» »

Elektrošokerji oz. paralizatorji imate izkušnje z njimi?

Elektrošokerji oz. paralizatorji imate izkušnje z njimi?

nokia6310 ::

Pozdravljeni, nekdo je imel to zadevo Police Force 9,200,000V Tactical Stun Flashlight pa mi je bila zanimiva mislim za samoobrambo čemur je tudi namenjena. Neglede na to da se ga da kupit povsem legalno samo pustit moraš osebne podatke pa zna bit ta zadeva precej nevarna posebej če je kdo npr srčni bolnik in uporablja srčni spodbujevalnik. Je res, da pri močnejši pade človek v nezavest če ga držiš za več kot 5 s? Osebno nisem testiral me pa zanima kako deluje. V Ameriki je še vedno najboljši O-Mega Star Best Stun Batons (Legal Max Amps) Pri nas je najboljše kar se dobi ZAP "Enforcer" 2 Mio Volt. Drugega nisem našel. O solzilcu pa nisem razmišljal ker ima učinek tudi na ostale ne samo na napadalca. Hvala vsem za morebitne odgovore.

starfotr ::

Ne rabiš tega.

Če si ogrožen,lahko dobiš dovoljenje za pištolo, ki je mnogo učinkovitejše orožje.

Nisi ogrožen, ne rabiš.

vostok_1 ::

Lol, wut?

Ena ideja, slabše od druge.

V bistvu elektrošoker ti v 80% primerih ne bi prišel prav. Največ lahko narediš, da se držiš fit.
Vizualno močni in fit ljudje, imajo manj takih težav. Namreč, nepridipravi si raje zbirajo nemočne žrtve.

Ampak, oprosti, nisi OP slep/slaboviden?
V tem primeru žal, enostavnih rešitev ni. Počakati boš moral na avtonomen killer guard bot. Ali vsaj psa.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

nokia6310 ::

vostok_1, Pes vodič ni izšolan za obrambo. Ta bi še napadalcu pomagal. Zanima me bol teoretično kako zadeva deluje in če navedbe držijo.

vostok_1 ::

Mogoče res pes vodič ni primeren temu. Zato pa ti dam challenge, da si vzameš čas in vzgojiš dual purpuse psa. Zrihtaj si pitbula in ga naredi izredno lojalnega ter uporabnega kot vodič. Not easy, but doable.

Če pa te že zanima, zadeva deluje kot klasičen elektrošoker. Pritisneš na gumb, vrže visokonapetostno iskro, katero moraš nato zabit napadalcu dovolj blizu telesa. Če bi ta recimo imel debelo usnjeno jakno in nekaj sreče, vrjetno ne bi bilo efekta. Isto, če bi bil dobro ozemljen.

Za vihtet te reči naokoli pač moraš biti kompetenten. Podobno kot nož.

Predlagam raje osebni alarm.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Vazelin ::

A elektrošok palice se dobijo?
Da je mal večji distance
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Raptor F16 ::

Solzilec in Teknadom.

vostok_1 ::

Vazelin je izjavil:

A elektrošok palice se dobijo?
Da je mal večji distance


Se. Ampak težko boš to spravil v pedertaško.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

purpuse
Svašta.

vostok_1 je izjavil:

Zrihtaj si pitbula in ga naredi izredno lojalnega ter uporabnega kot vodič. Not easy, but doable.
O psih očitno veš še manj kot o socializmu.

Raptor F16 ::

vostok_1 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

A elektrošok palice se dobijo?
Da je mal večji distance


Se. Ampak težko boš to spravil v pedertaško.


Glock po gabaritnih merah paše not :D.

Ok nehajte ga srat. S solzivcem bo še najmanj problemov. Tvoj cilj je pobegniti na varno. S solzivcem napadalca začasno onesposobiš in pridobiš prednost za pobeg na varno ali do prvega varovanega kraja.

Na koncu dneva nihče ne bo poškodovan.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

purpuse
Svašta.


Typo.
Happens even to the best.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Vazelin ::

napadalec se po teh osnovnih elektrošokerjih sesede ali rata samo še bolj pissed?:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

vostok_1 ::

Odvisno. Če ga dobro primeš, je zadeva precej učinkovita. Če pa ne, ga boš morda za sekundo vrgu s tira, nato pa dobil povratno.
Pač, ogromno IFov je. Če je tip 2 metrski 120 kilaš in da nima ravno BigMac postave, ti pa si 50kg punca.
He's going to crush you. Paralizator or no paralizator.
Če pa ima še kaj v roki, pol pa ni več vprašanja. Run as fast and far as you can. Najbolj efektivno mu je zalučat tisti paralizator v fejs in izkoristit prednost za spizdit.

There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Vazelin ::

eh to je bolj k.
če napadalec ne pade in se zvija ene 5 sekund je brezveze
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Raptor F16 ::

Vazelin je izjavil:

eh to je bolj k.
če napadalec ne pade in se zvija ene 5 sekund je brezveze


Summary:
Brca med noge je cost effective :>

vostok_1 ::

Definitivno.

Pa še bolj učinkovita. Zgolj trefit moraš. Ker če fališ in da te dobi v roke...bodo konsekevnce bistveno hujše kot da ga s paralizatorjem.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Vazelin ::

Recimo da te nekdo napade na ulici. In ga potem z nekim nožem zaštihaš v trebuh. Je to samoobramba?

Ful dvomim da so močni ti elektrošokerji. če bi bli bi lahko tudi pištole nosili
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

vostok_1 ::

Nope. Umor.

Razen, če dokažeš, da te je on prvi napadel z nožem.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Vazelin ::

vostok_1 je izjavil:

Nope. Umor.

Razen, če dokažeš, da te je on prvi napadel z nožem.

Recimo da te napade karateist s črnim pasom. Nož je tvoja edina rešitev?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

          ::

Vazelin je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Nope. Umor.

Razen, če dokažeš, da te je on prvi napadel z nožem.

Recimo da te napade karateist s črnim pasom. Nož je tvoja edina rešitev?


Karateisti vedno napadajo ljudi oblečeni v kimono.

Raptor F16 ::

Vazelin je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Nope. Umor.

Razen, če dokažeš, da te je on prvi napadel z nožem.

Recimo da te napade karateist s črnim pasom. Nož je tvoja edina rešitev?


To sploh ni res. Karate in borilne veščine gredo po pravilih. Ko ta izginejo so vse učne ure zaman.

Sicer pa tako izučen karateist je verjetno tvoja zadnja skrb. Do črnega pasu je kar dosti treningov ki vključujejo tudi nauke morale in etike.

#000000 ::

@Polozweii Slovenceljni večinoma niso karateisti oz borilmi šport ni bil tako priljubljem v bivši yugi, al pa prava redkost, ne vem v procentih ampak malo, napram priseljencem, tam je bil vsak drugi lokalni bruslee.

borisk ::

ljudje, v Sloveniji živite, mislim da normalen človek lahko gre v bilokatero sosesko in prive ven s svojim telefonom in denarnico, ne glede na uro...

Netrunner ::

Po moje je solzilec dobra izbira. Kar vem imaš pa dva tipa in sicer eden je pršilo drugi pa izstreli curek. Prvi ima krajši domet in večji obseg (pa še tebe lahko zajame .. sploh če je malo prepiha v tvojo smer). Pri drugem pa je domet večji vendar moraš bolje naciljat :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

BCSman ::

borisk je izjavil:

ljudje, v Sloveniji živite, mislim da normalen človek lahko gre v bilokatero sosesko in prive ven s svojim telefonom in denarnico, ne glede na uro...


Ne pametovat preveč.
OP, verjetno bo kak glasen alarm še najboljši. Pa da hkrati še pošlje SOS sporočilo morda komu.

fikus_ ::

Nekateri preveč gledate filme!

OP, če se res počutiš ogroženega, nabavi kakšen poper sprej. V prvi vrsti se moraš gibat v primernih krogih, se sam obnašat tako, da ne izzivaš in imel boš manj problemov v življenju.

So ti že svetovali, da moraš biti fit. In če si fit ter imaš zdrave noge, potem boš težko fasal batine. :D

marvin42 ::

Hiter tek je najboljša samoobramba, zato ostanite fit!
Mostly Harmless

deadbeef ::

Stun gun oz. elektrošoker je bolj ko ne samo naprava ki povzroča bolečino, onesposoblo ne bo nobenga kvečemu ga bo še bolj razjezilo. Deluje namreč na premajhno skupino mišic v človeku (premalo razmika med elektrodami) Police Force 9,200,000V Tactical Stun Flashlight, tolko V ni šans da ima.





Edina pravna zadeva na tem področju je TASER. To je tista zadeva, ki iztreli dve puščici za sabo vleče kabel in se zapiči v osebo in spusti 50.000V.
Na žalost pa jo zakon v SLO prepoveduje, tako kot v večini EU držav, drugje je večinoma dovoljena tudi za civiliste. Kar se mi zdi smešno, da v SLO lahko nabaviš pištole in puške z orožnim listom, ki so definitvno lahko povzročijo smrt, TASER naprav pa ne, ki pa zelo težko, da bi koga ubil s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deadbeef ()

borisk ::

BCSman je izjavil:

borisk je izjavil:

ljudje, v Sloveniji živite, mislim da normalen človek lahko gre v bilokatero sosesko in prive ven s svojim telefonom in denarnico, ne glede na uro...


Ne pametovat preveč.
OP, verjetno bo kak glasen alarm še najboljši. Pa da hkrati še pošlje SOS sporočilo morda komu.


si moral pobrskat 4 leta nazaj, da si našel dva jugoviča, ki so ju medtem že poslali nazaj v bihač....

nokia6310 ::

Nikoli nisem imel z nobenim problemov pa upam, da jih tudi v prihodnosti ne bom imel. Zdela se mi je pač zanimiva zadeva. Drugače pa sam uporabljam vžigalnk plazmo in me je že to po pomoti parkrat kr dobr zrukal. Sploh ko nič ne pričakuješ. Če drugega ne je napadalec presenečen.

Vazelin ::

Taser je tista resnično uporabna naprava. Ker z drugimi zgleda samo razpizdiš napadalca:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

XLapse ::

js sm mel psihotično epizodo medtem ko sm živel sam v ljubljani...

Dobesedno zmešalo se mi je in sm šel kr nekaj 'utrujat' folk v štepanjskem

Naletel sm na enega ki ga je klicala žena da utrujam.. (delanje norca da so priseljenci, ja zmešan sm bil pač)
Pustimo stat zakaj, razlog je da sm iskal probleme...

In prileti da kosovar al albanec al kaj je, in me na polno udari v levi del glave, js blokiram nekako in nič. Sam dam poln šprint proti stopnicam na štepanjskem.. in na koncu vidim da so 3 komadi proti meni

Pretep se je skoraj končal, me pa je nekdo močno brcnil ko sem bil na stopnicah in sem se poslednično skotalil ful grdo.

Udaril ful močno v jetra in mel razlitje jeter. Par dni sm hodil na klinični čisto v psihozi kjer niso razumeli da sm psihotičen. Privč sem se pobral ker nism vedel kaj je to ultrazvok in sm se bal.
Pol so me sprejeli na travmatološko brez utrazvoka , torej niso vedli da mam notranje krvavitve in me spustili.

Čez nekaj dni bluzenja v psihozi in bolečinah, me je pred blokom zgrabla taka slabost da sem obležal potleh in so klicali rešilca tam folk in so me rešli , bil sem pa praktično že mrtev.



Sicer če bi jemal redno tablete in ne bluzil po ljubljani iskat probleme, tega ne bi blo sploh.



Dejansko iz besed sem pristal v smrtni nevarnosti. Aja bolečine pa so ble take da ne morem opisat



Aja ljubljena Slovenija moja, skoraj so me ubili in niti sodišča nism videl , čeprav sm prijavu policiji nekaj ur po pretepu
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

kr3ten ::

Solzivec, brca v mednožje ali v gobec in tek na dom.

alese ::

a kdo ve, ali je pepper pištola pri nas dovolena https://merchdope.com/pepper-spray-gun/

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Nope. Umor.

Razen, če dokažeš, da te je on prvi napadel z nožem.
^ Ne verjemite idiotom, ki pišejo take prispevke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

uporaba strašilne pištole v silobranu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6216192 (9386) kr3ten

Ali je v Sloveniji dovoljeno nošenje noža?

Oddelek: Loža
4718728 (17151) Mavrik
»

Elektrošokerji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19221476 (10268) SeMiNeSanja
»

Zračna pištola (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10917794 (15550) sloaljohh
»

Teleskopska palica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9242310 (35135) solatko

Več podobnih tem