» »

Nadomestki sladkorji

Nadomestki sladkorji

«
1
2

elomat ::

Lep pozdrav vsem

Sladkorja ne jem več saj sem bil z njim zasvojen in predebel.
Od kar ga ne jem sem shujašal, veliko bolje se počutim, imam več energije.

Kljub vsemu bi mi včasih zelo pasalo piti rahlo sladkan čaj in kavo, a sladkor odpade.

Poznate kakšne dobre nadomestke sladkorja? pred časom sem v lekarni kupil stevio v prahu in je zelo sladka, a nekako ni najboljšega okusa.

Kakšen predlog za nadomestke sladkorja za sladkanje kave in čaja?

bambam20 ::

Agavin sirup,kokosov sladkor, sukrin

elomat ::

bambam20 je izjavil:

Agavin sirup,kokosov sladkor, sukrin


Brez kalorij ali z malo njih !

bambam20 ::

Sam sem tudi sel iz sladkorja dol. Je pa zanimivo da nimam potrebe po sladkorju. Pijem kot nadomestek probioticne jogurte in polnizrnate kosmice in ne cutim potrebe po sladkarijah. Vse kave niso grenke. Verjetno pijes barcafe.

elomat ::

Kakšen je sukrin po okusu?

kako se obnese v kavi in čaju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elomat ()

Heisenberg ::

elomat ::

Heisenberg je izjavil:

kaj takega
https://www.proteini.si/sl/brez-slabe-v...

https://www.flexshop.com/si/zdravje/dod...


Kaj vse ne obstaja na trgu. Vprašanje, nisem nikoli nič od tega probal. Kako se ti zdi?

bambam20 ::

Ne vem, ker ga se nisem poizkusil .. sam imam doma kavo znamke Qubik. Ni grenka, ja prijetno sladka. Sladka kava je tudi od illy.

msjr ::

Eritriol (glikemični index 0), dobi se ga tudi pod imenom Zukka (Spar), Medexov in seveda fensi pakiranja.
Več: Erythritol @ Wikipedia

Brezov sladkor (Xylitol), ne padat na finte a la originalni Finski brezov sladkor, kemično je navaden isti.
Več: Xylitol @ Wikipedia

Stevia (e.g. hipster trap)
Več: Stevia @ Wikipedia

elomat ::

msjr je izjavil:

Eritriol (glikemični index 0), dobi se ga tudi pod imenom Zukka (Spar), Medexov in seveda fensi pakiranja.
Več: Erythritol @ Wikipedia

Brezov sladkor (Xylitol), ne padat na finte a la originalni Finski brezov sladkor, kemično je navaden isti.
Več: Xylitol @ Wikipedia

Stevia (e.g. hipster trap)
Več: Stevia @ Wikipedia


Kako se ti zdijo po okusu?
Kateri pašejo v kavo in čaj?

Pac-Man ::

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

IL_DIAVOLO ::

Kar glava me boli, ko vidim take neumnosti glede sladkorja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: bosslipxx ()

pegasus ::

elomat je izjavil:

Kako se ti zdijo po okusu?
Kateri pašejo v kavo in čaj?
Pijače brez samo naraven okus.
Pecivo s sukrinom.
Čokolado s stevio.
PS. ne mešat cukra in stevie ali sukrina in stevie, okus je ogaben.

elomat ::

pegasus je izjavil:

elomat je izjavil:

Kako se ti zdijo po okusu?
Kateri pašejo v kavo in čaj?
Pijače brez samo naraven okus.
Pecivo s sukrinom.
Čokolado s stevio.
PS. ne mešat cukra in stevie ali sukrina in stevie, okus je ogaben.


Ne jem nič od tega, rabil bi le za pijačo: kava in čaj.
Eritriol- naj bi bil koristen
https://4d.rtvslo.si/arhiv/dobro-jutro/...

FormerUser ::

Najbolj okusna nadomestka za sladkor sta po mojem mnenju javorjev sirup in med. Oba bi prišla v poštev za v čaj, za v kavo pa potencialno samo prvi, res pa da osebno še nisem nikoli sprobala, ker kave ne pijem. In oba sta tudi bolj zdrava kot umetna sladila, imata sicer več kalorij ampak če boš sladkal le tu in tam ,se ti to ne bo nikjer poznalo.

lukamagic ::

FormerUser je izjavil:

Najbolj okusna nadomestka za sladkor sta po mojem mnenju javorjev sirup in med. Oba bi prišla v poštev za v čaj, za v kavo pa potencialno samo prvi, res pa da osebno še nisem nikoli sprobala, ker kave ne pijem. In oba sta tudi bolj zdrava kot umetna sladila, imata sicer več kalorij ampak če boš sladkal le tu in tam ,se ti to ne bo nikjer poznalo.


Javorjev sirup in med sta v več kot 95% praktično enaka sladkorju. Nekomu, ki se izogiba sladkorju, to vsekakor ni primeren 'nadomestek'.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Nic hudega. Glasujem za med za v caj. Kave ne pijem, niti ne vem zakaj bi jo kdo pil in potem imas se problem kako jo sladkat :lol:

FormerUser ::

lukamagic je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Najbolj okusna nadomestka za sladkor sta po mojem mnenju javorjev sirup in med. Oba bi prišla v poštev za v čaj, za v kavo pa potencialno samo prvi, res pa da osebno še nisem nikoli sprobala, ker kave ne pijem. In oba sta tudi bolj zdrava kot umetna sladila, imata sicer več kalorij ampak če boš sladkal le tu in tam ,se ti to ne bo nikjer poznalo.


Javorjev sirup in med sta v več kot 95% praktično enaka sladkorju. Nekomu, ki se izogiba sladkorju, to vsekakor ni primeren 'nadomestek'.

Nista ista. Za razliko od navadnega sladkorja imata tudi kakšno koristno hranilo in nižji glikemični index, kar je za nekoga, ki je na dieti morda še pomembnejše od samega štetja kalorij. Sploh pa uporabnik ne govori o tem, da bo s temi nadomestki vsak dan sladkal, le tu in tam, malo za okus, zaradi česar se prav gotovo ne bo zredil.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

FormerUser je izjavil:

lukamagic je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Najbolj okusna nadomestka za sladkor sta po mojem mnenju javorjev sirup in med. Oba bi prišla v poštev za v čaj, za v kavo pa potencialno samo prvi, res pa da osebno še nisem nikoli sprobala, ker kave ne pijem. In oba sta tudi bolj zdrava kot umetna sladila, imata sicer več kalorij ampak če boš sladkal le tu in tam ,se ti to ne bo nikjer poznalo.


Javorjev sirup in med sta v več kot 95% praktično enaka sladkorju. Nekomu, ki se izogiba sladkorju, to vsekakor ni primeren 'nadomestek'.

Nista ista. Za razliko od navadnega sladkorja imata tudi kakšno koristno hranilo in nižji glikemični index, kar je za nekoga, ki je na dieti morda še pomembnejše od samega štetja kalorij. Sploh pa uporabnik ne govori o tem, da bo s temi nadomestki vsak dan sladkal, le tu in tam, malo za okus, zaradi česar se prav gotovo ne bo zredil.


The voice of reason. :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

lukamagic ::

FormerUser je izjavil:

lukamagic je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Najbolj okusna nadomestka za sladkor sta po mojem mnenju javorjev sirup in med. Oba bi prišla v poštev za v čaj, za v kavo pa potencialno samo prvi, res pa da osebno še nisem nikoli sprobala, ker kave ne pijem. In oba sta tudi bolj zdrava kot umetna sladila, imata sicer več kalorij ampak če boš sladkal le tu in tam ,se ti to ne bo nikjer poznalo.


Javorjev sirup in med sta v več kot 95% praktično enaka sladkorju. Nekomu, ki se izogiba sladkorju, to vsekakor ni primeren 'nadomestek'.

Nista ista. Za razliko od navadnega sladkorja imata tudi kakšno koristno hranilo in nižji glikemični index, kar je za nekoga, ki je na dieti morda še pomembnejše od samega štetja kalorij. Sploh pa uporabnik ne govori o tem, da bo s temi nadomestki vsak dan sladkal, le tu in tam, malo za okus, zaradi česar se prav gotovo ne bo zredil.


Kemično sta popolnoma ista. Med (in verjetno tudi javorjev sirup) ima dodatne minerale, vitamine in nekatere druge snovi, kar je pa praktično nepomembno. In OP govori o zasvojenosti s sladkorjem, torej se verjetno poizkuša izogniti vsej fruktozi. Z malo sladkorja tu in tam hitro pridejo nazaj cravingsi in se zasvojenost ponovi.

Rias Gremory ::

Zadnjič sem videl Eritritol v Maxiju z dobro ceno, če se prav spomnim cca 6-7€/kg.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

FormerUser ::

nevone je izjavil:



The voice of reason. :)

o+ nevone


Knede. :)) Večina ljudi lahko povsem dobro zvozi skozi z metodo 80/20. In takrat, ko lahko "grešiš", naredi to z okusno jedjo/pijačo, ne pa nekimi brezveznimi bruh bruh variantami.

FormerUser ::

lukamagic je izjavil:


Kemično sta popolnoma ista. Med (in verjetno tudi javorjev sirup) ima dodatne minerale, vitamine in nekatere druge snovi, kar je pa praktično nepomembno. In OP govori o zasvojenosti s sladkorjem, torej se verjetno poizkuša izogniti vsej fruktozi. Z malo sladkorja tu in tam hitro pridejo nazaj cravingsi in se zasvojenost ponovi.

Kako sta lahko kemično ista, če ima eden še druge primesi in ravno te primesi bremzajo krvni sladkor, da se sunkovito ne dvigne in potem upade, ampak se počasneje sprošča. Če bi sladkanje lahko trigeriralo neobvladljive cravinge potem je pa itak bolje, da pije grenki čaj in kavo. Ampak pač, naj se sam odloči, jaz sem samo povedala svoje mnenje.

bambam20 ::

elomat je izjavil:


Kakšen predlog za nadomestke sladkorja za sladkanje kave in čaja?


Sem ti lepo napisal, da si kupi kavo, ki ni grenka. Po moje ti sedaj piješ doma tisto ogabno grenkobo od bar Barovo ali kaj podobnega.

Določene kave imajo tako dober , kremast okus in niso grenke.


Eni očitno ne vidite dlje od Barcaffeja ali kakšne podobne zadeve, ki se prodaja v lidlu, hoferju.

msjr ::

elomat je izjavil:

Kako se ti zdijo po okusu?
Kateri pašejo v kavo in čaj?

Eritriol je najbolje podoben cukru po moje.

Aquafriend ::

msjr je izjavil:

Eritriol (glikemični index 0), dobi se ga tudi pod imenom Zukka (Spar), Medexov in seveda fensi pakiranja.
Več: Erythritol @ Wikipedia

Brezov sladkor (Xylitol), ne padat na finte a la originalni Finski brezov sladkor, kemično je navaden isti.
Več: Xylitol @ Wikipedia

Stevia (e.g. hipster trap)
Več: Stevia @ Wikipedia

prvi dve, stevio raj precrtaj, ker je manj zdrava/primerna

Glugy ::

Natren je čist ok za v čaj. Sam navadt se je treba najprej kr pač ni ista sladkost kot pri sladkorju. Sam sladkor je itak presladk že v osnovi ...vsaj zame.

darkolord ::

Jaz sem pred kratkim probal Eritritol (v Hoferju ga imajo po novem) in sem bil pozitivno presenečen, ker sem pričakoval tipično sladilo, ima pa konsistenco (kristalčki) in okus zelo zelo podoben navadnemu sladkorju, edino manj močan.

Edina slabost je, da ima hladilni učinek (kot npr. mentol), kar marsikomu ne paše, čeprav mene zaenkrat niti ne moti. Zaradi tega se ga potem velikokrat meša npr. s stevijo ali ostalimi sladili.

111111111111 ::

FormerUser je izjavil:


Knede. :)) Večina ljudi lahko povsem dobro zvozi skozi z metodo 80/20. In takrat, ko lahko "grešiš", naredi to z okusno jedjo/pijačo, ne pa nekimi brezveznimi bruh bruh variantami.

Večina ljudi ne more metodo 80/20. Ker se nam zmeša. lahko 100% brez ali pa nič.

Daliborg ::

Mene pa zanima ali ste tisti, ki ste se odpovedali sladkorju prenehali jesti tudi sadje?
Pa ali ste se samemu sladkorju odpovedali ali izdelkov ki vsebujejo sladkor?
Meni se zdi sladkor sam po sebi čisto OK in kot z vsako stvarjo če pretiravaš bo na daljši rok posledica. Bolj problematični se mi zdijo izdelki iz sladkorja kateri lahko povzročajo zasvojenost.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Jerry000 ::

Še jaz prispevam. Na čase se odrečem sladkorju. Čeprav odrečem ni pravilna beseda saj sadje še vedno jem dnevno in pa sadni jogurti. Se pa odrečem raznim čokoladam, piškotam itd. Vsak dan športam tako da to sadje in en sadni jogurt se že pokuri i guess. Torej uživam naravni sladkor. Sem pa zagovornik tega, da jest je treba vse vendar v meji normale. Kakšna čokolada ali sladoled tu pa tam ne škoduje prav nič, sploh če se še gibaš veliko. Je pa res da ko grem dmov na obisk, je težko se držat brez sladkorja kajti domače pecivo je domače pecivo :D

tikitoki ::

bambam20 je izjavil:

Agavin sirup,kokosov sladkor, sukrin


A ti trolas al si res tolk ...?

tikitoki ::

FormerUser je izjavil:

Najbolj okusna nadomestka za sladkor sta po mojem mnenju javorjev sirup in med. Oba bi prišla v poštev za v čaj, za v kavo pa potencialno samo prvi, res pa da osebno še nisem nikoli sprobala, ker kave ne pijem. In oba sta tudi bolj zdrava kot umetna sladila, imata sicer več kalorij ampak če boš sladkal le tu in tam ,se ti to ne bo nikjer poznalo.


Tip se zeli izogniyi sladkorju in ti mu priporocis nekaj, kar vsebuje bore malo drugega, kot enostavne sladkorje. Ni cudno, da ti bolj komplicirana vprasanja povzrocajo take preglavice.

greatdrakon ::

googleg1 ::

111111111111 je izjavil:

FormerUser je izjavil:


Knede. :)) Večina ljudi lahko povsem dobro zvozi skozi z metodo 80/20. In takrat, ko lahko "grešiš", naredi to z okusno jedjo/pijačo, ne pa nekimi brezveznimi bruh bruh variantami.

Večina ljudi ne more metodo 80/20. Ker se nam zmeša. lahko 100% brez ali pa nič.
Se strinjam. To je isto kot cigareti. Redki lahko zmanjsajo kolicino iz ene skatle na dan na eno cigareto na teden. Vse ali nic. Isto je s sladkorjem. Ko abstiniras ga ne pogresas, ko ga zauzijes par gramov spet dobis pozelenje.

Jerry000 ::

googleg1 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

FormerUser je izjavil:


Knede. :)) Večina ljudi lahko povsem dobro zvozi skozi z metodo 80/20. In takrat, ko lahko "grešiš", naredi to z okusno jedjo/pijačo, ne pa nekimi brezveznimi bruh bruh variantami.

Večina ljudi ne more metodo 80/20. Ker se nam zmeša. lahko 100% brez ali pa nič.
Se strinjam. To je isto kot cigareti. Redki lahko zmanjsajo kolicino iz ene skatle na dan na eno cigareto na teden. Vse ali nic. Isto je s sladkorjem. Ko abstiniras ga ne pogresas, ko ga zauzijes par gramov spet dobis pozelenje.

NI ravno tko, ponavadi ko ti "telo pravi" da rabiš čokolado je dovolj samo en košček. Tega pač ližeš da ta okus/sladkoba dlje traja. Jaz sem že velikokrat zmanjšal vnos sladkorja...včasih ga ne potrebujem, ko ga pa, pa vzamem nek manjši košček in je OK.

pero50 ::

googleg1 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

FormerUser je izjavil:


Knede. :)) Večina ljudi lahko povsem dobro zvozi skozi z metodo 80/20. In takrat, ko lahko "grešiš", naredi to z okusno jedjo/pijačo, ne pa nekimi brezveznimi bruh bruh variantami.

Večina ljudi ne more metodo 80/20. Ker se nam zmeša. lahko 100% brez ali pa nič.
Se strinjam. To je isto kot cigareti. Redki lahko zmanjsajo kolicino iz ene skatle na dan na eno cigareto na teden. Vse ali nic. Isto je s sladkorjem. Ko abstiniras ga ne pogresas, ko ga zauzijes par gramov spet dobis pozelenje.

Kakšno nedeljo pojem za moje navade nadnormalno količino sladkorja - recimo pol litra sladkih pijač in kakšna čokoladica... Posledica? V ponedeljek iščem sladkor kot kak mamilaš da dobi svojo dozo.

Verjetno se ljudje sploh ne zavedajo kako je sladkor zasvojljiv. Ravno v skrajnosti ni treba iti, vseeno pa mogoče ta post da komu misliti :)

lukamagic ::

Avenger ::

Predlagam eritritol. Jaz sem že nekaj let skoraj povsem brez sladkorja - tudi skritega raznih izdelkih in pijači, pijem itak samo vodo, čaje, občasno kavo z mlekom. Če pogrešam kaj sladkega uporabim eritritol. Všeč mi je bila hoferjeva čokolada s stevio, ampak mislim, da se moja prebava ni strinjala... tako da je praktično edina pregreha čokolada (vsaj 80% kakava), pa tudi tu ni veliko sladkorja, sploh v teh količinah kot jih zaužijem... prepričan sem, da že samo to, da iz prehrane izključiš sladkor ogromno prispevaš k boljšemu zdravju in počutju.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

radmannsdorf ::

Jaz že 3 leta uporabljam eritritol, pa je isto ko cuker, le malo več ga moraš dati. Še izgleda enako.
Kot so že zgoraj omenili, obstaja več blagovnih znamk. Jaz uporabljam tole.

gdjv ::

radmannsdorf je izjavil:

Jaz že 3 leta uporabljam eritritol, pa je isto ko cuker, le malo več ga moraš dati. Še izgleda enako.
Kot so že zgoraj omenili, obstaja več blagovnih znamk. Jaz uporabljam tole.


Sukrin je dejansko eritritol, se pa prodaja pod drugačno besedo in je zato bistveno dražji. Bistveno pa je, da ga z lahkoto nadomestiš s sladkorjem in praktično nima kalorij.

FormerUser ::

111111111111 je izjavil:

FormerUser je izjavil:


Knede. :)) Večina ljudi lahko povsem dobro zvozi skozi z metodo 80/20. In takrat, ko lahko "grešiš", naredi to z okusno jedjo/pijačo, ne pa nekimi brezveznimi bruh bruh variantami.

Večina ljudi ne more metodo 80/20. Ker se nam zmeša. lahko 100% brez ali pa nič.


Po moje je vaš problem v tem, da ste navlečeni na navaden beli sladkor in čeprav imajo bolj zdravi nadomestki podobno kemično strukturo, so v praksi povsem druga stvar. Jaz že več let za sladkanje ne uporabljam drugega kot javorjev sirup in so se mi brbončice toliko resetirale, da se mi večina konvencionalnih slaščic, ki jih kupiš v trgovini ali slaščičarni enostavno ne dopade več, čeprav me od časa do časa premamijo, vedno znova ugotovim, da niso dobre, preveč osladne in prazne za moj okus, zato se mi ni težko držati stran od njih. Verjetno tudi zato ker si parkrat na teden privoščim kakšen sladek obrok (smuti, domač čokolešnik, sladko skuto, vročo čokolado...), ki na relativno zdrav način zadovolji mojo potrebo po sladkem okusu in zato nimam cravingov, ki bi vodili v ekscese. Če bi želela imeti do konca izklesano postavo potem bi morala takšne obroke seveda oklestiti ampak za vzdrževanje neke normalne telesne teže so pa čisto sprejemljivi, zato me res čudi, da večina ljudi ne bi mogla držati 80/20 variante, ker je res enostavna za vzdrževanje, če si jo pravilno zastaviš.

Cruz ::

elomat je izjavil:

Lep pozdrav vsem

Sladkorja ne jem več saj sem bil z njim zasvojen in predebel.
Od kar ga ne jem sem shujašal, veliko bolje se počutim, imam več energije.

Kljub vsemu bi mi včasih zelo pasalo piti rahlo sladkan čaj in kavo, a sladkor odpade.

Poznate kakšne dobre nadomestke sladkorja? pred časom sem v lekarni kupil stevio v prahu in je zelo sladka, a nekako ni najboljšega okusa.

Kakšen predlog za nadomestke sladkorja za sladkanje kave in čaja?

Zakaj pa sladkor v čaju in kavi odpade? Se bojiš, da bi bil trigger? Če je odgovor na to vprašanje trdilen, je še nekaj dela potrebnega na odvajanju ter samo izogibanje ne bo pomagalo.

Drugače pa : temna čokolada(85%+) - s tem, da je pri meni guilty pleasure temna Toblerone 1x na teden. Borovnice, melone, sadje na splošno. Med je bil že omenjen, sam obožujem puter in med. Slovenski zajtrk. :) 2x(če več dodam več kardia pa je to to) na teden pa mi je vseeno kaj jem, ker gledam na dolgi rok glede svojega prehranjevanja.

BCSman ::

Folk, ki je totalno brez samodiscipline se pač izgovarja na neke odvisnosti. Kavo že samo mleko precej posladka, da bi dodajal še sladkor ne vidim smisla. Sladkan čaj sploh ni več čaj, ampak je sok? Če že, potem domači med. Ko upade cuker poješ banano in je. Vedno imaš na zalogi banane in drugo sadje. Pa tudi ne mislim financirat farmacevtske in zobozdravstvene industrije za brezveze, to je glavni razlog, da se izogibam sladkorju.

111111111111 ::

FormerUser je izjavil:



Po moje je vaš problem v tem, da ste navlečeni na navaden beli sladkor in čeprav imajo bolj zdravi nadomestki podobno kemično strukturo, so v praksi povsem druga stvar. Jaz že več let za sladkanje ne uporabljam drugega kot javorjev sirup in so se mi brbončice toliko resetirale, da se mi večina konvencionalnih slaščic, ki jih kupiš v trgovini ali slaščičarni enostavno ne dopade več, čeprav me od časa do časa premamijo, vedno znova ugotovim, da niso dobre, preveč osladne in prazne za moj okus, zato se mi ni težko držati stran od njih. Verjetno tudi zato ker si parkrat na teden privoščim kakšen sladek obrok (smuti, domač čokolešnik, sladko skuto, vročo čokolado...), ki na relativno zdrav način zadovolji mojo potrebo po sladkem okusu in zato nimam cravingov, ki bi vodili v ekscese. Če bi želela imeti do konca izklesano postavo potem bi morala takšne obroke seveda oklestiti ampak za vzdrževanje neke normalne telesne teže so pa čisto sprejemljivi, zato me res čudi, da večina ljudi ne bi mogla držati 80/20 variante, ker je res enostavna za vzdrževanje, če si jo pravilno zastaviš.

Jap. Totalna abstinenca ali nič. :( Drugače pri meni ne gre.

Slopek ::

Temo obujam, ker me zanima, če kdo kupuje kokosov sladkor? Sam sicer sladkorja ne uživam, razen tistega, ki ga zaužijemo s sadjem.
Sladkor potrebujem za vodni kefir, kjer je potreben za samo izdelavo sodavice. Beli sladkor sem preizkusil, pa je kefir samo sladek, kar mi ne ustreza.
Nato sem poskusil s kokosovim sladkorjem iz hoferja, pa sem naletel na kar velik problem, čeprav mi je bil kefir super po okusu.
V precejeno pijači in tudi v spranih kefirjevih zrnih sem opazil male črne pikice, ki se v vodi niso raztopile in ko sem zadevo zares preveril, sem bil resnično šokiran.
Preden napišem za kaj gre, bi prosil koga, ki prav tako uporablja kokosov sladkor, da preveri, če, ko da žličko, ali raje kar žlico tega sladkorja v vodo, prav tako najde kakšno od teh neraztopljenih malih črnih zadev. Naj jo vzame ven in posname makro posnetek. Sam sem uporabljal samo hoferjevega, ampak res dvomim, da bi bil tisti iz merkatorja(bio zone) kaj drugačen.

Toliko za sedaj, saj bom najprej počakal, da še kdo opravi ta sila preprost test tega kokos sladkorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

5erson ::

Zdej me pa zanima šokantno odkritje.

hamez66 ::

Slopek, ti je prišlo na misel, da bi sam kupil sladkor druge znamke oz iz druge trgovine? :) :)

Slopek ::

5erson je izjavil:

Zdej me pa zanima šokantno odkritje.

Ok. V sladkorju je polno zares malih hroščev. Gredo skozi cedilo.

hamez66 je izjavil:

Slopek, ti je prišlo na misel, da bi sam kupil sladkor druge znamke oz iz druge trgovine? :) :)

Bom ob priliki, ampak zakaj pa ne bi tega preveril še nekdo, ki ga ima že doma?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

PacificBlue ::

Mogoce je pa samo to

Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umetna sladila (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596087 (2004) IL_DIAVOLO
»

Stevia sladilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5312762 (2791) mojsterleo
»

Kateri brezsladkorni sirup

Oddelek: Loža
163169 (2685) mojsterleo
»

Hrana pred spanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8010668 (8032) m0LN4r
»

Puding iz sojinega/riževega mleka

Oddelek: Loža
449097 (8221) RejZoR

Več podobnih tem