» »

Prehranski dodatki

Prehranski dodatki

1 2
3
»

Gagarin ::

LOL, daš stran, ki je očitno povezana s proizvajalci. Si sploh prebral kakšno tki študijo, ki jo stran omenja? Podn, ne pa znanstvene študije.

Definitivno znanstveno dokazano velja tole:
"Beljakovina po zaužitju v našem želodcu s pomočjo klorovodikove kisline najprej spremeni svojo obliko in se skepi oziroma sesiri. Nato pa se s pomočjo encima pepsinogena razgradi na polipeptide, to so krajše verige aminokislin. Prebava polipeptidov se s pomočjo encimov trebušne slinavke in encimov celic črevesne stene nadaljuje v tankem črevesu. Končni produkt prebave beljakovin so aminokisline, ki se vsrkajo oziroma absorbirajo v krvni obtok. Aminokisline nato predstavljajo gradnike, iz katerih telo sestavi svoje lastne beljakovine, ki niso enake zaužitim. V praksi to pomeni, da sicer lahko zaužijemo kolagen, a iz aminokislin, ki nastanejo po njegovi prebavi, telo sestavi tiste beljakovine, ki jih najbolj potrebuje in to ni nujno kolagen."

Pa čeprav je na tako po tvoje tako bedni .si strani.

c3p0 ::

Jesti kolagen je znan nateg, oz. so učinki nekje enaki placebu, lepo služijo proizvajalci dodatkov.

billy ::

"in to ni nujno kolagen". Valda da koristi kolagen samo tistim, ki ga rabijo.
Normalen človek ga ne.

Gagarin ::

billy je izjavil:

"in to ni nujno kolagen". Valda da koristi kolagen samo tistim, ki ga rabijo.
Normalen človek ga ne.


No, če citiraš kar sem jaz citiral, si še funkcionalno nepismen povrh vsega...

billy ::

To nima veze s tvojo zmoto.

Gagarin ::

lej billy, v tvoje dobro upam da si prodajalec kolagena in od tega pač služiš. Ker če si kupec, se mi samo smiliš za kakšno bedarijo porabljaš denar...Pa sem mi ne da več, če je folk tako butast da kupuje in je kolagen, pa naj ga.

billy ::

Ne eno ne drugo.

IL_DIAVOLO ::

Hrana, ki jo uživamo, je za naše počutje zelo pomembna. Veliko ljudi že ve, da je največ železa v rdečem mesu, predvsem konjskem, v jetrih, jajcih, ribah, tudi v perutnini, v grobo mletih žitih in izdelkih iz njih. V zelenjavi ga boste ta trenutek zaužili največ v motovilcu, regratu, špinači, tudi v drugi zelenolistnati zelenjavi in fižolu, ne gre pa pozabiti tudi na drobnjak, peteršilj in krešo, ki z zalogo vitaminov in mineralov telesu pomagajo k boljšemu počutju.

Špinačo so nekoč res proglasili za zelenjavo z največ železa, vendar ugotovitev ne drži. Po pomoti so ji zapisali za celo decimalno vejico več železa, kot ga sicer vsebuje, vendar ga v primerjavi z drugimi rastlinami še vedno vsebuje veliko in prav zato pomaga slabokrvnim. Recept za vse, ki jo radi jedo, je: jejte jo z rižem. Dušite jo v lastnem soku z nekaj olivnega olja, dodajte kuhan riž, malo limoninega soka in sok sveže naribane črne redkve. Še to: strokovnjaki špinačo odsvetujejo ljudem z ledvičnimi kamni in tistim, ki imajo težave, kot je protin.

Iz korenja, rdeče pese in špinače lahko zmešamo odličen sok za vse utrujene in slabokrvne. Pripravimo ga v sokovniku, zanj pa potrebujemo tri korenčke, eno naribano rdečo peso in pest špinačnih listov. Sok pijemo ves teden vsaj dvakrat na dan, rezultati pa bodo prav kmalu opazni.

Regrat zaseda na lestvici zdravilnih zelišč kar visoko mesto. Iz njegovih listov in korenine lahko pripravimo čaje, kapljice, tinkture in napitke, seveda pa je najbolj vsesplošno poznana solata iz regratovih listov.


Človek ne more bit slabokrven, če se pravilno prehranjuje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: tikitoki ()

tikitoki ::

Si zgolj potrdil, da nimas pojma.

FireSnake ::

Gagarin je izjavil:

lej billy, v tvoje dobro upam da si prodajalec kolagena in od tega pač služiš. Ker če si kupec, se mi samo smiliš za kakšno bedarijo porabljaš denar...Pa sem mi ne da več, če je folk tako butast da kupuje in je kolagen, pa naj ga.


Jaz ga, naprimer, jem.
Ribjega, ki se bolje absorbira.

Rezultat: po treh tednih jemanja me kolki na treningu (skirajda) ne bolijo več.
Treniram borilno veščino.
Štirim sem priporočal isto, vsi so poskusili. Vsi jedo še danes.

Govoriš o stvareh o katerih nimaš pojma. Jaz ti iz prakse povem, da meni pomaga. Tudi tistim, ki sem jim ga priporočal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

IL_DIAVOLO ::

tikitoki je izjavil:

Si zgolj potrdil, da nimas pojma.


Potrdil sem samo eno...z naravno hrano dobis vse potrebne vitamine.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

VeganCyclist ::

Men necesa zmanka ze po par treningih. Sploh poleti, ko se brutalno potim. A lahko kdo potrd? Krcev nimam, sm pa po par treningih kot cunja in samo še teče od mene. Moči nimam popolnoma nobene več, sm bled, razdražljiv... Probal sm s temi raznimi Iso scenami in stvar je naceloma ok, samo tm notr je prakticno vse in tezko dolocis v cem je problem...

blackbfm ::

Men necesa zmanka ze po par treningih. Sploh poleti, ko se brutalno potim


Otroci se naganjajo 10 ur na dan pa jim nic ne zmanjka. Staraš se

Jaz ga, naprimer, jem.
Ribjega, ki se bolje absorbira.

Rezultat: po treh tednih jemanja me kolki na treningu (skirajda) ne bolijo več.
Treniram borilno veščino.
Štirim sem priporočal isto, vsi so poskusili. Vsi jedo še danes.


Pri sklepih je lahko žnj vzrokov, genetski, mehanski - poskodbe, misicna neravnovesja, starost.. In te stvari se vcasih sanira mesce, ne 3 tedne s prehrano

IL_DIAVOLO ::

To ni nic drugega kot overtraining. Malo več pocitka med dnevi ko treniras. Starejši kot si, vec rabis da regeneriras.

Večkrat je tudi tezava, ce se hrana ne predela do konca in se pocutis, kot da si čisto iztrosen. Alkohol pred treningom pa je itak smrtni greh za potenje in hitro izčrpanost.

Poglej malo, kje delaš narobe :)

Horas ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Si zgolj potrdil, da nimas pojma.


Potrdil sem samo eno...z naravno hrano dobis vse potrebne vitamine.


ne moreš. veš kolk bi mogu poejst hrane da vneseš tolk pa tolk vitminov in mineralov od a-ž?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Anita JR ::

prehranski dodatki morajo biti kakovostni, drugače je brez veze da jih jemlješ.

sama sem zapravila veliki denarja za nakup prehranskih dodatkov, dokler nisem zasledila podjetja ZINZINO.
Poudarek na Zinzino izdelkih je da je telo v ravnovesju, ki ga dosežeš le z pravilnim razmerjem med omega 3 in omega 6. 40 let nazaj je bilo razmerje med omega 3 in omega 6 1:1, sedaj je razmerje v povprečju 15:1.Zaradi procesirane hrane, vnašamo v telo večinoma omega 6 maščobne kisline, ki spravljajo telo v disbalans in povzročajo v telesu vnetna stanja, ki pa povzroča večino bolezni.
Človekova celica je zaradi nesorazmerja med omega 3 in omega 6 poškodovana in ne more pravilno delovati.

z navadnimi omega 3 tabletami lahko telo spraviš v ravnovesje do 7:1. normalno razmerje je 3:1.
z zinzinu lahko s suhim krvnim testom preveriš stanje vseh maščobnih kislin v telesu in njihova razmerja. Po 120 dneh uživanja njihovega olja, bi moral imeti razmerje nekje 3:1, ki pa je odvisen od začetnega rezultata. je pa pomembno da olje uživaš 120 dni, ko se zamenjajo rdeče krvničke v telesu.

https://www.zinzino.com/2008494181/SI/e...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

Bezukhoff ::

A samo zaradi tega si se registrirala, da nam predstaviš omenjeno podjetje, a? :))

Gagatronix ::

Prehranski dodatki so metanje denarja v sekret.

IL_DIAVOLO ::

Se strinjam, z izjemo wheya. Pa se to samo ce treniras za moc in rabis visok vnos beljakovin.

Kar se tice omega oslarij, vitaminckov in zelezja ehh :)

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Si zgolj potrdil, da nimas pojma.


Potrdil sem samo eno...z naravno hrano dobis vse potrebne vitamine.


kot sem rekel, nimaš pojma o cem govoris.

Zagotavljanje mikrohranil s hrano ni samoumevno. To je dejstvo. Vse ostalo je mlatenje prazne slame folka, ki nimajo pojma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

IL_DIAVOLO ::

Kar rečem, to tudi v 90% primerih drzi. Z raznoliko prehrano dobis vse potrebne minerale.

Jaz ze imam vitaminov dovolj za celi dan. Smoothie iz kakija, grskega jogurta, petersilja in wheya. Do južne sem dober :P

Ce pa se ti ne znas prehranjevati, pa ni problem v hrani, ampak v tebi :)

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Se strinjam, z izjemo wheya. Pa se to samo ce treniras za moc in rabis visok vnos beljakovin.

Kar se tice omega oslarij, vitaminckov in zelezja ehh :)


Nakupovanje sirotke v prahu (kar whey je) je tudi svojevrstni nateg, ko pa dobis v trgovini liter sirotke za drobiz.

IL_DIAVOLO ::

Whey bolj pocaka, ga kupim 1x na 2 meseca in imam mir.

jocoj ::

Gagatronix je izjavil:



Nakupovanje sirotke v prahu (kar whey je) je tudi svojevrstni nateg, ko pa dobis v trgovini liter sirotke za drobiz.
Tebi pa ni najbolj jasna razlika. V litru sirotke je v povprečju manj beljakovin kot v litru mleka.

c3p0 ::

In to precej manj, mislim da jih je v tekoči sirotki le 1%.

billy ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kar rečem, to tudi v 90% primerih drzi. Z raznoliko prehrano dobis vse potrebne minerale.

Jaz ze imam vitaminov dovolj za celi dan. Smoothie iz kakija, grskega jogurta, petersilja in wheya. Do južne sem dober :P

Ce pa se ti ne znas prehranjevati, pa ni problem v hrani, ampak v tebi :)


Ni res, oz raznolika prehrana je preveč relativno in pri nas napačno sestavljeno, da bi zadostilo vse vitamine.

Če pa človek je samo živalske izdelke, pa potem dobi res vse, kar potrebuje. Tudi vitamin D.

Master_Yoda ::

Razsvetli nas v katerem zivalskem izdelku je vitamin c.
Dovie'andi se tovya sagain.

billy ::

jetra, jetra, jajca, tudi "navadno meso"...

Master_Yoda ::

Ah ja, grem namesto mandarin raje malo surovih jeter oz jajc pojesti :D.

Vitamin C is the only essential vitamin not found in useful amounts in cooked animal foods.
A diet of only animal foods usually doesn’t contain enough vitamin C. For this reason, people need to get it from fruit, vegetables, fortified food or supplements.
However, sufficient amounts of vitamin C can be acquired from raw liver, fish roe and eggs. Lower amounts are also present in raw meat and fish


Zdaj pa se zivalski izdelek za vlaknine prosim.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Mikrohranila so v največji meri v sadju in zelenjavi, kaj filozofiras. Mesni izdelki so vir beljakovin.

billy ::

nop, poglej koliko hranil vsebuje 100g jeter ali jajčjega rumenjaka in primerjaj s 100g "rastlinja", katero se lahko primerja?

Master_Yoda je izjavil:

Ah ja, grem namesto mandarin raje malo surovih jeter oz jajc pojesti :D.

Vitamin C is the only essential vitamin not found in useful amounts in cooked animal foods.
A diet of only animal foods usually doesn’t contain enough vitamin C. For this reason, people need to get it from fruit, vegetables, fortified food or supplements.
However, sufficient amounts of vitamin C can be acquired from raw liver, fish roe and eggs. Lower amounts are also present in raw meat and fish


Zdaj pa se zivalski izdelek za vlaknine prosim.


Vlaknine se ne rabijo, saj niso hranila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

Master_Yoda ::

Ce hoces biti zaprt in biti dobesedno "full of shit" non-stop zagotovo.
Dovie'andi se tovya sagain.

tikitoki ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mikrohranila so v največji meri v sadju in zelenjavi, kaj filozofiras. Mesni izdelki so vir beljakovin.


A bi se ze nehal smesti?

Master_Yoda ::

Hm kaj vseh 22 studij, ki jih najdes pod tabom "Sources cited" tega videa je bilo ovrzenih?
Dovie'andi se tovya sagain.

IL_DIAVOLO ::

Sadje in zelenjavo jes naceloma vsak dan, jetra 1x na leto na kolinah, pa se takrat bruhas.

Pridobivat vitamine iz neke ogabne mesne hrane, da dobiš vitamine je čisti nonsense.

Vem da so v mesnih tudi, ampak ni to point mesnih jedi.

billy ::

Master_Yoda je izjavil:

Ce hoces biti zaprt in biti dobesedno "full of shit" non-stop zagotovo.


ni res, od mesa ostane zelo malo odpadka, večina se predela že v tankem črevesju. Debelo imamo samo zaradi "rastlinja".

Cruz ::

jocoj je izjavil:

Gagatronix je izjavil:



Nakupovanje sirotke v prahu (kar whey je) je tudi svojevrstni nateg, ko pa dobis v trgovini liter sirotke za drobiz.
Tebi pa ni najbolj jasna razlika. V litru sirotke je v povprečju manj beljakovin kot v litru mleka.
So pa bolj kvalitetne. Kvaliteta > kvantiteta. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

blackbfm ::

nihčen ne bo pil 5 litrov sirotke
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Magnezijev glicinat

Oddelek: Loža
103599 (1810) jaz111
»

Prehranska dopolnila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11925402 (21806) kakob
»

Vitaminski in mineralni dodatki - Za / Proti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923439 (21139) RejZoR
»

Izkušnje s prehranskimi dodatki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6311545 (10400) Jst
»

Krči v mišicah na nogah.

Oddelek: Loža
437347 (6450) Bleeh

Več podobnih tem