» »

Velik si kolikor imaš veliko srce!

Velik si kolikor imaš veliko srce!

A. Smith ::

Torej imam prav! Manj bi jih proizvedli manj bi jih pobili.


Nimaš prav. Manj izdelkov bi proizvedli, manj živali bi pobili. Manj živali bi bilo treba pobit, manj bi jih v ta namen vzredili. Se pravi jih bo na svet de facto prišlo manj, ker rejci ne bodo želeli krmiti živali (kar navsezadnje ni zastonj) brez zakola in prodaje. Torej tvoja trditev, da bi bilo živali ob manjši porabi mesa več, niti približno ne drži.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

gruntfürmich ::

Blisk je izjavil:

Sem že nekje zgoraj napisal, da sem srečal v življenu cca 20 lovcev. Z nekaterimi od teh sem celo šel na jago. Vendar sem potem odnehal s tem, ker sem videl kaki lovci so to. Nihče od teh ni nič naredil za divjad. Za njih je to samo trofeja in kos mesa.

hja, ljubček zlat. če pa si šel na jago, to je dejanje, ko se pleni divjad, sigurno nisi mogel videt kako se skrbi za divjad...
če hočeš videt kako se zalagajo solnice, postavlja/obnavlja krmišče, ureja okolica L doma, nameče koruza, dostavlja arbin kmetovalcem, zalaga krmišče, urejajo remize, pač ne moreš it na jago...
mislim svašta...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

WarpedGone je izjavil:

Obvezno pade pripomba da je tut zelenjava živa in nism neč bolš. Sm že davno nehal pridigat mrhovinarjem - nima smisla. Oni majo pa še vedno močno potrebo da se vsakič znova opravičujejo in me vlečejo na svoj nivo. Bodi dec in se sprejmi takšnega kot si. Če si mrhovinar, bodi mrhovinar in se ne opravičuj in ne enači drugih s sabo. You pay for killing, thats who you are.

Karkoli ti že pomaga, da se ne počutiš čisto na dnu. Nekako si je treba dvignit samozavest.:)

Drugače pa imam občutek, da te baše pomen besede mrhovinar. Ampak, saj si sam lepo povedal, če ne veš da si neumen, še ne pomeni da nisi.
OM, F, G!

Blisk ::

gruntfürmich je izjavil:

Blisk je izjavil:

Sem že nekje zgoraj napisal, da sem srečal v življenu cca 20 lovcev. Z nekaterimi od teh sem celo šel na jago. Vendar sem potem odnehal s tem, ker sem videl kaki lovci so to. Nihče od teh ni nič naredil za divjad. Za njih je to samo trofeja in kos mesa.

hja, ljubček zlat. če pa si šel na jago, to je dejanje, ko se pleni divjad, sigurno nisi mogel videt kako se skrbi za divjad...
če hočeš videt kako se zalagajo solnice, postavlja/obnavlja krmišče, ureja okolica L doma, nameče koruza, dostavlja arbin kmetovalcem, zalaga krmišče, urejajo remize, pač ne moreš it na jago...
mislim svašta...


Da spoznaš karakter lovca, ne rabiš iti na krmišče, greš na jago. In ko vidiš, da za vsako vleče puško ven, ko pride mimo kako živo bitje, potem kakršnokoli govorjenje naprej odpade. Še sosedu je hotu psa ustrelit, ker je bil za hišo 5m stran! Pa če ne bi težil, da lahko zadane koga, ki bo prišel iza vogala, bi ga verjetno pihnil! Sicer priznam da je od tega že kar nekaj let, ampak vseeno. Nazadnje ko sem govoril z lovcem je bilo. Ne bomo iskal mladičev, ker od tega ni trofeje! to je bilo 2 mesca nazaj.

ZA VSE, ki ste za evtanazijo in proti živalim, dejansko je vaše obnašanje isto, kot pred 100 leti obnašanje bogatih belcev.

"KAJ črnc bo imel iste pravice kot jaz????? Ni šasn! Črnce streljamo kot pse, potem pa grem in kupim novega za 100$. Odpade, črnci so nižja vrsta in nikoli ne bodo imeli istih pravic!"

Kaj nas loči od živali, koža in način hoje in sporazumevanja? Še kaj?
Če primerjaš dojenčka in žival, ima žival več sposobnosti razumevanja kot dojenćek. Torej kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

gruntfürmich ::

Blisk je izjavil:

Še sosedu je hotu psa ustrelit, ker je bil za hišo 5m stran! Pa če ne bi težil, da lahko zadane koga, ki bo prišel iza vogala, bi ga verjetno pihnil!


Ne bomo iskal mladičev, ker od tega ni trofeje! to je bilo 2 mesca nazaj.


a) to da se je streljalo neprivezane pse ni slabo. se spomnim kako je bilo učasih ko si šel čez vas: vsak cucek iz čisto vsake bajte je letel za tabo in te hotel napasti.
je to kakšen način???????????????????????????? in odgovornost!???
vem da psi niso bili nič krivi, vendar pa razumneži vemo, da si s tekim psom tudi drugi recimo v zavetišču ne morejo nič pomagat. torej samo strel...

b) če je to rekel lovec, je to za obsojat. prvič zaradi načina razmišljanja, kot drugo pa je, da srne se ne pleni sedaj. se plenijo septembra, ko so mladiči že samostojni in so že odrasla bitja. kot tretje pa je, da si to verjetno vse zmišljuješ in se lažeš.




Blisk je izjavil:

Kaj nas loči od živali, koža in način hoje in sporazumevanja? Še kaj?
Če primerjaš dojenčka in žival, ima žival več sposobnosti razumevanja kot dojenćek. Torej kaj?

tebe nič.:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Manu ::

A. Smith je izjavil:

Kot predstavnik dela prehrambene industrije se pridružujem izmenjavi mnenj.

Meso je živilo, ki ima v človeški zgodovini pomembno vlogo in je morda glavni razlog, da smo prehiteli ostale primate. Izkaže se, da je meso kot vir beljakovin in vitamina B12 zelo verjetno omogočilo razvoj človeških ožganov do sedanje velikosti.

V današnjih časih, ko dobro poznamo sestavo in vsebino živil je mogoče shajati tudi brez mesa. Vendar pa to terja izobraževanje o hrani, učenje novih receptov, iskanje nadomestnih virov beljakovin, morda celo spremembo načina življenja. Večini, vključno z mano, je bolj enostavno ostati mesojed. Ali mesojedi barbar, ali mrhovinar, ali klavec, kakor nas po piarovsko imenujejo vegetarijanci.

Vprašanje pridelave mesa bo v prihodnosti rešeno tehnokratsko. Meso bodo proizvedli laboratorijsko in po ubijanju sentientov ne bo več potrebe. Morda se bodo takrat tudi nekateri vegetarijanci začeli odločati za meso. Do takrat pa bo vladalo "zatečeno stanje". Jedli bomo ubite živali, ki jim bomo s predpisi postopoma omejevali trpljenje.


Če bi samo mi tukaj, ki debatiramo, vsak za eno dlako, bi bila gotovo na leto ena krava cela več, pa mogoče še kak pujs in piščanc! Globalno si niti ne upam it računat.
Motiš se. Če bi mi jedli manj mesa, bi ga prerambena industrija manj proizvedla. Torej bi živelo manj živali. Sam se odloči, ali je to bolje, ali ne.

Znano je, da prevelik vnos mesa (priporoča se več sadja in zelenjave) povzroča vrsto bolezni povezanih s prebavnim sistemom.

Danes se poje preveč mesa, kot pa ga telo potrebuje. Komot bi lahko zmanjšali porabo mesa, pravzaprav je to potrebno zaradi zdravja. Dovolj je npr. en srednje velik zrezek rdečega mesa na dva tedna za zdravega človeka.

Vsakodnevni vnos mesa je nujen le pri npr. bolnikih z opeklinami, ker njihovo telo nujno potrebuje beljakovine za obnovo poškodovane kože, podkožja in tkiv.

Blisk je izjavil:

koliko ljudi pa ve danes kaj je? Kupujejo najcenejšo hrano, ki se jo dobi, od mesa do zelenjave. Seveda je to tudi najslabša hrana. Pesticidi, hormoni, poživila, itd. Če bi ljudje imeli malo več spoštovanja do hrane, bi lepše delali z njo, s tem bi jo manj porabili in s tem bi lahko kupili kvalitetnejšo hrano.
Kaj še zdaj ni jasno, da je vse povezano eno z drugim? Hrana = Zdravnik!

To je pa zato, ker ljudje gledajo na ceno, namesto na kvaliteto, saj vse temelji na ekonomiji (več denarja, več svobode). Rešitev za to bi bila umakniti hrano iz svetovnega trga in ji dodeliti poseben status: pravica do hrane. Morali bi prepovedati ustvarjanje profita na proizvodnjo hrane in v ceno vključiti le stroške.

To je seveda le en vidik današnjega problema nekvalitetne hrane.

Poleg zgornjega bi morali uvesti organsko kmetovanje.

Keyser Soze ::

Manu je izjavil:

Danes se poje preveč mesa, kot pa ga telo potrebuje. Komot bi lahko zmanjšali porabo mesa, pravzaprav je to potrebno zaradi zdravja. Dovolj je npr. en srednje velik zrezek rdečega mesa na dva tedna za zdravega človeka.

Vsakodnevni vnos mesa je nujen le pri npr. bolnikih z opeklinami, ker njihovo telo nujno potrebuje beljakovine za obnovo poškodovane kože, podkožja in tkiv.

Huh?

A maš kaj proti, če te povprašam po tvojih referencah.
OM, F, G!

talmai ::

Mislim da uradna dietetika priporoča okrog 10% (kalorij) živalskih beljakovin v prehrani. Seveda priporočen delež variira, predvsem glede na mišično maso (več kot je je, več proteinov je potrebnih), pa tudi rast recimo pri otrocih. Maksimalen vnos vseh (rastlinskih in živalskih) beljakovin naj ne bi presegel max. 25% kalorij dnevnega vnosa hrane.

Beljakovine dobimo tudi drugje, pšenica recimo drži 10-15% (rastlinskih) beljakovin, fižol okrog 30%, tudi v zelenjavi je pogosto več kot 20% beljakovin (to je mislim da glede na težo).
(poglejte recimo http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/s... - U.S. Department of Agriculture)

Mnogi pojedo precej več kot je priporočeno. Sploh se mi osebno zdi ta vzorec očiten pri starejših, ki so preživeli vojno ali odraščali v revščini, ker se jim dejansko zdi kriminalno ne jesti mesa, če je na voljo (in ga zatorej jedo ob vsakem obroku, kar je zagotovo preveč). Ne vem pa, če je res en zrezek rdečega mesa dovolj za dva tedna. To se mi zdi nekako malo.

Problem pri mesu je to, da poleg živalskih beljakovin pogosto vsebuje tudi velike količine maščob, še posebej nasičenih. Tako da mnoge vrste mesa sicer zagotovijo dnevni vnos živalskih beljakovin vendar hkrati presežejo vnos nasičenih maščob (pri perutnini in ribah je to manjši problem).

Blisk: Evtanazijo živali po zavetiščih imamo zato, ker so ljudje tako neotesani, da si omislijo ljubljenčka, za katerega potem ne morejo skrbeti, ali pa da ne nadzorujejo razploda. Druge rešitve kot evtanazirat take živali, pač ni. Jaz sem nasplošno proti domačim ljubljenčkom, se mi zdi to na nek način preseravanje, ampak če je situacija taka, kot je, potem pač ni druge kot uspavat jih. Se mi zdi mnogo večji kriminal naseljevat neavtohtone vrste ali iztrebljat že tako napol izumrle vrste.
"Bit je kot določna popolnoma nedoločna." (M. Heidegger)

gruntfürmich ::

Keyser Soze je izjavil:

Manu je izjavil:

Danes se poje preveč mesa, kot pa ga telo potrebuje. Komot bi lahko zmanjšali porabo mesa, pravzaprav je to potrebno zaradi zdravja. Dovolj je npr. en srednje velik zrezek rdečega mesa na dva tedna za zdravega človeka.

Vsakodnevni vnos mesa je nujen le pri npr. bolnikih z opeklinami, ker njihovo telo nujno potrebuje beljakovine za obnovo poškodovane kože, podkožja in tkiv.

Huh?

A maš kaj proti, če te povprašam po tvojih referencah.


definitivno smo zelo razvajeni z mesom. manj ga bi morali pojesti, in to bi moralo biti bolj kvalitetno.
pa še okolje nam bo zelo hvaležno. skratka dva-krat +.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Blisk ::

gruntfürmich je izjavil:

Blisk je izjavil:

Še sosedu je hotu psa ustrelit, ker je bil za hišo 5m stran! Pa če ne bi težil, da lahko zadane koga, ki bo prišel iza vogala, bi ga verjetno pihnil!


Ne bomo iskal mladičev, ker od tega ni trofeje! to je bilo 2 mesca nazaj.


**************************************


Blisk je izjavil:

Kaj nas loči od živali, koža in način hoje in sporazumevanja? Še kaj?
Če primerjaš dojenčka in žival, ima žival več sposobnosti razumevanja kot dojenćek. Torej kaj?

tebe nič.:))


A tebe pa to, da je tvoje obnašanje slabše od živali?

Praviš da lažem :D
Pa ja, saj drugega ne bi pričakoval od tebe! Resnica pač boli. In nekaj resnic si tudi ti pokazal, ko si jih potrdil.

Glede psov in prevzgoje, si falil do konca. Včasih divji pes, ki je bil privezan na ketni. Je danes popolnoma miren pes. Če še ne veš, žival čuti človekovo razpoloženje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

innerspace ::

Ze ki je bilo nekaj govora o brezmesnem clovestvu...

http://www.newscientist.com/article/mg2...
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

gruntfürmich ::

Blisk je izjavil:

Praviš da lažem :D

ne, sj verjetno ne lažeš, ampak enostavno ne dojameš napisano. verjetno zaradi tega ker si zelo neumen, ne zaradi tega ker ne prebereš. zato je bolje da enkrat za vselej nehaš pametovat in drugim govorit kaj in kako, ker tega enostavno nisi sposoben.
še pri mojem odgovoru si sposoben samo en stavek doumet, ta ko sem zapisal da se verjetno lažeš. pa še tega samo na spol, ker je bila to samo moja domneva.
žalostno...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pyr0Beast ::

Heh.
Delavci zavetišča so navadni prasci. A ko so lovci na udaru so pa oni največji svetniki.
In obratno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Blisk ::

gruntfürmich je izjavil:

Blisk je izjavil:

Praviš da lažem :D

ne, sj verjetno ne lažeš, ampak enostavno ne dojameš napisano. verjetno zaradi tega ker si zelo neumen, ne zaradi tega ker ne prebereš. zato je bolje da enkrat za vselej nehaš pametovat in drugim govorit kaj in kako, ker tega enostavno nisi sposoben.
še pri mojem odgovoru si sposoben samo en stavek doumet, ta ko sem zapisal da se verjetno lažeš. pa še tega samo na spol, ker je bila to samo moja domneva.
žalostno...

tako, dokazal si svoje in zdaj lahko nehaš pisati tukaj in pustiš, da še naprej osveščam ljudi, kake svinarije počnejo nekateri z živalmi. Brez tvojih "pametnih" pripomb. Hvala!
http://www.huffingtonpost.com/2010/07/2...
http://www.facebook.com/pages/SINTERAJ-...

Blisk ::

gruntfürmich je izjavil:

Blisk je izjavil:

Praviš da lažem :D

ne, sj verjetno ne lažeš, ampak enostavno ne dojameš napisano. verjetno zaradi tega ker si zelo neumen, ne zaradi tega ker ne prebereš. zato je bolje da enkrat za vselej nehaš pametovat in drugim govorit kaj in kako, ker tega enostavno nisi sposoben.
še pri mojem odgovoru si sposoben samo en stavek doumet, ta ko sem zapisal da se verjetno lažeš. pa še tega samo na spol, ker je bila to samo moja domneva.
žalostno...

Še nekaj "dokazov" o naših vrlih lovcih, verjetno boš našel spet 1000 izgoivorov.
http://www.abschaffung-der-jagd.de/opfe...

jest10 ::

Naših?
In kako pa ti veš, da tole ni bil planirani odstrel?

Njami, kok bo golaža:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

gruntfürmich ::

Blisk je izjavil:

http://www.abschaffung-der-jagd.de/opfe...


in kaj je tu narobe (poleg tega da se nekaterim neumnim vegetarjancem obrača želodec ker vidijo toliko krvi)?
kolikor vidim so se fantje imeli lepo, nahranili bodo pa kar nekaj lačnih ust...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Blisk ::

gruntfürmich je izjavil:

Blisk je izjavil:

http://www.abschaffung-der-jagd.de/opfe...


in kaj je tu narobe (poleg tega da se nekaterim neumnim vegetarjancem obrača želodec ker vidijo toliko krvi)?
kolikor vidim so se fantje imeli lepo, nahranili bodo pa kar nekaj lačnih ust...

Aha, v teh kriznih časih, ko se meso ne da kupit v trgovini, bojo nahranili....koga?
Tako kot ti, kot robin hood, loviš in pobijaš divjad, da nahraniš lačna usta.......koga?

Edini lovec, ki ima nekaj v glavi je projektor očitno! Upam da ga bom kdaj spoznal, da lahko rečem, da poznam vsaj 1 vredu lovca!

gruntfürmich ::

in kako bi tvoja neumna malenkost reševala problem prevelike populacije divadi?

ko tako grajaš mesno predelovalno industrijo; a ni lepo da lahko ponudimo vsaj kolikor tolikor najbolj zdravo meso ljudem? namesto tistih zdrizastih piščancev in paštete?

Edini lovec, ki ima nekaj v glavi je projektor očitno! Upam da ga bom kdaj spoznal, da lahko rečem, da poznam vsaj 1 vredu lovca!

hehe, samo močno dvomim da bi on rad spoznal takega psihopata kot si ti...:))>:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

projektor ::

@ Blisk
1. Velika večina lovcev je uredu. Več je norcev drugod, kot med jagri. Tvoje trditve, da hodiš na lov z zmešanimi jagri, ki streljajo pse, so populistične in jim ne verjamem.

2. Sploh pa NIKAKOR ne moreš primerjat slovenske ureditve lovstva z drugimi državami (Nemčija, Francija, Hrvaška, Italija...).

Pri nas lovstva hvalabogu še nismo tajkunizirali in privatizirali, z divjadjo pa se upravlja sistematsko z dolgoročnimi gojitvenimi načrti, ki zagotavljajo ohranitev zdrave populacije lovnih vrst, ne glede na zelo različne interese kmetijske in gozdarske panoge, ki si želi čim manj škode od divjadi in na drugi strani kvazizaščitnikov, ki si neargumentirano in butasto prizadevajo za ukinitev lova.

Hvalabogu pa se je znala stroka ubraniti tudi pred, s strani desnice in cerkve podpihnjenih težnjami veleposestnikov, ki bi upravljanje z živalmi na svojih parcelah prevzeli v svoje roke. Na ta način bi namreč kaj hitro lahko postali podobni kakšnemu rajonu iz nam bližnjih držav, kjer so pobili vse živo, in se v mraku lahko srečaš le še s kakim redkim pobezljanim ježem.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

reševala problem prevelike populacije divadi?
Za začetek tako, da bi jih pozimi nehali krmiti.

O.

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

reševala problem prevelike populacije divadi?
Za začetek tako, da bi jih pozimi nehali krmiti.

O.

mislim da pravzaprav to ni ukrep. ker recimo pri nas jih praktično zelo malo krmimo (srnjad), ker imajo drugod dosti hrane (kakšne nepožete njive, slabe zime z malo snega, podrta drevesa zaradi žleda...)

dejstvo je, da dokler bomo ljudje jedli meso, bo lov najbolj optimalno dolgoročno ''upravljanje z divjadijo''->uradni pojem.

Projektor!
kako pa imajo urejen lovski sistem v zahodnih & sosednjih državah? za AUT vem od gostov da imajo veleposestniki koncesijo, za druge me pa zanima!?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

pri nas jih praktično zelo malo krmimo
Ne bi jih pa smeli čisto nič.

ker imajo drugod dosti hrane (kakšne nepožete njive,
Naslednji ukrep je, da divjadi preprečiš dostop do te hrane.

Nato nehaš loviti volke in rise. In če je divjadi še vedno preveč, vsako pomlad in poletje postreliš nekaj mladičev.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

gruntfürmich ::

hehe, ja, kdo pa bo hotel imeti voklove in medvede za sosede? jst že ne...:(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nevone ::

gruntfürmich je izjavil:

hehe, ja, kdo pa bo hotel imeti voklove in medvede za sosede? jst že ne...:(


Bine iz petega nadstropja v eni od mestnih stolpnic. Hehe ...

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Kvečjemu je tega Bineta volkov strah. Sem bil na Šarplanini pri pastirjih, ki že stoletja živijo skupaj s volkovi (in medvedi) in dobro vedo, da ljudem niso nevarni, ovce pa jim čuvajo šarplaninci.

O.

gruntfürmich ::

nevone je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

hehe, ja, kdo pa bo hotel imeti voklove in medvede za sosede? jst že ne...:(


Bine iz petega nadstropja v eni od mestnih stolpnic. Hehe ...

o+ nevone


niti ne. sem kar na podeželju; obrobje srednjega kraja z 1k preb. in si res ne morem predstavljat, da bi kdaj medved ali volk zalomastil k nam... in da bi moral biti oprezen v gozdu poleg spuščenih cuckov še na te zveri.
ne vem. jst ne.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nevone ::

niti ne. sem kar na podeželju;


Nisi ti Bine, razen če ti je slučajno tako ime.

Samo hočem povedat, da Bineti v 5. nadstropjih mestnih stolpnic so najbolj zaskrbljeni glede divjih gozdnih živali, ker se jih problem sobivanja ne tiče.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Ja, ene je pač narave strah in bi najraje vso porazirali, ker so itak samo problemi z njo. Na srečo so zadnje čase v manjšini.

O.

projektor ::

gruntfürmich je izjavil:


Projektor!
kako pa imajo urejen lovski sistem v zahodnih & sosednjih državah? za AUT vem od gostov da imajo veleposestniki koncesijo, za druge me pa zanima!?


Podobno, kot opisuješ, je urejeno tudi drugod po zahodni evropi in na primer na hrvaškem. Na drugi strani pa bolj vzhodno (BIH, MK) sploh ni sistematsko urejeno in lahko lovi praktično kdor ma čas, voljo in municijo. Potem pa maš še gojitvena lovišča na Madžarskem, v Romuniji... kjer s prehranskimi dodatki vzgajajo kapitalne jelene, zanimive za zavaljene nemške lovske turiste.

Pri nas je res dobro urejeno s soupravljanjem Zavoda za gozdove in Lovske zveze. Ureditev nam zahodna Evropa lahko samo zavida. Še bolj pa nam zavidajo pester in bogat stalež divjadi, kot se lepo vidi pri kakšnem italjanskem turistu, ki se slini ob čisto povprečno močnem srnjaku in z veseljem odšteje 500 € za odstrel. Pri njih namreč neselektiven odtrel ne omogoča razvoja optimalne populacije.

Blisk ::

projektor je izjavil:



Pri nas lovstva hvalabogu še nismo tajkunizirali in privatizirali, z divjadjo pa se upravlja sistematsko z dolgoročnimi gojitvenimi načrti, ki zagotavljajo ohranitev zdrave populacije lovnih vrst, ne glede na zelo različne interese kmetijske in gozdarske panoge, ki si želi čim manj škode od divjadi in na drugi strani kvazizaščitnikov, ki si neargumentirano in butasto prizadevajo za ukinitev lova.

Hvalabogu pa se je znala stroka ubraniti tudi pred, s strani desnice in cerkve podpihnjenih težnjami veleposestnikov, ki bi upravljanje z živalmi na svojih parcelah prevzeli v svoje roke. Na ta način bi namreč kaj hitro lahko postali podobni kakšnemu rajonu iz nam bližnjih držav, kjer so pobili vse živo, in se v mraku lahko srečaš le še s kakim redkim pobezljanim ježem.


Se strinjam, pritisk nekaterih, ki imajo gozdove je bil velik. Ne morejo oni upravljati z divjadjo. Želeli so lastninit divjad, jasno zakaj. Ker bi potem tudi pri nas zaživel lovski turizem, in bi italjani hodili lovit v slovenijo z minometi, tanki in vsem možnim orožjem, kar obstaja. Postrelal bi vse kar miga v enem letu. Seveda lastniki gozdov pa fajn zaslužili. Najebala pa bi spet divjad, tko kot zmeri ko kak prinese kako pametno idejo.

Ne verjameš mojim populističnim. Ni treba jaz vem kaj sem videl in kaj slišal. Pa če samo poslušaš GRUMFa, pol veš da nisem lagal!

jest10 ::

Pa če samo poslušaš GRUMFa, pol veš da nisem lagal!

Ne nisi lagal, samo prirejal resnico ane?:P

gruntfürmich ::

ampak blisk, moraš vedet da se z lovnim turizmom da veliko zaslužit, pa ne v LD, ker tu se mora dosti ljudi namatrat, pač pa vem zgodbo iz triglavskega parka, da bi lahko veliko zaslužili če bi le dovolili turizem.
sj turizem ne pomeni to da imaš karto pa greš streljat. ampak da imaš vedno zraven vodiča, rangerja, ki te vodi in pove kaj lahko upleniš in kaj ne. in gostje bi plačevali za odstrel, bi plačevali za nastanitev v hotelu, za hrano... tko pa vse izgubljamo in se obnašamo kot da smo najbogatejša država v evropi.

in ja, blisk, dokler boš ti klamfal take kot jih, recimo v temi o GMO, kjer nam prodajaš pravljice od Davida Ickeja, človeka, ki pravi da je GMO nek virus ki nam spreminja DNK, in ki je prepričan da so vsi pomembni svetovni voditelji (g. bush, UK kraljica...) nekakšni reptili iz vesolja, ja potem dragi blisk ne boš nobenega prepričal s svojimi pravljicami...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Blisk ::

Ne mešaj jabolk in Ipoda! tu je tema o živalih in ne o GMO.
Če želiš zaslužiti s tem potem pojdi in služi, boš vsaj kaj pametnega počel v življenju!

Blisk ::

Da ne bom govoril kar v tri dni in da ne bo kdo govoril, da si izmišljujem.
Preberite dobro, kajti lepo piše, da se take stvari PONAVLJAJO REDNO!

http://24ur.com/novice/slovenija/lovec-...

Blisk ::

gruntfürmich ::

Blisk je izjavil:

Da ne bom govoril kar v tri dni in da ne bo kdo govoril, da si izmišljujem.
Preberite dobro, kajti lepo piše, da se take stvari PONAVLJAJO REDNO!

http://24ur.com/novice/slovenija/lovec-...


podpiram to :)), čeprav vem, da pes ni niti najmanj kriv, da ga lastnik zanemarja in ga pušča spuščenega kar cel dan in noč.
ampak kar najbolj boli je to, da zaradi takih butastih ljudi kot je blisk se stanje ne bo spremenilo. ker jih je enostavno preveč, ~80%. in naj še tolikokrat opozarjamo, toliko akcij ozaveščanja ljudi damo skozi, vedno se bo našlo še veliko ljudi, ki bo vsa ta priporočila in pravila enostavno zavračalo.
in nato se bo našel eden debilen blisk, ki bo jokal na 24h! kako je njegov pes bil ustreljen, pa čeprav je ta pes več spuščen in se giblje boksigavedi kje, samo pri lastniku ni.

in blisk, glede teme o GMO in te; vem da si nista v povezavi, hotel sem samo povdariti kako zares totalno neumen si ti kot človek.
samo to.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Vajenc ::

Okapi je izjavil:

Sem bil na Šarplanini pri pastirjih, ki že stoletja živijo skupaj s volkovi (in medvedi) in dobro vedo, da ljudem niso nevarni, ovce pa jim čuvajo šarplaninci.
O.

Sej, tam je ljudi najbolj strah tistih šarplanincev ;)

Glede "Velik si kolikor imaš veliko srce" pa naslednje. Abotno in neokusno je primerjati ubijanje krave, psa in človeka. Slednjega velikokrat vlačijo v primerjave goreči pasjeljubci. Krave smo vzredili izključno za prehrambene namene, pse za čuvanje te prehrane , ljudje pa smo superiorna žival na planetu in kot taki odločamo o usodi vseh ostalih, precej civilizirano in vse bolj humano. V naši (zahodni) kulturi se je pasja namembnost izrodila oz. vsaj spremenila, zato pri nas ne obravnavamo enako zakol krave in "zakola" psa, kdor misli drugače je vzgojen v neki drugi kulturi. Vegetarijanci na splošno pretiravajo v svoji plastični primerjalnosti. Mrhovinar je kdor ne je svežega mesa. Odtajano sveže meso je po vsebnosti bakterij ponavadi še vedno sveže oz. nepokvarjeno. Vegetarijanci nimate nič bolj "velikega srca", morda le manj zamašene žile in zamegljen pogled na vsejedce.

Lovci so pa tudi svoja zgodba. Tako lovcev kot medvedov je pri nas občutno preveč. In tista o netrofejnem in le zaradi spoštovanja do hrane opravičenem lovu, je tudi iz trte zvita. Lovci radi uplenijo žival zaradi primitivnih nagonov. Pri regulaciji divjih živali (tudi medvedov in volkov) so včasih celo koristni. Vendar bi za tako rabo bilo dovolj par deset njih in ne več kot 20k, kolikor jih je sedaj prijavljenih.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

gruntfürmich ::

hehe, še dobro da si povdaril 'prijavljenih'.
in ja, ko bi malo pokukal v lovsko organizacijo, videl način dela, obseg dela, poplačila!? stroškov, ter predvsem starostno!! strukturo članov, ne bi le nehal pisati takšne bedarije kot 'par deset bi bilo dovolj', ampak bi se razjokal...
;)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Vajenc ::

Kaj zdaj? Ali je po tvojem 20k premalo? Ali je par deset preveč?!
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Okapi ::

V Sloveniji letno ustrelijo okoli 35.000 srn in srnjakov. Potem je tu še jelenjad in divji prašiči, pa gamsi in mufloni, vse skupaj verjetno precej več kot 100.000 komadov, ki jih je treba letno ustreliti, da ni prevelike škode. Mogoče bi se dalo število zmanjšati na pol, če bi nehali krmit pozimi, ampak še vedno ostane 50.000 komadov, se pravi od oka 1000 na enega profesionalca, če bi jih bilo nekaj deset. Bi se morali kar nagarati, pa tudi pomoč bi potrebovali, za pogone.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Vajenc ::

Uf, toliko? Potem pa dajmo lovski turizem promovirat, lovijo radi tako turisti kot lovci, s tem, da turisti plačajo neprimerno več.

Edit: si kar zadel, malo manj kot 100k (96481) odstreljene divjadi v l. 2008, od tega skoraj 30% fazanov?!, kje jih najdejo toliko.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

Matako ::

Vegeterjansko jamranje mi ni blizu.. samo po drugi strani sam jem relativno malo mesa. Ampak niti približno tako malo, kot se ga je v Sloveniji v povprečju jedlo niti ne toliko desetletij nazaj - in ti ljudje so hkrati še delali dokaj težka dela v kmetijstvu. Sicer poznam solzave zgodbice velikanov slovenske literature ampak poznam tudi prave zgodbe iz Prekmurja in Štajerske ni v glavnem nihče stradal, večinoma so se imeli čisto ok. Jedli so pa meso 1x tedensko max. Če ne drugega, so bile družine velike in je rastlinsko hrano lažje pripravit in razdeliti med kopico otrok :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Pyr0Beast ::

Tedensko ? Mesečno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Blisk ::

Vajenc je izjavil:

Okapi je izjavil:

Sem bil na Šarplanini pri pastirjih, ki že stoletja živijo skupaj s volkovi (in medvedi) in dobro vedo, da ljudem niso nevarni, ovce pa jim čuvajo šarplaninci.
O.

Sej, tam je ljudi najbolj strah tistih šarplanincev ;)

Glede "Velik si kolikor imaš veliko srce" pa naslednje. Abotno in neokusno je primerjati ubijanje krave, psa in človeka. Slednjega velikokrat vlačijo v primerjave goreči pasjeljubci. Krave smo vzredili izključno za prehrambene namene, pse za čuvanje te prehrane , ljudje pa smo superiorna žival na planetu in kot taki odločamo o usodi vseh ostalih, precej civilizirano in vse bolj humano. V naši (zahodni) kulturi se je pasja namembnost izrodila oz. vsaj spremenila, zato pri nas ne obravnavamo enako zakol krave in "zakola" psa, kdor misli drugače je vzgojen v neki drugi kulturi. Vegetarijanci na splošno pretiravajo v svoji plastični primerjalnosti. Mrhovinar je kdor ne je svežega mesa. Odtajano sveže meso je po vsebnosti bakterij ponavadi še vedno sveže oz. nepokvarjeno. Vegetarijanci nimate nič bolj "velikega srca", morda le manj zamašene žile in zamegljen pogled na vsejedce.

Lovci so pa tudi svoja zgodba. Tako lovcev kot medvedov je pri nas občutno preveč. In tista o netrofejnem in le zaradi spoštovanja do hrane opravičenem lovu, je tudi iz trte zvita. Lovci radi uplenijo žival zaradi primitivnih nagonov. Pri regulaciji divjih živali (tudi medvedov in volkov) so včasih celo koristni. Vendar bi za tako rabo bilo dovolj par deset njih in ne več kot 20k, kolikor jih je sedaj prijavljenih.


Ha ha ha, ta je dobra, irodilo se je razmišljanje o hrani, o živalih, kravah, pseh, itd.
Pa s kje si ti doma?
Potem se je izrodilo vse na svetu. Tudi zdravstvo naprimer. Včasih so prizadete bolnike zdravili z lobotomijo, danes je to prepovedano. Včasih so bili čnrci sužnji, danes je tudi to prepovedano.
Kaj teb res ni jasno, da se spreminja napačen odnos človeka do stvari in živih bitij, zato ker je napačen.
Včasih so verjeli, da živali nimajo čustev, zato se jih lahko pobija, danes vemo da to ni res.
In še bi lahko našteval, ampak brez veze ti nekaj tupit, ker itak si tako vzgojen kot si, da pes je za na ketno in to je to!

Okapi je izjavil:

V Sloveniji letno ustrelijo okoli 35.000 srn in srnjakov. Potem je tu še jelenjad in divji prašiči, pa gamsi in mufloni, vse skupaj verjetno precej več kot 100.000 komadov, ki jih je treba letno ustreliti, da ni prevelike škode. Mogoče bi se dalo število zmanjšati na pol, če bi nehali krmit pozimi, ampak še vedno ostane 50.000 komadov, se pravi od oka 1000 na enega profesionalca, če bi jih bilo nekaj deset. Bi se morali kar nagarati, pa tudi pomoč bi potrebovali, za pogone.

O.

Kaj pa živali, ki so povožene in živali, ki jih kmetje pobijejo pri neodgovornem kmetovanju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Blisk ::

gruntfürmich je izjavil:

)/"!?$#!)=#%)¨(?)¨="$/!(/=)(/!&=(¨?=/")?%&!%)(")%¨!



PROJEKTOR evo ti enga takega lovca o tem sem ti govoril, še en dokaz izmed onih dveh!
Da pa ne bomo govorili spet v tri dni in bo tale kvazi osebek spet imel žolčni napad in preden bo začel pisat razbil tipkovnico pa še kak monitor.

Samo vprašanje, če je vse po regelcih, zakaj iščejo lovca, ki je to storil? Aja zato, da mu čestitajo za dobro opravljeno delo???

Pa še odgovor, če men lovec ustreli psa 50m stran od mene, bo ta lovec po tistem streljal samo še lovske šale.....

Matako ::

Pyr0Beast je izjavil:

Tedensko ? Mesečno.


No saj v Prekmurju se je v loncu saj enkrat tedensko prikazal tudi kak del prašiča ali kake ptice :D Je pa res, da dostikrat v obliki kakih ocvirkov, suhomesnih izdelkov ipd - posebeno poleti je bila bolj vege scena. Pa še takrat je bilo treba stvar razdeliti na precej delov... Ne pozabimo, da preden so si ljudje lahko privoščili hladilno tehniko (pri nas je bilo to _res_ masovno šele nekje od 1960 naprej) je bilo že zaradi tega meso nekako za posebne priložnosti - beri: koline in takrat ko je šef familje privlekel s podstrešja kaj prekajenega ;) Pa ni nihče kaj dosti jamral.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Garibaldi ::

Heh, le malo jih ve kaj vse opravljajo pravi lovci. Dokler nisem bil poučen, sem msilil da hodijo okoli po gozdu z litrom cvička in komaj čakaj da vidijo nekaj kar lahko ustrelijo nato obvezna pijanica za mizo in dvigovanje ega titih ki so največjo zver ustrelili. Krepko daleč od resnice. Ne gre jih soditi po dejanju nekaj posameznikov ki niso razumeli pointa vsega skupaj in se obnašajo kot rambo na pohodu (zaradi določenih psholoških otiščancev).

Kar se pa prehrane tiče je pa tudi butasto vse v isti koš metat. 1 zrezek na 2 tedna? 90% športnikov lahko začne iskati službo v pisarni in kleklanje kot hobi.
Glavnina ne mesnate prehrane ima tako reven izkoristek beljakovin da je groza. Da o krepko pomanjkljivem spektru aminokislin ne govorim. Jajca štejemo? Saj je v bistvu tudi meso, le da v mnogo prezgodnji obliki?!? Ribe? To pa lahko ne saj ni meso XD.

Pri prehrani bi poudaril, da meso resnično ni dnevenga pomena za normalnega nepreveč fizično aktivnega prebivalca planeta.

Problem predvsem neprimernega prehranjevanja je lepo prikazan pri ogledu nakupovalnih vozičkov. Pojdite v trgovino in si oglejte kaj ljudje večinoma kupujejo:

- obupne količine priboljškov brez uporabne prehrambene vrednosti bogate s kalorijami iz sladkorjev in maščob. + ekstra strupenimi E-ji
- veliko predelane hrane iz najnižje kakovosti surovin
- obupno nizko vsebnostjo prehrambenih vlaknin
- visok odstotek že vnaprej pripravljene hrane ki mora biti obdelana z mnogo packarijami, da lahko obstane in ohrani privlačen izgled.
- nič ali zanemarljiv odstotek živil ki vključuje "zdrave" maščobe. Splošna ignoranca pravi da so maščobe zlo, noben pa ne ve, da če jih nebi uživali kar lepo crknemo!
- Prehranjevalne navade pa počasi bežijo v smer ko čelovek je le takrat ko mu telo grozi s pestmi in si za to vzame 5minut časa za obrok s pripravo vred.

Epilog.
Meso je v pravih količinah zelo spodobno in potrebno živilo. Lovci so koristni in havalbogu da obstajajo. To pa govori človek ki nebi niti pajka pohodil (iz spoštovanja) kaj šele da bi streljal živali čeprav povsem razumem lovsko ozadje.

Pyr0Beast ::

Matako je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Tedensko ? Mesečno.


No saj v Prekmurju se je v loncu saj enkrat tedensko prikazal tudi kak del prašiča ali kake ptice :D Je pa res, da dostikrat v obliki kakih ocvirkov, suhomesnih izdelkov ipd - posebeno poleti je bila bolj vege scena. Pa še takrat je bilo treba stvar razdeliti na precej delov... Ne pozabimo, da preden so si ljudje lahko privoščili hladilno tehniko (pri nas je bilo to _res_ masovno šele nekje od 1960 naprej) je bilo že zaradi tega meso nekako za posebne priložnosti - beri: koline in takrat ko je šef familje privlekel s podstrešja kaj prekajenega ;) Pa ni nihče kaj dosti jamral.


Uff. Ste bli bogati :)


Glede lovcev - Če so res za zaščito živali pa naj odvržejo puško in gredo med veterinarje, vsa odstranjevanja živali pa se delajo z evtanazijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

Blisk je izjavil:

Pa še odgovor, če men lovec ustreli psa 50m stran od mene, bo ta lovec po tistem streljal samo še lovske šale.....


glede tega ti nobeden ne bo trdil nasprotno.
ampak ti NE dojameš razlike med ZANEMARJENIM psom, in enim takim za katerega skrbi lastnik vestno in 24h na dan.
in v tvojem linku in verjetno vseh linkih je govora o ZANEMARJENIH psih!!!
daj se spametuj in dojami razliko!!

Pyr0Beast je izjavil:

Glede lovcev - Če so res za zaščito živali pa naj odvržejo puško in gredo med veterinarje, vsa odstranjevanja živali pa se delajo z evtanazijo.


lol? srno evtanaziral? morda lisico, medveda, volka? sivo vrano? jelenjad?
v bloku za kompom je enostavno o teh stvareh biti pameten...
velika večina teh zadev gre pa itq v vaše želodce. tko da ni tu kaj jamrat... človek pa tudi ni ustvarjen za vegetarjanstvo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Take živalske (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13919688 (9716) TineR
»

Obramba pred živalmi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17031218 (27305) FrRoSt

A je klanje v klavnicah mučenje živali? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
645109493 (101176) noraguta

POMOČ NUJNO! [Zavetišče Horjul] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15542254 (39871) Gandalfar
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922267 (20516) krneki0001

Več podobnih tem