» »

Prometna nesreča

Prometna nesreča

ravnikar39 ::

Zanima me kakšna bi bila okvirna odškodnina za materialno škodo na avtomobilu Pegualt 206 letnik 1999. Nisem povzročitelj nesreče, avto je totalka in nimam AO+ zavarovanja + ni poškodb! Hvala za odgovore!

koyotee ::

1000€
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

softić ::

716€

St235 ::

AO+ in AO nimate veze s poškodbami tvojega vozila. A je imel povzročitelj urejeno AO zavarovanje in sta izpolnila Evropski obrazec?

Če nisi povzročil nesreče, potem boš dobil cenitev vozila po eurotaxu od česar se odšteje vrednost razbitine (pri nekaterih avtih je hitro totalka, uporabnih delov pa precej velik). Točno koliko je pa odvisno od zavarovalnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

fosil ::

odškodnina + vrednost razbitine = vrednost avta
oziroma če obrnemo formulo :)
odškodnina = vrednost avta - vrednost razbitine

Odvisno je torej koliko ti bodo ocenili vrednost avta (pred nesrečo) in vrednost razbitine (delov, ki se še lahko prodajo).
Tako je!

prox ::

Evo, danes moja prva prometna nesreča. Peljem se proti MB, grem v krožno križišče, vidim da greta 2 pešca čez prehod in ustavim, nakar se mi nekdo zabije v rit.
Počlo je zelo, sem mislil da zadaj pol avta manjka.

Bil je starejši gospod in še 2 sovoznika. Šel sem ven gledat škodo, oba imama skrivljene tablice (kar močna vdrtina v tablici), odbijači in ostalo je vse ok. Izmenjala sma si podatke, policije nisem klicav, rekel je da bo plačal škodo.
Ker je to moja prva prometna nesreča, nevem točnega postopka. Koliko lahko dobim od njega za to?(tablica in okvir tablice). Dobim še kaj od zavarovalnice. Ko se je zaletel vame, mi je glavo kar močno zabilo nazaj, malo me boli vrat, srce se mi je pa skoraj ustavlo od strahu.

Hvala za odgovore, LP.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

M-XXXX ::

Hehe tako svinsko poči, da misliš da ne bo nič od avta ostalo, na koncu pa praktično nič škode.

Ker je to moja prva prometna nesreča, nevem točnega postopka. Koliko lahko dobim od njega za to?(tablica in okvir tablice).

Greš na servis, rečeš naj ti dajo predračun koliko bi stvar stala, pošlješ predračun temu gospodu in on ti nakaže denar, gre plačat omenjeni predračun...

Dobim še kaj od zavarovalnice. Ko se je zaletel vame, mi je glavo kar močno zabilo nazaj, malo me boli vrat, srce se mi je pa skoraj ustavlo od strahu.

Nope, nič ne bo. Razen če se boš zmenil, da ti da ene 50€:D

Tilen ::

prox je izjavil:

Evo, danes moja prva prometna nesreča. Peljem se proti MB, grem v krožno križišče, vidim da greta 2 pešca čez prehod in ustavim, nakar se mi nekdo zabije v rit.
Počlo je zelo, sem mislil da zadaj pol avta manjka.

Bil je starejši gospod in še 2 sovoznika. Šel sem ven gledat škodo, oba imama skrivljene tablice (kar močna vdrtina v tablici), odbijači in ostalo je vse ok. Izmenjala sma si podatke, policije nisem klicav, rekel je da bo plačal škodo.
Ker je to moja prva prometna nesreča, nevem točnega postopka. Koliko lahko dobim od njega za to?(tablica in okvir tablice). Dobim še kaj od zavarovalnice. Ko se je zaletel vame, mi je glavo kar močno zabilo nazaj, malo me boli vrat, srce se mi je pa skoraj ustavlo od strahu.

Hvala za odgovore, LP.


Ne se zafrkavat, če ne gre ravno za avtomobil v vrednosti 500€. Nikakor ni težava samo v zviti tablici. Pelji na pooblaščeni servis in ti bodo povedali za koliko je prestavilo celotni zadnji del. Imajo na določenih mestih indikatorje, kjer se vse to vidi. Meni se je enkrat v C4 nekdo zaletel od zadaj pri nekje 30 km/h. Na avtu se ni videlo nič, razen malo zvite tablice, potem so pa ugotovili da se je ne vem kaj vse premaknilo in so celo imeli kleparska dela za ravnanje pločevine iz notranje strani. Malo si ga polomil, da nista naredila zapisnika. In kaj boš sedaj z njegovimi podatki, če se ti on ne oglasi ali če zanika krivdo? Nič ne moreš. Le upaš lahko, da je pošten in bo brez problema plačal popravilo. Na pooblaščenem ti bodo za takšno stvar (minimalno) odščipnili 500EUR, tvoj soudeleženec pa se najverjetneje ne bo več oglašal na telefon, ko mu boš povedal cifro.


VEDNO je potrebno izpolnit vsaj EU poročilo, ker to nobenega od udeležencev ne stane nič. Če imaš avto kasko zavarovan pa je bojda celo obvezno, da pokličeš policijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Invictus ::

Če nimaš evropskega poročila o nesreči kjer piše da je kriv, potem se lahko obrišeš pod nosov za denar, če bo on trdil da si bil ti kriv.

Oz. na koncu bodo zavarovalnice pobrale obema bonuse. 50:50 krivda. Ker se s tem nočejo ukvarjat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

M-XXXX ::

Huh? Če se ti eden v zadek zabije moraš pa že dost carja izpast, da si ti kriv^^

St235 ::

Od zavarovalnice brez evropskega obrazca ne boš dobil nič. Vse kar lahko narediš je da zapelješ avto do servisa in naj pogledajo koliko je škode. Če boš mel srečo je človek pošten in se ti bo javil, ter plačal škodo.

V nasprotnem primeri pa ti ne ostane drugega kot da pokličeš policijo in pojasniš kaj se je zgodilo. Če tip ne bo uspel pravočasno popravit svojega avtomobila, bo mogoče še kaj iz tega.

Ravno zato imamo Evropsko poročilo, ki ga izpolnita obe strani in se, če je mogoče dogovorita o krivda. Potem je postopek dosti lažji, saj v primeru, da on ne plača škode vložiš zahtevek na zavarovalnico.

korenje3 ::

jaz sem enkrat zbil kolesarko, ko je vozila po pločniku po levi strani, ko sem zavijal v stransko ulico. Sem ji dal 100€, ker nisem vedel kako pa kaj... v bistvu je ona zahtevala 100€. Zadnje kolo je imela zvito, ona je še ostala na kolesu ko sem se zaletel vanjo. Čez par urc me pokliče, da je bila v bolnici na pregledu (verjetno je že iskala razloge za kakšno potencialno tožbo). V kliničnem centru so poklical policijo. Policija je rekla da jaz nisem nič kriv. Tako da sem bil ob 100€ + uničen nosilec tablice.

V glavnem če povzročite nesrečo ohranite trezno glavo, namreč lahko da niste krivi :p

fosil ::

St235 je izjavil:

Od zavarovalnice brez evropskega obrazca ne boš dobil nič. Vse kar lahko narediš je da zapelješ avto do servisa in naj pogledajo koliko je škode. Če boš mel srečo je človek pošten in se ti bo javil, ter plačal škodo.

V nasprotnem primeri pa ti ne ostane drugega kot da pokličeš policijo in pojasniš kaj se je zgodilo. Če tip ne bo uspel pravočasno popravit svojega avtomobila, bo mogoče še kaj iz tega.

Ravno zato imamo Evropsko poročilo, ki ga izpolnita obe strani in se, če je mogoče dogovorita o krivda. Potem je postopek dosti lažji, saj v primeru, da on ne plača škode vložiš zahtevek na zavarovalnico.

Ne bo držalo.
Potem ko boš na zavarovalnici prijavil škodo, bodo njemu poslali obrazec in če bo tam priznal krivdo, ti bo zavarovalnica plačala.
Sedaj moraš seveda upat na njegovo poštenost.
Tako je!

Aston_11 ::

Tudi to ni res.

Zavarovalnica sama oceni dejstva in se sama odloči za plačilo. Zavarovalnica ni odvisna od tega, ali priznaš ali ne priznaš krivde.

Invictus ::

Ko prijaviš škodo, ponavadi opišeš potek nesreče in podaš izjavo kdo je bil po tvojem mnenju kriv. Zavarovalnica pa to lahko upošteva ali ne.

In potem plačilo škode oni urejajo naprej. Saj zato pa so tam. Seveda se splača imeti kakega agenta, ki dobiva provizije od tvojih zavarovanj, saj je potem veliko lažje narediti vse prav. Samo pokličeš ga ob nesreči.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MadMax ::

Evropsko poročilo ni niti malo podobno priznanju krivde, četudi udeleženec to nanj 4x na veliko napiše.
S pričami je kriza, če lahko čimveč poslikaš je ok, super je pogovor snemat (večina mobitelov to omogoča) le sogovornika moraš o tem seznanit in se mora strinjat, če si pa 101% da nisi kriv je pa itak najbolje klicat policijo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Invictus ::

Zaenkrat s tem še nisem imel problemov. In vedno sem dobil plačano. Z evropskim poročilom.

Mogoče bi šel kak težak res v boj z odvetnikom, ampak tak niti ne bi napisal gor da je kriv. Policijski zapisnik je pa dokončen. Sploh če še napišejo kazen.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

prox ::

Aha. No hvala za odgovore. Dal mi je naslov, telefonsko, prepisal sem si št. tablice. Rekel je da ga moram poklicat. Bil je starejši gospod z ženo in še enim moškim. Mislim in upam da je pošten.
 tablica

tablica


Ker sem v mariboru in je on iz maribora, bom najbrž šel jutri tja.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

St235 ::

fosil je izjavil:

St235 je izjavil:

Od zavarovalnice brez evropskega obrazca ne boš dobil nič. Vse kar lahko narediš je da zapelješ avto do servisa in naj pogledajo koliko je škode. Če boš mel srečo je človek pošten in se ti bo javil, ter plačal škodo.

V nasprotnem primeri pa ti ne ostane drugega kot da pokličeš policijo in pojasniš kaj se je zgodilo. Če tip ne bo uspel pravočasno popravit svojega avtomobila, bo mogoče še kaj iz tega.

Ravno zato imamo Evropsko poročilo, ki ga izpolnita obe strani in se, če je mogoče dogovorita o krivda. Potem je postopek dosti lažji, saj v primeru, da on ne plača škode vložiš zahtevek na zavarovalnico.

Ne bo držalo.
Potem ko boš na zavarovalnici prijavil škodo, bodo njemu poslali obrazec in če bo tam priznal krivdo, ti bo zavarovalnica plačala.
Sedaj moraš seveda upat na njegovo poštenost.


Zavarovalnica samo na podlagi enostranske zgodbe seveda ne bo ukrepala. Ti lahko do nezavesti trobiš da je bil xy kriv, če ta ni pripravljen izpolnit evropskega obrazca in ni zapisnika policije zavarovalnica ne bo ukrepala. Se pa strinjam, da zavarovalnica njemu pošlje obrazec na katerem lahko ali pa ne prizna krivdo za škodo. Če imaš podpisan evropski obrazen pa je to dobro izhodišče za zahtevek in je manj ceremoni ob morebitni neodzivnosti.

MadMax je izjavil:

Evropsko poročilo ni niti malo podobno priznanju krivde, četudi udeleženec to nanj 4x na veliko napiše.
S pričami je kriza, če lahko čimveč poslikaš je ok, super je pogovor snemat (večina mobitelov to omogoča) le sogovornika moraš o tem seznanit in se mora strinjat, če si pa 101% da nisi kriv je pa itak najbolje klicat policijo.


Evropsko poročilo seveda je lahko priznanje odškodninske odgovornosti. Ravno tako kot je to lahko katerikoli kos papirja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

martincek1 ::

OT: Imate evropsko poročilo vedno že v avtu? Kako ste to rešili tisti ki ste bili že udeleženi?

St235 ::

Ja, jaz imam evropsko poročilo v sovoznikovem predalu, skupaj z kopijo prometnega, kopijo police ter telefonsko odvetnika, amzs in zavarovalnega agenta.

Invictus ::

Ja, evropsko poročilo imam vedno v avtu.

In ja, mi je že pomagalo. Nekdo se mi je zaletel v rit. Nič strašnega. Napisala sva evropsko poročilo in on je gor napisal da je kriv. Seveda sva tudi ostale podatke dala gor in opisala potek nesreče.

Na koncu me je zavarovalnica spraševala kdaj bom že dal popravit avto. So bila samo prtljažna vrata malo butnjena.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

strup121 ::

Če je neka brezvezna prometna nesreča samo z materialno škodo in se da dogovorit kdo je kriv in kdo ne, se izpolne evropsko poročilo in mirna bosna. Za take stvari se ne kliče policije, ker edina stvar ki jo bodo na kraju naredili je ta da bodo dali povzročitelju kazen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prometna nesreča in (ne)priznavanje krivde (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13416402 (12261) BRBR
»

Evropsko poročilo o prometni nesreči in realna uporabna vrednost (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
697304 (5653) darkolord
»

Kaj storiti ob prometni nesreči - zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8720133 (12705) ...:TOMI:...
»

Očetova prometna nesreča (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7614953 (12382) St235
»

Kaj v primeru prometne nesreče

Oddelek: Loža
295291 (4512) SkIDiver

Več podobnih tem