja multinacionalke, okro katerega skače neznan pes.
Dejansko so mi nmogo manj problematični otroci po pisarnah, ko domači ljubljenčki.

paco ::

Vidm da je sprejeta mentaliteta ta, da smo zavistni, če ljudje med službenim časom brskajo po internetu oz. se ukvarjajo z vsem drugim razen z delom.

Pol se pa čudimo kam gre denar, premakne se pa nikamor nič ;)
It iz aj.

D3m ::

Imeti žival v pisarni je samo trend.

Kakšen teden je zanimivo pol pa že razmišljaš, da bi ga fliknil v kontejner.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

ziga1990 je izjavil:

Glede psov v pisarni nimam nič proti samo kaj pa če ima eden od zaposlenih strah pred psi?
Pove, da ga je strah psov, in bo vsak odgovoren lastnik psa poskrbel, da psa ni v bližini.

Če je neodgovoren lastnik, potem pa itak ni problem v psu.

gozdar1 je izjavil:

ne spadajo v pisarno
Če je pisarna moja, potem not spada tisto, kar jaz rečem, da spada, ne pa kar narekujejo neke muhe enih ljudi z interneta.

gozdar1 je izjavil:

Sploh je kaj takšnega super, ko imaš na obisku direktorja multinacionalke, okro katerega skače neznan pes.
Neznan pes? Moraš imeti pa res zelo pretočno pisarno.

D3m je izjavil:

Imeti žival v pisarni je samo trend.
Ne, ni. Živali v pisarnah so že od pradavnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Miki N ::

Sicer odvisno od pisarne in psa vendar to je lahko dejansko moteče.

Drugače pa se da z ljudmi, ki imajo ogromno malenkostnih (in včasih rahlo otročjih) zahtev in pogojev dostikrat lepo zdilati v stilu "lahko a, b in c.. če spustite d - zdaj pa izbirajte". V vsakem primeru moraš biti taktičen, ne glede na generacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

ziga1990 ::

@jype: si malo optimističenti misliš da oseba lahko dela in merka kje je njegov pes edini način je da ga za svojo mizi priveže
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

gozdar1 ::


Če je pisarna moja, potem not spada tisto, kar jaz rečem, da spada, ne pa kar narekujejo neke muhe enih ljudi z interneta.

Še dobro, da je naš direktor še stara šola, ki preterano ne posluša tega kar mu narekujejo ljudje iz interneta.


Neznan pes? Moraš imeti pa res zelo pretočno pisarno.

Pes , ki ga ta direktor še nikoli ni videl. Verjamem , da je nekaterim to težko doumet a vsi niso vedno navdušeni nad neznanimi psi.

Miki N ::

Psi so zelo različni, enkrat se spomnim je nekdo res izjemoma pripeljal psa v pisarno (nek logističen razlog doma) za nekaj ur - nikoli še nisem videl živali, ki bi dobesedno puhtela dlake. Začuda je imel dosti kratko dlako - kako to da mu jo je sploh kaj ostalo? Letelo povsod. Mora biti zanimivo doma.

dexterboy ::

D3m je izjavil:

Imeti žival v pisarni je samo trend.
Kakšen teden je zanimivo pol pa že razmišljaš, da bi ga fliknil v kontejner.

:) :D :))
Make My Day

@Phantomeye; ni res, sem takoj za spremembe, ampak tam, kjer naj bi tudi milenijci sprejemali želje ne-milenijcev.
Mi je jasno, da se vse spreminja, mi smo samo "trenutni popotniki", kot je rekel župnik na enem pogrebu.
Samo, zakaj jaz ne morem imeti moja dva otroka v službi med poletnimi počitnicami, ko ni varstva?
Pa tako sta srčkana in luškana... a dej no, tut en teden? Pleeeease...
Pes in mačka sta živi bitji. Samo ni problem v njih, ampak njihovih lastnikih...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

starfotr ::

Starejši, ki se pritožujete nad mladino, ne pozabite kdo je te ljudi spravil na svet in kdo jih je vzgajal.

Če pač niste opravili dela, kot se spodobi, potem je to brezvezno jokanje nad njimi, dajte se zjokat nad sabo.

PacificBlue ::

Živali še v stanovanje ne sodijo, kaj šele v pisarne. Bodite no pametni. Tudi pri nas v firmi direktor ne sprehaja več svojega psa, odkar sodelujemo z multinacionalkami. Nek standard ja more bit.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

dexterboy ::

Neodgovorne starše prepoznaš že na kilometer... srečaš jih pa polno ob nedeljah v nakupovalnih centrih.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

LeQuack ::

A ni zadnja moda da so vse pisarne prozorne in na stenah ogledala? Tako da lahko vsak vidi kaj kdo drug dela in tako produktivnost pade na nulo.
Quack !

Alien123 ::

kak že pravijo? Če bi faušija gorela... :D
sprijaznite se janezi, vedno obstaja boljša služba od tvoje..

49106 ::

LeQuack je izjavil:

A ni zadnja moda da so vse pisarne prozorne in na stenah ogledala?


Ne med milenijci.

Groot ::

Ah, spet tipično pritoževanje starejše generacije nad mlajšo, ki je menda kriva za vse težave na svetu, čeprav ji hkrati očitajo da ne delajo nič. Kdo bi razumel?

Če imaš rad živali, ti pač možnost živali v delovnem okolju ugaja. Se strinjam, da ni mogoče kar na splošno trditi kaj je prav in kaj ne, saj obstajajo različne situacije, kjer morda pes pač ni primeren. Da o tem, da mora pes po vzgoji/naravi biti primeren za pisarno sploh ne govorim. Vendar pa so popolnoma brezveze hkratne trditve, da žival nikakor ne spada v delovno okolje. Različne raziskave so že pokazale, da živali v delovnem okolju zmanjšujejo stres in tudi povečujejo produktivnost.

Ta debata me spomni na podobno debato glede oblačil na delovnem okolju. Prav smešne so mi zahteve nekaterih delodajalcev, da moraš v pisarnah vedno biti v srajci/obleki itd., čeprav v posameznem dnevu srečaš zgolj svoje sodelavce, ki jih vidiš vsak dan. Ok če se moraš udeležiti sestankov s strankami ipd., potem je primerna obleka seveda nujna. Ampak za vse ostalo je pa taka zahteva zgolj bedarija.

Me pa zanima kako določeni v tej temi komentirajo dejstvo, da v številnih največjih/najuspešnejših podjetjih na svetu (Alphabet, Amazon, itd.) veljajo sodobni principi pri delu (domače živali, viseče mreže, playstation, itd.). Po logiki nekaterih tukaj je njihovo ravnanje popolnoma napačno in bi morali presedlati v trandicionalno "8 ur za mizo" delo.

49106 ::

Zakaj meniš, da morajo sodelavci poslušat dretje dojenčka/otroka oz lajanje psa?



Groot je izjavil:



Me pa zanima kako določeni v tej temi komentirajo dejstvo, da v številnih največjih/najuspešnejših podjetjih na svetu (Alphabet, Amazon, itd.)


PR in plenice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

zee ::

Mhm. Ne razumem problema. Dokler se delo opravi, je vse ostalo šum ozadja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

LeQuack ::

zee je izjavil:

Mhm. Ne razumem problema. Dokler se delo opravi, je vse ostalo šum ozadja.


Saj tudi v Kitajskih sweat shopih kjer delajo otroci se delo opravi.
Quack !

zee ::

LeQuack je izjavil:

zee je izjavil:

Mhm. Ne razumem problema. Dokler se delo opravi, je vse ostalo šum ozadja.


Saj tudi v Kitajskih sweat shopih kjer delajo otroci se delo opravi.


Debata je o cuckih v pisarnah in podobnih "deviacijah" (po mnenju nekaterih) in ne o kitajskih sweat shop-ih.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Phantomeye ::

dexterboy je izjavil:

D3m je izjavil:

Imeti žival v pisarni je samo trend.
Kakšen teden je zanimivo pol pa že razmišljaš, da bi ga fliknil v kontejner.

:) :D :))
Make My Day

@Phantomeye; ni res, sem takoj za spremembe, ampak tam, kjer naj bi tudi milenijci sprejemali želje ne-milenijcev.
Mi je jasno, da se vse spreminja, mi smo samo "trenutni popotniki", kot je rekel župnik na enem pogrebu.
Samo, zakaj jaz ne morem imeti moja dva otroka v službi med poletnimi počitnicami, ko ni varstva?
Pa tako sta srčkana in luškana... a dej no, tut en teden? Pleeeease...
Pes in mačka sta živi bitji. Samo ni problem v njih, ampak njihovih lastnikih...


Zgrešil si bistvo vsega, ker si pač len, depresiven, ciničen, nepotrpežljiv, aroganten, nespošljiv, samo pritožuješ se.

Ampak nisi sam kriv, pač si generacija X. Takšni pač ste.




P.S.
Večje firme imajo urejeno varstvo otrok "on-site" za svoje zaposlene.

LeQuack ::

Kaj pa papige, morski prašički in ostale stvari? Da so recimo kar spuščeni po pisarni.
Quack !
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Take živalske (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13919486 (9514) TineR
»

Vožnja v službo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10814967 (10380) Alien123
»

Velik si kolikor imaš veliko srce! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26452116 (46487) zlobcek

Napad psov N0`2 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37348884 (40332) hamax

Več podobnih tem