» »

Kako izdati knjigico za otroke

Kako izdati knjigico za otroke

«
1
2

;-) ::

Tako iz zgodbice za lahko noc se je porodila dobra zgodbica, imamo tudi ilustracijo za vsako stran.

Kje zaceti da bi zadevo spravili na police. Po kakih korakih zadeve potekajo, kaj najprej?

Je ze kdo sel skozi to?

Machete ::

Oh please no. Že tako naletiš v knjižnici na kako mino, ki je ne bi smeli nikoli natisniti in se še knjižničarke prekrižajo od šunda.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jype ::

;-) je izjavil:

Je ze kdo sel skozi to?
Seveda. Odsvetujem, razen če imaš preveč časa in denarja. Vsaj v Sloveniji te reči obvladujejo tisti, ki imajo distribucijska in prodajna omrežja, drobtinice, ki ostanejo, so pa nevredne truda.

TheBlueOne ::

Naredi v tujem jeziku potem je menda moznost Amazon. Baje da gre "selfpublish". Napisi kaj o tem, ce gres v to, bi tudi mene zanimalo.

PrimoZ_ ::

Kaj boljšega kot tole si težko spisal :)

Brenda's beaver needs a barber

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Machete ::

Mnogo boljšega sem že videl :]
Malo mi je žal, da si nisem beležil najboljših med najboljšimi, saj vsake 14 dni vzamem ca 10 otroških knjig.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Stikalo ::

;-) je izjavil:

Tako iz zgodbice za lahko noc se je porodila dobra zgodbica, imamo tudi ilustracijo za vsako stran.

Kje zaceti da bi zadevo spravili na police. Po kakih korakih zadeve potekajo, kaj najprej?

Je ze kdo sel skozi to?


Ne vem koliko je obetavno. Večino teh založb kaj prevedejo iz tujine, in objavijo. Pri nas so naklade so majhne.. recimo 1000-5000 kos. Tudi celo samo 300-500 kos vidiš na knjigicah. Je pa res, če dobiš 3€ od kosa in prodaš 2k je to že lepih 6k€...

Če je knjiga, zanimiva, prikupna, berljiva potem je OK. Samo dvomim, da so vse te sestavine v knjigi. Če je zanimiva, bi se gotovo lahko zmenil s kakšno malo založbo, če imaš vse narejeno.

Je pa veliko otroških knjigic napisanih na silo in po nekih kopitih, kot da bi se na pamet sproti zmišljeval. Spet druge so pa vrhunske in umetniške..

Machete ::

Res je. Grahovac založba npr je sinonim za, oprostite izrazu, drek od dreka. Tako po generičnih računalniških risbah, kot tekstu, ki je kot bi ga sestavljal nek avtomat.
Imaš pa medtem na drugi strani tako čudovite zadeve, da mene kot odraslega prevzamejo z nivojem besedila in risb. Neredko se oboje poklopi, tako besede, kot ilustracije, saj veliki umi letijo skupaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Stikalo ::

Machete je izjavil:

Res je. Grahovac založba npr je sinonim za, oprostite izrazu, drek od dreka. Tako po generičnih računalniških risbah, kot tekstu, ki je kot bi ga sestavljal nek avtomat.
Imaš pa medtem na drugi strani tako čudovite zadeve, da mene kot odraslega prevzamejo z nivojem besedila in risb. Neredko se oboje poklopi, tako besede, kot ilustracije, saj veliki umi letijo skupaj.


Točno Machete, Grahovac je res zagotovilo za res zanič knjigo. Mnogi jih pa kupijo v kakšni trgovini v dobri veri za darilo (cene so ugodne). Recimo založba Zala in Morfem imajo dobro kvaliteto. Ravno sem naročil knjigo Gospod Vesel in gospa Mrak. Res všeč mi je še recimo Stari avto. Recimo poglej te ilustracije: https://morfem.si/knjige/otroske-knjige...

Ponavadi jih tudi kupim v Škofji loki na avtomatu za dirt cheap ceno :D

Šimpanz ::

Kaj pa če bi kontaktirali male junake https://malijunaki.si/

BuDi79 ::

Ne vem če sem kdaj spoznal kakšno mamo, ki poleg najboljšega otroka ni imela tudi odlične zamisli za otroško knjigico.

Raptor F16 ::

Če si pameten boš to tržil preko spleta. Ne rabiš met založnika. Tiskanine so out za take preproste reči.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

HotBurek ::

Zanimiv spletni pojav tele ST debate in derailment...

- Folka, ki prav "Ne se tega lotit ker x". (Ne, kr naj se lot!)
- Folk s komentarji tipa "ene knjige so dobre, druge so pa slabe". (Whats the damn value in reading that anyway??)
- Folk, ki ocenjuje nek produkt že kr v naprej. (Ziher ne bo dobra knjiga, jst to od tle vidm.)


Jst ti predlagam neki takega:
1 - Narediš 5 kopij knjige.
2 - Eno pošljelš uporabniku Machete, da ti da feedbeck.
3 - Ostale raztalaš okrog (vrtec, sosedi,...)

Potem pa imej plan, da tržiš to preko interneta (interneta stran, email za naročila).
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

prowb ::

Mi smo naredli knjigico; cca 1+ leto od prvega drafta do knjige v prtljažniku, delali smo v samozaložbi, stroški za 30 strani debelo knjigo s trdimi platnicami so bili cca 6k (lektoriranje, oblikovanje, priprava, tisk 500 izvodov, spletna stran, osnovno fb oglaševanje, neke druge malenkosti...), knjiga je zunaj cca 14dni, prodanih imamo cca 200kos.
Po slovenskih standardih je takšan prodana količina baje že kr vredu, ker dosti več kot 300 izvodov neke povprečne knjige se ne proda.
Če te zanimajo podrobnosti, pa povej, pa bom "šefico" vprašal...

Mare2 ::

;-) je izjavil:

Tako iz zgodbice za lahko noc se je porodila dobra zgodbica, imamo tudi ilustracijo za vsako stran.

Kje zaceti da bi zadevo spravili na police. Po kakih korakih zadeve potekajo, kaj najprej?

Je ze kdo sel skozi to?


;-) . Pred leti sem jaz kar nekaj knjig napisal. Uporabil mislim da Page maker, pripravil za tisk (zrcalni tisk). Tako so mi ga v tiskarni samo natisnili za male pare. Preko svoje firme izdal. Prodal sem tega kar veliko, samo po dva izvoda sem si za spomin zadržal zase. :)

Prodajaš po prodajnih poteh:
- takrat so založbe plačale šele 3 mesece od trenutka, ko so prodali (ampak se mi ni mudilo za denar, važno da je)
- knjižnice so tudi nabavljale
- kupci so bili tudi podjetja
- prodajo preko interneta (upoštevati moraš trenutno zakonodajo)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Machete ::

prowb je izjavil:

Mi smo naredli knjigico; cca 1+ leto od prvega drafta do knjige v prtljažniku, delali smo v samozaložbi, stroški za 30 strani debelo knjigo s trdimi platnicami so bili cca 6k (lektoriranje, oblikovanje, priprava, tisk 500 izvodov, spletna stran, osnovno fb oglaševanje, neke druge malenkosti...), knjiga je zunaj cca 14dni, prodanih imamo cca 200kos.
Po slovenskih standardih je takšan prodana količina baje že kr vredu, ker dosti več kot 300 izvodov neke povprečne knjige se ne proda.
Če te zanimajo podrobnosti, pa povej, pa bom "šefico" vprašal...


Torej, če imate povprečno v dražjem koncu cen knjigo, bo komaj nula?
Kaj pa knjižnice, ali ni samo njih z vsemi šolami takoj 100?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jype ::

HotBurek je izjavil:

1 - Narediš 5 kopij knjige.
Ja, saj to je tisto, kar je težko: Digitalni print in vezenje ene knjige stane več, kot praviloma stane en izvod take knjige v knjigarni. Butična produkcija za zabavo je OK, za prodajat pa - če uživaš v delanju izgube.

Machete ::

Kaj pa ona knjigica je že izdana o zagorelih zlobnih migrantih?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

maco-maco ::

Že izdana. Če podariš delnico nove24 pa jo dobiš brezplačno + dodajo še izvod Grimsove pravljice v madžarščini.
Kaj?

poweroff ::

Da se, ne pričakuj pa zaslužka. Morda, MORDA pokritje stroškov.

Jaz sem šel čez to in v osnovi je treba narediti naslednje:
- lektura
- oblikovanje besedila (DTP)
- oblikovanje naslovnice
- v NUK-u pridobiti CIP zapis

Do te točke lahko vse narediš sam.

Potem se pa lahko določiš ali bo knjiga bolj on-line ali gre v tisk. Tisk je danes relativno poceni. Odvisno sicer od tega koliko barvni naj bo, kakšna je kvaliteta papirja, platnice... seveda tudi naklada, ampak načeloma ni tako velik strošek. Za razmislit je o nakladi. Večinoma se tiska tam okrog 300 izvodov, ampak pričakuj, da bo trajalo leta, da boš prodal.

Ko dobiš knjige v paketu domov, se pa začne... distribucija je problem, tukaj te ne bodo spustili zraven. Splača se ti pošiljati ponudbe knjižnicam. Pa da organiziraš razna promocijska srečanja, recimo ure pravljic, kjer starši nato lahko kupijo knjigo. Seveda je treba izdajati račune, itd... kar je spet problem - verjetno se ti splača dogovoriti za prodajo s kakšnim manjšim založnikom, ki ti bo samo "posodil" računovodstvo (ostalo boš tako ali tako moral narediti sam).

Na koncu pričakuj, da ti bo vseeno ostal kup knjig v kleti. Mogoče še za vnuke. ;)
sudo poweroff

opeter ::

Sodeloval sem pri eni otroški slikanici, ki je bila dokaj hitro (raz)prodana, kar pomeni okoli 200+ izvodov v nekaj tednih. Pa še vedeti je treba, da se je prodajala samo in izključno na enem mestu.

Ena pesniška zbirka za otroke, kjer sem tudi sodeloval, pa je imela celo ponatis, naklada prek 3000 izvodov. Aja, ta knjiga ni bila izdana v SLO.

Je pa tako, da če hočeš to resno delat in kaj prodat, moraš aktivno hodit na "turneje" in promovirat tvojo/e knjigo/e. Samo spletna promocija v Sloveniji ne bo dovolj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Raptor F16 ::

opeter je izjavil:

Sodeloval sem pri eni otroški slikanici, ki je bila dokaj hitro (raz)prodana, kar pomeni okoli 200+ izvodov v nekaj tednih. Pa še vedeti je treba, da se je prodajala samo in izključno na enem mestu.

Ena pesniška zbirka za otroke, kjer sem tudi sodeloval, pa je imela celo ponatis, naklada prek 3000 izvodov. Aja, ta knjiga ni bila izdana v SLO.

Je pa tako, da če hočeš to resno delat in kaj prodat, moraš aktivno hodit na "turneje" in promovirat tvojo/e knjigo/e. Samo spletna promocija v Sloveniji ne bo dovolj.


Koliko je sploh dobička od tega?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

prowb ::

Zasluzek? Kak to mislis zasluzek?? A nebi delali kr za veselje?

Jah izracunaj: cca 6k stroskov (brez da si placas za pisanje, in ostalo svoje delo), 500 knjig (ce bomo sploh vse prodali), po redni ceni 22e (nekaj jih je prodanih po nizji ceni v predprodaji, knjiznice ki so vzele vec knjih tudi hocejo zajeten popist...), tako da realno nekje 18e...
nekaj je - ampak ce odstejes osebno zadovoljstvo, bi bilo lepse tisti cas ki ga porabis za vse to uredit, lepo prezivet v sluzbi, pa nadure terat...

Raptor F16 ::

prowb je izjavil:

Zasluzek? Kak to mislis zasluzek?? A nebi delali kr za veselje?


Dec, as normaln?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

opeter ::

Raptor F16 je izjavil:

Koliko je sploh dobička od tega?


V prvem primeru je šlo za projekt iz lokalnih sredstev za kulturo, tam ni bilo nobenega dobička ne za avtorja, ne zame kot ilustratorja (no ajd, dva prispevka za s.p. sem pokril :P).

V drugem primeru (pesniška zbirka) pa avtor, ki je napisal pesmi dobi nek procent, ostalo pa, kar ostane po prodaji, pa pobere založba. Mene pa so izplačali s fiksnim zneskom.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

poweroff ::

V pisanju knjig večinoma ni zaslužka. Nekaj bestsellerjev sicer zasluži malo večje vsote, ampak celo ti morajo imeti redno službo ali kakšno drugo delo - zgolj od pisanja se v Sloveniji ne živi.

Služijo zgolj in edino distributerji. Založbe brez lastne distribucijske mreže zgolj životarijo - pa še to večinoma zaradi subvencij.

Distributer pa določa kje se bo knjiga prodajala, ali bo prišla na najnižjo polico, ali pa mogoče celo nekam odzadaj. S tem, da knjigarna ti bo zaračunala vsaj 40% provizije, plus, vrnila ti bo izvode, ki jih ne bo prodala (beri: tveganje za knjigarno = 0).

Moj oče je bil lastnik mini založbe in sem mu tudi pomagal pri založbi in točno vem, da kako je. Od kar je šel v penzijo, se je spremenilo kvečjemu na slabše.

Tako da imaš v resnici samo dve možnosti:
- distribucijo in promocijo prevzameš v lastne roke (malo bolj gverilsko) in boš lahko nekaj zaslužil (seveda boš pa moral vložiti precej svojega časa)
- knjigo izdaš zaradi lastnega veselja (v tem primeru skušaš zgolj čim bolj zminimizirati finančno izgubo oz. si pokriti čim več stroškov).

Skratka, to, da si napisal knjigo in jo celo grafično opremil ni konec, ampak šele začetek trdega dela. ;)

Ko sem jaz napisal svoje tri knjige, sem se zavestno odločil, da bom izstopil iz tega sistema (sploh pri tretji).
sudo poweroff

Yohan del Sud ::

Lahko potdim Matthaijeve izsledke. Sem bil en tak pigzigmar ene 15 let in se ni dobro končalo. Kariera vržena stran. Lahko pa delim tu izkušnje. ČE imaš otipljiv in kakovosten izdelek, se ga da tudi prodat. Ampak ne, če hočeš živet od tega. Potem raje kupuj loto listke.

Kolikor toliko imam dobre izkušnje s knjigotržcem Buča d.o.o. Če imaš frišen in zanimiv (stiskan) izdelek, bo namesto tebe prevzel vso distribucijo (specializirani ravno za manjše založbe in samozaložnike). Tako odpade en kup jajcanja z logistiko, računovodstvom ipd v zameno za ekskluzivo in enormno maržo (cca. 50%, ampak tudi mimo njih težko prideš pod 40% na večini prodajnih mest). Da se razumemo marketing ti še vedno ostane na grbi, oni samo polnejo police na par sto potencialnih mestih.
www.strancar.com

TheBlueOne ::

prowb je izjavil:

Zasluzek? Kak to mislis zasluzek?? A nebi delali kr za veselje?



Ste prodajali samo v Sloveniji, ali je bilo tudi prevedeno v kak drug jezik?

Me zanima, ce ste naredili tudi e-book in morda tazmisljali, da ga ponudite na Amazonu? Posebej me zanima zakaj ne, ce je slucajno bil pomislek.

Tnx..

Vice ::

TheBlueOne je izjavil:

prowb je izjavil:

Zasluzek? Kak to mislis zasluzek?? A nebi delali kr za veselje?



Ste prodajali samo v Sloveniji, ali je bilo tudi prevedeno v kak drug jezik?

Me zanima, ce ste naredili tudi e-book in morda tazmisljali, da ga ponudite na Amazonu? Posebej me zanima zakaj ne, ce je slucajno bil pomislek.

Tnx..


To da daš knjigo na Amazon nisi naredil popolnoma nič.

TheBlueOne ::

Vice je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

prowb je izjavil:

Zasluzek? Kak to mislis zasluzek?? A nebi delali kr za veselje?



Ste prodajali samo v Sloveniji, ali je bilo tudi prevedeno v kak drug jezik?

Me zanima, ce ste naredili tudi e-book in morda tazmisljali, da ga ponudite na Amazonu? Posebej me zanima zakaj ne, ce je slucajno bil pomislek.

Tnx..


To da daš knjigo na Amazon nisi naredil popolnoma nič.


Zakaj? Za moj okus je zanimiv dostop do sirsega marketa.

gruntfürmich ::

;-) je izjavil:

Tako iz zgodbice za lahko noc se je porodila dobra zgodbica, imamo tudi ilustracijo za vsako stran.

Kje zaceti da bi zadevo spravili na police. Po kakih korakih zadeve potekajo, kaj najprej?

Je ze kdo sel skozi to?

za začetek lahko prebereš mazzinija, kateremu verjamem da realno pove kako zadeve potekajo v sloveniji. da se lahko daš v pravi predalček.

drugače pa natis kakšne knjige ne more biti nobena drama; vsaka tiskarna ti verjetno to naredi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

BuDi79 ::

;-) je izjavil:

drugače pa natis kakšne knjige ne more biti nobena drama; vsaka tiskarna ti verjetno to naredi.
Drama je ko izveš kolikot to stane, da je narejeno korektno in kakšna morata biti končna cena in količina prodanih izvodov da se pokriješ - ob ogromni konkurenci.

Če te 300 izvodov 32 stranke knjige stane recimo tisk 750EUR + lektor + oblikovalec da je narejeno kot se gre vsaj 2000 ... se pravi 6,5EUR na kos + storitve prodaje 40-50% končne cene, če ne prodajaš sam iz prtljažnika + 9,5% davka = končna cena za ubogih 32 strani 12EUR - če prodaš vse in ob tem ne zaslužiš nič. Pokril naj bi se nekje vsaj pri 1/2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

gruntfürmich ::

BuDi79 je izjavil:

;-) je izjavil:

drugače pa natis kakšne knjige ne more biti nobena drama; vsaka tiskarna ti verjetno to naredi.
Drama je ko izveš kolikot to stane, da je narejeno korektno in kakšna morata biti končna cena in količina prodanih izvodov da se pokriješ - ob ogromni konkurenci.

vsaka dobra stvar stane. zakaj bi bil tisk knjige izjema?

zato pa sem rekel naj prebere mazzinija da se da v eno izmed kategorij slovenskih pisunov: profesionalni pri koritu za državne dotacije; ljubiteljski ki napišejo knjigo 'ko imajo čas'; ZELO! redke izjeme ki pokažejo sredinec sloveniji in se podajo v tujino...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

          ::

gruntfürmich je izjavil:

zato pa sem rekel naj prebere mazzinija da se da v eno izmed kategorij slovenskih pisunov: profesionalni pri koritu za državne dotacije; ljubiteljski ki napišejo knjigo 'ko imajo čas'; ZELO! redke izjeme ki pokažejo sredinec sloveniji in se podajo v tujino...


Ali imaš mogoče pri roki link za tole?

Vice ::

TheBlueOne je izjavil:

Vice je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

prowb je izjavil:

Zasluzek? Kak to mislis zasluzek?? A nebi delali kr za veselje?



Ste prodajali samo v Sloveniji, ali je bilo tudi prevedeno v kak drug jezik?

Me zanima, ce ste naredili tudi e-book in morda tazmisljali, da ga ponudite na Amazonu? Posebej me zanima zakaj ne, ce je slucajno bil pomislek.

Tnx..


To da daš knjigo na Amazon nisi naredil popolnoma nič.


Zakaj? Za moj okus je zanimiv dostop do sirsega marketa.


Je sigurno to dostop do globalnega trga samo ta trg je zate nedosegljiv, če je vse kar si naredil objava knjige na AMZ.

gruntfürmich ::

          je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

zato pa sem rekel naj prebere mazzinija da se da v eno izmed kategorij slovenskih pisunov: profesionalni pri koritu za državne dotacije; ljubiteljski ki napišejo knjigo 'ko imajo čas'; ZELO! redke izjeme ki pokažejo sredinec sloveniji in se podajo v tujino...


Ali imaš mogoče pri roki link za tole?


https://www.mihamazzini.com/SI/slonadom...
začne se tule: https://www.mihamazzini.com/SI/slonadom... potem pa naprej. zabavno branje, ki se bere kot vrhunska komedija! ne moreš nehat

novejši članki o slovenski literarni sceni so pa že tule: https://siol.net/avtorji/miha-mazzini-8...

https://siol.net/siol-plus/kolumne/rovt...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

gruntfürmich je izjavil:

ljubiteljski ki napišejo knjigo 'ko imajo čas'; ZELO! redke izjeme ki pokažejo sredinec sloveniji in se podajo v tujino...


Nic ne pokazejo sredinec, samo mali trg je in je dosti samomorilsko posebej delati nekaj nisnega za 2 mio ljudi. Pokazati sredinec namiguje, da se je avtor nekako uzalil, kar ne verjamem, da je realno.

Tu ne verjamem, da je vprasanje Slovenija, ampak jezik. Stratesko je zaceti z anglescino, seveda pa ce si pisatelj, ki mu je vazna slovenska beseda imas problem. Percepcija ljudi iz Slovenije je pac nekoliko popacena, ker nas je ca 2 mio, ko govorimo o literaturi, podjetjih, sport itn. pa se primerjamo z najvecjimi. Ponekod seveda gre, ampak v zasluzku z literaturo pa morda se najtezje.

Vice ::

Ne mislit da s tem ko boš imel nekaj v Angleščini, da je to recept za uspeh. Zunaj je konkurenca še večja. V tej stroki je vedno bolj prisotno, da bolj kot je priznana revija / založba, ilustrator / pisec ne dela več za denar ampak za referenco, ki mu koristi pri kakšnem specifičnem projektu.

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TheBlueOne ::

Vice je izjavil:

Ne mislit da s tem ko boš imel nekaj v Angleščini, da je to recept za uspeh. Zunaj je konkurenca še večja. V tej stroki je vedno bolj prisotno, da bolj kot je priznana revija / založba, ilustrator / pisec ne dela več za denar ampak za referenco, ki mu koristi pri kakšnem specifičnem projektu.


Razlika je, da imas vsaj moznosti in dalec ni res, da Slovenci ne uspevamo v mednarodnem okolju. Glede na to o kaksnih publikacijah je govora dvomim, da se tu gre za neke reference. Meni bi se bolj slo za osebno zadovoljstvo. Ce se nabira material, se lahko od tega dosti lazje zivi, ce je izdelek mednarodno prisoten, kar pa je danes absolutno mozno. Torej jaz bi zadeve definitivno dal na mednarodni trg in se pustil presenetit.

Zgodovina sprememb…

Stikalo ::

Mislim, da je stvar tako kot v vsakem poslu sedaj. Stvari se moraš lotiti profesionalno in prešakati druge.

Če se ti je porodila ideja za neko dokaj povprečno pravlico in bi jo izdal na povprečen način, boš dobil slab prihodek oz. boš naredil minus, ker to delaš prvič.
V primeru, da si res dober, imaš izkušnje z marketingom, lansiranjem produkta, prodajnimi vzvodi, pisateljsko žilico, občutkom kaj otoci radi berejo... narediti vsebino in slike všečne.

Recimo, če bi napisal 5 pustolovskih pravljic, ki res potegnejo in navdušijo, ki pašejo skupaj in si jih oblikoval, da so otrokom in staršem všečne in bi jih recimo lansiral preko kakšne FB kampanije kot nek best seller (in če si naredil knjige po pravem receptu), bi jih lansiral z zamikom 1 leta, bi lahko dobro zaslužil.

Če pa misliš izdati "neko" pravljico pa samo prenehaj s to idejo.

To mednarodno kar pozabi, če nisi uspešen tukaj, mednarodno nikakor ne boš.

TheBlueOne ::

Stikalo je izjavil:


To mednarodno kar pozabi, če nisi uspešen tukaj, mednarodno nikakor ne boš.


Zakaj bi bilo to res? Dolocene nisne zadeve v Sloveniji nimajo nobenih moznostih. Pa to ni samo v literaturi, to je povsod, tudi v gospodarstvu. Za dolocene zadeve je 2mio ljudi absolutno premali trg.

Jaz bi prej svetoval obratno kot ti. Ce ima kdo kaj narejeno in se v Sloveniji nikamor ne premakne, naj poskusi na drugem trgu in popolnoma ignorira taksne negativce, ki zaradi lokalnega neuspega predvidevajo neuspeh povsod.

opeter ::

Recimo če gledamo starejše serije otroških romanov, recimo 5 prijateljev ali pa kakšne novejše tipa Novohlačniki ... a si lahko sploh predstavljamo, kakšna založniška "mašinerija" in finančni vložek je bila v ozadju, da se je to prevedlo v X jezikov, reklame ipd.?

Nekatere zadeve rabijo leta oz. desetletja, da postanejo popularne ... avtor pa mora od nečesa živet ali umret.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gruntfürmich ::

TheBlueOne je izjavil:

Stikalo je izjavil:


To mednarodno kar pozabi, če nisi uspešen tukaj, mednarodno nikakor ne boš.


Zakaj bi bilo to res? Dolocene nisne zadeve v Sloveniji nimajo nobenih moznostih. Pa to ni samo v literaturi, to je povsod, tudi v gospodarstvu. Za dolocene zadeve je 2mio ljudi absolutno premali trg.

Jaz bi prej svetoval obratno kot ti. Ce ima kdo kaj narejeno in se v Sloveniji nikamor ne premakne, naj poskusi na drugem trgu in popolnoma ignorira taksne negativce, ki zaradi lokalnega neuspega predvidevajo neuspeh povsod.

jst pa bi prej povprašal ljudi, ki se dejansko spoznajo na te zadeve, in ne bi stavil na tvoj skrajno povišan narcisizem, ki kar veje po tem da si tujina tako zelo želi še enega ljubiteljskega pisatelja, kateremu se bodo takoj klanjali...
tvoje ideje so plod čistega narcisima in odsotnost stika z realnostjo!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TheBlueOne ::

gruntfürmich je izjavil:


jst pa bi prej povprašal ljudi, ki se dejansko spoznajo na te zadeve, in ne bi stavil na tvoj skrajno povišan narcisizem, ki kar veje po tem da si tujina tako zelo želi še enega ljubiteljskega pisatelja, kateremu se bodo takoj klanjali...
tvoje ideje so plod čistega narcisima in odsotnost stika z realnostjo!


Katere moje ideje? Samo svetujem, da ljudje raje poizkusijo, kot pa poslusajo nasvete negativcev. Tisti imajo tako ali tako najraje neuspeh ostalih in praviloma navijajo za to. Pac svoje frustracije, ki te drzijo nazaj bi rad delil, da sosed ne bo... saj vemo kako se to konca?

Jaz pac cestitam tistemu, ki poizkusa in se uspe upirati tej sedaj ze skoraj stereotipni slovenski negativnosti. Tudi ce ne stima kvaliteta svetujem naj spravi na trg, bo za razliko od tistega, ki se je pokoril zaradi zalitev in pametovanja drugih vsaj naucil kako izgleda celoten postopek in ga bo lahko ponovil, ko izboljsa kvaliteto, ce je ze ni.

In vem, da se morda ne bos strinjal, ampak zame Slovenija ni primeren prostor za testiranje trga. Drugace sem videl prevec zadev propasti, ker so se realizatorji pustili razzalit takim kot ti in videl ze nickoliko uspesnih projektov, ki se morda niso zaceli najbolj kakovostno.

Tako da ustvarjalci, ne se pustit, da vas kdo zali v smislu, da niste dovolj kakovostni, da ste samo polni samih sebe itn. Enostavno ignorirat in na trg, ce propade na drug trg, ce propade spremeniti,... ;)

Gavran ::

No ja, realnost je da ima knjiga v anglescini trg nekaj milijard ljudi, v slovenscini pa dva milijona. In ce je knjiga ze narejena, je potreben samo prevod. Kolikor sem videl, ima Amazon tudi neko moznost, da oni printajo tvojo e-knjigico. Promocije pa res ne delajo oni, ampak ce je v Sloveniji uspeh 300 izvodov, ne vem, zakaj v anglescini na mnogo vecjem trgu ne bi slo 500 izvodov.
Kako pa dacarji gledajo na prihodek iz Amazona?
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

poweroff ::

Saj pravim. Jaz sem napisal tri knjige, zadnjo sem izdal v samozaložbi, elektronsko, in sem od blizu videl kako deluje sistem. Oče je pa imel mini založbo desetletja. Četrta bo pa tudi v samozaložbi in na internetu.

Kar se tiče Amazona - ko knjigo objaviš gor, nisi še nič naredil. Kdo bo pa delal promocijo? Amazon?

Aja, pa še tole... če kot avtor napišeš knjigo, jo spraviš do tiska, delaš na promociji,... v zameno za nek mizeren honorar založbe zahtevajo ekskluziven prenos avtorskih pravic nase. Seveda večina to potem podpiše, kaj pa hočejo...
sudo poweroff

TheBlueOne ::

@Gavran, menda je dovisno od kje se posilja. Verjetno je tako, da ce posljes na Amazon, da oni shipajo, potem se "DDV" placa tam in ti samo placas glede na to, kako dohodek prikazes, si ga izplacas itn.

@Matthai, menda je pri Amazonu dosti snowball zadeva odvisna od ocen in rasti popularnosti. Pac newage nacin uspeha na vsem od YT, do Amazona, Ebay... Si mislim, da ce tvojo knjigo odrivajo ljudje in dajejo dobro oceno, da bi znalo biti zanimivo.

jype ::

opeter je izjavil:

Recimo če gledamo starejše serije otroških romanov, recimo 5 prijateljev
To žal ni kvalitetna literatura, katere branje bi bilo vredno spodbujati - pa tudi treba ni, ker otroci požirajo sami od sebe, podobno kot cenen junk food.

mirator ::

;-) je izjavil:

Tako iz zgodbice za lahko noc se je porodila dobra zgodbica, imamo tudi ilustracijo za vsako stran.

Kje zaceti da bi zadevo spravili na police. Po kakih korakih zadeve potekajo, kaj najprej?

Je ze kdo sel skozi to?

Bom zapisal svojo izkušnjo v sveh zgodbicah.
Prva je ta, da sem kot majhen otrok (sedaj se sicer ne spomnim v katerem razredu OŠ je bilo) dobil prvo nalivno pero. Od sreče in veselja sem začel pisati zgodbico o nalivnem peresu. Ne vem sicer koliko je za druge zgodbica bila dejansko zanimiva, meni je bila. In odločil sem se in jo brez vednosti mojih staršev poslal v takratni Ciciban. Verjetno je romala v koš in nanjo sem pozabil. Čez nekaj mesecev pa praktična nagrada v obliki neke posode za kampiranje. Ne vem oz. ne spomnim se, če je zgodbica bila kdaj objavljena,vendar mi je nagrada dala neko zadoščenje in sem bil srečen in ponosen.
Druga zgodba. Sedaj kašnih 40 let kasneje, mi je po nekem permanentnem frustrirajočem reševanju problema uspelo izdelati univerzalni matematični model, ki je bil unikat. Seveda sem ga hotel objaviti (da se razume, ne zastonj). Potem pa se je začela kalvarija. Ni bila problem cena, temveč sindrom Kolumbovega jajca.
Možnost samoložbe je vedno prisotna, samo zahteva kar nekaj stroškov, ki ni nujno, da se bodo povrnili. Lahko pa namesto lastne knjigice zgodbo poskušaš prodati. Če ti ne gre samo za zaslužek, potem boš z evetualnim odkupom pridobil tudi samozadovoljstvo in mogoče navdih za novo zgodbo, ki pa bo že finančno drugače tretirana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google se je poravnal z založniki glede Google Books (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
13526077 (23863) Okapi
»

Razjarjeni avtorji dosegli zaprtje strani za posojanje kindle/nook e-knjig (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
12431059 (28467) BaToCarx
»

Knjiga v nastajanju

Oddelek: Loža
436476 (5240) leiito
»

Neodvisni pisatelj prodal milijon izvodov za Kindle

Oddelek: Novice / Ostale najave
307912 (6338) Manu
»

Amazon prodal več elektronskih knjig kakor tiskanih s trdimi platnicami (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Rezultati
19346862 (44144) AgiZ

Več podobnih tem