» »

Umetna sladila

Umetna sladila

1
2
»

Horas ::

c3p0 je izjavil:

> ja odvisno od človeka do človeka. drugače pa rabiš cajt da se navadiš

Gotovo. Enako kot na kajenje :)


s cigareti pa res ne morš primerjat, sem nekaj poskušal v najstniških letih pa bljak :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Kvinta ::

starfotr je izjavil:

Izogibajte se vsem tem zadevam.

Sladkor ni nujen za življenje. Je škodljiv. Ravno tako nadomestki.

Vsi sladkorji (beli, rjavi ...) so enako škodljivi. In nobeden ni bolj zdrav od drugega.

Vsi nadomestki so točno to. Nadomestki. Vsak nadomestek je slabši kot original.

Če že, uporabite navaden sladkor, v nekih normalnih količinah. V kolikor ne morete živeti brez te droge.


Ne vem če nisi ti Ladjar:))
A.C.A.B

starfotr ::

Če se šteje jadrnica in mali čoln, potem sem. Drugače pa ne. ;-)

dope1337 ::

blue je izjavil:

Že skoraj 2 leti ne uporabljam sladkor oz. jem manj kot 50g/dan ogljikovih hidratov.

Od sladil mi je najboljša mešanica erythritola in stevie. Včasih uporabim manjšo količino Xylitola za kavo ali čaj.

Če sem res izčrpan in kava ne deluje potem si naredil limonado z 10g slakorja (mogoče 1x na mesec).


Poizkusi se namesto kave caj iz kopriv (antioxidanti + efekt bujenja). Ce imas sreco, najdes posuseno s semeni, ki vsebujejo pelod.

Sry za offtopic
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

FrankSinatra ::

Na trgu se je v zadnjih letih pojavilo več izdelkov z manj sladkorja. V večini od teh sta aditiva Acesulfam K in sukraloza. Ko sem malo raziskoval so mnenja sa Acesulfam K precej deljena...eni ga označujejo, da je lahko rakotvoren, drugi pa da je povsem varno sladilo...Ima kdo kaj več znanja na to temo?

tikitoki ::

Vceraj sem pojedel cokolado sladkano s maltitolom in stevio. Okus je bil vredu. Edin bi si zelel, da tega polialkohola ne morejo razgraditi niti bakterije v crevesju.

tikitoki ::

Ker necaka in necakinja pojesta veliko prevec sladkarij in se preredko si umijejo zobe, sem probal sladkor nadomestiti z eritrolom. Moram reci, da nisem bil zadovljen s tem sladilom. Za podoben ucinek, da moras dodati bistveno vec.

Osebno sem precej omejil porabo sladkorja. Caj prakticno nikoli ne sladkam. Ce kupim kaj sladkega, gledam na vsebnost sladkorja in dam prednost izdelkom, ki ga vsebujejo manj oz. si sam pripravim kaksno sladico, ki je ravno se dovolj sladka, da zadovolji moj okus. Kar se tice umetnih sladil, nisem nasel sladila, ki bi dejansko bil dober nadomestek. Mislim, da je se najboljse, da pocasi ukines cimvec sladkarij in jih nadomestis z bolj zdravimi prigrizki, ce imas otroke pa jim naredis usluho in jih ne navadis na sladko.

BTW: Glasujte z denarnico! Kupite izdelke, ki vsebujejo manj sladkorja! Vecina sladic v trgovini vsebuje obsecene kolicine sladkorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

redtech ::

Sej fora je ravno v tem, da so izdelki, kjer sladkor zamenja beljakovine ali maščobe cenejši, temu gre glas.

V tem novem "fit" trendu pa moraš pazit na acesulfam-K in aspartam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

mojsterleo ::

tikitoki je izjavil:

Ker necaka in necakinja pojesta veliko prevec sladkarij in se preredko si umijejo zobe, sem probal sladkor nadomestiti z eritrolom. Moram reci, da nisem bil zadovljen s tem sladilom. Za podoben ucinek, da moras dodati

Eritritol in ostali alkoholni sladkorji so lahko precej slaba zadeva. Precej napenjajo in lahko povzročajo odvajalni učinek (drisko). Meni osebno že zelo malo eritritola, maltitola, sorbitola, xylitola povzroča prebavne težave.
Od umetnih sladil mi še najbolj ustreza Huxol oziroma Hofer/Spar sladilo v tabletah (saharin/ciklamat).

IL_DIAVOLO ::

Saj se boste cir dobili zaradi cukerfobije.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadomestki sladkorji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609924 (2946) Slopek
»

Sladilo eritritol povezano s tveganjem za srčno-žilne bolezni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
548109 (4343) Nikec3
»

Stevia sladilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5312887 (2916) mojsterleo
»

Davek na sladko, ste kaj veseli?! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25136846 (30113) Raptor F16
»

Coca Cola - sprememba okusa? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16623521 (17188) RejZoR

Več podobnih tem