» »

Razlogi za vse več strelskih pohodov v ZDA

Razlogi za vse več strelskih pohodov v ZDA

Temo vidijo: vsi
««
10 / 13
»»

c3p0 ::

But Russians!

zmaugy ::

Vazelin je izjavil:

Lep dokaz, da ne razumeš o čem govoriš. Naciji so diskriminirali Jude samo zato, ker so se rodili kod Judje, ne glede na to, kaj so ti ljudje počeli in za kaj so se zavzemali.
Lastnika fitnesa ne bojkotirajo zato, ker se je rodil kot XY, ampak zato, ker dejavno podpira rasističnega in lopovskega psihopata, ki želi uničiti demokracijo v ZDA in jo spremeniti v totalitarno diktaturo.

Dvakrat vdihni in se pomiri.:) Nihče ne bo spremenil demokracjo v ZDA v totalitarno diktaturo. Raje si daj na glavo folijo z anteno. Je dovolj varovalk, da to tega ne pride.

Pa saj nama je to jasno, ane?

Ne, meni to ni jasno kako se ZDA spreminja v totalitarno diktaturo. Je Trump skenslal volitve? Je ukinil CNN, je ukinil MSNBC? Je prepovedal vlaganje v Clintonov sklad, ker se Clinton pojavlja v vsaki aferi v ZDA, sedaj še pri fukarjenju mladoletnic? Daj povej, če nisi en navaden trol kako se kaže prehod v totalitarizem

Eni ste res bolestno obsedeni. Eni pa imamo še trohice zdrave pameti.


Se pravi se ne delaš norega?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Vazelin ::

Se pravi se ne delaš norega?

Daj človek ne obtožuj in raje povej kje se vidi totalitarnost? Če ti gre človek na jetra še ne pomeni, da ZDA postajajo totalitarne. Naštej 3 konkretne dogodke, zaradi katerih drvijo ZDA v totalitarizem.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

zmaugy ::

Slepemu kazati sliko...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Vazelin ::

Zanimivo, da po drugi strani tako braniš Clintona, čeprav je balls deep v 101 aferi:D Bog ne daj, da čez Clintona kdo karkoli napiše glede mladoletnic.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

zmaugy ::

Vazelin je izjavil:

Zanimivo, da po drugi strani tako braniš Clintona, čeprav je balls deep v 101 aferi:D


Lažnjiva provokacija.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Vazelin ::

V drugi temi si napisal
Kot boste tinfoilhati dokazali, da je to naredil Clinton (verjetno iz neobstoječe kleti v neki piceriji).

Zakaj ti ne dokažeš, kje se vidi večja totalitarnost ZDA? Namesto da braniš Clintona v zvezi z mladoletnicami.

Razlika je, da si ti obseden. Meni je pa povsem ravno za clintona in trumpa. Zganjaš neko histerijo :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

zmaugy ::

Laž in moskovska provokacija..
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Mr.B ::

Smrekar1 je izjavil:

FormerUser je izjavil:


Seveda bi bilo idealno, da bi odstranili oboje, ampak glede na to, da tudi tovrstne nasilne vsebine prispevajo k gojenju kulture nasilja, katere končni produkt so strelski pohodi, ni nič narobe, da so jih umaknili.


Definiraj "igro z nasilno vsebino".


more guns ter kak reality show.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

kdo preprečuje ta istim delavcem da ne pokažejo sredinca delodajalcu in ustanovijo lastno podjetje ali zadrugo?
Policija.

gruntfürmich je izjavil:

poweroff je izjavil:

...ampak njihov način je po mojem mnenju napačen in celo kontraproduktiven. In to čisto resno mislim. Žal večina teh ljudi te kontraproduktivnosti ne vidi. In s tem delajo škodo zlasti sebi.
na to nekateri že skos opozarjajo / opozarjamo / bodo opozarjali.
ampak ker je govora o zabitem proletariatu na obeh sprtih straneh, te stvari vedno naletijo na gluha ušesa. v večini se pa gre itq samo za totalitarno propagando na obeh straneh, zato je vsakršna pretirana skrb po razsvetlenju te drhali odveč...
Vidva sta to, čemur se strokovno reče "fucking centrist". Vaša tragedija je v tem, da ste vedno žrtve, nikoli ne storite ničesar uporabnega, ter na koncu tudi potegnete kratko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

12c0 ::

FormerUser je izjavil:

Jaz pa mislim, da je v omenjen zapisu veliko soli. Navsezadnje, tudi ženske in manjšine v ZDA so enako ali še bolj revne, imajo enak dostop do orožja, pa vendar je večina mass shooterjev belih moških. In verjetno ima to kar precej opraviti z različnimi pričakovanji, če za prve življenje nikoli ni bilo kaj prida, drugi menijo, da so do določenih stvari upravičeni, so jim bile obljubljene in ker niso bile realizirane, menijo, da lahko pravico vzamejo v svoje roke.

Še vedno so to posledice.
Vsi smo pod vplivom "toxic masculinity", patriarhata, mizoginije,... Edina razlika je, da priviligirani lahko nekaj naredijo zase, ostali pa bolj malo in tako (p)ostanejo žrtve, zgolj, da so nekatere tako množične, da se jih ne vidi, ker s(m)o se vsi navadili nanje.

Beli moški so tudi žrtve, morda celo največje v tej igri, ravno zaradi njihove nevidnosti.

Increasingly, suicide is being viewed not only as a mental health problem but a public health one. Nearly 45,000 suicides occurred in the United States in 2016 — more than twice the number of homicides — making it the 10th-leading cause of death. Among people ages 15 to 34, suicide is the second-leading cause of death.
https://www.washingtonpost.com/news/to-...


White Overdose Deaths 50% Higher than Blacks, 167% Higher than Hispanics
https://www.acsh.org/news/2018/04/05/wh...

Kateri je najmanjši skupni imenovalec lastnikov moči? Je to res beli moški?
Moškim se marsikdaj godi velika krivica, ker se preveč posplošuje in premalo raziskuje. Tudi tej strelci so primarno žrtve, če ne bi bili, ne bi vzeli mitraljeza v roke. AMpak to bo terjalo novi okvir razmišljanja.

še to si napisala:
ZDA dejansko imajo največ orožja per capita, na svetu, vseeno pa nimajo največ mass shooting per capita, ne v primerjavi z razvitimi niti v primerjavi z vsemi državami...

Figures will not lie, liers will figure!

Nekdo ti je pokazal tabelico, lepe številke in te prepričal, da je to statistika. Statistika je nekaj drugega, je zgolj orodje znanosti, tako kot debata - če statistike ne oznaš dovolj in če ne poznaš dovolj znanosti, ki jo ta statistika skuša opisati, lahko hitro padeš v past.
Dokler ti ne pokažejo surovih podatkov in ti ne predstavijo metodologije, se ti ne splača verjeti člankom.

"Študijo" je izdelal John Lott:
In response to the dispute surrounding the missing survey, Lott created and used "Mary Rosh" as a sock puppet to defend his own works on Usenet and elsewhere. After investigative work by blogger Julian Sanchez, Lott admitted to use of the Mary Rosh persona. Sanchez also pointed out that Lott, posing as Rosh, not only praised his own academic writing, but also called himself "the best professor I ever had".

Many commentators and academics accused Lott of violating academic integrity, noting that he praised himself while posing as one of his former students and that "Rosh" was used to post a favorable review of More Guns, Less Crime on Amazon.com. Lott has claimed that the "Rosh" review was written by his son and wife.
John Lott @ Wikipedia

12c0 ::

poweroff je izjavil:

Problem je v temle...
Skratka, jaz mislim, da so prepoved, cenzura, utišanje,... napačna taktika. S tem iz bedakov delate mučenike. Te bedake je treba osmešiti, jih razkrinkati. Ne pa napraviti za mučenike. Za tiste, ki "si edini še upajo govoriti resnico" (menda).

V bistvu bi morali njihove članke imeti kot učno gradivo spretne manipulacije. Vzeti nekaj najbolj tipičnih primerov, pokazati kje se motijo in pokazati kakšna orodja manipulacije uporabljajo. In jih s tem razkrinkati. Ljudi pa izobraziti, da bi sami razumeli te stvari.

Jaz se načeloma strinjam z idejami, ki jih zagovarjajo borci za socialno enakost, feminizem, borci proti diskriminacijami,... ampak njihov način je po mojem mnenju napačen in celo kontraproduktiven. In to čisto resno mislim. Žal večina teh ljudi te kontraproduktivnosti ne vidi. In s tem delajo škodo zlasti sebi.


"Bedake" je treba osmešiti?
A nisi ti opustil izobraževanja ljudi, ker si sklenil, da se študentom jebe za vse, samo na žur mislijo? Kako boš izobrazil ljudi, če že veš, da se vsem jebe za vse?
Tudi pri Supervizorju si bil zraven, tudi tu si sklenil, da se vsem gladko jebe za vse, "tu imate", pa delajte! Zgodovina sporočil je kar zanimiva, nepregledna, a zanimiva.

Odpiranje tem, da boš uporabnico spravil "v past", "žena ve kje so vrata, če misli, da bo prišla na vrsto pred računalnikom",... doktor znanosti. Get with the program!

poweroff ::

Se pravi ti zagovarjaš cenzuro?
sudo poweroff

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

...nikoli ne storite ničesar uporabnega...
ker nismo uporabni idioti kot vi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

12c0 ::

poweroff je izjavil:

Se pravi ti zagovarjaš cenzuro?


Sem še enkrat preletel zapis, nisem najbolj pismen, ampak je bilo vseeno dovolj razumljivo napisano.

Na podlagi česa sklepaš, da sem za cenzuro? Se ti ne zdi, da je sramotenje oblika cenzure? Ljudi v psihološki stiski, spraviš v še večjo stisko, jih stigmatiziraš in izoliraš. Tako ne bodo iskali pomoči, ker jh bo sram samih sebe. Kulturo sramotenja v zvezi s streljanji niste omenili, mogoče bi jo morali.

Tudi tebe bi lahko sramotili, ker ti sramotiš druge. Odločil si se, da je nekaj res, nisi se pa prepričal v to resnico. Zaradi sramotenja si odprl temo v katero si hotel uporabnico spraviti v past - ko se ni izšlo, je temo nekdo zaklenil. Tu ni cenzure?

Na ljudi glej kot na tisto deklico iz delavnice o kateri si pisal, da bi to dosegel, boš moral razčistiti s predsodki in "ponosom".
V neki drugi temi, so pisali, da so antivaxxerji neizobraženi ljudje - to je še en predsodek in sramotenje antivaxxerjev, češ nimaš izobrazbe, ker si preneumen, da bi jo dobil. V resnici je antivaxxerstvo domena priviligiranih visokoizobražencev z nadpovprečno visokoimi prihodki, ki pa so še pripadniki nekega kulta. Koga so torej sramotili, antivaxxerje ali neizobražene ljudi?

Podobno velja za volivce populističnih strank, ko jim nekateri pripišejo neumnost in pomanjkanje izobrazbe, v resnici pa mora biti izpolnjenih še kar nekaj pogojev, da volijo populiste. Sramotenje niti tukaj nima nobene koristi - niti pri ljudeh, ki sramotijo, ker postanejo brezčutni, sramotenje postane mašilo, problemi ostanejo in se ustrezno zakomplicirajo.

Sramotenje pedofilov - če bi se o tem odkrito govorilo, bi si lahko poiskali pomoč, ker se jih pa sramoti, čepijo v svoji glavi, dokler ne naredijo neumnosti. Vsako dejanje, tudi buljenje v strop, ima svoje posledice.


Popravek:
še v prejšnjem postu sem naredill napako:
"Figures will not lie, liers will figure", je seveda narobe, pravilno je "liars", da ne bi koga narobe učil.

FormerUser ::

12c0 je izjavil:


Vsi smo pod vplivom "toxic masculinity", patriarhata, mizoginije,... Edina razlika je, da priviligirani lahko nekaj naredijo zase, ostali pa bolj malo in tako (p)ostanejo žrtve, zgolj, da so nekatere tako množične, da se jih ne vidi, ker s(m)o se vsi navadili nanje.

Beli moški so tudi žrtve, morda celo največje v tej igri, ravno zaradi njihove nevidnosti.

Increasingly, suicide is being viewed not only as a mental health problem but a public health one. Nearly 45,000 suicides occurred in the United States in 2016 — more than twice the number of homicides — making it the 10th-leading cause of death. Among people ages 15 to 34, suicide is the second-leading cause of death.
https://www.washingtonpost.com/news/to-...


White Overdose Deaths 50% Higher than Blacks, 167% Higher than Hispanics
https://www.acsh.org/news/2018/04/05/wh...

Kateri je najmanjši skupni imenovalec lastnikov moči? Je to res beli moški?
Moškim se marsikdaj godi velika krivica, ker se preveč posplošuje in premalo raziskuje. Tudi tej strelci so primarno žrtve, če ne bi bili, ne bi vzeli mitraljeza v roke. AMpak to bo terjalo novi okvir razmišljanja.


Nekdo očitno mora imeti koristi od patriarhata, sicer ne bi obstajal že 10.000 let. In čeprav ima tudi negativne posledice na moške, so benefiti še vedno večji, zato se ga brani in zato je trditev, da so največje žrtve prav moški, zgrešena. Tudi pri poskusih samomora prednjačijo ženske, ker pa ne uporabljajo tako smrtonosnih orožij, je njihova uspešnost manjša, čeprav se tudi ta gap počasi zapira, še vedno pa je žrtev samomora največ v non white skupini. https://www.medicaldaily.com/us-suicide...

In čeprav drži, da vsi živimo v isti družbi, so sporočila, ki jih dobivamo različna, za moške so očitno takšna, da je nasilje ena od poti za reševanje problemov.



12c0 je izjavil:


Nekdo ti je pokazal tabelico, lepe številke in te prepričal, da je to statistika. Statistika je nekaj drugega, je zgolj orodje znanosti, tako kot debata - če statistike ne oznaš dovolj in če ne poznaš dovolj znanosti, ki jo ta statistika skuša opisati, lahko hitro padeš v past.
Dokler ti ne pokažejo surovih podatkov in ti ne predstavijo metodologije, se ti ne splača verjeti člankom.


Kakorkoli obračaš številke, do direktne, vzročne povezave med lastništvom orožja in množičnimi streljanji ne prideš. Lep primer je sosednja Kanada, ki ima veliko orožja, pa vseeno relativno malo incidentov.

zmaugy ::

Zato pa je tukaj še dejavnik pomanjkanja socialne države v obliki krutega zdravstvenega sistema, ki v kombinaciji z obilico orožja ustvari perfect storm. Trumpove nore blodnje so dodatni stimulans, jagoda na smetani.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

poweroff ::

12c0 je izjavil:

Se ti ne zdi, da je sramotenje oblika cenzure?


Mislim, da si se ravnokar izločil iz debate.

Tvoj odgovor se je namreč nanašal na tale moj post:
https://slo-tech.com/forum/t749208/p641...

Besede sramotenje nisem omenil niti enkrat. Ti pa v svojem postu kar 12-krat.

V bistvu sem rekel, daje treba "bedake osmešiti, jih razkrinkati". To ne pomeni, da se iz njih delamo norca. to pomeni, da pokažemo, da njihovi "argumenti" nimajo realne osnove, da so smešni.

Zato je cel tvoj post v bistvu nerelevanten, tvoje pisanje pa zgolj podtikanje.

Drži samo tole - pa še to zgolj srednji del:

12c0 je izjavil:

Sem še enkrat preletel zapis, nisem najbolj pismen, ampak je bilo vseeno dovolj razumljivo napisano.


Sabina pa verjetno svoje argumente zna braniti sama; najbrž ne rabi "odvetnika", ne?
sudo poweroff

12c0 ::

HIpatija:
Nekdo očitno mora imeti koristi od patriarhata, sicer ne bi obstajal že 10.000 let.
Samo zato, ker ima predstavnik neke populacije koristi, to še ne pomeni, da ima koristi celotna populacija.

In čeprav ima tudi negativne posledice na moške, so benefiti še vedno večji, zato se ga brani in zato je trditev, da so največje žrtve prav moški, zgrešena.
Napisal sem, da so beli moški morda največje žrtve, zato ker so nevidni. Pripiše se jim, da so priviligirani, elita. Saj nekateri so, ja.

In čeprav drži, da vsi živimo v isti družbi, so sporočila, ki jih dobivamo različna, za moške so očitno takšna, da je nasilje ena od poti za reševanje problemov.
Saj na ta način ne rešujejo problemov, tega se verjetno tudi zavedajo.

Kakorkoli obračaš številke, do direktne, vzročne povezave med lastništvom orožja in množičnimi streljanji ne prideš. Lep primer je sosednja Kanada, ki ima veliko orožja, pa vseeno relativno malo incidentov.
Številka je podatek, v "članku" so ti predstavili prebavljene zadeve v obliki informacije in ti rekli, da saj številke to pravijo. Breivik je anomalija. Statistično lahko dokažemo tudi, da kajenje podaljša življenje za 10 let, pa to še nič ne pomeni.



Matthai:
Meni pokaže citat na katerega sem odgovarjal, tebi ne?

Osmešiti - narediti, da je nekdo smešen, ponižan, kam to vodi na internetu, pa vidiš iz svoje zgodovine sporočil.

"Drži samo tole - pa še to zgolj srednji del:"

Enako ;)


" Sabina pa verjetno svoje argumente zna braniti sama; najbrž ne rabi "odvetnika", ne? "

Misliš, da sem eden od vaših stalnih uporabnikov, da imam še 50 imen prijavljenih ali kako? Sabina naj bi bila Hipatija?
V nekaterih temah sem opazil, da si zelo zamerljiv, dlakocepiš in grizeš kot pes, zato sem šel v tvojo zgodovino sporočil. Tako preprosto je to.
Samo zato, ker sem opisal kako se obnašaš, sem postal njen "odvetnik"? Kdo podtika?
Doma nimate krpe in ogledala? Oh well....

xmetallic ::

12c0 je izjavil:

Vsi smo pod vplivom "toxic masculinity", patriarhata, mizoginije,... Edina razlika je, da priviligirani lahko nekaj naredijo zase, ostali pa bolj malo in tako (p)ostanejo žrtve, zgolj, da so nekatere tako množične, da se jih ne vidi, ker s(m)o se vsi navadili nanje.

Toxic masculinity ne obstaja. Ideologija, ki trdi, da so lastnosti kot je predanost delu, tekmovalnost, sposobnost samostojnega spopadanja s svojim težavami, zanašanje nase in ne na druge, toksične je skregana z zdravo pametjo. Koristi od pomehkužencev imajo zgolj tisti, ki sami niso sposobni ničesar doseči in želijo ostale degradirati, ker jim predstavljajo premočno konkurenco.

Patriarhat je v first world tudi mit. Zgolj še eden izmed priročnih izgovorov nesposobnih, ki krivca za svojo nesposobnost iščejo v drugih namesto pri sebi.

Priviligiranih, vplivnih ljudi je zelo malo. Privilegiji so rezervirani za elito, ki stika z navadnimi smrtniki itak nima. Spol tukaj ne igra nobene vloge. Če si rojen/a v vplivno družino ta vpliv podeduješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

stara mama ::

12c0 je izjavil:


Increasingly, suicide is being viewed not only as a mental health problem but a public health one. Nearly 45,000 suicides occurred in the United States in 2016 — more than twice the number of homicides — making it the 10th-leading cause of death. Among people ages 15 to 34, suicide is the second-leading cause of death.
https://www.washingtonpost.com/news/to-...


White Overdose Deaths 50% Higher than Blacks, 167% Higher than Hispanics
https://www.acsh.org/news/2018/04/05/wh...

Kateri je najmanjši skupni imenovalec lastnikov moči? Je to res beli moški?
Moškim se marsikdaj godi velika krivica, ker se preveč posplošuje in premalo raziskuje. Tudi tej strelci so primarno žrtve, če ne bi bili, ne bi vzeli mitraljeza v roke. AMpak to bo terjalo novi okvir razmišljanja.

Točno to sem že večkrat trdil, ampak se takšni prispevki vztrajno brišejo, ker niso v skladu s forumsko politično ideologijo, ane BigWhale? In kot že rečeno, s cenzuriranjem se dosega le kontraproduktivnost.
Ekologija™ in Trajnost™

jype ::

xmetallic je izjavil:

Toxic masculinity ne obstaja.
Privilege is invisible to those who have it.

stara mama je izjavil:

Točno to sem že večkrat trdil, ampak se takšni prispevki vztrajno brišejo, ker niso v skladu s forumsko politično ideologijo, ane BigWhale? In kot že rečeno, s cenzuriranjem se dosega le kontraproduktivnost.
Predvsem so cheap nazi bullshit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

stara mama ::

jype je izjavil:

xmetallic je izjavil:

Toxic masculinity ne obstaja.
Privilege is invisible to those who have it.

stara mama je izjavil:

Točno to sem že večkrat trdil, ampak se takšni prispevki vztrajno brišejo, ker niso v skladu s forumsko politično ideologijo, ane BigWhale? In kot že rečeno, s cenzuriranjem se dosega le kontraproduktivnost.
Predvsem so cheap nazi bullshit.

Kaj več od zmerjanja z nacisti od tebe ni pričakovati.
Ekologija™ in Trajnost™

xmetallic ::

jype je izjavil:

Privilege is invisible to those who have it.

Povsem verjetno je, da se tistim, ki niso sposobni svojih težav reševati sami ampak za vsak shit potrebujejo državo, da jih usmerja, zdi to privilegij. Nam, ki nas niso vzgajali v pomehkužence se pa zdi samoumevno, da se težavami spopademo sami namesto da jih prelagamo na druge.

FormerUser ::

12c0 je izjavil:


Samo zato, ker ima predstavnik neke populacije koristi, to še ne pomeni, da ima koristi celotna populacija.

Ne nujno, ampak v tem primeru je definitivno tako. Ne vem kaj bi bila lahko večja priviligiranost kot to, da je cela družba organizirana na način, da služi interesom določene populacije in njihove predstavnike jemlje kot izhodišče, pa naj si gre za zakone, zdravila, delovna mesta, avtomobile ali internet, mimogrede, šele nekaj dni nazaj smo dobili prvo women-centric social network.

12c0 je izjavil:

Napisal sem, da so beli moški morda največje žrtve, zato ker so nevidni. Pripiše se jim, da so priviligirani, elita. Saj nekateri so, ja.

Predvsem so jim nevidni lastni privilegiji in čim jim jih nekdo želi za drobtino odkrušnit začnejo zganjati nasilje, ki v skrajnem primeru eskalira v strelske pohode.

xmetallic ::

FormerUser je izjavil:

Predvsem so jim nevidni lastni privilegiji in čim jim jih nekdo želi za drobtino odkrušnit začnejo zganjati nasilje, ki v skrajnem primeru eskalira v strelske pohode.

Kot npr. privilegij sedeti v ogrevani šoli z vsakodnevnim toplim obrokom in dostopom do praktično neomejenih količin vode medtem ko sovrstnice v afriških džunglah iščejo kje bodo dobile nekaj kapljic tekočine, o dunajskem zrezku pa lahko samo sanjajo? Nekateri res ne vidijo lastnih privilegijev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

Berserker ::

Privilegij imajo zgolj tisti v 0.1%, ostali se tepejo za drobtinice.

jype ::

xmetallic je izjavil:

Povsem verjetno je, da se tistim, ki niso sposobni svojih težav reševati sami ampak za vsak shit potrebujejo državo, da jih usmerja, zdi to privilegij. Nam, ki nas niso vzgajali v pomehkužence se pa zdi samoumevno, da se težavami spopademo sami namesto da jih prelagamo na druge.
S težavami se torej spopadaš tako, da jamraš po forumu? Sine, vzgajali so te v spužvo.

Berserker je izjavil:

Privilegij imajo zgolj tisti v 0.1%, ostali se tepejo za drobtinice.
Tako je. Ampak oni so delali 1188x bolj trdo od drugih, zato si zaslužijo prikradena in prigoljufana sredstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

12c0 ::

stara mama je izjavil:

Točno to sem že večkrat trdil, ampak se takšni prispevki vztrajno brišejo, ker niso v skladu s forumsko politično ideologijo, ane BigWhale? In kot že rečeno, s cenzuriranjem se dosega le kontraproduktivnost.
Mogoče pa je moderator razumel, da ne govorim o belih moških ampak o belih moških, ki so hkrati žrtve? Razmerij se nisem dotikal, zgolj nekateri morajo videti take in drugačne reči, a to niso moji problemi.



Hipatija, padaš v absurde...
One percent of the nation owns a third of the wealth. The rest of the wealth is distributed in such a way as to turn those in the 99 percent against one another: small property owners against the propertyless, black against white, native-born against foreign-born, intellectuals and professionals against the uneducated and the unskilled. These groups have resented one another and warred against one another with such vehemence and violence as to obscure their common position as sharers of leftovers in a very wealthy country.
-Howard Zinn

FormerUser ::

To v ničemer ne spremeni dejstva, da je na vrhu patriarhalne piramide bel, bogat moški, na dnu pa ne-bela, revna ženska.

12c0 ::

Res je, a nikjer niti ne piše drugače.

FormerUser ::

Seveda piše: "Beli moški so tudi žrtve, morda celo največje v tej igri, ravno zaradi njihove nevidnosti."

12c0 ::

Sem pojasnil kaj to pomeni, 2x.

FormerUser ::

Si, ampak to še ne pomeni, da je res, da so beli moški nevidne žrtve.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Novi mass shooting v Teksasu, 7 mrtvih, 20 ranjenih - med njimi tudi 17 mesečna deklica.

https://edition.cnn.com/2019/09/01/us/o...

In ravno danes stopi v veljavo še bolj sproščena zakonodaja glede orožja v Teksasu.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Urbano#Desno ::

zmaugy je izjavil:



In ravno danes stopi v veljavo še bolj sproščena zakonodaja glede orožja v Teksasu.


So mal proslavil na svoj nacin.

Jarno ::

Razpad sistema vrednot ni nujno brez posledic. Tragični primerki tako hitreje izgubijo moralni kompas.
#65W!

zmaugy ::

Jarno je izjavil:

Razpad sistema vrednot ni nujno brez posledic. Tragični primerki tako hitreje izgubijo moralni kompas.


Ja, res dolgo je od klenih dobrih starih časov inkvizicije...>:D
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Jarno ::

zmaugy je izjavil:

Jarno je izjavil:

Razpad sistema vrednot ni nujno brez posledic. Tragični primerki tako hitreje izgubijo moralni kompas.

Ja, res dolgo je od klenih dobrih starih časov inkvizicije...>:D

Tam pa res ni bilo pravega moralnega kompasa, tako, da lahko nehaš trolat. :)
Govorim o vrednotah, ki so se razvile po drugi svetovni vojni na zahodni strani železne zavese.
Prebivalci zahoda so bili dokaj zadovoljni sami s seboj, tudi optimizma je bilo več.
Če pa te vzburja tranny/granny pr0n, glej, ti sam. >:D
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

zmaugy ::

Aha, cel kup tablet je pomagal pri tem optimizmu. Sploh ženskam. In te "dobre stare čase" bi nekateri radi nazaj.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Jarno ::

Kot sem že omenil, lahko mirne duše nehaš trolat in si bolj konstruktiven. Preveč liberalne pameti in nazadnjaški konzervativci, obojemu je moč oporekati.
Nekaj desetletij nazaj je bilo ideološko razmerje bolje uravnoteženo.
Če pa so za poboje krive računalniške igre, gun law, nerazrešeni ojdipovi kompleksi oz. permisivna vzgoja, pa je tudi stvar debate. :)
#65W!

LeQuack ::

Katera igra je pa zdaj kriva? spet Call of Duty ali kaj drugega? Kaj pa kakšni Marvel filmi, kjer se dosti mlatijo in streljajo?
Quack !

Reycis ::

GTA style shooting, res noro. V bistvu sem presenečen, da ni tega še več.

zmaugy ::

Jarno je izjavil:

Kot sem že omenil, lahko mirne duše nehaš trolat in si bolj konstruktiven. Preveč liberalne pameti in nazadnjaški konzervativci, obojemu je moč oporekati.
Nekaj desetletij nazaj je bilo ideološko razmerje bolje uravnoteženo.
Če pa so za poboje krive računalniške igre, gun law, nerazrešeni ojdipovi kompleksi oz. permisivna vzgoja, pa je tudi stvar debate. :)


Aha in vse to je na voljo zgolj v ZDA, ane?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Jarno ::

Glej, gun law je dokaj stara zadeva...
#65W!

zmaugy ::

Spremembam se GOP krčevito upira - v korist NRA in orožarskega lobija. Republikanci so res odvratna stranka.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Poldi112 ::

Vazelin je izjavil:

Se pravi se ne delaš norega?

Daj človek ne obtožuj in raje povej kje se vidi totalitarnost? Če ti gre človek na jetra še ne pomeni, da ZDA postajajo totalitarne. Naštej 3 konkretne dogodke, zaradi katerih drvijo ZDA v totalitarizem.


Po mojem so že tam. Vojne že 50+ let ne napoveduje kongres, ampak se predsednik odloči in napade državo. Ali pa kar lastnega državljana. Haebus corpus od Obame naprej uradno ne velja več. Bush ti je pa uradno ukinil pravico do zasebnosti. Njegov fotr je lepo rekel, da je treba zdaj, ko je USSR propadla, še zvečati vojaški proračun. Tale, ki je preiskoval Trumpa, je pa kot šef FBI odobraval parallel construction (da NSA volja za teboj, pošlje dokaze FBI, ki potem laže na sodišču glede izvora...). Policaj te ustavi na avtocesni in če ne uspeš dokazati izvora gotovine ti jo gladko vzame. In si kupi avtomat za pijačo v pisarni. Ko protestiraš proti vladi, hitro padeš na no fly list, pa terrorist watch list, ... ki jih ne moreš izpodbijati na nobenem sodišču. Aja, pa še vedno furajo suženjstvo. Kalifornija letno prišpara 2mio in gasilci/zaporniki, ki tam gasijo, po prestani kazni niso kvalificirani, da bi se zaposlili kot gasilci. Politiki so pa dobesedno kupljeni in volijo tako, kot ukaže kapital. Se pravi so volitve zgolj farsa, kjer zmaga oni, ki ima več mio za kampanijo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

Jarno je izjavil:

Razpad sistema vrednot ni nujno brez posledic. Tragični primerki tako hitreje izgubijo moralni kompas.
Sistem vrednot razpada, ker nekateri sovražite homoseksualce, žide, muslimane in bicilkiste, ne zaradi liberalcev.

Janez01 ::

ZAKAJ JE V ZDA POTREBA PO AVTOMATSKEM OROŽJU?
NAŠTEJTE MI ENO PANOGO, KI TO ZAHTEVA IN NI POVEZANA S KRIMINALOM!

Drugi amandma jim omogoča pravico do orožja,
(in drugi amandma je bil napisan zaradi tega, ker država ni imela nadzora nad lastno državo,
in jim je drugi amandma omogočal obrambo ozemlja in ostalo z orožjem)

in drugi amandma je bil napisan leta 1791, ko ni bilo rafalnih orožij.
In ko so bili šerifi, roka zakona. In niso imeli nadzora nad državo.

Tam je takšno sranje (ZDA), da če greš v šolo, te preiščejo in imaš tam detektor kovin.

V bivši-jugi sem to doživel le v Beogradu, ko sem šel na nek party.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janez01 ()

Semafor ::

Janez01 je izjavil:

ZAKAJ JE V ZDA POTREBA PO AVTOMATSKEM OROŽJU?



Saj v Ameriki je avtomatsko orožje prepovedano.

Če pa že govorimo o vzrokih, kaj so vzroki v Britaniji? Tam imajo redne pripetljaje z noži.

Do maja 100 zakolov letos.

UK knife crime: The first 100 fatal stabbings of 2019
««
10 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ma ta, množična streljanja v ZDA

Oddelek: Problemi človeštva
71360 (1283) zee

MAGAbomber (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
737998 (5858) vostok_1
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41992062 (83886) Grey

Več podobnih tem