» »

Mikrotik prekinjena pppoe povezava

Mikrotik prekinjena pppoe povezava

Bencc ::

Pozdravljeni,

Laično razložim situacijo ki se mi dogaja, v upanju na kakšen namig. Gre za domačo uporabo in imam osnovno znanje...

Imam Telekom optiko 100/40, statični IP. Na inboxu je 1. port povezan z Mikrotikom hap ac2 ki kliče in vspostavlja povezavo z internetom. V normalnem stanju zadeva deluje brez težav. Ob povečanem downloadu se mi pojavlja da se PPPoE disconecta in ponovno connecta. Kadar je obremenjeno omrežje deluje vse OK.

Nastavljen imam DHCP in Guest Wifi... ostalo je tako kot je default.


Kakšen namig. lahko tudi zasebno...

Hvala
  • spremenilo: Bencc ()

starfotr ::

Koliko sej PPPoE imaš in ali imaš tudi IPv6?

Bencc ::

Seja mislim da je samo ena.. pač klasično vspostavljanje povezave z internetom...
IPv6 ni nastavljen..

starfotr ::

Kje vzpostavljaš PPPOE? Na modemu tudi ali samo na mikrotiku? Je modem v bridge?

Si javil težavo na podporo?

mzakelj ::

Ja si pa vzel tudi en super model. HASP so AP ne pa routerji. Daj kaj boljšega si privošči. Sam uporabljam HASP serijo samo za zaključek, bolj kot ne kot pameten switch da zaključim vlane. Za kaj drugega že ni uporaben. Če hočeš res router kateri bo deloval kot mora poglej za :

https://www.techtrade.si/usmerjevalnik-...

ali

https://www.pcplus.si/racunalnistvo/mre...

Slednji je res dražji je pa zadnji model in deluje res super.

darkolord ::

mzakelj: kaj si pa tole nabluzil? HAP AC2 je hitrejši od HEX S in ima pravi switch chip. HEX S nima HW podpore za VLANe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Bencc ::

evo...pa smo tam...
odgovor zakaj pa nisi vzel tega mi žal prav nič ne pomaga....
hvala

darkolord ::

Je v Log kaj zabeleženo takrat ko ti seja pade?

mzakelj ::

darkolord je izjavil:

mzakelj: kaj si pa tole nabluzil? HAP AC2 je hitrejši od HEX S in ima pravi switch chip. HEX S nima HW podpore za VLANe.


Ups se opravičujem sem mislil da uporablja un jejčk od mikrotika HASP serijo. Se opravičujem. Si mogoče kaj nadgradil na zadnjo verzijo firmware ? So kar nekaj stvari popravili v zadnji verziji.

Bencc ::

OK.. Telekoma še nisem uspel dobit na linijo... verjetno jih bašejo strele...
FW je zadnji stable (6.45.2)
U logih ni prav nič oprijemljivega.. .sem že gledal...enostavno napiše:
pppoe, ppp, info Siol: terminating... -Disconected
pppoe, ppp, info Siol: Disconected
pppoe, ppp, info Siol: Initializing
pppoe, ppp, info Siol: Connecting
pppoe, ppp, info Siol: authenitcated
pppoe, ppp, info Siol:Connected

se pravi, pppoe se prekine in ponvno vspostavi.. in to že če recimo tamau preko steama prične z kakim updatom ali downloadom... ravno tako ko se kaj DL na PS4...

uglavnem... probam še s telekomom...

filip007 ::

Zdaj so neke nove funkcije v routerju, Radar za Wifi in Wifi kanal je samo avtomatično zdaj na 15 minut interval, prej si ga lahko sam nastavil.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Dr_M ::

Telekoma še nisem uspel dobit na linijo...


Pri tem problemu ti ne bodo pomagal, ker ne nudijo podpore za opremo, ki ni njihova, tko da znajdi se sam.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mzakelj ::

Sem včeraj malo brskal za tvojim problemom in je dosti tega na forumih, vendar direkt povezava ni. Velikokrat pa omenjajo MTU za PPPOE. Poskušaj ga dati na 1490 , mislim da je to tisti klasičen za Siol. Za vsak slučaj vprašaj na Siol kak MTU majo oni na modemih. Mogoče pomaga, nikoli ne veš. ;)

Bencc ::

MTU je bil nastavljen na 1480. sem nastavil max MTU na 1490 pa se mi sploh ni vspostavila povezava. Šlo je ko sem dvignil na 1492. bomo vidl če pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bencc ()

Bencc ::

Tudi MTU1492 ne pomaga...
kater router priporočate... lahko je izključno router... brez wifi...

mat xxl ::

Bencc šele sedaj vidim, verjetno imaš še tv škatlco , ki uzpostavlja na ppoe povezavo vezo z router modemom, torej ob fiksnem ip to 2 x ne gre .

Je pa rešitev simpl, vklopi tvoj router na wan na Telekom strani na eno od vtičnic in nastavi na automatic ip, ki ga Telekom modem router dodeli in bo !

Gapi ::

mat xxl je izjavil:

Bencc šele sedaj vidim, verjetno imaš še tv škatlco , ki uzpostavlja na ppoe povezavo vezo z router modemom, torej ob fiksnem ip to 2 x ne gre .

Je pa rešitev simpl, vklopi tvoj router na wan na Telekom strani na eno od vtičnic in nastavi na automatic ip, ki ga Telekom modem router dodeli in bo !


Tv škatlica ne uzpostavlja pppoe povezave.
No person is rich enough,to buy back his past.

mat xxl ::

Pri Telekomu privzeto vzpostavlja točno to. Ne vem, pa kaj je bilo do modem routerja optika ali baker. Šlo je pa za Telekomov router/modem in stb za tv in Asusa Rt-86.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Ezoterik ::

mat xxl je izjavil:

Pri Telekomu privzeto vzpostavlja točno to. Ne vem, pa kaj je bilo do modem routerja optika ali baker. Šlo je pa za Telekomov router/modem in stb za tv in Asusa Rt-86.....


ne

Dr_M ::

Iptv ne dela pppoe povezave.
Niti box s ne, niti neo. Potrebuje pa neo internetno povezavo za polno funkcionalnost, medtem ko box s je ne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bencc ::

Sej je simpl... odklopim vse IPTV boxe in bi moralo štimat... ja?

Gapi ::

Zgubit nimaš kej. Boxi in neoti dobijo čist svoj internet. Aplikacije za tv ki jih imaš na mobitelih in tablicah in smart tv-jih pa uporabljajo tvoj internet.


mat xxl

Kje si ti najdu asusa v OP-vem vprašanju
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

mat xxl ::

Asus je bil v mojem odgovoru, kako sem jaz reševal nekomu tak problem in ja še enkrat stb je na modem ruter Telekoma se povezoval preko ppoe ja .....

Ezoterik ::

mat xxl je izjavil:

Asus je bil v mojem odgovoru, kako sem jaz reševal nekomu tak problem in ja še enkrat stb je na modem ruter Telekoma se povezoval preko ppoe ja .....


routerji od telekoma lahk delujejo ali kot routerji (dela ppoe sejo) ali pa kot bridge (seje ne delajo).

mat xxl ::

Verjetno, tam je ta oseba imela fiksni IP zaradi alarma, kar je bila še dodatna težava in je tako šlo, razlog za Asusa je bil sila porazen domet Wifija od Telekom router modema, kakor tudi dejstvo, da na tak način preko svoje naprave njim onemogočiš dostop v tvoja omrežja, kjer želiš, da ostanejo res zasebna..... Če bi bil IP dinamičen so oni predlagali, kar 2 x PPoE , samo v tem primeru pa ni šlo. No sedaj dela zadeva v nulo že ene 2 meseca......

starfotr ::

https://ipv6.si/wp-content/uploads/2016...

Daj poglej, ce nimas IPv6 in posledicno malo drugacne pogoje glede hkrarnih pppoe sej.

Bencc ::

NAPAKA ODPRAVLJENA....!!!

Nastavitve na mikrotiku so bile vse OK. Router je deloval brez napak in je bil vseskkozi OK...

Težava je bila v napajalniku od Telekom modema. Zgleda da je napajalnik deloval do mere da so na telekomu videli povezavo in so smatrali da na njihovi strani ni težav. Ko se je promet na portih povečal pa zgleda ni bilo dovolj napajanja in je sejo prekinilo.

Zamenjal napajalnik (z enim mojim mal boljšim) in od petka dalje deluje BP.

hvala za pomoč in ideje... upam a komu pomaga v prihodnosti.

lep pozdrav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620048 (8404) Ghost007
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677853 (20258) Tilen
»

Router se ne poveže po izpadu elektrike

Oddelek: Pomoč in nasveti
151493 (1232) Highlag
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
404906 (3312) seba-beba
»

Innbox F50 -> Mikrotik in IPv6

Oddelek: Omrežja in internet
416950 (4698) XS!D3

Več podobnih tem