» »

Gume prek spleta ali klasično?

Gume prek spleta ali klasično?

Altima ::

Zanimiva primerjava pred nakupom gum med spletno trgovino in običajnimi vulkoti. internetna trgovina sploh ni nujno cenejša...

Olórin ::

cene preko spleta so včasih res cenejše ampak cene pri vulkanizerjih imajo pogosto v ceno vštete še cene montaže gum.

Aston_11 ::

Res je. Mene je lani vulkanizer izsmejal in mi povedal, da bi mi jih dal za nižjo ceno kot na spletu in še montažo bi imel. Letos sem šel direkt k njemu in nisem niti gledal po spletu. 65 EUR za 205-55-16, 55 EUR za 195-xx-15, Goodyear. Mi je čist ok, ni rablo delat znanosti po netu. Za gotovino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Sami ::

Aston_11 je izjavil:

Res je. Mene je lani vulkanizer izsmejal in mi povedal, da bi mi jih dal za nižjo ceno kot na spletu in še montažo bi imel. Letos sem šel direkt k njemu in nisem niti gledal po spletu. 65 EUR za 205-55-16, 55 EUR za 195-xx-15, Goodyear. Mi je čist ok, ni rablo delat znanosti po netu. Za gotovino.


Za katere Goodyearke pa gre? Ker so nekam poceni....j

Jaz sem dal za 4X Goodyear efficientgrip performance 195/55/16 430EUR (z montažo), kar je bilo tudi poceni glede na ostale spletne trgovine.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Aston_11 ::

Goodyear efficientgrip performance, pa ne zajebavam, which is strange, ker internet pravi, da so okrog 55 EUR, kar pomeni, da sem jaz dal ok, ti pa nekam dosti. Mogoče imaš kakšen višji hitrostni razred.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Sami ::

Aston_11 je izjavil:

Goodyear efficientgrip performance, pa ne zajebavam.


Enostavne ne verjamem, ker sem preiskal vse spletne in fizične trgovine (v okolici in lj) pa jih ceneje z montažo nisem našel :)

Razen, če imaš kak starejši letnik ali hitrostni razred.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Aston_11 ::

Sem zgruntal - ti imaš - 55-16.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Sami ::

Aston_11 je izjavil:

Sem zgruntal - ti imaš - 55-16.


Ja, ravno brskam in jih pod 88EUR/kom ne najdem, potem pa še montaža in smo tam tam, lani pa so bile še par EUR dražje.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Aston_11 ::

Recimo take http://www.ceneje.si/Izdelek/3368131/av...

sem danes dobil za 65 EUR.

Sami ::

Aston_11 je izjavil:

Recimo take http://www.ceneje.si/Izdelek/3368131/av...

sem danes dobil za 65 EUR.


Vidim, jaz imam tako "nevsakdanjo" dimenzijo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

jeklo ::

Jaz vzamem pri vulkanizerju. Tudi letos sem jih. In cena je ponavadi ista oz podobna kot na spletu. S tem da ti po spletu lahko pošljejo gume s starim dotom in imaš potem dodatno delo z vračilom pri vulkanizerju pa gumo vidiš.

Matej_K ::

Aston_11 je izjavil:

Sem zgruntal - ti imaš - 55-16.

Tudi jaz imam to dimenzijo 195/55/16 in se mi zdi kot da je to najdražja dimenzija :-)
... .. .

msjr ::

Tudi jaz vzamem pri vulkanizerju, ki mi da popust na menjavo. Kolega jih kupuje na netu in jih dobi za okoli 10 eur ceneje, s tem da jih dobi v firmo in jih potem še vozi do vulkanizerja, tam plača celotne stroške menjave in sva na istem.

S tem da se zapeljem jaz do lokalca, počakam 20 minut in sem fertik, on pa dva tedna gleda alerte, čekira forume, računa stroške dostave in ima res projekt.

LJ4L ::

Vulkanizer FTW :D ponavadi pride še ceneje kot prek spleta.. pa še hitreje je in strokovnjak ti zamenja takoj ko kupiš (večinoma že všteto v ceno).
LP from LJ

mitja73 ::

Gume so neprimerne za spletno prodajo, ker praktično vsi imajo zaradi drugih izdelkov brezplačno dostavo. Pri gumah pa je to zaradi teže in volumna in relativno majhne vrednosti minus, ker free dostava preveč zviša ceno.

bambam20 ::

Sami je izjavil:


Za katere Goodyearke pa gre? Ker so nekam poceni....j

Jaz sem dal za 4X Goodyear efficientgrip performance 195/55/16 430EUR (z montažo), kar je bilo tudi poceni glede na ostale spletne trgovine.


Tole je pa blazno drago za 16 col gume.

driver_x ::

kje pa kupujete gume v tujini?

Olórin ::

bambam20 je izjavil:

Sami je izjavil:


Za katere Goodyearke pa gre? Ker so nekam poceni....j

Jaz sem dal za 4X Goodyear efficientgrip performance 195/55/16 430EUR (z montažo), kar je bilo tudi poceni glede na ostale spletne trgovine.


Tole je pa blazno drago za 16 col gume.


ima pač čudno dimenzijo. Za njegov avto stane 1 guma okoli 90 EUR (recimo Nokian WR D3). Kar še vedno nanese 360 EUR+ montaža, kar je dosti manj od njegovih 430 EUR.

To so stvari, ki se jih preveri pred nakupom avta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

bambam20 ::

Olórin je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Sami je izjavil:


Za katere Goodyearke pa gre? Ker so nekam poceni....j

Jaz sem dal za 4X Goodyear efficientgrip performance 195/55/16 430EUR (z montažo), kar je bilo tudi poceni glede na ostale spletne trgovine.


Tole je pa blazno drago za 16 col gume.


ima pač čudno dimenzijo. Za njegov avto stane 1 guma okoli 90 EUR (recimo Nokian WR D3). Kar še vedno nanese 360 EUR+ montaža, kar je dosti manj od njegovih 430 EUR.

To so stvari, ki se jih preveri pred nakupom avta.



To je še vedno predrago za tako ozko gumo. Nima veze , če je 16 colska.

Olórin ::

je predrago ampak takšna je pač cena. to se preveri pred nakupom vozila, da ne plačaš v nekaj letih lastništva vozila še dosti dražji avto zraven.
200 EUR razlike na komplet gum, torej 400 EUR na menjavo letnih in zimskih gum razlike. V 10 letih torej vsaj 1200 EUR razlike. Torej 1200 EUR boljši avto bi lahko kupil z bolj optimalnimi gumami.

Ali pa šel na dopust na Maldive (ki so iz nekega razloga postali popularna destinacija, god knows why). Ampak je šel ta denar za gume.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Sami ::

bambam20 je izjavil:

Olórin je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Sami je izjavil:


Za katere Goodyearke pa gre? Ker so nekam poceni....j

Jaz sem dal za 4X Goodyear efficientgrip performance 195/55/16 430EUR (z montažo), kar je bilo tudi poceni glede na ostale spletne trgovine.


Tole je pa blazno drago za 16 col gume.


ima pač čudno dimenzijo. Za njegov avto stane 1 guma okoli 90 EUR (recimo Nokian WR D3). Kar še vedno nanese 360 EUR+ montaža, kar je dosti manj od njegovih 430 EUR.

To so stvari, ki se jih preveri pred nakupom avta.



To je še vedno predrago za tako ozko gumo. Nima veze , če je 16 colska.


Halo :D dimenzija je 195/55/16, cena za tako dimenzijo je pač takšna....195/65/16 je že dosti ceneje. Najdi mi točno to gumo ceneje kot 85-90EUR....vem da je Nokian cenejša, sem pač hotel Goodyear, imam odlične izkušnje s to gumo, tudi ocenjena je super.

Če hočeš to gumo pač plačaš to ceno, imaš pa seveda dosti cenejše....stvar posameznikove izbire.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

bambam20 ::

Sami je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Olórin je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Sami je izjavil:


Za katere Goodyearke pa gre? Ker so nekam poceni....j

Jaz sem dal za 4X Goodyear efficientgrip performance 195/55/16 430EUR (z montažo), kar je bilo tudi poceni glede na ostale spletne trgovine.


Tole je pa blazno drago za 16 col gume.


ima pač čudno dimenzijo. Za njegov avto stane 1 guma okoli 90 EUR (recimo Nokian WR D3). Kar še vedno nanese 360 EUR+ montaža, kar je dosti manj od njegovih 430 EUR.

To so stvari, ki se jih preveri pred nakupom avta.



To je še vedno predrago za tako ozko gumo. Nima veze , če je 16 colska.


Halo :D dimenzija je 195/55/16, cena za tako dimenzijo je pač takšna....195/65/16 je že dosti ceneje. Najdi mi točno to gumo ceneje kot 85-90EUR....vem da je Nokian cenejša, sem pač hotel Goodyear, imam odlične izkušnje s to gumo, tudi ocenjena je super.

Če hočeš to gumo pač plačaš to ceno, imaš pa seveda dosti cenejše....stvar posameznikove izbire.


Ja. Zgledaš, da imaš preveč denarja za metanje stran. Sej hvala bogu, da tud takšni obstajate.

Sami ::

bambam20 je izjavil:

Sami je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Olórin je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Sami je izjavil:


Za katere Goodyearke pa gre? Ker so nekam poceni....j

Jaz sem dal za 4X Goodyear efficientgrip performance 195/55/16 430EUR (z montažo), kar je bilo tudi poceni glede na ostale spletne trgovine.


Tole je pa blazno drago za 16 col gume.


ima pač čudno dimenzijo. Za njegov avto stane 1 guma okoli 90 EUR (recimo Nokian WR D3). Kar še vedno nanese 360 EUR+ montaža, kar je dosti manj od njegovih 430 EUR.

To so stvari, ki se jih preveri pred nakupom avta.



To je še vedno predrago za tako ozko gumo. Nima veze , če je 16 colska.


Halo :D dimenzija je 195/55/16, cena za tako dimenzijo je pač takšna....195/65/16 je že dosti ceneje. Najdi mi točno to gumo ceneje kot 85-90EUR....vem da je Nokian cenejša, sem pač hotel Goodyear, imam odlične izkušnje s to gumo, tudi ocenjena je super.

Če hočeš to gumo pač plačaš to ceno, imaš pa seveda dosti cenejše....stvar posameznikove izbire.


Ja. Zgledaš, da imaš preveč denarja za metanje stran. Sej hvala bogu, da tud takšni obstajate.


Glej...prej sem imel Goodyear excellence istega cenovnega razreda, guma je bila ODLIČNa, matral sem jo 5let (90.000km prevoženih z gumo) pa bi še mogoče bila za eno sezono, zame kvaliteta gume pomembna, saj je to edino kar ima stik z voziščem, eni pa pač na tem šparajo....žal.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Olórin ::

ne, govora je o tem da si kupil slab avto s predragimi gumami. ali pa bi na tvoj avto montiral druga platišča s cenejšimi gumami.

bi moral bolje izbrat. mečeš denar skozi okno.

205/55 16 V = goodyear 70 EUR
195/65 R15 = goodyear 65 EUR

tvoja dimeznija:
195/55 r16 = goodyera 105 EUR

Lepo sicer da obstajate ljudje, ki vam ni mar da na 1 menjavo vseh zimskih in letnih gum vržete skozi okno 300-400 EUR (torej plačate 860 EUR namesto 560EUR), ki bi jih lahko porabili drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Sami ::

Olórin je izjavil:

ne, govora je o tem da si kupil slab avto s predragimi gumami. ali pa bi na tvoj avto montiral druga platišča s cenejšimi gumami.

bi moral bolje izbrat. mečeš denar skozi okno.

205/55 16 V = goodyear 70 EUR
195/65 R15 = goodyear 65 EUR

tvoja dimeznija:
195/55 r16 = goodyera 105 EUR

Lepo sicer da obstajate ljudje, ki vam ni mar da na 1 menjavo vseh zimskih in letnih gum vržete skozi okno 300-400 EUR (torej plačate 860 EUR namesto 560EUR), ki bi jih lahko porabili drugače.


Ta dimenzija je na letnih alu feltnah...original Opel, zimske pa imam seveda na jeklenih platiščih 185/60/15.

Pač tako je, ne bom pa avta menjal zaradi tega :D, pač na vsake 5let bom dal 100EUR več za kvalitetne gume :D

Če pa je nekaterim škoda denarja za dobre gume imaš pa še vedno na voljo kitajce za 1/3 denarja normalnih gum, po dežju boš kar plesal :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

krnekaj ::

pa ne bi kdo razmislil in probal homologirat dimenzijo gum, ki je cenejša.... ?

Strošek homologacije ca. 30 - 40 eur... certifikate dajejo proizvajalci platišč......

Olórin ::

Sami je izjavil:

Olórin je izjavil:

ne, govora je o tem da si kupil slab avto s predragimi gumami. ali pa bi na tvoj avto montiral druga platišča s cenejšimi gumami.

bi moral bolje izbrat. mečeš denar skozi okno.

205/55 16 V = goodyear 70 EUR
195/65 R15 = goodyear 65 EUR

tvoja dimeznija:
195/55 r16 = goodyera 105 EUR

Lepo sicer da obstajate ljudje, ki vam ni mar da na 1 menjavo vseh zimskih in letnih gum vržete skozi okno 300-400 EUR (torej plačate 860 EUR namesto 560EUR), ki bi jih lahko porabili drugače.


Ta dimenzija je na letnih alu feltnah...original Opel, zimske pa imam seveda na jeklenih platiščih 185/60/15.

Pač tako je, ne bom pa avta menjal zaradi tega :D, pač na vsake 5let bom dal 100EUR več za kvalitetne gume :D

Če pa je nekaterim škoda denarja za dobre gume imaš pa še vedno na voljo kitajce za 1/3 denarja normalnih gum, po dežju boš kar plesal :D


Jaz imam vedno najdražje in najkvalitetnejše gume na mojem avtu, ki so še vedno cenejše od tvojih average gum.

Poanta je da kupiš avto, ki ima homologirano dimenzijo gum ki je v splošni uporabi in bodo gume poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

krnekaj ::

no hočem reči, da ni nujno da slovenski uvoznik homologira vse dimenzije... zato pa je za pogledat kaj imajo v tujini homologirano in dobiš TUV in to pri nas urediš; strošek homologacije je ponavadi cena razlike pri 1 gumi.... na dolgi rok se to ziher splača

Sami ::

Olórin je izjavil:

Sami je izjavil:

Olórin je izjavil:

ne, govora je o tem da si kupil slab avto s predragimi gumami. ali pa bi na tvoj avto montiral druga platišča s cenejšimi gumami.

bi moral bolje izbrat. mečeš denar skozi okno.

205/55 16 V = goodyear 70 EUR
195/65 R15 = goodyear 65 EUR

tvoja dimeznija:
195/55 r16 = goodyera 105 EUR

Lepo sicer da obstajate ljudje, ki vam ni mar da na 1 menjavo vseh zimskih in letnih gum vržete skozi okno 300-400 EUR (torej plačate 860 EUR namesto 560EUR), ki bi jih lahko porabili drugače.


Ta dimenzija je na letnih alu feltnah...original Opel, zimske pa imam seveda na jeklenih platiščih 185/60/15.

Pač tako je, ne bom pa avta menjal zaradi tega :D, pač na vsake 5let bom dal 100EUR več za kvalitetne gume :D

Če pa je nekaterim škoda denarja za dobre gume imaš pa še vedno na voljo kitajce za 1/3 denarja normalnih gum, po dežju boš kar plesal :D


Jaz imam vedno najdražje in najkvalitetnejše gume na mojem avtu, ki so še vedno cenejše od tvojih average gum.

Poanta je da kupiš avto, ki ima homologirano dimenzijo gum ki je v splošni uporabi in bodo gume poceni.


Poglej...zelo sem vesel zate, če bi hotel bi homologiral drugo dimenzijo, ampak je ne bom....195 širine mi je ravno idealno in tudi priporočeno s strani proizvajalca avtomobila, več niti nočem zaradi porabe.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

bambam20 ::

Sami je izjavil:

Olórin je izjavil:

Sami je izjavil:

Olórin je izjavil:

ne, govora je o tem da si kupil slab avto s predragimi gumami. ali pa bi na tvoj avto montiral druga platišča s cenejšimi gumami.

bi moral bolje izbrat. mečeš denar skozi okno.

205/55 16 V = goodyear 70 EUR
195/65 R15 = goodyear 65 EUR

tvoja dimeznija:
195/55 r16 = goodyera 105 EUR

Lepo sicer da obstajate ljudje, ki vam ni mar da na 1 menjavo vseh zimskih in letnih gum vržete skozi okno 300-400 EUR (torej plačate 860 EUR namesto 560EUR), ki bi jih lahko porabili drugače.


Ta dimenzija je na letnih alu feltnah...original Opel, zimske pa imam seveda na jeklenih platiščih 185/60/15.

Pač tako je, ne bom pa avta menjal zaradi tega :D, pač na vsake 5let bom dal 100EUR več za kvalitetne gume :D

Če pa je nekaterim škoda denarja za dobre gume imaš pa še vedno na voljo kitajce za 1/3 denarja normalnih gum, po dežju boš kar plesal :D


Jaz imam vedno najdražje in najkvalitetnejše gume na mojem avtu, ki so še vedno cenejše od tvojih average gum.

Poanta je da kupiš avto, ki ima homologirano dimenzijo gum ki je v splošni uporabi in bodo gume poceni.


Poglej...zelo sem vesel zate, če bi hotel bi homologiral drugo dimenzijo, ampak je ne bom....195 širine mi je ravno idealno in tudi priporočeno s strani proizvajalca avtomobila, več niti nočem zaradi porabe.



5 litrov višjo boš imel.

PandaFlow2 ::

Jaz vzamem pri vulkanizerju. Tudi letos sem jih. In cena je ponavadi ista oz podobna kot na spletu. S tem da ti po spletu lahko pošljejo gume s starim dotom in imaš potem dodatno delo z vračilom pri vulkanizerju pa gumo vidiš.


Ali pa vzameš najnovejši model pnevmatike in ti ne morejo poslati starih gum. Lani jeseni sem vzel Goodyear Ultragrip 9 pri Mimovrste in dobil 3 tedne stare...

Olórin ::

PandaFlow2 je izjavil:

Jaz vzamem pri vulkanizerju. Tudi letos sem jih. In cena je ponavadi ista oz podobna kot na spletu. S tem da ti po spletu lahko pošljejo gume s starim dotom in imaš potem dodatno delo z vračilom pri vulkanizerju pa gumo vidiš.


Ali pa vzameš najnovejši model pnevmatike in ti ne morejo poslati starih gum. Lani jeseni sem vzel Goodyear Ultragrip 9 pri Mimovrste in dobil 3 tedne stare...


če je malo stara to ni noben problem, če je pravilno skladiščena. Pravilno skladiščena guma je lahko stara 5 let in se proda kot nova.

TehDucky ::

Isti "problem" kot Sami, 195/55/16. Alu platišča na 2007 Seat Ibiza. Nujno rabil gume, ker se nisem več počutil varnega na dežju (prve gume na avtomobilu, jaz ga imam 1 leto). Pa pokličem vulkanizerja v soboto 1h preden zapre, če ima kaj takega. Pa pravi, da je to zelo draga guma glede na to kako je velika. Prišlo me je okoli 300-330€ z montažo za neko zimsko Savo.

http://www.novegume.si/GOOD_YEAR_205-55...
http://www.novegume.si/Good_year_195-55...
Razlike je 20€ po gumi, je pa res da ima 195/55/16 A dež, B poraba, 205 pa oboje C. Guma kot sama pa naj bi bila ista, le druga dimenzija (EFFIGRIP PERF). Dal sem pa tako gumo ki jo tukaj omenjate kot Top Quality :)

Katere pa so "dobre" dimenzije? Pa kakšne so cene potem takih platišč?

Olórin ::

seat ibiza ima homologirano dimenzijo 195/55 r16 ?

Vem da ima:
195/55 R15

O tvoji dimenziji pa nisem čisto prepričan, da je pravilno zapisana. Če imaš res takšno dimenzijo, je verjetno naknadno homologirana?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

GrimReaper ::

Dobre oz. poceni so vsekakor 195/65/15 in 205/55/16 (ter 225/45/17 in 225/40/18, če gremo višje), te ima večina avtov nižjega srednjega razreda, recimo Golf in Astra.
Pri 15" tudi 195/50/15, te niti ne vem zakaj so tako poceni, asociirajo me na Civica 1995-2000, ampak kakor zdej gledam imajo bolj 175/70/13 in 175/65/14. Pri Puntu II sem imel dovoljene samo 195/45/15, pa se je splačalo homologirat 195/50/15.
Enako je pri omenjenih 195/55/16 in 205/55/16, 20€ razlike na eno gumo, cena homologacije 40€, profitiraš že pri prvem kompletu gum.
Pa širša guma je itak boljša, 205/55/16 gredo že zelo lepo po ovinkih, brez kakšnega zvijanja kot je to pri zimskih 195/65/15, vsaj pri mojih 105 konjih ni potrebe za večja platišča/širše gume.
No res pa da tudi 195/55/16 so precej bolj športne kot 195/65/16, tudi tekalne površine je precej več, na videz praktično tolk kot pri 205/55/16, tako da samo prva številka pri dimenziji ne pomeni nič.

Glede EU oznak je pa tako, da spletnim trgovinam ne smeš preveč zaupat, raje poglej na uradno stran, kjer dobiš PDF EU oznake za vsako dimenzijo posebej:
http://label-reprint.goodyear.eu/528354...
http://label-reprint.goodyear.eu/528502...
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

TehDucky ::

@Olorin, hja zdej si me pa dobil. Bi moralo biti 15 col gor ja, bom jutri preveril. Ne vem kako, da sem mislil, da je 16.

@GrimReaper Okay, hvala da vem za vnaprej. Bom videl kako bo z denarjem, trenutno imam še namen furat zimske naprej, delam 22km dnevno, pa na morje 2x kar nanese ~1000km. Letno delam 15kkm. Zimske gume se poleti veliko bolj obrabljajo?

KTr1sk ::

je že kdo naročal na tej strani
http://www.liderpnevmatik.si/
čudim se da pod kontakt je nemški naslov in kljub temu se jim splača brezplačno pošiljanje??

tale je tud ugodna, so pa iz SLO
http://www.gumax.si/
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

AndrejO ::

KTr1sk je izjavil:

je že kdo naročal na tej strani
http://www.liderpnevmatik.si/
čudim se da pod kontakt je nemški naslov in kljub temu se jim splača brezplačno pošiljanje??

Naročil dva kompleta pnevmatik in en paket platišč. Zaenkrat je bilo dostavljeno vse, sicer pa mi jih je v Sloveniji dostavil GLS.

Edino, kar je, ne preveč zaupati dobavnem roku. Kar vidiš pri košarici je okvirno. Lahko da bo, lahko pa se jim zatakne in potem traja kakšna 2-3 tedna. Med škrtanjem zob boš potem prebral slabo prevedene splošne pogoje, kjer piše, da si lahko vzamejo teh nekaj tedno. Je pa zaenkrat prišlo vse.

Zabavna malenkost: Očitno imajo zaposlenih zelo veliko Oliverjev, ker se je na vprašanja vedno odzival Oliver.

Manj zabavna malenkost: Ne pričakuje komunikacije v Slovenščini. Za podjetje je težko reči kje sploh ima sedež. V Nemčiji, v Franciji ali v Romuniji. Kakorkoli že, moje gume so prišle enkrat iz NL, enkrat pa iz DE.

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Olórin ::

Spajky je izjavil:

http://www.gume-direkt.com


tole je sicer odlična stran s pogosto precej dobrimi cenami gum (čeprav ne vedno!!!!).

Problem pa je v tem, da nekateri vulkanizerji, če kupiš gume pri njih, ne računajo montaže. Tako da če jim prineseš gume, kupljene drugod, pač računajo montažo za njih (nekateri temu strošku prištejejo še centriranje in tako dalje).

Pri nakupu gum je pač treba poklicati vulkanizerja in vprašati koliko bo cena z montažo če se gume kupi pri njemu IN kolikšna bi bila cena montaže, če gume kupimo drugod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pnevmatike (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719186 (4085) Morison
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712910 (10560) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777924 (48706) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297851 (70264) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623881 (19735) Domobrancek

Več podobnih tem