» »

Kako pridobiti na teži? velik problem

Kako pridobiti na teži? velik problem

1 2
3
»

Cruz ::

@OP Jej, gibaj se več(moč in/ali intenzivnost, tek in kolesarjenje na daljše ture(30min+) omeji 1x na teden) in se javi za 1 mesec. Računaj na 1-2 kili več, več ne. Lepo počasi, se daleč pride. :) Praškov in različnih gainerjev pa bi se izogibal, če se le da(beri: imaš čas za pravo hrano).

Aquafriend je izjavil:

Glede na tvojo reakcijo predvidevam, da kar drzi :D Tezko se zredis. Semena glede na reakcijo tudi prevec meces okrog. Kar sejes to zanjes.

Eh ne, jaz sem samo premalo jedel in se preveč gibal. Ko sem si preštel kalorije nisem mogel verjeti. :)

m0LN4r ::

Dokler ne vidim podrobnega tedenskega jedilnika, ne verjamem da "veliko" poje. Mogoce veliko v njegovem merilu oz. navadi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

2dark ::

m0LN4r je izjavil:

Dokler ne vidim podrobnega tedenskega jedilnika, ne verjamem da "veliko" poje. Mogoce veliko v njegovem merilu oz. navadi.



Treba je jest kvalitetno in ne veliko.

m0LN4r ::

To je jasno, da se je kvalitetno. Ampak tudi pri kvalitetnem je lahko malo, srednje ali veliko kolicinsko. Odvisno od potreb. Ce je clovek na deficitu ali blizu nicle, pac ne bo pridobil na tezi ne glede na to, kako kvalitetno hrano papca.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kingsix ::

Fitnes... Pump some iron. Tako bos zagotovo tudi bolj lačen... Več boš pojedel in dobil gor. Simpl.

2dark ::

m0LN4r je izjavil:

To je jasno, da se je kvalitetno. Ampak tudi pri kvalitetnem je lahko malo, srednje ali veliko kolicinsko. Odvisno od potreb. Ce je clovek na deficitu ali blizu nicle, pac ne bo pridobil na tezi ne glede na to, kako kvalitetno hrano papca.


Brez mesa pač ne bodo mišice rastle.. Brez rasti maišic, ne gre gor kilaža. S špageti in zelenjavo pač ne bo dobil gor 10 kg.

IL_DIAVOLO ::

Lahko jes samo sadje in zelenjavo, ampak zredil se ne boš, ker ne bos nikoli zaužil viška kalorij.

Jaz jem vsak dan 70-80% dobrih in 20-30% slabih kalorij. S samo zdravo hrano je nemogoče zauzit 2500+ kalorij, malo rabiš takšne hrane, ki te ne nasiti, ampak je kaloricna.

Tak da kar zagrabi tisti sladoled in/ali pivce v teh vročih dneh. Samo ne se nazirat s prezganimi in slanimi prigrizki, kot so razni cipsi in smokiji.

2dark je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

To je jasno, da se je kvalitetno. Ampak tudi pri kvalitetnem je lahko malo, srednje ali veliko kolicinsko. Odvisno od potreb. Ce je clovek na deficitu ali blizu nicle, pac ne bo pridobil na tezi ne glede na to, kako kvalitetno hrano papca.


Brez mesa pač ne bodo mišice rastle.. Brez rasti maišic, ne gre gor kilaža. S špageti in zelenjavo pač ne bo dobil gor 10 kg.


Oprosti, ampak nimaš pojma

Zgodovina sprememb…

kr3ten ::

1. nisem rekel da jem preveč ali da se nažiram, rekel sem da lahko pojem kolikorželim pa ne bo nekega efekta v masi. Jem povprečno. Npr dones: zjutri mortadelček sendvič + cocacola 0,25l, ob 13h piscancji zrezek z rizem + 3dcl radenske, zdele sem pojedel sendvič piščančji kebab + 3 dcl gazirane pjače ... To je pomojem ... povprečno?

2. raje kakor da bi se nažiral bi raje pil kakšne proteine. Narava dela (nisem fizički radnik) mi ne omogoča da bi se ukvarjal (delno tudi lenoba) z pripravami nevem kakšnih obrokov. Raje bi pil kakšne praške. Ker pa jih je malomorje na trgu ne vem kaj naj jem, predvsem pa da je prašek legitimen, da ni neki čungalunga, zaradi katerega bi še na dolgi rok ogrozil svoje zdravje.

3. nekdo je omenil stres. Pod stresom sem že celi lajf, odkar sem se rodil. To ni neki larifari običajen stres, gre se za stres v pravem pomenu besede. In ne kadim.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

IL_DIAVOLO ::

Ti pa imas resne probleme s prehrano.

Vazelin ::

Lol tisto zgoraj niti 2k kalorij ni.

Dodaj 1000 kalorij in poročaj:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kr3ten ::

Kako so potem eni lahko predebeli, če jejo samo 1x na dan pa zajtrkov sploh nimajo?

Vazelin ::

kr3ten je izjavil:

Kako so potem eni lahko predebeli, če jejo samo 1x na dan pa zajtrkov sploh nimajo?

Daj ne verjemi bučkam.
Eni se potem nabutajo z dunajcem in pomfrijem, potem še ene 500 cal sladice in čez še liter cole :) in so z enim obrokom nad 2k cal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

blackbfm ::

2. raje kakor da bi se nažiral bi raje pil kakšne proteine. Narava dela (nisem fizički radnik) mi ne omogoča da bi se ukvarjal (delno tudi lenoba) z pripravami nevem kakšnih obrokov. Raje bi pil kakšne praške. Ker pa jih je malomorje na trgu ne vem kaj naj jem, predvsem pa da je prašek legitimen, da ni neki čungalunga, zaradi katerega bi še na dolgi rok ogrozil svoje zdravje.


Vsi te praški so na grobo receno isto sr*anje, eno zarad postopkov pridobivanja obdelava/kemikalije, drugo pa ker vpliv teh koncentratov se niti dobro raziskan

Koncentrati proteinov so dejansko neki beden hype in marketinski trik, brez prave osnove, potencialno skodljivi.

kr3ten ::

Kaj pa gradbeni delavci, ki nimajo zajtrkov, pojejo malico ob 10h in delajo do 17h brez malice in celi dan fizično garajo? A mislite da zvečer pojejo 2 družinske pice ... ?

Malajlo ::

Sam sem bil do konca srednje šole na istem. Maščobe nula, treniral judo po pet dni na teden, bicikel, žrl vse kar je padlo v roke. Kile pa nikamor.
Potem sem pa vsak dan po osem km preplaval, žgance z ocvirki zabelil namesto z litrom mleka in petimi žlicami cukra, prenažiral sem se kot pujs, pa dobil štiri kile v treh tednih. Kožno gubo so na blef nekaj napisali, ker ni bilo mogoče izmeriti.
Bil zadovoljen (in lep u božju mater), potem sem se pa poročil, pa otroc, pa šiht, pa kile gor.
Ker že pol stoletja nazaj so v Naši ženi napisali, da ti vsak otrok da deset kil gor. In je res, bogme.
Torej - kolo (stotka v soboto, stotka v nedeljo, vmes pa pa vsaj po tridest na dan), rolerji, lauf, plavanje poleti, kvihti (cel dolgcajt)... Očitno si ga lahko tudi na roke vržeš še večkrat (ker seme...). Šalo na stran.
Metabolizem imaš hiter in telo enostavno zavrže višek.
Je a bo, ko boš dosegel kile, pa prenehal z aktivnostjo... Khmmm, Khmmm,... Klinc, pada, ne grem laufat ;)

thethorn ::

Js sm imel isti problem, nikakor kile gor.
Stvar sm rešu tako, da sm začel štet kalorije. Brez tega nemoreš nič, ker sploh neveš kolko poješ.
Pol si z online kalkulatorjem zračunaj kolko pribl rabiš na dan ( recimo js sm 189, 86kg, rabim cca 3000) in dodaš 500 kcal na dan.
Ful easy dodajaš kalorije s smutiji, recimo smuti s 500ml mleka, 100 g ovsenih kosmičev, 30g arašidovega masla in 20g kokosovega olja ima 1200 kcal :D

Js sm v 1 mescu šel gor 5kg tako da sm pojedu 500 kcal nad porabo, kalorije sm na easy dodajal z zgoraj omenjenim smutijem. srečno :P

borut_p ::

kr3ten je izjavil:

Kaj pa gradbeni delavci, ki nimajo zajtrkov, pojejo malico ob 10h in delajo do 17h brez malice in celi dan fizično garajo? A mislite da zvečer pojejo 2 družinske pice ... ?


Če je genetika nimas kaj. Ce bos probal kuro za pridobivanje mase (dodatne proteine) lahko da te bo izdal zelodec. Moja zena ima enake ‘tezave’ kot ti. Po porodu po pol leta nazaj na iste kile - brez telovadbe. Poje prakticno isto kot jaz - pa sem na zgornji meji ona pa na spodnji.

Ce je kri ok, potem se veliko ne sekiraj. Probaj fintes za pridobivanje misicne mase, samo jo bos najverjetneje tezko vzdreval. Telo je v nekem svojem ravnovesju in bo slo ven iz tega zelo tezko.

kr3ten ::

Bom probal povečati vnos kalorij. A bi blo dovolj, da bi vsako jutro pred službo naredil 50 - 100 sklec? Drugih reči se mi ne da izvajati ali pa po službi ko sem ''zjeban''. (kdaj je boljše za izvajanje vaj, zjutraj al zvečer?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

IL_DIAVOLO ::

5 kil na mesec? Bravo 5 kil špeha.

Na mesec lahko pridobis največ pol kile mišične mase, ostalo je speh. In se to z rednimi treningi in beljakovinsko hrano.

2dark ::

kr3ten je izjavil:

Bom probal povečati vnos kalorij. A bi blo dovolj, da bi vsako jutro pred službo naredil 50 - 100 sklec? Drugih reči se mi ne da izvajati ali pa po službi ko sem ''zjeban''. (kdaj je boljše za izvajanje vaj, zjutraj al zvečer?)


Bo.

darkolord ::

Jaz sem imel enak problem in ni bil nikakor povezan z vnosom kalorij.

Suh sem bil od malega - 16 kg pri sedmih letih. Takrat so hoteli delati eksperimente na meni, pa starši na srečo niso pustili.

Požrl sem brez težav 2-3x toliko kot ostali, ki so jedli normalno. Na koncu je bil recept, da na pikniku ne bom lačen: če bom jaz na pikniku, vzameš predvideno količino za vse ostale, in daš x2.

Ko sem kje jedel kot gost, so me vsi spraševali, če me doma stradajo, ker toliko jem.

Malo manj kot 10 let nazaj so mi ugotovili malo slabše delovanje ščitnice, prvi test je bil na meji (TSH malo čez 5), drugi test je bil TSH 10, od takrat sem na tabletah. Po nekaj mesecih se je stanje normalizirano in sem iz spodnje meje ITM prišel na zgornjo mejo (:|), pa sedaj jem precej manj.

AngelOfDeath ::

Vse je v glavi. V to kar se prepričaš to imaš.
edit: Slovnica

darkolord ::

10 milijonov?

Glugy ::

To je znan problem pri teh ki imajo preveč hiter metabolizem. Frendica ima to...edina rešitev je da še več ješ; ona mora kr naprej jest pa je komi kkšno kilo dobila po mnogih mesecih. Muka je tole. Prov silt se more... Problem je še ker večina ne pozna tega problema in te ne jemljejo resno al pa ti še govorijo zakaj nič ne ješ... pač tipični ljudje k te sodijo po videzu preden sploh poznajo situacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

CleanPower ::

jej kvalitetno..in raznovrstno brez kokakol itd... veliko mesa.. pa bo masa

IL_DIAVOLO ::

Glugy je izjavil:

To je znan problem pri teh ki imajo preveč hiter metabolizem. Frendica ima to...edina rešitev je da še več ješ; ona mora kr naprej jest pa je komi kkšno kilo dobila po mnogih mesecih. Muka je tole. Prov silt se more... Problem je še ker večina ne pozna tega problema in te ne jemljejo resno al pa ti še govorijo zakaj nič ne ješ... pač tipični ljudje k te sodijo po videzu preden sploh poznajo situacijo.


Povej ji, naj si naredi sledeč smoothie:

1 banana
200ml mleka
50g arasidovega
100g grskega jogurta

Jaz se rad dodam malo zamrznjenih borovnic, da dobis kremast in leden shake. To ima cca 600 kalorij.

7982884e ::

spet isti problem, ista vprasanja. troll?

1. spucaj prehrano, kot si sam povedal itak poserjes te sranje ki ga jes, kako pol pricakujes da bo slo v misice ves ta cuker in kruh?
2. v fitnes pejd

problem resen
vsak suhec lahko dobi 15 kil misic

IL_DIAVOLO ::

15 kil mišic? Ko bi bilo tako enostavno.

To je nekaj let trdega treninga in odrekanja.

ginekk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

15 kil mišic? Ko bi bilo tako enostavno.

To je nekaj let trdega treninga in odrekanja.


Odvisno od konstitucije (koščenosti). Obilnejša in daljša kost pomeni večjo mišico na njej. Bolje če bi v procentih govorili. Sicer se strinjam, da terja leta in leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

kuall ::

al si bolan

al nimaš apetita

al pa bluziš


je bil en primer ene, ki je jedla in se ni mogla zredit. pol se je izkazalo da je imela neko želodčno bolezen, da ni želodec prebavil hrane dobro.


če nimaš apetita se ti zdi, da veliko ješ ampak ne.

če bluziš pa sploh veš ne, da malo ješ.

pa zakaj bi se hotel zrediti? ko se enkrat zrediš ne smeš nikoli več shujšat, ker vsako hujšanje ti pusti malo uvele kože, kar te postara.
idealno je porediti se vsako leto za kakšne pol kile, da imaš kožo lepo napeto in tako izgledaš najbolje.

blackbfm ::

CleanPower je izjavil:

jej kvalitetno..in raznovrstno brez kokakol itd... veliko mesa.. pa bo masa


po kmečki logiki bi kokakola nabila inzulin in posledicno bi moglo it vec hranil v maso namesto ven

louser ::

1. nisem rekel da jem preveč ali da se nažiram, rekel sem da lahko pojem kolikorželim

Pojej več kot želiš.
Če v pol leta ni učinka, pojdi k zdravniku
.

49106 ::

Mhm.

kr3ten je izjavil:

Fora je, da lahko pojem neomejeno količino hrane, maščob itd. in se ne bom zredil niti za pol kile ... Kje tiči razlog za to?

m0LN4r ::

kr3ten je izjavil:

1. nisem rekel da jem preveč ali da se nažiram, rekel sem da lahko pojem kolikorželim pa ne bo nekega efekta v masi. Jem povprečno. Npr dones: zjutri mortadelček sendvič + cocacola 0,25l, ob 13h piscancji zrezek z rizem + 3dcl radenske, zdele sem pojedel sendvič piščančji kebab + 3 dcl gazirane pjače ... To je pomojem ... povprečno?

2. raje kakor da bi se nažiral bi raje pil kakšne proteine. Narava dela (nisem fizički radnik) mi ne omogoča da bi se ukvarjal (delno tudi lenoba) z pripravami nevem kakšnih obrokov. Raje bi pil kakšne praške. Ker pa jih je malomorje na trgu ne vem kaj naj jem, predvsem pa da je prašek legitimen, da ni neki čungalunga, zaradi katerega bi še na dolgi rok ogrozil svoje zdravje.

3. nekdo je omenil stres. Pod stresom sem že celi lajf, odkar sem se rodil. To ni neki larifari običajen stres, gre se za stres v pravem pomenu besede. In ne kadim.

lp

Od tako malo hrane se sigurno ne zredis, tudi ce se 1x na teden pregresis. Moral bi na tisti jedilnik dati se vsaj eno kosilo in to za eno leto. To kaj si napisal pojem jaz za eno vecerjo, ponavadi v nedeljo.

kr3ten je izjavil:

Kako so potem eni lahko predebeli, če jejo samo 1x na dan pa zajtrkov sploh nimajo?

LAhko imas 5 obrokov po 1000kcal ali pa enga z 2000+ get it?

kr3ten je izjavil:

Kaj pa gradbeni delavci, ki nimajo zajtrkov, pojejo malico ob 10h in delajo do 17h brez malice in celi dan fizično garajo? A mislite da zvečer pojejo 2 družinske pice ... ?

Moj fotr je ko je delal fizicno, kr velik pojedel. Drugace pa pravi fizicki radniki so boljkone shirani, ker ne jedo svojim potrebam primerno, ampak se ga raje napijejo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Požrl sem brez težav 2-3x toliko kot ostali,

To si ostale po cele dneve opazoval, zracunal kalorije in potem ugotovil oni pojejo 2000 ti pa 6000 kcal?
Take izjave so tako bose, da bolj ni mozno. Tebi se niti ne sanja, kaj ljudje jedo ali ne jedo, ko jih ne vidis.

Da je taka izjava vsaj kolko tolko merodajna, bi si upal rect, da si summa summarum na celi mesec pojedel 2-3x vec kot ostali? Ker ce si to videl en dan ali dva ali na kakem pikniku, to se ni takoj resnica.

Sestra moje zene na pikniku poje vedno 2x manj kot ona, pa je cudno 2x tolko kil skup. Doma pa kdo ve, kaj se vse zvecer iz omare potegne. Njen moz popapca tudi _samo_ en sendvic, ampak ta sendvic je ena cela bageta in cela poli salama.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Glugy je izjavil:

To je znan problem pri teh ki imajo preveč hiter metabolizem. Frendica ima to...edina rešitev je da še več ješ; ona mora kr naprej jest pa je komi kkšno kilo dobila po mnogih mesecih. Muka je tole. Prov silt se more... Problem je še ker večina ne pozna tega problema in te ne jemljejo resno al pa ti še govorijo zakaj nič ne ješ... pač tipični ljudje k te sodijo po videzu preden sploh poznajo situacijo.

Moja kolegica se je silila po eni namazani sniti toasta. Ja ce si pac nekaj let jedel zelo malo imas tudi temu primerno skrcen zelodec itn. ne mores iz danes na jutri pojest 8 snit toasta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

15 kil mišic? Ko bi bilo tako enostavno.

To je nekaj let trdega treninga in odrekanja.

15kg ni nic kaj takega v puberteti, ce startas kot suhec brez vsega. Je pa 15kg zelo tezko, za nekoga ki ima ze v osnovi veliko misic. Iz nevem 55 na 70 prides veliko lazje in hitreje, ker so tudi vaje, treningi in prehrana veliko preprostejse, ce se nisi razvil misic.
Ce pa si 80kg fitnesas pa bi rad 105kg, pa bo treba ornk zasvicat in delat, ter jest za tako razliko.
Pr 16ih sem treniral atletiko imel tocno 65kg oz. manj. pr.19 sem pa nehal z atletiko in delal samo na fitnesu, sem bil pr 22 na 80kg pr 24 pa na 84. Telo je cudna stvar, potem se pa spet zacel manj delat z utezmi in vec sprintat in je padlo cez eno leto na 76.
Zdle pa delam na enem drugem experimentu...

pa zakaj bi se hotel zrediti? ko se enkrat zrediš ne smeš nikoli več shujšat, ker vsako hujšanje ti pusti malo uvele kože, kar te postara.
idealno je porediti se vsako leto za kakšne pol kile, da imaš kožo lepo napeto in tako izgledaš najbolje.

Been there done that. To z kozo je problem, ce si starejsi. Pr 30 nima kaj bit, je koza dovolj elasticna, tu pa tam malo z kako kremico namazes, hladno/toplo izmenicno tusiranje pa imas kozo kot dojencekin nic povesenga.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Glugy je izjavil:

To je znan problem pri teh ki imajo preveč hiter metabolizem. Frendica ima to...edina rešitev je da še več ješ; ona mora kr naprej jest pa je komi kkšno kilo dobila po mnogih mesecih. Muka je tole. Prov silt se more... Problem je še ker večina ne pozna tega problema in te ne jemljejo resno al pa ti še govorijo zakaj nič ne ješ... pač tipični ljudje k te sodijo po videzu preden sploh poznajo situacijo.


Povej ji, naj si naredi sledeč smoothie:

1 banana
200ml mleka
50g arasidovega
100g grskega jogurta

Jaz se rad dodam malo zamrznjenih borovnic, da dobis kremast in leden shake. To ima cca 600 kalorij.

Se strinjam. En tak sejk ima vedno prostor na jedilniku. Jaz si ga ruknem, ko cutim da sem bil predolgo na nuli in nimam energije za tect ali kolesarit.
Pa pr teh sejkih se lahko razzivis po mili volji. Jaz namesto mleka uporabim jogurt in vodo 1:1 ali pa, ko sem prelen popapcam 50g oresckov in je to to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Cruz ::

kr3ten je izjavil:

A bi blo dovolj, da bi vsako jutro pred službo naredil 50 - 100 sklec?
Seveda ne, to niti nima smisla, saj bi pri takšnem številu gradil zgolj vzdržljivost.

kr3ten je izjavil:

Drugih reči se mi ne da izvajati.
Če hočeš pridobiti na mišični masi, boš moral spremeniti razmišljanje. Če nočeš, pa nimaš problema in je že boljše delati sklece kot pa ničesar. Če res hočeš minimalizem, s katerim pokriješ čim več, ti priporočam nakup kettlebell-a ter vajo kettlebell swing. To bi še nekako šlo skozi na začetku.

kr3ten je izjavil:

(kdaj je boljše za izvajanje vaj, zjutraj al zvečer?)
Takrat, ko si najbolj konsistenten.

Invictus ::

Velika količina mišične mase je preveč poveličevana. To sranje moraš potem z leti vzdrževati, drugače se spremeniš še v večjega debela prasca.

Telovadiš za ogledalo, ne za vago... ;)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Kar je ponavadi izgovor "debelih prascev", da nikoli sploh ne začnejo s tem :)

Marsikdo se leta trudi, pa je še vedno ali debel, ker nepravilno je, ali švohcen, ker slabo vadi ali premalo je.

MrStein ::

kr3ten je izjavil:

Zanima me, ali je kdo že imel problem z premajhnim indeksom telesne teže in kako ste ta problem rešili ...? Fora je, da lahko pojem neomejeno količino hrane, maščob itd. in se ne bom zredil niti za pol kile ... Kje tiči razlog za to?

V tem da maščobe ne redijo.

Sicer bodo nekateri trdili... oh, evo ga takoj iz prve:

Vazelin je izjavil:

Premalo kalorij poješ. To je vsa umetnost.


darkolord je izjavil:

Jaz sem imel enak problem in ni bil nikakor povezan z vnosom kalorij.

Daj no! Če pa sveta preproščina!

Stvar je v tem, da je treba zadevo analizirati, razumeti in potem ponuditi rešitev.

Ampak lažje je "kalorije redijo" in "maščobe==kalorije".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Cruz ::

MrStein je izjavil:

Stvar je v tem, da je treba zadevo analizirati, razumeti in potem ponuditi rešitev.

Si videl njegov jedilnik?

kr3ten je izjavil:

Npr dones: zjutri mortadelček sendvič + cocacola 0,25l, ob 13h piscancji zrezek z rizem + 3dcl radenske, zdele sem pojedel sendvič piščančji kebab + 3 dcl gazirane pjače ... To je pomojem ... povprečno?

Premalo jé, to je to. Če je še kaj dodatnega, pa bo ugotovil, ko bo povečal vnos kalorij. Trenutno je najboljši napotek povečanje kalorij.

m0LN4r ::

Vec prekmurske kulinarike in manj "sendvicev" pa bo, hitro. Ni sans, da s prekmursko kulinariko in malo gibanja ostanes suh.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

blackbfm ::

Invictus je izjavil:

Velika količina mišične mase je preveč poveličevana. To sranje moraš potem z leti vzdrževati, drugače se spremeniš še v večjega debela prasca.

Telovadiš za ogledalo, ne za vago... ;)


Ko si 20+ bos brez vzdrzevanja v vsakem primeru izgubljal misicno maso, dobival mascobo in z vsakim letom bo stanje samo slabše

7982884e ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

15 kil mišic? Ko bi bilo tako enostavno.

To je nekaj let trdega treninga in odrekanja.

no, saj nekaj let ponavadi imas. prvo leto 5 kil ali vec (vecinoma misic, ne mascobe) je cisto doable z uro fitnesa 3-4x tedensko in pravilnim jedilnikom. nic ekstremnega ne v treningu, ne v prehrani (nobenega ne boli, ce mora pit samo vodo namesto sokov ali kokakole).

m0LN4r ::

Ja testosteron je jeba, ko imas zeno in jo ze nekaj casa seksas, pade testosteron, pa z otroci se bolj. Potem te resi edino se kaka mlada lubica, ki ti testosteron in voljo po gibanju spet dvigne, potem si pr 35 spet kot pr 25.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Weight Gainer katerega ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5318614 (16271) D3m
»

Hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615237 (13461) goldenratio
»

Telesna teža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11823370 (20803) Okapi
»

Zelo sem suh (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13731986 (24832) metikameti
»

Kako se zrediti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24772865 (63100) thramos

Več podobnih tem