» »

Ali me AMZS nategnil?

Ali me AMZS nategnil?

maleficent ::

Se opravicujem za svojo slovenscino, vse razumem, ampak se zmer katastrofalno pisem... Kljub temu, upam da mi gdo mogoce lahko pomaga, sem se mal "usosila". Je kr dolga zgodba, no mogoce zabavna, na tragi-komicen nacin? Upam da ustrajate, torej:

Imam staro Mazdo, zelo staro, 1998 letnik, Xedos, in je pri meni kaksnih dobrih 6 let. Sem je dobila zelo poceni, in je zelo lepo vozila (povsod: avtoceste, strmi hribi, Hrvaska, zimi, po vrocini, krasen avto, res!), no eno leto nazaj je imela mali krah, in je moj mehankar veliko stvari narocil iz Japonske, in dober mesec delal na njej (mi to ni bil problem, mi je bilo bolj pomembno da je najboljse kar se da, pa tudi da ni grozno drago). Od takrat, leto pa pol, spet krasno vozila... En teden nazaj, na avtocesti do Postojne, naenkrat vsa elektrika crkne (nic signalov, stejc hitrosti na nuli, temp na nuli, klima crkla, prozori)... Avto se vozi, ampak mal cudno, pa brez elektrike je precej creepy vozit. Takoj grem z avtoceste dol, poklicem AMZS (sem clanica), zaston me slepajo, moj mehankar se ne javlja na telefon. Klicen in klicem, me javlja se, in ko za vraga, naslednji dan imam eno zadevo za katero res rabim avto (starejsi ata). Tu sem pa naredila katastrofalno napako, vem. Ampak sem rekla AMZS-u da popravi (AMZS Ljubljana). Kot tujka, sem naivno mislila da je AMZS drag, ampak vsaj so super kvalitetni. Napaka napaka napaka, uci se dok si ziv. Rekli so da je crknil alternator, da bojo zamenjali, dali nov, 330 eur vse skup. To je za mene ogroman denar, pa da ne govorim da avto vredi 10 eur. No za novi avto nimam denarja. Poprave isti dan, precej hitro. Meni je to mal sumnjivo, ker vem da je ta Mazda delikatno kompliciran avto. Vmes govorim z par prijatelji ki se primijo za glavo, in recejo: te stare alternatore se popravlja, NE zamenja. No, pre pozno. Se sprijaznim da sem naredila sranje, sla po avto, placala, sla domov.

Cez tri dni, na potu za letalisce, ob 5:45 zjutraj, po 5 minut voznje po avtocesti, avto spet crkne, IDENTICNO. Grozna panika, klicem taxi da pride iz Ljubljane, da pelje moza na letalisce, sligli so dobesedno v zadnjo minuto. Jaz pa cakam AMZS vlecno sluzbo v Vodicah. Sele ko pride, mi voznik pove da bo to zdaj drago, ker asistenca pokriva samo eno okvaro na leto. Zelo drago. No mi rece da glede na to da je ista okvara, da bo mogli vrnit denar za vleko. Ampak za vsak slucaj me pelje do AMZS Kranj, ker je blizje. Tam mi pa povejo da je alternator crknil. Ta nov. In da za to grem nazaj v Ljubljano, da je to njihov problem. Vlecna sluzba me potem slepa do Ljubljane. Cez par dni me poklicejo da pridem po avto. Jaz naivno nosim s sabo racun od vlecne sluzne, naj bi dobila reklamacijo. Hah! Ne samo da nocejo mi to vrnit (okrog 100 eur), hocejo da se doplacam ta drug popravek, ker pravijo da kljub temu da so oni dali noter nov alternator, in so bli "simptomi" okvare po tem ISTI, da je to cist neka druga napaka bla. Naklucje. Da moja Mazda ima "cudne" instalacije, in da je to to. Torej, naj doplacam se kaksnih 100 eur. Svojo odgovornost preuzimam, da nisem pocakala svojega mehankarja, ampak sem misila da sem za to napako placala ze 330 eur. Zdaj pa mi se to zdi cist nebuloza. A sem jaz nora? A je mozno da v roku 3 dni, star alternator crkne, pa nov alternator crkne, pa ni povezano? Se strinjam da je Mazda kompliciran avto, ampak pobogu, a kaj to ni sluzba mehankarja da se z tem vkvarja? Popravili so ta nov alternator (zdaj pa naenkrat popravljajo alternatorje), naj bi neka varovalka bila problem, vem da ni mozno da varovalka skuri alternator, glih obratno, ampak whatever. Sem rekla da mi je to vse tolk sumnjivo, da bi rada se govorila z managerom. Zdaj pa je pri njih avto, jaz pa moram spet do njih nasledni teden ko je manager tam. a) Nisem glupa, no res se ne razumem v avte, zdaj noro googlam vse o instalacijam, alternatorji, blah blah... No ne pomaga, se zmer ne vem kaj se res zgodilo, seveda. b) Nocem se kregati ce nisem v pravu, res, nisem tip za kreganje, ampak c) mislim da sem v pravu, nekaj mi tle smrdi, in pocasi ratujem zelo, zelo jezna. Pa sem res brez denarja, pa secer na kraju, ko vse to placam, seveda ne morem kupiti nov avto, ko mi spet Mazda crkne, ker jim sploh ne verjamam vec da so mi popravili ta drugic kak se spodobi.

Kaj mislite, a imam samo zelo bad luck, in bom mogla placati, ali se splaca kregati?

Thanks for reading this far,

:)

2dark ::

Ja. Avto je treba peljat amzs šalabajzerjem. .

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

Furbo ::

A ker je avto vreden 10€ ti misliš, da ti ga bodo popravljali zastonj?

Bogvedi kako ti ga je 'zrihtal' tvoj mojster, ki za to rabi 30 dni in naklada, kako 'delikatno kompliciran' je 21 let star avto. V 30 dneh bi lahko naredil novega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

maleficent ::

Furbo je izjavil:

A ker je avto vreden 10€ ti misliš, da ti ga bodo popravljali zastonj?

Bogvedi kako ti ga je 'zrihtal' tvoj mojster, ki za to rabi 30 dni in naklada, kako 'delikatno kompliciran' je 21 let star avto. V 30 dneh bi lahko naredil novega.


Moj mehankar ga je popravil leto pa pol nazaj, je potem vozil odlicno, pa tudi takrat ni taknil alternator, ker je alternator bil v redu. Trajalo je tolk casa ker ni glih hitro ta prave dele narociti iz Japonske. Tudi AMZS je rekel da je avto kompliciran, a tudi oni nakladajo? "Delikaten" v smislu, jih ni vec velik, in ga ne zna vsak popravit. Nekateri se pa potrudijo. Seveda ne zastonj, 330 sem dala brez pardona. Ko se cez tri dni ISTA stvar zgodila, po popravilu, a da se pravim da je to cist normalno, naklucje, in pljunem se 200 eur? A sem mogoce vesla sisala?

Dag ::

Če je po 3 dneh skurilo nov alternator, je možno, da je napaka nekje drugje in ga bo čez nekaj časa spet skurilo. Treba je najti vzrok, zakaj se to dogaja.

Pelji do kakšnega avtoelektričarja (Zalaznik, Kogovšek, Vodnik v LJ), da temeljito pregleda vse okrog elektrike. Ni to neka raketna znanost, da bi imela Mazda tako zelo drugače kot ostali avtomobili. Se pa navadni mehaniki ponavadi ne razumejo prav dobro v avtoelektriko in samo zamenjajo, kar je pokvarjenega. Kar je več, presega njihovo znanje.

Mislim, da boš žal težko karkoli dosegla, mogoče povračilo druge vleke. Priporočam ti, da z njimi komuniciraš izključno pisno (priporočena pošta). Pa avta ti ne smejo zadržati, če se ne strinjaš s plačilom.

aborko ::

A to maš to Start Amzs članstvo do 26 let za 20€? Načeloma, če je ista stvar crknila, reklamiraš in so dolžni to popravit. Problem je da boš težko to dokazala, avto je res že malo star in stvari crknejo. Glede cene pa ... ja so kr zlatarji, ampak ti bi morali prej povedat oz. bi ti morala vnaprej vprašati, koliko bo stalo popravilo, da potem ni presenečenj.

maleficent ::

Dag je izjavil:

Če je po 3 dneh skurilo nov alternator, je možno, da je napaka nekje drugje in ga bo čez nekaj časa spet skurilo. Treba je najti vzrok, zakaj se to dogaja.

Pelji do kakšnega avtoelektričarja (Zalaznik, Kogovšek, Vodnik v LJ), da temeljito pregleda vse okrog elektrike. Ni to neka raketna znanost, da bi imela Mazda tako zelo drugače kot ostali avtomobili. Se pa navadni mehaniki ponavadi ne razumejo prav dobro v avtoelektriko in samo zamenjajo, kar je pokvarjenega. Kar je več, presega njihovo znanje.

Mislim, da boš žal težko karkoli dosegla, mogoče povračilo druge vleke. Priporočam ti, da z njimi komuniciraš izključno pisno (priporočena pošta). Pa avta ti ne smejo zadržati, če se ne strinjaš s plačilom.


Zivijo,

Lahko je tocno tako, se strinjam, no sam mislim da bi bilo fajn ce bi to ze prvic pregledali, ker sele ko se spet ista stvar zgodila, so pogledali v car manual (najdli v predalu v avtu) in vgotovili kaj se res dogaja. Seveda pravijo da je prvic bilo nekaj druzga, no to ne verjamam, mislim da je obakrat alternator (star pa nov) skurila ista napaka. Prvic so zrihtali samo simptom, drugic pa vzrok. Po meni so prvic mogli poiskati ta pravi vzrok, pogledati v ta manual, ampak ocitno je to nemogoce? Kot pravis, presega njihovo znanje mogoce. Da so mi vsaj iskreno povedali "ne znamo tega", bi placala pregled, in sla nekam drugam. So mi citirali 330 eura prvic, in sem se strinjala, in placala. Drugic, ker so bili isti "simptomi", in so mi v AMZS Kranju rekli da je alternator crknil spet, in rekli da peljem nazaj v Ljubljano, ker je to isti problem, sem naivno mislila da je vse pod garancijom, in nihce mi nic ni citiral. Nisem pa pricakovala da bojo v Ljubljani reli da je to naklucje da je ista napaka, sele potem ko so ze popravili drugic. Mi niso rekli da lahko dobim avto nazaj. Mah, celi cuspajz. Hvala za tvoj odgovor! Bom poskusila pisno, skoda da tko slabo pisem, ampak upam da se manj al vec razume kaj pisem... :/

maleficent ::

aborko je izjavil:

A to maš to Start Amzs članstvo do 26 let za 20€? Načeloma, če je ista stvar crknila, reklamiraš in so dolžni to popravit. Problem je da boš težko to dokazala, avto je res že malo star in stvari crknejo. Glede cene pa ... ja so kr zlatarji, ampak ti bi morali prej povedat oz. bi ti morala vnaprej vprašati, koliko bo stalo popravilo, da potem ni presenečenj.


Uf, imam ta neki za skor 70 eur na leto... Ful se splaca! Aaaaaargh! :D Pravijo da ni ista stvar, v smislu, ja, dvakrat crknil alternator, star, pa njihov nov, ampak pravijo da je cisto naklucje da je njihov nov alternator crknil, kar mal tezko verjamam da ni prvic bila ta prava napaka cist spregledana. Sam jaz to ne znam dokazati. Drugic so vzeli v roke car manual, in vgotovili kak to vse noter res dela, mi je mal cudno da to niso prvic naredili. Brez veze vse skup. Prvic so mi rekli ceno, in sem placala, drugic mi niso nic rekli, a jaz naivno mislila da bo pod garancijo, ker so mi v AMZS Kranju rekli da je ista napaka. Hvala za odgovor! :)

IL_DIAVOLO ::

Raje si vzami asistenco pri svoji zavarovalnici, ne pa se igrat z nekim članstvom.

2dark ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Raje si vzami asistenco pri svoji zavarovalnici, ne pa se igrat z nekim članstvom.


Če je ugodno. pa te fore. :D

aborko ::

Raje si vzami asistenco pri svoji zavarovalnici, ne pa se igrat z nekim članstvom.

Tole je šele slab nasvet...večina, če že ne VSE zavarovalnice sploh ne ponujajo asistence v primeru okvare take starega vozila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

Raptor F16 ::

Za nov avto nimaš, za popravila pa imaš?

Kristus to se pogovarjamo o avtu za 500-1000 EUR? Ga takoj na odpad zapeljem, pa po delih prodam, da mi pade tak strošek zanj.

Za take stare gare se drugega kot obvezno zavarovanje in mogoče zavarovanje potnikov ne splača.

Kakšna asistenca neki.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

aborko ::

Pri novem bi v 6 letih zgolj zaradi izgube vrednosti izgubila ene 10x toliko denarja, kot je s to mazdo pri servisih v času lastništva, pa sem verjetno še premalo napisal... Kje so potem še stroški novega s servisi in kaskom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

Raptor F16 ::

aborko je izjavil:

Pri novem bi v 6 letih zgolj zaradi izgube vrednosti izgubila ene 10x toliko denarja, kot je s to mazdo pri servisih v času lastništva, pa sem verjetno še premalo napisal... Kje so potem še stroški s servisi in kaskom.


Drži in tudu ne rabi biti nov iz salona. Lahko je to novejši rabljen avto. Renault clio, Dacia sandero, VW Lupo al karkoli, ne pa te stare jame brez dna, ki so samo še za na prešo in je treba dele po celem svetu iskat da jih najdeš. Prodajna vrednost pa taka, da ti ga je bolje prodat za staro železje.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

aborko ::

Po mojih izkušnjah se tudi pri določenih starejših avtomobilih skoraj vse zadeve relativno poceni poservisirati (razen hude rje), le k zlatarjem ne smeš vozit. Verjetno pa za to Mazdo to ne drži, je le malo eksotična, če je treba dele iz Japonske uvažati. Sicer pa ja...kak clio je itak bolj denarnici prijazen, ima pa manj prostora in se verjetno slabše pelje kot te stare jajca od mazde :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

Raptor F16 ::

aborko je izjavil:

Po mojih izkušnjah se tudi pri določenih starejših avtomobilih skoraj vse zadeve relativno poceni poservisirati (razen hude rje), le k zlatarjem ne smeš vozit. Verjetno pa za to Mazdo to ne drži, je le malo eksotična, če je treba dele iz Japonske uvažati. Sicer pa ja...kak clio je itak bolj denarnici prijazen, ima pa manj prostora in se verjetno slabše pelje kot te stare jajca od mazde :)


Ta mazda je itak eksotika za centralno evropo.

Sicer pa... kaj bi raje? Nevoznega "ferrarija" ali starga golfa? :))
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Samson ::

Ce so altenator narocili in ga vgradili na AMZS imas garancijo na delo. Dele garantirajo trgovci oz. proizvajalci.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Cifix63 ::

aborko je izjavil:

Po mojih izkušnjah se tudi pri določenih starejših avtomobilih skoraj vse zadeve relativno poceni poservisirati (razen hude rje), le k zlatarjem ne smeš vozit. Verjetno pa za to Mazdo to ne drži, je le malo eksotična, če je treba dele iz Japonske uvažati. Sicer pa ja...kak clio je itak bolj denarnici prijazen, ima pa manj prostora in se verjetno slabše pelje kot te stare jajca od mazde :)


Obstaja eno pravilo: šele ko nam kje kaj crkne (avto ali pa tudi kaj drugo..) se pokaže verodostojnost AMZS-ja, Asistence in podobnih pomoči...
Ko sklepamo z njimi pogodbe so vsi prijazni, dobesedno pocukrani, ko pa pokne nič več.

Nima to zdaj take strašne veze, da je avto star, tudi novejši crkujejo, in to še kako. Nekateri specifični profili ljudi pač lajnajo samo na to struno.

Okapi ::

Furbo je izjavil:

A ker je avto vreden 10€ ti misliš, da ti ga bodo popravljali zastonj?

Bogvedi kako ti ga je 'zrihtal' tvoj mojster, ki za to rabi 30 dni in naklada, kako 'delikatno kompliciran' je 21 let star avto. V 30 dneh bi lahko naredil novega.

A si sploh prebral, kaj je napisala, ali samo kar tako v tri dni nabijaš, da se malo bolje počutiš?

IL_DIAVOLO ::

Doticen avto resda ne pade v rang zavarovanja ki ga imam jaz(starost vozila max 20 let), drugace se pa vedno vzame asistenco, tudi za totalno ničvreden avto, kot ga imam jaz recimo.

xmetallic ::

Pa ti kaj poslušaš delovanje avta med vožnjo? Alternator ne crkne kar na enkrat ampak po navadi diode crkujejo ena za drugo. Ko crkne prva dioda alternator začne oddajat tak specifičen zvok, ki ga ne znam opisat.

Furbo ::

Okapi je izjavil:

Furbo je izjavil:

A ker je avto vreden 10€ ti misliš, da ti ga bodo popravljali zastonj?

Bogvedi kako ti ga je 'zrihtal' tvoj mojster, ki za to rabi 30 dni in naklada, kako 'delikatno kompliciran' je 21 let star avto. V 30 dneh bi lahko naredil novega.

A si sploh prebral, kaj je napisala, ali samo kar tako v tri dni nabijaš, da se malo bolje počutiš?

A ti si pa samo hrabri internetni vitez, ki smatra, da ženske brez njega pač ne zmorejo?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

HappyPills ::

Star alternator ti morajo dat ko ti ga zamenjajo za novega. Si ga dobila?

tech level ::

Okapi je izjavil:

Furbo je izjavil:

A ker je avto vreden 10€ ti misliš, da ti ga bodo popravljali zastonj?

Bogvedi kako ti ga je 'zrihtal' tvoj mojster, ki za to rabi 30 dni in naklada, kako 'delikatno kompliciran' je 21 let star avto. V 30 dneh bi lahko naredil novega.

A si sploh prebral, kaj je napisala, ali samo kar tako v tri dni nabijaš, da se malo bolje počutiš?

zakaj bi bral zmazek spis trolla?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

tony1 ::

Maleficient: Hja, tole bo draga šola.

Najprej: avto je ena takšna stvar v življenju, da te hitenje drago stane. Za drugič, ko se spet kaj pokvari: naj se ti nikamor ne mudi. Kaj potem, če moraš žlahtnika peljati k dohtarju naslednji dan? Veliko ceneje bi bilo vzeti taksi in čao.

Tudi sam imam z AMZS mehaniki žal slabe izkušnje. Moj vtis je, da v službi vlečejo isto plačo, pa če kaj naredijo ali ne. Torej raje ne delajo nič, še posebej pa ne nič malo bolj kompleksnega. Nič ne delajo -> ne morejo dobiti izkušenj -> ne znajo reševati problemov.

Glede tvojega mazda mehanika: če to ni kak popoldanski fušar vedi za drugič, da bi moral vsak normalen mehanik (ki ima vsaj uradno obrt) razumeti, če mu stranka v nuji z avtovleko pripelje vozilo. Če se takrat nima časa ukvarjati z avtom, se bo pa čez en teden. (Tako sem jaz z avtovleko pripeljal avto na servis na silvestrovo, ko je bil sicer uradno zaprt in jih sploh nisem poznal. Predal sem ključe in šel.) V vsakem primeru pa drugič raje daj peljati avto z avtovleko k sebi domov. Nato pa rešuješ problem naprej.

Glede napake na avtu pa je jasno, da so ti relativno brez potrebe menjali alternator. Zakaj relativno? Ker je bil 20 let star in bo slej ko prej potreben obnove (crknil bi lahko že jutri), ki pa bi bila cenejša kot nov originalen mazdin alternator, ki so ti ga vgradili. (Alternatorje obnavljajo zaresni avtoelektrikarji kot je Kogovšek v Lj, AMZS tega seveda ne zna in zato tudi ne dela.) Štos je v tem, da je z avtoelektriko tvojega avta narobe nekaj drugega (sam bi najprej pogledal fusible link, to je največja varovalka v el. napeljavi, običajno zelo blizu akumulatorja), in da bo moral to ugotoviti kompetenten mehanik ali avtoelektrikar (Kogovšek je sicer zelo dober, vendar ne vem, če se ukvarja tudi z diagnozami "celih" vozil.) Sam bi priporočil www.avtoelektronika.si v Črnučah, čeprav se bolj ukvarjajo s švabi. Načeloma niso najbolj poceni, so pa edini na svetu, ki so dovolj normalni, da ne menjajo vsega po vrsti ampak probajo zamenjati tudi več delov in nato dajo (stare) brezhibne dele tudi nazaj, računajo pa samo tiste, vgrajene na koncu.

Zdaj pa glede računa na AMZSju: prav veliko se ti verjetno ne bo uspelo zmeniti. Alternator so (upam) zares zamenjali, tako da denarja za material in delo ne boš dobila nazaj. Ker je bila pa njihova diagnoza napačna, bi bilo prav, da bi ti vrnili strošek 2. avtovleke ali pa vsaj častili vleko do zaresnega mehanika.

Srečno.

P.S.: če te DIY veja motoroznanstva resneje zanima, poišči na Youtubu kanal Scottia Killmerja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternator ne polni?

Oddelek: Na cesti
204454 (3738) dxx
»

Alternator ali akumulator? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9421595 (18923) krneki0001
»

Asistenca Triglav, avtovleka

Oddelek: Loža
4519227 (18019) AngelOfDeath
»

Zaklenjen pasat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716923 (14337) Malajlo

Več podobnih tem