» »

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

««
8 / 24
»»

Likalnik ::

tudi jaz sem lani vzel pri GB 60k€ po fiksni obrestni meri 2,3% na 15 let....trenutno imajo novo akcijo 1,6% fiksna...in se grem pogajat ali je možno kaj reprogramirat oziroma če bi stari kredit zaprl pa odprl novi kredit (ali se splača glede na stroške)

Invictus ::

Lahko vzameš kredit drugje za poplačilo starega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Če lahko hitro odplačaš vzameš takega z variabilno, men so ponujal res zelo fine pogoje.

fertighaus ::

sleby je izjavil:

Kupujem stanovanje, kaksne se kaj da dobit fiksne obrestne mere trenutno? Na 25 let imam zaenkrat najbolj ugodno ponudbo 1.9%.. brez Vita sranja in podobno.


Kaj je narobe z Vito?

jabe ::

Predraga...to se sklepa posebej.

sleby ::

To, da ti jo posiljujejo in to, da je predraga. NLB mi je dal obrestno mero 2.1% (osnovna 2.7%), potem pa z Vito, zavarovanjem in Premium paketom prides na isti strosek, kot ce bi mi dali osnovno EOM brez teh bedarij poleg.

gtx970op ::

100k na 20 let se da dobiti 1.5 Fiksna obrestna mera. NLB, SKB, Unicredit, Intensa

Invictus ::

Sam imam variabilno 1,35%. Na 10 let... Se zdaj že 1 leto zmanjšuje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jabe ::

Kaj se zmanjšuje? Imaš pribitek cca 1,9 pa se Euribor odšteva?

Invictus ::

Obrestna mera... Iz 1,56 na trenutnih 1,35. Znajo upoštevati negativen Euribor...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: jabe ()

Steinkauz ::

Znanec je dubu 1.1 fiksno te dni. Sicer oba z ženo dohtarja, če to kej šteje.

Tody ::

Seveda šteje, zadaj je dosti bolj kompleksen izračun, bolj kot si tvegana stranka večjo obrestno mero imaš. Kot pravijo če nimaš denarja ti ga tudi ne posodijo. Če pa denar imaš ti ga dajo zelo ugodno.

jabe ::

Invictus je izjavil:

Obrestna mera... Iz 1,56 na trenutnih 1,35. Znajo upoštevati negativen Euribor...


?
euribor je že en cajt -0,5.

Invictus ::

Obresti se mi nižajo. Izračun je na 3 mesece. Zaenkrat je vedno nižja. Najbrž nočejo da grem drugam >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

eventyrer ::

Steinkauz je izjavil:

Znanec je dubu 1.1 fiksno te dni. Sicer oba z ženo dohtarja, če to kej šteje.


Na kateri banki, koliko kredita in koliko let odplačevanja? Če lohk vprašam.

Ko sem se šel jaz pogovarjat mi fiksne obrestne mere ni ratalo znižat pod 1.65%. Za karkoli nižjega so mi takoj začeli ponujat dražje pakete na banki, zaradi katerih bi mesečno dejansko kljub nižji obrestni meri plačeval več.

100k na 15 let.

Zgodovina sprememb…

Old Spice ::

Ali kakšna banka pri nas upošteva v kreditno sposobnost tudi božičnico? Vprašam, ker v mojem primeru božičnica kar spremeni situacijo...

jabe ::

Invictus je izjavil:

Obresti se mi nižajo. Izračun je na 3 mesece. Zaenkrat je vedno nižja. Najbrž nočejo da grem drugam >:D.


Euribor je že eno leto na cca -0,5. Koliko imaš pribitka?

pe3c ::

Old Spice je izjavil:

Ali kakšna banka pri nas upošteva v kreditno sposobnost tudi božičnico? Vprašam, ker v mojem primeru božičnica kar spremeni situacijo...


Kolikor vem naj bi to upoštevali pri Delavski hranilnici.

sleby ::

Nlb uposteva tudi dohodnino, lol.
Sicer pa vsi, ki nastevate obrestne mere bi bilo fino, ce napisete se za koliko let imate kredit.
Skb mi ponuja 1,5% fiksno za 20 let, 1,9% za 25 let.

sm1x ::

Sem klical na GB, pravi majstor, da se lahko refinancira, da majo zdaj 1.6% fiksno obrestno mero. Porocam vec po 10.9., ko imam sestanek.

jabe ::

Zakaj pa ne bi upoštevali dohodnine? Edino pravilno!

gtx970op ::

Invictus je izjavil:

Obresti se mi nižajo. Izračun je na 3 mesece. Zaenkrat je vedno nižja. Najbrž nočejo da grem drugam >:D.


Nima to nix veze s tvojo banko ampak euriborom. Zakaj bi pa sploh imel variabilno če je fiksna skor enako poceni...

jabe ::

Ne, če ima danes 1,35% obrestinpotem je fix obrestna mera cenejša kot ima ona samo pribitek pri spremenljivi. Seveda ga ima banka rada...

eventyrer ::

jabe je izjavil:

Ne, če ima danes 1,35% obrestinpotem je fix obrestna mera cenejša kot ima ona samo pribitek pri spremenljivi. Seveda ga ima banka rada...


Kako je fiksna obrestna mera cenejša? Najnižje kar se realno da dobit je 1.5% fiksno....če vzameš neke zelo drage pakete na banki, kjer se je že za vprašat če mesečno res plačaš manj za obrok kot če bi imel 10EUR cenejši paket na banki in nekaj decimalk višjo obrestno mero.

Najbrž se splača če imaš dovolj kratko odplačilno dobo da tisti nekaj decimalk naredi velikansko razliko pri mesečnem obroku.

Zgodovina sprememb…

jabe ::

Nižje kot ima pribitek!!! Če on danes plačuje 1,35 obresti pa se mu Euribor odšteva, koliko je pribitek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

eventyrer ::

jabe je izjavil:

Nižje kot ima pribitek!!! Če on danes plačuje 1,35 obresti pa se mu Euribor odšteva, koliko je pribitek?


U tell me. Jaz na podlagi njegovih informacij ne znam prav ničesar izračunati.

Zgodovina sprememb…

jabe ::

Kako ne, v sicer drobtinasto nametanih postih lepo pove, da ima spremenljivo OM + 3M Euribor, kjer upoštevajo negativen Euribor. Torej ima pribitka 1,9, če ima zdajle 1,35 obresti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Mato989 ::

jabe je izjavil:

Kako ne, v sicer drobtinasto nametanih postih lepo pove, da ima spremenljivo OM + 3M Euribor, kjer upoštevajo negativen Euribor. Torej ima pribitka 1,9, če ima zdajle 1,35 obresti.



Tak mam jaz na 25 let... pribitka mam 1,99 + 3M euribor in pride pol 1,49%
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Steinkauz ::

eventyrer je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

Znanec je dubu 1.1 fiksno te dni. Sicer oba z ženo dohtarja, če to kej šteje.


Na kateri banki, koliko kredita in koliko let odplačevanja? Če lohk vprašam.

Ko sem se šel jaz pogovarjat mi fiksne obrestne mere ni ratalo znižat pod 1.65%. Za karkoli nižjega so mi takoj začeli ponujat dražje pakete na banki, zaradi katerih bi mesečno dejansko kljub nižji obrestni meri plačeval več.

100k na 15 let.


Vse kar vem je unicredit pa refinanciranje obstoječega kredita.

Skull_ ::

Z ženo sva imela od lani maja 1,35% variabilno na 6M euribor na 15 let pri Intesi, zdaj sva v procesu koncne odobritve 1,05% fiksne na 10 let, 180k eur - Unicredit. Sva pa zaposlena pri 'ustreznem' delodajalcu z vidika Unicredit. NKBM je ponujala fiksno bolj okoli 1,4%-1,5%. NLB pa variabilno 1% (+ Vita, ki je drazje zavarovanje kot od npr. Triglava)

OZZY ::

Unicredit ima za zapsolene pri določenih delodajalcih posebne ponudbe, saj ima z njimi poseben dogovor. Za tiste ljudi super, za ostale je taka OM nedosegljiva pri njih.
Go with the flow.

Lonsarg ::

Ma pri meni se je takrat izkazalo da je ta posebna obrestna mera za določena podjetja ravno toliko nizka, kot lahko sicer dosežeš z pogajanje brez da koristiš to posebno ponudbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

permit ::

Skull_ je izjavil:

Z ženo sva imela od lani maja 1,35% variabilno na 6M euribor na 15 let pri Intesi, zdaj sva v procesu koncne odobritve 1,05% fiksne na 10 let, 180k eur - Unicredit. Sva pa zaposlena pri 'ustreznem' delodajalcu z vidika Unicredit. NKBM je ponujala fiksno bolj okoli 1,4%-1,5%. NLB pa variabilno 1% (+ Vita, ki je drazje zavarovanje kot od npr. Triglava)


Kaj je 'ustrezen' delodajalec z vidika banke?

jabe ::

Za UniCredit je to ena velika stabilna firma, ki ima pri njih račun.

klempo ::

Te dni ... 100k, 13 let

NLB
FIX 1,7%
VAR 1,2%

DH
FIX 2,0%
VAR 1,35%

mr_chai ::

Steinkauz je izjavil:

Znanec je dubu 1.1 fiksno te dni. Sicer oba z ženo dohtarja, če to kej šteje.


Ja šteje. Ker jim astronomski covidni dodatki niso dovolj, gredo še po zastojn denar na banko.

jabe ::

Se pravi, če te prav razumem, če tebi banka da tako OM, boš ti rekel, ne ni prav, daj mi več... Japajade...

To rečeno, vsi zdravniki v Sloveniji spadajo v moj zgornji stavek. Partner Unicredita je namrec Zdravniška zbornica Slovenije, katere obvezni član je sleherni zdravnik in zobozdravnik v Sloveniji. UniCredit je prevzel vlogo prej dolgoletnemu partnerju SKB. Kot katerikoli drugi biznis, gre tukaj za simbiozo. UniCredit da ugodne pogoje svojim partnerjem, ki promovirajo banko svojim članom/zaposlenim. In ti nosijo tja denar. Vsi zadovoljni...

gansta ::

klempo je izjavil:

Te dni ... 100k, 13 let

NLB
FIX 1,7%
VAR 1,2%

DH
FIX 2,0%
VAR 1,35%

meni se to zdi slabo... razen če je to brez njihovih paketov zivlj. zavarovanj?

sleby ::

gansta je izjavil:

klempo je izjavil:

Te dni ... 100k, 13 let

NLB
FIX 1,7%
VAR 1,2%

DH
FIX 2,0%
VAR 1,35%

meni se to zdi slabo... razen če je to brez njihovih paketov zivlj. zavarovanj?


Zelo slabo. To so obrestne za 25 let, ne pa 13.

klempo ::

NLB obvezna še NLB Vita, DH pa obvezen master card + življensko zavarovanje

ne vem kako ste drugi prišli do takih obrestnih mer kot jih navajate na prejšnjih straneh

matobeli ::

DH pri meni ni zahtevala niti življenskega niti MC.

gtx970op ::

klempo je izjavil:

NLB obvezna še NLB Vita, DH pa obvezen master card + življensko zavarovanje

ne vem kako ste drugi prišli do takih obrestnih mer kot jih navajate na prejšnjih straneh


Rekel sem jim da hočem 1.5 obrestno mero. Je pa res da nisem prosil maksimuma kar sem sposoben odplačevat ampak precej manj. Življensko zavarovanje za 100kEUR sem si naredil sam pri triglavu za cca 10EUR na mesec, ker se mi izak zdi smiselno imeti. Ostalih pogojev razen prenos računa na njihovo banko pa ni bilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gtx970op ()

klempo ::

meni so takoj iz prve rekli da je obvezen MC, ki znese nekje 14,5e/letno

gtx970op koliko pa je znesek kredita? sam sem zmanjšal sedaj na 80k pa so mi malenkost boljšo ponudbo dali

gansta ::

Se pravi je popolnoma brezpredmetno če objavite % in znesek, če poleg ne dopišete dobo odplačevanja in kakšne pogoje ste morali zadostiti (življensko zavarovanje, hipoteka, zavarovanje nepremičnine, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

Mato989 ::

gansta je izjavil:

Se pravi je popolnoma brezpredmetno če objavite % in znesek, če poleg ne dopišete dobo odplačevanja in kakšne pogoje ste morali zadostiti (življensko zavarovanje, hipoteka, zavarovanje nepremičnine, itd.


Mislim da je 99,9% stanovanjskih posojil HIPOTEKARNIH... ostalo se pa strinjam, predvsem doba je pomembna, pa seveda višina posojila...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

eventyrer ::

gansta je izjavil:

Se pravi je popolnoma brezpredmetno če objavite % in znesek, če poleg ne dopišete dobo odplačevanja in kakšne pogoje ste morali zadostiti (življensko zavarovanje, hipoteka, zavarovanje nepremičnine, itd.


tudi je malo nesmiselno objavljati obrestno mero, če zraven ne napišejo koliko EUR jih je stala odobritev kredita.

Če nekje stane odobritev 750 EUR in dajo obrestno mero 1.5 % ob sklenitvi nekega dragega paketa storitev, drugod pa je strošek odobritve 0EUR in obrestna mera 1.6 do 1.65EUR pri bistveno cenejšemu paketu storitev je ....... druga opcija morda cenejša.

Zgodovina sprememb…

sleby ::

Od danes.. intesa 1.85%, 25 let, 75% financiranja.
Edini pogoj je zavarovanje nepremicnine za primer pozara, pa seveda prestavit racun k njim.

Torej od zadnjega tedna:
NLB 2.1% (+vita, +zivljenjsko zavarovanje, +premium paket)
SKB 1.9% (+zavarovanje za primer pozara)
Intesa 1.85% (+zavarovanje za primer pozara) oz. 1.75% za financiranje do max 70% vrednosti stanovanja

Vse torej fixna obrestna za 25 let.

gansta ::

Meni se zdi trenutno za fiksno vse kar je več kot 1.55% z zavarovanjem ter morda zivljensko privat/banka, predrago.

gtx970op ::

Dejstvo je da zavarovanje hiše in zavarovanje sebe nujno v vsakem primeru če imaš družino pa tudi če je nimaš se mi zdi smiselno. Vendar je zadeva precej cenejša če to urediš sam in ne preko banke. Tudi mastercard je meni zadeva, ki je uporabna in precej nujna in bom jo imel v vsakem primeru čeprav imam še zraven revolut in n26.

SKB, intensa, unicredit vse po 1.5 fiksna na 20 let 100k€. Vsi si želijo da imaš zavarovanje sebe, hiše, 5€ bančni paket. O mastercard nismo govorili. Vsa zavarovanja sem uredil sam. Najmanj začetnih stroškov (udobritev, cenitev, itd...) je pri unicredit in intensi.

Je pa zadeva odvisna tudi od plače. Če jemlješ 100k z 1300€ plače ali 2000€ plače je za banko v prvem primeru višje tveganje in ti posledično dajo slabšo obrestno mero. No saj jaz tako razmišljam če bi bil na njihovem mestu. Druga pomembna zadeva je pa če si s.p. ali zaposlen za nedoločen čas nekje.

Mato989 ::

gtx970op je izjavil:

Dejstvo je da zavarovanje hiše in zavarovanje sebe nujno v vsakem primeru če imaš družino pa tudi če je nimaš se mi zdi smiselno. Vendar je zadeva precej cenejša če to urediš sam in ne preko banke. Tudi mastercard je meni zadeva, ki je uporabna in precej nujna in bom jo imel v vsakem primeru čeprav imam še zraven revolut in n26.

SKB, intensa, unicredit vse po 1.5 fiksna na 20 let 100k€. Vsi si želijo da imaš zavarovanje sebe, hiše, 5€ bančni paket. O mastercard nismo govorili. Vsa zavarovanja sem uredil sam. Najmanj začetnih stroškov (udobritev, cenitev, itd...) je pri unicredit in intensi.

Je pa zadeva odvisna tudi od plače. Če jemlješ 100k z 1300€ plače ali 2000€ plače je za banko v prvem primeru višje tveganje in ti posledično dajo slabšo obrestno mero. No saj jaz tako razmišljam če bi bil na njihovem mestu. Druga pomembna zadeva je pa če si s.p. ali zaposlen za nedoločen čas nekje.


Ja maš prav, čeprav jaz sem vzel kredit stanovanjski za 38k na 28 let in to je bilo 55% vrednosti nepremičnine ki sem jo kupil ostalo sem dal sam, pa niso gnjavli za ničesar, nobeno zavarovanje itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
8 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Loža
2254376864 (3465) OZZY
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29465206 (11554) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019570 (11233) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713251 (6015) Invictus
»

Stanovanjski kredit kje najugodnejša obrestna mera? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911628 (9001) Invictus

Več podobnih tem