» »

Evropsko poročilo o prometni nesreči in realna uporabna vrednost

Evropsko poročilo o prometni nesreči in realna uporabna vrednost

1
2
»

Bellzmet ::

Pravilno ravnati: če pride do nesreče se pokliče policijo, ki naredi zapisnik in izvede ustrezne postopke (pihanje, zbiranje dokazov, slike, če je potrebno,...). Dodatno se izpolni evropsko poročilo o nesreči na katerega povzročitelj kljub vsemu (pa če velja ali ne) napiše Kriv sem.

St235 ::

Tilen je izjavil:

Popolnoma enaka situacija, kot če ne bi nihče nič pil, ne bi bilo policije in bi se EU poročilo izpolnilo v nedeljo zvečer ob 21, podalo roke in lep dan. Nič drugače ni trenutno. Tema je namenjena temu, kako pravilno ravnati, da ne bo težav pri uveljavljanju škode in ne toliko moji zelo specifični situaciji.


Zavarovalnica se bo morala ne glede na to, da jih on ignorira izjasnit o zadevi. Tudi policijski zapisnik ne bi bistveno spremenil stvari, če tip ignorira zavarovalnico. Policijkski zapisnik olajša stvari kadar je težava v dokazovanju krivde.

Tako, da vse kar ti ostane je težit zavarovalnici, da odloči o škodnem primeru. Izjava domnevnega povzročitelja (oziroma manjko le te) tega ne prepreprečuje.

Kar lahko narediš je da po 30 dneh vložiš protožbo najprej na komisijo zavarovalnice in če ni odgovora potem naprej na mediacijski center in Varuha dobrih poslovnih običajev v zavarovalništvu. Splača se pogledat tudi kako ima pritožbeni postopek definirana specifična zavarovalnica.

IL_DIAVOLO ::

Tilen je izjavil:

Popolnoma enaka situacija, kot če ne bi nihče nič pil, ne bi bilo policije in bi se EU poročilo izpolnilo v nedeljo zvečer ob 21, podalo roke in lep dan. Nič drugače ni trenutno. Tema je namenjena temu, kako pravilno ravnati, da ne bo težav pri uveljavljanju škode in ne toliko moji zelo specifični situaciji.


Dejansko ta tema izkljucno temelji na tvojem primeru, ki je milo rečeno poseben. V večini primerov je dovolj že izmenjava podatkov.

zobnik ::

Točno tako je blo zadnjič, tip je za ovinkom v naselju peljal vzratno jaz pa proti njemu, še dobr da mam nove gume, nove zavore, abs sm se dokaj hitro ustavil, hitrost več kot 40 nisem imel....ker ovinek je res oster.

Če bi se zaletel pa bi bil kriv, čeprav je oni vzratno peljal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

IL_DIAVOLO ::

Ne gre to tako.

Timurlenk ::

nauk zgodbe: pokliči policijo, potem tudi zavarovalnice bolj hitro zavihajo rokave in ne cincajo in jamrajo
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Logično, da cincajo, če gre iz njihovega žepa (oba pri isti zavarovalnici).

Timurlenk ::

Seveda pa cinca tudi op, ki ni poklical policije in je navedel neke nejasne razloge, zakaj tega ni storil - torej zadeva morebiti ni tako jasna, kot jo opisuje.
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Če bi se ti počutil življenjsko ogrožen, tudi ne bi.

LeQuack ::

V 21 stoletju je še zmeraj treba izpolnjevati neke obrazce ob cesti, res debilno. Namesto da bi moral vsak imeti te infromacije že sprintane nekje na listu ali eše bolje elktronsko preko aplikacije, vnesel bi notri recimo VIN obeh vozil pa dvakrat EMŠO ali kaj podobnega in to bi bilo to. Potem bi lahko dodal še fotografije in pa recimo video iz kakšne dash cam zraven. Vse to bi šlo na nek EU strežnik kjer bi zadeva ostala zabeležena.
Ampak ja, tega ne bo nikoli, ker je preveč logično in uporabno.
Quack !

LukiYo ::

Bravo Quack, sploh pa mi ni jasno, da naj bi udeleženci morali še fizično potovati cenilcu, če sem prav razbral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

IL_DIAVOLO ::

Programerja si se samo najdeš in se lahko upokojis.

zobnik ::

EZato ker veliko ljudi pametnih telefonov ne znajo uporabljat sam ga nimam več s seboj sem pa ga mel že pred leti med prvimi na trgu

darkolord ::

Zavarovalnica se bo morala ne glede na to, da jih on ignorira izjasnit o zadevi.
Izgleda je problem v tem, da sta oba na isti zavarovalnici in zavarovalnica nima prav dosti od tega, da se zadeve razjasnijo, ker bo morala v vsakem primeru poravnati škodo.

Ko sem bil enkrat jaz kriv, sem dobil po pošti poziv od moje zavarovalnice, naj nekaj dopolnim. Ker sem na to dvakrat enostavno pozabil, so mi v tretje poslali, da mi zaradi neodzivnosti odpovedujejo pogodbo. Je niso, ampak je zalegla grožnja. Očitno jih je druga zavarovalnica že terjala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

MIHAc27 ::

A ni tako, da slike in videi na sodišču samem niso dovolj dober dokaz in se ne upoštevajo? Potem jih tudi zavarovalnice ne bi smele, če ni pač narejeno iz strani uradne osebe.

darkolord ::

Ne, ni tako.

DePalmo ::

Za sodišče to velja, ampak zavarovalnica če hoče ne bo upoštevala policijskega zapisnika in se bo odločila po svoje. Zato sklepam da bi slike lahko prevagale odločitev in jih pač vedno naredim. Na srečo še nisem imel komplikacij, tako da ne vem če bi jih dejansko upoštevali.

St235 ::

Za sodišče to velja

zakaj lažeš?

DePalmo ::

Se bom dopolnil, da ne bo dvoumno. Slike in videe katere si sam posnel na sodišču ne veljajo nič, razen če dokazuješ svojo nedolžnost. Ne smeš pa dokazovati krivde nekoga drugega.

darkolord ::

DePalmo je izjavil:

Se bom dopolnil, da ne bo dvoumno. Slike in videe katere si sam posnel na sodišču ne veljajo nič, razen če dokazuješ svojo nedolžnost. Ne smeš pa dokazovati krivde nekoga drugega.
Še vedno to niti približno ni res.

Pravdni postopek nima veze s kazenskim in so v njem dopustna vsa dokazna sredstva.

Ker sta stranki v pravdnem postopku enakovredni, ne moreš istega dokaza za eno stranko prepovedati, za drugo pa ne. Toliko kot dokaz kaže v tvojo korist, kaže v škodo druge stranke, in obratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prometna nesreča in (ne)priznavanje krivde (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13417986 (13845) BRBR
»

Kaj storiti ob prometni nesreči - zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8721029 (13601) ...:TOMI:...
»

Prometna nesreča-pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7818269 (14423) fikus_
»

Prometna nesreča

Oddelek: Na cesti
224403 (3335) strup121
»

Očetova prometna nesreča (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7615587 (13016) St235

Več podobnih tem