» »

Milenijske norčije - hišni ljubljenčki po pisarnah in ostalo

Milenijske norčije - hišni ljubljenčki po pisarnah in ostalo

Temo vidijo: vsi
1
2
3

Gagatronix ::

> pa tudi laja ne

Ampak tiho tudi ni.



Pa tale je se dokaj tih.

jype ::

ziga1990 je izjavil:

@jype: si malo optimističenti misliš da oseba lahko dela in merka kje je njegov pes edini način je da ga za svojo mizi priveže
Vprašaj malo tiste slo-techovce, ki so poznali mojega psa, kako sem moral "merkat" nanj.

Gagatronix je izjavil:

Ampak tiho tudi ni.
Če ga naučiš, da je tiho, potem je tiho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ziga1990 ::

LeQuack je izjavil:

Kaj pa papige, morski prašički in ostale stvari? Da so recimo kar spuščeni po pisarni.


Papiga resno?

Jo bo sodelavec vozil na delo bo šla vsem drugim na jetra po nekem času bo šla pa lastniku na jetra
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Glugy ::

Sej ima vsaka generacija posebnosti. In še vsaka generacije je nekaj svojega pustila kot odtis v celotni družbi. A zdej k pa milenijci imajo posebnosti je pa to kr naenkrat bav bav? Ne se hecat. To je normaln civilizacijski proces. Pač ni vse vsem všeč ampak to ne pomen da nobena spremembica delovanja v družbi ni legitimna. Kaj vas skrbi da ne bo tako kot je bilo do zdaj? Navajeni niste ; radi se držite navade delovanja na način kot je do zdaj. Ampak potem lahko gremo kr v kameno dobo pa tm živimo. Spremembe in napredek so vedno bile in vedno bojo. Nikoli ni bilo statike. Je pa možno da ste imeli iluzijo da je bila statika. Svet se vedno spreminja. Naj vsaka generacija napiše svojo zgodbo in doda neki svojga širši družbi. Zakaj pa ne?

Gagatronix ::

Samo dve opciji sta:

1) Vazelin trola.

2) Vazelin je zagrenjen starec ki je tako zakoreninjen v svoje vzorce, da mu karkoli drugacnega predstavlja najhujse zlo.

Nagibam se k slednji opciji.

Cruz ::

Papige niso primerne za pisarno, ker se v glavnem navežejo le na eno osebo.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

FormerUser ::

Odnos do živali se je v zadnjih nekaj desetletjih precej spremenil, na bolje, kar je edino pravilno in hkrati še en dokaz več o vplivu kulture in socializacije na stališča ljudi, kar bi bilo treba bolj izkoristiti za izboljšanje medosebnih odnosov, milenijci so morda bolj sočutni do živali in okoljsko osveščeni, šovinistični pa ravno toliko kot predhodne generacije.

Osebno me živali na delovnem mestu ne bi motile, če bi bile primerno vzgojene in ne bi ovirale dela. Psi, pujsi, papige, hrčki, zlate ribice...edino pri plazilcih: kačah, kuščarjih, krokodilih ... bi potegnila črto, ker mi vzbujajo nelagodje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ALT ()

Miki N ::

FormerUser je izjavil:

Psi, pujsi, papige, hrčki, zlate ribice...edino pri plazilcih: kačah, kuščarjih, krokodilih ... bi potegnila črto, ker mi vzbujajo nelagodje.


Ampak realno gledano so ravno plazilci idealni za pisarno: so tiho, čisti... predvsem pa je enemu legvanu povsem ravno kje ždi - medtem pa je recimo dosti psom pisarna na nek način stres. Ne vsem, samo psi (in razne papige ipd) znajo pogosto biti precej anksiozni izven svojega teritorija - in pisarne pogosto nikoli ne "udomačijo" pa tudi če ga voziš tja vsak dan živčno čaka, da gre domov (se spomnim primera iz sosednje firme v nadstropju - ni bilo bitja, ki bi se bolj veselil konca šihta). Kuščar? Boli njega.

LukiYo ::

Naj komentirajo tisti, ki imajo pse v pisarnah, drugače je tole nabijanje na pamet.

Moje izkušnje kažejo, da so psi, v pisarnah, socializirani, umirjeni, čisti, med malco hodijo z njimi na sprehode, kar je spet en plus, itd. To je vse kar se da povzet od tega in delat neke zaključke o generacijah, delu, je mimo.

Da pa pes še v stanovanje ne spada, je pa tudi eno gozdarsko razmišljanje.

Cruz ::

LukiYo je izjavil:

Da pa pes še v stanovanje ne spada, je pa tudi eno gozdarsko razmišljanje.
Določene pasme res ne spadajo, meji na zlorabo živali.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

LeQuack ::

FormerUser je izjavil:

Odnos do živali se je v zadnjih nekaj desetletjih precej spremenil, na bolje, kar je edino pravilno in hkrati še en dokaz več o vplivu kulture in socializacije na stališča ljudi, kar bi bilo treba bolj izkoristiti za izboljšanje medosebnih odnosov, milenijci so morda bolj sočutni do živali in okoljsko osveščeni, šovinistični pa ravno toliko kot predhodne generacije.


Če bi bili sočutni do živali jih ne bi imeli zaprte v hišah/stanovanjih in na vrvici. Ta občutek da nekdo reče "moj" pes, se pravi si lastiš neko žival, kot so si včasih aristokrati sužnje, zato da jih zabavajo in kratkočasijo.
Quack !

LukiYo ::

LeQuack je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Odnos do živali se je v zadnjih nekaj desetletjih precej spremenil, na bolje, kar je edino pravilno in hkrati še en dokaz več o vplivu kulture in socializacije na stališča ljudi, kar bi bilo treba bolj izkoristiti za izboljšanje medosebnih odnosov, milenijci so morda bolj sočutni do živali in okoljsko osveščeni, šovinistični pa ravno toliko kot predhodne generacije.


Če bi bili sočutni do živali jih ne bi imeli zaprte v hišah/stanovanjih in na vrvici. Ta občutek da nekdo reče "moj" pes, se pravi si lastiš neko žival, kot so si včasih aristokrati sužnje, zato da jih zabavajo in kratkočasijo.


Tale je pa bosa: Da bi psi iz sočutja romali prosto po prešerno okoli po cestah, v soncu in mrazu, ker pod streho jih vzet je mučenje...

LeQuack ::

LukiYo je izjavil:

LeQuack je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Odnos do živali se je v zadnjih nekaj desetletjih precej spremenil, na bolje, kar je edino pravilno in hkrati še en dokaz več o vplivu kulture in socializacije na stališča ljudi, kar bi bilo treba bolj izkoristiti za izboljšanje medosebnih odnosov, milenijci so morda bolj sočutni do živali in okoljsko osveščeni, šovinistični pa ravno toliko kot predhodne generacije.


Če bi bili sočutni do živali jih ne bi imeli zaprte v hišah/stanovanjih in na vrvici. Ta občutek da nekdo reče "moj" pes, se pravi si lastiš neko žival, kot so si včasih aristokrati sužnje, zato da jih zabavajo in kratkočasijo.


Tale je pa bosa: Da bi psi iz sočutja romali prosto po prešerno okoli po cestah, v soncu in mrazu, ker pod streho jih vzet je mučenje...


Samo psi niso ravno avtohtona vrsta, toliko kot jih je, jih je zaradi nas. Da bi zdaj vse pse spustili na cesto in v gozdove seveda nima smisla, ampak problem je sistemski.
Quack !

LukiYo ::

LeQuack je izjavil:

LukiYo je izjavil:

LeQuack je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Odnos do živali se je v zadnjih nekaj desetletjih precej spremenil, na bolje, kar je edino pravilno in hkrati še en dokaz več o vplivu kulture in socializacije na stališča ljudi, kar bi bilo treba bolj izkoristiti za izboljšanje medosebnih odnosov, milenijci so morda bolj sočutni do živali in okoljsko osveščeni, šovinistični pa ravno toliko kot predhodne generacije.


Če bi bili sočutni do živali jih ne bi imeli zaprte v hišah/stanovanjih in na vrvici. Ta občutek da nekdo reče "moj" pes, se pravi si lastiš neko žival, kot so si včasih aristokrati sužnje, zato da jih zabavajo in kratkočasijo.


Tale je pa bosa: Da bi psi iz sočutja romali prosto po prešerno okoli po cestah, v soncu in mrazu, ker pod streho jih vzet je mučenje...


Samo psi niso ravno avtohtona vrsta, toliko kot jih je, jih je zaradi nas. Da bi zdaj vse pse spustili na cesto in v gozdove seveda nima smisla, ampak problem je sistemski.


Canis lupus familiaris = The domestic dog = pomeni domač / gospodinjski...Psi so se navadili ljudi in obratno. Nimajo potrebe po svobodi, kot jo opisuješ. Psi opravljajo (terapevtske, praktične, varnostne) vloge, mi poskrbimo za njihove potrebe. Gre za win win.

Tisti, ki puščajo pse cele dneve zunaj, tudi ko je -20 C ali +40 C, da bo svoboden oz ker pes ni za v hišo, so zame bedaki.

FormerUser ::

Miki N je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Psi, pujsi, papige, hrčki, zlate ribice...edino pri plazilcih: kačah, kuščarjih, krokodilih ... bi potegnila črto, ker mi vzbujajo nelagodje.


Ampak realno gledano so ravno plazilci idealni za pisarno: so tiho, čisti... predvsem pa je enemu legvanu povsem ravno kje ždi - medtem pa je recimo dosti psom pisarna na nek način stres. Ne vsem, samo psi (in razne papige ipd) znajo pogosto biti precej anksiozni izven svojega teritorija - in pisarne pogosto nikoli ne "udomačijo" pa tudi če ga voziš tja vsak dan živčno čaka, da gre domov (se spomnim primera iz sosednje firme v nadstropju - ni bilo bitja, ki bi se bolj veselil konca šihta). Kuščar? Boli njega.


No, če je kuščarju vseeno kje leži, potem naj bo pa doma. Ne gre samo zato kako se počutijo živali ampak tudi kako se počutijo zaposleni. Sicer ne vem kakšen je protokol, ali dovoljenje za domače ljubljenčke v pisarnah dajo šefi ali je potrebno tudi soglasje vseh sodelavcev, če slednje, ga jaz za plazilce ne bi dala.

sm4rt4ss ::

FormerUser je izjavil:

Odnos do živali se je v zadnjih nekaj desetletjih precej spremenil, na bolje, kar je edino pravilno in hkrati še en dokaz več o vplivu kulture in socializacije na stališča ljudi, kar bi bilo treba bolj izkoristiti za izboljšanje medosebnih odnosov, milenijci so morda bolj sočutni do živali in okoljsko osveščeni, šovinistični pa ravno toliko kot predhodne generacije.


Kaj obstaja kakšna tema, ki je ti ne izkoristiš za blatenje moške populacije?

otago ::

FormerUser je izjavil:

...edino pri plazilcih: kačah, kuščarjih, krokodilih ... bi potegnila črto, ker mi vzbujajo nelagodje.


Razlicne zivali, stvari, osebe povzrocajo nelagodje drugim. Kdo doloca kriterije?

Banalna ideja; Sef je navdusen nad pitoni. Jih ima v pisarni in se prosto plazijo naokrog. Ti bo kul?

Nekoga kot otrok ugriznil pes. Ali mora biti v pisarni, delovnem okolju s psom?
Nekoga je picila kaca, prezira plazilce. Ali mora biti v pisarni z legvanom?

In ce doticno osebo pred 10 sodelavci vprasajo, ali te moti, ce je moj Miki v pisarni? Ce reces da, si viden kot da sovrazis zivali. Ce reces ne, pozres sebe in bos dnevno izpostavljen tej posastim.

FormerUser ::

sm4rt4ss je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Odnos do živali se je v zadnjih nekaj desetletjih precej spremenil, na bolje, kar je edino pravilno in hkrati še en dokaz več o vplivu kulture in socializacije na stališča ljudi, kar bi bilo treba bolj izkoristiti za izboljšanje medosebnih odnosov, milenijci so morda bolj sočutni do živali in okoljsko osveščeni, šovinistični pa ravno toliko kot predhodne generacije.


Kaj obstaja kakšna tema, ki je ti ne izkoristiš za blatenje moške populacije?


Tvoj komentar je lep prikaz zakaj je toliko stvari narobe na tem svetu, ker se ljudje bistveno več ukvarjajo s tistimi, ki na nepravilnosti opozarjajo, ne pa z nepravilnostmi samimi.

otago je izjavil:

FormerUser je izjavil:

...edino pri plazilcih: kačah, kuščarjih, krokodilih ... bi potegnila črto, ker mi vzbujajo nelagodje.


Razlicne zivali, stvari, osebe povzrocajo nelagodje drugim. Kdo doloca kriterije?

Banalna ideja; Sef je navdusen nad pitoni. Jih ima v pisarni in se prosto plazijo naokrog. Ti bo kul?

Nekoga kot otrok ugriznil pes. Ali mora biti v pisarni, delovnem okolju s psom?
Nekoga je picila kaca, prezira plazilce. Ali mora biti v pisarni z legvanom?

In ce doticno osebo pred 10 sodelavci vprasajo, ali te moti, ce je moj Miki v pisarni? Ce reces da, si viden kot da sovrazis zivali. Ce reces ne, pozres sebe in bos dnevno izpostavljen tej posastim.


V konkretnem primeru verjetno delodajalec, če hoče dobre rezultate, potem omogoči prijetno okolje za VSE zaposlene.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Smešno, kako eni uporabljajo pretirane scenarije, da bi dokazali, da imajo prav.

"Kaj če bi šef v službo pripeljal dinozavra, pa bi pred vsemi pojedel Marjetko iz računovodstva??? Kako bi se počutili ostali zaposleni?" In zato mačka ali pes v pisarni nista dobra ideja.

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

Vazelin je izjavil:

sem samo star in ne sledim.

Tako je.

Kaj pa spada pod "ostalo" iz naslova? Otroci?

Vazelin ::

Preveč ste se zapičili samo v hišne ljubljenčke.

Trenutna konjuktura je velik plus za mlajše milenijce, ki na svoji poklicni poti še niso naleteli na slabe letine in se jim trenutne razmere zdijo nekaj običajnega. Lahko si predstavljamo, kako bo Nina (ime je izmišljeno), 24 letna milenijka, ki je službo izbrala tudi zato, ker imajo v firmi visečo mrežo in možnost tajske masaže 2x tedensko, razočarana, ko bo delodajalec te "perke" umaknil prvi dan, ko se bo začel spet boj za preživetje. Morda sem sam pesimist, a kriza je na marsikoga moje generacije pustila precej hud madež in še dostikrat pomislim na "tista leta". Milenijcem se zdi to nekaj normalnega: masaža, karte za fitness, opremljanje pisarn z različnimi devicei, teambuildingi v Alpd Huez ipd. Jaz privoščim vsakemu. Ampak realnost bo, da se bo zadeva zelo obrnila tisti moment, ko bo spet na eno delovno mesto prijavljenih ene 100 folka. Ko bo spet pritisk na iskalcih zaposlitve ne po več treba privabljati ljudi z raznimi perki, ki so nekaj novega v zadnjem desetletju. Včasih je bila tam stol in miza, ter po možnosti redna plača in to je vse, kar se je zahtevalo. Sedaj je skoraj bolj pomembno od nekaj denarja to, da imaš možnost prinosa živali, da se lahko gugaš med siesto, igraš ročni fuzbal.

Glede hišnih ljubljenčkov je tako: kot sem že omenil noben v pisarni ne bo rekel, da ga motijo, saj noben ne mara biti označen kot nekdo, ki ne mara živali. Če kdo vpraša "te moti če je moj Fido tam v kotu med delom?" je itak odgovor v 100% primerih "Ne, seveda ne. zakon bo.".

Malo zmedeno sem napisal :'
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Gagatronix ::

Taka mentaliteta bo ostala seveda vecinoma pri zahojenih slovenskih delodajalcih, ter pri zaplankancih tvojega kova.

LeQuack ::

Naj dajo kot perk manj kot 8 urni delavnik pa bo več prijav. V zakonu ne piše da moraš bit 8 ur na delovnem mestu, ampak vsak delodajalec te sili da si.
Quack !

dexterboy ::

Phantomeye je izjavil:

dexterboy je izjavil:

D3m je izjavil:

Imeti .... v kontejner.

...@Phantomeye; ni res .... njihovih lastnikih...

Zgrešil si bistvo vsega, ker si pač len, depresiven, ciničen, nepotrpežljiv, aroganten, nespošljiv, samo pritožuješ se.
Ampak nisi sam kriv, pač si generacija X. Takšni pač ste. P.S.
Večje firme imajo urejeno varstvo otrok "on-site" za svoje zaposlene.

Ti pa ne šteješ veliko pomladi ali pa nimaš kilometrine za seboj... skorajda se mi smiliš, ko streljaš takšne debilne ocene... anyway, i rest my case. Bo že evolucija poskrbela za šibke...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Phantomeye ::

dexterboy je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

dexterboy je izjavil:

D3m je izjavil:

Imeti .... v kontejner.

...@Phantomeye; ni res .... njihovih lastnikih...

Zgrešil si bistvo vsega, ker si pač len, depresiven, ciničen, nepotrpežljiv, aroganten, nespošljiv, samo pritožuješ se.
Ampak nisi sam kriv, pač si generacija X. Takšni pač ste. P.S.
Večje firme imajo urejeno varstvo otrok "on-site" za svoje zaposlene.

Ti pa ne šteješ veliko pomladi ali pa nimaš kilometrine za seboj... skorajda se mi smiliš, ko streljaš takšne debilne ocene... anyway, i rest my case. Bo že evolucija poskrbela za šibke...


A ni zanimivo. Pišeš stereotipe o milenijcih. Ko ti pa naštejem kakšni stereotipi veljajo za (tvojo) generacijo X, si pa užaljen? Ne gre to tako.

Obstajata dva pogleda:

Ali verjameš v to, da človeka naredijo njegove odločitve in dejanja in ne obdobje rojstva.

ALI pa verjameš v to, da so vsi ljudje, ki so se rodili v nekem časovnem obdobju - enaki. Torej "oh, ti milenijci niso za nikamor".

Samo, če se tvoje razmišljanje ujema z drugo točko - potem naznanjaš, da tudi zate velja, da si len, depresiven, ciničen, nepotrpežljiv, aroganten, nespošljiv in da se samo pritužuješ. Saj so to stereotipi, ki veljajo za tvojo generacijo.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Vazelin je izjavil:

Preveč ste se zapičili samo v hišne ljubljenčke.

Trenutna konjuktura je velik plus za mlajše milenijce, ki na svoji poklicni poti še niso naleteli na slabe letine in se jim trenutne razmere zdijo nekaj običajnega. Lahko si predstavljamo, kako bo Nina (ime je izmišljeno), 24 letna milenijka, ki je službo izbrala tudi zato, ker imajo v firmi visečo mrežo in možnost tajske masaže 2x tedensko, razočarana, ko bo delodajalec te "perke" umaknil prvi dan, ko se bo začel spet boj za preživetje. Morda sem sam pesimist, a kriza je na marsikoga moje generacije pustila precej hud madež in še dostikrat pomislim na "tista leta". Milenijcem se zdi to nekaj normalnega: masaža, karte za fitness, opremljanje pisarn z različnimi devicei, teambuildingi v Alpd Huez ipd. Jaz privoščim vsakemu. Ampak realnost bo, da se bo zadeva zelo obrnila tisti moment, ko bo spet na eno delovno mesto prijavljenih ene 100 folka. Ko bo spet pritisk na iskalcih zaposlitve ne po več treba privabljati ljudi z raznimi perki, ki so nekaj novega v zadnjem desetletju. Včasih je bila tam stol in miza, ter po možnosti redna plača in to je vse, kar se je zahtevalo. Sedaj je skoraj bolj pomembno od nekaj denarja to, da imaš možnost prinosa živali, da se lahko gugaš med siesto, igraš ročni fuzbal.

Glede hišnih ljubljenčkov je tako: kot sem že omenil noben v pisarni ne bo rekel, da ga motijo, saj noben ne mara biti označen kot nekdo, ki ne mara živali. Če kdo vpraša "te moti če je moj Fido tam v kotu med delom?" je itak odgovor v 100% primerih "Ne, seveda ne. zakon bo.".

Malo zmedeno sem napisal :'


Leta 2019 si ne izbereš službe, v kateri boš naslednjih 40 let, ampak si izbereš službo, ki ti omogoča karierno rast. In ko imaš občutek, da stagniraš ali pa ugotoviš, da si nesrečen - zamenjaš službo in greš na boljše.

Leta 2019 ljudje vemo, da imamo vrednost in če ne bo dobro za nas, ne bomo sklonili glave in trpeli 40 let v isti službi, če nam ni treba.

Sploh pa ne vem zakaj se obremenjuješ s tem in podajaš neke super pretirane primere. Ti tovrstni pristop osebno škoduje? A si zavisten, ker v tvojem času tega ni bilo na voljo?

Zgodovina sprememb…

kuall ::

Vazelin je izjavil:

Morda sem sam pesimist, a kriza je na marsikoga moje generacije pustila precej hud madež in še dostikrat pomislim na "tista leta".


Zdaj vemo, kaj te matra. Posttravmatska stresna motnja zaradi krize leta 2008. Očitno je v tvoji firmi naredila veliko dramo, ali pa si morda letel ven.

Za dobre delavce se bodo firme vedno teple. Kriza gor ali dol. Delavci so tisto, kar firmam prinaša konkurenčno prednost. Kdor zna privabiti najboljše delavce zmaga v tej dirki. To prihaja čedalje bolj do izraza s tem, ko delovna mesta prehajajo iz rokodelskih, ki jih je znal vsak narediti (poljedelstvo, tekoči trak) do intelektualnih (programiranje, razne storitve). Razlog za to spremembo so stroji in roboti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Cruz ::

Mislim, da @Vazelin hoče povedati to: Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.

Ta citat pa v sebi skriva več nesmisla kot smisla.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Vazelin ::

Heh zasledil sem da obstaja tudi pozicija "Chief Happiness Officer".:D
Verjetno marsikoga zanima naslednje "What does a Chief Happiness Officer actually do?"
https://gethppy.com/hrtrends/what-does-...
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Cruz ::

Vazelin je izjavil:

Heh zasledil sem da obstaja tudi pozicija "Chief Happiness Officer".:D
Verjetno marsikoga zanima naslednje "What does a Chief Happiness Officer actually do?"
https://gethppy.com/hrtrends/what-does-...
Verjetno ima 24/7 prisiljen nasmeh. Zzzzz... :)

Shields ::

Milenijci? Profesor ga je imel s seboj na predavanjih :D. Čez 60..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Shields ()

MIHAc27 ::

No da še nekdo nekaj reče, kjer imajo živali v pisarni.

Direktorjev sin občasno (recmo 1-2x tedensko) pripelje svoja dva psa, ker nima varstva ali karkoli je že razlog.
Zelo rada oblajata vsako stranko, ki pride čez vrata. Ampak res se zakadita vanje. Na srečo se ni še nikoli nič zgodilo, ampak marsikoga kar fino ustrašita. Še dobro, da stranke poredko pridejo na lokacijo.

Eden od psov me je že tudi napadel. Parkrat je samo renčal, pa sem ga ignoriral... potem pa enkrat čisto iz lepega.
Saj sem se ga ubranil, ni bilo nič... ampak potem sem imel kar velik strah pred psi, sedaj je recimo malce bolje.
Da bi me kdo kaj vprašal....itak da ne.

Drugi pes ima pa neke prebavne motnje. Take smrduhe, ki jih spušča, da se ti kar orosijo oči.

Imamo kar nekaj strank, pa razen ene, kjer so pred kratkim posvojili muca nimajo ljubljenčkov.

borisk ::

Vazelin je izjavil:

Heh zasledil sem da obstaja tudi pozicija "Chief Happiness Officer".:D
Verjetno marsikoga zanima naslednje "What does a Chief Happiness Officer actually do?"
https://gethppy.com/hrtrends/what-does-...


v mariborskem mikropolo imajo marsikaj od naštetega v temi, tudi meneđžerja za srečo (naziv delovnega mesta)....

TheBlueOne ::

borisk je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Heh zasledil sem da obstaja tudi pozicija "Chief Happiness Officer".:D
Verjetno marsikoga zanima naslednje "What does a Chief Happiness Officer actually do?"
https://gethppy.com/hrtrends/what-does-...


v mariborskem mikropolo imajo marsikaj od naštetega v temi, tudi meneđžerja za srečo (naziv delovnega mesta)....


Dodam...

Za staro generacijo tak koncept konstantno izpisuje ERROR, ker jim je prepogosto vrednota pretrpeti vse bedarije, ker so pac oni bili tako neumni, da so jih. Sem se naposlusal zadev, kakor, da bi vsak moral zaceti z metlo, dozivel da sef postanes s stazem in si s tem zasluzis, da si lahko kreten itn.

In sedaj so tile starci pretrpeli svoje, mislili, da bodo prisli na vrsto in zamenjali nadrejene, med tem pa je generacija za njimi postala nadrejena in tudi ce ni ne tolerira takega odnosa in vso trpljenje je bilo zaman. Ironicno jim je uspelo, kar so hoteli, da so njihovi otroci v tem smislu boljse obrnili in se bolj pametno odlocali, sedaj pa seveda nekatere to moti. Tako, da cestitam za uspeh in neuspeh?

Pa dalec niso vsi starci taki, samo tisti, ki jim take spremembe niso vsec, ker kaj pa je lahko iz njihove perspektive slabega, ce je na podjetju nekdo, ki skrbi, da se vsi pocutijo OK?

Skratka briga nas kaj si mislijo o tem, da vsaka tri leta menjamo sluzbo, da imamo radi zastonj hrano med delom, da vas moti pes in da nas nikoli ne boste morali imeti pod kontrolo, imam pa obcutek, da jih imamo mi pod kontrolo skoraj od rojstva. ;(

Vazelin ::

in da nas nikoli ne boste morali imeti pod kontrolo

Ob prvi krizi bodo CHO-ji prvi odleteli iz firm. Perki zmanjšani na minimum. Takšna je realnost. :)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

WhiteAngel ::

Vazelin je izjavil:

Nočem biti hater ampak meni se nekateri "perki" milenijcev zdijo precej "zanimivi". No, morda sem samo star in ne sledim več trendom.


Star si :P

Invictus ::

Odvisno koliko zaslužiš na teh melinijcih...

Če ti dodatki postanejo predragi in preveč motijo delovni proces ter učinkovitost, se jih pač znebiš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Vazelin je izjavil:

in da nas nikoli ne boste morali imeti pod kontrolo

Ob prvi krizi bodo CHO-ji prvi odleteli iz firm. Perki zmanjšani na minimum. Takšna je realnost. :)


Ali pa podjetje CHOjev nima brezveze in predstavljajo konkurencno prednost. Potem podjetje in CHO padeta vsaj kasneje kot ostala "klasicna", ki so se morda ze prej morala soociti z realnostjo.

Ampak na koncu tega kaksna bo realnost in kako kaksno podjetje postopa ni mogoce predvideti. To je izluzija vase generacije, da vedno obstaja pravilo, ki magicno velja, mi pa prekleto dobro vemo, da se vse ves cas spreminja in se je treba prilagajati. Nase kariere se redko zacnejo z neko stabilno perspektivo in mi znamo ziveti z padci in dvigi. Govoris z generacijo, ki je od "naredi faks, da ti bo fino" sla v "delaj za manj kot lahko prezivis" do "znajdi se, pravil ni" do "malo prehitevamo vse skupaj". Vso to v recimo roku petih do desetih let.

Kaj mene briga, ce se ti bojis neke svoje realnosti, jaz bom pocakal da bo tako dalec, do takrat pa z veseljem imel CHOje, ce je vecini zaradi tega boljse.

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

Saj CHO je fancy naziv za HR. HR pa bo vedno imel mesto v (uspešnem) podjetju. Izgleda je ta naziv ljudem všeč. Meni se zdi nepotreben, ampak ker ne predstavlja neke škode, se ne mislim ubadati z njim.

Za boljše počutje v podjetju pa morajo prispevati vsi, tako Janezki kot direktorji. Tukaj težo bolj polagam na direktorje.

WildChild ::

Meni se še posebej dopadejo lastniki, ki se ukvarjajo s psom in ne obratno:

- da pes ve kaj pomeni ukaz deka/prostor/tla/whatever in gre potem tja in leži v miru tam cel dan tudi, če gre mimo kuhana klobasa...
- da pes hodi ob lastniku
- da pes nevem hm sliši na magično besedo za odpoklic
- da pes ni spuščen in ne dela bedarij, ker mu je lastnik prej povedal, da se naj uleže na eno in edino džabuzo, ki je namenjena psu in ne na kavč, stol, etc u get my point.

V glavnem dopadejo se mi lastniki, ki se ukvarjajo s psom od malih nog in ga dresirajo, da ne postane psihopat pr dveh letih in dela neumnosti.
in da mood

KAVINSKY ::

Pa so res ročni nogomet, team buildingi, hrana in kava in živali v službi milenijske fore?

Včasih so imeli delavci po tovarnah vodeno razgibavanje med delom, hodili so na sindikalne izlete, večerje ali piknike... Obstajale so sindikalne tekme in športne dejavnosti. Firme so imele počitniške hišice in kampe, najemanje prikolic. Vozili so delavski avtobusi na direktnih linijah do dela. V vsaki pisarni je bila steklenica šnopca kje v predalu, pogosto je kdo obležal za mizo...

Zdaj pa v službi dobiš jabolko in dve banani, pikado in električni vrč pa mikrovalovko in možnost dela od doma pa je že propad civilizacije kot jo poznamo.

PrimoZ_ ::

Vazelin je izjavil:

in da nas nikoli ne boste morali imeti pod kontrolo

Ob prvi krizi bodo CHO-ji prvi odleteli iz firm. Perki zmanjšani na minimum. Takšna je realnost. :)


O glej ga privoščljivca. Samo, da ne bi blo drugemu bolje.
Sicer bo verjetno res tako v vliko primerih, pa vseeno naj uživajo dokler loahko. zakaj pa ne.

PreviousUser ::

KAVINSKY je izjavil:

Pa so res ročni nogomet, team buildingi, hrana in kava in živali v službi milenijske fore?

Včasih so imeli delavci po tovarnah vodeno razgibavanje med delom, hodili so na sindikalne izlete, večerje ali piknike... Obstajale so sindikalne tekme in športne dejavnosti. Firme so imele počitniške hišice in kampe, najemanje prikolic. Vozili so delavski avtobusi na direktnih linijah do dela. V vsaki pisarni je bila steklenica šnopca kje v predalu, pogosto je kdo obležal za mizo...

Zdaj pa v službi dobiš jabolko in dve banani, pikado in električni vrč pa mikrovalovko in možnost dela od doma pa je že propad civilizacije kot jo poznamo.



A pa se je včasih dejansko tako malo delalo, da so ga dejansko pili v službi? Se je imela potem prav fino generacija, ki je v Jugi hodila v službe. :D

Vazelin ::

PrimoZ_ je izjavil:

Vazelin je izjavil:

in da nas nikoli ne boste morali imeti pod kontrolo

Ob prvi krizi bodo CHO-ji prvi odleteli iz firm. Perki zmanjšani na minimum. Takšna je realnost. :)


O glej ga privoščljivca. Samo, da ne bi blo drugemu bolje.
Sicer bo verjetno res tako v vliko primerih, pa vseeno naj uživajo dokler loahko. zakaj pa ne.

Nisem privoščljivec. Sem samo tisti letnik, ki jih je prejšnja kriza doletela praktično takoj iz faksa. Tisti, ki so se na trgu dela znašli v zadnjih letih ne vedo, kako te lahko realnost hitro poseksa brez vazelina. Daleč od tega da sem privoščjiv. Imam pa svoje slabe izkušnje kako se vse hitro na žalost obrne v slabo stran. In mislim da bodo "sem milenijec s psom na delovnem mestu ki skrbim za dobro vzdušje na firmi" precej negativno presenečeni lahko hitro.

Seveda pa upam da trenutno stanje traja vsaj še nekaj let ;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

m0LN4r ::

What? Jaz sem vedno mislil, da so milenijci tisti po 1990 do 2010 ?

Naja mene bolj skrbi za mladino okol 2000, imamo jih nekaj na sihtu pa so kar se pameti tice katastrofa, edino kaj jim gre od rok je nasteti POP lestvico komadov na MTV in se slikati za snapchat, upodabljati kaka bolj produktivna orodja pa je ze Sci-fi, kmecke pameti pa imajo tocno 0.
Das jim nalogo, opravijo jo nepopolno, se ne znajdejo, pol stvari vmes pozabijo, ko imajo 5 sekund in jih noben ne vidi, ze tipkajo po telefonu. Za sabo ne pospravijo, ce naredijo napako jih boli kurac. Obnasajo se pa kot, da bi bili 13 let stari v puberteti.

Trije so bli neki ful glasni pa nevem kaj, da se jim godi krivica, pa da jim je tu tako hudo in so dali odpoved. No in en je pristal na tankstelli, druga dva pa filata police v lidlu. Tolko o tem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mercier ::

Premilenijce bi mogoče pridobili s pujskom. Na dan republike bi ga mogoče skrili.

Šihtna muca (al pa muc, če ne ščije po fasciklih). Taka v skupni rabi in s polnim delovnim časom. Bi se javil za oskrbnika.

WhiteAngel ::

m0LN4r je izjavil:

What? Jaz sem vedno mislil, da so milenijci tisti po 1990 do 2010


Milenijci so generacija Y, torej rojeni nekako do 2000. Post-2000 so baje Z 8-)

WhiteAngel ::

Vazelin je izjavil:

Imam pa svoje slabe izkušnje kako se vse hitro na žalost obrne v slabo stran.


Huh, se spomnim, kako je bilo leta 2009, 2010 na avtocesti. Praktično nisi videl šleparja. Ekonomija se je zdela, da stoji. Nič kaj prijetno, ampak mislim, da je trenutno stanje še slabše - imaš tako veliko šalabajzarjev na vsakem vogalu, ki kar nekako zmutijo in preživijo, delajo pa neumnosti. Pa če rabiš avtomehanika, šlosarja, zidarja, programerja, tišlarja, natakarja ali pa referentko za papirji. Toliko je posla, da začenja vse boleti k*rac zate kot (malo) stranko.

W6fxBzMDqg ::

Ajde realno katera podjetja v slo imajo ljubljenčke v podjetju?
Pa da so v privat lasti in da niso start-up, ker z tujim denarjem je lahko srati(ja zloben sem ven in vem da ni čisto tako).

Manj stresno ja, večja efektiva vsekakor ne. Bi pa če imam izbiro raje, da jih ni v podjetju.

OrkAA ::

Tist pogoj glede tujega denarja je mal smesen. Denar ni nikoli "tuj". Tudi ko nekdo investira v firmo, mu lastniki v zameno izrocijo delez podjetja, tako da gre prakticno za transakcijo. Povsem enako kot ce podjetje proda izdelek za profit in v zameno dobi "tuj" denar. Ne vem ce bos nasel kaksno podjetje, kjer denar s katerim operirajo ni "tuj".

Ce pustimo to ob strani, v Celtri (https://www.celtra.com/) smo imeli veliko psov v pisarnah pa se ne spomnim, da bi bili kdaj problemi. Ravno obratno, ljudje so jih imeli radi.

Prav tako imajo psa v firmi, ki jo je zacelo nekaj prijateljev - 1home (https://www.1home.io/). Nisem se slisal za probleme.

V trenutni firmi imamo tudi veliko psov, res pa je da ni slovenska. Za primer lahko pokazem, da ljudje vedno preverijo, ce to kogarkoli moti:



1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Take živalske (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13919756 (9784) TineR
»

Vožnja v službo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10815153 (10566) Alien123
»

Velik si kolikor imaš veliko srce! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26452660 (47031) zlobcek

Napad psov N0`2 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37349161 (40609) hamax

Več podobnih tem