» »

Nakup in montaža letnih pnevmatik

Nakup in montaža letnih pnevmatik

Raindancer ::

Pozdravljeni,

ker so letne pnevmatike na mojem avtu izrabljene, se rabijo nove.

Trenutno imam ugledane Bridgestone Turanza T005 na platiščih, kiernaj bi bile kvalitetne (dobre vozne lastnosti na suhi in mokri podlagi) in se dolgo obdržale. Ker se gre za nakup pnevmatik preko spleta, me zanima, kakšne so vaše izkušnje pri tem. Kje kupiti, da bo dobra kvaliteta, pnevmatike dovolj mlade in dobra cena?

Kot drugo varianto razmišljam za nakup in montažo prek AMZS. Kakšne izkušnje imate z njimi?

Hvala za odgovore in lep pozdrav,

Raindancer

korenje3 ::

Kupi najcenejše in bodo čisto dovolj dobre. Nove gume so vse dobre z oprijemom.

Razlike se začnejo opažat ko imaš težji avto, športni avto, vožnja po mokrem cestišču...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Ganon ::

Zakaj pa nakup preko spleta? Pokliči več vulkanizerjev in vprašaj za ceno.

darkolord ::

korenje3 je izjavil:

Kupi najcenejše in bodo čisto dovolj dobre. Nove gume so vse dobre z oprijemom.

Razlike se začnejo opažat ko imaš težji avto, športni avto, vožnja po mokrem cestišču...
A vožnja po dežju se ti zdi nekaj zelo neobičajnega?

bambam20 ::

Ganon je izjavil:

Zakaj pa nakup preko spleta? Pokliči več vulkanizerjev in vprašaj za ceno.


Ne splača se kupovat pri vulkanizerjih, ker niso s cenami konkurenčni. Vulkaizerju pelješ gume premontirat, centrirat in ne kupovat gum.

korenje3 ::

darkolord je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Kupi najcenejše in bodo čisto dovolj dobre. Nove gume so vse dobre z oprijemom.

Razlike se začnejo opažat ko imaš težji avto, športni avto, vožnja po mokrem cestišču...
A vožnja po dežju se ti zdi nekaj zelo neobičajnega?


Če voziš po predpisih ne boš imel problemov z vožnjo po dežju, tudi z gumami brez profila.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

kow ::

Morda. Vendar vcasih pride kaksna nepricakovana situacija. Morda komu posodis avto. Kdo ve.

bambam20 ::

korenje3 je izjavil:



Če voziš po predpisih ne boš imel problemov z vožnjo po dežju, tudi z gumami brez profila.



Z izstrošenimi gumami boš imel problem z vožnjo in boš moral vozit močno pod omejitvijo skozi ovinke , ko je mokra cesta.

Groot ::

Sam imam zelo dobre izkušnje z gumax.si. Cena je bila najbolj ugodna in še dostava na dom. Vsekakor pa prej še pokliči in povprašaj katero dot številko imajo gume, da preveriš starost.

K0l1br1 ::

bambam20 je izjavil:

Ganon je izjavil:

Zakaj pa nakup preko spleta? Pokliči več vulkanizerjev in vprašaj za ceno.


Ne splača se kupovat pri vulkanizerjih, ker niso s cenami konkurenčni. Vulkaizerju pelješ gume premontirat, centrirat in ne kupovat gum.

V bistvu imajo nižje cene na komad, poleg tega je premontaža 0 EUR. Še nisem kupil preko spleta ugodneje in preko spleta gum sploh ne kupujem več.

Xserces ::

Sam sem jih naročil kar prek enaa.si ker so imeli dobro ceno. Drugače sem jih jemal pri eurotonu. Je bilo vedno vse ok
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Ganon ::

bambam20 je izjavil:

Ganon je izjavil:

Zakaj pa nakup preko spleta? Pokliči več vulkanizerjev in vprašaj za ceno.


Ne splača se kupovat pri vulkanizerjih, ker niso s cenami konkurenčni. Vulkaizerju pelješ gume premontirat, centrirat in ne kupovat gum.


Po mojih izkušnjah so. Poleg tega dobiš vse v kompletu (pnevmatike + montaža) in je še ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

bambam20 ::

K0l1br1 je izjavil:


V bistvu imajo nižje cene na komad, poleg tega je premontaža 0 EUR. Še nisem kupil preko spleta ugodneje in preko spleta gum sploh ne kupujem več.



Nimam izkušenj, da bi mi kakšen vulkanizer častil montažo oz. premontažo ob nakupu pnevmatik. Morad je to pri dražjih pnevmatikah 17, 18 col.

K0l1br1 ::

16 col, 15 col... vseeno je in še cenejše so kot preko spleta.

bambam20 ::

K0l1br1 je izjavil:

16 col, 15 col... vseeno je in še cenejše so kot preko spleta.



To ti praviš. Jaz nimam takšnih izkušenj, da bi men kakšen vulanizer ponudil ceneje isto znamko gum, kot so preko spleta in mi zraven podaril še brezplačno montažo pnevmatik.

bobby ::

Kriterij 1: Ce guma ni vsaj med top 5imi za mojo dimenzijo po vecih testih, adac je visoko na tem apisku, potem jih tud povoham ne.
K2: delam po 30k na leto, torej gume kupujem za max 3 sezone, pol so za kanto ali idiota na bolhi
K3: ko hocem zavirat, ma da primejo po auhem al pa po mokrem, me ne zanima
K4: cena, ce je guma ocenjena pri vecih za nianso bolje kot druga in je drazja za 10eur, me ne zanima, varnost najprej, 40eur lahko kje drugje prisparam kot pei tem, da so otroc brez fotra ali boh ne daj, da sem invalid.

K5: gume in zavore se ne skrtari, ne glede na to, ali je 10k na leto ali 40k. Ko se bos hotel ustavit, si v vseh pogledih ti kriv-izbira, skrtuh, vpliv forumov, idiotizem, LENOBA, DA BI SE SAM POZANIMAL.

K5: ptemontaza in centriranje, 30min dela za nekoga, ki ima orodje in znanje, da je narejeno, kot mora bit, ce tudi tu skrtaris, ni ti pa tezko dat za rundo, ki je 20eur, si si sam kriv pri potwncialnek crash testu v bodoce.

K6: sem kaj spustil? Ja skrtari kje drugje, kjer varnost nima ne primarnega ne sekundarnega pomena.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

radmannsdorf ::

Jaz sem jih nazadnje kupil pri tem modelu v Lj, je imel najcenejšo ceno za tiste gume ki sem jih hotel.
Avtogume Nikola Vujasinović s.p.
Page: https://www.gume-pnevmatike.com/

bbbbbb2015 ::

Raindancer je izjavil:

Pozdravljeni,

ker so letne pnevmatike na mojem avtu izrabljene, se rabijo nove.

Trenutno imam ugledane Bridgestone Turanza T005 na platiščih, kiernaj bi bile kvalitetne (dobre vozne lastnosti na suhi in mokri podlagi) in se dolgo obdržale. Ker se gre za nakup pnevmatik preko spleta, me zanima, kakšne so vaše izkušnje pri tem. Kje kupiti, da bo dobra kvaliteta, pnevmatike dovolj mlade in dobra cena?

Kot drugo varianto razmišljam za nakup in montažo prek AMZS. Kakšne izkušnje imate z njimi?

Hvala za odgovore in lep pozdrav,

Raindancer


Pasti kupovanja preko Interneta vseeno so. To je menda jasno.

Zgodi se ti lahko naslednje:
- lahko kupiš gumo, ko je leto dni ležala v skladišču, je v bistvu leto dni stara, tebi jo prodajo kot novo.Zdaj eni pravijo, da to eno leto ni problem, če je bila guma na temnem, hladnem in suhem. Jaz sem kupil ene zimske gume, zelo poceni, bile so eno leto stare, narejene v Srbiji. Firme se več ne spomnim.

- lahko kupiš modelsko leto staro gumo. Michelin je imel dolgo časa te fore. Ne kupujem več njihovih gum, ker sem avto, ki je imel samo njihove gume - Renault Grand Espace) - prodal. Vem, da sem jaz kupil enkrat neke Fulda, moj šef pa tudi. Jaz sem imel Vectro, on Mondea. Isti tip. Jaz pri vulkanizerju, on na Internetu. Primerjava gume, oba sva imela 185 širine, profil gum *povsem* različen. Kako je to mogoče, ne vem. Vulkanizer mi je pojasnil, da on dobiva *nove* pravkar *narejene* gume od generalnega zastopnika. Da je pa profil gum od mojega šefa bil v uporabi 3-4 leta nazaj.

- se je pa to zgodilo na enem službenem Cliu. Gumo razneslo do nespoznavnosti. Gremo na servis, isti model, ista dimenzija, isto vse. Profil povsem različen. Pač smo morali menjati vse štiri, namesto ene.

- ta je najbolj krvava. Jaz sem gume kupoval na avtoservisu. Michelin Primergy se mi zdi, Made in France. Nakar sem začel šparati in sem kupil iste Michelinove preko pocenigume.si ali nekaj takega. Dobil sem isto Primergy made in Spain. S temi sem imel težave. Guma se mi je nekako stopničasto obrabljala, pa sem jo moral zamenjati še preden so se potrošile. Potem sem kupil še ene, tudi preko pocenigume.si, izven sezone,pa sem dobil Made in France. S temi ni bilo težav.

Dejansko kupujem sedaj gume samo preko Interneta. Vseeno pač je včasih nekaj, zaradi česar je guma sumljivo poceni, ker je pač ne vidiš.

starfotr ::

Gume se kupi pri preverjenih prodajalcih.

Ne vem, kaj vam je. Če želite poceni gume, se vozite s kolesom ali javnim prevozom. Čevlji, gume za kolo, vozovnica, vse to je ceneje.

Zavedati se je treba, da avto je strošek. Če ga niste sposobni vzdrževat s top gumami in deli, potem ni avto za vas in vaš žep. Žal.

Jaz kupujem gume preko spleta, nato pa grem do vulkanizerja, da jih premontira. Testov ne gledam, ker so brez veze, na vrh pride kar ena xy firma,se vidi, da je plačano, nateg, brezveze. Izberem renomirano firmo in ni nikoli težav, ne pa neke kitajske ali podobne.

Proizvajalci imajo več tovarn po svetu. In tudi več različnih profilov. Meni je vseeno kak je profil in kje je narejeno, če služi svojemu namenu. In to, da je profil izpred 4 let. Who cares. A imaš avto tudi vedno najnovejši model?

grimisbackyo ::

korenje3 je izjavil:

Če voziš po predpisih ne boš imel problemov z vožnjo po dežju, tudi z gumami brez profila.

Kakšni pa so ti predpisi in kdo točno predpiše kako ti voziš? Ker če je ta predpis samo max 90, s to hitrostjo lahko letiš ven iz marsikakega ovinka.
Jaz sem bil v enem desnem ovinku včeraj že zelo na meji pri samo 100km/h, pa je bila cesta povsem suha. Nisem ga mogel zvozit po notranji strani, mi je pa še uspelo bolj proti sredini ceste.
Se komot zgodi če enega prehitevaš, se hočeš še mal dokazat le temu, da se da peljati precej hitreje in imaš potem preveliko vstopno hitrost. Noter sem imel verjetno 120, 100 je bilo po zaviranju.
Na splošno je pot po stari cesti do Kranja zelo pestra, pa to je bila ura 13:30, se pravi še krepko pred 14-to uro. Da ne bo kdo rekel da sem bil nestrpen, tako strpen nisem bil še nikoli, sem se sigurno 2/3 poti peljal v kolonah. Kdaj v takih kolonah prehiteti moraš imeti pa zelo dobro predsojo.
Tako kot vozijo ostali pa varnega prehitevanja ni, ker je tudi na njih da ti omogočijo prehitevanje.
Prehitel sem jih ene 15 v obe smeri, dalo bi se tudi 25, ampak ne vem če bi potem sedaj tole pisal. Max na eni ravnini tudi 160, čez dve naselji 100, ne vem kje so policaji.
Drugih nisem videl prehitevati niti enega, tako da ste lahko srečni da vsaj ostali vozijo počasi, takih kot sem jaz je pa samo eden na 10.000, se pravi 100 v celi SLO.
Eden je bil smešen, smo bili že tako v koloni z nekje 50, pa je še ostal precej za mano in vlekel svojo kolono z nekje 35. Ne vem kaj je bilo z njim narobe, ampak jaz bi rekel da je lovil porabo 5,0, če je imel 1.0 bencinarja (Ford Mondeo).
Ali pa en kombi, smo šli 80, on naredil svojo kolono pri 70. WTF da ne moreš potegnit na tempo ostalih, kot da bi prevažal porcelan, ne vidim drugega razloga zakaj eni to delajo.

Long story short, če že moraš nujno v Kranj, bolje da reskiraš tistih 150EUR in greš po AC (ne garantiram da ga tam ne bi sral, recimo 100 na levem pasu ne bi dolgo trpel), saj če greš dol že na Brezjah, še nisem videl da bi tam stali. Ker stara cesta ni prevozna niti med nešihtovskimi urami, pa nešteto kolesarjev, tovornjak se pa tudi vedno najde kak.
Časovno je sicer isti shit, se ne gre za to, 30min če voziš v kolonah, 25min če si na cesti kolikor toliko sam. Ampak vožnja 60 na odprtih cestah kjer se da drugače vozit 120 te res ubija. Iz Kranja do Naklega 80 je še sprejemljivo, vsaj nazajgrede smo šli tolk. Proti Kranju pa ne vem kdaj sem se nazadnje peljal več kot 60, edino s prehitevanji, ampak tako malo prometa je malokrat.
Problem je, ker tudi če slučajno ni nobenega tovornjaka, se vedno najde folk, ki se dejansko vozi tako počasi.
Tako da če bom kdaj proti Kranju imel prosto pot, bom sigurno izkoristil da potegnem do 160. Za nasprotni promet se ni za bat, ker kot sem rekel prehitevam v SLO samo še jaz in še enih max 100. Mislim redno, ne en avto na vsakih 1000km. Kdaj ste nazadnje videli koga?

Zgodovina sprememb…

Scorpy84 ::

korenje3 je izjavil:

darkolord je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Kupi najcenejše in bodo čisto dovolj dobre. Nove gume so vse dobre z oprijemom.

Razlike se začnejo opažat ko imaš težji avto, športni avto, vožnja po mokrem cestišču...
A vožnja po dežju se ti zdi nekaj zelo neobičajnega?


Če voziš po predpisih ne boš imel problemov z vožnjo po dežju, tudi z gumami brez profila.


Mislim... upam da se s takim avtom se ne voziš okoli, oziroma, še raje upam da nimaš avta.

Miha 333 ::

Mislim, kakšna znanost. Pogledaš zadnje teste (ADAC, AMZS) in izmed tistih z oznako vsaj priporočljivo in brez večjih slabosti na mokrem izbereš nekaj cenovno ugodnega. Izbire med ustreznimi je več kot dovolj.

louser ::

Jaz sem naročil pri Popgom
Okoliški vulkanizerji so mi hoteli vsi na gumo kasirati od 8 do 15 EUR več

bambam20 ::

louser je izjavil:

Jaz sem naročil pri Popgom
Okoliški vulkanizerji so mi hoteli vsi na gumo kasirati od 8 do 15 EUR več



Kako, če so gume pri vulkanizerjih najcenejše.

SaXsIm ::

radmannsdorf je izjavil:

Jaz sem jih nazadnje kupil pri tem modelu v Lj, je imel najcenejšo ceno za tiste gume ki sem jih hotel.
Avtogume Nikola Vujasinović s.p.
Page: https://www.gume-pnevmatike.com/


S tem vulkanizerjem imam tudi sam OK izkušnje, sem pri njemu kupil platišča in pnevmatike. Cenovno je bilo OK, časovno tudi, storitev pa je bila tudi opravljena OK (senzorske ventile sem prinesel sabo). Sem pa pred tem naročil pri Bartogu preko spletne trgovine - obupna podpora, informacije ki jih imajo objavljene na spletu, ne držijo - na koncu sem nakup preklical, na vračilo denarja sem čakal več kot en teden.
SaXsIm

jero_no1 ::

bobby je izjavil:

Kriterij 1: Ce guma ni vsaj med top 5imi za mojo dimenzijo po vecih testih, adac je visoko na tem apisku, potem jih tud povoham ne.
K2: delam po 30k na leto, torej gume kupujem za max 3 sezone, pol so za kanto ali idiota na bolhi
K3: ko hocem zavirat, ma da primejo po auhem al pa po mokrem, me ne zanima
K4: cena, ce je guma ocenjena pri vecih za nianso bolje kot druga in je drazja za 10eur, me ne zanima, varnost najprej, 40eur lahko kje drugje prisparam kot pei tem, da so otroc brez fotra ali boh ne daj, da sem invalid.

K5: gume in zavore se ne skrtari, ne glede na to, ali je 10k na leto ali 40k. Ko se bos hotel ustavit, si v vseh pogledih ti kriv-izbira, skrtuh, vpliv forumov, idiotizem, LENOBA, DA BI SE SAM POZANIMAL.

K5: ptemontaza in centriranje, 30min dela za nekoga, ki ima orodje in znanje, da je narejeno, kot mora bit, ce tudi tu skrtaris, ni ti pa tezko dat za rundo, ki je 20eur, si si sam kriv pri potwncialnek crash testu v bodoce.

K6: sem kaj spustil? Ja skrtari kje drugje, kjer varnost nima ne primarnega ne sekundarnega pomena.


Amen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777923 (48705) slemarko
»

Gume prek spleta ali klasično?

Oddelek: Na cesti
3915240 (13716) Olórin
»

Zamenjati ali ne zamenjati stare pnevmatike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10534754 (32347) GrimReaper
»

gume nove letne ok? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13724192 (21558) krneki0001
»

Zimske gume poleti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11333036 (30177) SuperVeloce

Več podobnih tem