» »

AMD najavil Radeona RX 5700 XT

DarwiN ::

Luksuz je za tiste, ki si lahko privoščijo. Pa tudi če imaš odveč denarja, je p/p razmerje še vedno najboljše vodilo za povprečnega userja, a ne. Kupi RX570 za 115€, neko ok kolo za 300-500€, pa še ti ostane moneyza.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Cange ::

1440p ni lxus, LCD monitorji lepo delajo na 144Hz. Torej obstaja samo crap roba z namenom da lahko rečeš normalni robi luxus.

Mr.B ::

D3m je izjavil:

Ne ne, kar naj bo 200e za kolo pa 1500e za RTX 2080Ti.

Jp, jaz sem kupil Vego 56 in za 1500 kolo s katerim se vsak dan vozim po otoku do službe in nazaj.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

Custom Radeon RX 5700 cards come in mid-August

Cincanje se je že začelo. :S

Pa medtem so odkrili kodna imena novih Navi različic. Mogoče RX 5600?

AMD pač. Šalabajzerji da ni večjih. Predstavljajte si, da Nvidia prihodnje leto ne izda 3000 serije, kot jo vsi pričakujemo... Ampak izdajo blower različici kartic Zhofi 9800 in Zhofi 9900 XT_Pro-Lite... To je AMD. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

D3m ::

Mr.B je izjavil:

D3m je izjavil:

Ne ne, kar naj bo 200e za kolo pa 1500e za RTX 2080Ti.

Jp, jaz sem kupil Vego 56 in za 1500 kolo s katerim se vsak dan vozim po otoku do službe in nazaj.


Jaz šparam za stanovanje na morju.

Ne morem veliko ven dobiti, če vzameš RX 570. Dobim pa veliko, če vzameš RTX 2080Ti :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

D3m je izjavil:

Mr.B je izjavil:

D3m je izjavil:

Ne ne, kar naj bo 200e za kolo pa 1500e za RTX 2080Ti.

Jp, jaz sem kupil Vego 56 in za 1500 kolo s katerim se vsak dan vozim po otoku do službe in nazaj.


Jaz šparam za stanovanje na morju.

Ne morem veliko ven dobiti, če vzameš RX 570. Dobim pa veliko, če vzameš RTX 2080Ti :)

Glede na to da se tali led, z namen priti do resourcev pod njem, upam da ne mislis da bo dvig 1-2 m vode imel za posledico zamo dalso obalo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

Bom vzel v bloku :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

Jarno je izjavil:

RTX 2060 naj bi se pocenila na 249$ MSRP, če gre verjeti govoricam. Lahko pa bi se stegnil po super varianti, samo bo dražja.
https://www.guru3d.com/news-story/rumor...
Če bi dobil RX 5700 za 300€ ji tudi ne manjka preveč, počakaj še kak mesec.



Ti kar veruj v taksne neumnosti. Ngreedija ne bo izvela tako obcutne pocenitve.

Jarno ::

tikitoki je izjavil:

Jarno je izjavil:

RTX 2060 naj bi se pocenila na 249$ MSRP, če gre verjeti govoricam. Lahko pa bi se stegnil po super varianti, samo bo dražja.
https://www.guru3d.com/news-story/rumor...
Če bi dobil RX 5700 za 300€ ji tudi ne manjka preveč, počakaj še kak mesec.


Ti kar veruj v taksne neumnosti. Ngreedija ne bo izvela tako obcutne pocenitve.


Neka pocenitev bi znala bit.
#65W!

tikitoki ::

Neka ze, sam ne tako obcutna.

FlyingBee ::

According to fresh leaks, it appears that Nvidia will launch a full refresh of its RTX series in mid-July, giving all cards a slight bump in CUDA core count as well as more or faster 16Gbps memory in some cases.

Žal le trolanje rx 5700xt releasa, pa vendar nekaj vseeno bo.

Meizu ::

DarwiN je izjavil:

To so bili časi, ko so osnovne življenjske dobrine stale relativno precej več kot danes in povprečen potrošnik posledično ni imel niti približno takšne kupne moči za postranske dobrine kot danes.. Danes ljudje kupujejo mobilne telefone po 1k€, vsako drugo stanovanje ima nameščeno klimo, poleti vidimo polno bazenov.. Lahko bi našeteval v nedogled. Še en zame šokanten primer - gledaš na YT kakšnega znanega gamerja in kar dežujejo donacije na zaslonu. Ljudje se dobesedno tepejo, kdo mu bo daroval več... Vsote presegajo tudi 1000$ na transakcijo.. Mislim, WTF, kako je to možno? Spremljaš Shrouda igrat PUBG na steamu in mu boš z ljubega miru daroval 50,100 oz. 1000€? Ampak točno to se dogaja.

Medtem pa so bile pred 30. leti, ko sem bil otrok, žemljice predrage za veliko družin in se je raje kupovalo hlebce kruha, ker so bili malo cenejši.

Skratka, cene gredo gor, ker lahko gredo! Ker ljudje kupujejo in proizvodja včasih le stežka dohaja povpraševanje.

p.s.: Pa tu jasno ne želim povedat, da ima danes vsak denar za 2080Ti.


In iz tega kar omenjas, kar btw predstavlja 5% populacije gres ti delat pravilo. Bravou! Sedi petkou!

Kot je to bilo ze 300x povedano smo ljudje seveda kot pricakovano kompletno podlegli konzumerskemu trgu in komaj cakamo dat 2.000€ za telefon. Vcasih so ljudje nergali na tem, danes pa ljudje na obroke jemljejo taksne telefone in graficne kartice, potem pa spilajo f2p igre in jedo ovs zato, da grejo lahko iz meseca v mesec. Res se je dvignila kupna moc, ja.

A to, da si danes povprecen 30 letnik ne more privoscit niti odkupa stanovanja v bloku, kaj sele zgraditi hiso, to bomo pa zabrisali, kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

MrStein ::

Kakorkoli obrneš, včasih folk niti navadnega telefona ni imel, zdaj ima tri mobitele (pa še pet v predalu nekje).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Cange ::

Ste pa inovativni, mono slušalke z enim zvočnikom ker je stereo luxus? Japanke, ki imajo na sredini štrikec, levi desni čevlji so luxus? Kahla z enim ročajem na notranji strani?
Ne iskat luxus v stvareh ki so samoumevne. Ray tracing bi bil luxus če bi obstajal enako zmogljiv GPU za 600e. Govorice pravijo da bo refreš RTX z namenom da ne bo potrebno nižat cen GPU, to je za vas luxus?

FlyingBee ::

Lol, a vidim to prav, 6 + 8 pin za 7nm grafično s perf 2070?

D3m ::

Vega 56 je 8 + 8 , ki je konkurenca 2070. Čudne primerjave delaš.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

DarwiN ::

V realnosti se je Vega 56 nazadnje kosala s 1070, Navi 5700Xt pa s 1080/1080Ti..Sem kaj zamudil? Finewine, pa to? Požrešni sta pa obe. Ena bolj kot druga.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Meizu ::

Kaj pa pricakujete? 2 miljavnzt nekih procesorckov noter, pa uni xray, pa rtx tak pa unak pa kajsvem se kaj... Valjda, da bo pozrlo.

Pa hitri GPUji so od nekdaj bili krusne peci. Je pac tako. Se vedno pa vztrajam, da absolutno odirajo s cenami in bi si zasluzili in nvidia in amd eno inspekcijsko brco v rit za monopoliziranje trga. 500eur za upper mid range ni normalno, pa naj zaradi mene padajo strele z neba.

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

Vega 56 je 8 + 8 , ki je konkurenca 2060. Čudovite primerjave delaš.

D3m ::

Hvala za popravek.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jst ::

Sedaj gledam grafe Vege 56 in s ceno 270 EUR (geizhals) je to v bistvu kar dobra ponudba. Če bi le bila takšna cena ob izidu...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

DarwiN ::

Že za 230€ so v akcijah.. Kaj ceneje se pa ne morejo prodajat, ker je proizvodnja draga.

Zdaj pa si predstavljaj ta Navi čuda, ki imajo 2x manjši čip in cenejši ddr6 ram. Proizvodnja bo sčasoma veliko cenejša od Vege, četudi gre za 7nm.. 5700 non-XT se bo čez 12-18 mesecev prodajal za ~180€, mogoče še ceneje.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

čez 12+ mesecev itak wannabe gamer že šalta na drugo latest&greatest robo ;)

ima pa 5700xt stock tdp še višji kot 56ka, damn.. let's hope for the best :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Mr.B ::

animivovsi sanjate o RTX karticak, kupujete pa okoli 200 € ok do 300 € Max.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

2080 super bo čip iz 2080ti, 2070 super iz 2080 in 2060 super iz 2070. Še največji drop bo pri 2080 super. Vprašanje pa kaj bo z zdajšnjimi verzijami.

MrStein ::

Sledijo AMD-jevemu vzoru zmešanih oznak? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

m0LN4r ::

Meizu je izjavil:

Kaj pa pricakujete? 2 miljavnzt nekih procesorckov noter, pa uni xray, pa rtx tak pa unak pa kajsvem se kaj... Valjda, da bo pozrlo.

Pa hitri GPUji so od nekdaj bili krusne peci. Je pac tako. Se vedno pa vztrajam, da absolutno odirajo s cenami in bi si zasluzili in nvidia in amd eno inspekcijsko brco v rit za monopoliziranje trga. 500eur za upper mid range ni normalno, pa naj zaradi mene padajo strele z neba.

Upper mid je 2060, ne se slepit. To da bi ti rad mel 500eur gpu za mid, se ne pomeni da je.

MrStein je izjavil:

Sledijo AMD-jevemu vzoru zmešanih oznak? ;)

Se bodo prodajale do razprodaje zalog, stancali oboje sigurne ne bodo. Kakor ne stancajo vec pascalov, samo ker vidite po trgovinah stare zaloge.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mato989 ::

Kaki upper mid? Kako bomo še razčlenili grafe... mamo high end, high, mid in low... 2080 je high end, 2070 je high, 2060 je mid, low pa je 2050 in navzdol... onih brezveznih 2gb kartic sploh več ne štejem v grafične...tisto je scum
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Cange ::

144Hz 4k NA -HI END
144Hz 1440p RTX 2080ti Mid
144Hz 1080p RTX 2080 Low
Torej je RTX 2060 med Office in entry lvl GPU.

gddr85 ::

5700/xt menda ciljata mid/upper mid nvidio (2060/2070) oz. nej bi bile celo boljše, torej proti 5700xt proti high..
..2050 afaik še ne obstaja, sicer pa potem še 16xx serija, menda je stvar še aktivna, al je že EOL? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Mato989 ::

gddr85 je izjavil:

5700/xt menda ciljata mid/upper mid nvidio (2060/2070)
..2050 afaik še ne obstaja, sicer pa potem še 16xx serija, menda je stvar še aktivna, al je že EOL? ;)


Za mene obstaja samo 1 linija... kar se mene tiče so 16xx naslednice 10xx in 20xx naslednice 16xx... ne kronološko ampak po moči... in zato je linija 20xx lahko latest in kot taka edina merodajna... 10xx več ne štejem med nobeno ker je stara roba.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Meizu ::

Upper mid je 2060, ne se slepit. To da bi ti rad mel 500eur gpu za mid, se ne pomeni da je.


Kdo se slepi? 10 let nazaj si za 500eur imel high end grafiko. Ne se hecat.

In ja, zdej se pa najdite tisti, ki mi boste poksusali na vsak nacin razlozit kako je trenutna inflacija v ceni GPUjev upravicena.

Edit: Sploh ne rabimo gledat 10 let nazaj. Mojo GTX970 ki jo nucam se danes sem takrat kupil za nekaj cez 300eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

FlyingBee ::

Jah, približujejo se fizični oviri pri zmanjševanju procesa, en konkurent že več let nima prave konkurence v top razredu,...

gddr85 ::

Mato989 je izjavil:

gddr85 je izjavil:

5700/xt menda ciljata mid/upper mid nvidio (2060/2070)
..2050 afaik še ne obstaja, sicer pa potem še 16xx serija, menda je stvar še aktivna, al je že EOL? ;)


Za mene obstaja samo 1 linija... kar se mene tiče so 16xx naslednice 10xx in 20xx naslednice 16xx... ne kronološko ampak po moči... in zato je linija 20xx lahko latest in kot taka edina merodajna... 10xx več ne štejem med nobeno ker je stara roba.

ok, ampak 16xx je nova turing roba in ponudba pod 2060ko, afaik..

Shegevara ::

Meizu je izjavil:

Upper mid je 2060, ne se slepit. To da bi ti rad mel 500eur gpu za mid, se ne pomeni da je.


Kdo se slepi? 10 let nazaj si za 500eur imel high end grafiko. Ne se hecat.

In ja, zdej se pa najdite tisti, ki mi boste poksusali na vsak nacin razlozit kako je trenutna inflacija v ceni GPUjev upravicena.

Edit: Sploh ne rabimo gledat 10 let nazaj. Mojo GTX970 ki jo nucam se danes sem takrat kupil za nekaj cez 300eur.


maš kar prav.

Cange ::

Resnica boli, 1440p pa bolje da ignoriramo ta trenutek, low end za ceno hi end je pač preveč.

gddr85 ::

pc master race, nimaš kej ;)

m0LN4r ::

Cange je izjavil:

144Hz 4k NA -HI END
144Hz 1440p RTX 2080ti Mid
144Hz 1080p RTX 2080 Low
Torej je RTX 2060 med Office in entry lvl GPU.

Za nekoga, ki ma 2k netto za gaming vsekakor.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Meizu je izjavil:

Upper mid je 2060, ne se slepit. To da bi ti rad mel 500eur gpu za mid, se ne pomeni da je.


Kdo se slepi? 10 let nazaj si za 500eur imel high end grafiko. Ne se hecat.

In ja, zdej se pa najdite tisti, ki mi boste poksusali na vsak nacin razlozit kako je trenutna inflacija v ceni GPUjev upravicena.

Edit: Sploh ne rabimo gledat 10 let nazaj. Mojo GTX970 ki jo nucam se danes sem takrat kupil za nekaj cez 300eur.

Ja nekoc so bile tudi igre tako v kurcu graficno, da je bil 500eur gpu dovolj za tiste mizerne 720p resolucije. Danes bi pa imel 8x tolko pikslov, fotorealisticno grafiko, nevem kaksne teksute in 4x vec fpsov kot pred 10imi leti.
Ja bo treba tudi placat pol.

Ce si si 10 let nazaj kupoval 500eur GPUje za vkurcu grafiko, ki je komaj gonil takratni crysis, ne vidim zakaj si danes nebi za 1000eur, ki komaj goni RT. Nekako zelo podobna situacija je.

Pa nagradno vprasanje, 2007 je izsel crysis, kdaj pa si dobil GPU za 200Eur, ki je gonil spil na 1080p in 100fps?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Mimgrede, ce ze po tisti sliki, danes dobis do 250 Eur ca. 8x Vecji Pixel Fillrate, 7x Vecji teksture rate, 5x Vec FP32 tjah. Sej vas razumem, vi bi meli 4K@60fps za 100eur.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Meizu ::

m0LN4r je izjavil:

Meizu je izjavil:

Upper mid je 2060, ne se slepit. To da bi ti rad mel 500eur gpu za mid, se ne pomeni da je.


Kdo se slepi? 10 let nazaj si za 500eur imel high end grafiko. Ne se hecat.

In ja, zdej se pa najdite tisti, ki mi boste poksusali na vsak nacin razlozit kako je trenutna inflacija v ceni GPUjev upravicena.

Edit: Sploh ne rabimo gledat 10 let nazaj. Mojo GTX970 ki jo nucam se danes sem takrat kupil za nekaj cez 300eur.

Ja nekoc so bile tudi igre tako v kurcu graficno, da je bil 500eur gpu dovolj za tiste mizerne 720p resolucije. Danes bi pa imel 8x tolko pikslov, fotorealisticno grafiko, nevem kaksne teksute in 4x vec fpsov kot pred 10imi leti.
Ja bo treba tudi placat pol.

Ce si si 10 let nazaj kupoval 500eur GPUje za vkurcu grafiko, ki je komaj gonil takratni crysis, ne vidim zakaj si danes nebi za 1000eur, ki komaj goni RT. Nekako zelo podobna situacija je.

Pa nagradno vprasanje, 2007 je izsel crysis, kdaj pa si dobil GPU za 200Eur, ki je gonil spil na 1080p in 100fps?


Kaj ima to veze? Demand po procesni moci je vedno lepo sovpadal s proizvodnjo graficnih cipov. Nvidii je bil isti iziv narest takrat GPU ki je gonil stvari na high kot danes. Danes imajo vecje tezave ker pada napredek procesne moci z leta v leto.

Ampak kaj ima to veze - vcasih je bil 720p, danes je 1440p al karkoli. Kolikor vem, se niso zaceli drasticno povecevati cipovja in povrsine v nadstropja, da bi bila proizvodna cena danasnjih gpujev drasticno vecja kot je to bilo pred le nekaj leti.

Sori, ampak ce sem takrat dal 300€ za 970 me ne bos preprical, da se mi danas za podoben performance (procentualno gledano) dal prakticno dvakrat toliko.

Raje eno nagradno vprasanje zate - koliko mislis, je proizvodni strosek enega 2080rtx danes npr.? Koliksno trgovsko marzo mislis, da nvidia pritisne na svoje izdelke?

m0LN4r je izjavil:

Mimgrede, ce ze po tisti sliki, danes dobis do 250 Eur ca. 8x Vecji Pixel Fillrate, 7x Vecji teksture rate, 5x Vec FP32 tjah. Sej vas razumem, vi bi meli 4K@60fps za 100eur.


Vcasih je 300 konjski ferari stal precej podobne denarje kot danes 720hp 488. A tu mora tudi cena zrasti za najmanj 2x toliko? A ti locis med napredkom tehnologije in ceno? Kaj je to masovna proizvodnja in kaj je to butik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

FlyingBee ::

970 je prišla v času, ko je imela konkurenca vse pokrito, zdaj pa so drugi časi.

Meizu ::

FlyingBee je izjavil:

970 je prišla v času, ko je imela konkurenca vse pokrito, zdaj pa so drugi časi.


Eh kaj je imela pokrito, 970 je bila za svoj denar neprimerno boljsa izbira od vsega na trgu.

FlyingBee ::

270x, 280x, 285, 290, 290x
Maxwell je bil na spedenanem 28nm, dokaj majhen čip napram RTXicam. 4, no, 3.5 gddr5,... zdaj je za to ceno 2060, ki je celo z Vega64 in 1080 kdaj pa kdaj v štric, itd.

m0LN4r ::

Meizu je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Meizu je izjavil:

Upper mid je 2060, ne se slepit. To da bi ti rad mel 500eur gpu za mid, se ne pomeni da je.


Kdo se slepi? 10 let nazaj si za 500eur imel high end grafiko. Ne se hecat.

In ja, zdej se pa najdite tisti, ki mi boste poksusali na vsak nacin razlozit kako je trenutna inflacija v ceni GPUjev upravicena.

Edit: Sploh ne rabimo gledat 10 let nazaj. Mojo GTX970 ki jo nucam se danes sem takrat kupil za nekaj cez 300eur.

Ja nekoc so bile tudi igre tako v kurcu graficno, da je bil 500eur gpu dovolj za tiste mizerne 720p resolucije. Danes bi pa imel 8x tolko pikslov, fotorealisticno grafiko, nevem kaksne teksute in 4x vec fpsov kot pred 10imi leti.
Ja bo treba tudi placat pol.

Ce si si 10 let nazaj kupoval 500eur GPUje za vkurcu grafiko, ki je komaj gonil takratni crysis, ne vidim zakaj si danes nebi za 1000eur, ki komaj goni RT. Nekako zelo podobna situacija je.

Pa nagradno vprasanje, 2007 je izsel crysis, kdaj pa si dobil GPU za 200Eur, ki je gonil spil na 1080p in 100fps?


Kaj ima to veze? Demand po procesni moci je vedno lepo sovpadal s proizvodnjo graficnih cipov. Nvidii je bil isti iziv narest takrat GPU ki je gonil stvari na high kot danes. Danes imajo vecje tezave ker pada napredek procesne moci z leta v leto.

Ampak kaj ima to veze - vcasih je bil 720p, danes je 1440p al karkoli. Kolikor vem, se niso zaceli drasticno povecevati cipovja in povrsine v nadstropja, da bi bila proizvodna cena danasnjih gpujev drasticno vecja kot je to bilo pred le nekaj leti.

Sori, ampak ce sem takrat dal 300€ za 970 me ne bos preprical, da se mi danas za podoben performance (procentualno gledano) dal prakticno dvakrat toliko.

Raje eno nagradno vprasanje zate - koliko mislis, je proizvodni strosek enega 2080rtx danes npr.? Koliksno trgovsko marzo mislis, da nvidia pritisne na svoje izdelke?

m0LN4r je izjavil:

Mimgrede, ce ze po tisti sliki, danes dobis do 250 Eur ca. 8x Vecji Pixel Fillrate, 7x Vecji teksture rate, 5x Vec FP32 tjah. Sej vas razumem, vi bi meli 4K@60fps za 100eur.


Vcasih je 300 konjski ferari stal precej podobne denarje kot danes 720hp 488. A tu mora tudi cena zrasti za najmanj 2x toliko? A ti locis med napredkom tehnologije in ceno? Kaj je to masovna proizvodnja in kaj je to butik?

Sej pa trenutna graficna za 300 tudi goni vse na high, kaj te muci?

Nevem kaj ga muci, ce ze omenja 300eurov. Danes lahko z 300 evrov tudi spilas vse na high.

Njega muci bolj to, da se za 300eur mora v AAA igrah 2019 zadovoljiti z 1080p.

Rad bi 4x vecjo resolucijo in 2x vec fps za isto ceno, lol, be real

Ce bi bilo to tako simple, bi pa namesto Nvidije naredil nekdo drug ze zdavni, pa temu ni tako...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mr.B ::

m0LN4r je izjavil:

Meizu je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Meizu je izjavil:

Upper mid je 2060, ne se slepit. To da bi ti rad mel 500eur gpu za mid, se ne pomeni da je.


Kdo se slepi? 10 let nazaj si za 500eur imel high end grafiko. Ne se hecat.

In ja, zdej se pa najdite tisti, ki mi boste poksusali na vsak nacin razlozit kako je trenutna inflacija v ceni GPUjev upravicena.

Edit: Sploh ne rabimo gledat 10 let nazaj. Mojo GTX970 ki jo nucam se danes sem takrat kupil za nekaj cez 300eur.

Ja nekoc so bile tudi igre tako v kurcu graficno, da je bil 500eur gpu dovolj za tiste mizerne 720p resolucije. Danes bi pa imel 8x tolko pikslov, fotorealisticno grafiko, nevem kaksne teksute in 4x vec fpsov kot pred 10imi leti.
Ja bo treba tudi placat pol.

Ce si si 10 let nazaj kupoval 500eur GPUje za vkurcu grafiko, ki je komaj gonil takratni crysis, ne vidim zakaj si danes nebi za 1000eur, ki komaj goni RT. Nekako zelo podobna situacija je.

Pa nagradno vprasanje, 2007 je izsel crysis, kdaj pa si dobil GPU za 200Eur, ki je gonil spil na 1080p in 100fps?


Kaj ima to veze? Demand po procesni moci je vedno lepo sovpadal s proizvodnjo graficnih cipov. Nvidii je bil isti iziv narest takrat GPU ki je gonil stvari na high kot danes. Danes imajo vecje tezave ker pada napredek procesne moci z leta v leto.

Ampak kaj ima to veze - vcasih je bil 720p, danes je 1440p al karkoli. Kolikor vem, se niso zaceli drasticno povecevati cipovja in povrsine v nadstropja, da bi bila proizvodna cena danasnjih gpujev drasticno vecja kot je to bilo pred le nekaj leti.

Sori, ampak ce sem takrat dal 300€ za 970 me ne bos preprical, da se mi danas za podoben performance (procentualno gledano) dal prakticno dvakrat toliko.

Raje eno nagradno vprasanje zate - koliko mislis, je proizvodni strosek enega 2080rtx danes npr.? Koliksno trgovsko marzo mislis, da nvidia pritisne na svoje izdelke?

m0LN4r je izjavil:

Mimgrede, ce ze po tisti sliki, danes dobis do 250 Eur ca. 8x Vecji Pixel Fillrate, 7x Vecji teksture rate, 5x Vec FP32 tjah. Sej vas razumem, vi bi meli 4K@60fps za 100eur.


Vcasih je 300 konjski ferari stal precej podobne denarje kot danes 720hp 488. A tu mora tudi cena zrasti za najmanj 2x toliko? A ti locis med napredkom tehnologije in ceno? Kaj je to masovna proizvodnja in kaj je to butik?

Sej pa trenutna graficna za 300 tudi goni vse na high, kaj te muci?

Nevem kaj ga muci, ce ze omenja 300eurov. Danes lahko z 300 evrov tudi spilas vse na high.

Njega muci bolj to, da se za 300eur mora v AAA igrah 2019 zadovoljiti z 1080p.

Rad bi 4x vecjo resolucijo in 2x vec fps za isto ceno, lol, be real

Ce bi bilo to tako simple, bi pa namesto Nvidije naredil nekdo drug ze zdavni, pa temu ni tako...

tvoj komentar je velik nv marketig, kao AMD je kriv da lahko nv rece da kadarkoli lahko izda novo kartico. Potem pa taki debili kot ti navalijo nakupiti..
evo tu je test s spomladi 2012 https://www.anandtech.com/show/5699/nvi...

Zalostno je, da smo lahko leta 2012 lahko igrali z gtx 680 na max kvaliteti nad
80 fps pri 1080p, leta 2019 torej 7 let in ne vem koliko generacij kasneje to ni samoumevno pri 4k.
Sedaj pa svoje debilne argumente postavi v leto 2005 pa sporoci kako se je takrat igralo. ti dam pomoc
Without 4xAA (and without soft shadows), the 7800 GTX 512 dominates the single card arena. SLI lends a major boost to the game, but ~60fps at 2048x1536 is just not worth $1400 in our opinion.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

korenje3 ::



Slovenec na prvi strani produkta.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Meizu ::

Sej pa trenutna graficna za 300 tudi goni vse na high, kaj te muci?

Nevem kaj ga muci, ce ze omenja 300eurov. Danes lahko z 300 evrov tudi spilas vse na high.

Njega muci bolj to, da se za 300eur mora v AAA igrah 2019 zadovoljiti z 1080p.

Rad bi 4x vecjo resolucijo in 2x vec fps za isto ceno, lol, be real

Ce bi bilo to tako simple, bi pa namesto Nvidije naredil nekdo drug ze zdavni, pa temu ni tako...


Imam 1080p 32colski monitor, ki verjames ali ne, kljub temu da imam tudi retino macbooka, cisto zadovolji moje pikselske potrebe.

Ampak si zgresil point. Industrija raste z resolucijo tako kot vsa leta poprej. Ko so se pojavili prvi 1080p ekrani so nekateri mogoce se vedno igrali na katodne ekrane ali pa furali nek 17 incni al pa 19 incni ekran s 720p. Tvoj argument bi bil da bi morala nvidia tudi takrat za 1080p performans zaracunat jurja. Pa niso. Zakaj ze?

Jst ::

Problem, ki ga imamo nekateri ni v tem, da so grafe "drage", ampak v tem, da relativno z prejšnjimi generacijami, stanejo tudi do 2-4x več na FPS ali dodatni "bonus" za Freesync in HDR.

Recimo 2070, za katero sem dal prekletih ~570 EUR, pa zadeva glede na prejšno generacijo (1070), ne ponuja nekega preskoka v kvaliteti ali višjim FPSjem. Špili, ki so prej štekali na 4K, večina šteka tudi na 2070 - oziroma se sumljivo gibljejo okoli 60 FPS, kar mi ni všeč (zato znižam detajle). Imam 4K HDR monitor z Freesync z rangom 40 - 75 ampak ne morem skupaj uporabljati Freesync in HDR - thanks to nvidia. Zato raje uporabljam HDR in 60Hz. Malo me je zaneslo iz teme, ampak vseeno: če so že ponudili support za Freesync, zakaj so umetno omejili Ali Freesync ali HDR. Za 570 EUR.

Medtem pa uporabniki PS4 in Xbox uživajo podobno kvaliteto špilov, a njihova investicija je bila manj, kot pri PCju na dve leti oz. dve generaciji, kakor sem kupoval grafe zadnjih 15+ let.

Kdaj bi pričakoval? 1070/1080 so bile drage, a upravičeno - vsaj takšno je moje mnenje. 2070 in 2080 so pa drage samo zato, ker so lahko. Upam, da AMD z NAVIjem kaj podreza v GPU trg, da se cene stabilizirajo. Če sem pošten, je zame 2070 vredna 350, največ 400 EUR. Ko so 1000 EUR Titana zamenjali z "Ti" verzijo, če vam to ne da za misliti, potem pa veselo kupujte najdražje grafe, racionalni kupci pa pač primerjamo kaj dobimo za vložen denar.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeone RX 5500 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
969997 (7241) Mr.B
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26745734 (38968) Glugy
»

Nvidia odgovarja AMDju s karticami Geforce RTX Super (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10019808 (16436) m0LN4r
»

AMD najavil Ryzene 3000 in Radeone 5000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
12633066 (26653) Predator X

Več podobnih tem