» »

Stevia sladilo

Stevia sladilo

«
1
2

dec33 ::

Kupil sem Stevia namizno sladilo v lekarni (Kruger), 200 tablet.
Ima 0 kalorij.

Kdo pozna? Vam je všeč?

ToniT ::

Stevia je kao naravno sladilo (zgleda, kot nek plevel). Tisti kao je mišljen za tablete, ker ne vem kaj je tam notri. Drugače pa lahko uporabiš posušene liste.
Meni je malo grenko.

Malajlo ::

Misliš tole Stevio?

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Jest sem jo kupil v šparu se mi zdi, draga k hudič, 200g okol 5-6 evrov, sem probal in je res sladka, ni pa res da ima 0 kalorij, kokr sem jest supel razbrat ima dosti manj kot sladkor ni pa čist brez kalorij.

Anyway, kupil enkrat in nikol več ne bom, prvič predraga, drugič pripel tamali mimo in nasipal sor celo da si je naredu kavo (cukra da tolk da žlica pokonc stoji ponavad) tko da no no no :)

Sem se odločil da ne bom sploh nič sladil in zdej je OK.

fikus_ ::

Že pred nekaj časa sem kupil sladilo s stevijo (ne vem več kje). Ko sem kasneje doma bral drobni tisk, sem odkril, da vsebuje bolj malo stevije in v glavnem sladila!

Tako da pazite kaj kupujete. Drugače je pa stevija čisto ok.

webmojsterrr ::

Mislim, da je bila Stevia do leta 2012 v Sloveniji (EU) prepovedana, ker naj bi bila (baje) rakotvorna. Ker pa so jo odstranili iz "črne liste", je bilo vse skupaj verjetno bolj iz trte zvito.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Stevia je čisto navadna rastlina, ki zgleda nekako tako kot rabarbara. Jo pač lahko gojiš tudi doma, in potem uporabiš za sladilo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jinto ::

Uporabljam že kako leto namesto sladkorja. Ni draga, če kupiš v Nemčiji:

Priporočam nakup preko ebaya:
http://www.ebay.de/itm/1000-Stuck-Stevi...

http://www.ebay.de/itm/1000-Stevia-Tabs...

Imajo pa tudi različne velikosti paketa (in različne oblike, prah, tekočina). Za liter čaja gre nekje 20 tabletk.

Vice ::

Posadiš doma v teglcu in je še ceneje

RejZoR ::

Vi dejansko kupujete tabletke pakirane v doma zaprti vrečki za katere ne veš kdo jih dela in kako ter kaj je zares vse not na eBay-u. Pogumno...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Oberyn ::

Jinto je izjavil:

Za liter čaja gre nekje 20 tabletk.

Za liter čaja gresta 2 tabletki (recimo Kruger tablete)! Z 20 tabletkami ti bodo oči izskočile. Čista učinkovina je 300x slajša od sladkorja.

Sicer stevio uporabljam že ene par let za čaj in peciva. Do pred 2 leti je bila v EU prepovedana kot prehrambeni dodatek, zato so bili prodajalci zelo previdni. Dobil si semena v vrtnarijah in ponekod že rastlino kot okrasno rastlino. Če uporabljaš posušene in zmlete liste, je okus precej grenak (poleg sladkega). Zdaj lahko kupiš čisto učinkovino, to je precej bolje. Vendar različni proizvajalci dodajajo različne dodatke, ki včasih uničijo smisel neškodljivega sladila, preštudiraj sestavine in najdi, kar ti ustreza.

Stevia je sicer tracionalno sladilo v J Ameriki, uporabljajo jo že nad 1000 let. Ni škodljiva zdravju in nima nobene veze s sladkorji (jasno, zato je bila tudi tako dolgo prepovedana v EU, si lahko mislite, kako to gre...).

Jinto ::

RejZoR je izjavil:

Vi dejansko kupujete tabletke pakirane v doma zaprti vrečki za katere ne veš kdo jih dela in kako ter kaj je zares vse not na eBay-u. Pogumno...


Nekateri pa pijete vodo iz vodovoda, pa niti ne veste kaj vam država noter daje!

bajsibajsi ::

Naravna stevia je v vecini primeri skoraj neuporabna (v smislu nadomestka sladkorju). Suseno uporabljam zraven priprave, vecinoma pravih, cajev.

RejZoR ::

Jinto je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Vi dejansko kupujete tabletke pakirane v doma zaprti vrečki za katere ne veš kdo jih dela in kako ter kaj je zares vse not na eBay-u. Pogumno...


Nekateri pa pijete vodo iz vodovoda, pa niti ne veste kaj vam država noter daje!


Kjer na vodovodih delajo analize, tistole iz eBay-a pa je lahko praktično karkoli si prodajalec ali prodajalec zamisli, pa nad tem ni popolnoma nobenega nadzora. Če je not svinec, ki daje fin sladek okus, then so be it ane? Pa pustime razne neumne teorije zarot stran od te teme v stilu "kaj vse daje država blablabla".
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jinto ::

Obstajajo tudi druge analogije, recimo kava iz trgovine. Kaj pa če je svinec noter?

>Pa pustime razne neumne teorije zarot stran od te teme v stilu "kaj vse daje država blablabla".

Za razliko neumnih teorij zarote, da Ebay proajalec daje svinec noter?

>Za liter čaja gresta 2 tabletki (recimo Kruger tablete)! Z 20 tabletkami ti bodo oči izskočile. Čista učinkovina je 300x slajša od sladkorja.

Natreen Stevia iz trgovine pa je narejena tako da je žlička stevie enaka žlički sladkorja. Gre se za različne koncentracije. Kruger še nisem probal, kaj pa če hočeš manj kot liter, razdeliš tabletko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jinto ()

RejZoR ::

Kakšne analogije? eBay ti ne garantira popolnoma ničesar razen tiste par evrov kupnine za izdelek. Za razliko od priznanih znamk kjer zadaj stoji njihov sloves na trgu, sloves trgovcev, ki to prodajajo, inšpekcije in interne kontrole kakovosti. Ne vem kateri del tega ti ni jasen. Do kontaminacij prihaja še na proizvodnih linijah kjer imajo kontrolirano atmosfero, ti pa slepo zaupaš nekim tabletkam, ki se prodajajo na eBay-u in jih nekdo pakira doma v garaži. Mislim da vsak s kančkom razumevanja vidi kam merim...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jinto ::

eBay ti ne garantira popolnoma ničesar razen tiste par evrov kupnine za izdelek. Za razliko od priznanih znamk kjer zadaj stoji njihov sloves na trgu, sloves trgovcev, ki to prodajajo, inšpekcije in interne kontrole kakovosti. Ne vem kateri del tega ti ni jasen.


Tudi trgovina ti nič ne garantira. Isto pa tale proizvajalec pazi na svoj ugled, ki je še bolj pomemben na Ebayu kot drugje, recimo v trgovini nič ne paziš koliko dobrih ocen imajo tiste dve vrsti banan, ki jih prodajajo. Ocene niti niso na voljo (če pa morda nisi opazil ima 100% pozitiven feedback od 34000 ocen).

tabletkam

Tu je še nek tvoj bias zraven, nekako nimaš rad da so tabletke, anede?
Kot da ima to kaj veze.

Oberyn ::

Jinto je izjavil:

Natreen Stevia iz trgovine pa je narejena tako da je žlička stevie enaka žlički sladkorja. Gre se za različne koncentracije. Kruger še nisem probal, kaj pa če hočeš manj kot liter, razdeliš tabletko?

Točno, po potrebi zdrobim tabletko. Malo tečno je to, vendar moja običajna porcija čaja je pol litra in ena Kruger tabletka, tako da je redko treba drobiti. Več mi je presladko. Sicer piše, da ena tabletka nadomesti 4 g sladkorja, vendar meni je čaj npr. pol litra plus 2 tabletki že neužitno sladek. Natreen znamke ne poznam, možno da je tam manj učinkovine (steviol glikozidi) in več dodatkov. Nisem pa našel nobenega prizvajalca čisto brez dodatkov. Noben od teh dodatkov ni ravno nedolžen, zgleda, da to mora biti, da ne bi preveč zdravo živeli. To se namreč ne izplača.

RejZoR ::

Jinto je izjavil:

eBay ti ne garantira popolnoma ničesar razen tiste par evrov kupnine za izdelek. Za razliko od priznanih znamk kjer zadaj stoji njihov sloves na trgu, sloves trgovcev, ki to prodajajo, inšpekcije in interne kontrole kakovosti. Ne vem kateri del tega ti ni jasen.


Tudi trgovina ti nič ne garantira. Isto pa tale proizvajalec pazi na svoj ugled, ki je še bolj pomemben na Ebayu kot drugje, recimo v trgovini nič ne paziš koliko dobrih ocen imajo tiste dve vrsti banan, ki jih prodajajo. Ocene niti niso na voljo (če pa morda nisi opazil ima 100% pozitiven feedback od 34000 ocen).

tabletkam

Tu je še nek tvoj bias zraven, nekako nimaš rad da so tabletke, anede?
Kot da ima to kaj veze.


Ala pa jebena tekočina, who gives a shit. Bi ti zaupal men, če bi ti dal flaško nečesa, ki naj bi bilo sladilo stevie? S poudarkom naj bi bilo. Lahko je, lahko pa je zraven še kaj. Tistih 34000 ocen lahko pomeni točno nič. Lahko je 34000 naivnežev, ki samo vidijo nižjo ceno, sladko je kot je obljubljeno in dajo visoko oceno, po čem pa si tolk prepričan, da je resnično vse ok? Nisi. Če se nekaj pokaže šele čez 2 al pa 3 leta boš ti klinac povezal ravno s tem. V trgovinah vsaj delajo analize (bi bil presenečen kako našpičen je npr Lidl glede lastnosti stvari, ki jih tržijo), na eBay-u pa popolnoma nič. Ampak lej, vidim, da te nič na tem svetu ne bi prepričalo vsaj v to da premisliš. Mogoče pa bo vsaj kdo drug...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jinto ::

Stevija ima precej značilen priokus, tako da se precej hitro prepozna približno za kaj se gre.
Poleg tega pa se hvalijo z ISO certifikati, se pa res nisem pozanimal, če so veljavni.

RejZoR ::

Kakor sem gledal je vbistvu ta od Kruger-ja mal boljši od recimo Natreen, ker ne vsebuje E955 (Sucralose), ki je neko drugo sladilo, ki ga dajejo poleg steviol glycosida in ima svoje določene težave. Krugerjev pa je samo ekstrakt stevie z dodatkom dveh snovi, za obstojnost tablet (soda bikarbona in mononatrijev citrat).

@dec33
Imaš tole?
http://en.kruger.pl/produkt/sugarel-ste...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Oberyn ::

RejZoR je izjavil:

Kakor sem gledal je vbistvu ta od Kruger-ja mal boljši od recimo Natreen, ker ne vsebuje E955 (Sucralose), ki je neko drugo sladilo, ki ga dajejo poleg steviol glycosida in ima svoje določene težave. Krugerjev pa je samo ekstrakt stevie z dodatkom dveh snovi, za obstojnost tablet (soda bikarbona in mononatrijev citrat).

Ja, jaz sem pregledal en kup teh stevia sladil, ko so se pojavili, in sem izbral Kruger. Se mi je zdelo, da ima še najbolj nedolžne dodatke.

Posušeni in zmleti listi imajo še vedno svojo uporabnost, čeprav občutno vlečejo še na neke druge okuse, poleg sladkosti. Za čaj in kavo in podobno niso, recimo pri pecivih pa ta priokus ne moti. In komot jih sam prideluješ, stevia raste tudi v lončkih na oknu, edino iz semena jo je težko vzgojiti.

BlackMaX ::

Jinto mislim, da ne moreš primerjati države in enega kupca z ebaya glede kontrole itd...

Mičkn pa je drgač. Lets not get carried away :D

Je pa dobr, da si opozoril na to točko :)

Steinkauz ::

#000000 je izjavil:

Jest sem jo kupil v šparu se mi zdi, draga k hudič, 200g okol 5-6 evrov, sem probal in je res sladka, ni pa res da ima 0 kalorij, kokr sem jest supel razbrat ima dosti manj kot sladkor ni pa čist brez kalorij.

Anyway, kupil enkrat in nikol več ne bom, prvič predraga, drugič pripel tamali mimo in nasipal sor celo da si je naredu kavo (cukra da tolk da žlica pokonc stoji ponavad) tko da no no no :)

Sem se odločil da ne bom sploh nič sladil in zdej je OK.


Če ste kupl v Sloveniji po možnosti v šparu, tam ni čista stevia ampak matrodextrin s ščepcem stevie. Večina folka očitno nč ne bere sestavin.

V ZDA je stevia precej popularen NuNaturals, ki ni popolnoma nič grenek. In ima dejansko 0 kalorij.
Sam sm kupu na iherb http://www.iherb.com/NuNaturals-NuStevi...

100 paketov okol 5eur.

Pol paketka za 4dc šalco čaja, 2 paketa za 1.5l limonade.

Tko, da ko poračunaš kolk manj tega rabiš kot cukra ni tolk dražje.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Grenkoba pomoje pride od listov, ki imajo not verjetno kakšna olja (da se ščitijo pred zunanjimi vplivi in insekti), ki pa jih pri predelavi v sladilo odstranijo oz se med ekstrakcijo sploh ne izločijo.

Je pa hecno, da dajejo poleg kančka stevie večino maltodekstrina, ki se obnaša enako oz še slabše kot navadni beli sladkor (visok glikemični indeks). Hecno mi je predvsem zato ker je point stevie (in nasplošno sladil), da imajo glikemični indeks okoli ničle al pa točno nič, so sladki ampak ne vplivajo na krvni sladkor in me zmešajo filanja inzulina v kri. Tle pa grejo dat zraven najslabšo možno stvar, stevio pa zato ker je trenutno moderna in jo bo folk kupil, ker pač piše Stevia na embalaži. Kolk ljudi pa dejansko prebere etiketo in preverijo sestavine pa je zelo vprašljivo. Pomoje skor nihče.

Glikemični index sladil (naravnih in umetnih):
http://www.sugar-and-sweetener-guide.co...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Heh, sem zdele gledal Natreen Stevia, ki jo imam doma. 97% Erythritol in 3% Steviol Glycoside. Sicer je eritritol alkoholni sladkor z izjemno nizkim glikemičnim indeksom (1) ampak pol ne moreš prodajat nekaj kot Stevia sladilo, če je 97% vseh sestavin neki čist drugega. Pol naj se imenuje Erythritolia lol
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

c3p0 ::

Če že, bi kupil kaj takega:

http://www.amazon.de/Stevia-Extrakt-Pul...

V trgovinah še nisem videl drugo kot brezvezne drage mešanice, celo 1:1 v primerjavi s sladkorjem po teži.

RejZoR ::

1:1 s filerji (praktično brez energijske vrednosti) so sladila v prahu, ker je problem pri doziranju. Tko pa daš eno žličko na eno žličko navadnega sladkorja in naj bi bilo isto sladko. Čeprav ko sem nazadnje probaval ta Stevia od Natreena je bilo za isti kozarec čaja dost samo pol žličke njihove stevie v prahu. Pri navadnem sladkorju pa sem ga dal eno čajno žličko (na mislim da 0,4 oz 0,5L kozarec, ja velka doza čaja :D ). Me pa je mal zmotil aftertaste, ki ga pri navadnem sladkorju ni. Ker ponavadi pijem čaj brez sladkorja al pa vodo sem probal samo dvakrat. Če bi večkrat bi se navadil in me verjetno ne bi tolk motilo.

Imaš tud čaje, ki so sladkasti sami po sebi.Npr tropotec ima neverjetno sladkast aftertaste, pa ni treba dat not popolnoma ničesar. Samo filter v vodo. Podobno je z Bebi čajem, ki ima sicer bistveno manj, ampak ima isto dokaj sladkast aftertaste. Je pa hecno ker na začetku ko spiješ se ne čuti tolk, pol pa pride za tabo. Me prav zanima katere so te snovi, ki povzročajo to sladkobo oz od katerih rastlin točno so (ker so filtri itaq mešanice večih stvari).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krho ::

bebe čaj komarček afaik
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

c3p0 ::

Tudi sladki koren.

;-) ::

Se ukvarjam z čokolado, ki za sladilo uporablja stevio, je 300% bolj sladka od navadnega sladkorja, vsebuje 0kalorij, lahko jo uživajo diabetiki itd. zakon razstlina, le da nekatera podjetja mešajo zraven sranje oz stevio dodajo le da lahko reklamirajo stevio.

SeMiNeSanja ::

Če se ne motim, ima pri Steviji svoje prste vmes EU zakonodaja. Bruselj je zelo dolgo cincal, da bi jo sploh dovolil (medtem ko je bila v Švici že več let v uporabi). Predvidevam, da se gre predvsem za zaščito sladkornih lobijev, ki so v EU tako močni, da smo morali pred leti celo zapreti tovarno sladkorja v Ormožu - medtem ko je Stevia še tisoč let v tradicionalni rabi v južni Ameriki.
Ampak kljub temu, da je sedaj Stevia dovoljena, še vedno obstajajo omejitve. Mislim, da je bilo govora, da npr. sme samo 1/3 sladila v pijačah biti Stevia, ostalo mora biti 'nekaj drugega'. Lep primer Bruseljske kratkovidnosti in vpliva sladkornih lobijev.

Jaz sem poskusil Natreen varianto Stevie, ko je prišla na naše police in mi tisti priokus, ki ga pusti za seboj ni bil všeč. Se pa tudi meni zdi neumno, da nam prodajajo 3% Stevije, ostalo pa neke filerje, kot da bi kupoval heroin, ne pa sladilo.

Bi bilo potrebno preveriti, kaj imajo švicarji na svojih policah, ker so Stevio uvedli precej dolgo pred EU.

RejZoR ::

Švica se itaq ne pokorava EU zakonom, tko da lahko delajo kar hočejo. Zato pa so jo imel že tolk prej. Mi je pa smešno, da komplicirajo okoli stevie, ki je v južni ameriki uporabljena že stoletja, aspartam, za katerega pa je znanih cel kup težav od milejših nevšečnosti do suma večjih problemov, ta pa je odobren brez problema. Razen če je težava v tem, da EU v vseh teh letih ni naredil popolnoma nič pri raziskava substanc pridobljenih iz te rastline in zdej cvikajo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Penderecki ::

Čist za info;
Sam uporabljam kokosov sladkor (GI 35), ki je car med sladkorji. Tega se držim že nekaj let.
Občasno si privoščim Gula Java, ki mi je po okusu najboljši (še bolj izrazit karamelni okus).
Včasih si ga privoščim kr na žličko ali dve… njami.
Ni pa poceni!
Tudi mesquite je zanimivo sladilo, pri katerem absorbcija sladkorja poteka pooočasi, in ne bremeni telo (ni naglega porasta inzulina).
Yacon je na meji nule GI in ga črevesje sploh ne zazna. Slednji je sploh dober za črevesje.
Stevie ne uporabljam.

francek1 ::

#000000 je izjavil:

Jest sem jo kupil v šparu se mi zdi, draga k hudič, 200g okol 5-6 evrov, sem probal in je res sladka, ni pa res da ima 0 kalorij, kokr sem jest supel razbrat ima dosti manj kot sladkor ni pa čist brez kalorij.

Anyway, kupil enkrat in nikol več ne bom, prvič predraga, drugič pripel tamali mimo in nasipal sor celo da si je naredu kavo (cukra da tolk da žlica pokonc stoji ponavad) tko da no no no :)

Sem se odločil da ne bom sploh nič sladil in zdej je OK.

Ta Šparova je čisti nateg, goljufija. Stelvie vsebuje le 3 % !
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RejZoR ::

Danes sem za foro vzel tole od Krugerja v tabletkah. Sicer je steviol glikoside edina sestavina ampak mi ni jasna tale vrstica:

Sladilo: steviol glikozidi iz izvlečka Stevia Rebaudiana 21%

Mi zna kdo razložit kaj naj bi pomenilo tistih 21% ? Je dejansko 21% stevie, ostalo pa je filler, da dobiš sladkobni ekvivalent 1 tabletka = 4g navadnega sladkorja? Če prav razumem naj bi bilo tako. Filler pa je verjetno soda bikarbona (natrijev hidrogen karbonat) in mononatrijev citrat kot uravnalec pH-ja. Drugih sladil ali sestavin ni not.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Magic1 ::

RejZoR je izjavil:

Danes sem za foro vzel tole od Krugerja v tabletkah. Sicer je steviol glikoside edina sestavina ampak mi ni jasna tale vrstica:

Sladilo: steviol glikozidi iz izvlečka Stevia Rebaudiana 21%

Mi zna kdo razložit kaj naj bi pomenilo tistih 21% ? Je dejansko 21% stevie, ostalo pa je filler, da dobiš sladkobni ekvivalent 1 tabletka = 4g navadnega sladkorja? Če prav razumem naj bi bilo tako. Filler pa je verjetno soda bikarbona (natrijev hidrogen karbonat) in mononatrijev citrat kot uravnalec pH-ja. Drugih sladil ali sestavin ni not.

Izgleda da imaš kar prav:
http://www.medex.si/shop/namizno-sladil...
Magic

Pithlit ::

Invictus je izjavil:

Stevia je čisto navadna rastlina, ki zgleda nekako tako kot rabarbara. Jo pač lahko gojiš tudi doma, in potem uporabiš za sladilo.

Jao... a se ti hecaš? Al ti še stevie nisi vidu, al pa rabarbare. Al pa nobene.

 Sevia

Sevia


 Rabarbara

Rabarbara


Vsa podobnost se konča s tem da imata obe zelene liste... Pa, mimogrede, rabarbara dejansko je strupena (ni neke grozne sile ampak folk se zastruplja s tem). In kisla je, ne pa sladka. Kompot in marmelada iz rabarbare je pa zakon.
Life is as complicated as we make it...

sodnicaN ::

RejZoR je izjavil:

Vi dejansko kupujete tabletke pakirane v doma zaprti vrečki za katere ne veš kdo jih dela in kako ter kaj je zares vse not na eBay-u. Pogumno...

ne vem kolk ebay dovoljuje take reči, ampak je pa tega po netu ogromno

Highlag ::

Ni štos v ebayu ampak izvoru tablet in kakšno svinjarijo dajejo v te tablete. Nimamo vsi doma spektralnih analizatorjev, da bi videli vsebino tablet. Mogoče so pa polne sladkorja. :))
Glede na to koliko ljudi se zastrupi z "zdravili" kupljenimi takole preko interneta ni za pričakovat, da bo s prehrano kako drugače. Vsekakor ZKP pravi, da je pametno biti previden.
Never trust a computer you can't throw out a window

sodnicaN ::

vse kar sem dal analizirat je bilo kar naj bi bilo, čistost 98% ali več... eth-lad, 2'-oxo-pce, clonitrazolam, ....

fpbs ::

sodnicaN je izjavil:

vse kar sem dal analizirat je bilo kar naj bi bilo, čistost 98% ali več... eth-lad, 2'-oxo-pce, clonitrazolam, ....

Da malo obudim temo. Ali ima kdo izkušnje z razmnoževanjem sadik? Kakšna je najboljša prst za gojenje?

Invictus ::

Baje se razraste kot najhujši plevel.

Obvezno lonček...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jaz111 ::

Je to res da je stevia za 300x bolj sladka od navadnega sladkorja? Če prav vidim pri teli Steviji je torej ena čajna žlička stevije enakovredna 1 kozarcu navadnega sladkorja?

connel ::

Ne vem če je ravno 300x bolj sladka, je pa definitivno zelo sladka in specifičnega okusa, ni rečeno da ti bo všeč. Sveži listi so mi bili recimo kar všeč, da jih malo požvečiš sem ter tja, v kavi ali kakšni drugi zadevi (pecivo itd) mi pa ni všeč.

janezvalva ::

stevio mešajo z eritritolom. baje zato, ker sama stevia je preveč sladka za praktično uporabo.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

c3p0 ::

jaz111 je izjavil:

Je to res da je stevia za 300x bolj sladka od navadnega sladkorja? Če prav vidim pri teli Steviji je torej ena čajna žlička stevije enakovredna 1 kozarcu navadnega sladkorja?


Razedčijo (kar seveda na prvi pogled ni vidno) in drago prodajajo...

PacificBlue ::

Imam raje potem brez sladkorja, kot pa s stevio. Bruh. Meni sploh ne odgovarja

Zgodovina sprememb…

Horas ::

pa drug umetn cukr kup, saj jih je veliko v šparu maš flaško z 600kom okol 3€. al pa hoferjev ni slab.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Jarno ::

PacificBlue je izjavil:

Imam raje potem brez sladkorja, kot pa s stevio. Bruh. Meni sploh ne odgovarja


Stevie se moraš navadit, pa še to v izbranih scenarijih.
IMO zaradi specifične kemije ne sproža "občutka nagrajevanja" in refleksa želje po več, kot če bi bilo sladkano z navadnim sladkorjem.
#65W!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umetna sladila (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596201 (2118) IL_DIAVOLO
»

Nadomestki sladkorji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609897 (2919) Slopek
»

Pijača cedevita (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9714645 (9688) Wolfie
»

Coca Cola - sprememba okusa? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16623461 (17128) RejZoR
»

Puding iz sojinega/riževega mleka

Oddelek: Loža
449151 (8275) RejZoR

Več podobnih tem