» »

Kako pridobiti na teži? velik problem

Kako pridobiti na teži? velik problem

1
2
3

donvito ::

gusto je izjavil:

OP-ju očitno ni v interesu rešiti njegove težave, če kljub večkratnim pozivov ni podal informacij:

- kakšen je njegov dan, rutina oz. koliko se giblje,
- točno kaj in kdaj je.

Da ga ni med tem že pobralo, če je revež tok suhcan. Sam sem bil tudi v mladosti zelo koščen, ko sem prenehal kaditi, sem se pa zredil za 12kg. Najbolj sem pridobival na teži, ko sem vsak dan ali na dva dni pojedel 250g pistacije.
Odvisno kakšno ima presnovo, eni se zredijo, tudi, če kadijo.
Danes imam indeks 29, 95kg, višina 180cm, v pokoju.

Invictus ::

Počakaj, leta prinesejo svoje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jerry000 ::

gusto je izjavil:

OP-ju očitno ni v interesu rešiti njegove težave, če kljub večkratnim pozivov ni podal informacij:

- kakšen je njegov dan, rutina oz. koliko se giblje,
- točno kaj in kdaj je.

Se ne čudim glede na to kake pišejo nekateri

Karen ::

Invictus je izjavil:

Počakaj, leta prinesejo svoje...

So true ;((
Mogoče moj piskrček: malce je odvisno tudi od vrste športa. Dokler sem igral odbojko ni šla teža nikamor. Ko sem prešaltal med borilne športe sem v kratkem pridobil kar nekaj kg (v kratkem je 3 mesece intenzivnih treningov).

XLapse ::

Invictus je izjavil:

Počakaj, leta prinesejo svoje...

bil sem cel lajf suhec. Zdej pr 35 pa ne morem se rešit nekaj trebuha. Upočasni se metabolizem. Roke imam 3x večje kot ko sm bil suh, trebuh in noge od rolerjev mrcine itak. Težak sem, to so leta!
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

kixs ::

Da se zrediti in da se shujsat. Nic posebnega, le dovolj mocna volja mora biti, da se drzis plana... pustmo ob strani kaksne zdravstvene probleme...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

ripmork ::

BMI kalkulator
Takole. Par podatkov vneseš in vidiš svoj BMI. Nad njim se zrediš, pod njim izgubljaš, end of story.

Za kvalitetno pridobivanje mase ali hujšanje rabiš disciplino in konsistentnost pri prehrani, tu pa se pomoje večini ljudem zatakne.

kr3ten ::

evo mene back (šiht pa to ...)

Star sm 24, cca 72kg/189, cel lajf sem že suh in kažem rebre, vedno sem rad jedel kruh (ki baje zlo redi ...), (še zdaj na malci pojem celo košarico :))), tudi dosti mleka sem konzumiral tekom lajfa, še zdaj mi paše čokolino in kornfleks in čokomleko ... Mam 3 povp. obroke dnevno, športno nisem neki aktiven sploh ... Ne vem ... čudno mi je, ker jem povprečno, pa nimam povprečne mase, nekateri pa jejo 1x na dan pa majo dost in so celo predebeli.
Moje laično mnenje je, da moje telo oz. prebavni trakt ne izčrpa vseh hranil iz hrane. Kakor da bi moral res požret kot pujs dnevno, da bi telo absorbiralo dnevnopriporočene kalorije ...
Ščitnica mi deluje rahlo slabše, ampak zdravnik pravi da to nebi smelo imeti vpliva, kvečjemu da, če bi mi delovala preveč ...

Ugotovil sem še, da če jem pozno zvečer, postanem že zgodaj zjutraj zlo lačen. Če pa jem najkasneje ob 18:00 pa zjutri nisem lačen tko zlo.

Serjem cca 3x na tedn

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

Filip8 ::

ješ 3x, prva napaka, jaz sem 195cm, pa 90kg, pa jem 6x na dan, pa ne po malo.

Karen ::

Pusti vse kot je, pa napiši čez 5 let v tale thread koliko imaš kg... sem prepričan da se ti bo metabolizem tako spremenil da boš mirno imel 10+ današnje teže. Skratka nič se ne obremenjuj, pride samo od sebe>:D.

Filip8 ::

kupi si ene proteine, arašidovo maslo,banane pa mleko, zmešaj vse 1x na dan pa spij, na apetit ti ne bo ravno vplivalo, na teži se bo pa zihr poznalo, lahko še dodaš ovsene kosmiče.

genesiss ::

Zakaj tocno bi pa rad pridobil na tezi?

kr3ten ::

Dobr, bom probal eksperimentirati z nažiranjem, samo bolj me bega to zakaj bi moral jaz pojesti 2x več hrane kot povprečna oseba da bi mel povprečno maso? Bolj me zanima kaj je ozadje tega, pomojem bi moral hkrati razrešiti še zdravstveni problem, glede prebave ... ?

Rad bi se zredil, ker ne želim da me premakne vsakič ko veter malo močneje zapiha ...

genesiss ::

Lahko napises jedilnik, kaj si jedel prejsnji teden?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

kamiKaZaA ::

kr3ten je izjavil:

evo mene back (šiht pa to ...)

Star sm 24, cca 72kg/189, cel lajf sem že suh in kažem rebre, vedno sem rad jedel kruh (ki baje zlo redi ...),...

Torej imaš 17kg manj od višine (dokaj podobna je tudi moja višina), jaz sem imel 16kg manj. Danes imam 12kg več ;((

kr3ten je izjavil:


Ugotovil sem še, da če jem pozno zvečer, postanem že zgodaj zjutraj zlo lačen. Če pa jem najkasneje ob 18:00 pa zjutri nisem lačen tko zlo.

Pri meni je isto.

kr3ten je izjavil:


Serjem cca 3x na tedn

Isto.

Torej sma v zelo podobni situaciji, le da sem se jaz želel zrediti v srednji šoli in to cca. 10kg. In sem delal vse živo. Nažiral se. Se basal s kremšnitami, torticami, čokolino, pojedel več kot drugi (2 zrezka komot+krompir+kruh) in drugi so se čudili, da jaz tolko zmažen, pa da sem tak suhec. Potem sem pa šel na fitnes. Tam sem dosti kalorij skuril, trdo treniral cca. 1 - 1,5 leto, še bolj povečal vnos hrane, ker sem bil še bolj lačen, kot prej ko nisem hodil na fitnes. Končni izkupiček na kilah je bil mislim da 1 kg več. Na koncu obupam in pustim fitnes, jem pa še dalje isto, kot takrat kot na fitnesu. In pazi to, pol kipnem v dveh tednih za 15kg in če ne drugo sem najbolj povečal obseg beder, ker prej sem res imel štrcle. Sem pa tudi v obraz malo buhnil. Lampa še takrat nisem dobil.

No, danes imam druge težave (20 let pozneje). Želel bi skiniti 10kg, pa ne gre :));((

Zgodovina sprememb…

kr3ten ::

Evo, vidite, nisem edini. Tko da ... Nekaj mora biti v ozadju ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

Vazelin ::

kr3ten je izjavil:

Evo, vidite, nisem edini. Tko da ... Nekaj mora biti v ozadju ...

Nič magičnega ni v ozadju. Preprosto pojesta premalo kalorij, da držita težo. Ja ja, sem že večkrat slišal za podobne "magične" primere ampak na koncu se pač izkaže da jedo premalo, ko vse skup sešteješ.

Resno, kot sem ti rekel. Pojej eno 100 gramsko čokolado dnevno, za dodatek pa še eno veliko pest visokokaloričnih lešnikov, mandelnov ali kaj podobnega. Po enem mesecu se pojdi zvagat. Teh dodatnih 30k kalorij se ti bo sigurno rezultiralo v nekaj kilogramov, drugače si medicinski čudež. Ampak jej to vsak dan, ne pa en dan ja, potem pa spet drug dan dahauski jedilnik :P

Poanta je ravno v konstantnosti!1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

WhiteAngel ::

OP: Koliko kalorij zaužiješ dnevno?

kr3ten ::

Vazelin je izjavil:

kr3ten je izjavil:

Evo, vidite, nisem edini. Tko da ... Nekaj mora biti v ozadju ...

Nič magičnega ni v ozadju. Preprosto pojesta premalo kalorij, da držita težo. Ja ja, sem že večkrat slišal za podobne "magične" primere ampak na koncu se pač izkaže da jedo premalo, ko vse skup sešteješ.

Resno, kot sem ti rekel. Pojej eno 100 gramsko čokolado dnevno, za dodatek pa še eno veliko pest visokokaloričnih lešnikov, mandelnov ali kaj podobnega. Po enem mesecu se pojdi zvagat. Teh dodatnih 30k kalorij se ti bo sigurno rezultiralo v nekaj kilogramov, drugače si medicinski čudež. Ampak jej to vsak dan, ne pa en dan ja, potem pa spet drug dan dahauski jedilnik :P

Poanta je ravno v konstantnosti!1


Pa če je lepo napisal da je žrl kot pujs. Kakorkoli že, če bi normalna oseba žrla kot pujs 1 leto, je nebi več dobili ven čez vrata.
Rad bi raziskal, v čem je fora, ali prebavni trakt ne deluje dobro ali kaj?

Vazelin ::

Pa zakaj ne preizkusiš moj recept? Vzame ti en mesec ti in ti razblini vse dvome LOL

Pa če je lepo napisal da je žrl kot pujs.

Tudi profi kolesarji požrejo za enga pujsa kalorij in so še vedno suhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kamiKaZaA ::

Vazelin je izjavil:

kr3ten je izjavil:

Evo, vidite, nisem edini. Tko da ... Nekaj mora biti v ozadju ...

Nič magičnega ni v ozadju. Preprosto pojesta premalo kalorij, da držita težo. Ja ja, sem že večkrat slišal za podobne "magične" primere ampak na koncu se pač izkaže da jedo premalo, ko vse skup sešteješ.

Jaz sem v zadnjih 20 letih iz suheca pridobil dodatnih +28kg. Sedaj bi rad skinil 10kg :)) Jem dosti manj, gibljem se več, bolj poredko telovadim. Izgubil pa sem največ 5-6kg (ko sem rahlo stradal), katere pa sem čez čas nazaj dobil. Kakšni predlogi, kako skiniti kile, da ne odpiram nove teme :D

kr3ten ::

Prav ... bom ta mesec razkiral 500 € za hrano pa da vidimo, skoz bom mlel.

Vazelin ::

kr3ten je izjavil:

Prav ... bom ta mesec razkiral 500 € za hrano pa da vidimo, skoz bom mlel.

Če si pravi moški tisto 100g milko spraviš not v par grižljajih. Pest oreškov pa tut :P

tikitoki ::

Super. Bo pol odpiral temo o gastroloskih težavah.

Filip8 ::

reče, da se nažira pa ne dobimo informacij kako obilno nažiranje je to. jaz sem imel nažiranje z 250g riža in 300g piščanca na obrok, pa to ni bilo nič posebnega, ampak volumensko sem zihr, da je več kot njegovo nažiranje. dokler on ne ve kaj so kalorije in ma v glavi samo besedo nažiranje ne bo vedu kaj počne. še enkrat, jej normalno, na dan spij en šejk ki sem ti ga zgoraj napisal in sporoči po 2 tednih. s 3 obroki se boš težko zredil, očitno maš hitrejši metabolizem, zato se ne moreš primerjat z ostalimi, ki manj pojejo. nič ni v ozadju, nisi bolan (98%).

2dark ::

Čakajte malo. Če bo smao jedel, se vseeno ne bo poredil. Bo moral zraven še delat na masi. potrebno je mišice aktivirat.

mikhail ::

Nažiranje brez gibanja je precej slabo na dolgi rok. Porabil boš en kup denarja za hrano, postal boš odvisen od sladkorja (če boš preveč upošteval nasvete glede sladke hrane), kar bo imelo efekt kepe, ki se vali po hribu dol, ali z drugimi besedami, postajal boš vedno bolj debel, dokler ne boš imel 100+ kil in en kup zdravstvenih težav (predvsem zato, ker je odvisnost od belega sladkorja precej zahrbtna reč) in to bi ti odsvetoval.

Star si 24 let in to so idealna leta da si narediš lepo telo, rabiš pa malo discipline. Glede na to, da ti gibanje ni po godu, ti bo fitnes moril. Gibanje pa je zelo pomembno, tudi za splošno zdravje. Ker če boš zdej samo žrl, boš čez 10 let imel trebuh kot trucker in šlaufe okoli pasu, ude boš imel pa suhe, in verjemi, še manj si boš všeč. Zato še enkrat, gibanje! Če si v mestu prešaltaj na kolo in glej da ga boš čimveč uporabljal. Za 60eur dobiš na bolhi v redu kolo brez prestav, ki ti bo pomagalo pri ojačanju nog. Kupi si uteži in jih dviguj vsakič ko gledaš film ali youtube videe, naj ti postane navada, imej jih pri računalniku. Ne rabiš se silit postat švarceneger; po 10 dvigov vsako uro ti bo aktiviralo mišice, ki zdaj spijo in atrofirajo. V parih tednih jih boš aktiviral in dvigovanje ti bo celo prijalo. Naredi vsaj 30 trebušnjakov na dan, ščasoma dviguj številko in v mesecu ali dveh boš na 100 in boš ponosen nase.

Zdaj imaš še čas, ker telo je še mlado, ne čakat ko boš 30+ in bo šlo vse še samo v trebuh, zato je bistveno, da si zdaj narediš dobro mišično maso. Na začetku boš moral bit bolj pozoren na svoje telo, koliko porabiš in koliko vneseš. Ampak bistveno je, da poleg žretja tudi delaš na mišicah. Nažiranje za reditev je pač nujno in moraš si malo raztegnit želodec, da boš avtomatsko jedel večje porcije, ampak ponavljam, ne brez gibanja. Vsaj vsak drug dan se prešvicaj na Golovcu. Poznalo se ti bo. Aktivnost boš moral tudi stopnjevati, ker možgani in telo delujejo na tak način da vse optimizirajo, zato se bo telo enkrat navadilo tudi te zgolj malo povečane aktivnosti. Naj te vsaj enkrat na teden bolijo mišice - potem veš, da napreduješ.

Invictus ::

ripmork je izjavil:

BMI kalkulator
Takole. Par podatkov vneseš in vidiš svoj BMI. Nad njim se zrediš, pod njim izgubljaš, end of story.

Za kvalitetno pridobivanje mase ali hujšanje rabiš disciplino in konsistentnost pri prehrani, tu pa se pomoje večini ljudem zatakne.

BMI je shit...

Imaš malo več mišic, pa ti BMI pokaže da si predebel...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

no ja invictus:)

FrRoSt ::

kr3ten je izjavil:

Dobr, bom probal eksperimentirati z nažiranjem, samo bolj me bega to zakaj bi moral jaz pojesti 2x več hrane kot povprečna oseba da bi mel povprečno maso? Bolj me zanima kaj je ozadje tega, pomojem bi moral hkrati razrešiti še zdravstveni problem, glede prebave ... ?

Rad bi se zredil, ker ne želim da me premakne vsakič ko veter malo močneje zapiha ...

Ozadje tega je genetika in tip. In ne vem zakaj misliš, da bi moral pojesti dvakrat več, kot drugi! Ali da imaš želodčne motnje!

Imaš tak metabolizem in tak sistem. Določene tadeve ti lahko vzamejo apetit. In določeni problemi ti lahko pokurijo veliko energije. Čisto nezavedno. Če se npr. sekiraš in to! Poleg tega je z želodcem tako, da je silno raztegljiv. Lahko ga raztegneš! In poten ti gre še malo več notri...

Druga stvar pa je, kako se navadiš na apetit. Jej tudi zvečer!! Ne se bat! In to je naravno in posledica tega je tudi, da si lačen tudi zjutraj! In jej še takrat. Če imaš čas... in boš za malico ponovno lačen...

Telo ima svoj MEHANIZEM! Določene zadeve v krvi. Trigliceride in vse to, holesterol. Veliko tega oblikuješ z načinom in stilom obrokov... Če šparaš na hrani, da ti ostane kakšen evro več, zagotovo za povečanje teže ni dobro.

Obstaja tudi neka analiza, ki naj bi ti povedala, katere sestavine/elemente telo dobro sprejme in mu pomagajo in katere ne. Mislim, da pride okoli 100 ali 200€. Oddaš kri, nekaj takega....

Malo se pozanimaj. Lahko se tudi jaz... in nikar ne obupaj.

Ali kadiš?
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

2dark ::

kr3ten je izjavil:

Evo, vidite, nisem edini. Tko da ... Nekaj mora biti v ozadju ...


Logično, če ne razvijaš mišic. če bi zraven 1 mesec vsak dan delal sklece bi dobil na sebe 3-4 kg in zraven 3 obroke. Kam naj gre hrana, če nič ne delaš na muskulaturi? Ne more it. gre ti iz riti ven in ne v mišice. Mišice moraš ti aktivirat.

FrRoSt ::

2dark je izjavil:

kr3ten je izjavil:

Evo, vidite, nisem edini. Tko da ... Nekaj mora biti v ozadju ...


Logično, če ne razvijaš mišic. če bi zraven 1 mesec vsak dan delal sklece bi dobil na sebe 3-4 kg in zraven 3 obroke. Kam naj gre hrana, če nič ne delaš na muskulaturi? Ne more it. gre ti iz riti ven in ne v mišice. Mišice moraš ti aktivirat.

Odvečna hrana in kalorije naj bi se v tem primeru nalagali in shranjevali v obliki masti, po domače: špeha pod kožo in v druge dele telesa....

Vsaj tako je pri večini...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

2dark ::

FrRoSt je izjavil:


Odvečna hrana in kalorije naj bi se v tem primeru nalagali in shranjevali v obliki masti, po domače: špeha pod kožo in v druge dele telesa....

Vsaj tako je pri večini...



Samo, brez, da bo mišice aktiviral ne bo videl povečanja teže. To lahko samo sanja, pa lahko "vola" poje.

Naj svojo rit zbrca v fitnes in poroča čez 1 leto.

Phantomeye ::

jaz sem imel vcasih tud "probleme", okej malo trebuščka sem mel, ampak vseeno sem bil sigurno 30% lažji od sošolcev. Zdej se je metabolizem malo upočasnil ... in je trebuščka malo več :D

FrRoSt ::

2dark je izjavil:

FrRoSt je izjavil:


Odvečna hrana in kalorije naj bi se v tem primeru nalagali in shranjevali v obliki masti, po domače: špeha pod kožo in v druge dele telesa....

Vsaj tako je pri večini...



Samo, brez, da bo mišice aktiviral ne bo videl povečanja teže. To lahko samo sanja, pa lahko "vola" poje.

Naj svojo rit zbrca v fitnes in poroča čez 1 leto.


Saj morda imaš prav! Ampak pravi, da že sedaj veliko poje, če bo pa še fitnesiral, bo moral pa še več jesti! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

2dark ::

FrRoSt je izjavil:



Saj morda imaš prav! Ampak pravi, da že sedaj veliko poje, če bo pa še fitnesiral, bo moral pa še več jesti! 8-)


Ja. Samo potem bo šla hrana v mišično maso. Vprašanje kaj on dejansko je. PO moje poje premalo mesa.

FrRoSt ::

2dark je izjavil:


Ja. Samo potem bo šla hrana v mišično maso. Vprašanje kaj on dejansko je. PO moje poje premalo mesa.

Povsem možno! In tudi več jajc bi moral jesti.... Beljakovin!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

kixs ::

Zadnjih nekaj postov je cisto mimo.

Ko jes vec kot porabis in ne migas, se redis - delas zalogo v obliki speha.
Ko jes vec kot porabis in migas, se tudi redis - gradis misice, visek gre spet v speh.

Jajca imajo v beljaku beljakovine (proteine s tujko)
Meso so beljakovine.

FrRoSt ::

kixs je izjavil:

Zadnjih nekaj postov je cisto mimo.

Ko jes vec kot porabis in ne migas, se redis - delas zalogo v obliki speha.
Ko jes vec kot porabis in migas, se tudi redis - gradis misice, visek gre spet v speh.

Jajca imajo v beljaku beljakovine (proteine s tujko)
Meso so beljakovine.

Tako! To je vse res. :)

In v (končnem) zakjučku: premalo je! Rabi/hoče mišice in tudi v špeh mu ne gre.

In tak je že od otroštva! Kaj mu čmo predlagat, da si vsako jutro naredi napitek iz dveh žlic steroidov!??
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

kixs ::

Anablolicni steroidi so sinteticna oblika moskega hormona Testosterona. Ta med drugim skrbi za gradnjo misic. Ce bos jedel steroide in nic migal, ne bo nic. Poglej samo Swarcija iz 70-ih. Brez nic, ni nic.

Aquafriend ::

Aquafriend je izjavil:

Izogibaj se pretiranemu spolnemu zivljenju ali masturbiranju, ker za vsako seme, ki jo tvoje telo proizvede gre ogromno telesne energije za to.

Jezus, ta zabloda še vedno kroži po internetu?

Aquafriend je izjavil:



Glede na tvojo reakcijo predvidevam, da kar drzi :D Tezko se zredis. Semena glede na reakcijo tudi prevec meces okrog. Kar sejes to zanjes.

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

kr3ten je izjavil:

evo mene back (šiht pa to ...)

Star sm 24, cca 72kg/189, cel lajf sem že suh in kažem rebre, vedno sem rad jedel kruh (ki baje zlo redi ...), (še zdaj na malci pojem celo košarico :))), tudi dosti mleka sem konzumiral tekom lajfa, še zdaj mi paše čokolino in kornfleks in čokomleko ... Mam 3 povp. obroke dnevno, športno nisem neki aktiven sploh ... Ne vem ... čudno mi je, ker jem povprečno, pa nimam povprečne mase, nekateri pa jejo 1x na dan pa majo dost in so celo predebeli.
Moje laično mnenje je, da moje telo oz. prebavni trakt ne izčrpa vseh hranil iz hrane. Kakor da bi moral res požret kot pujs dnevno, da bi telo absorbiralo dnevnopriporočene kalorije ...
Ščitnica mi deluje rahlo slabše, ampak zdravnik pravi da to nebi smelo imeti vpliva, kvečjemu da, če bi mi delovala preveč ...

Ugotovil sem še, da če jem pozno zvečer, postanem že zgodaj zjutraj zlo lačen. Če pa jem najkasneje ob 18:00 pa zjutri nisem lačen tko zlo.

Serjem cca 3x na tedn


Verjetno res. Ker je znanstveno dokazano, da nekateri ljudje boljse absorbirajo doloceno hrano. npr. nekateri mlecne izdelke, drugi zitarice, tretji meso itd. Vsak ima tudi hrano, ki ga redi in tisto, ki je optimalna zanj. Za azijce recimo je splosno znano, da ne prenasajo dobro laktozo iz mleka. Nekateri ne prenesejo mesa, ze v vrtcu mecejo meso pod mizo in v odrasli dobi postanejo vegetarijanci. Ze krvna skupina dost pove, katera dieta ti najbolj pase in katera ne. Ce zelis v nulo pa obstajajo osebne analize, ki ti tocno povedo za tvoje telo kaj jest in kaj ne da bo optimalno.

KraitPay ::

Še vedno nikjer ne vidim tedenskega jedilnika in dnevne aktivnosti. Brez tega žal ne znam povedati vzroka, zakaj se ne rediš.

Tudi službo ne vemo kakšno imaš. Lahko da si neki fizični radij, ki dela cele dneve s 3 senviči. Še enkrat, če želiš da ti pomagamo, napši s čim se prehranjuješ (samo da ješ kruh ni dovodol), kolikokrat, koliko g na obrok itd...

Namesti si fitness pal in si vse zapisuj. Potem poročaj.

XLapse ::

2dark je izjavil:

Čakajte malo. Če bo smao jedel, se vseeno ne bo poredil. Bo moral zraven še delat na masi. potrebno je mišice aktivirat.

rolerji in uteži, perfektna kombinacija. Delale bodo nožne mišice in roke. To bo kr ql
alien technology

Avenger ::

Sam ne se mi s cukrom basat, karkoli boš že počel, sladkorja nič! Lahko pa pozabiš vse ideje od tule in greš k nutricionistu in ali fitnes trenerju. Nekaj te bo stalo, ampak bi bilo vredno. Gašper Grom je recimo eden takih nutricionist in fitnes trener (čeprav je zaprisežen ketoznik, ti ne bo vsiljeval tega, če nočeš) in ti lahko hkrati sestavi jedilnik in trening, pa recimo 1x na mesec pogledata stanje/napredek. Ni vrag da se ne bi premaknilo - ampak v zdravo smer. Ne nažiranje z nutelo, čokolinom, čipsom in kokakolo in ostalim šitom. Sej ni point v telesni teži, ampak da si videti in da se počutiš bolj močnega. Nič ti ne bo pomagalo, če boš videt ok za svojo višino, pa boš na poti k sladkorni in se boš počutil kot polž, pa vedno utrujen. Ne ga lomit, zastavi tako kot je treba.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

m0LN4r ::

kr3ten je izjavil:

evo mene back (šiht pa to ...)

Star sm 24, cca 72kg/189, cel lajf sem že suh in kažem rebre, vedno sem rad jedel kruh (ki baje zlo redi ...), (še zdaj na malci pojem celo košarico :))), tudi dosti mleka sem konzumiral tekom lajfa, še zdaj mi paše čokolino in kornfleks in čokomleko ... Mam 3 povp. obroke dnevno, športno nisem neki aktiven sploh ... Ne vem ... čudno mi je, ker jem povprečno, pa nimam povprečne mase, nekateri pa jejo 1x na dan pa majo dost in so celo predebeli.
Moje laično mnenje je, da moje telo oz. prebavni trakt ne izčrpa vseh hranil iz hrane. Kakor da bi moral res požret kot pujs dnevno, da bi telo absorbiralo dnevnopriporočene kalorije ...
Ščitnica mi deluje rahlo slabše, ampak zdravnik pravi da to nebi smelo imeti vpliva, kvečjemu da, če bi mi delovala preveč ...

Ugotovil sem še, da če jem pozno zvečer, postanem že zgodaj zjutraj zlo lačen. Če pa jem najkasneje ob 18:00 pa zjutri nisem lačen tko zlo.

Serjem cca 3x na tedn

Se vedno premalo informacij. Napisi takole (npr. moj primer za letos):
1. 50g oresckov + banana + kava
2. Solata s sirom, zeljem, zeleno solato in 100g feta sira, solata je tezka vsaj kilo pa pol
3.
- 250g Steak + 2-3 sendvici z kajzerico ali kruh z maslom par komadov na debelo mazano
- ali nekaj kroznikov cili con carnerneja, da nanese na vsaj 200g mesa
- ali 250g lososa
- ali pol kile obicnih rib
- ali eno gromozansko solato z piscancjim mesom
- ali 3-4 filane paprike
- ali nastej se 10 domacih jedi
- celo pico in pol, pa ne iz gostilne ampak domaco, konkretno nalozeno
4. Priboljski cez dan: mala vroca cokolada, eno pivo, liter ayrana
5. enkrat na teden zmeljem tudi celo vrecko cipsa zvecer, da mam za naslednji dan OH za ponucat.
To je jedilnik, za nepridobivanje na tezi z malo gibanja. Pred tem sem pojedel vec. Predvsem vec OH.

Poskusi bolj zdravo jest, ne samo izkljucno cuker. Opisi mi na tak nacin tvoj jedilnik za ene 3-4 dni in po moznosti tudi natancno opisi kolicino.
Jaz sem pri sebi ugotovil, da ko pretiravam z OH me drugi dan enkrat hitreje srat pritisne ali pa ce jem prevec feta sira.

Ni vseeno recimo al pojes en kroznik redkega cokolesnika ali 2 kroznika v katerem lahk zlico pokonci postavis.

kr3ten je izjavil:

Dobr, bom probal eksperimentirati z nažiranjem, samo bolj me bega to zakaj bi moral jaz pojesti 2x več hrane kot povprečna oseba da bi mel povprečno maso? Bolj me zanima kaj je ozadje tega, pomojem bi moral hkrati razrešiti še zdravstveni problem, glede prebave ... ?

Rad bi se zredil, ker ne želim da me premakne vsakič ko veter malo močneje zapiha ...

Ocitno se nisi bil na kaki kmetiji v prekmurju, tam povprecna oseba poje 2-3x vec kot ti, v kalorijah gledano, ne kolicinsko.
Prinas doma je bila izbira za "prigrizke" sunka, zaseka, klobase, slanina, ocvirki, same superkaloricne zadeve, aja pa seveda na tone kromprija, ca. pol leta smo skor vsak vecer pekli pomfri, pa ne eno skledo, ampak vsakemu svojo.

PS:
Seveda, se ob taki prehrani moras malo tudi gibat, ker drugace lahko fases tudi tako drisko, da bo vsak dan samo letelo ven iz tebe. Magari nisi sportno aktiven, vsaj na sprehod pojdi do trgovine in nazaj in vmes pojej eno pakungo MERKATORJEVIH ROLADIC !!
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Geni nimajo tu nic veze, ti pac mislis da veliko pojes, ampak v resnici ne pojes veliko.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

(2 zrezka komot+krompir+kruh

 Taksna dva?

Taksna dva?


To je bilo v mojem otrostvu normalno kosilo, ne pa nek presezek. Ko sem jaz prisel iz sole sem to pojedel se zraven kosila in malice v soli in zvecer seveda se vecerjo. Pa se mi ni zdelo prevec. Prevec je tole:
 To je mal vec k ponavadi, ko sem delal na masi, en izmed treh enakovrednih obrokov

To je mal vec k ponavadi, ko sem delal na masi, en izmed treh enakovrednih obrokov

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ripmork ::

Invictus je izjavil:

ripmork je izjavil:

BMI kalkulator
Takole. Par podatkov vneseš in vidiš svoj BMI. Nad njim se zrediš, pod njim izgubljaš, end of story.

Za kvalitetno pridobivanje mase ali hujšanje rabiš disciplino in konsistentnost pri prehrani, tu pa se pomoje večini ljudem zatakne.

BMI je shit...

Imaš malo več mišic, pa ti BMI pokaže da si predebel...


V bistvu sem zafrknil; sploh ni BMI na linku, ampak kalkulator kalorij - iz teže in višine + starosti izračuna dnevno potrebo. Poglej in preveri.

OP: če se hočeš zredit v kaj drugega kot trebuh, stran od kruha. Oziroma - raje več mesa in zelenjave pa kruh samo malo za zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

pikachu004 ::

Če imaš možnost lahko najameš fitnes trenerja. Ti bo pripravil program prehrane in vadbe, prilagojene tvojim željam. Ne poslušaj nasvetov kako se zrediti z nezdravo hrano, prenajedanjem, ne-gibanjem,...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Weight Gainer katerega ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5318617 (16274) D3m
»

Hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615237 (13461) goldenratio
»

Telesna teža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11823370 (20803) Okapi
»

Zelo sem suh (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13731986 (24832) metikameti
»

Kako se zrediti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24772867 (63102) thramos

Več podobnih tem