» »

Kateri brezsladkorni sirup

Kateri brezsladkorni sirup

kjut ::

Ker je izbira dokaj klavrna me zanima po kateri nesladkorni razlici radi posegate?

Morda na osnovi stevije drugo?
  • spremenil: kjut ()

Hypathia ::

Ne vem kaj točno misliš z brezsladkornim sirupom, če morda iščeš alternativo navadnemu sladkorju, ne bi mogla priporočati boljšega kot je javorjev sirup, osebno že dolgo ne uporabljam nič drugega za slajenje.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Smrekar1 ::

kjut je izjavil:

Ker je izbira dokaj klavrna me zanima po kateri nesladkorni razlici radi posegate?


Sirup je po definiciji raztopina sladkorja v vodi. Nesladkorna različica sirupa je tole:



Sam izberem vodovodni brezsladkorni sirup ali če ta ni na voljo, najcenejšega ustekleničenega ...

Hypathia je izjavil:

Ne vem kaj točno misliš z brezsladkornim sirupom, če morda iščeš alternativo navadnemu sladkorju, ne bi mogla priporočati boljšega kot je javorjev sirup, osebno že dolgo ne uporabljam nič drugega za slajenje.


Javorjev sirup je saharoza raztopljena v vodi plus javorjevi tanini. Ima odličen okus, ampak alternativa sladkorju je to približno toliko, kot je alternativa sladkorju sladkorna sipa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

kjut ::

Iscem razne zanimive vrste sirupov ki so ok tudi za diabetike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

Smrekar1 ::

kjut je izjavil:

Iscem razne zanimive vrste sirupov ki so ok tudi za diabetike.


Aha.

No javorjev, agavin ... sirup to niso. Potrebuješ tiste s sladili. Osebno imam raje seppuku, ampak to je že druga zgodba.

harvey ::

kjut je izjavil:

Iscem razne zanimive vrste sirupov ki so ok tudi za diabetike.

Opusti vse te sirupe, prešaltaj kot svetovano na vodo in nesladkane čaje, imaš celo paleto mešanic in okusov, ki si jih pripraviš sam.

Vse te modne stevia muhe te bodo samo udarile po žepu. Logika, da bi cuker zamenjal z umetnini sladili ni najboljša stragija. Poskusi vnesti druge stvari in boš pozabil na tele sladke sirupe.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Machete ::

Zakaj rineš v to dejasnko? Ti tako manjka nek umeten okus? Also javorjev sirup je ogabno presladek in umeten. Imama 100x raje med. Pa govorim o zelo dragi varianti, ne enakj z hoferja.

Edino kar mi pade na pamet je da si skuhaš kompot iz suhega sadja. Slasten napitek. Ne vem pa če to lahko piješ..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kjut ::

@machete ker drugace se spije bore malo vode beri premalo :/ sem ravno kupil aromazizirane kapljice ... ni slabo samo okusov je se bolj malo na voljo...sicer pa bolero drink mi je bil ekstra (30c za 1.5 litra napitka) ampak se mi zdi je imel aspartam notri in sem opustil...gre kje ceneje oz. enako s kaksno podobno alternativo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

c3p0 ::

Lahko še poskusiš brezin sladkor - xylitol.

Javorjev sirup je super za na kake vaflje. Moraš pa vzeti C grade, A je najcenejši, marsikdo misli da je obratno. /OT

Hypathia ::

kjut je izjavil:

@machete ker drugace se spije bore malo vode beri premalo :/ sem ravno kupil aromazizirane kapljice ... ni slabo samo okusov je se bolj malo na voljo...sicer pa bolero drink mi je bil ekstra (30c za 1.5 litra napitka) ampak se mi zdi je imel aspartam notri in sem opustil...gre kje ceneje oz. enako s kaksno podobno alternativo?

Če je to razlog, potem bolje, da ne piješ nič, sladkana voda ne bo pripomogla k zdravju, sladkor je treba uporabljati kot začimbo, v res majhnih količinah, samo toliko, da od časa do časa malo potešiš željo po sladkem.

Lahko pa probaš s pitjem juh, ne preveč slanih, to bo bolj zdrava varianta.

Machete je izjavil:

Zakaj rineš v to dejasnko? Ti tako manjka nek umeten okus? Also javorjev sirup je ogabno presladek in umeten. Imama 100x raje med. Pa govorim o zelo dragi varianti, ne enakj z hoferja.


Pojma nimaš, ali pa kupuješ napačne znamke.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Machete ::

Svetuj potem sveti hipatjo.
*spomnim se pravega iz Kanade iz začetka 90 ih, iz kjer ga je vozil žlahtovec. Še vedno imam okus v spominu. Zadnja leta sem jih kar nekaj proval, niti eden ni niti približno blizu tistemu. Ki je bil prav meden, gost in nizko viskozen.

**eko certifikat my ass. sladkane vode so to, kar prodajajo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Hypathia ::

Katerikoli z eko certifikatom will do, se pa rajši izognem trgovinskim brandom.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

donvito ::

Hypathia je izjavil:

kjut je izjavil:

@machete ker drugace se spije bore malo vode beri premalo :/ sem ravno kupil aromazizirane kapljice ... ni slabo samo okusov je se bolj malo na voljo...sicer pa bolero drink mi je bil ekstra (30c za 1.5 litra napitka) ampak se mi zdi je imel aspartam notri in sem opustil...gre kje ceneje oz. enako s kaksno podobno alternativo?

Če je to razlog, potem bolje, da ne piješ nič, sladkana voda ne bo pripomogla k zdravju, sladkor je treba uporabljati kot začimbo, v res majhnih količinah, samo toliko, da od časa do časa malo potešiš željo po sladkem.

Lahko pa probaš s pitjem juh, ne preveč slanih, to bo bolj zdrava varianta.

Machete je izjavil:

Zakaj rineš v to dejasnko? Ti tako manjka nek umeten okus? Also javorjev sirup je ogabno presladek in umeten. Imama 100x raje med. Pa govorim o zelo dragi varianti, ne enakj z hoferja.


Pojma nimaš, ali pa kupuješ napačne znamke.

Lahko daš link slike katerega kupuješ in kje?
Sam kupujem,označen z rdečo, glej sliko, samo, da je eden temnejši, drugi svetlejši, ki se mi zdi veliko boljši.

mojsterleo ::

Tekoče sladilo - Huxol ali Natreen? Dobiš v vsaki malce bolje založeni trgovini. Uporabljaj zmerno.
Vse ostalo, kar je tu omenjeno, vsebuje cuker (saharozo) in ti tega ne smeš.;((

Hypathia ::

donvito je izjavil:


Lahko daš link slike katerega kupuješ in kje?
Sam kupujem,označen z rdečo, glej sliko, samo, da je eden temnejši, drugi svetlejši, ki se mi zdi veliko boljši.


Jaz ga kupujem zelo različno, najraje v velikih eko trgovinah kot so Kalček, Norma, Vitacare... kjer se mi zdi, da imajo največ ponudbe, tako glede velikosti (250 ml, 375 ml), kot vrste (A,B,C) kot znamk, poleg teh, ki si jih že omenil, bi morda dodala še Dennree:



če mi ga vmes zmanjka pa tudi v Hofru, Sparu, DM ... njihove trgovske znamke, ki se mi zdijo morda za odtenek slabše, ampak še vedno zadovoljive, kvalitete.

Da bi bil javorjev sirup osladen pa prvič slišim, morda res kakšne zelo zgoščene variante, meni se zdi napram belemu sladkorju izredno blagega okusa, pa če ga uporabljam v smutijih, pudingih, kakavu ali polivam po skutnih cmokih in riževem narastku.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

korenje3 ::

sirupi na osnovi polyolov.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

mojsterleo ::

^ jaz poliolov (maltitol, sorbitol, eritritol, ksilitol ...) ne bi besno priporočal zaradi njihovega odvajalnega učinka in slabega vpliva na prebavila. Sploh pa ne v tekočinah, kjer se tega lahko hitro porabi preveč. Komercialne pijače " brez sladkorja" praviloma ne vsebujejo alkoholnih sladkorjev.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadomestki sladkorji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609893 (2915) Slopek
»

Hrana pred spanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8010829 (8193) m0LN4r
»

Coca Cola - sprememba okusa? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16623446 (17113) RejZoR
»

Obstaja kaka bolj blaga verzija medu?

Oddelek: Loža
132943 (2620) IvoJan
»

katere začimbe so "must have"

Oddelek: Loža
265058 (3872) STASI

Več podobnih tem