» »

AC - prehitevanje po desni

AC - prehitevanje po desni

Temo vidijo: vsi

Nikec3 ::

Evo, ravno danes sem se mimo Celja po avtocesti vozil na levem pasu 80 km/h, ker se je en majstor (verjetno s Celjskimi registracijami) odločil da se bo toliko vozil po levem pasu. Nato nas je par zavilo na desni pas in smo praktično za tovornjakom prehitevali kolono vozil na levi strani. Katastrofa od katastrofe.

Da ne bo pomote, v prekršku smo vsi, ampak glavni krivec je tisti, ki na čelu kolone vozi 80 km/h.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

zobnik ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Se dobro, da vecina slotech voznikov ostaja doma. Stanje na avtocestah je po mojih izkušnjah sodeč zelo zadovoljivo. Nekaj je vrivanja in izsiljevanja, drugace se pa vecina hitro umakne na vozni pas, kar je najbolj pomembno.

Divjakov tako rekoč ni oz. jih je za vzorec.


to je to, si povedal realno stanje,.

IL_DIAVOLO ::

Nikec3 je izjavil:

Evo, ravno danes sem se mimo Celja po avtocesti vozil na levem pasu 80 km/h, ker se je en majstor (verjetno s Celjskimi registracijami) odločil da se bo toliko vozil po levem pasu. Nato nas je par zavilo na desni pas in smo praktično za tovornjakom prehitevali kolono vozil na levi strani. Katastrofa od katastrofe.

Da ne bo pomote, v prekršku smo vsi, ampak glavni krivec je tisti, ki na čelu kolone vozi 80 km/h.


Ce bi se takšne voznike prijavilo policiji, bi dejansko bilo kaj haska. Tako pa noben ne naredi nič, se pizdi v avtu, dela prekrske in ogroza druge.

Neumno in neelegantno.

Zgodovina sprememb…

KAVINSKY ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce bi se takšne voznike prijavilo policiji, bi dejansko bilo kaj haska. Tako pa noben ne naredi nič, se pizdi v avtu, dela prekrske in ogroza druge.



Sem se spomnil na to zgodbo: https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Po sprostitvi prometa so policisti opazili, da je voznik tovornjaka poljskih registrskih tablic na prehitevalnem prometnem pasu namenoma vozil vzporedno z drugim tovornjakom ter tako preprečeval avtomobilom, da bi ga prehiteli in še dodatno povečeval gnečo.

Voznika so ustavili in ga oglobili zaradi oviranja. Ob tem so ugotovili, da je imel nameščeno napravo, ki je lažno prikazovala podatke na tahografu. Ta je tako beležil počitek, čeprav je bil zaloten na vožnji. Zaradi vseh prekrškov sta bila voznik in prevozno podjetje kaznovana s skupno 8540 evri, vozniku pa so nadaljnjo vožnjo prepovedali.

Gr8t ::

jype je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ok ni dovoljeno... torej nekaj povejte... če se en DEBIL pelje po LEVEM PASU 70 na uro, ga ne smeš prehitet po desni... čeprav se pelješ po omejitvi.... to efektivno pomeni da če eno budalo pelje 70 po levem bi morali na desni vsi zmanjšat na 69 in bi zabremzal celo cesto...
Tako je. Če se s tem ne moreš sprijazniti, potem nisi za na cesto.

A zaradi enega se bo cel promet v Sloveniji ustavil, eni res nimate stika z realnostjo. Če bi nekdo res to naredil, bi ga prehitelo več kot 99% voznikov, tiste par atov in mam bi pa vozilo za njim. Pa seveda da ne pozabimo, za njimi še jype in Lakotnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

jype ::

Gr8t je izjavil:

A zaradi enega se bo cel promet v Sloveniji ustavil
Tako je. To se itak zgodi večkrat na dan, ko se zaletite na avtocesti. Potem pridejo možje v zelenem in vas pometejo s ceste, nakar se promet nadaljuje.

feryz ::

jype je izjavil:

Tako je. To se itak zgodi večkrat na dan, ko se zaletite na avtocesti. Potem pridejo možje v zelenem in vas pometejo s ceste, nakar se promet nadaljuje.
Ni to glih večkrat na dan. Če veš da je, potem kar na dan z dokazi.
Saj se tudi kakšen kolesar razlima. Sam s sabo se zaleti. Pri par km/h.

Kdo so možje v zelenem, btw? Si gledal kakšen nov film? Načeloma hodijo drugače oblečeni tja.

Invictus ::

Gr8t je izjavil:


A zaradi enega se bo cel promet v Sloveniji ustavil, eni res nimate stika z realnostjo. Če bi nekdo res to naredil, bi ga prehitelo več kot 99% voznikov, tiste par atov in mam bi pa vozilo za njim. Pa seveda da ne pozabimo, za njimi še jype in Lakotnik.

Ti voziš bolj v sanjah, to se dogaja vsak dan, cel dan...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

predi ::

Pas za počasna vozila je, po Pravilniku o prometni signalizaciji in prometni opremi na cestah in Zakonu o cestah, poseben prometni pas, označen s posebno prometno signalizacijo (znak na začetku - 2410, zaključku - 2410-1, s posebno robno prekinjeno črto ločen od voznih pasov - 5122 vs. 5121) in obstaja s posebnim namenom. Nanj se ni potrebno zapeljati, ko je prost, razen, če ne izpolnjuješ izrecne odredbe (najmanjša dovoljena hitrost), ki je del znaka za začetek tega pasu (analogno obratno velja pri vključevanju nazaj na vozni pas), lahko pa seveda se nanj umakneš, če so za tabo in na prehitevalnem hitrejša vozila, tudi če se voziš z najvišjo dovoljeno hitrostjo. To je v domeni vozniške kulture, ne predpisov v ZPrCP-ju. Če bi se na pas za počasna vozila morali umikati, vsakič ko je prost, bi bil ta pas izrecno omenjen v 30. členu ZPrCP-ja, podobno kot sta izrecno omenjena zaviralni in pospeševalni pas, ki tudi spadata med prometne pasove, pa se nanju nihče pri zdravi pameti ne umika, ko sta prosta, kajneda? Ravno tako bi izrecno pisalo, če se bi bilo po njem dovoljeno peljati samo v določenih primerih.

Ne prehitevam po desni. Se mi je pa že zgodilo, da so me tako prehitevali. Nazadnje kakšna dva tedna nazaj, na AC, kjer je omejitev 100 km/h zaradi večih priključkov, sem peljal nekaj čez 90 za tovornjakom na minimalni varnostni razdalji, po prehitevalnem vozila s 130, kakor je v navadi objestnežev, kar voznikom, ki spoštujemo ZPrCP, onemogoča prehitevanje, me je iz priključka s kakšnih 120 po desni prehitel, se vrinil med mene in tovornjak, potem pa šel takoj na prehitevalnega, pred vozilo, ki je moralo zavirati in ga spustiti predse. V polju med mano in tovornjakom, je bil objestnež od mene oddaljen kakšnih 3-5 m na minimumu.

biorudi ::

St235 je izjavil:

biorudi je izjavil:

St235 je izjavil:

facepalm je izjavil:

@Lakotnik29 od tebe bi pa pricakoval, da preberes vec kot le en člen..

..Če ima smerno vozišče tri prometne pasove, je dovoljena vožnja po desnih dveh prometnih pasovih, levi pa je namenjen prehitevanju..

Kar ne spremeni dejstva, da v kolikor sta oba prazna (spredaj in zadaj) se moras držati bolj desnega.


Kar spet ne spremeni drugega dejstva, da če sta oba prazna (spredaj in zadaj), je popolnoma vseeno, po katerem se voziš.


To je tako idiotsko kot da bi izjavil, da lahko pelješ tudi v napacno smer, ce so pasovi prazni.

Ampak kar je v dani situaciji bolj pkmembno ke to, da nimas na srednjem pasu kaj delat, ce je desni prazen.

Pocasni pas je samo pogovorno, zato da da bedaki vozijo po sredini, ker bi drugace imeli se cel teden mehkega.


Ko odpove logika, fizika, matematika in še ZKP, se porajajo take izjave.

St235 ::

In bedaki se kar naprej ovirajo promet (ceprav imajo desno od sebe prazen pas), ker jih je zkp ze davno zapustila. In je vse kar je pomembno za volanom, dokazovanje lastnega usivega in nicvrednega ega.

XLapse ::

dam prav LOLOTNIKU29.... Ima pač prav. Glede EGA LOLOTNIK29, pa ti ga maš še največjega tukaj.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

facepalm ::

St235 je izjavil:

In bedaki se kar naprej ovirajo promet (ceprav imajo desno od sebe prazen pas), ker jih je zkp ze davno zapustila. In je vse kar je pomembno za volanom, dokazovanje lastnega usivega in nicvrednega ega.

Zanimivo, da se niti avtosole (B kat.) ne razvrscajo na ta izmisljeni pas za pocasna vozila.
Ocitno ste STjevci bolj malo za volanom, ker na izmisljenem pasu videvam le vozila nad 3.5t ndm.

KAVINSKY ::

facepalm je izjavil:

Zanimivo, da se niti avtosole (B kat.) ne razvrscajo na ta izmisljeni pas za pocasna vozila.
Ocitno ste STjevci bolj malo za volanom, ker na izmisljenem pasu videvam le vozila nad 3.5t ndm.


Se jih vidi, pa tudi sam uporabljam v gostem prometu oz ko imam hladen motor. Ampak najdeš več prikoličarjev ali Clio 2 šoferjev kateri herjo 80-90 na uro po voznem, pa imajo skrajno desni pas prazen in se čudijo zakaj jim zadaj blendajo.

St235 ::

facepalm je izjavil:

St235 je izjavil:

In bedaki se kar naprej ovirajo promet (ceprav imajo desno od sebe prazen pas), ker jih je zkp ze davno zapustila. In je vse kar je pomembno za volanom, dokazovanje lastnega usivega in nicvrednega ega.

Zanimivo, da se niti avtosole (B kat.) ne razvrscajo na ta izmisljeni pas za pocasna vozila.
Ocitno ste STjevci bolj malo za volanom, ker na izmisljenem pasu videvam le vozila nad 3.5t ndm.

To da je vozniska kultura v sloveniji na psu in da se povprecen kekec ne bo umaknil ceprav je desni (pocasni)pas kilometre prazen je pac dejstvo. Takim kot ti ocitno uplahne ze ce samo pomislite, da za zapeljali na pocasni pas.

XLapse ::

St235 je izjavil:

facepalm je izjavil:

St235 je izjavil:

In bedaki se kar naprej ovirajo promet (ceprav imajo desno od sebe prazen pas), ker jih je zkp ze davno zapustila. In je vse kar je pomembno za volanom, dokazovanje lastnega usivega in nicvrednega ega.

Zanimivo, da se niti avtosole (B kat.) ne razvrscajo na ta izmisljeni pas za pocasna vozila.
Ocitno ste STjevci bolj malo za volanom, ker na izmisljenem pasu videvam le vozila nad 3.5t ndm.

To da je vozniska kultura v sloveniji na psu in da se povprecen kekec ne bo umaknil ceprav je desni (pocasni)pas kilometre prazen je pac dejstvo. Takim kot ti ocitno uplahne ze ce samo pomislite, da za zapeljali na pocasni pas.

tvoja kultura pa ni na psu.
alien technology

facepalm ::

St235 je izjavil:

facepalm je izjavil:

St235 je izjavil:

In bedaki se kar naprej ovirajo promet (ceprav imajo desno od sebe prazen pas), ker jih je zkp ze davno zapustila. In je vse kar je pomembno za volanom, dokazovanje lastnega usivega in nicvrednega ega.

Zanimivo, da se niti avtosole (B kat.) ne razvrscajo na ta izmisljeni pas za pocasna vozila.
Ocitno ste STjevci bolj malo za volanom, ker na izmisljenem pasu videvam le vozila nad 3.5t ndm.

To da je vozniska kultura v sloveniji na psu in da se povprecen kekec ne bo umaknil ceprav je desni (pocasni)pas kilometre prazen je pac dejstvo. Takim kot ti ocitno uplahne ze ce samo pomislite, da za zapeljali na pocasni pas.


Meni je vseeno ce vozim po voznem ali po namisljenem pasu. So me pa v avtosoli ucili, da je tisti pas namenjen "pocasnim" vozilom. Torej, ce dohajam prometni tok, se mi ni potrebno razvrstiti nanj.

Razumem pa, da boste pravniki zagovarjali voznjo po skrajnem desnem pasu zaradi tistega (30.?) clena zprcp.
Da bi v ta clen teoreticno spadali tudi pospesevalni, zaviralni in pasovi na razcepih pa si nebi upali trditi.

Sem ze povedal, da bi moral zprcp definirat pocasni pas ali pa bi morali take prometne znake + talne locilne crte ukinit, saj je "keep right" pravilo jasno ampak oznacbe nas postavijo v dvom.
Sedaj se vozniki drzimo desno ampak ker ali dohajamo prometni tok ali smo sami na cesti se nam zdi neprimerno, da bi se razvrstili na "pocasni" pas, zato ker so nas tako ucili v avtosoli. To teorijo podkrepijo se znak za namisljeni pocasni pas in posebne locilne crte.
Ce se vozim v tujini skrajno desno, bi se komot tudi pri nas. Moj korenjak nima nobene veze tukaj. Ni mi izpod casti vozit po pocasnem. Tudi sam sem prevozil vec 10k km po pocasnem, vendar od tega zelo malo z osebnim avtom.

St235 ::

Meni je vseeno ce vozim po voznem ali po namisljenem pasu. So me pa v avtosoli ucili, da je tisti pas namenjen "pocasnim" vozilom. Torej, ce dohajam prometni tok, se mi ni potrebno razvrstiti nanj.

Enako razmisljajo bedaki, ki pri 130km/h kampirajo na prehitevalnem pasu. Ker na cesti je ego in lastna necimernost bolj pomembna od pretocnosti prometa.

Ce se vozim v tujini skrajno desno, bi se komot tudi pri nas. Moj korenjak nima nobene veze tukaj. Ni mi izpod casti vozit po pocasnem. Tudi sam sem prevozil vec 10k km po pocasnem, vendar od tega zelo malo z osebnim avtom.
tole nakladanje ne gre skupaj s prejsnjo izjavo. Ce ne bi na cesti gledal samo na lastno rit bi se brez tezav umaknil tudi na skrajno desni pas. Cetudi so ti v gostilni povedali da je to pocasni pas in imas potem se dvavtedna mehkega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

predi ::

facepalm je izjavil:

Sem ze povedal, da bi moral zprcp definirat pocasni pas
Saj je že definiran, kakor sem napisal prej. V drugem zakonu pač.

60. prometni pas za počasna vozila je označen prometni pas, namenjen vožnji vozil, ki zaradi počasne vožnje zmanjšujejo pretočnost prometa;
Zakon o cestah : Uradni list RS, št. 109/10, 48/12, NPB1, 36/14 – odl. US, NPB2, 46/15, NPB3, 10/18 in NPB4

facepalm ::

Dvomim da tole drzi. Nas dezurni pravnik trdi, da je pocasni pas le pogovorno ter da se je potrebno nanj razvrstiti vsakic, ko je prost, v nasprotnem primeru imas mehkega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

predi ::

On vam najbrž hoče samo dopovedat, da se lahko, kljub temu, da je ta pas namenjen počasnim vozilom, vseeno umakneš nanj, če so za tabo hitrejša vozila.

facepalm ::

To je bilo ze veckrat poudarjeno, pa ne hebe.
Vztraja na "keep right", ce je fraj.

St235 ::

predi je izjavil:

On vam najbrž hoče samo dopovedat, da se lahko, kljub temu, da je ta pas namenjen počasnim vozilom, vseeno umakneš nanj, če so za tabo hitrejša vozila.


To ne spremeneni dejstva, da zakon doloca, da se moras umakniti na skrajno desni pas ce je prost. Saj bi rekel, da to doloca tudi zkp in kultira, pa smo ze ugotovili, da je to povsem tabu tema za slovenske voznike.

Imamo pac to nesreco, da smo majhna drzava z majhnimi avtocestami in vozniki z majhnimi tici. Potem pa smo kjer smo.

feryz ::

Tako, kot jurček povezuje vsakega mulca, s svastiko na jakni, z neonacisti, čeprav jih še sploh ni videl,
tako tudi ti povezuješ vožnjo avta s trdim tičem.
Verjetno prav ti le tega redko ali nikoli ne vidiš, ker je pač povezan z vožnjo mimo pravil. Ti se pa tega ne greš.
Placebo efekt, ki si si ga sam izmislil, verjetno na podlagi lastnih izkušenj.

Sicer tukaj iz vsake stvari delate celo znanost. Če nekdo vedri na levi, ga prehitiš po desni. Zadeva je popolnoma enostavna. Zakaj pisati cele referate?
Ja, prepovedano je. Ravno tako, kot visenje na prehitevalnem pasu in zadrževanje za sabo hitrejših od sebe.
So what, bi rekla ena izmed največjih opic v državi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

St235 ::

Verjetno prav ti le tega redko ali nikoli ne vidiš, ker je pač povezan z vožnjo mimo pravil.


Samo pri tistih, ki imajo hude duševne motnje. Ostali me rabimo ogrožati vseh okrog sebe zaradi tega.

St235 ::

feryz je izjavil:

Tako, kot jurček povezuje vsakega mulca, s svastiko na jakni, z neonacisti, čeprav jih še sploh ni videl,
tako tudi ti povezuješ vožnjo avta s trdim tičem.
Verjetno prav ti le tega redko ali nikoli ne vidiš, ker je pač povezan z vožnjo mimo pravil. Ti se pa tega ne greš.
Placebo efekt, ki si si ga sam izmislil, verjetno na podlagi lastnih izkušenj.

Sicer tukaj iz vsake stvari delate celo znanost. Če nekdo vedri na levi, ga prehitiš po desni. Zadeva je popolnoma enostavna. Zakaj pisati cele referate?
Ja, prepovedano je. Ravno tako, kot visenje na prehitevalnem pasu in zadrževanje za sabo hitrejših od sebe.
So what, bi rekla ena izmed največjih opic v državi?


56 mrtvih samo v letošnjem letu ti sporoca da si brezobzirno tele, ki nima kaj delat na cesti.


https://www.delo.si/novice/crna-kronika...

Utk ::

predi je izjavil:

On vam najbrž hoče samo dopovedat, da se lahko, kljub temu, da je ta pas namenjen počasnim vozilom, vseeno umakneš nanj, če so za tabo hitrejša vozila.

Če se po enem levem pasu ne morejo zvrstit vsi, ki te bi radi prehiteli, si pač v počasnem vozilu, ne glede na to kolk se tebi zdi da drviš. In pri Vrhniki lahko to gledamo vsak dan. Med tednom so sicer kamioni skrajno desno, čez vikend ni pa nikogar. Na dveh bolj levih pa vse zabasano.

predi ::

St235 je izjavil:

predi je izjavil:

On vam najbrž hoče samo dopovedat, da se lahko, kljub temu, da je ta pas namenjen počasnim vozilom, vseeno umakneš nanj, če so za tabo hitrejša vozila.
To ne spremeneni dejstva, da zakon doloca, da se moras umakniti na skrajno desni pas ce je prost. Saj bi rekel, da to doloca tudi zkp in kultira, pa smo ze ugotovili, da je to povsem tabu tema za slovenske voznike.
Menda misliš to spodaj.

(7) Na avtocesti in hitri cesti z dvema ali več prometnimi pasovi za vožnjo v eno smer morajo motorna vozila voziti po skrajnem desnem prometnem pasu, ki ni zaseden z vozili v koloni.

Dobro, ampak pospeševalni in zaviralni pas sta tudi prometna pasova, tako kot pas za počasna vozila.

61. pospeševalni in zaviralni pas sta označena prometna pasova, namenjena pospeševanju vozil pri vključevanju na javno cesto oziroma zaviranju pri izključevanju z javne ceste;

Zanju piše, kdo po teh dveh pasovih mora voziti, ne pa tudi kdo lahko. Ampak v petem odstavku piše slednje.

(5) Voznik, ki se izključuje iz prometa na avtocesti in hitri cesti, se mora z vozilom pravočasno pomakniti na desni prometni pas in brez zmanjševanja hitrosti zapeljati na začetek zaviralnega pasu.

Se pravi, da ZPrCP ločuje med "desnim" in "zaviralnim" pasom. Iz tega se da lepo sklepati, da noben od treh posebnih pasov omenjenih zgoraj ne predstavlja "desnega prometnega pasu".

Kakorkoli prebereš, je vse skupaj skrajno butasto zapisano.

Utk ::

Butcem lahko napišeš karkoli pa ne bo pomagalo. Ostalim je jasno.

facepalm ::

To ne spremeneni dejstva, da zakon doloca, da se moras umakniti na skrajno desni pas ce je prost. Saj bi rekel, da to doloca tudi zkp in kultira, pa smo ze ugotovili, da je to povsem tabu tema za slovenske voznike.

:)

Utk je izjavil:

Butcem lahko napišeš karkoli pa ne bo pomagalo. Ostalim je jasno.


Ocitno ne. Da je se pravnik preprican, da se mora razvrstit na pocasni pas vsakic, ko je to mogoce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

GRT ::

St235 je izjavil:

predi je izjavil:

On vam najbrž hoče samo dopovedat, da se lahko, kljub temu, da je ta pas namenjen počasnim vozilom, vseeno umakneš nanj, če so za tabo hitrejša vozila.


To ne spremeneni dejstva, da zakon doloca, da se moras umakniti na skrajno desni pas ce je prost. Saj bi rekel, da to doloca tudi zkp in kultira, pa smo ze ugotovili, da je to povsem tabu tema za slovenske voznike.

Imamo pac to nesreco, da smo majhna drzava z majhnimi avtocestami in vozniki z majhnimi tici. Potem pa smo kjer smo.


Dejstvo je, da ti pojma nimaš kaj pišeš, da ne poznaš zakonov in ne poznaš znakov in da nabijaš nekaj v tri krasne. Sedaj ali se namenoma delaš norca in podjebavaš tukaj navzoče ali pa nimaš ne izpita in ne avta in nabijaš tukaj neko teorijo, ki si jo pobral nekje z neta.
Dejstvo je, kar sem že parkrat napisal, da na vsakem začetku tega počasnega pasu je znak, ki določa, kdo naj se razvrsti na ta pas.



Začetek (2410) oziroma konec (2410-1) prometnega pasu, po katerem morajo voziti počasna vozila, ki vozijo s hitrostjo, manjšo od hitrosti, določene na znaku.
Tako, da nimaš kaj delat na počasnem pasu, če ne izpolnjuješ teh pogojev. Kar je v praksi čisto logično. Jeba je, če nimaš prakse. In samo nabijaš teorijo preko neta.
Konec PIKA.

Miha 333 ::

Počasna vozila morajo. Ostala pa lahko. Pika.

predi ::

predi je izjavil:

St235 je izjavil:

predi je izjavil:

On vam najbrž hoče samo dopovedat, da se lahko, kljub temu, da je ta pas namenjen počasnim vozilom, vseeno umakneš nanj, če so za tabo hitrejša vozila.
To ne spremeneni dejstva, da zakon doloca, da se moras umakniti na skrajno desni pas ce je prost. Saj bi rekel, da to doloca tudi zkp in kultira, pa smo ze ugotovili, da je to povsem tabu tema za slovenske voznike.
Menda misliš to spodaj.

(7) Na avtocesti in hitri cesti z dvema ali več prometnimi pasovi za vožnjo v eno smer morajo motorna vozila voziti po skrajnem desnem prometnem pasu, ki ni zaseden z vozili v koloni.

Dobro, ampak pospeševalni in zaviralni pas sta tudi prometna pasova, tako kot pas za počasna vozila.

61. pospeševalni in zaviralni pas sta označena prometna pasova, namenjena pospeševanju vozil pri vključevanju na javno cesto oziroma zaviranju pri izključevanju z javne ceste;

Zanju piše, kdo po teh dveh pasovih mora voziti, ne pa tudi kdo lahko. Ampak v petem odstavku piše slednje.

(5) Voznik, ki se izključuje iz prometa na avtocesti in hitri cesti, se mora z vozilom pravočasno pomakniti na desni prometni pas in brez zmanjševanja hitrosti zapeljati na začetek zaviralnega pasu.

Se pravi, da ZPrCP ločuje med "desnim" in "zaviralnim" pasom. Iz tega se da lepo sklepati, da noben od treh posebnih pasov omenjenih zgoraj ne predstavlja "desnega prometnega pasu".

Kakorkoli prebereš, je vse skupaj skrajno butasto zapisano.
Bom še podkrepil svojo trditev.

38.a »smerno vozišče« je vozišče ali njegov vzdolžni del, ki je namenjen vožnji vozil v eni smeri in ima lahko enega, dva ali več prometnih pasov in posebne pasove;


Mislim, da je zdaj zadeva dokaj jasna. Sedmi odstavek tridesetega člena ZPrCP se ne nanaša na nobenega od prej omenjenih treh pasov.

jype ::

feryz je izjavil:

Ni to glih večkrat na dan. Če veš da je, potem kar na dan z dokazi.
Na policija.si imajo zbirko. Definitivno je večkrat na dan.

Utk ::

Miha 333 je izjavil:

Počasna vozila morajo. Ostala pa lahko. Pika.

Ja kaj pa če se jim skrajša lulček????

facepalm ::

Utk je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Počasna vozila morajo. Ostala pa lahko. Pika.

Ja kaj pa če se jim skrajša lulček????

A to podHebavanje v stilu "vozi tako kot se meni zdi prav, v nasprotnem primeru si impotenten" sploh ucinkuje?

Zakaj ne vozimo vsakic po pocasnem pasu? Iz enakega razloga, kot se vi ne ustavite vsakic pred znakom "krizisce s prednostno cesto".
Lahko bi. Vendar ni potrebno!

Lonsarg ::

Ekstremi so na obeh straneh, so ljudje ki se ne umaknejo čeprav imajo 500m fraj. Še veliko bolj pogosti pa so norci ki pričakujejo da se boš umaknil desno kljub temu da boš posledično moral bremzat, wtf. Mi pride en zadnjič in mi blinka na moji desni pa za zgolj za 3 avte razdalje luknja, bi več zakonov prekršu če grem desno da ne omenjam dejanske varnosti.

mat xxl ::

Jaz dam takim samo lev blinker in jim tako povem, da še prehitevam....

Utk ::

Zakaj ne vozimo vsakic po pocasnem pasu? Iz enakega razloga, kot se vi ne ustavite vsakic pred znakom "krizisce s prednostno cesto".
Lahko bi. Vendar ni potrebno!

Če je potrebno ali ne, vidiš iz situacije, ne pa tu na forumu. Če nisi popoln cepec seveda. Na AC in v križišču. In cepcev ni malo.

WizzardOfOZ ::

mat xxl je izjavil:

Jaz dam takim samo lev blinker in jim tako povem, da še prehitevam....


Jaz pa počasi odprem šibedah in jim pokažem "fakerja".

feryz ::

St235 je izjavil:

56 mrtvih samo v letošnjem letu ti sporoca da si brezobzirno tele, ki nima kaj delat na cesti.
Koliko teh mrtvih je posledica prehitevanja po desni?
Ker v tej temi se o tem pogovarjamo.

V tvoji maniri, bi jaz rekel, da imajo mlahave tiče in tudi vse ostalo, zato niso sposobni odreagirati na situacijo na cesti.

St235 ::

Ja, to si domisljajo vsi dokler ne gre nekaj fino narobe.

Boljse vprasanje je koliko od njih si je domisljalo, da so supervozniki, ki so sposobni resit vsako situacijo in se ne rabijo drzat prometnih predpisov.

Jaz samo upam, da jih bos cim manj odnesel s sabo, ko se tebi ne bo izslo preseravanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

predi ::

feryz je izjavil:

St235 je izjavil:

56 mrtvih samo v letošnjem letu ti sporoca da si brezobzirno tele, ki nima kaj delat na cesti.
Koliko teh mrtvih je posledica prehitevanja po desni?
Ker v tej temi se o tem pogovarjamo.
Jaz bi rekel, da kar nekaj.

Najpogostejši vzrok za prometno nesrečo je nepravilen premik z vozilom (26 odstotkov), sledita neprilagojena hitrost (17 odstotkov) in nepravilna smer ali stran vožnje (15 odstotkov). Zaradi teh vzrokov nastane kar 77 odstotkov prometnih nesreč s smrtnim izidom.
https://www.rtvslo.si/slovenija/zaradi-...

feryz ::

Ti bi rekel, ampak pri 56 mrtvih, nisi sposoben linkati niti ene nesreče, kjer bi bilo to razvidno.
Trolaš in hkrati linkaš neke glupe bližnjice za inkasantske zadeve.

St235 je izjavil:

Jaz samo upam, da jih bos cim manj odnesel s sabo, ko se tebi ne bo izslo preseravanje.
Ti kar upaj, da mene pobere. Saj vem, da mnogim želiš tako. Si že večkrat poudaril, da želiš ljudem smrt. Rangiraš jih pač na način vožnje, namesto na raso ali kaj drugega.
Nimaš sreče, jaz imam velikega in trdega, zato se posledično lahko z Zafiro vozim. Hitro in varno. Ti imaš o tem lahko zgolj mokre sanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

St235 ::

Na žalost se eden s podobnimi duševnimi motnjami kot ti.

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Drugace pa je to lep odraz tvoje dusevne motnje, da sedaj za poslesice svojih dejanj, ki te bodo slej kot prej doletele, krivis druge.

Meiniken ::

Prehitevanje po desni? Wat?

Prehitevalni pas je namenjen izključno prehitevanju počasnejših vozil (običajno tovornjaki etc.).

Če se nekdo vozi po prehitevalnem pasu 110 in dela zastoj bo eventuelno desni pas hitrejši od levega. Ne razumem kako gre tu za prehitevanje po desni. Hočete vi men povedat, da če se jst ravno vključim na AC in se slučajno en model počasi vozi po prehitevalnem pasu in se jst mimo njega peljem po desnem pasu sem jst potem v prekršku? Kaj hudiča? Al sm kej falil?
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

MH0 ::

Moraš pa biti kar slaboumen, da se tako vključiš. Še najboljši so slaboumneži, ki gredo tako mimo šleperja, da ja ne vidijo kaj jih čaka iz prehitevalnega pasa.

Mare2 ::

Meiniken je izjavil:

Hočete vi men povedat, da če se jst ravno vključim na AC in se slučajno en model počasi vozi po prehitevalnem pasu in se jst mimo njega peljem po desnem pasu sem jst potem v prekršku? Kaj hudiča? Al sm kej falil?


Hehe, kake mate. Drugo pa je, ko se jaz kot "defenzivni voznik" že pred vključevalnim pasom umaknem tistemu, ki se vključuje na prehitevalni pas (če je frej), da lahko mirno zapelje na vozni pas. Takrat lahko stisneš gas, če še nisem mimo tebe. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

zobnik ::

Po desni nebi nikol prehitel, se postaviš na prehitevalnega in poblendaš vozniku, da se umakne, ker eni pa tud niso non stop z očmi na ogledalih a najbolj na živce mi gredo tisti, ki se po prehitevalnem furajo pa se nekak nočejo umaknit, sicer se to dogaja samo v izjemnih primerih.

Mare2 ::

zobnik je izjavil:

Po desni nebi nikol prehitel, se postaviš na prehitevalnega in poblendaš vozniku, da se umakne, ker eni pa tud niso non stop z očmi na ogledalih a najbolj na živce mi gredo tisti, ki se po prehitevalnem furajo pa se nekak nočejo umaknit, sicer se to dogaja samo v izjemnih primerih.

Ja, nekateri zares "uživajo" na prehitevalnem pasu. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16332537 (30289) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528114012 (91034) solatko
»

Tretji pas AC na klancih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5612718 (10545) r3dkv1c4
»

ZVCP 37. člen (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
508920 (8204) KoMar-

Več podobnih tem